Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) quby válasza glaci (#30250) üzenetére


quby
őstag

Annyi a különbség hogy az elállásnál te fizeted a vissza postát, a 3 napnál meg ők. Dha most elviszoik 3 hétre bevizsgálni azzal elmegy a 14 napod....erre figyelj.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#30252) aleister válasza glaci (#30250) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem rosszul állsz hozzá ehhez a problémához.
Régebben volt egy fórumita, aki 5-6-jára tudott végül beszerezni olyan Sigma 50 f1.4 artot, ami nem volt fókuszhibás. Nem adta fel az első után. Nyilván ez egy elég szélsőséges példa, de a fázis alapú AF-ben benne van ez a lehetőség. Egy negatív tapasztalat miatt nem szabad visszatáncolni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30253) mák válasza glaci (#30250) üzenetére


mák
tag

Nincs már régóta 3-napos szabály, főleg nem neten...
Interneten vásárolt terméknél a vásárlástól számított 14 napon belül bármikor visszaküldheted a megrendelt terméket és a webshop max 30 napon belül köteles visszautalni a pénzedet. Meg sem kell indokolnod, csak szólni, hogy szeretnéd visszaküldeni. max a visszaszállítás költségét kell fizetni.

mákosnudli

(#30254) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Ezen a területen teljesen tudatlanként kérdeznék. Jelenleg két kis kompakt Canon ISUX és egy SX210-es gép van itthon.
Ezen szeretnénk változtatni. Ugye jól gondolom, hogy egy belépő szintű DSLR gép is nagyságrendekkel jobb képet készít? Főleg beltéri fényviszonyok között?

Két gépet néztem ki. Tudom, hogy ez a Nikon topik, de azért megkérdezném: Egy Canon EOS 100D (18-55mm IS STM) vagy egy Nikon D3300 (18-55mm VR II) a jobb választás? :R

Valamiért a Nikon tünik jobbnak, de megindokolni nem tudnám. Ezért is érdekelne hozzáértők véleménye.

Vagy ha nincs egyértelműen jobb (egyik dologban ez, másikban az), akkor milyen szempontokat írjak meg nektek, ami alapján ajánlani tudtok?

[ Szerkesztve ]

(#30255) fanti válasza NoOne1976 (#30254) üzenetére


fanti
addikt

Szia!

Én csak egy picikét értek a témához, de nagyon hálás vagyok a topiknak, mert a jó irányba terelték a tudatlanságomat, és így jól jártam.

D3300-at vettem, de NEM kitobival, hanem az új Tamron 18-200-assal.
És nagyon örülök, mert a D3300-at én kb. soha nem fogom kinőni, a Tamron obi pedig annyira jó! De nem ám csak minőségben (építés, és kép), hanem ugye a használhatóságában.
Még egy 5x5 méteres szobában is van, hogy a kislányomról olyan portrét lövök vele max tele állásban, hogy még az orrán a szőrtüszők is látszódnak! Ezt a kitobival, csak közvetlen közelről tudnám kivitelezni.
De ez csak egy példa.

Tényleg jó szívvel ajánlom ezt a párosítást, jól jársz vele!
Én imádom!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30256) Throme válasza fanti (#30249) üzenetére


Throme
veterán

A 220 a másik szürkeimportos....

(#30257) #31733248 válasza aleister (#30252) üzenetére


#31733248
törölt tag

Mondjuk ebben jobbak a fázis alapú AF-et tudó MILC gépek (Sony A5100, A6000, A6300), a gyorsaság és a pontosság kéz a kézben jár. És még fókuszpont is rengeteg van, a teljes képmezőn.

(#30258) fanti válasza Throme (#30256) üzenetére


fanti
addikt

Valótlant ne állíts!

Akkor hogy lehet hivatalos Nikon partner?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30259) nasinas válasza NoOne1976 (#30254) üzenetére


nasinas
tag

Szia!
Én nemrég váltottam le Canon EOS 1100 d gépemet Nikon D3300-ra.
Ha összevetjük a Canon EOS 100-at a D3300-mal, látható, hogy ugyanazért az árért a Nikon többet ad egy-két dologban. Felbontás 18 helyett 24 MP, ami képkivágásnál jelenthet előnyt, érzékenysége nagyobb - bár a Canon is tudja de nem alapból, videója jobb nem 30 hanem 60 fps .
A többiben kb ugyanaz.
A Canonnak szépek a képei, nagyon jó a jpeg motorja, nekem nagyon tetszett a színvilága, jól lehetett használni.
A Nikon frissebbnek hat, többet nyújt, szintén nagyon jó képminőséggel - jut eszembe ennél már nincs alul áteresztő szűrő a szenzor előtt így elvileg részletesebb képet ad - van aki szerint csak elvileg, van aki esküszik rá,hogy láthatóan is.

Ha másért nem , a magas érzékenység lehetősége miatt Nikont javaslok, ISO 6400-on is szépen dolgozik, a Canonnál ez a csúcs, e felett csak kiterjesztett módban lehet használni - jelentsen az bármit is... :DDD

Mindkettőhöz kapni saját márkás túlárazott obikat és a Tamron/Sigma/Tokina vonal is szállít hozzájuk olcsóbb de jó minőségű üvegeket, ebben is hasonlók.
A 100-as egy évvel régebbi modell mint a D3300-as, ha csak az évszámot nézzük.
Szóval én is e kettőt néztem ki, és a Nikon lett a győztes, az volt nagyobb előre lépés.
Extréméknél a váz, obi nélkül száz rongy.

Én is Tamron 18-200-ast vettem hozzá, de vigyázz, az újabbat, a 2015-ös modellt, nekem is nagyon tetszik.Ez ugyanott 75 rongy.
Ha van Cetelem kártyád netalán, akkor kapásból van 7% engedmény is.
Persze meg kell nézni máshol is, vannak jó akciók. Jön a húsvét.... :DDD
De ha elég a kitobi is, akkor olcsóbban kijössz,kérdés: nem jobb-e inkább most kicsit drágábban de kapásból lecserélni a kitobit, mint később még rákölteni. Akkor is ha nem kell 11-szeres zoom hanem a szokásos kb 18-55-öt szeretnéd de jobb obival. Persze pénztárca függő, tudom... :DDD
Átlagos hobbifotós célokra remekül megfelel a vázolt Tami, nem kell cserélgetni, bőven elég a kb 11-szeres zoom, a fényerő átlagos, a rajzolata megfelelő ha nem profi célokra veszed. Majd később veszek hozzá egy fix 35-öst, magas fényerőst, várost,épületeket fotózni jó lesz meg videózni is akár.
Összegezve tehát én a Nikont ajánlom, összességében jobb ár/érték aránya és minőségi többletei miatt.

Ami ami, az az !

(#30260) glaci válasza quby (#30251) üzenetére


glaci
őstag

Felőlem ülhetnek rajta 2 hetet, én 2 nap múlva jelzem, hogy inkább elállok és azt csinálnak vele, amit akarnak.

(#30252) aleister:
Lehet, hogy igazad van, de nekem ez annyira nem jött be, hogy teljesen elment tőle a kedvem.
A 105 és a 200 mm között egyébként sincs már olyan óriási különbség. (Kb. annyi, mint a 70 és a 105 között volt.)
A VR -je ugyanannyit tud mindkettőnek.
A fókuszról nem tudok érdemben nyilatkozni sajnos.
De, még kézi vagy kontraszt érzékelős fókusznál sem volt olyan éles és kontúros ill. kontrasztos a képe, mint a Nikonnak. (Olyan volt, mintha egy vékony szürke fátyol lett volna mindenen.)
Így én hiába fogtam csak ki véletlenül pont egy rossz példányt, ezek után végleg kiszerettem belőle.
A 70-300 -on még gondolkodok, de ha annál is ekkora a minőségi szórás, akkor magamat ismerve abból is szinte biztos, hogy kifogok egy használhatatlan példányt. :(

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30261) t_a_m_a_s válasza glaci (#30260) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Bocsi, nem vagyok 100%-ig képben, nem tudom hogy pontosan mid is van a 18-200 mellett. Ha nem bízol ezután a gikszer után a Tamiban, érthető, elfogadható, ezesetben fontold meg a 18-105 + 55-300 kombót, akár használtan. Sokan dicsérik a 70-300-at, és sok eszmecsere volt róla annak idejében, de az 55-300 is egy jó kis teleobi, használtan "gombokért". Én csak próbáltam, forcebergnek volt is, neki komolyabb tapasztalata van vele, és indig dicsérte.

Holnap majd jól beletépünk...

(#30262) glaci válasza t_a_m_a_s (#30261) üzenetére


glaci
őstag

18-105 van jelenleg is. Még a D80 -hoz vettem hajdanán. Ill. van sok "régi" üveg, köztük több nagy (még VR nélküli) Sigma 2,8 is. Csak azért akartam ezt a Tamit, mert időközben megváltoztak a "körülmények" és a nehéz macerás cucc helyett szerettem volna egy kis mindenest a hétköznapokhoz ill. a kirándulásokhoz. Mindenesetre most már úgy vagyok vele, hogy marad erre a célra a 18-105, ahogy eddig is. (Esetleg majd gyűjtögetek még és megnézek egy 16-300 -at, arról több helyen is jót olvastam. Bár ezt is mindenki dicsérte ...)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30263) hemaka válasza Throme (#30256) üzenetére


hemaka
nagyúr

A 220volt az elejen volt az, mar nem az, hivatalos CaNikon dealer.

(#30264) aleister válasza glaci (#30260) üzenetére


aleister
veterán

Esetleg tudsz feltölteni egy fullRes jpeg-et?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30265) zool1 válasza Throme (#30256) üzenetére


zool1
őstag

:( Hivatalos Nikon partner, oltt vettem a vázamat (d7000) és már jártam vele a Nikon szervizben is kalibráláson. Minden rendben volt! ;)

(#30266) Throme válasza zool1 (#30265) üzenetére


Throme
veterán

Akkor változtak és már partnerek...
Nekem van tőlük 1 nikkor obim, voltam vele szervizben és ott nézegette a srác a garipapírt, hogy az meg mi....
Aztán mondtam , hogy honnan van,... ja az szürkeimport... Azért bevették garira.
Mondjuk objektívnél mindegy, mert hivatalos helyről vagy nem hivatalos helyről is csak 1 év van rá...
Váznál azért más a helyzet.

Nálad is az a kérdés mikor voltál kalibrálni... Ha 1 éven belül, akkor tökmindegy, arra minden garipapír jó.
1 év után lesz érdekes.

(#30267) glaci válasza hemaka (#30263) üzenetére


glaci
őstag

Nem ők az egyetlen, akik ilyen utat jártak be.
Régen kb. 15 éve még az Extreme Digital is Amcsi, meg Ázsiai importos volt bolti garival meg fénymásolt használati útmutatóval.
Aztán gondolom ahogy a forgalom miatt felfejlődtek, már jobb pozícióból tudtak tárgyalni a Magyarral és így lettek hivatalos viszontok.

(#30264) aleister:
Most és holnap dolgozok és csak mobilról pötyögök, de vasárnap megkísérelhetem majd PC -ről, ha odaengednek a gyerekek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30268) agoka07


agoka07
senior tag

Üdvözlet!
A szeretett D90-esem szeretném lecserélni, vagyis inkább venni melléje egy új vázat, mert jobban szeretem annál, hogy megváljak tőle. A rászánt összeg 200-250k lenne, akár használtan is, ha kedvezőbb az ajánlat. Ami a lényeg, hogy tudjam használni az 50mm 1.8D a többi mellékes, mert az új géphez igazítanám és új zoom lencséket vásárolnék. Amiért igazából váltanék, az az hogy nagyon bejön az "amerikai" stílus, szép kontrasztos és valós színvilág. Na ezt nem tudtam eddig elérni a D90-el. Melyik vázat ajánlanátok?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#30269) Salex1


Salex1
senior tag

Nem tudjátok, hogy a YN565EX vakuba épített vevő működik-e YN622-vel (nem TX)?

(#30270) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Létezik ilyen objektív?

- D3300-as gépre kellene - F bajonett
50k Ft környékén van
- x-300mm
- autófókusz
- képstabilizátor
:B
Ha nem 50k, akkor melyik a legolcsóbb? Legjobb ár/érték arányúbb?
Köszönöm!

(#30271) Oplex válasza Tav-Csoves (#30270) üzenetére


Oplex
tag

Ha Nikkor, akkor az 55-300mm. [link]

Nem nagyon láttam használtan, de újonnan 100 körül mozog, használtan 60-70 lehet.

(#30272) zool1 válasza Throme (#30266) üzenetére


zool1
őstag

Hivatlos 3 garival! :))

(#30273) Colonel993 válasza agoka07 (#30268) üzenetére


Colonel993
senior tag

"amerikai" stílus
nem tudtam eddig elérni
rászánt összeg 200-250k

:"D Utómunka gyakorlása... inkább...
Cöhh... 250e HUF vázra, mert annak szebbek lesznek a színei :))

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#30274) randras_83 válasza Oplex (#30271) üzenetére


randras_83
addikt

na nekem még egy ilyen hiányzik a készletből, meg a D5300 és akkor minden szép lesz :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#30275) torzo válasza agoka07 (#30268) üzenetére


torzo
Ármester

A színvilág nem a váztól függ, ebben a d90 is meg tud mindent csinálni. A jó utómunka ezt a kérdést megoldja. Ha nagyon jó szenzorra vágysz és nem zavar a használt, vegyél d600-at, azzal az 50-es optikádat is tudod majd használni. d600 szenzora talán az egyik legjobb Nikon szenzor, és ezek a vázak használtan lassan már azért a pénzért is kaphatók, amelyet plafonnak megjelöltél. Persze a fullframe-et utána etetni további optikákkal elég drága.

Másik lehetőség, hogy ezt a pénzt minőségi optikára költöd. Lehet, többre mennél.

(#30276) zolikaDB válasza fanti (#30255) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez a Tamron egyezik azzal a Nikonossal, ami neked van? [link]

(#30277) fanti válasza zolikaDB (#30276) üzenetére


fanti
addikt

Sajnos nem láttam sehol a pontos specifikációt a linkeden, de van egy "régi" 18-200-as Tami is.

Nekem ez van.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30278) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Elnézést a nagyon amatőr kérdés miatt:

18-55mm VR II obi milyen zoomra képes egy egyszerű kompakt SX210 14-szeres optikai zoomjához képest?

(#30279) wms válasza NoOne1976 (#30278) üzenetére


wms
senior tag

Háromszoros, 55:18=3.05 :K

(#30280) nesa válasza NoOne1976 (#30278) üzenetére


nesa
veterán

De ezt igy hulyeseg osszemerni mert egy 70-200 meg 2,85-szeres, es a fixekrol ne is beszeljunk:D

(#30281) Larry303 válasza nesa (#30280) üzenetére


Larry303
addikt

ehh nekikezdtem, de inkább nem írom le :D

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30282) glaci válasza Larry303 (#30281) üzenetére


glaci
őstag

Pedig érdekelne! ;)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30283) Larry303 válasza glaci (#30282) üzenetére


Larry303
addikt

beszéljünk látószögről, gyutávról, nagyításról stb
ez a hányszoros zoom, ez csakis a marketingshit része

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30284) Throme válasza zool1 (#30272) üzenetére


Throme
veterán

Nofene, megemberelték magukat ;)

(OFF)#30273) Colonel993 : miért nem lehet normális hsz-t írni, mint pl torzo?
Mert valaki nem ír ésszerű dolgot, attól még érdemel rendes választ...(/OFF)

(#30285) nesa válasza Larry303 (#30281) üzenetére


nesa
veterán

Peddig leirhatnad jol kivesezve hogy maskor csak linkelni keljen :K

(#30286) glaci válasza nesa (#30285) üzenetére


glaci
őstag

Látod, én is hiába kértem, inkább megtartja magának ... ;)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30287) t_a_m_a_s válasza glaci (#30286) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

gugli a barátotok :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#30288) NoOne1976 válasza nesa (#30280) üzenetére


NoOne1976
őstag

Engem pont ez érdekelne, amatőr módon. Én csak azt értem, hogy van egy kompakt gépem. Szépen rá tudok nagyítani vele egy épületre/hajóra stb., ha elmegyünk nyaralni. A korábbi gépeimben pont ezt nem szerettem, hogy mindig csak "látképeket" tudtam csinálni.

Na, ehhez képest kérdezem, hogy egy ilyen obival mit tudnék csinálni?

Mert az, ha a szoba másik végében lévő személyre tudok csak nagyítani, az sajnos egy kiránduláson kevés. Akkor ugyanúgy csak panorámázhatom a várost, egy ablakban fekvő cicát már nem tudok lekapni.

[ Szerkesztve ]

(#30289) nesa válasza NoOne1976 (#30288) üzenetére


nesa
veterán

Ez nem ilyen egyszeru mint ahogy te kepzeled a kompaktok a vege fele igen lagymatag kepet csinalnak lehet egy DSLR kep kivagassal jobb lesz.

Velemenyem szerint neked nem valo dslr, vagy ha megis szerintem ne a nudli 18-55 el vegyel gepet, hanem 18-200 vagy meg inkabb 18-300... ez mondjuk nem fer el a farzsebedbe, de hat valami valamiert:)

[ Szerkesztve ]

(#30290) anaqer


anaqer
veterán

Van valakinek itt régi 80-400 VR-ja? Mik a tapasztalatok?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30291) pandur99 válasza NoOne1976 (#30288) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha komo!yabb zoomot és elfogadható minőséget akarsz kifizethetően, akkor vegyél egy Nikon D3200-ast + Tamron 18-200 VC objektívet.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#30292) glaci válasza t_a_m_a_s (#30287) üzenetére


glaci
őstag

Engem nem a barátom "véleménye" érdekel, hanem Larry303 -é érdekelt volna ... ;)

De azért köszi, a kérdezőnek biztos, hogy ez is hasznos volt.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30293) t_a_m_a_s válasza glaci (#30292) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

OK :) De azért kicsit leegyszerűsítve, érdemes a fotózás alapjait átolvasgatni, sokat lehet okosodni belőle, sok olyan kérdésre választ ad ami egyrészt nem a topikba való, másrészt meg Larry úgysem fogja leírni-kivesézni, mert lusta mint az állat van két gyönyörű kicsi bimbója, inkább velük játszik mint hogy kisregényt írjon ide ;) ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#30294) Larry303 válasza glaci (#30286) üzenetére


Larry303
addikt

bocs de sztem ez egy szakmai topic, aki idejön az ezekkel mind tisztában van -elvileg
nekem nincs türelmem most kifejteni ezt a témát, de amit nesa is ír, vszeg tök felesleges oda a dslr, semmi előnyét nem fogja kihasználni a kollega.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30295) t_a_m_a_s válasza Larry303 (#30294) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azért ezzel nem értek teljesen egyet. Én sem voltam tisztában sok mindennel amikor vettem a tükröst (sőt, még most is tudnék mit tanulni), az azért jó kiinduló pont hogy mondjuk a 18-200 kb 11-szeres zoom, aztán majd megtanulódik aminek meg kell. Ha nem, attól még lehet boldogan használni, asszony is tök jó képeket lőtt P-ben az ovis farsangon, pedig nem nagyon ugatja a témát :)

Azzal egyetértek persze, hogy az alapokat nem itt kell kitárgyalni!

Holnap majd jól beletépünk...

(#30296) glaci válasza Larry303 (#30294) üzenetére


glaci
őstag

OK! Igazatok van! Hagyjuk inkább!
Szerintem azért lett ebből ekkora rétes, mert nem vettétek észre a végén a kacsintó - vigyorgó arcocskát. ( Ilyet, mint ez: ;) )

Egyébként ami az első indulatból kikívánkozik, azt ki kell adni, nem jó, ha magadban tartod! ;)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30297) glaci válasza t_a_m_a_s (#30295) üzenetére


glaci
őstag

Hát igen, az egy nagy előnye ezeknek a "komolyabb" (az átlag kompakthoz képest legalább is mindenképpen) gépeknek, hogy ezekkel egy a dolgokhoz semmit nem konyító oldarborda vagy gyerkőc kezében is a családi albumba tökéletesen megfelelő, elfogadható minőségű képek születhetnek.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30298) Larry303 válasza glaci (#30297) üzenetére


Larry303
addikt

Elfogadhato mioseg=jo kep?
Hidd el nem azon mulik, hogy van egy tukrosod
Biztos nem tukrost vennek ilyen otthoni csaladi gepnek.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30299) glaci válasza Larry303 (#30298) üzenetére


glaci
őstag

Nem!
Szándékosan nem is írtam úgy.
Egy rossz minőségű kép is lehet jó!
Akár szándékoltan is lehet egy kép "minősége" rossz!

Csupán annyit mondtam, hogy míg a kompaktal nem tudott az asszony egy épkézláb képet készíteni az ovis farsangon, addig ezt beállítottam előre, a kezébe adtam, aztán visszanézve 98% -ban vállalható képeket készített vele.
(Egyedül azt nem bírta megszokni és arra panaszkodott, hogy ezt miért kell a szeméhez venni, miért nem látja hátul, amit le fog fényképezni. (Ez még a D80 -as időkben volt.))

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30300) dabgergo


dabgergo
őstag

Nagyon ritkán előfordul h D3-on a 70-200 nem fókuszál amikor nyomom az AF-ON-t .
Technikailag mi lehet az oka?
Sokszor utána már egyből jó, de néha úgy javul meg h kikapcsolom és be, van h leveszem az obit és újra felrakom, de ez sem konzisztens.
Az AF-on gombbal lehet a gond? Vagy az obi fókuszmotorával? Vagy az érintkezéssel?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.