Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) Zotya21 válasza #65675776 (#30950) üzenetére


Zotya21
senior tag

jah én is észrevettem közbe hogy a régit hozta a kereső meg a sigmába is

t_a_m_a_s jah sajnos hát a kispénzűeknek a magas iso jut az obi miatt ami ugye duplán gáz mert az obi se a legélesebb meg még isot is adjak neki :DDD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#30952) Pulsar


Pulsar
veterán

Meg jött ebay-ről vásárolt timer shutter-em. Tegnap este gyorsan ki is próbáltam. Tök jól működik, de gy dologra nem jöttem rá. Hogy tudom a záridőt is irányítani? Jelenleg amit beállítok a gépen, azt fotózza, akármit is állítok be. (Manualba próbáltam) Illetve van rajta egy exponáló gomb külön, amivel valahol úgy olvastam, hogy képes lenne a gép B záridőre, de ezt nyomkodva is csak beállított értéken fényképez egyet. Milyen beállítást keressek? Vagy az én gépem nem is tudja ezt? (D3300)

(#30953) lakkusjj válasza Pulsar (#30952) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

A vázon állítsd a záridőt Bulb-ra, utána olyan hosszú lesz a záridő, amíg nyomod az exponáló gombot.

(#30954) Pulsar válasza lakkusjj (#30953) üzenetére


Pulsar
veterán

Ez a 30s után lesz egyel ha jól sejtem, és ebben az esetben elég amatőr kérdés volt, és elnézést is kérek érte :D

(#30955) matyi012345 válasza kulerr (#30948) üzenetére


matyi012345
őstag

Amikor D70-et használtam még régen akkor gondolkoztam rajta de nem vettem meg. Nyitva gyenge képe van így a fényerő nem érv, más meg nincs. Tamron 17-50 2.8 árban van kb, az egyértelműen jobb választás, de sok más obi is. Tapasztalatom nincs vele, de anno elég jól körbejártam én is.

(#30957) randras_83 válasza zolikaDB (#30956) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem az

Főleg mert ebben az újabb 18-55-ös kit van 12k val drágábban 3 évvel

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#30958) zolikaDB válasza randras_83 (#30957) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor jól gondoltam. De az Aqua-s az VR II. Az régebbi lenne, mint a 220-as VR?

[ Szerkesztve ]

(#30959) randras_83 válasza zolikaDB (#30958) üzenetére


randras_83
addikt

mondjuk nem egyértelmű, de a képen AF-S 18-55 VR II van, a hirdetés szövegéből nekem nem jön át, hogy melyikkel, viszont a 220-nál az újabb AF-P 18-55-vel 129k, bár szerintem így sem kérdés, hogy megéri-e a 12k a három év garit

obik

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#30960) catroot válasza zolikaDB (#30958) üzenetére


catroot
veterán

Kollégám a héten vette az új AF-P obival.

Nekem meg a régi ED-vel jött. Szóval én csak lestem, hogy milyen halk és, hogy maga az obi fókuszáláskor meg sem moccan.

Viszont kinyitni/becsukni irtó szokatlan.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30961) zolikaDB válasza catroot (#30960) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem is kerdes, h a 220-ast fogom venni! (vagy MM, ott is AF-P-vel 130k, 3 ev gari)
En probalgattam kinyitni, becsukni, eloszor fura, h nem latok semmit a keresoben, aztan mar nyitottam is.
Megszokas kerdese.

(#30962) kulerr válasza matyi012345 (#30955) üzenetére


kulerr
őstag

Szia.Köszönöm a tanácsot. :R

[ Szerkesztve ]

(#30963) Pulsar


Pulsar
veterán

Kaptam kölcsön néhány Close-up makró lencsét, és elég jól el szórakoztam vele.
Mivel ebay-en filléres tétel gondoltam rendelek magamnak, de akkor bele futottam abba, hogy van bajonettes köztag (remélem jól írom) szintén makróhoz.
Tudom, hogy közel sem olyan mint egy makró obi, de egyenlőre nekem elég. Melyiket érdemes inkább venni a kettő közül? Mindkettő hasonló árban van.

(#30964) catroot válasza zolikaDB (#30961) üzenetére


catroot
veterán

Nekem még az is fura volt, hogy 18-55-ig elég rövid "járása" volt az obinak. Szóval nem kellett sokat forgatni, hogy zoomoljon. Na meg elég keményen is járt a gyűrűje.

Persze, mint minden ez is szokás kérdése. Idővel meg majd az lesz a fura, ha nem kell zárni/nyitni.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30965) total90


total90
veterán

Van egy Sigma 150 mm f2.8 makro objektivem, amivel az utobbi idoben nem vagyok teljesen elegedett. Egy pelda [link]. Ezt meg D7100-al lottem, de most D800-al meg ennyire sem tudok kozel menni, holott a D7100-al lott kep is crop volt.

Anelkul, hogy ilyen ilyen objektiv megforditos gyurus megoldasokba belekezdenek... milyen makro obival tudnam a "szunyog feneket" is fotozni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30966) Zotya21 válasza total90 (#30965) üzenetére


Zotya21
senior tag

venus laowa 60mm f2.8 ? 2x es nagyítású

https://500px.com/slayer_art

(#30967) Pulsar


Pulsar
veterán

Létezik, hogy 30 perc a lehosszabb záridő, amit tudok fotózni?
Előbb próbálkoztam, és 1799,3mp lett a záridő, és lenyomta magát.

(#30968) Zotya21


Zotya21
senior tag

és mi a helyzet a helios 44 verzióival és a pentacon 50mm f1.8 al ?

fel lehet őket tenni nikonra úgy hogy megmaradjon a végtelen fókusz ?

és ehez muszáj a lencsés átalakítót venni vagy simával is lehet ha a legvékonyabbat veszem ?

elég szépek és élesek ezek az obik

https://500px.com/slayer_art

(#30969) halagabor válasza Zotya21 (#30968) üzenetére


halagabor
tag

Ha jól tudom m42 adapter mindenképpen kell hozzá, ezekből van chip-es is és akkor lesz fókusz visszajelzésed. Ha lencséset veszel akkor lesz végtelen fókuszod, viszont veszítesz valamennyi fényt, ha minden igaz. Ha jól tudom, ezeket FX-eken nem szabad használni, mert a hátsó lencse benyúlik a vázba és tönkre is vághatja a műszert mert a felcsapódó tükör útjában van. "Maszek" megoldással is kaphatsz végtelen fókuszt, ha drótgyűrűkkel megemeled a hátsó lencsét. Így ugye nem kerül be plusz egy lencse a gép és az objektív közé. Egy ilyen megoldás látható az alábbi linken.

https://www.youtube.com/watch?v=ggDbEG2_0dg

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#30970) aleister válasza Zotya21 (#30966) üzenetére


aleister
veterán

Nem tudom miképp értette a "közel menés"-t. Ha a tényleges munkatávra gondolt, akkor nem lesz jó a 60-as.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30971) rellif válasza Zotya21 (#30968) üzenetére


rellif
senior tag

Ha nem akarod átalakítani a Helios-t mindenképp lencsés adapter kell.
Lencsés adapternél sem biztos,hogy lesz végtelened. :(
Saját tapasztalat alapján (Helios44-3,Pentacon135) :
-K&F Concept nem volt vele végtelen és drága.
-Pixco ezzel van végtelen és szükség esetén a lencse eltávolítható.

(#30972) Tav-Csoves válasza Pulsar (#30967) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Egyáltalán lehet ilyen hosszú záridőt hagyni? :B B időben fotóztad? mekkora ISO? milyen váz?

(#30973) Zotya21 válasza halagabor (#30969) üzenetére


Zotya21
senior tag

köszi szépen ez elég hasznos infó :DD

már csak azt kell kitapasztalni hogy ez mennyit ront brutál bokeh effekten :DD
de ugye ha bokeh kell ahoz meg nem a végtelen fókusz a lényeg
d5500 al lenne használva szóval se csavaros fókuszmotor se fx

aleister a kéteszeres nagyítás miatt gondoltam rá, hát igen a 60 nem valami hosszú az ilyen dolgokhoz de hát makrózni közeleről kell

rellif nincs bajom azzal hogy bekell tenni két kis gyűrűt ha az nem ront az objektíven de mivel ezeket hajszálpontosan szerelik össze, biztos ront valamelyik tulajdonságán

amúgy inkább pentacon vagy inkább helios ? vagy mindkettő ? de mivel heliosból is van az örvényes44-3 bokeh meg a sima 44m7 ezért még nehezebb választani, legszívesebben mind a 3 kellene :D

https://500px.com/slayer_art

(#30974) rellif válasza Zotya21 (#30973) üzenetére


rellif
senior tag

Nézz át ide

(#30975) Pulsar válasza Tav-Csoves (#30972) üzenetére


Pulsar
veterán

Nekem sikerült :D
D3300-as. Timer záridő beállítás és külső exponálóval. Első lenyomásra nyilt, másodikra zár a zár. ISO 100-al fotóztam, de sajnos a VR-t elfelejtettem kikapcsolni igy közeli objektumok homályosak lettek.
Még a javasolt Bulk üzemmódot nem próbáltam, hogy ott a külső expo gombot bereteszelve meddig exponál.
Sajnos sem a hely, sem az időjáras nem volt alkalmas semmire, de így is meglepő hogy emnnyivel több csillagot latott a gép mint en szabad szemmel.

(#30976) gergo5991 válasza Pulsar (#30975) üzenetére


gergo5991
őstag

noise reductiont is érdemes kikapcsolni
amúgy az előző ember kérdésére azthiszem 30 percnél többet nem lehet bulb módban lőni, talán a canon hackelt fw-el.

netről idézve - "04 Calculate the exposure time
For exposures of longer than 30 seconds you can’t take a meter reading in the usual way. Instead, you need a reference exposure to work from.
One way to do this is to drastically increase the ISO setting to enable you to take a meter reading.
Then use this value to calculate what the exposure time needs to be at a lower ISO.
So, if the exposure is 4 secs at ISO1600, it needs to be 60 secs at ISO100 to give the same exposure (4 secs at ISO1600 = 8 secs at ISO800 = 15 secs at ISO400 = 30 secs at ISO200 = 60 secs at ISO100)."

[ Szerkesztve ]

(#30977) total90 válasza Zotya21 (#30966) üzenetére


total90
veterán

Most nézegettem teszteket... képminőség nem valami tuti :O

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30978) Pulsar válasza gergo5991 (#30976) üzenetére


Pulsar
veterán

Azt is en kérdeztem, pont a linkelt kép készítésekor merült fel. Köszönöm :R

(#30979) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mi a lényegi különbség a D3300 és a D52 között? Tudom, hogy az egyik belépő a másik meg középkategória, de egy felhasználó számára miért lehet jobb az egyik mint a másik?

(#30980) Pulsar válasza Pali79 (#30979) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerintem ez egy nagyon jó, és egyszerű cikk a válaszodra:
http://logout.hu/cikk/nikon_dslr_vagyok/mit_vegyek_1_resz.html

(#30981) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Hello, memóriakártya ügyben kérnék segítséget!
D3300 vázamhoz szeretnék vásárolni egy kártyát. Abban kérném a segítségeteket, hogy e váz esetében van-e értelme a 90MB/s illetve 60MB/s sebességnek, vagy maradjak az általam most is használt 45MB/s-nál ?
Ki tudja bármikor is használni ez a váz a gyorsabb kártyát ? Elsősorban sorozat fényképezésnél, illetve sport üzemmódnál tudnám elképzelni, hogy tudna belőle profitálni.
Vélemény ?
Illetve a Transcend márka mennyire bajos az említett vázzal ?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#30982) halagabor válasza meridaharcos (#30981) üzenetére


halagabor
tag

Nekem van egy 60-asom D3200-hoz, eddig minden körülmények között villámgyors volt, ezért a 90-esnek már nem látom értelmét. 45-ös is hasít, a 30-asat már néha megérzi. Másolásnál viszont jól jöhet a gyors kártya.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#30983) Pulsar


Pulsar
veterán

Találtam olyat hogy
Tamron AF 70-300mm vagy Tamron SP 70-300mm
Mi a kettő között a különbség?
Gondolom az SP az újabb. De jobb is? Van más előnye?

(#30984) randras_83 válasza Pulsar (#30983) üzenetére


randras_83
addikt

Az egyikben nincs stabi az az olcsóbb és régebbi,Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 LD Di.
A másik stabis Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD.
No meg szerkezetbeli különbség is van a két dög között.

https://www.flickr.com/randras83/

(#30985) Pulsar válasza randras_83 (#30984) üzenetére


Pulsar
veterán

és fókusz motor van az AF-esbe?
Képben sokkal jobb az új? Mert az AF-et majd harmad áron lehet megkapni mint az SP-t. Ennyivel jobb?
Egyébként köszönöm az eddigi infót is :R

[ Szerkesztve ]

(#30986) t_a_m_a_s válasza Pulsar (#30985) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az az 1/3-ad ár kb 30.000 Ft. Csodák nincsenek...

Holnap majd jól beletépünk...

(#30987) szuszinho válasza meridaharcos (#30981) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem rég vettem ilyen kártyát, de még nem nagyon tudtam kipróbálni. Talán hétvégén.

(#30988) Byk01 válasza Pulsar (#30985) üzenetére


Byk01
senior tag

A VC verzióban van motor, az olcsóban nem mindegyikben (azt hiszem, az első szériákban nem volt). De ne nagyon gondolkozz a régiben. Az egy dolog, hogy a VC képe jobb, egy másik meg az, hogy a stabi miatt a témát a fókuszponton is tudod tartani, így az lesz éles, amit akarsz, nem az, ami sikerül.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#30989) zolikaDB válasza meridaharcos (#30981) üzenetére


zolikaDB
veterán

En ket darab ilyet rendeltem, jelenleg varom: [link]

(#30990) randras_83 válasza Pulsar (#30985) üzenetére


randras_83
addikt

ahogy előttem is írták, de emlékeim szerint van benne, viszont csodák tényelg nincsenek. a drágábbik viszont jó. :) pont most szereztem be egyet :) baromi nehéz, félek állványra rakni a gépet.

(#30989) zolikaDB: jó kis eladó, megbízható és gyors. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#30991) Zotya21 válasza total90 (#30977) üzenetére


Zotya21
senior tag

nem tom túl sok videót nem látni róla

https://500px.com/slayer_art

(#30992) Ateszponthú


Ateszponthú
csendes tag

Sziasztok! Boldog tulajdonosa lettem egy D7000-nek.Azonnal bele is szaladtam két problémába.1: szerény obiparkom finomításakor a 18-55-ös kitobi -11-es af tuninggal,a 18-300-as Sigma -13-as af tuninggal lett jó,viszont az 50 1.8D még -20-as beállítással sem tökéletes /kellene még egy kicsi,ami fájdalom,nincs/. Melyik a vacak? Merre van az előre? 2: kiscsaládom fotóin a bőrfelületek túl pasztellesek,mosott hatásúak /szerintem/ a környezet: szemüveg, fülbevaló stb. éles mit kellene állítani hogy ez jó irányba változzon? Előre is köszi: Attila

(#30993) aleister válasza Ateszponthú (#30992) üzenetére


aleister
veterán

Ezek elég nagy értékek, igy gyanus a vaz. Szerintem eloszor azt kalibraltasd be.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30994) Ateszponthú válasza aleister (#30993) üzenetére


Ateszponthú
csendes tag

Köszönöm!
Ettől féltem.A gond az,hogy a Nikon szervíz a Holdon is lehetne.Szegedről ezzel a munkabeosztással elérhetetlen. A bőrtónusra valami tipp esetleg? Attila

(#30995) Pali79 válasza Pulsar (#30980) üzenetére


Pali79
aktív tag

Köszönöm, ez valóban nagyon jó és lényegretörő!

(#30996) Gabás


Gabás
addikt

D40-hez kellene a kitobejktív helyett egy másik, általános használatra, kocafotósnak:)

A Tamron AF 18-200 II XR LD jó lehet nekem?

(#30997) Throme válasza Ateszponthú (#30994) üzenetére


Throme
veterán

Ha jpg-zel, akkor váz menűjében a - talán - picture control alatt tudsz élességet, szaturációt állítani.
Előre definiált típusok is vannak, pl standard, natural....
Fehéregyensúly auto beállítása szerintem 7k-ban is tovább finomítható. Ez is befolyásoló tényező lehet

Ha raw, akkor LR, PS, View NX-D, Capture NX-D.

Ha tévednék, akkor kijavítanak majd a fórumtársak.

Ja, és érdemes lehet a menüben megkeresni - bocs, de fejből most nem mondom meg hol találod - a gyári beállítások visszaállítása menüpontot, amennyiben használt gépet vettél.

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#30998) aleister válasza Ateszponthú (#30994) üzenetére


aleister
veterán

Nemigen tiszta a probléma leírása. Most tszíni eltérés van, vagy életlen? Az utóbbinál pontatlanul fókuszáltál, az előbbinél rosszul van beállítva a WB.
Tölts fel ide ide egy teljes felbontású képet, és arról meg lehet mondani, hogy mi a baj.

(#30997) Throme:
+1
A reset factory default minden ilyen esetben ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30999) Gabás válasza Gabás (#30996) üzenetére


Gabás
addikt

vagy érdemesebb ezzel a zoommal a képstabilizátoros (VC) változatot választani?

(#31000) #31757056 válasza Gabás (#30999) üzenetére


#31757056
törölt tag

Válaszd a képstabist inkább.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.