Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) contaxg válasza r.levente75 (#30698) üzenetére


contaxg
veterán

De kérdés volt (részemről), hiszen megkérdeztem :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30702) energomatt válasza contaxg (#30695) üzenetére


energomatt
senior tag

Igen, napfényes időben derítésre használható a vaku, én sokszor használtam. Ezen kívül persze vannak extrémebb felhasználási lehetőségek is.

(#30703) contaxg válasza energomatt (#30702) üzenetére


contaxg
veterán

Biztos, hogy az FP kifejezés, egy egyszerű vakus derítést takar balatoni naplementés portréhoz?? ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30704) energomatt válasza contaxg (#30703) üzenetére


energomatt
senior tag

Biztos. Az FP egy magyar-német kifejezés kombináció rövidítése, vagyis: Főleg Plattensee.

(#30705) contaxg válasza energomatt (#30704) üzenetére


contaxg
veterán

http://prohardver.hu/teszt/a_fotozas_alapjai_masodik_resz/zar_redonyzar_zarido_vakuszinkron_ii.html

Természetesen lehetséges a vakuzás rövidebb záridők esetén is, ebben az esetben a vaku stroboszkópszerűen működik, így biztosítva, hogy a zár lefutása alatt folyamatosan érje fény az érzékelőt. Az üzemmód neve FP-Sync (Flat Peak Sync) vagy HSS (High Speed Synchronization). Ennek a megoldásnak a hátránya, hogy a vaku teljesítménye erőteljesen lecsökken, valamint csak rendszervakukkal valósítható meg ez a működési mód (általában beépített vakuknál nem is áll rendelkezésre ez az üzemmód).

http://www.fotovilag.hu/cikk/317/
Derítés beépített vakuval....(de akár külső vakuval is)

Kevéssé gyakorlott fotósok számára fura látvány, hogyha valaki szikrázó napsütésben a vakuját villogtatja. Persze az is előfordul, hogy csak véletlenül bekapcsolva maradt a villanó, de az az egyik lehetséges módszer arra, hogy az árnyékos személyekből, tárgyakból némi részletet varázsoljunk elő. Kapcsoljuk be a vakut, a vakumódok közül pedig válasszuk a derítő vakuzást (fill-in flash), amivel némi plusz fényt adhatunk a sötétebb támának. Figyeljünk arra, hogy a vaku fénye ne nyomja rá a bélyegét az egész képre, ugyanis ebben az esetben kemény árnyékokat, vörös szemeket és természetellenes arcokat kapunk. A legjobb, ha a menüben felülbírálható a villanás teljesíménye (érdemes ezt kissé csökkenteni), de az is egy lehetőség, ha a derítővaku üzemmódot bekapcsolva az AE gombbal fényt mérünk (és rögzítünk) a háttérre, úgy hogy az előtérben ott legyen a megörökítendő személy is. Ilyenkor a vaku kis teljesítménnyel elvillan, a közeli személyről ez a fény verődik vissza, a háttérből pedig a természetes fény jut a kamerába. Ez alapján számítja ki a gép az expozíciós értékeket, amit 1-2 kép kísérletezéssel helyesnek fogunk találni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30706) energomatt válasza contaxg (#30705) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem tudom, mi volt a célod ezekkel az idézetekkel? Az FP mód azért hasznos derítő vakuzásnál, mert nem vagy kötve nagyon szűk rekeszhez, nyitottal is portrézhatsz. A napsütés célszerűen a portréalanyt közvetlenül nem éri, árnyéban van, célszerűen háttal áll a napsütésnek. Mellesleg, a 7100-as beépített vakuja is tudja az FP módot, de persze jobb a rendszervaku.Mint itt is.

[ Szerkesztve ]

(#30707) contaxg válasza energomatt (#30706) üzenetére


contaxg
veterán

Az volt a célom, hogy tisztába tegyük: az FP sync nem sima derítő vakuzás, hanem annak egy picit szofisztikáltabb módja...köszönöm a gondolataidat.. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30708) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

Hosszú záridőnél, vagy magas ISO-nál érdemes használni a menüben lévő "zajcsökkentés" funkciót használni? Mire szolgál ez pontosan, mert leírásban nem nagyon találtam róla semmit.
Vagy ez is olyan funkció, amit érdemes egyből kikapcsolni? :)
(D3300 a váz)

[ Szerkesztve ]

(#30709) *Ropi* válasza contaxg (#30705) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vicces, mert a Nikonnál meg "Focal Plane"-ként hivatkoznak rá. :D

"Automatikus FP (focal plane, fókuszssík) nagysebességű szinkron használata esetén lehetőség van rövidebb záridő beállítására is, ennélfogva szélesebb rekesszel kisebb mélységélesség érhető el."

(#30708) Pulsar: Nem, mert csak lassítja a vázat (pl. a sorozatlövés sebességét), ráadásul sokkal szebb eredményt lehet Lightroomban (vagy más külső programban) zajt szűrve elérni.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30710) chipi-85


chipi-85
aktív tag

Kalocsay Károllyal beszélt valaki mostanában?
Dolgozik még a szakmában?

Csak mert két hete küldtem neki 2 db obit, és azóta nem nagyon válaszolt. :U

(#30711) forceberg válasza *Ropi* (#30709) üzenetére


forceberg
veterán

Felezi a sebességet, mert lő egy zárt záras expót is, amiből csekkolja a hotpixeleket.
Én se kapcsoltam be eddig sosem, de pl. a D7000 úgy fél-egy perc körül még alap ISO-n is kezdett szemetelni :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30712) aleister válasza contaxg (#30703) üzenetére


aleister
veterán

Írta, hogy a napfényben való derítésen túl van más felhasználási területe is.

Egyébként nem csak arról van szó, hogy tudjál napos időben rekeszt szűkíteni, hanem gyakorlatilag, hogy tudjál egy nyári, tűző napon egyáltalán fotózni+deríteni. Pl esküvőnél, egy picsa meleg júliusi delelőn, amikor a fehér menyasszonyi ruha reflektorként tolja veled szembe a fényt, simán röpködnek az 1/4000s záridők. Akkor ha nincs HSS-ed (csak azért is a Canon megnevezését használom, mert az legalább értelmes), akkor 1/200-1/250-nel úgy kiégsz, mint a sicc.

Mondjuk B tervként esetleg fel lehet tekerni egy ND8/16-ot, ha van ilyenre idő.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30713) catroot


catroot
veterán

Lenne egy kicsit hülye kérdésem. Vagyis nem vagyok a témában járatos.

Vettem "próbaképpen" egy Nikon 70-210 f4 (E széria) obit, ami cca. 700 gramm. A vázam kb. 400 (D3300).

Állványon is szeretném majd használni, viszont nem tudom, hogy az obi súlya mennyire gond?

Vagyis ez a 700 gr. még nem olyan veszélyes súly támaszték nélkül?

Ja, az obi még nincs nálam.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30714) contaxg válasza aleister (#30712) üzenetére


contaxg
veterán

Kerítek egy jobb vázat (D300) és ki fogom próbálni az SB800-zal..

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30715) aleister válasza catroot (#30713) üzenetére


aleister
veterán

Létezik objektívre való állványgyűrű is. Szerencsésebb a nehezebb optikákat azon keresztül állványra szerelni. Ez a 700g pont a határ. Bár a vázad elég könnyű hozzá,

(#30714) contaxg
Hajrá! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30716) Pulsar válasza *Ropi* (#30709) üzenetére


Pulsar
veterán

köszönöm. :R
Igazából ez a része számomra szinte mindegy, mert éjszakai képeket szeretnék lőni hosszú záridővel, ahol nem túl sok sorozatfelvételt csinálnék :)
De mondjuk párom használná automatában főleg nappal, gondolom ott sincsen semmi haszna akkor.
Ugyan ezt hallottam a Aktív D-Lightningról is. Azt javasolták, hogy már az első kép készítése előtt (bármilyen kép) kapcsoljam ki :D

(#30717) #65675776 válasza aleister (#30715) üzenetére


#65675776
törölt tag

A D60/70-300VR kombónak nem volt problémája soha sem állványon. Pedig ott is hasonlóak az arányok. 495/745 g. Jó, az akkuval együtt 522 g a D60. Hol a túróban spórolt le 100 g-ot a Nikon?

(#30718) aleister válasza #65675776 (#30717) üzenetére


aleister
veterán

Nekem sem a T70-300-zal, ami 750g körül mozog. Ezért írtam, hogy ez a súly a határon mozog. Ellenben Sigma 150-hez, ami 890g, már van állványgyűrű.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30719) forceberg válasza aleister (#30718) üzenetére


forceberg
veterán

A 150-es max. a gyűrűvel együtt annyi! Mérd meg! ;)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30720) #65675776 válasza forceberg (#30719) üzenetére


#65675776
törölt tag

Melyik 150-es Sigma-ról van szó? Mert 1150 g körüli tömegeket látok rá. [link]

[ Szerkesztve ]

(#30721) JohnyBlue válasza #65675776 (#30720) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A stabi nélküliről...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30722) aleister válasza forceberg (#30719) üzenetére


aleister
veterán

Igazad van. Lemértem ételmérleggel jól. :)
Csak obi: 750
Sapkákkal együtt: 798
Napellenzővel: 858
Viszont a gyűrűmet nem találom. Asszem rendet kell raknom a cuccaim között. Télen csak bedobáltam mindent a fiókba. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30723) *Ropi* válasza forceberg (#30711) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, meg a magas ISO-s zajszűrés is időt (meg akkukapacitást) vesz igénybe.

(#30712) aleister: Módosítanám az alábbi mondatot, mert a melegnek semmi köze a világossághoz / fényességhez:

"Pl esküvőnél, egy picsa meleg júliusi delelőn, amikor a fehér menyasszonyi ruha reflektorként tolja veled szembe a fényt, simán röpködnek az 1/4000s záridők. "

--->

"Pl esküvőnél, egy szikrázóan napsütéses júliusi delelőn, amikor a fehér menyasszonyi ruha reflektorként tolja veled szembe a fényt, simán röpködnek az 1/4000s záridők. "

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30724) catroot válasza aleister (#30722) üzenetére


catroot
veterán

Egyebként az, hogy az obi/váz milyen súllyal bír az egyensúly miatt (állványon) számít, vagy inkább az, hogy az adapter sérülhet a vàznàl/obinál?

Magyarán ha nem teszek fel gyűrűt a teleobira, akkor milyen veszély áll fent?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30725) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

Találkozott vki olyan problémával, hogy AF-S esetén ha nem talál fókuszt a gép akkor nem lő képet?
Múlt héten voltam a Nikon szervízben, ahol beállították mindkét obimat ill. a vázat is (végre tudom használni normálisan a 35-öst :) ), ill. a firmware-t is frissítették. Azóta csinálja ezt, hogy nem exponál ha nem talál fókuszt (ami végül is nem rossz dolog, csak furcsa, hogy eddig nem így volt), illetve néha ha talál fókuszt, akkor is 2. 3. lenyomásra exponál csak a kamera. Vmi nincs jól beállítva? A menüben találtam olyat, hogy AF-C priority, amit át is állítottam release-re, de ugye ez csak AF-C esetén érvényes. Érdemes lenne egy factory resetet nyomni?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#30726) r.levente75 válasza catroot (#30724) üzenetére


r.levente75
addikt

Mindkettő, sőt, még a kézi alátámasztás sem jó hosszútávon (kényelem).

(#30727) aleister válasza catroot (#30724) üzenetére


aleister
veterán

Én még nem hallottam emiatt megsérült bajonettről, de biztos ez is szempont. A másik, hogy ha nem elég stabil a gömbfej, akkor a nagyon orr nehéz szereléket elhúzhatja.

(#30723) *Ropi*:
Köszi a pontosítást! Érted, Te hogy hogy értettem. :)
Egyébként, ha csak a napsugárzást nézzük, akkor igenis van különbség a meleg és a fényhatás között, tekintve, hogy a fény egy elektromágneses sugárzás melynek látható tartományba eső komponense adja a megvilágítást, az IR tartományba pedig a hőhatást. :P
Gondolj pl a régi wolfram szálas izzókra.

(#30725) szaki1986
Pedig jó helyen keresgélsz. Pontosan ez a menü hivatott erre. A D5100-en is csak az AF-C állítható. Úgy néz ki az alacsonyabb kategóriás vázakon csak erre van lehetőség. ne kérdezd miért!
Milyen vázat használsz?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30728) szaki1986 válasza aleister (#30727) üzenetére


szaki1986
tag

D5500-am van. Szerintem a firmware frissítés állhat a dolog hátterében, ugyanis eddig ha jól emlékszem nem így volt. Aztán lehet, hogy én emlékszem rosszul.

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#30729) aleister válasza aleister (#30727) üzenetére


aleister
veterán

"...van különbség..."
Természetesen úgy értettem, hogy van összefüggés. Kicsit szétszórt vagyok ma. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30730) *Ropi* válasza aleister (#30727) üzenetére


*Ropi*
félisten

:D

Csak nehogy az maradjon meg valakiben, hogy nyáron nem lehet menyasszonyt fotózni. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30731) aleister válasza *Ropi* (#30730) üzenetére


aleister
veterán

Vagy melegben...mondjuk egy radiátor mellett. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30732) fanti válasza szaki1986 (#30728) üzenetére


fanti
addikt

Mondjuk írhatnál a Nikon supportnak, hátha mondanak valami okosat.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30733) *Ropi* válasza aleister (#30731) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerencséd, hogy Radi8or nem jár ide olvasni. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30734) hotkar válasza szaki1986 (#30725) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ha AF-S Priority beállításra nincs lehetőség, akkor az alapértelmezetten "Focus".

Ha nem talál fókuszt, akkor én kifejezetten örülnék, hogy nem exponál, ugyanis ekkor - ha az obin M/A állásba teszed a kapcsolót - kézzel még mindig be tudod állítani a fókuszt (vagy bárhová is tudod állítani, ha az a célod).

Ilyenkor már nem érvényes a gyárilag beállított AF Priority, hiszen nem is AF-et használsz -> bármikor exponálhatsz.

(#30735) hotkar válasza hotkar (#30734) üzenetére


hotkar
aktív tag

"M/A állásba"

Javítom: M állásba

(#30736) aleister válasza *Ropi* (#30733) üzenetére


aleister
veterán

:D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30737) rukh


rukh
aktív tag

Régi igazság: ha végképp nem boldogulsz, olvasd el a használati utasítást .... :DD

Üdv mindenkinek, Rukh

(#30738) contaxg


contaxg
veterán

Imádom a kis D40 + 18-55 párost!!

:D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30739) chipi-85 válasza rukh (#30737) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Dakota közmondás?

(#30740) rukh válasza chipi-85 (#30739) üzenetére


rukh
aktív tag

Nem tudom, régebben valamelyik fórumban olvastam. Szerintem sokszor alkalmazható lenne ...

Üdv mindenkinek, Rukh

(#30741) Byk01 válasza rukh (#30737) üzenetére


Byk01
senior tag

Vagy ahogy anno (kicsit sarkosan) megfogalmaztuk: RTFM :)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#30742) randras_83 válasza Byk01 (#30741) üzenetére


randras_83
addikt

Nekem is ez jutott eszembe :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#30743) Cranium


Cranium
tag

Hali, nemrég érkezett meg első tükörreflexes gépem, Nikon D3300-as. Volna két kérdésem. Az egyik, hogy haverom beatboxol, és van egy XLR kábeles mikrofonja, az pedig át van alakítva jack-é, viszont a kamera nem érzékeli a hangot, vagyis a mikrofont. Mi lehet a gond? A másik kérdésem, hogy van beépített WIFI-je, de a telefonom nem látja. Pedig be van kapcsolva a menüben. Szintén a kérdés, mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#30744) #65675776 válasza Cranium (#30743) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell annak a mikrofonnak véletlenül fantomtáp? Mert olyasmit nem tud adni neki a váz.

(#30745) fanti válasza Cranium (#30743) üzenetére


fanti
addikt

Mármint a D3300-nak beépített WiFi-je?

Nincsen. Külön vásárolható hozzá WiFi modul.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30746) Pulsar válasza Cranium (#30743) üzenetére


Pulsar
veterán

Ahogy írták is előttem, nincs beépített wifi, csak a menü megtévesztő amiért mindig aktív.

(#30747) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Bocs, hogy ide írok, de az "Azonnali fotós kérdések órája" nem kaptam érdemleges választ. Nem mellesleg D3200 tulaj vagyok. :B Szóval: létrehoz a Lightroom egy kb. 500 MB-os "Lightroom 5 Catalog Previews.lrdata" mappát, amiben 5 792 fájl és 6 037 almappa található. Akár két éves állományok is vannak itt bent. Igazából nem zavarna, de ha keresek valamit ezen a meghajtón, egy örökkévalóság, mire átpörgeti ezt a mappát is a kereső. A kérdésem, hogy nem lehetne valahogy lecsökkenteni a fileok/mappák mennyiségét úgy, hogy ne sérüljön a Lightroom adatbázis? NEF-ben fotózom és ebben a programban fordítom át JPG-vé, gondolom ekkor jönnek létre új mappák és file-ok.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#30748) rekid


rekid
addikt

Sziasztok!

D7100 vásárlásán töröm a fejem. Első DSLR lesz, portré és tájkép lenne első körben a számomra érdekes téma. A dilemma az objektív.

Kitben van 18-105 , 18-140. Illetve erősen gondolkodom, hogy csak a váz mellé egy alap fixet válasszak (35-50mm pl. Nikkor 50mm f/1,8G AF-S , Nikkor 35mm f/1,8G AF-S DX) és gyalogoljak ha arról van szó. Alapvetően az utóbbira gondoltam, de ahogy végigolvastam pár száz hozzászólást sokan kötöttetek ki egy zoomnál a praktikussága miatt.
A kérdés, hogy ti mit tennétek? Van e annyira best buy valamelyik kit, hogy érdemesebb megvenni és később beruházni az amúgy sem horror árú alap nikkor fixekre? :F

Üdv!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#30749) csacsi77 válasza rekid (#30748) üzenetére


csacsi77
senior tag

Jó választás, amit írtál. Ha én állnék ilyen dilemma előtt, akkor megvenném a D7100-at 18-105 objektívvel. Ha van rá több pénz, akkor 18-140-el. Ezzel már egy átlag felszerelésed meg is van és tájképre már van egy átlagos nagylátód a 18mm-es végen.
Ha portrézni akarsz, akkor pedig az 50 mm f/1,8 közepesen jó választás. Bár portréra azt mondják, hogy a 75mm (ff-en számolva) kicsit kevés, de szerintem már el lehet vele lenni. Ha pedig van még fölös 100 eFt-od, akkor vehetsz Nikon 85mm f/1,8-at és kész is vagy.
Ha rám hallgatsz az obikat használtan veszed, akkor kisebb költséggel megúszod. Persze ez vázra is igaz, de a 3 év hivatalos Nikon garancia nagy csáberő. Ha pedig megelégszel egy kisebb vázzal, akkor a D5200-5300-5500 is jó választás.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#30750) rekid válasza csacsi77 (#30749) üzenetére


rekid
addikt

Szia!

Nyilván nem cél a lehető legtöbb pénz elszórása, de sajna az a típusú ember vagyok akinek a garancia idő után 1 nappal adja be a kulcsot mindene :) Így a váz tekintetében mindenképp újat szeretnék. Alapvetően elég lenne az 5xxx széria is de két szempont miatt vetettem el:
1. Nem tudom megfogni mert lapát kezem van és a downsizing nálam így nagyon nagy hátrány.. emiatt estek ki a milcek is. Ha kimegyek fotózni akkor nem 20 percre teszem és nagyon nem mindegy, hogy kényelmes e a fogás vagy sem.
2. Értékállóság. Később ha arra kerül a sor könnyebb elpasszolni.

Objektívnél nyugodtabban vásárolnék használtat főleg ha mondjuk relatív megbízható helyről van. (Pl innen.)
Hmm lehet kit lesz meg egy használt fix később. :R

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.