Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) pandur99 válasza Larry303 (#30298) üzenetére


pandur99
aktív tag

Biztos nem tukrost vennek ilyen otthoni csaladi gepnek.

Én bizony belépő szintű tükröst vennék otthoni családi gépbnek, mert nem drágább, mint egy prémium kompakt, a szaladgáló gyerek biztosan rajta lesz a képen, és ezzel meg is lehet tanulni fényképezni, és ráadásul a magas iso-t is jobban tűri. Kezelni meg nem bonyolultabb, mint bármi mást, még zöld módban is lehet.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#30302) *Ropi* válasza dabgergo (#30300) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valószínűleg a gomb kezdi megadni magát (ennyi idősen).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30303) glaci válasza dabgergo (#30300) üzenetére


glaci
őstag

Ha másik obival is csinálja, akkor a gomb a rossz.
Ha másik obival nincs gond, akkor pedig az obival van baj.
Köztes dolog az érintkezési hiba, hiszen az nem feltétlenül jelentkezik mindig.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30304) aleister válasza *Ropi* (#30302) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem akkor az összes obival ezt csinálná. A kolléga viszont direkt kiemelte a 70-200-at.

(#30300) dabgergo:
A legjobb esetben érintkezési hiba. Tisztítsd meg az érintkezőket a bajonettnél!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30305) torzo válasza dabgergo (#30300) üzenetére


torzo
Ármester

Nekem ugyanígy kezdte, aztán egyre többször, míg végül halál. Kuplunghiba volt. Csurgó mester 20 k-ért megcsinálta, azóta minden OK. Az enyém VR(1). A VR II-őt viszont csak a szervíz tudja javítani (úgy tudom, Japánba küldik ki), és az pedig nem 20 k. Többek között ezért nem lesz VR II-őm, hiába olyan brutál jó. Csurgó szerint egy VRII kuplung-tubus javítás 300 k. :Y

(#30306) *Ropi* válasza aleister (#30304) üzenetére


*Ropi*
félisten

És ha csak az az egy obija van? :D glaci írta meg jól. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30307) aleister válasza *Ropi* (#30306) üzenetére


aleister
veterán

Vagy már olyan régen itt, hogy tudd, hogy nem csak az az egy obija van. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30308) *Ropi* válasza aleister (#30307) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sajnos véges az agyam kapacitása. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30309) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.
Szerintetek megéri D7000-ről D7100-ra váltani? Képminőségben mennyivel jobb a D7100? :R

(#30310) Throme válasza fireproof (#30309) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem d7k-ról minimum d7200-ra érdemes váltani, vagy feljebb. D500 vagy belépő ff. Neten biztos van oldal ahol megmutatják mi a hatása az alul áteresztő szűrő elhagyásának, de nem biztos, hogy megéri a vesződést.

(#30311) aleister válasza fireproof (#30309) üzenetére


aleister
veterán

Valamivel modernebb. Szenzorban minimális előrelépés csak.

(#30308) *Ropi*:
Hiába...mindenkinek van valami hibája. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30312) gt1976


gt1976
újonc

Sziasztok!

Lehet, bugyuta a kérdés, de felteszem... Van egy Nikon D7100 gépem. Használhatom ezt hidegben, és gyenge esőben? Mert úgy tudom ennek a gépnek a váza szigetelt...???
Előre is köszi a segítségeteket... :))

(#30313) Donn85


Donn85
csendes tag

Sziasztok!

Objektiv valasztasban kernem a segitsegetek!
Egy Nikon D3300 as keszulekem van egy 18-105 os objektivvel es szeretnek calami megfizetheto aron egy nagy latoszogut.
Akar hasznaltan akar ujonann.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#30314) torzo válasza Donn85 (#30313) üzenetére


torzo
Ármester

Sigma 10-20/4-5.6, Tokina 11-16/2.8 . Mindkettő nagyon bevált optika, Tokina kicsit drágább.

(#30315) Donn85 válasza torzo (#30314) üzenetére


Donn85
csendes tag

Ez esetleg hasznalatban van nallad es probaltad is?!
Koszonom a segitseget!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#30316) torzo válasza Donn85 (#30315) üzenetére


torzo
Ármester

Sigmat használtam, nagyon kedveltem (eladtam, mert fullframe-re tértem). A Tokina pedig közismerten nagyon jó. Ha számít a fényerő, azaz beltérben is használnád, akkor Tokinát vegyél! A rajza mindkettőnek nagyon klassz.

[ Szerkesztve ]

(#30317) Donn85


Donn85
csendes tag

Koszonom!
Es mi a velemenyed egy Nikon 24mm es obirol?!
Valamivel olcsobb es az is nagy latoszogu...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#30318) lakkusjj válasza Donn85 (#30317) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

24mm full frame vázon nagylátó, a tiéden nagyobb látószöget kapsz a 18-105-tel.

(#30319) Donn85 válasza lakkusjj (#30318) üzenetére


Donn85
csendes tag

Ertem.
Ti mit ajanlanatok a 18-105 melle?!
Egy 10-20ast?!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#30320) t_a_m_a_s válasza Donn85 (#30319) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ugyanezt kérdezted öttel feljebb, torzo megválaszolta. Most megkérdezted mégegyszer... Hidd el a Sigma és a tokina is jó választás. Esetleg vehetsz még gyári nikkort csilliárdért.

Holnap majd jól beletépünk...

(#30321) Donn85 válasza t_a_m_a_s (#30320) üzenetére


Donn85
csendes tag

Bocsanat a fogalmazasert...azon kivul meg ajanlanak e masikat vagy a 10-20 as az megfelelo a meglevo melle.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#30322) dabgergo válasza torzo (#30305) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi a segítséget!
Ez a kuplunghiba mit takar pontosan?
Én is az obira gyanakszom egyébként.

(#30323) Tav-Csoves válasza Oplex (#30271) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

És ha egy Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di SP USD VC-t vennék?
Azt olvastam, hogy alulexponált gyárilag. Ezt kijavíthatták már azóta?
Azért gondolkozom a Tami mellett, mert 5 évet adnak rá, a Nikkorra, viszont csak 1-et.
Felmerülhet a költői kérdés;
Melyik csinál minőségibb képeket?

A történetem majdnem ugyanaz, mint a felettem lévőé, csakhogy én nem nagylátószögűt keresek a D3300-asomra, hanem telét.

(#30324) t_a_m_a_s válasza Donn85 (#30321) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Amennyire tudom, más nem nagyon van. Nekem egy régi Tamron 111-18-om van, az nem annyira elterjedt. Legtöbben a Sigmát veszik, vették itt is a fórumtársak. Én próbáltam a 10-20-at, rosszul nem jársz vele. Ha bejön a nagylátós perspektíva, sokat fogod használni. Én volt hogy egy fél nyaralást végigfotóztam vele, városnézni csak azt vittem. Érdekes épületfotók lettek :)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#30325) Byk01 válasza t_a_m_a_s (#30324) üzenetére


Byk01
senior tag

Azt a 111-18-at megnézném. Szerintem annyira nem elterjedt, hogy egyedi darab lehet :DDD

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#30326) *Ropi* válasza Byk01 (#30325) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, mint a 24-104/4L is... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30327) t_a_m_a_s válasza Byk01 (#30325) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

6:41-kor írtam, örültem hogy ellátok a monitorig... :W Értelemszerűen 11-18-ról van szó, ne izélj már ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#30328) randras_83 válasza t_a_m_a_s (#30327) üzenetére


randras_83
addikt

vártam, hogy mikor szednek szét, de a csúnya, hogy 9.39 van és amikor olvastam elgondolkodtam, hogy most akkor az hogy is.... :DDD :N :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#30329) Larry303 válasza pandur99 (#30301) üzenetére


Larry303
addikt

ki beszélt kompaktról?
vegyen vmi normális milcet enni pénzből.
ezeknek a belépő tükrösöknek a keresőjük horror.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30330) t_a_m_a_s válasza Larry303 (#30329) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ne kezd már ezt :) Aki még nem kukkolt FF keresőbe, az tök jól elvan vele. Persze ennyiért egyértelműen alternatíva egy belépő MILC is, ott van tapizható kereső, meg live view, és a képminőség is rendben van. De ugyanaz a helyzet mint a DSLR-nél: alapból kapod a kb 18-55 55-200 kitobit, cserélgetheted, fasza üveg sokba van, stb.
Én próbáltam nemrég unokatesómék Oly E-PL7-jét (?), képminőség rendben, viszont nekem ennyi év DSLRezés után a kezelése horror volt...

Holnap majd jól beletépünk...

(#30331) aleister válasza t_a_m_a_s (#30330) üzenetére


aleister
veterán

+1

Amikor 50-ért már kapni a kicsi D3200-öt, pont a belépő dlsr az, ami alternatívája a gyengébb szenzorú milceknek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30332) Larry303 válasza t_a_m_a_s (#30330) üzenetére


Larry303
addikt

nem tudom én valahogy ezektől agyfaszt kapok...használtam sokáig a d7xxx vonalt, most ott a d610, de ilyen családikra a sony a6000et hordom és k jó, használtan jó áron hozzá lehet jutni és sokkal többet ad mint egy d3xxx, ahhoz is ott a kit üveg bagóért, veri a belépő tükrös vonalat elég magasan...használtam két olyt is, köztük az em10 et is, de az tényleg más árfekvés, annyiért mondjuk nem azt venném az biztos.
hétvégén haver d3xxx gépével fotozgattam, belenéztem a keresőbe és kb elröhögtem magam, többi dolog megoldható, a súly méret vitába nem kezdenék bele, de az a kereső az egy nagyon rossz vicc :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30333) Byk01 válasza t_a_m_a_s (#30327) üzenetére


Byk01
senior tag

Hja, kérem, aki ilyen nyugis, vidéki életritmusban él :D :P
6:41-kor már rég a metrón ülök :(

Egyébként én is már millió éve tervezem, hogy beszerzek egy 11-18-at, de valami mindig közbe jön. Jelenleg ott tartok, hogy az 50/1.8 az egyetlen jól működő obim. A hétvégén az 1V1 10-30-a is megadta magát. Zoomolva kb. 13 mm-nél ugrik egy nagyon picit a kép, aztán kapom is a hibaüzenetet, hogy vigyem szervizbe.
Gép kikapcs, obi visszateker, és működik megint, amíg nem akarok 13 mili fölé menni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#30334) atok666 válasza torzo (#30305) üzenetére


atok666
őstag

Mostanaban nalam is neha elofordult, hogy a VRII gondol egyet es nem fokuszal. Gondolkodom a szervizen - bar ezek szerint akkor eleg huzos lesz :D

Atok

(#30335) dabgergo válasza atok666 (#30334) üzenetére


dabgergo
őstag

Ez durván hangzik, az én VR I-em legalább nem mai darab :D

[ Szerkesztve ]

(#30336) torzo válasza dabgergo (#30335) üzenetére


torzo
Ármester

Mondom, VRI kuplungjavítása 20 k volt. De egy teljes tubuscsere sem több, mint 50-60 k és akkor új az obid.
Csurgó mestert keresd. Ha telszám kell, megírom priviben.
VRII-őt nem is javít a szaki, mert mondja, semmilyen leírást nem ad hozzá a gyár, meg célszerszám nélkül nem is lehet bontani. Csak Japánban javítják.
És a VRI is jó darab. Igaz, erősen vignettál, de más baja nincs.

[ Szerkesztve ]

(#30337) dabgergo válasza torzo (#30336) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ez világos, csak nem teljesen vagyok tisztában azzal, hogy az obi esetében mi az a "kuplung".
A száma megvan, már korábban voltam egyszer nála.

(#30338) Borg76


Borg76
tag

Sziasztok!
Jelenleg egy D3300-at használok, képminőség szempontjából tökéletesen meg vagyok vele elégedve, ahogy minden másban. Lassan szeretnék feljebb váltani, mert gyorsabb, pontosabb fókuszra lenne szükségem. Szintem mindig gyorsan mozgó állatokat fotózok, és úgy érzem ez a gyenge pont a jelenlegi gépen. Mi lenne az a váz, ami már továbblépésnek számít? D5200-ra gondoltam első körben, nyilván ennél van gyorsabb gép, de most ez férne bele a keretbe. Van amiben gyengébb, de ha jól gondolom a fókuszálás sebességében és pontosságában jobb a D5200, és képminőségben ugyanazt hozza mint a D3300.
Rosszul gondolom?

(#30339) total90 válasza Borg76 (#30338) üzenetére


total90
veterán

Szia,

A két 2 között nagy különbség nincs szerintem e téren. Mellesleg az objektív fókuszálási sebessége is szerepet játszik...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30340) Colonel993 válasza Borg76 (#30338) üzenetére


Colonel993
senior tag

Itt inkább a D7xxx széria lesz a kövi lépcső fok
D3xxx meg D5xxx egykutya

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#30341) Borg76


Borg76
tag

Köszönöm mindkét választ, akkor még marad ez a váz, a javasolt széria már más árkategória :R

(#30342) A Zéé válasza Colonel993 (#30340) üzenetére


A Zéé
addikt

mondjuk a D5200-tól kezdve AF terén pont, hogy nem egy kutya a D3x00 és a D5x00, mert az utóbbiba a Multicam 4800 van, hasonlóan a D7x00 szériához.
De az af sebességben talán az obi fontosabb is, mint a váz maga.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#30343) aleister válasza Borg76 (#30341) üzenetére


aleister
veterán

Ezeket a válaszokat inkább ne köszönd meg. :)
Zéé kollégánál a pont.

A jelenlegi Nikon D3300-ad az alja AF téren a termékskálának. Csak egyetlen keresztszenzoros érzékelője van (középen), és a többi 10 AF pont sem valami acélos a Multi-CAM 1000-nek "hála". Ezt a D5100-től örökölte meg.

A D5200 volt az első mérföldkő ebben a tekintetben, mert az már 39 AF pontból gazdálkodik, amiből 9 keresztszenzoros. Emögött ráadásul a jóval fejlettebb MultiCAM 4800 csücsül. Ennek pont az általad említett mozgó témánál van jelentősége.

A gyors AF-ű objektív önmagában kevés. Hiba fókuszál gyorsan egy adott pontra, ha az nem a lényeges területen történik. Sajna ez a válfaja a fotózásnak elég zsebbe nyúlós. Nem véletlenül tartják a sportfotózást a legköltségesebb fotózási területnek.
Első körben mindenképp a vázat tedd rendbe, mert esszenciális, hogy a fókusz ott legyen, ahol lennie kell! Utána jöhet az objektív, hogy mindez gyorsan meg is történjen.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30344) randras_83 válasza aleister (#30343) üzenetére


randras_83
addikt

szóval akkor mégis van értelme pl d3200-ról d5300 váltani, bár tudom, hogy ennek ellenkezőjét senki nem jelentette ki, viszont én mostanában pont ezen agyalok és leginkább a fókusz rendszer miatt, tény hogy ha tehetném akkor D7x00-re váltanék.

https://www.flickr.com/randras83/

(#30345) aleister válasza randras_83 (#30344) üzenetére


aleister
veterán

Igen. Pluszban szenzorban elhanyagolhatóan, szolgáltatásokban némileg előrébb leszel.
A köv lépcső a D7100 lenne, ami azért érezhetőbb változás lenne AF-ben is, szolgáltatásokban is. Igaz árban dupla annyi újként, mint egy D5200.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30346) Borg76


Borg76
tag

Külön köszönöm a szakértő, minden részletre kiterjedő válaszokat :R :R
Ezek szerint jól gondolom, hogy az említett objektívhez jobban passzol a D5200 és érdemes váltani?
Tudom mennyire pénznyelő dolog ez, mert szoktam beszélgetni szintén az adott eseményt megörökítő "profi" fotóssal, és ami a nyakába lóg 1-1.5 millió az nekem csak álom :)

[ Szerkesztve ]

(#30347) Borg76


Borg76
tag

Elnézést, az objektív persze kimaradt :(
Szóval Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di SP USD VC lenne amihez szeretném a D5200-at.
Nem éppen egy sportfotós objektív, de talán többet lehet kihozni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#30348) bandigno válasza Borg76 (#30347) üzenetére


bandigno
senior tag

annak az obinak "talán" az egyetlen hibája, hogy az AF nem valami gyors! Mondjuk én évek óta használom, megelégedéssel, de a "hiba" ott lesz, nem a vázban!

(#30349) aleister válasza Borg76 (#30346) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen!

Az említett Tamron jó kis objektív, de nem a leggyorsabb a fókusza. Ne érts félre, abszolút nem lassú, de vannak nála gyorsabbak.

Nem kell egyébként milliós nagyságrendekben gondolkozni. Egy használt D5200 és a régebbi AF-S 80-200 f2.8 minden hobbista igényét kielégíti, és 300k-ból megvan. Igaz ez sem kevés pénz, de azért nem is millió+os beruházás.

Hogy nagyjából el tud helyezni a két optikát egymáshoz képest: Tamron, Nikkor AF speed
Azt meg kis lábjegyzetben jegyzem meg, hogy egy 3rd partynak elméletben sosem lesz olyan az AF találati aránya, mint egy házon belüli Nikkor optikának.

Aki ismer, az tudja, hogy előszeretettel ajánlom a Tamronokat, és én is nagy megelégedéssel használok belőlük többfélét is már évek óta, sportfotózáshoz mégis azt mondom, hogy érdemesebb egy gyors Nikkort választani.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30350) Borg76 válasza bandigno (#30348) üzenetére


Borg76
tag

Én is maximálisan elégedett vagyok vele :K , csupán felmerült az ötlet, hogy van-e értelme tovább lépni, vagy szinte észre se fogom venni a különbséget.

aleister
Erre nem gondoltam, hogy a "gyári" objektív ennyivel gyorsabb, bár ez gondolom a gyakorlatban érezhető igazán. Akkor marad a jól bevált D3300. Még egyszer köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.