Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) r.levente75 válasza Larry303 (#30549) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem is már megjelenése óta megvam, meg vagyok elégedve vele. Egy plusz infó, egy sigma 1,4 konverterrel, az AF is működik, csak 300-as allásnál hezitál néha, gyenge fényviszonyoknál.

(#30552) Larry303 válasza oszy (#30550) üzenetére


Larry303
addikt

azt rosszul nézted, 5,6on penge, fasza kis obi az is.
amőgy ha száraz adatokra vagy kíváncsi akkor dxo field map, ha valósra akkor használd b+ ;]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30553) fanti


fanti
addikt

Portrémarkolatban tudtok segíteni?

Egy D3300 az alany.

Milyet, honnan, milyet ne?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30554) catroot válasza fanti (#30553) üzenetére


catroot
veterán

Nekem éppen úton van egy Meike, kíváncsi leszek majd.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30555) fanti válasza catroot (#30554) üzenetére


fanti
addikt

pontos tipusa?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30556) catroot válasza fanti (#30555) üzenetére


catroot
veterán

Ment pü.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30557) flyer12 válasza energomatt (#30540) üzenetére


flyer12
tag

Igazad van.Megnéztem és csak NEF-re volt állítva az alap mentés, hiába adom meg ilyenkor hogy a 2. kártyára menjen JPG ha "csak NEF-ben ment akkor a második kártyára is az megy. Szóval NEF+JPG mentek akkor megy csak második kártyára a JPG...
Úgyhogy a Sigma 17-50 2.8 + D7200 kombó nálam tökéletesen működik:)

[ Szerkesztve ]

flyer

(#30558) anaqer válasza lmaresz (#30531) üzenetére


anaqer
veterán

Hah, ezt még észre se vettem... mondjuk nem fog nagyon zavarni, de minden esetre elég vicces egy bug. Hogy mi köze az objektívnek - pláne képnézegetés közben - a gombok kezeléséhez...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30559) fanti


fanti
addikt

Ebből kiindulva szerintetek jó lenne ez a markolat a D3300-hoz?
Mert ugye alig van méretdifi a D3300 és a D5300 között.

És láttam olyan markolatot is pl. ami jó a 3100,3200,3300,5300 sorozathoz egyaránt.

Igazából ezt venném a D3300-hoz, ezért kérdelek benneteket.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30560) nesa válasza Throme (#30537) üzenetére


nesa
veterán

Nem volt bemozdulva, az ilyen.

(#30561) nesa válasza oszy (#30550) üzenetére


nesa
veterán

Larry303 kolegaval reszben egyetertve jo uveg az 5,6 on is de igazan nekem 7,1-8 korul jott be.

(#30562) oszy válasza nesa (#30561) üzenetére


oszy
veterán

Akkor nem csak én vettem úgy észre :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30563) Larry303 válasza oszy (#30562) üzenetére


Larry303
addikt

A lenyege sztem annak az uvegnek az a 2mm lefele...a tele vegen amugyis rosszabbul teljesit...
16mm en pedig 5,6 a tuti
Sharpnes - field map
Amugy nem itt vettem eszre hanem a kepeken :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30564) Larry303 válasza nesa (#30561) üzenetére


Larry303
addikt

óó basszus bocs urak, én nem tudom miért volt a fejemben ez a 16-85 én arról beszéltem :D

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#30565) lmaresz válasza anaqer (#30558) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Gyorsabb merülést nem tapasztaltál a Sigmával az OS miatt? Vagy ha kikapcsolom az OS-t akkor nem meríti az akkut?

(#30566) YoSzabee válasza fanti (#30559) üzenetére


YoSzabee
tag

Ha kezeli az EN-EL14a akkut, akkor jó kell hogy legyen. Bár én inkább olyat választanék, ahol fel van tüntetve a D3300 mint kompatibilis gép.

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#30567) anaqer válasza lmaresz (#30565) üzenetére


anaqer
veterán

Nem vettem észre ilyesmit... legalábbis multkor csináltam 3 nap alatt 450-500 képet este (szóval dolgozott az OS masszívan), a kirándulás végére még maradt 2 csík az akksin.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30568) Ametist


Ametist
csendes tag

Szervusztok, D5500-hoz kapcsolódó kérdésben szeretnék segítséget kapni. Létezik olyan sorozat mód, hogy 3 db képet készít különböző fényerővel. pl. -1/3;0;+1/3? Ha igen, hogyan tudom beállítani? A leírásában nem akadtam rá.

(#30569) Balinov válasza Ametist (#30568) üzenetére


Balinov
félisten

Ev bracketing + sorozat mód?

Mobilról vagyok, bocs a szukszavúság miatt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30570) Ametist válasza Balinov (#30569) üzenetére


Ametist
csendes tag

:)
Köszönöm, a trigger a bracketing szó volt számomra, ugyanis a menüm magyarul beszél.
Így a Gugli adott találatot:
http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-bracket-exposures-on-your-nikon-d5500.html
Kipróbáltam, teszi is a dolgát :K

(#30571) Balinov válasza Ametist (#30570) üzenetére


Balinov
félisten

Nagyon szivesen 😋

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30572) energomatt


energomatt
senior tag

Ismertek olyan trükköt amivel megoldható, hogy a memórikártyára helyezett saját jpg kép megjeleníthető legyen az lcd-n? Exponáltam egy üres jpg képet, arra ráhelyeztem PS-ben a kívánt képet, azonos néven mentettem, de ezt így már nem jeleníti meg.

(#30573) lmaresz válasza anaqer (#30567) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Az nem rossz, köszönöm az infót, akkor mindenképpen meggondolom még a Sigmát, majd kipróbálom a boltban mindkettőt és eldöntöm az alapján, hogy mennyivel jobb a fókusza a Sigmának.

[ Szerkesztve ]

(#30574) aleister válasza energomatt (#30572) üzenetére


aleister
veterán

Ezt ott rontottad el, hogy bármilyen szoftverrel rámentettél. A Nikon vázak ugyanis első körben megnézik, hogy mit tartalmaz az adott kép EXIF-jének "Software" attribútuma. Ez az esetedben "Adobe Photoshop CSx (oprendszer)" volt, ahol az x a PS verziószáma, az oprendszer meg a platform, ami alatt használod.
A váz által készített képeken viszont "Ver 1.xx" lesz attól függően, hogy milyen a JPEG motor jelenlegi verziója. Ez függ a jelenlegi firmware A és B verziójától. Kvázi itt a váz fw-jét fogod látni.

Felvetülhet a kérdés, hogy mi van, ha fw-t frissítesz. Látszanak-e a korábbival készített képek.

Visszatérve az eredeti problémára, EXIF hákoló szoftverrel módosítanod kell az említett kulcsot. Nem kizárt, hogy van más attribútum is. Tehát megoldható, de elég pöcsölős.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30575) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Tegnap megjött a Tamron 70-300 4-5.6 VC. Még nem volt igazán időm tesztelni, mert folyamatosan melózok.
Az első benyomások: Hurrá, ez úgy tűnik rendesen fókuszál! A VC nagyon ott van! Ha jól bírom tartani, akkor még az 1/10 is jó, de 1/60 - 1/80 -nál már tényleg nincs 1 bemozdult kép sem 300 mm -en. Teljesen nyitva kicsit lágy a képe, de 7.1 -en már egész éles. Nekem a 18-105 képe még így is jobban tetszik ugyan, de ez már jó kompromisszumnak tűnik, hiszen csak nem kell annyira közel menni ...
Az autófókusz nem a leggyorsabb, de még egész tűrhető sebességű. Gyenge fénynél sajnos elég bizonytalan, de ez már tényleg a nagyon gyenge fény kategória volt. Az SB-800 piros fénye sajnos nem tetszik neki, ill. nem segít rajta úgy, mint a többi üvegemen.
Lehet, hogy első olvasatra úgy tűnik, mintha "lehúztam" volna, de alapvetően elfogadható a cucc. Ezért mindennek ellenére egész jó vételnek tűnik 95K -ért.
Most már csak ki kell bírnom vasárnapig, aztán elmegyek madarakra "vadászni".

Érdekesség: Rámegy a Sigma 2x telekonverter. Autófókusz az ugye már nincs az f8 - 11 miatt, de manuálisan beállítva meglepően tűrhető minőség kerekedik ki a dologból és a VC akkor is kiválóan "muzsikál".

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30576) phaseOne


phaseOne
tag

2.8-as optikák Bokeh-ségsessége különböző tárgy és háttér távolságokra, hátha valaki érdekesnek találja :)

(35mm-es filmen, egy 'ball' pontszerű fényforrás képét jelenti)

[ Szerkesztve ]

(#30577) energomatt válasza aleister (#30574) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm. Az nem lenne gond, hogy a verziószám egyszer majd esetleg változik, viszont amikor szotvert kerestem a módosításhoz, olyan igazán jól és egyszerűen használhatót nem találtam eddig.

(#30578) aleister válasza energomatt (#30577) üzenetére


aleister
veterán

Nincs mit!
Amihez nekem eddig szerencsém volt, az kb a parancssor szinten mozgott. Biztos van kulturáltabb megoldás is, de még nem volt rá szükségem. Ráadásul az esetedben a kötegelt feldolgozás fontos szempont lenne.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30579) glaci válasza energomatt (#30577) üzenetére


glaci
őstag

Én ACDSee -vel már szerkesztettem exif -et. Ráadásul úgy emlékszem, hogy egyszerre több fájlon is.
Ha minden igaz így ment:
Az ACD browserében kijelöltem a fájlokat, majd a jobb oldalra az exif tulajdonságokat raktam. Ekkor csak az jelent meg, ami mindben azonos volt. Esetemben töröltem a dátumot minden olyan sorból, ahol szerepelt. Majd mentés és az összes fájában módosult.
Remélem Neked is sikerül!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30580) energomatt válasza glaci (#30579) üzenetére


energomatt
senior tag

Nálam nem erről van szó. Egyetlen képet kellene csak módosítani, de azt úgy, hogy megfeleljen egy eredetinek. A lényeg, hogy minden exif adat látható és módosítható legyen. Szenvedhetnék ugyan valami parancssorossal, de hátha szükség lesz a jövőben más feladatra is, tehát jó elenne egy olyan, amit későbbre is eltehetnék.

[ Szerkesztve ]

(#30581) Geripapa válasza energomatt (#30580) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Probáld ki ezt:
Exiftool
ugyan nem tudom hogy milyen rendszerre kell, de ez van mindenhez.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#30582) bippeti válasza energomatt (#30580) üzenetére


bippeti
tag

Jól értem a problémát? Azt szeretnéd, ha a vázad megjelenítene egy egyéb fényképet?
Próbáltad azt, amire aleister célzott? Mi lenne, ha az Exif tulajdonságok közül a "Software" (vagy "Program neve") attribútum-ot átírnád arra az értékre, amit a géped készít? Ezt meg tudod nézni egy olyan képen, amit a géppel készítettél...

(#30583) glaci válasza energomatt (#30580) üzenetére


glaci
őstag

Nekem a multi kijelölés miatt nem volt minden adat szerkeszthető.
A Te esetedben egymás mellé teszed a 2 képet. Az eredetiből kimásolsz mindent és átrakod az egészet a módosítottba. Így a 2 -nek ugyanazok lesznek az exif adatai és akkor elvileg megeszi majd a géped.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#30584) energomatt válasza glaci (#30583) üzenetére


energomatt
senior tag

Egyelőre feladtam, amíg nem találok egy valóban erre alkalmas felhasználóbarát, vagy más, de megfelelő leírással ellátott programot. Az ACDSee nem tűnt alkalmasnak erre, talán négy adatot lehetett volna módosítani.. Az ExifTools persze biztosan jó lenne, de a kísérleteim alapján érthetetlen melyik program kell hozzá és az pontosan hogyan működne. Mert azzal, amivel meg tudom jeleníteni az exif adatokat, a beírt parancssort nem tudtam végrehajtatni. Kell is hozzá perl könyvtár meg nem is, át is kell nevezni, meg nem is, ha van perl könyvtár az hol legyen és melyik ExifTool tartozik ahhoz és az hol legyen? Stb.

(#30585) bippeti válasza energomatt (#30584) üzenetére


bippeti
tag

Gugli után több helyen is ezt ajánlották exif-szerkesztésre, de nem próbáltam. Ha még egy próbát rászánsz, esetleg próbáld ezzel, kíváncsi vagyok, hogy ezt a mezőt tudja-e szerkeszteni. (Tuti van olyan progi, ami átírja, igazából ez a pár karakter is csak 0-kból és 1-esekből áll, csak tudni kell, hogy melyik regiszterben. :D )

(#30586) JohnyBlue válasza energomatt (#30584) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A céges hótra lekorlátozott gépemen ez simán megy...

Nincsen más dolgod mint letölteni, kicsomagolni és a ExifToolGUI.exe-t elindítani. Bal oldalon kiválasztod a megfelelő mappát. Kikeresni a kívánt képet, jobb oldalt pedig az exif, itpc, xmp alatti nyilakra rákattintani adatokat módosítani és elmenteni :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30587) energomatt válasza bippeti (#30585) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm. Bár korábban is megtaláltam ezt a programot, most végre működésre is bírtam Win 10 alatt kompatibilitás módosítással. Sajnos csak fél siker, mert a Sotver verziót hiába írtam át az eredetire, ez még kevés a működéshez. Még keresnem kell a további különbségeket. Mindenesetre a program legalább megvan hozzá. Sajnos csak az exif adatok exportja működik, az import az inaktív.

(#30586) JohnyBlue
Köszönöm neked is, de a másik program tűnik alkalmasabbnak számomra.

(#30588) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Sikerült szert tennem egy Nikon D3300 18-105 kitt-re. Igazából most ismerkedem a DSLR gépek világával, elötte egy Canon S2IS gépem volt.
Mennyire érdemes a RAW formátumot kihasználni? Eddig ilyen lehetőségem nem volt, viszont a RAW formátumba mentett képeket mindig utómunkázni kell, ami végül is nem baj. Viszont ebben a formátumban, ha kell sokkal jobban "módosíthatóak" a képek, ami végülis nem biztos hogy hátrány. Viszon, ha nem módosítok a képeken, akkor szinte ugyan olyan a RAW kép is, mint a legszebbre állított JPG. PS- használok a RAW képekhez.
Esetleg valami tippek, ötletek?

Üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#30589) aleister válasza szmayer1 (#30588) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Gyakorlatilag leírtad a lényeget. Otthoni felhasználásra, családi események dokumentálásához bőven elég egy helyesen beállított WB-jű jpeg. Bizonyos keretek között még az is módosítható.

PS helyett célszerűbb inkább valami RAW konvertert használnod.. Pl Lightroom, DXO vagy Nikon Capture NX.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30590) szmayer1 válasza aleister (#30589) üzenetére


szmayer1
senior tag

Mielőtt a PS megnyitná a RAW képet, előtte az Adobe Camera RAW programba nyitja meg, és miután itt módosítottam, vagy nem, utána engedi csak a PS-ben használni a képet.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#30591) aleister válasza szmayer1 (#30590) üzenetére


aleister
veterán

Igen. ACR-t használ a PS és az LR is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30592) r.levente75 válasza szmayer1 (#30590) üzenetére


r.levente75
addikt

Raw képekre nekem a nikon sajátja jött be a legjobban, a nikon capture nx. Kiemelt képek esetén használok én is raw formátumot, egyébként jpeg.

(#30593) szmayer1


szmayer1
senior tag

Köszi mindkettőtöknek a választ.

Igazából kipróbáltam sok progit a RAW képek szerkesztése miatt, többek között a Nikon captura nx, az LR-t, és a RAW Therapy-t is. Valahogy a PS jött be igazán, ha nem akarok módosítani a képen, akkor a PS tud egyszerre több képet is konvertálni JPG képpé, így nen kell egyesével játszadozni a konvertálással, persze ennyi erővel akkor csinálhatnék egyből JPG képeket is :)
Kipróbálom azért hogy egyből JPG képeket készítsek, különböző felbontásban is. Utána megnézem monitoron, hogy mekkora külömbségeket látok, ha elenyésző, akkor marad a JPG.

Igazából úgy kellene megtanulni fényképezni, hogy utána ne keljen semmilyen progival módosítani egy képen, vagy csak nagyon ritkán.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#30594) aleister válasza szmayer1 (#30593) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen!

Jó a PS, de azt inkább 1-1 fotó retusálására szokták használni. Az LR-t direkt a fotósoknak készítette az Adobe. Sokkal több lehetőség van benne. Egyébként LR-ben is tudsz egyszerre több fotót jpeg-é konvertálni. Simán kijelölöd őket, aztán export.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30595) fanti válasza szmayer1 (#30593) üzenetére


fanti
addikt

Ha nem babrálsz a képpel, akkor miért nem egyből JPG-be lövöd?
A FINE-JPG kiválasztásával csak 1:4 arányban tömörít a gép, nagyon szép végterméket gyárt!
Az eleve FINE JPG kép és, a RAW - PS - JPG kép között nem lesz nagy különbség a végeredményben.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30596) catroot válasza fanti (#30595) üzenetére


catroot
veterán

Na meg pofon egyszerű állítani is a gépen, hogy éppen mit lőjön.

Mondjuk akkor van gáz, ha belemerül az ember a dolgokba és elfelejti átállítani. :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30597) szmayer1 válasza aleister (#30594) üzenetére


szmayer1
senior tag

Értem, akkor átnézem a LR-t mégegyszer.

@ fanti Tudom, hogy módosítás nélkül nincs nagy külömbség a RAW-ból JPG, és a Fine JPG között. Ezért is kérdeztem, hogy mit és hogyan, kinek mik a tapasztalatai. Persze én is ki fogom próbálni mindenhogyan, mindenféle felbontásban, minőségben, aztán majd eldöntöm. Csak a RAW kép azért "vonzóbb", mert azt még könnyebben módosítom, amíg még nem jövök bele, az igazán jó fotó készítésébe. :) :) mivel mostanában fontos eseményeket kell rögzíteni, kevés DSLR géphasználat tapasztalatával. Farsang, tánc, majd ballagás, ráadásul szinte mindent beltéren, mesterséges fénynél, és még távolról is.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#30598) *Ropi* válasza szmayer1 (#30597) üzenetére


*Ropi*
félisten

"....mostanában fontos eseményeket kell rögzíteni, kevés DSLR géphasználat tapasztalatával. Farsang, tánc, majd ballagás, ráadásul szinte mindent beltéren, mesterséges fénynél, és még távolról is."

Oda meg aztán kötelező a raw, mert a rutinos fotósoknak is komoly feladat eltalálni pl. a fehéregyensúlyt, amit a vázak rendszerint félremérnek. Raw-ból utólag helyre lehet húzni, ahogy a többi paramétert is - jpeg-ből viszont nem biztos.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30599) szmayer1 válasza *Ropi* (#30598) üzenetére


szmayer1
senior tag

Értem, és köszönöm. :)

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#30600) Throme válasza szmayer1 (#30597) üzenetére


Throme
veterán

Beltérben a 18-105 obi kevés lesz. Tolhatod neki az iso-t. Egy külső vaku és egy 35 mm fix a kezdő csomagba beleférne a feladat tekintetében. Ezekkel se feded le teljesen, de előrébb leszel, mint a szimpla kitobival.
Szvsz.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.