Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) anaqer válasza Larry303 (#29049) üzenetére


anaqer
veterán

Az eléggé alap, hogy a 70D jobb videóban. Viszont én azt megnézném (mondjuk példákon keresztül), hogy mit ért "diákfilmek" és "kisfilmek" alatt, és megkérdezném, hogy az "elég fontos" az mennyire fontos. (Akár forintosítva is.)

Viszonyítási pontok nélkül nehéz válaszolni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29052) nasinas


nasinas
tag

Hát látom erősen benéztem az adatokat, gyorsan összehasonlítottam extrémék honlapján a 3300,5200,5300,5500 adatokat.
Mindjárt más - kicsit elkapkodtam a dolgot, pedig nem karira lesz, ráér januárban is.

De köszi a hozzászólásokat, olvasgatok szorgosan tovább, bár erősen 3300 felé hajlok, valószínű nekem az is elég lesz.
:R

Ami ami, az az !

(#29053) RocknRoller válasza Rent (#29046) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

ha ez tényleg így van, hogy zárcsere után is koszolódik a szenzor és kicserélik egy zsír vadonat új gépre, akkor megemelem a kalapom Nikonék előtt. :R

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#29054) energomatt válasza Pho3bus (#29038) üzenetére


energomatt
senior tag

Az azonos kategóriába tartozó dx-es objektívek olcsóbbak, tehát végül is, ha a vázak hasonló árban lennének, akkor az fx-es mégis drágább. Befektetésről nem érdemes vázak esetén beszélni, csak költségről és veszteségről.

(#29055) Pho3bus válasza energomatt (#29054) üzenetére


Pho3bus
tag

Köszi a választ!

Igen sajnos ezzel tisztában vagyok, arra gondoltam "befektetés" alatt, hogy ugye a d7100 újan kerülne hozzám, míg a d700-es használtan (közel egy árban) és ugye mivel régi gép, nincs rá garancia és rizikósabb. A rizikót meg nem tudom megérné-e.

[ Szerkesztve ]

(#29056) hemaka


hemaka
nagyúr

FX-re milyen uwa uveget ajanlotok, ami nem csitrillio forint? :D Nem lesz elsodleges objektiv, de neha azert hasznalva lesz. Tokina 11-16-ot neztem 200k korul, 14-16mm-ig hasznalhato nagyjabol.

(#29057) zool1 válasza hemaka (#29056) üzenetére


zool1
őstag

1

2

Főleg a másodikból lehet használtan kifogni "jó áron". ;)

(#29058) Larry303 válasza hemaka (#29056) üzenetére


Larry303
addikt

18-35G használom sztem nagyon jó kis üveg, persze a paraméterein belül.....ha elég az f5,6 akkor....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29060) aleister válasza hemaka (#29056) üzenetére


aleister
veterán

A Tokina DX2-öt használtan megkapod 130-140 körül, állapottól függően. A sima DX ennél valamivel még olcsóbb is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29061) chipi-85 válasza Pho3bus (#29055) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Most az irányjelzős fórumban van egy D700, 8000 expóval, plusz aksikkal, markolattal, SB900-as vakuval 290ezer, Tarmon 24-70 2,8 VC-vel pedig 430ezer.

(#29062) hemaka


hemaka
nagyúr

Koszi az infokat, megnezem majd oket.

(#29063) Pho3bus válasza chipi-85 (#29061) üzenetére


Pho3bus
tag

Köszi épp láttam én is, sajnos az már "picit" (feleségem meg is ölne érte kategória :) ) túlmutatna az összegen amit rá tudnék szánni. Volt egy pár olcsóbb darab itt, meg a nagy apróhirdetős portálon, azokkal szemezgettem, de valószínűleg azok már leharcolt darabok. Most itt tartok: a d7100-at meg tudnám venni ~210-ért újan, 3 év garival és akkor el is tudnám adni a d3100-at (gondoltam megtartom videó miatt, ha d700-at veszek) és a kettő különbségéből pedig idővel tudnék pár jobb objektívet venni. Amennyire néztem, ha a d7100 képét "lebutítja" az ember 12mp-re, akkor csak nagyon kicsivel jobb a képe a d700-nek (persze a cropot nem nézve, meg ugye nyilván rawban máshogy mutat, mint a netre feltöltött, videóban összehasonlított képeken). Ezért is kérdeztem, hogy esetleg volt-e valakinek lehetősége élőben is összehasonlítani a gépeket.

(#29064) energomatt válasza Pho3bus (#29063) üzenetére


energomatt
senior tag

Mert ugye, mi magyarok tudunk csak igazán összehasonlítani.
Vannak ilyen tesztek a neten és akik ezeket közzéteszik, azoknak volt erre lehetőségük. Ennek alapján egyértelmű, hogy a 700-assal jobb minőségű képeket lehet készíteni, igaz csak valamivel jobbat. A 7100-as mégis praktikusabb választás, összességében jobb.

(#29065) Pho3bus válasza energomatt (#29064) üzenetére


Pho3bus
tag

"Mert ugye, mi magyarok tudunk csak igazán összehasonlítani."

Ezt a részt nem teljesen értem, miért írtad. Valami rosszat írtam volna a hozzászólásomban?

(#29066) spanyoll válasza energomatt (#29054) üzenetére


spanyoll
addikt

Miért nem érdemes? Az nem befektetés, hogy ha munkánál elvárás az fx papírdof akkor inkább vesz egy d700+50/1.8 kombót ami elpusztíthatatlan, mint vesz egy d7100+50/1.4 kombót ami oké garis, de mégsem fx?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#29067) energomatt válasza Pho3bus (#29065) üzenetére


energomatt
senior tag

Mert pont itt keresel valamit amire láthatóan kevés az esély, máshol meg könnyen megtalálod, készen.

(#29066) spanyoll

Ha az az előírás, akkor nem merül fel ilyen kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#29068) aleister válasza energomatt (#29067) üzenetére


aleister
veterán

Talán azért kérdezett itt, mert:
1, ad az itteniek véleményére
2, nem akar belefutni egy "szponzorált" tesztbe
3, az itteniek anyagi lehetőségei közelebb állnak hozzá, mint pl egy nyugati fizetésből gazdálkodó egyéné
4, itt lehetőség van az interakcióra, egy YT videóban csak egy ilyen-olyan konklúziót kap
5, növelni akarja a hsz-ei számát
6, csak

Erre van a topic, és jó lenne, ha nem firtatnád mások kérdezési szándékát, amire nekik minden joguk megvan!

Ez már a sokadik megnyilvánulásod, ami a topic létjogosultságát firtatja. Nem kötelező ide járnod.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29069) Rent


Rent
senior tag

Ennyi :D Egyébként meg kellemes ünnepeket mindenkinek! :D

(#29070) energomatt válasza aleister (#29068) üzenetére


energomatt
senior tag

Érdemi választ, egyúttal segítséget, érdekes módon egyedül tőlem kapott. Ha máshogyan gondolkozunk bizonyos dolgokról, azt többféle módon lehet kezelni. Például megbeszéljük esetleg megviatatjuk, netán egyszerűen csak tudomásul vesszük, hogy vannak a miénktől eltérő vélemények és szemléletek és mellétesszük a sajátunkat. Az, a neked és másoknak sem tetsző véleményem , hogy egyéni döntéseinket ne bízzuk direkt módon másokra, egyáltalán nem kérdőjelezi meg egy ilyen szakmai fórum létjogosultságát. Magam részéről tiszteletben tartom mások véleményét, ha ez kölcsönös.

(#29071) Pho3bus


Pho3bus
tag

Jajj!

Igazából csak a véleményekre voltam kíváncsi, de vitát semmiképp sem szerettem volna indítani. Az az igazság, hogy annó, amikor megvettem a d3100-at, nem jártam utána a dolgoknak, csak láttam a sok paramétert, hogy ilyen megapixel, meg olyan videó és megvettem, majd később ezt egy kicsit megbántam (se fókuszmotor, kevés beállítási lehetőség, etc.) Elsődlegesen @aleister első két pontja miatt kérdeztem itt. Eléggé az elején vagyok még a tanulási folyamatnak és gondoltam most körbekérdezek ahol csak tudok, mielőtt megint belefutnék valamibe amit megbánok. Egyik ismerősöm akinek "picit" több tudása van ilyen téren, annyit mondott, hogy vegyek egy "3 számos" nikont, azzal nem járhatok rosszul, innen jött a d700, de valójában engem még régebben a d7100 fogott meg (lehet a sok eladható "extra" miatt, mint pl a videó is.). Na de lényegtelen, mivel tényleg nem szeretnék vitát kelteni, főleg nem karácsonykor :). Ja igen, ha már itt tartunk:

Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#29072) OPiiPO válasza aleister (#29068) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Nem kötelező ide járnod."
- neked pedig nem kötelező ilyen pökhendi, nyegle álláspontot képviselned topicgazda létedre ;] Pontosan ez az a fajta hozzáállás ami miatt az index fórumrendszerét százával hagyták el az elmúlt években :(

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29074) t_a_m_a_s válasza OPiiPO (#29072) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ezt a mondatot próbáld meg te is és a címzettje is az előző mondattal együtt kezelni...

Holnap majd jól beletépünk...

(#29075) aleister válasza OPiiPO (#29072) üzenetére


aleister
veterán

Ebben nincs semmi pökhendiség. A kollégának szemlátomást derogál az itteni légkör. Többször is célzott rá, hogy mit gondol az itteniekről, a topikról.
Szerinted mégis hova vezet az olyan magatartás, hogy a kérdező olyan megjegyzéseket kap válaszul, hogy ezt máshol is megnézhette volna? :U

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29076) aleister válasza Pho3bus (#29071) üzenetére


aleister
veterán

Egyáltalán nem kell elnézést kérned azért, mert kérdeztél valamit. Erre van a topic. Elég szomorú, hogy egyesek ilyen érzetet keltenek benned!

Nekem nincs tapasztalatom egyik vázzal sem, ezért inkább egy másik alternatívát javaslok. Érdemes lehet megfontolnod a nemrég szóba került D600-at. A D700 elégé túlárazott. A D600-ban megkapod a D7100 és a D700 keresztmetszetét. Nevezetesen az FX formátum modern érzékelővel.
Ha esetleg nem követted a szálat, akkor kicsit olvass vissza, mert van egy ismert szériahibája, amit ugyan ingyen orvosol a Nikon, de ettől még gondot jelenthet.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29077) energomatt válasza aleister (#29075) üzenetére


energomatt
senior tag

Nincsenek itteniek, pont ebben tévedsz. Minden információ forrást egyformán kell használni, megfelelő fenntartásokkal. Pl. ha az hangzik el, hogy "bennetek jobban megbízom" az elég ostobán hangzik, hiszen személyesen senkit sem ismer aki ilyet ír és elég heterogén társaság bármelyik fórumtagság. Mondjuk angolszász területen indulatmentesebben folyik az eszmecsere, nem egymással foglakoznak, mint pl. a magyar fórumokon népszokás.

(#29078) chipi-85 válasza aleister (#29076) üzenetére


chipi-85
aktív tag

A fotóexpón beszélgettem a srácokkal a Nikon standon.

Meséltek a D600 koszolódásáról, meg a többi hasonló szériahibákról.
Mondták, hogy nem kell félni tőle,használtan megvenni, mert mivel széria hibáról van szó (világszerte) ha kapnak vissza gépeket, akkor nem csak tisztítják, hanem megoldást is keresnek ezek javítására, és kinőheti a hibákat, és akár a később kiadott példányokban már nem is jelentkezik a hiba!
Most hogy ez valóban igaz, vagy csak marketing duma... (viszont nem gondolnám, hogy marketing, mert akkor nem a használt 600asokra beszélnék rá az embert, hanem inkább az újabb példányokra)

gondoltam megosztom veletek :)

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!!

(#29079) balpis


balpis
őstag

Sziasztok!
Ha valaki találkozna eladó AF-S NIKKOR 70-300 1:4.5-5.6 G ED VR objektívvel, aminek a serial száma 2025470, kérem értesítsen engem (30/4151713 vagy email) vagy a VIII. Ker. rendőrkapitányságon Szabó Tamás nyomozót.
Hoya UV szűrő volt rajta.
(Dec. 15-én lopták el betörés során.)

Köszi szépen!
balpis

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#29080) Throme válasza energomatt (#29077) üzenetére


Throme
veterán

Egy dolgot nem veszel figyelembe, hogy a fórumon mindig is volt, van, és lesz aki lényegében azzal kezdi , hogy 'mondjátok meg mit vegyek'. Tök mindegy miért (nem ért hozzá és nem is akar, kényelmes, nem tud elmenni üzletbe szétnézni...stb).
2 dolgot tehetsz - szvsz - próbálsz ajánlani neki valamit kisebb faggatás után (mire , miért, kinek, ...stb), vagy elengeded, majd ír neki valaki más.

Vitáztok, de a kérdező még mindig nem tudja mit vegyen, d700 vs d7100.

A frissen ideérkezők nem, de páran ismerik itt egymást. Régebben működött a fotós találkozó "intézménye" (akár 15-20 fős). Most már csak szűk kör megy el sörözni és a gépbuzera elsikkadt.
Tehát van/volt közösségépítő funkciója is ennek és a többi fotós fórumnak.

(#29081) *Ropi* válasza balpis (#29079) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt is oszd meg! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29083) aleister válasza energomatt (#29077) üzenetére


aleister
veterán

Tévedsz abban, hogy itt a kérdező nem ismerheti személyesen a válaszadót. Nem egy PHotos találkozó volt már. Többen ismerjük egymást IRL is.
Ne hajlítsd el az eredeti állítást! Szó sem volt arról, hogy csakis az itt kapott információ autentikus, vagy épp, hogy egyetlen helyről szerezze be az ember az információit. Te azt támadtad, hogy egyáltalán kérdezett itt.

Én nem kívánok ezzel tovább foglalkozni.

(#29079) balpis
Az összefoglalóban van több link is erre az esetre.

(#29078) chipi-85
Jelenleg az ingyen cserélt zár és/vagy D610-re csere miatt valóban nem kell tartani a D600-tól.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29084) #31757056 válasza Pho3bus (#29071) üzenetére


#31757056
törölt tag

Jol tetted, hogy kerdeztel, mielott rossz dontest hoztal volna. Vitazo emberekre nem kell odafigyelni, meg kell nyomni az "ignore" gombot. :) Csak a neked szukseges informacio tartalommal foglalkozz.
Na de en is azert jottem, hogy leirjam a velemenyem. Szerintem 3 szamjegyu Nikon-t leginkabb csak olyasvalaki vesz, aki jol tudja, hogy mit is vasarol. Ezenkivul 3 szamjegyu nikon-ra a lencsek ara elerheti azonos kategoriaban a duplajat is.
A D7100-ra es a kategoriajara is nagyjabol ugyanez igaz, akkor vedd ha tudod mit veszel. Azt irtad elegge az elejen vagy meg a tanulasi folyamatnak, viszont nehany dologban korlatoz a vazad. Lehet, hogy eleg lenne korulnezned mindossze egyel feljebb kategoriaban, Nikon D5200, D5300-ra gondolok. Mindketto komoly ugras szenzorban a D3100-hoz kepest. ISO-t mar allithatod 1/3 fenyertek lepeskozokben is. Kijelzojet kihajthatod, kiforgathatod. Szerintem csak a vazmotor meglete miatt nem biztos, hogy megeri D7xxx-et venni, vagy van esetleg olyan lencsed amihez egy ilyen vaz kell? Ha nincs, nem sporolnal semmit sem, ha a dragabb vazat veszed azert, hogy egy valamivel olcsobb vazmotort igenylo lencset hasznalj. Csak 2 pelda, manapsag pl egy 85/1.8D es 85/1.8G kozott alig van arkulonbseg. 50/1.8D-t es 50/1.8G-t pedig inkabb egymas melle se tegyunk mert az utobbi korberohogi kepminosegben. Kitobjektivek, standard zoom-ok pedig mind beepitett motorosak.

(#29085) #65675776 válasza #31757056 (#29084) üzenetére


#65675776
törölt tag

Három számjegyű a D200 és D300 is, ezekhez meg pont ugyan azok az obik jók, mint a többi DX vázhoz.

1/3FÉ-es lépést érzékenységben pedig már a D60 is tudta, igaz csak Auto ISO esetén.

Igazából tudni kellene, hogy miben is korlátozza a jelenlegi váz.

(#29086) #31757056 válasza #65675776 (#29085) üzenetére


#31757056
törölt tag

D200, D300 nem hinnem hogy relevans itt, regen kimentek mar a divatbol, nem gondolnam hogy D3100-rol egy ezereves hasznalt gepre "fejlesztene". Feltetelezem, hogy az illeto aki ajanlotta neki a 3 szamjegyu nikont, az FX-ekre gondolhatott, mert a jelenlegi kinalatban az osszes 3 szamjegyu nikon FX váz.
Auto iso-n mindegyik Nikon tudja 1/3-mados lepeseket, mar a D50-em is tudta, de az nem ugyanaz mikor magadnak állítasz be egy kivant erteket. Sot a D50 kisebb lepeskozoket is tudott auto ison, nekem van egy csomo iso220, 280 es hasonlo ertekekkel keszult felvetelem. Nem is tudom milyen lepeskoz lehet az, szerintem 1/6-odos is akar. :)

[ Szerkesztve ]

(#29087) Melorin válasza #31757056 (#29086) üzenetére


Melorin
addikt

Ezer év ide vagy oda, egy 3100-->>300 lépés igencsak fejlesztésnek nevezhető. :U
AF Fine tune, jobb kereső, jobb kezelhetőség, nincs lebutítva mint pl a BKT mód, stb.

[ Szerkesztve ]

(#29088) YoSzabee


YoSzabee
tag

Sziasztok!
Akkumulátorral kapcsolatban lenne kérdésem felétek.
Mégpedig, hogy kb. 2 hete vettem egy D3300as gépet,
és 36 órán belül lemerül az akksija, ami alatt kb 100-150 képet lövök. Ez így rendben van? Úgy értem, hasonló gépeknél is kb ennyit tud menni a gép egy töltéssel, vagy az enyémben van valami hiba?

Üdv.:Szabolcs

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#29089) A Zéé válasza YoSzabee (#29088) üzenetére


A Zéé
addikt

eléggé kevésnek tűnik az a 100-150 kép, a kérdés az, hogy hogyan lövöd meg őket?
Élőképpel? Sokat nézegeted vissza a képeket? Sokat matatod közben a gépet? Videó van?

Just a simple Lineman...

(#29090) YoSzabee válasza A Zéé (#29089) üzenetére


YoSzabee
tag

Mindent RAW-ban lövök, mindig sorozat szóval nem single shot, minden 5. kép után nézem vissza a képet, videót nem csinálok, 90%ban keresővel dolgozok.

[ Szerkesztve ]

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#29091) A Zéé válasza YoSzabee (#29090) üzenetére


A Zéé
addikt

Az akkor úgy kevés. D3100-al ha főként sorozatokat lövünk, akkor 6-700 kép minimum össze szokott jönni. Ha van valaki ismerős, akinek van ugyanilyen akksis gépe, akkor próbáljátok meg, hogy kicserélitek az akkukat, és akkor ki lehet deríteni, hogy a vázzal, vagy az akksival van a gond.

Just a simple Lineman...

(#29092) YoSzabee válasza A Zéé (#29091) üzenetére


YoSzabee
tag

ejj, akkor bukó lesz, mert közel, s távol nincs senkinek hasonló akksit használó gépe :(
így marad a szervíz?

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#29093) A Zéé válasza YoSzabee (#29092) üzenetére


A Zéé
addikt

szerintem igen :(

Just a simple Lineman...

(#29094) YoSzabee válasza A Zéé (#29093) üzenetére


YoSzabee
tag

esetleg a töltésnél van valami trükk, hogy mondjuk
tovább kell tölteni amikor már világít a led vagy valami ami elkerülhette a figyelmemet??

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#29095) A Zéé válasza YoSzabee (#29094) üzenetére


A Zéé
addikt

lítium akku, szóval elvileg sem kisütni, sem túltölteni nem tudod, mert ha benn is hagyod a töltőben, nem vesz fel áramot. Úgyhogy nagy trükk nem tud lenni, ha addig benn hagyod a töltőben, amíg nem világít folytonosan a led, akkor az fel van töltve teljesen. Esetleg azt figyelheted, hogy mennyi idő alatt jelzi azt, hogy feltöltődött az aksi. Ha az tűnik nagyon gyorsnak, akkor aksi baj. Átlag olyan másfél óra alatt kellene feltöltenie.

Just a simple Lineman...

(#29096) #31757056 válasza Melorin (#29087) üzenetére


#31757056
törölt tag

Már irtam korábban. Ilyen gépet az vesz aki tudja mit vesz. Főleg az kezd ezer éves példányokat a használt piacon keresgélni ;)

(#29097) 80hun válasza YoSzabee (#29088) üzenetére


80hun
addikt

Nálam ugyanennyit bírt a D5200 , kb 170 kép és vége volt :)
Ez kb 6óra hossza volt:)
Sztem normális , ennyit bír. Vettem egy DSTE akkut az jobban bírta de ott is max 270kép volt.
Miután használod a gépet nap végén töltsd fel ennyi.

Egyébként nálam csak fotózás történt, túra során bekapcsoltuk a gépet iduláskor és addig fotóztunk míg lemerült :)

(#29098) A Zéé válasza 80hun (#29097) üzenetére


A Zéé
addikt

sztem baromira nem normális :N
A 200 mAh-val kisebb kapacitású EN-EL14-el nekem 900+ kép volt a max, amit öcsém eltölt egyszerre (mecccsünket fényképezte) Egy hetes nyaralásokat végig szokott bírni egy töltéssel. Én azzal az akkuval bármikor ellövök még most is 4,5 év után 500 képet, szóval egy új 14a-nál kizárt, hogy normális legyen a 150-170 kép. Annyi különbség nem lehet a vázak energiaigényében.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#29099) aleister válasza 80hun (#29097) üzenetére


aleister
veterán

Csatlakozom Zééhez. Nem normális az ilyen alacsony exposzám egy töltéssel. A Pixinfo 500-at ír. Ez kb reális.

szerk: bekapcsolt wifi, gps esetén ez persze csökkenhet

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29100) 80hun válasza aleister (#29099) üzenetére


80hun
addikt

Beszéltem a nikon-al is annyit mondtak használatfüggő :)
De a DSTE akkuval is csak 270 képet tudodt miközbe más gépembe a dste annyit tudott mint a gyári :)

Én is keveseltem de vissza nem vittem a gépet pedig lehet vissza kelett volna vinni.
Nekem még egy vázzal se sikerült meglőni a cipa mérést :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.