Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) *Ropi* válasza #65675776 (#29149) üzenetére


*Ropi*
félisten

Észrevettem :D, csak az nem egyértelmű, hogy ez valóban valaki által konkrétan leírt szöveg volt, vagy csak ő találta ki a problémát illusztrálandó.

(#29150) A Zéé: Helyre tettem. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29152) aleister válasza #65675776 (#29145) üzenetére


aleister
veterán

Hirtelen úgy olvastam, hogy fényTROLL. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29153) Pho3bus válasza #31757056 (#29084) üzenetére


Pho3bus
tag

Sziasztok!

Bocsi a kései válaszért, de kicsit el voltam merülve az ünnepekben :). Először is köszi a tippet, másodszor pedig igazad van abban, hogy nem érdemes olyan gépet venni, amit az ember nem használ ki már a kezdetektől fogva, de mint említettem elsősorban tanulni szeretnék, és azt vettem elsődleges szempontnak, hogy ha lehet, akkor csak egyszer szeretnék vázra költeni. Ha most megvenném a d5300-at, akkor ha "kinövöm", elképzelhető, hogy az eladásán bukok egy nagyobb összeget, amin most pl tudnék venni egy obit. Pont emiatt gondolkodtam kezdetben egy kicsit komolyabb gépekben, hogy ne veszítsek annyit később az egészen.

Legelőször a d300(s) volt a kiszemelt, de az árak alapján és főleg amiatt, mert már nem mai technológia (főleg a d300) akadt meg a szemem a d7100-on. Kicsit jobban utánajárva a dogloknak került a képbe a d700. Elsősorban "portrézáshoz" és kisebb zsúrok fotózásához használnám, ahol a tesztek alapján a d700 jobban teljesített (kisebb fény + legtöbb esetben szeretném mellőzni a vakuzást, ha lehet). Innen ered a kérdés mivolta, amit eredetileg tettem fel.

#29076 - aleister: Köszi a tippet tőled is, néztem a d600-at is, de jelenleg drágább használtan, mint egy d700, ezért is esett ki a választottak közül.

Persze mérlegeltem az obi vásárlást is, szóval ott vagyok ahonnan indultam :) Megvárom az ünnepek végét, hátha lesznek leárazások, vagy visszautasíthatatlan ajánlatok. Jelenleg pedig úgy vagyok, hogy lehet várok egy jó árasított d700-ra, addig pedig gyűjtök egy normálisabb (85mm) obira.

Köszi mindenkinek a tippeket és hogy mellém álltatok, viszont tényleg nem szerettem volna ebből ekkora ügyet csinálni. :R

[ Szerkesztve ]

(#29154) flash- válasza nesa (#29141) üzenetére


flash-
veterán

Úgytudom - de javitsatok ki ha tévedek - hogy az átalakítók használata csökkenti a megbizhatosagot,noveli a problemak kialakulasanak eselyet,hát kulonosen akkor, ha ennyi atalakito kell.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29155) Byk01 válasza Pho3bus (#29153) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha a D300s kiesett, mert nem mai technológia, akkor hogy maradt bent a D700, ami régebbi is egy évvel? Lehet, hogy a D600 drágább valamivel, de jóval újabb, ráadásul a D700 jellemzően igásló volt, míg a D600 már inkább az a kategória, amit a pénzesebb népek vettek (sokszor azért, mert az "biztos jobb képeket csinál").

(#29154) flash- Olvasd el azt is, mire reagált nesa, akkor megtalálod az iróniát is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#29156) Pho3bus válasza Byk01 (#29155) üzenetére


Pho3bus
tag

Picit rosszul fejeztem ki magam, a d300s azért esett ki, mert annyiba kerül használtan, mint amennyi egy d7100 újan (és amennyire meg tudtam ítélni, a d7100 jobban teljesített képminőségben és sok minden másban is). A d700 pedig azért mozgatta meg a fantáziám, mert amennyire tesztképek alapján a hozzánemértő szemem el tudta dönteni, szerintem szebb a képe, mint a d7100-nak.

[ Szerkesztve ]

(#29157) Byk01 válasza Pho3bus (#29156) üzenetére


Byk01
senior tag

Értem. Akkor csak simán a második mondatom él. Én inkább gyűjtögetnék még egy picit egy D600-ra a D700 ellenében. Kevésbé rizikós, még a sokak által emlegetett (és épp ezért a Nikon által végül jól kezelt) problémája ellenére is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#29158) #65675776 válasza Pho3bus (#29156) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hol nézted Te az árakat? A használt D300s-ek 120k környékén indulnak.

(#29159) Pho3bus válasza #65675776 (#29158) üzenetére


Pho3bus
tag

Szia,

Leginkább a "nagy aprós oldal és nem 3 betű :)", irányjelzős apró, itt. Ezek az árak alapján nagyjából 150k+ körül kezdődik, amibe nem 150k+ expo van. Hol nézzem még, ahol esetleg olcsóbb?

(#29160) #65675776 válasza Pho3bus (#29159) üzenetére


#65675776
törölt tag

eBay-en néztem. Ki lehet fogni éppenséggel olcsóbban is 150k-nál, csak még jön rá maximum a posta. Az átlag az valóban 150k körül van. De a 150k nem éppen egy új D7k ára. A D7100 is 245-ről indul újonnan, a D7200 meg már éppencsak nem 300k.

(#29161) Komgeri


Komgeri
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki olyan termeket ami a gépváz és az objektív csatlakozásához lehet tenni? Pl valami szilikon gyuru hogy por bejutasat megjobban megakadályozza?

(#29162) Pho3bus válasza #65675776 (#29160) üzenetére


Pho3bus
tag

Értem. Ebayen nem nagyon néztem, ekkora összegnél már szeretném kipróbálni, mielőtt megveszem. Amit néztem d300s, az asszem 175k volt, annyiért igaz nem újat, de használt d7k-t is kapni, hasonló exposzámmal. Igazából az új árát a Nikon mostani visszatérési akciójával néztem, sőőt asszem volt is valamilyen akció az egyik üzletben, és így jött volna ki ~210k-ból az új.

(#29163) #31757056 válasza #65675776 (#29160) üzenetére


#31757056
törölt tag

Jezus Maria, borzalmasak az arak otthon... :( Nem akartam elhinni ezert megneztem gyorsan en is 245tol van D7100. Idekint mar £419-ert adnak 2 ev garival az kozelitoleg 180k HUF. Ilyen viszonyok kozt valoban jobb elgondolkodni valami hasznalt regebbi holmin.

(#29164) aleister válasza Komgeri (#29161) üzenetére


aleister
veterán

Teljesen felesleges egy ilyen, mert a zúm obik szó szerint pumpálják befelé a port a vázba.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29165) forceberg válasza aleister (#29164) üzenetére


forceberg
veterán

Nem lenne azért felesleges, mert így egyből behúzzák a bajonetten lévő port. Időnként érdemes letörölni.
Bár azért egy ART vagy S szériánál nem hiszem, hogy ne férne bele az a kis gumikarika...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29166) Komgeri válasza aleister (#29164) üzenetére


Komgeri
csendes tag

Hm
Es milyen gyakran erdemes tisztíttatni?

(#29167) aleister válasza Komgeri (#29166) üzenetére


aleister
veterán

Némi portól meg nem lett baja szerintem egyetlen gépnek sem. Én év végén szoktam mindenem áttisztítani. Ha esetleg korábban látszik valami a szenzoron, akkor nyilván korábban is neki kell állni. :)

(#29165) forceberg:
Igen, van egy minőségi szint, ahol már bele kéne férnie. Nem volt még art-om. Azokról is lespórolták?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29168) *Ropi* válasza flash- (#29154) üzenetére


*Ropi*
félisten

Már kiveséztük: szerinted? :DDD

Naná, hogy halmozott problémaforrássá válhat. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29169) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

D5300-nál be lehet-e állítani (ha igen hol), hogy ha a keresőbe nézek akkor az információs kijelző kikapcsoljon :F :B ...kezdő vagyok még. :) ....és sehol sem találok ilyen állítási lehetőséget a menüben.

(#29170) Komgeri


Komgeri
csendes tag

Használ valaki közületek Kenko márkájú filtert?

(#29171) A Zéé válasza Komgeri (#29170) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem van egy ilyen cpl-em tőlük.

Just a simple Lineman...

(#29172) YoSzabee válasza fireman123 (#29169) üzenetére


YoSzabee
tag

Szia!

Ilyen lehetőség EVF-es gépekben van, ami mellett van egy fényérzékelő, ha odaemeled a szemedhez akkor kikapcsol a kijelző.
Ezt a D5300-on úgy tudod csak "leutánozni", hogy :
Menü->Beállítás menü->Autómatikus inform. kijelző : OFF Ezzel, ha félig lenyomod a kioldó gombot, akkor kikapcsol a kijelző.

Illetve még olyat is tudsz csinálni, hogy :
Menü->Beállítás menü->Autom. kikapcs. időzítése : SHORT Ezzel pedig lerövidíted az időt ameddig a kijelző bekapcsolt állapotban van, ha nem a LiveView-t használod.

Remélem tudtam segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#29173) nesa válasza flash- (#29154) üzenetére


nesa
veterán

En mindenkit lebeszlek mindenfele atalakitorol, korabb is ezt irtam hogy DSLR be nem adapterezunk.

(#29174) Byk01 válasza nesa (#29173) üzenetére


Byk01
senior tag

Miért szűkíted le DSLR-re?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#29175) nesa válasza Byk01 (#29174) üzenetére


nesa
veterán

A magam reszerol nem szukitem le, de a kiskompakt furumon siman atugranam, azokkal nem lehet ugyse birni, sokan vannak azt egyedul maradok :D

[ Szerkesztve ]

(#29176) fireman123 válasza YoSzabee (#29172) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a segítséget, ezeket a beállításokat ismerem (viszont az elsőnél szerintem éppen fordítva van mint ahogy írod, ....ON-nál működik így, OFF-nál mindig ki van kapcsolva .....és az is zavaró egy kicsit, ha felengedem a félig lenyomott kioldógombot akkor újra bekapcsol az infó kijelző) ....sajnos akkor D5300-nál ez nem állítható korrekten (korábban Sony bridge gépem volt, ott ez működött, de mint írtad ez csak EVF-es gépeknél volt lehetőség a beépített érzékelő miatt)

(#29177) anaqer válasza fireman123 (#29176) üzenetére


anaqer
veterán

és az is zavaró egy kicsit, ha felengedem a félig lenyomott kioldógombot akkor újra bekapcsol az infó kijelző

Ez egy elég ócska bug... a pár hónappal korábbi D7100-nál ha elengeded, nem ugrik vissza az info, hanem szépen sötét marad a hátsó lcd. (Legalábbis a legutóbbi firmware-rel biztosan... lehet, hogy korábban azon is bugos volt, de a changelogokban nem említik külön.)

Amúgy ez az egész proximinity sensor egy akkora tipikusan Nikonos összevissza hozzáadok-elveszek fícsöröket baromság, mint a ház (lásd még: wifi, gps, szerintem sorolhatnánk). Már az őskövület D60-nak is volt ilyene, aztán egy darabig eltűnt és a D5500 most megint kapott (a többiről nem tudok). Ennek optikai keresőknél is alap felszerkónak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29178) #65675776 válasza fireman123 (#29176) üzenetére


#65675776
törölt tag

A D60-ban volt közelségérzékelő. Nem tudni miért hagyták ki a későbbi vázakból.

(#29179) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
erről az állványról tudnátok mondani véleményt?
Velbon Videomate 638/F

egy nikon d5100-as gépet szeretnék rajta használni 18-105mm VR objektívvel egyelőre.
a max keret ennyi tényleg. Esetleg még ebben az árkategóriában tudtok mondani olyat ami jobb lehet?

köszönöm

(#29180) fireman123 válasza smallmer (#29179) üzenetére


fireman123
őstag

Azt nem tudom, hogy melyik a jobb, én ebben az árkategóriában D5300+18-105-höz pár hete akcióban (29e-ről 21e-re) Cullmann Nanomax 460 + RW20 3d fej állványt vettem. Az állványos topicban még szóba került ebben az ársávban a Vanguard Alta CA233AP és Manfrotto Compact Advanced, ...bár többek szerint 50-70e alatt nincs élet állvány fronton, de a váz+obim 1 kg összesen ....a Cullmann stabilnak tűnik, bár még nem sokat használtam, csak pár próbakép.....

[ Szerkesztve ]

(#29181) smallmer válasza fireman123 (#29180) üzenetére


smallmer
őstag

hol volt akcióban az az állvány? amúgy köszönöm ^^

(#29182) randras_83 válasza Anubis_9 (#29135) üzenetére


randras_83
addikt

Én is várom a tesztképeket :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#29183) Byk01 válasza nesa (#29175) üzenetére


Byk01
senior tag

Na jó, de a kiskompakt meg a DSLR között is van élet (nagykompakt, MILC) :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#29184) aleister válasza #65675776 (#29178) üzenetére


aleister
veterán

Négy okot is tudok hirtelen:
p
é
n
z
:)

Legalábbis amikor az 5 usd-s wifi egységeket és a 15 usd-s érintőképernyőket lespórolják nincs más ésszerű magyarázat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29185) Anubis_9 válasza randras_83 (#29182) üzenetére


Anubis_9
őstag

Egyelőre csak szűk családi körben fotózgattam, hogy kiderítsem, nem-e fókuszhibás. Szerencsére nem az. :DDD Amint lesznek használható/publikus képek, jelzem. :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#29186) fireman123 válasza smallmer (#29181) üzenetére


fireman123
őstag

edigitálnál volt akciós kb. 1 hónapon keresztül

(#29187) flash- válasza nesa (#29173) üzenetére


flash-
veterán

rendben:)
mobilról olvastam és valószinű nem vettem észre a szürke részt:)

más:
volt itt hardveraprón aki eredeti garis fényképezőgépeket árult olcsóbban..
nem találom a hirdetését.. valaki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29188) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok

Közeljövőben szeretnék venni egy használt dslr-t. D5100-t néztem ki a 600D-vel szemben. Azért voksolnék a d5100 mellett, mert sokkal jobb szenzor van benne, mint a canonba, viszont nekem jobban tetszik a canon színvilága (nikon elég zöldes-sárgás) és részletessége (pl. emberek arca részletesebb a canonon).

Kérdés az lenne, hogy van a nikonon olyan beállítás amivel canon színvilágot lehetne elérni? Részletességgel mit lehet kezdeni?

plz ne hurrogjatok le, kezdő vagyok, tesztekből és videókból tájékozódok

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#29189) #65675776 válasza aleister (#29184) üzenetére


#65675776
törölt tag

A WLAN-t és az érintőkijelzőt sw oldalról is meg kell támogatni, ergo az implementációs költség nem pár dollár lesz.

Ezzel szemben a közelségérzékelő semmi mást nem kell, hogy csináljon, minthogy megszakítja a kijelző tápellátását. Tokkal vonóval lehet vagy 5 cent beépíteni. És ebben már az is benne foglaltatik, hogy ennyivel több mindent kell felrajzolni a váz ábrájára, és el is kell nevezni. Esetleg pár sort írni róla.

RocknRoller: Az általad látott különbségek leginkább csak a JPEG motor miatt vannak. Ha RAW-ban fotózol, akkor mind a két gyártó gépeiből olyan képek esnek ki, amilyet te akarsz. Plusz kérdés az adott teszteket milyen obikkal készítették pl.

(#29190) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Dslr vásárlás elott állok. Ismerőstől volna 2 gép;
D3100 - 18-105 obival

Vagy

D3200 - de ahhoz sajnos csak 18-55 lenne.

Nem tudom melyiket válasszam, az a 18-105 pont jo lenne nekem, de ha a 3200at választom nem férne bele. Nagy a különbség a 2 gép között?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#29191) anaqer válasza func93 (#29190) üzenetére


anaqer
veterán

Ez kevés infó... mivel fényképeztél eddig, meg milyen tartományban?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29192) func93 válasza anaqer (#29191) üzenetére


func93
senior tag

Eddig egy olympus e-pl5(14-42;40-150). Igazából kezdő vagyok, nem figyeltem a tartományokat, ezért gondoltam köztesnek a 18-105-öt.

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#29193) Throme válasza func93 (#29192) üzenetére


Throme
veterán

Az oly-s obijaid kb az itteni 18-55 és 55-200 obiknak felel meg. Mennyire volt kényelmes a milc obi páros használata, cserélgetése?
Ha nem volt gáz, akkor veheted a 18-55-ös kombót. Ha nyűg volt, mert sűrűn használod az oly-s kb 40mm (APS-C-n kb 50-55mm) tartományt, akkor a 18-105 obival jársz jól.

Ha jobban belemélyedsz majd a fotózásba, akkor valszeg cseréled a belépő vázat is, ezért szerintem most tökmindegy melyik vázat veszed a két versenyző közül.

szvsz

(#29194) Throme válasza RocknRoller (#29188) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

szóval a különbségek:

- színvilág: jpg beállításokra van lehetőség a vázon belül is, menükben.Ha ez nem lenne elegendő, akkor még ott van a fórumtárs javaslata, vagyis a raw.

- részletgazdag: az élességet az alap 3-asról állítsd kb 5-6-ra és el is veszett a canon előnye. Alap beállításokkal lágy jpg képeket dobál a nikon.
Valamint - ahogy említették is - az obi sem mindegy.
Neten láthatsz olyan tesztet, ahol csúcs váz - gyenge obi vs belépő váz - jó obi párosításokból az utóbbi került ki győztesen....

(#29195) flash- válasza RocknRoller (#29188) üzenetére


flash-
veterán

én is ajánlanám a raw-ban való fotózást..

sokan félnek tőle, és macerának tartják..

pedig az a tapasztalatom, hogy egy jól sikerült kép feldolgozása raw-ban Lightroom alatt átlagosan kb 2-3 perc..(most itt nyilván nem megrendelésre való munkát értek ez alatt, hanem facebookra, otthonra való kép megdolgozását)
(vágás, döntés,camera calibration profilnál netural,auto wb, csúszkák tologatása: exposure,highlights, shadows,blacks, whites,sharpening-amount,masking,luminance,profile corerction,
nálam kb ennyi.
amit ennél hosszabb ideig kell "mókolni"(10 perc után sem az igazi) ott már eleve gond van...
Sőt,előre lehet presetet készíteni, és ha jól exponált a kép,akkor a profilt alkalmazod(1katt) és lehet is menteni.

Jó képnél meg a cél úgyis csak az hogy még "jobb" legyen..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29196) randras_83 válasza flash- (#29195) üzenetére


randras_83
addikt

én magamat szoktam pofozni, ha elfelejtem visszaállítani raw-ra...és valóban 2 perc, plusz valahol ez is a lényeg egy ilyen gép esetében, utómunka kell, jpeg-ben a telefonom is tud fotózni. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#29197) flash- válasza randras_83 (#29196) üzenetére


flash-
veterán

volt már ilyen nálam is, de különben jó fényviszonyoknál((szabadban, borus időben),jó expónál általában még tetszett is a jpeg-kép..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29198) randras_83 válasza flash- (#29197) üzenetére


randras_83
addikt

tény, hogy optimális esetben jó lehet egy-egy jpeg, plusz, ha gyorsan kell valami és éppen nem tudod utómunkázni.

https://www.flickr.com/randras83/

(#29199) lmaresz válasza flash- (#29197) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy milyen PictureControll beállításokat használtok jpeghez, mert én is használom ha sorozatot kell lőni (egyébként szigorúan RAW) vagy ha nagyon sok képet készítek webre.

(#29200) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Sziasztok,

valakinek van Nikon TC-20E III telekonvertere? Esetleg tapasztalat 70-200 vr ii obival?
Élesség? Fókusz gyorsaság milyen? Az fontos lenne.
Előre is köszi. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.