Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) nesa válasza fanti (#29247) üzenetére


nesa
veterán

Olyan bevonat van rajta ami igencsak ellenalo es tukrozodes mentes barmit raksz ra csak szarabb lesz, az uj plexi ami kivulrol van odaragasztva siman eltavolithato erossebb vakumos tappancs hajszarito es kijon, helyere mehet az uj, az ilyen GGS meg hasonlokat nagyon el kell felejteni mert 1x vettem egy gepet GGS el ami megvolt repedvea sarkanal gondoltam eltavolitom fasza lett, nyomokba letepte a karcolas es tukrozodes mentesito bevonatot,
Gondolom a D3300 is rendelkezik ilyen bevonattal a D90 em biztossan meg olí E510 es E520 is ilyen volt soha egyse karcolodott meg csakugy a D90 se el is dobtam a gyari vedo muanyagot, ellenben PL volt D40em azon nemvolt ilyen bevonat.

ugyanigy az UV szuro is felesleges, az olcso az bovli, a draga meg tobbe kerul mint az objektived, ill tulmutat a realis erteken, az okozott karokrol amik elofordulhatnak meg nem is beszeltunk.

Van olyan hely ahova jo az olcso is mint vedo Pl enduro bajnoksag meg hasonlok ahol nem kicsit frocsog a sar, kulonben felesleges.

Spanyol megmondta vagy babazol vele vagy hasznalod mi hasznaljuk es igy is jo peddig az en D90 vazam 7 eves lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29252) t_a_m_a_s válasza fanti (#29246) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

nesa leírta, én is így gondolom. Védelemre ott a napellenző, a kijelző nekem 5 év alatt (és kétgyerekes használattal) sem karcolódott össze. Ezekből a 3-5 ezrekből inkább távkioldó, memóriakártya, ilyesmi amit vennék.

Én a telefonnal is így vagyok. Van aki elől-hátul fóliázza, majd szilikon tok, az egészet bele egy szütyőbe. Én csak simán használom, azért van. Eddig még egyet sem sikerült rottyra tennem, pedig kapják a ívet... Lehet valamire úgy is vigyázni, hogy nem pátyolgatjuk azért ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#29253) forceberg válasza t_a_m_a_s (#29252) üzenetére


forceberg
veterán

Úgy fogalmaznék, a gondos kezelés többet ér a védő xirxaroknál... :))
Sajnos a mostani vázamra fel van ragasztva egy védő xar, már rajta volt, amikor vettem.
Le kéne szedni valahogy, csak attól tartok, hogy sérül... :D

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29254) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok!

TUDOM, hogy nem ide tartozik, de a segítségeteket szeretném kérni, főleg annak a segítségét, aki sokat dolgozik photoshopban.

Haldoklik a notebookom, és szeretném lecserélni. A kérdés, ami miatt megkerestelek titeket, hogy erre a gépre cserélnék.

[link]

Azért erre a gépre esett a választásom, mert van benne egy I5-ös proci, 8giga RAM, és egy FULL HD IPS paneles kijelző + a 3 év gari!

És itt jön a kérdés. hogy szerintetek mennyire lenne nekem hasznos a FULL HD IPS panel, mennyire venném észre szerkesztésnél a különbséget a sima HD TN-es panelhez képest. Értékben viszonylag sokról beszélünk ugyanazon gépnél, más monitornál.

Előre is köszönöm a segítséget.

ui: Tudom, hogy vannak más notebook-os topikok is, de gondoltam titeket is megkérdezlek a tapasztalatok miatt.

(#29255) total90 válasza gatesz (#29254) üzenetére


total90
veterán

Szia,

rohadtul eszre lehet venni a kulonseget. Ja es a HDD helyett SSD-t bele. A tobbi okes.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29256) fanti válasza gatesz (#29254) üzenetére


fanti
addikt

Igen, SSD-t mindenképpen, mert a HDD egy ilyen gépet visszarepít a kőbaltás korszakba......

Lehetőleg olyan SSD-t, ami nem "röptömörítős", azaz nem sandforce vezérlős, mert az pont a tömöríthető adatokkal domborít jól, a film/kép meg ugye nem igen tömöríthető, így ott lelassulhatnak.

Adata SP-920, vagy még inkább a Samsung 850 EVO ami jó lenne a céljaidnak. Talán a Samsung lenne a legjobb, mert az a 3DVNAND technológia miatt még kevesebbet is eszik, így tovább tart a noti ha aksiról dolgozol.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#29257) xXxian válasza gatesz (#29254) üzenetére


xXxian
senior tag

Fontold meg még az A555G Fujitsu-t is esetleg.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#29258) Real_Necro válasza gatesz (#29254) üzenetére


Real_Necro
veterán

A továbbiakban ezt a kérdést inkább a Photoshop topicban vitassátok, esetleg a Milyen notebookot vegyek topicban.

Röviden tömören meg: ha PS a lényeg és nincs külső (megfelelő) monitor, nem gondolkoznék TN panelen, IPS jobb. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29259) Garu12


Garu12
csendes tag

Sziasztok !

Mielőtt feltenném a kérdést egy kis háttérinfo ami ugyan off de így teljes a kép .
Tehát közel 9 év után megadta magát a Pana Fz8-as gépem amivel kültéren maximálisan elégedett voltam nagyjából 20x30-as fotó méretig zajmentes képeket persze jó fényviszonyok mellett ... Beltéren megkellett küzdenem a képzajjal vaku nélkül esélytelen vakuval már több szerencsével jártam. Tehát sok sok utána olvasás után arra jutottam a szenzor méret növelésével több fényhez jutok és talán beltéren is több szerencsém lesz. Na ezen a ponton jöttem rá ,hogy bridge gépet csak csillagászati áron tudnék nagyobb szenzor mérettel venni ezért a Dslr(Nikon D3300) lett a reális választás.
Itt jön a képbe a témába vágó kérdésem mit gondoltok erről az objektívről
TAMRON (Nikon II) AF 18-200 mm f/3.5-6.3 Di-II LD VC
Az alap témaválasztásom fényképezésnél : Család ,Illetve épületfotózás ezen belül is az épület díszítő elemek azaz szobrok, kőarcok. Ehhez kifejezetten szükségem van a zoomra tehát fontos lenne , hogy az obival egy budapesti bérház legfelső ablaka fölött őrködő szoborra,kőarcra teljesen rázoomolhassak. Az fz8 12x zoomja erre abszolút alkalmas volt ám a gép objektívjére írt számok megtévesztőek egy magamfajta kezdőnek (a gép oldalán 35mm ekv 36-432 , illetve szemből a lencse körül 2.8-3.3/6-72)
A tamron tudja hozni ugyanezt a zoomot ? Illetve egy kicsit aggaszt ,hogy ugyan nagyobb a szenzor de az obi kevesebb fényt vesz fel mint a lumix lencséje és ugyanott leszek beltéri fotózásnál, kérlek erősítsétek meg vagy cáfoljátok meg ezt ..
Három gyermekes apukaként mindenképpen 1 obival szeretném megoldani a családi és hobbi jellegű fotózást főleg , hogy a hobbirészre általában családi kirándulások során van lehetőségem .
Összegezve elvárásaim az obival kapcsolatban
: ugyanakkora zoom mint az fz8-nál
- kevesebb képzaj beltéri fotóknál (beltéri fotók családi fotók tehát nem zoomolok nagy mértékben azaz elvileg még f 3.5 környéke)

Előre is köszönöm mindenki válaszát

(#29260) t_a_m_a_s válasza Garu12 (#29259) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szia, kb 1-2 oldalnyit olvass vissza, elég jól körbejártuk a témát. Én és Anubis tesztképeket is osztottunk meg, azokból tudsz csemegézni.

A 18-200 200/18=11,1-szeres zoomot tud.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#29261) Garu12 válasza t_a_m_a_s (#29260) üzenetére


Garu12
csendes tag

Szia Megtettem és láttam a képeidet is amelyek meggyőzőek ... sőt ... Látom , hogy a zoomérték nagyjából ugyanakkora mint a panánál . Ám még lenne egy kérdésem beltérben vaku nélkül van esélyem ? Természetesen nem egy pincében :) Hanem egy átlagos családi házban nappal . Az f8 elvérzett jobb fényerejű obival ám sokkal kisebb szenzorral .

(#29262) randras_83 válasza Garu12 (#29261) üzenetére


randras_83
addikt

az attól is függ milyen világos a nappali. én a 18-105-öt nem igen tudtam használni, a fix 50-est is tágon 400-800 iso körül

https://www.flickr.com/randras83/

(#29263) t_a_m_a_s válasza Garu12 (#29261) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Beltérben fényerős obi vagy rendszervaku nélkül nincs esélyed ;) Azt gondolom, hogy az eredmény még így is sokkal jobb lesz mint a kompaktoddal készült képek, hisz nagyobb a szenzor, bátrabban tudod tolni felfelé az ISO-t, de nagyon nagy csodára ne számíts.

Persze ahogy felettem is írták, az eredmény függ az adott helyiség tájolásától, fényviszonyoktól. Én beltérben ilyen szotty időben mint a mostani, nem sokra megyek vaku nélkül. Nyáron, erős napsütésnél egy világos nappaliban azért működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#29264) Garu12 válasza t_a_m_a_s (#29263) üzenetére


Garu12
csendes tag

Köszönöm mindenkinek . Úgy gondolom mindenre megkaptam a választ .
A d3300 + tamron obival kezdem a tükörreflexes gépek , obik világának megismerését :)

(#29265) csacsi77 válasza Garu12 (#29264) üzenetére


csacsi77
senior tag

+vaku. Nem véletlenül írták.
Egy ilyen jó is lesz és EU-ból jön, nincs vám és áfa sem. Plafonra fordítod, a többit a TTL elintézi. Szép arcok, árnyék nélkül. Mindenki örül! :D

Esetleg ez.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#29266) RocknRoller válasza #65675776 (#29189) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

(#29194) Throme és (#29195) flash

köszi srácok, így már tiszta!

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#29267) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Nikon d7000-hez milyen eszközre van szükség, hogy vezeték nélkül azonnal lássam az elkészített képeket PC-n? (windows)

(#29268) toth_janika válasza #74459392 (#29267) üzenetére


toth_janika
őstag

Nem tudom, hogy ilyen van-e...
A WU-1a küldésre és vezérlésre használható és nem olcsó mulatság! :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#29269) Melorin válasza Garu12 (#29261) üzenetére


Melorin
addikt

Szia. Azt azért vedd figyelembe, hogy bár a zoomátfogása majdnem megegyezik a két obinak (~12x) azonban a panádnak a vége 432mm gyújtótávolság volt, a 18-200 vége pedig csak 300mm lesz!

(#29270) #31757056 válasza Melorin (#29269) üzenetére


#31757056
törölt tag

Gyujtotavolsag ide vagy oda, Nikon dslr-t es egy Pana FZ8-at lehetetlen meg egy lapon emliteni is. Az a kis gep egy vicc amit tud egy dslr-hez kepest, meg ha egy 300mm-en keszult kockarol croppolja ki ugyanazt a kepszoget akkor is fenyevkkel jobb minoseget kap, de meg merem kockaztatni hogy meg akkor is ha ugyanezt a felerol teszi...

[ Szerkesztve ]

(#29271) forceberg válasza #31757056 (#29270) üzenetére


forceberg
veterán

Azért egész fényerős az a körömszenzoros,de a 36mm-es kezdő... az a gáz!
Ha egy objektíves rendszer(kompakt vagy MILC/DSLR 1 obival), akkor az 24 vagy 28mm-ről kezdjen legalább.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29272) Melorin válasza #31757056 (#29270) üzenetére


Melorin
addikt

Én csak arra szerettem volna fel hívni a figyelmet, hogy a látószög és zoomátfogás nem egy és ugyanaz!

(#29273) func93


func93
senior tag

No az utolsó postom óta nézegettem pár dolgot.
Leszűkítettem D3200 vagy D90-re.
Az objektiv az áhított Nikorr 18-105 lesz.
Viszont a 2 váz között dilemmázok. Egy fotós ismerősöm a D90-re esküszik.
Tudnátok ebbe segíteni?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#29274) #74459392 válasza toth_janika (#29268) üzenetére


#74459392
törölt tag

Azt írja, hogy mobileszközökkel, táblagépekkel kapcsolható össze.
Ezek szerint PC-re marad a hosszú usb kábel.

(Valóban nem túl olcsó eszköz, de gondolom, mint minden mást, ilyet is lehet használtan találni valamivel kedvezőbb áron.)

[ Szerkesztve ]

(#29275) #74459392 válasza #74459392 (#29274) üzenetére


#74459392
törölt tag

Wifi memóriakártya? Vagy az nem erre van kitalálva?

(#29276) Larry303 válasza #74459392 (#29274) üzenetére


Larry303
addikt

nehogy azt vedd
tplink mobil 3g router és qdslr dashboard...nagyon sokszor használtam munkára és még nem hagyott cserben egyszer sem...az eredti nikon hw hatótávban lufasz ehhez képest a softverről meg ne is beszéljünk
itt megtalász mindent kb 14e ft újonnan itt aprón 8-9 e körül van

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29277) toth_janika válasza Larry303 (#29276) üzenetére


toth_janika
őstag

Mobil router és dashboard... Érdekes megoldás lehet :)
És ahogy nézem van linuxra is... A mobil routert nem lehet kiváltani mobil telefonnal. Mármint, hogy hotspot ap-val?
szerk.: Egyébként én elképzelni sem tudom, hogy működik ez... Tudnál írni egy kis "tutorialt?"

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#29278) #74459392 válasza Larry303 (#29276) üzenetére


#74459392
törölt tag

ezt nem értem teljesen :B
mit csatlakoztatok a fotógéphez?

(a pc utp kábellel csatlakozik egy wifi routerhez/modemhez)

(#29279) Larry303 válasza toth_janika (#29277) üzenetére


Larry303
addikt

inkább vmi linuxos kütyüre lehetne aminek van usb portja..de szvsz ennyi pénzért megkapod felesleges variálni bármin is...a lényeg hogy te távolról vezérled ezt az ap t, akár ethernet akár wifi, ő pedig össze van drótozva a fényképezővel és gyakorlatilag usbn keresztül küldi a vezérlő parancsokat rá...a lényeg hogy a megfelelő "custom" firmware legyen a cuccban ahol alapból bent van szolgáltatásként ez a motyó..ezután már csakel kell indítani a kliens gépen a progit az apt meg összedugod usbn a fényképezővel és működik...
sokan timelapse vezérlésre használják, én többnyire videozásokro használom, egy távoli kamerát vezérlek a stativ mellől vele...de volt hogy egy fotozás alkalmával rögötn látni akarták a nyers képeket akkor a kezükbe nyomtam az ipadet, a kütyüt meg a zsebembe, és minden csattintás után megjelent a kép nekik...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29280) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok !

Melyik érték fontos a váz számára? (D5200 csak fotózás) :R
SanDiskUltra 16Gb C10 1Gb test

SanDiskUltra 16Gb C10 50Mb test

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#29281) #74459392 válasza Larry303 (#29279) üzenetére


#74459392
törölt tag

ha jól értelmezem akkor pl. egy iylet csatlakoztatok a fotógéphez, a pc kábellel csatlakozik egy wifi routerhez, és ezt a kettőt össze lehet hozni úgy, hogy fotózáskor egyből megjelenik a kép a pc-n a qdslrdashboard program segítségével?

[ Szerkesztve ]

(#29282) Larry303 válasza #74459392 (#29281) üzenetére


Larry303
addikt

igen...meg kell nézni a kompatibilitási táblázatot, én ezzel használom
ezt összedugod az usb kábellel a fényképezővel, és ennek a kütyünek a hálózatára csatlakozva (wifi/ethernet) tudod vezérelni a qdslr progi segítségével...windowson és ios en garantáltan működik..droidon még nem próbáltam de ott is tuti

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29283) Salex1


Salex1
senior tag

Tudnátok ajánlani jó, stabil állványt, gömb fejjel, olyan max 50eFt-os kategóriában? Nem feltétlen újra gondoltam, csak miket nézegessek. Bementem a médiába (debrecen) és ami ott volt egyik sem nyerte el a tetszésemet, igaz a legdrágább is huszonpárzer forintos volt, de nem voltak stabilak.

(#29284) espista


espista
senior tag

Felhasználási szempontból mik a lényeges különbségek egy 3 tengelyes és egy gömbfejes állvány között?

Romani ite domum!

(#29285) *Ropi* válasza espista (#29284) üzenetére


*Ropi*
félisten

3D-s fej: precíz de lassú vele a munka, a gömbfej meg gyorsan állítható de pontatlanul. A kettő közt vannak a pisztolymarkolatos fejek, amiknél 2 kézzel tudod a súlyt tartani és mozgatni is egyszerre így nem annyira vészes (ha elég finoman szabályozható a fej ellentartása, akkor jól használható).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29286) ThodEE válasza ThodEE (#29280) üzenetére


ThodEE
őstag

Rossz topik :F :R

Azt értem hogy az irás a fontos és tudom hogy most egy olcsó sz@r kártyáról tettem be képet de most ebből van 4db és abból főzök ami van :(((
A 4k Q32T1 vagy a sima 4K a fontosabb :F :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#29287) #74459392 válasza Larry303 (#29282) üzenetére


#74459392
törölt tag

nem zavaró fotózáskor hogy ott lóg egy kütyü a gépből?

(#29288) Imifej válasza #74459392 (#29281) üzenetére


Imifej
senior tag

[link]
Itt egy videó róla.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#29289) #74459392 válasza Imifej (#29288) üzenetére


#74459392
törölt tag

Mondjuk ebből nem látom mennyire zavaró, mikor ott lifeg, de egy hosszabb és könnyű, szalagszerű kábellel biztosan lehet kényelmesen is használni.
Mivel nem vagyok hálózat zseni, nem tudom, össze tudnám-e hozni az otthoni wifi routerrel, mert én nem tableten szeretném használni, hanem pc-n.

(#29290) Larry303 válasza #74459392 (#29287) üzenetére


Larry303
addikt

nem mondom, hogy nem vettem észre, de meg lehetett szokni...zsebemben volt a kütyü, az usb kábel meg ugy épp amerre a gép :DDD
sok böszme akit fotoznom kellett jobban zavart hidd el :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29291) anaqer


anaqer
veterán

Egy gyors pillantra társulnék a Tami superzoomos "ezvótmán" témához - próbálta valaki az új Sigma 18-200 C-vel összehasonlítva? És mondjuk egy Nikon 18-200-zal? (Használtan az is kb. ez az árkategória.)

Fontos:
- akár f8-f11re lerekeszelve is, de minél élesebb legyen a tele vége felé is
- VR, és legalább 2 stoppot megfogjon
- CA a lehetőségekhez képest visszafogott legyen
- AF sebesség (nem sportfotóra kell, de azért ne szüttyögjön nagyon)

Nem fontos:
- AF zaj (nem videózok, felőlem lehetne akár csavaros is, ha az áttétel elég gyors)
- VR zaja, sebessége, ugrálása (nem videózok, stb.)
- MF, úgy egyáltalán (superzoomnál nem manuálozok)
- gyűrűk forgási iránya (Sigmánál ugye fordított, na bumm)
- szűrőméret (ritkán szoktam, arra meg van átalakító)

Indoklás: fényerős fixeket jobban szeretem, de néha egyszerűen nem lehet megkerülni az egy lencsével utazást. Ha már van választék - melyiket a három közül?

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29292) #31757056 válasza anaqer (#29291) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hugomnak van Sigma 18-200 C. Epitesi minosege rendben van, nagyon egyben van. Fokuszalas pontos (D5200-on). Fokuszgyuru tenyleg ellentetes iranyba uzemel, viszont nehezen jar es nem is egyenletes ereju az ellenallasa a teljes zoomtartomanyban. Tesztek szerint szebben is rajzol mint a Tami es a CA is kevesebb, viszont kb annyival dragabb is. Fokuszmotor hasonlo Sigmaban mint a Tami DC, nem ultrahangos es nem is full time servo. Ha manualba kapcsolod csak akkor tudod forgatni a gyurut. Kepstabi Sigmaban szerintem legalabb van olyan jo mint a Nikon 18-200-on, ami nekem van. Epitesi minosegben a Nikon sokkal jobb, kifinomultabb muszer, de kepminosegben ugyanugy kompromisszumos mint a szuperzoom tarsai. Illetve a Nikon mint tudjuk ultrahangos motorral van szerelve ami gyorsabb es halkabb is. Szerintem a Nikon es a Sigma is jobb kepminoseget produkal mint a Tami.

(#29293) anaqer válasza #31757056 (#29292) üzenetére


anaqer
veterán

Köszi, ez hasznos infó - ami kevés Tami-Sigma összehasonlítható teszteket találtam, az többnyire Canonos volt - aztán fene tudja, az mennyire mappelhető át mondjuk egy D7100-ra.

Ahogy láttam: új Tami 76k, új Sigma 110k, használt Nikon meg valahol a kettő között - asszem azt a Sigmát bepróbálom. (Ha mégse győzne meg, még mindig úgy tudom eladni, hogy itt van még rá X hónap gari.)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29294) #31757056 válasza anaqer (#29293) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igen, sajna en is Canon-osokat lattam, a Tamit 100D-n (18 megapixel) a Sigmat meg 70D-n (20 mpx), egyik sem D7100 kategoria teljesen. Emiatt tenyleg nehezebb velemenyt mondani Sigma vs. Tami ugyben. Illetve amit kifelejtettem, a Sigma szinei nem tul meggyozoek sem a Tamihoz sem a Nikonhoz kepest. Nem tudom ez szamit-e, nekem nem nagyon szokott mert RAW-ban fotozok, a szineket pedig mindig izlesem szerint dolgozom at. Magambol indultam ki, ezert is feledkeztem meg errol az aprosagrol...

(#29295) anaqer válasza #31757056 (#29294) üzenetére


anaqer
veterán

Ja, itt is RAW megy már a D40 első napja óta... csak ugye minél kevesebbet csesz el az obi, annál könnyebb/hatékonyabb posztban utánahúzni. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29296) gyd456 válasza Larry303 (#29290) üzenetére


gyd456
csendes tag

Müködik ez vajon egy D300-al is? Amit linkeltél TpLink rutert azt màr nem nagyon lehet kapni. Az újabbakban pedig nem látok Usb portot, inkább közvetlen sim foglalat van bennük.

(#29297) #31757056 válasza anaqer (#29295) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ez persze attol is fugg mi a cel, amennyiben kizarolag a valosagos szinek visszaadasa ott lehet ez komoly szempont. De olyan is van amikor pl akarhogy probalkozol a valosag szarul fog kinezni mert mondjuk borongos ido van, rosszak a fenyek, vagy csak a fotos bena mert rosszkor probalkozik. Ilyenkor en utolag szoktam szineket "kikeverni" ezaltal magam krealok egy elfogadhato valosagot ahol a szinek ugyan megcsinaltak, de a nezo szamara valosagosnak fognak tunni, fokent mert utolag ellenorizni sem tudja, hogy az adott idoben es helyen akkor eppen milyenek voltak az igazi szinek. De ez igazabol mar nagyon nem ide tartozik, szet-offolni meg nem akarom ezt a ropogós, száraz, szakmai topikot ;)

(#29298) Larry303 válasza gyd456 (#29296) üzenetére


Larry303
addikt

passzolom a kérdést...azt tudom, hogy több routerrel megy a lényeg a mókolt firmware, aminek része az a szolgáltatás ami usbn keresztül tudja vezérelni a gépet...
kérdezz bátran a forumban, magyar srác fejleszti amúgyis, készséges rendes, szóval biztos válaszol

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#29299) gyd456 válasza Larry303 (#29298) üzenetére


gyd456
csendes tag

Köszi. A D300-ra találtam választ a fórumban de routerként csak erről a TPlink-ről beszélnek.

(#29300) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

A NIKON KÉT ÚJ 18–55 MM-ES DX ZOOM OBJEKTÍVET JELENT BE A NAGYSZERŰ MINDENNAPI FÉNYKÉPEZÉSHEZ

Csak én nem értem, mi a francnak két új 18-55? :F Valahogy nekem ezek a tipikus kitobjektívek, amiket az emberfia az első adandó alkalommal cserél le ahogy van rá lehetősége... Se fényerőben nincs előrelépés, se valami kellemesebb zoomátfogásban, netán nagylátó tartományban, ellenben biztosan k*rva drága lesz. Van ennek értelme?

Holnap majd jól beletépünk...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.