Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) #65675776 válasza aleister (#29948) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval sikerült a normál árát az 1900-asnak összehasonlítani a 2500-as akciós árával. De nem tudom miért nem az akciós árat mutató oldalról linkeled az 1900-ast is. 3400 HUF.

Az 1900-as a legtöbb helyen 4k körül mozog árban. ipponnál 3700. Vagy 8db 6800HUF.

Larry303: Hasonlóra tippeltem volna. Hogy kell érteni azt, hogy nem vettél észre különbséget? A nagyobb kapacitás ellenére ugyanannyit bír?

[ Szerkesztve ]

(#29952) szab13 válasza #65675776 (#29951) üzenetére


szab13
aktív tag

2 hete rendeltem a mall.hu-n 3690-ért 2450-est, héten veszem át a váci úton.
de most látom, hogy már nincs, érdemes figyelni hátha...

[ Szerkesztve ]

(#29953) aleister válasza #65675776 (#29951) üzenetére


aleister
veterán

5k a 2500 mAh JELENLEG, és mivel JELENLEG keletkezett a kérdés, ezért ezt az árat használtam. Sehol nem beszéltem 1900 mAh-ról, hanem 2000-esről. Ezért aztán a 2000-es árát linkeltem, nem az 1900-est. :U

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29954) anaqer


anaqer
veterán

Érdekes, mennyire benne van a Zeitgeist-ban a vakuzás... nem is olyan régen még a fényerős obik mentek nagyot, most meg mindenki vakuzásra buzdít. Nem hülyeség, félre ne értsetek (én is pár hete rendeltem egy 568-at), de viccesek így a trendek.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29955) #65675776 válasza aleister (#29953) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van egyáltalán 2000 mAh-s? Mert amit te linkeltél, ott a képeken a csomagoláson 1900 mAh szerepel... Ráadásul a Conrad által megadott cikkszám (HR-3UTGB-4BP) is az 1900-asra utal. Mondjuk sokat nem számít, mert nem rendelhető státuszt ír rá.

anaqer: Miközben mind a kettőnek van létjogosultsága. Bár zárt térben szinte lehetetlenség elkerülni a vakuzást.

[ Szerkesztve ]

(#29956) t_a_m_a_s válasza anaqer (#29954) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én kb 3 éve, mióta megy a gyerek, a vakuzás mellett voksolok. Természetesen lelkes hobbistaként én is megvettem a 35/1,8-at, nem is mondom hogy haszontalan vétel volt, a pár napos-hetes-hónapos fiamat szinte csak azzal fotóztam. De amikor már fut-rohan, akkor szvsz hasznosabb egy zoom és egy vaku. Semmi variálás, csak villanjon a plafonra vagy hátra, azt' viszlát.

(#29955) daa-raa: Az eredeti kérdésedre visszatérve, én két garnitúra 1900-ast használok az SB600-ban, az egyik garnitúra ebből már kb 5 éves. Teljesen jól bírja az is, az átlagos használat mellett (amikor csak napi pár képet lövök) hetekig elmegy. Ha nyüstölöm, végigfotózok egy délutánt csak vakuval, azt is bírja. Ez olyan 1-200 képet biztos jelent, talán többet is. Ha párszáz forint a difi egy garnitúra akkunál akkor nyilván megéri a nagyobb kapacitású, de én olyan sokat nem ölnék bele csak azért hogy 2500-as legyen, teljesen oké az 1900-as is.

(#29957) flash-: Nincs mit csodálkozni a Tami 18-200 sikerén, amikor 75-ért hozza (majdnem) azt amit a Nikkor 210-ért... Sajna nincs kolbászból a kerítés, sokan keresik, keressük a jóáras megoldásokat. Ha nem ennyiért adnák/adták volna, eszembe nem jutott volna lecserélni a 18-105-öt. A fényerős alapzoomok kimentek a divatból amikor itthagyott minket a tehetősebb keménymag :N ;]

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#29957) flash- válasza anaqer (#29954) üzenetére


flash-
veterán

óó amióta követem a topicot (kb 4 éve) azóta tényleg elég komolyan lehetett a trendeket megfigyelni..

előszőr a 18-105 volt a sláger(bár az még most is)
aztán a fényerősebb zoom obik, és a fix 35-50,
aztán volt egy időszak hogy minden a tami 24-70ről szólt, aztán az is kiment a divatból,
aztán aztán.. talán jöttek a nagylátók..
igen ,most vakku,de nem lepődnék meg ha a 18-200 lenne az új favorit.
Ami fotót láttam ami ezzel készült hát nem rosszabb mint a 18-105 de azért még megvárok pár tesztet...

úgyhogy én is követtem a trendet.18-105, aztán 35 1.8g amit én sem bántam meg, de beltérben nem hoz semmi javulást, úgyhogy jött a vakku...
a következő talán a d7100 lesz, most már használtan kevés expóval 180körül mennek :))

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29958) anaqer válasza flash- (#29957) üzenetére


anaqer
veterán

Ja, a nagy "18-105 + D5100 mindenre jó lesz" hullám nekem is ismerős. :P (Meg a Tami 17-50, stb.)

(A D7100 hype-ban azért én is sáros vagyok - novemberben behúztam egy 30k-sat 180-ért, és zero regrets... viszont 35-öm sose lesz, ekv. ~50 egy unalmas gyutáv, sajnálom. :DDD)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29959) aleister válasza #65675776 (#29955) üzenetére


aleister
veterán

Elvileg van.
Biztos van valami okoskodás a dologban, mert ezeknek a dobozára az van ráirva, hogy min 1900 mAh kapacitással. Hátha Ropi tudja turpisság okát.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29960) #65675776 válasza aleister (#29959) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pana nem tud 2000 mAh-sról. [link]

(#29961) anaqer válasza aleister (#29959) üzenetére


anaqer
veterán

Változó, hogy mennyinek tüntetik fel - nézd meg wikin, 4th gen-nél 1900 a min, 2000 a typical. (Mintha annyira sokat számítana...)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29962) *Ropi* válasza anaqer (#29954) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amit sokan szeretnek elfelejteni (vagy nem is tudták), hogy egy fényerős objektív nem váltja ki a vakus derítést, bármennyire is szeretnék azok, akik *csak természetes fénynél* fotóznak. ;)

(#29955) daa-raa: Nincsen, hivatalosan 1900-1950 mAh kapacitású (ez van minimumként megadva), ezt kerekítették fel a köznyelvben 2000-re.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29963) #65675776 válasza *Ropi* (#29962) üzenetére


#65675776
törölt tag

Éredeke, hogy a 2500-at meg sokszor lefelé "kerekítik" 2450-re.

(#29964) vihartigris válasza #65675776 (#29960) üzenetére


vihartigris
őstag

Az újratölthetőségükben van nagy különbség, a 2500-ast 500 szor lehet, az 1900-ast 2100 szor. (papír szerint)

bármi reciproka a semmi

(#29965) anaqer válasza *Ropi* (#29962) üzenetére


anaqer
veterán

Én természetemnél fogva mindig is kicsit purista voltam (pár évvel ezelőtt még azt mondtam volna, hogy aki nem tud assemblyben kódolni, és aki álmából felkeltve nem tud 4x4 Karnaugh-táblát minimalizálni, az annyit is ér)... de ja, az "available light only" tényleg sokszor nem a jó megközelítés, ennyit már megtapasztaltam.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29966) Throme válasza flash- (#29957) üzenetére


Throme
veterán

Az a legdurvább, hogy ezeket a trendeket itt páran végigpörgették, pénztárcát nem kímélve....
A full frame mániát nem is említetted.
Nyilván mindenkinek a magánügye, hogy mire költ, csak ha már trendekről volt szó...

(#29967) *Ropi* válasza #65675776 (#29963) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az XX-et meg a Pro-t csak annyira ismerem, hogy tudjam: nem érdemes vennem. Sima fehér Eneloopokat használok, mert azokból 2 körrel (egy kör vakunként 4 db a vakuban, 8 db a külső tápban) tudok végigcsinálni egy teljes napot úgy, hogy még marad bennük egy kis tartalék: az XX-ből meg a Pro-ból ez egy körrel nem menne, két kör meg már "ágyúval verébre" kategória, árban meg aztán főleg.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29968) *Ropi* válasza anaqer (#29965) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az "available light only" hasonló, mint az amikor valakinek kiállítják a fotóit: régen megbecsülést, tisztelgést jelentett a képek és alkotójuk előtt, ma már azonban bárki szervezhet magának kiállítást, ezért elvesztette a mértékadó mivoltát - sokkal inkább egy negatív felhangú dologgá degradálódott sajnos.

A hangsúlyozottan csak természetes fénynél fotózóknál meg jogosan merül fel a kérdés, hogy nincs fénytechnikájuk, vagy csak nem tudják használni? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29969) aleister válasza anaqer (#29961) üzenetére


aleister
veterán

No ez hasznos info. Köszi!
Hasonló okoskodásra gondoltam én is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29970) aleister válasza flash- (#29957) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem rosszul látod. A 18-105, 35/50 1.8G mindig is ajánlott volt, csakúgy mint a T17-50 f2.8. Más fényerős zum nemigen szokott itt megfordulni annyira, hogy trendről lehessen beszélni.. A Tamron 24-70-et kb Kutyus emlegette. A nagylátók meg időről-időre témába kerülnek, ahogy aktuális valaki felfedezi a jóságukat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29971) Throme válasza aleister (#29970) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem jól látja. A 18-105 nem volt mindig ajánlott.
Vér viták voltak a 18-55 vs 18-105 témában is.
Én is belefutottam ilyenbe, aztán mosolyogtam, hogy dömping van eladó 18-55-ből... rájöttek az emberek (akik maradtak a hobbi amatőr kategóriában), hogy praktikus az a 18-105... most már nincs aki ne a 18-105-öt ajánlaná kezdő kit-nek 18-55-tel szemben....

.. a többi obinál is megvolt ez a "hájp"
... és vázaknál is.
17-50 tami, d7k váz.... most már ff... stb

(#29972) aleister válasza Throme (#29971) üzenetére


aleister
veterán

Kicsit olyan, mintha az hallottál volna meg az itt folyó dolgokból, amit akartál.

A 18-105 azért ajánlott, mert relatív nagy átfogás mellett vállalható képminőséget produkál. Ezért aztán ideális választás a kompakt vonalról jövő hobbifotósoknak, továbbá minden olyan kezdőnek, akinek a zoom fontos. A 18-55-ről ez nem mondható el. Ha valamikor is ajánlott volt, akkor az egy teljesen elhibázott okfejtés eredménye lehetett. Minden bizonnyal ennek az alapja az volt, hogy minél kisebb az átfogás elméletben optikailag annál tökéletesebb a produktum. Ennek az egyik végén csücsülnek az egyszeres átfogású fixek, a másik végén meg az ultrazoomok. Az elmélet viszont nem volt igaz a gyakorlatban a 18-55 megmérettetésében, amit itt idővel fel is ismertek az emberek.

A D7k kb álomváz volt abban az időben, mert egy, a konkurencia által is irigyelt, szenzor köré építettek egy praktikusan kezelhető kasznit. Hobbifotósnak nem kell ennél több. Az akkori termékpalettában a legjobb választás volt, a későbbi árcsökkenések miatt pedig bestbuy.
Ilyen meglehetősen ritkán adódik. Teljes mértékkel érthető, ha abban az időben páran ezt választották. Én is váltottam volna, ha nem kapok anno egy jobb ajánlatot.

Jó képminőségre és zumra mindig szüksége van a fotósnak. Ha a kettő egy objektívben jelen van, akkor nyilvánvaló, hogy az az optika kapós lesz. Ez triviális. A Tamron 17-50 f2-8 nonVC meg ilyen több mint 5-6 éve, és biztos tartani is fogja magát még. Ha lesz fényerősebb, jobb optikai paraméterekkel rendelkező versenytársa, akkor nyilván feledésbe merül. Esetleg nyomott áron megéri majd még beszerezni a jó ár/érték aránya miatt.

Észre kell venni, hogy ez nem "hájp". Technikai sportokban nemigen lehet érdem nélküli ajánlásokat begyűjteni, mert nagyon hamar kiderül a turpisság. Olyan nemigen volt itt, hogy azért vegyen valaki ezt vagy azt, mert "csak". Rendszerint bizonyos paraméterek alapján preferálnak egyesek bizonyos termékeket. Ha több user is egybehangzóan állít valamit, az nem hájp, hanem bizonyítást nyert érdem.

"most már ff."
Ez egy elég nagy öngól, mert megmondani nem tudnám mikor volt itt utoljára FX ajánlás.Főleg indokolatlanul. Volt egy időszak, amikor valaki valóban fullframe vázat ajánlgatott egymás után kétszer is ész nélkül a random betévedő kezdőknek, de ő le is volt ezek után oltva rendesen, tehát trendről ebben az esetben sem beszélhetünk.
Rendszerint D3xxx és D5xxx modellek vannak már jó ideje ajánlva. Még a D7xxx is ritka, szóval nem értem honnét jött ez a meglátás.

Hájpról akkor lehetne itt beszélni, ha valamelyik túlárazott Nikkor üveget venné itt sorozatosan mindenki, de ilyenről én nem tudok.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29973) spanyoll válasza *Ropi* (#29968) üzenetére


spanyoll
addikt

Persze, megvan a divatfaktor a természetes fénynél fotózók között is, de rengeteg van, aki ismeri a fény tulajdonságait és tudna használni mindenféle egyéb technikát, de egész egyszerűen nem akar.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#29974) flyer12 válasza aleister (#29970) üzenetére


flyer12
tag

Sziasztok!
Nekem speciel a tamron 17-50 nem vált be D7k-n... jelenleg Sigma 17-50 2.8 HSM-et használok gyerkőcök fotózására,megelégedéssel. (beltérre csakis vakuval persze)

flyer

(#29975) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

D5300 vázam van, hozzá egy 18-105, ami tesztábrás próba után kiderült, hogy backfókuszos ....ha kitavaszodik elviszem a Nikon garis szervízbe kalibráltatni.
Ha a próbaképeket a ViewNX2 szoftverben nézem és rárakom a program "fokus point"-ját akkor azt tapasztalom, hogy a piros négyzet a 45 fokos tesztábráról készült fotókon kicsit hátrébb van (back fókusz irányában), mint ahová fókuszáltam.
Ez a piros négyzet igazából mit jelöl????? .....azt, hogy hová lett állítva a fókusz (pontosan a tesztábra közepére állítottam, állványról, távkioldóval, késleltetéssel, vr nélkül ....ezért nem tudom elképzelni, hogy ne középre lenne állítva), vagy azt hogy valóságban hová fókuszált a gép? ...ha azt jelöli a piros négyzet, hogy a valóságban hová került a fókuszpont, akkor stimmel, mert sajnos az ábrán is látszik, hogy backfókuszos.

(#29976) aleister válasza flyer12 (#29974) üzenetére


aleister
veterán

A Sigma is rendben van szerintem is. Az art szériájuk felé kacsintgatok én is rendesen, de megvan már az obiparkom, és semmi nem indokolja a váltást.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29977) Throme válasza aleister (#29972) üzenetére


Throme
veterán

A 18-55 azért volt fasza mert olcsóbb volt vele a kit és jöttek az ilyen olyan tesztekkel, hogy jobb a 18-105-nél.

D7k hirtelen lett itt jó pár embernek, aztán ma már hányan használják? Nem olyan nagyon öreg gép az...
Bejött ez a 35 mm fix mizéria és már nem volt annyira menő.

Ugyanez lezajlott D90-nel. Csapból is ez folyt. persze itt is bevásároltak belőle, aztán ugrottak d7k-ra és d7k-ról ff-re.
Közben ment a D300 is, sőt valakinél a D200...

17-50 is népszerű lett, ez alatt nincs fotós. Készültek a lakásban gyerekfotók mert fényerős. Vakuval jobbat lőttek volna , de ez fényerős tehát jó.

Ne mondd már, hogy ezekre nem emlékszel....

Nincs öngól, mert nem ajánlásról beszéltünk, hanem trendekről.

[ Szerkesztve ]

(#29978) aleister válasza Throme (#29977) üzenetére


aleister
veterán

Kétlem, hogy a szintetikus tesztek jobbnak hoznák ki a 18-55-öt. Ha valakinek az olcsóság az egyetlen szempont, akkor természetes ez lesz az ő obija, de semmi egyéb érv nem szól mellette.

"D7k hirtelen lett itt jó pár embernek, aztán ma már hányan használják?"
Akikre célzol, azok egy része rendszert váltott, vagy fellépet FX-re, és ez utóbbi egy részüknél indokolt is volt. Akármilyen jó váz is a D7k, mégis csak egy lépcsőfok az ember életében, ha komolyan fotózik, és megköveteli a technika a továbblépést. Az nem világos a számomra, hogy ha kiderül egy vázról, hogy szériahibás (és most ne vesszünk el a 35-tel való mostoha viszonyának a miértjeiben), akkor mégis miért ne cserélné le a masinát? Pont az lenne a "hájp", ha minden hibája ellenére nyomnák a userek a bullshitet, hogy ez mekkora király egy váz. Sokkal életszerűbb volt a történet. Akinek fontos volt ez a gyutáv az vagy vázat váltott, vagy obit.

A D90 megint valami fura módon maradt meg benned, ugyanis leginkább a D90 vs D5100 viták mentek. Innét kezdve nem lehet egyoldalú trendről beszélni. Igen, volt egy része a törzsközönségnek, aki a D90 mellett rakta le a voksát, egy másik része meg a D5100-hez húzott.

Nekem sokkal inkább az az érzésem, hogy bizonyos emberekre célzol, pikkelsz, mert valóban volt pár usernél D90-D7k-FX életútj, de nem értem, hogy:
1. ez téged miért zavar?
2. ez miért baj?
Feltehetően fejlődtek az évek során a fotózásban, fizetős munkákat kaptak, és kezdett a technika lenni a gyenge keresztmetszet. Vagy egész egyszerűen csak megtehették, hogy áldoznak a hobbijukra. Bármelyik is legyen a kettő közül, pár emberről beszélünk, nem topic szintről.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29979) *Ropi* válasza spanyoll (#29973) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, nem is állítottam, hogy mindenki kakukk a vakuzáshoz, csak érdemes odafigyelni arra, aki konzekvensen csak természetes fénynél hajlandó bármit is fotózni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29980) *Ropi* válasza fireman123 (#29975) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...ha azt jelöli a piros négyzet, hogy a valóságban hová került a fókuszpont, akkor stimmel, mert sajnos az ábrán is látszik, hogy backfókuszos....ha azt jelöli a piros négyzet, hogy a valóságban hová került a fókuszpont, akkor stimmel, mert sajnos az ábrán is látszik, hogy backfókuszos."

Igen azt jelöli, viszont a valóságban nincs mindig teljes fedésben a rajzolt AF mező a valós AF mezővel, tehát simán lehet, hogy azért ment félre.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29981) chipi-85 válasza Throme (#29977) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Nem akarok vitába szállni de szerintem a 18-70es DX stabi nélküli obi is jobb mint egy 18-55

(#29982) #65675776 válasza chipi-85 (#29981) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van ~2/3FÉ-nyi előnye. Nem a ráírt fényerőre értem, hanem arra, hogy hol lesz használható élességű. De egyébként nagyjából ugyanazt tudja, csak kicsit hosszabb. Illetve kényelmi funkciókban jobb, elvégre valódi SWM motoros, nem fogaskerekes (és sokkal gyorsabb). Illetve nem forog el a frontlencse, szóval CPL esetén is jobb. Viszont akinek elég a 18-55 átfogása, annak felesleges volt cserélnie. Az újabb 18-55-ök meg jobbak nála képminőségben.

(#29983) fireman123 válasza *Ropi* (#29980) üzenetére


fireman123
őstag

ajaj....akkor ezt most lehet, hogy nem nagyon értem. :B

A piros négyzet az általam beállított fokuszpont (ábra közepe) felett van, ez mit jelent?

a) elmozdulhatott az általam beállított fokuszpont a fotózás során (nem tartom valószínűnek, mivel állvány, vr nélkül, időzítő, késleltetés), ezért tűnik backfokuszosnak (de igazából nem az????)
b) rossz az AF, a piros négyzet helyére fókuszál (nem pedig középre, mint ahogy beállítottam), és így backfokuszos az obi/váz

(megjegyzem: LV-ben középen van a piros négyzet és jó a fókusz is)

Bocs, ha értetlennek tűnök, de kezdő vagyok, első dslr gépem, és nekem nagyon backfókuszosnak tűnik a beszúrt kép, ....és ha tényleg az, akkor mennem kell a garis szervízbe ....ezért szeretnék segítséget kérni, hogy el tudjam dönteni.

(#29984) updog válasza #65675776 (#29982) üzenetére


updog
senior tag

"Az újabb 18-55-ök meg jobbak nála képminőségben."

Agreed, +a VRII-ben sem forog már el a frontlencse.

Ha már mindenféle felemlegetés van a topicban ;] , érzésem szerint amikor 18-55-ről van szó, nagyon sokan még mindig az elsőt értik alatta (ha nem így van, előre is elnézést, nem arcoskodásnak szánom :) ), pedig szerintem újonnan lassan 2 éve csak a VRII-t adják a gépek mellé, én használtam mindkettőt, ég és föld, felépítésben és képminőségben is.

Szvsz. a 18-55 VR II-nél már egy D3200-zal is igaz az, hogy egy átlagos helyzetben nem a gépen/obin múlt a "rossz" kép.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29985) Hínár929 válasza flyer12 (#29974) üzenetére


Hínár929
tag

Szia!

Pont most akarok D7k-ra 17-50-et venni. De nem tudok dönteni Tamron vagy Sigma, mi szól szerinted az utóbbi mellett?

(#29986) flyer12 válasza Hínár929 (#29985) üzenetére


flyer12
tag

Szia!
Én kifogtam egy hibás tamron 17-50-et többet nem akartam.. és ez a Sigma mellette sokkal komolyabbnak tűnt, mondjuk a HSM-es verzó drágább is.. A tamronnál mindenki a VR-nélkülit ajánlja nekem azért fontosnak tünk a jó VR vagy HSM ezért tértem át a Sigmára. Nem bántam meg, ritkán kerül le a vázról nekem 2.8 is elfogadható képet ad de 4-től meg több mint jó:)

flyer

(#29987) Hínár929 válasza flyer12 (#29986) üzenetére


Hínár929
tag

Köszi!
Valamiért nekem is a Sigma tűnik szimpatikusabbnak, bár még nem merültem el a témában.
A régebbi gyártású Tamronokról olvastam rosszakat, meg a mostani VC verzióról.

(#29988) aleister válasza Hínár929 (#29987) üzenetére


aleister
veterán

Sajnos AF téren bele lehet nyúlni a tutiba. Az első példány nekem pl nem volt hajlandó LV-ben fókuszálni. Kaptam helyette egy másikat, ami minden tekintetben tökéletes. Azt tudni kell, hogy képminőségben veri a Sigma 17-50 f2.8 OS HSM-et.

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy milyen rosszat hallottál a "mostani VC-s verziókról". Rendszerint csak a 17-50-et szokták az AF miatt elmarasztalni. Az meg jó 8 éves (a VC verzió kb 6.5).

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29989) Hínár929 válasza aleister (#29988) üzenetére


Hínár929
tag

Most kezdtem el a tapogatózást, gondolkodom 17-50 vásárlásán.
Személyes tapasztalatom nincs, fórumokat olvasgatva találtam negatív véleményeket a VC verzióról. De ezek fórumos vélemények amikre utaltam.

(#29990) aleister válasza Hínár929 (#29989) üzenetére


aleister
veterán

A VC-nek nem olyan karcos a rajzolat, mint a stabi nélkülinek. Ezért szoktuk a nonVC-t ajánlani.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29991) Dóra93


Dóra93
újonc

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre írom a kérdésemet, ha nem, előre is elnézést.
Nemrég vásároltam meg az első DSLR gépemet, egy Nikon D3300-at.
Ma másoltam át a képeket a laptopra, de kb. minden harmincadik kép hibás. (a fényképező kijelzőjén az összes kép jó) A kérdésem az lenne, hogy a gép hibája, az SD kártya rossz, vagy én rontottam el valamit?

Link egy hibás képről:
http://www.kephost.com/image/SQQr

(#29992) Hínár929 válasza aleister (#29990) üzenetére


Hínár929
tag

Tudod te miről beszélek :K :K :K
Köszi! Gyűjtöm az infókat :B

(#29993) aleister válasza Dóra93 (#29991) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Tökéletes helyre írtál. Ez bizony a gép hibája lesz. Küldd el a gépet a boltnak is, ahol vetted, és kérd a váz cseréjét!

(#29992) Hínár929:
Csak kicsit félreérthető volt, amit írtál, mert ugye "mostani VC"-ket említettél, de a 17-50 nem nevezhető éppen újnak. A 24-70 VC óta meg nemigen hallani AF téren kifogásolnivalót a Tamronokról.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29994) Hínár929 válasza aleister (#29993) üzenetére


Hínár929
tag

D7000 vázhoz melyik jobb választás szerinted?
Sigma Nikon 17-50/2.8 EX DC OS HSM objektív
Tamron Nikon 17-50/F2.8 AF SP XR Di-II LD ASP (IF) objektív

(#29995) Dóra93 válasza aleister (#29993) üzenetére


Dóra93
újonc

Köszönöm a gyors választ!

(#29996) *Ropi* válasza fireman123 (#29983) üzenetére


*Ropi*
félisten

Leegyszerűsítve: az a piros négyzet csak egy rajz a mattüvegen és (pusztán elméleti alapon) ha kicsit megcsúszott a rajzoló robot amikor felvitte, akkor nem pontosan fedik egymást a valódi AF szenzorral, így a szenzor nem oda mér, mint amit a négyzetben látsz.

"A piros négyzet az általam beállított fokuszpont (ábra közepe) felett van, ez mit jelent?"

Csak azt, hogy nem pontosan tartottad célra a gépet. ;)

"(megjegyzem: LV-ben középen van a piros négyzet és jó a fókusz is)"

Az már tényleg necces lenne ha a CDAF sem lenne a helyén (más a működési mechanizmusa). :N

"...nekem nagyon backfókuszosnak tűnik a beszúrt kép, ....és ha tényleg az, akkor mennem kell a garis szervízbe ....ezért szeretnék segítséget kérni, hogy el tudjam dönteni."

A kép valóban back-es, szóval vidd szervizbe a gépet! :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29997) lmaresz válasza Hínár929 (#29994) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Becsatlakoznék én is a kérdezők sorába a Tamron 17-50-el kapcsolatban.
Ha rossz az objekív (fókusz hiba) akkor 3 napig visszaveszik a boltok (220, edigital, tripont)?

(#29998) #65675776 válasza *Ropi* (#29996) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem a mattüvegen vannak feltüntetve a fókuszpontok, hanem az előtte levő LCD réteg jeleníti meg őket.

(#29999) szab13 válasza lmaresz (#29997) üzenetére


szab13
aktív tag

Én annak idején úgy vettem a Tamron 17-50-est, hogy sorra jártam 220Voltos boltokat.
(Ott volt a legtöbb helyen raktáron.)
3. vagy 4. helyen találtam meg ami pontos volt.
Rendesek voltak az eladók, ki tudtam próbálni. A boltba különböző gyújtótávon, távolságon lőttem pár képet és elég gyorsan ki tudtam szűrni, hogy megfelelő-e

(#30000) Zotya21 válasza lmaresz (#29997) üzenetére


Zotya21
senior tag

a sigma nem tetszett ?

nekem az van jobbakat mnodtak róla mint a tamronról

amúgy ennyire selejtesek ?

https://500px.com/slayer_art

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.