Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) izee válasza #16939776 (#27550) üzenetére


izee
senior tag

Itt van pár furattávolság.
Gondoltam, valakinek hasznos.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#27552) Goose-T válasza Mercutio_ (#27538) üzenetére


Goose-T
veterán

Tökre nem, mert a CM-nél az alaplap felé kell rakni a tápot, ami szerintem nagy baromság.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27553) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Közben rájöttem, hogy lapul itthon egy Soltek Qbic EQ3000 házikóm (is). Pici alakítgatás után belefér egy ITX rendszer.

[iTX-or-GtfO!]

(#27554) #16939776 válasza Nirvanus (#27553) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem jóval keskenyebbek tűnik a hátlapja.. itt pl.: a Flex atx táp és a szlot között elfér egy 12-es venti, E3000-nél meg talán egy 80-as...

A Flex atx psu 81,5x40,5mm-es szabvány szerint, ehhez lehet viszonyítani.

Most látom hogy valami DTX variáns lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27555) Nirvanus válasza #16939776 (#27554) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Egy gyári 80-as van benne most (hangja nincs, de légszállítása sem nagyon). A flex táp pedig egy 120-as és egy 100-as fullpasszív, ami itthon van. És sajnos igen: vagdosni kell a kompatibilitáshoz :(( Nem lenne baj, egy DG41AN lapocska menne bele Gigabyte G-Power 2-vel (még mindig vadászok egy 50W-os 4magos 771-es Xeon-t átalakítóval)

[iTX-or-GtfO!]

(#27556) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

AXP-100 és Big Shuriken 2 közül ti melyiket választanátok?
És miért?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27557) HookR válasza #16939776 (#27550) üzenetére


HookR
addikt

"kb.: 27mm-re van a gpu közepe a csatlakozótól és az 54*54-es felfogatás sem stimmel"
Önmagában az eltérő rögzítőfuratok még nem jelentenek problémát. Ha elfér, fúrok újat.

"kiemelkedés van a hőcsövek alatt, nem sík a gpu-val érintkező rész"
Az valószínűsíthető, hogy az előre felhordott hővezető pasztázás miatt van rajta a műanyag borítás, de hogy alatta a borda is kitüremkedik-e, vagy sem, az számomra nem egyértelmű.

Tény, hogy egyszerre több buktatón is felül kellene kerekedni. Az sem szerencsés, hogy a referencia kialakítású 750Ti LP-k rögzítőfuratai meglehetősen lapos téglalap sarkain helyezkednek el, így arra is kell figyelni, hogy a kiszemelt hűtőn hány hőcső van, azok elférnek-e a rögzítőfuratok között, valamint megfelelő irányba néznek-e. A kiszemelt DIY VGA hűtő sajnos több szempontból is problémás, ami nagy kár, mert szólnak mellette is érvek:
- Kellően lapos, hogy 25mm magas venti is aláférjen.
- A lamellák elnyúlnának a ház eleje felé kellő távolságra, hogy a nagyobbik hányaduk a 120mm-es venti felé essen.

Az eddig felleltek közül a referencia 750Ti LP-kkel kizárásos alapon az Alpenföhn Klara tűnik életképes megoldásnak, de az egyrészt relatíve vastag, másrészt az ITX-Box v7-ben a 120mm-es venti nem fedné le kellő mértékben.

Mondjuk annyira nem sürgős a fejlesztés és a 750Ti LP-hez sem ragaszkodom feltétlenül. Bízom benne, hogy hamarosan az AMD is előrukkol új, erősebb szériával, amihez találok passzoló hőcsöves hűtőt.

(#27556) AxBattler: AXP-100-at, mert több alkatrésszel kompatibilis (rakhatod PCI-E közeli CPU foglalatra is).

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27558) Mercutio_ válasza Goose-T (#27552) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem a belére gondoltam, csak a külső megjelenésre.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27559) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szoval ti mit javasolnatok, hogyan oldjam meg a porszurest az SG13-ba?

Valami ehhez hasonlo megoldasra gondoltam, viszont ezt sajnos itthon nem lehet kapni, rendelni meg koltseges moka.
Esetleg maradhatok ezen szurok valamelyikenel, vagy takolhatok bele harisnyat, hangszoroselymet, klima porszivo etc. szurot :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#27560) AxBattler válasza Archttila (#27559) üzenetére


AxBattler
félisten

Amikor kellett, én harisnyát használtam, és tökéletesen bevált, bár érdemes valami vékonyabb darabot választani...

A mágneses Silverstone szűrőket ajánlanám a felsoroltak közül.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27562) Archttila válasza AxBattler (#27560) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem tomodik el hamar a harisnya porral? Allitolag a ventiknek megvaltozik a nyomaspontjuk? (fix me) ezert nem javallot a szivacsos es a harisnyas megoldas...

#27561 D1Rect

Koszi tegnap en is ezt neztem ki eBay-en (690FT) :) most rendeltem is egyet.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#27563) HookR válasza HookR (#27557) üzenetére


HookR
addikt

Hmm, az MSI már rég megoldotta a problémámat, csak eddig valahogy átsiklottam felette: MSI GTX750 Ti LP (N750Ti-2GD5TLP)

Lassan minden puzzle-darab a helyére kerül.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27564) Mercutio_ válasza HookR (#27563) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérdés mikor és mennyiért jut el hozzánk?

Nemrég néztem a Giga verziót és meglepőve olvastam, hogy LP kártyához képest elég méretes darab :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27565) HookR válasza Mercutio_ (#27564) üzenetére


HookR
addikt

"Kérdés mikor és mennyiért jut el hozzánk?"
Ha egyáltalán... elvégre már fél éve piacon van. Legrosszabb esetben külföldről kell rendelni. Esetleg igény esetén, kérésre hátha berendeli valamelyik kereskedés.

"Nemrég néztem a Giga verziót és meglepőve olvastam, hogy LP kártyához képest elég méretes darab :U"
Ha a 121mm-en akadt meg a szemed, az a teljes magas hátlapi lemez magassága (az alacsony profilú meg 80mm). És ahogy a képeket nézem, a 175mm pedig a kártya teljes hossza a hátlapi takarólemez lehajló részével együtt, és nem pedig a nyák hossza, mert egyértelműen rövidebb, mint a HIS HD7750-em, aminek a nyákhossza ~168mm.
Vagy mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27566) Mercutio_ válasza HookR (#27565) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaaa, hogy az a hátlap :B valós információ tartalom így mondjuk nem sok. A 17,5 centi hossz és 4cm vastagság is feltűnt a Zotac LP-hez képest, de aztán lehet az is valami nyulvány, bracket mittomén mire vonatkozik :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27567) HookR válasza Mercutio_ (#27566) üzenetére


HookR
addikt

Tuti teljes befoglalóméret, mert a 42mm meg a dupla slot-os, alacsony hátlapi lemez teljes szélessége.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27568) AxBattler válasza HookR (#27557) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!
Igen, az AXP kompaktabb (és drágább), csak nem tudtam hogy ez mennyire befolyásolja a teljesítményét / halkságát.

Mire kell a GTX 750 Ti?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27569) patomi válasza AxBattler (#27568) üzenetére


patomi
őstag

Itt egy teszt róluk: [link] Nem tudom ez mennyire jellemző, de nekem kattogott a venti ami az AXP200-hoz van(használt hozzá teszem). Olyan 800/perc körül viszont jó.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#27570) HookR válasza AxBattler (#27568) üzenetére


HookR
addikt

"Mire kell a GTX 750 Ti?"
Egyelőre elvagyok a HD7750-nel, így nem is annyira valós igény, mintsem a lehetőségek felmérése a majdan 'esedékes' (talán év elején) gépfejlesztés kapcsán. Onnan közelítem a kérdést, hogy hiába tervezek az ITX-Box v7-be alulra 120x25mm-es ventilátort csatasorba állítani, ha nincs olyan LP VGA+hűtő kombináció, ami elférne a maradék helyen :B. Látván, hogy már akár GTX750 Ti LP-ből is van megfelelő, megnyugodtam. Nem indokolt az eddig bevált tervezési iránytól eltérni.
Mire ténylegesen szükséges lesz az upgrade, addigra remélhetőleg AMD is gurít valami értékelhetőt. Legyen miből választani.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27571) AxBattler válasza patomi (#27569) üzenetére


AxBattler
félisten

Emlékszem, hogy Te lecserélted a ventit, de szerintem én nem vagyok olyan vájtfülű. Majd BIOS-ban én is a legcsendesebb fokozatra állítom. (Meg nekem nem pico tápom van, hanem SFX.)

(#27570) HookR
Ha nem sürgős, akkor biztosan várnék.
Nem akarod az ITX-Box v7-et kicsit tágasabbra tervezni? :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27572) HookR válasza AxBattler (#27571) üzenetére


HookR
addikt

Nem, ha nem muszáj. :) Mire gondolsz?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27573) AxBattler válasza HookR (#27572) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak gondoltam, ha nőnek az igényeid, akkor talán a ház is fog... :D

Más: Deepcool TRISTELLAR 400,- € :Y

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27574) patomi válasza AxBattler (#27571) üzenetére


patomi
őstag

Akkor még az sfx táp volt nekem is plusz ház venti is. Az ágyban fekve a tv hangja mellett hallottam a kattogását. Az valóban személy függő, kit mi zavar. :K

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#27575) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezt nem hiszem! ennyire nem nezhetek be valamit :DD

A racsos verzióban VAN szuro :)

Lenne meg itt valami! Ventis topikban mar kaptam segitseget, de megkerdeznem itt is.

SG13 - Enermax Liqmax II 120S
Szoval overclockers-en ahany tulaj, annyifele variacioval talakozik az ember mar ami a radira szerelt hutest illeti. Nos ugye 2 lehetosegem van:

1,
Bentrol kifele fujja a levegot 1 vagy 2 ventivel.

2,
Kintrol fujja be a friss levegot 1 vagy 2 ventivel.

A korabban emlitett topikban nagy legszallitasu Akasa Piranha ventit javasoltak a radira, viszont mielott megrendelnem ezt az amugy nem olcso ventit tudnom kellene, hogy kell-e nekem az amugy gyarilag 2 ventis vizre mind a ketto ventillator, es ha igen akkor fujjon, vagy inkabb frisset szivjon az elolapon keresztul?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#27576) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

LinusTechTips:

The MOST Compact Gaming PC - Titan X & 18 Core Xeon CPU in a Shoebox (SilverStone SG13) :D

This is one SICK compact machine. Luke and I cram two SSDs, a Titan X, an 18 core Xeon CPU, and 32GB of RAM into an ITX motherboard and a case the size of a shoebox!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#27577) hszilard666 válasza Archttila (#27576) üzenetére


hszilard666
veterán

Maga a gép nagyon menő, de én átpakolnám ATX re, mert ITX en forró és hangos lesz valszeg. Mondjuk a xeon biztos nem, de a kártya rendesen fűtheti ott a dolgokat.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#27578) Goose-T válasza HookR (#27570) üzenetére


Goose-T
veterán

Tegyél bele 120x20-as ventit! Pont múltkor találtam egyet. Annak idején USA-ból rendeltem egy 120x20-as Yate Loont, és több volt a postaköltség, mint a venti ára, de egész Európában nem lehetett kapni pont ekkora ventit. Erre most itt van ez, és itthon is lehet kapni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27579) Mercutio_ válasza Goose-T (#27578) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez lényegesen jobb mint az AC F12, vagy egy swif2?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27580) Goose-T válasza Mercutio_ (#27579) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez 20mm vastag, nem 25mm. Ezt leszámítva valószínűleg teljesen átlagos. Az én Chieftec FI-01B + Scythe Big Shuriken 2 kombinációmhoz pont passzentos. A gyári Scythe venti 12mm vastag, zajos és kicsi a légszállítása, egy 25mm-es pedig már nem férne el. Speciális igények kielégítésére való.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27581) HookR válasza Goose-T (#27578) üzenetére


HookR
addikt

Sajnos 5mm nyereség még nem lenne elegendő a vastagabb bordával felvértezett VGA-khoz. Tartalék megoldásnak a Prolimatech Ultra Sleek Vortex 12 van talonban. A lapátok számának növelése hatékonyan kompenzálja a vékonyabb kialakítást. Összehasonlításul:

Deepcool GS120 / Prolimatech USV 12
- Méret: 120 x 120 x 20 / 120 x 120 x 15 mm
- Maximum légszállítás: 61,93 / 56 CFM
- Fordulatszám: 900 - 1800 / PWM 400 - 1300 RPM
- Zajszint: 18,2 ~ 32,4 / 7 ~ 17 dBA

Persze cserébe valamivel több, mint dupla annyiba kerül.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27582) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Orak ota olvasgatom a teszteket, tapasztalatokat de meg mindig nem tudok 100%-osan donteni :F

Rendeljek 2 db Akasa Piranha-t, vagy eleg lenne 1 db Noctua NF-F12 industrialPPC-3000 PWM is.
Ez utobbi alacsony fordulaton menne, ha pedig kell a kraft akkor odatekerem. (jatek fulessel)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#27583) hszilard666 válasza Archttila (#27582) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem az industrial noctuákat hanyagold, pokolian hangosak :) Sima noctua nff12 vagy nfp12 nem jó? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#27584) HookR válasza HookR (#27312) üzenetére


HookR
addikt

Nini! Nyugdíjazták a TY-147-et, s lett helyette Thermalright TY-147A, aminek a fordulatszám-tartománya 900 helyett már 300 RPM-ről indul.

Alacsony RPM-es ventiből is kezd kerekedni a választék. :K

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27585) Goose-T válasza HookR (#27581) üzenetére


Goose-T
veterán

A Prolimatech speckói elég meseszerűek. :D Mondjuk elég alacsony a statikus nyomása, azzal együtt már hihetőbb. Azt már egy porszűrő is nagyon megfogja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27586) daveh


daveh
tag

Sziasztok!
Bocsi, hogy szétoffolom a témát, de nincs valakinek véletlen egy eladó 1156os lapja? :)

(#27587) DR|FTK|NG válasza daveh (#27586) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

(#27588) daveh válasza DR|FTK|NG (#27587) üzenetére


daveh
tag

Már túl vagyok rajta "szinte" sehol semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#27589) HookR válasza Goose-T (#27585) üzenetére


HookR
addikt

Azt nem tudom, hogy a valóság és a gyári specifikáció mennyire van összhangban, mindenesetre rossznak nem mondanám: tech-critter.com
Mondjuk tény, hogy a Bitfenix Spectre Pro 120-nál egyértelműen vannak jobb 120x25mm-es ventik, ez nem vitás. Ám 15mm vastag létére a Prolimatech USV 12 határozottan kellemes csalódás. Ha valamiért mégsem férne be 25mm vastag venti (pl. NoiseBlocker eLoop B12-PS), akkor pótmegoldásnak, jobb híján valószínűleg ezt választanám. Ugyanígy CPU-hűtőre Thermalright TY-147A, vagy NB eLoop B12-PS helyett vékonyabbnak nálam a Prolimatech USV 14 lenne esélyes. Persze, ha tudsz olyan tesztről, ami más megvilágításba helyezi a kérdést, arra nyitott vagyok.

(#27586) daveh: Ha tudsz várni 8-10 hónapot, akkor tudok ajánlani egy Gigabyte H55N-USB3-at. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27590) Archttila válasza hszilard666 (#27583) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Annak az arabol mar kijon a 2 Akasa, ami ugye parban joval hatekonyabb mint a Noctua.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#27591) daveh válasza HookR (#27589) üzenetére


daveh
tag

Köszi :D

(#27592) Andrew.f79


Andrew.f79
csendes tag

Sziasztok !

Silverstone SG13 házba keresek passzív processzorhűtőt i7 4790-hez. Pico PSU 160 XT táp lesz használva így a ház teljes belső magassága kihasználható - erről eddig nem találtam semmi használható infót, csak a külső méret van megadva. Egy Thermalright Macho Zero hűtő beférne-e ? A lehető legnagyobb passzív hűtőt szeretném ami beférne, nyáron melegben is hűtenie kell az i7-et.

[ Szerkesztve ]

(#27593) Pista0001 válasza Andrew.f79 (#27592) üzenetére


Pista0001
addikt

Scythe Ninja mindegyik generációja elég jó passzív hűtő, de megfelelő házszellőzés kell hozzá. Célszerű a házszellőztető ventiket az alaplap cpu_fan aljzatára kötni. Eddig nekem bevált a dolog, i5-760-at is hűtöttem Ninja Minivel például (link az aláírásban), nem volt soha semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#27594) AxBattler válasza Andrew.f79 (#27592) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó nagy lesgen, de a 145mm-es magasságot ne haladja meg, pl.: Thermalright Macho 90

Ugye a 45W-os változatot akarod venni az i7-ből? Mondd, hogy igen...

Más: PHANTEKS PH-TC12LS HTPC 50mm alatt marad, és elég jókat írnak róla.

(#27593) Pista0001
Ninja-kból csak a Mini férne be, de azt én mostanában nem láttam sehol.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27595) Mercutio_ válasza Pista0001 (#27593) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erről jut eszembe: GA-B85N Phoenix -en lecseréltem a G3220 stock coolert egy első generációs ninjára, mivel az nagyjából az msata SSD hűtését is ellátná, erre most nézem, hogy az eddigi 51 fokos ssd hőfok 52 lett :O

Ház: Sharkoon CA-I, ja és a ház tetejében lévő gyári venti helyére is bement egy 120mm-es AC F12.

Vagy tegyem alacsonyabbra a CPU max hőfokot, hogy jobban pörögjön a ninján a slim venti?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27596) AxBattler válasza Mercutio_ (#27595) üzenetére


AxBattler
félisten

Vegyél olyan hűtőt, ami az alaplapra fúj, pl. Shuriken.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27597) Mercutio_ válasza AxBattler (#27596) üzenetére


Mercutio_
félisten

Basszus elírtam, egy Big shuriken kerülta procira :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27598) Andrew.f79 válasza AxBattler (#27594) üzenetére


Andrew.f79
csendes tag

i7 4790S 65W TDP proci lesz, semmilyen ventillátor nem lesz a gépben, a lehető legnagyobb vasdarabot venném meg ami beférne. A hütő fölött nagyrészt nyitott a ház, oldalt és hátul is, kéményhatás tud működni.
Teszteken a Thermalright Macho Zero nagyobb TDP-vel is jól teljesít, a HR22-t is simán beraknám csak kérdés hogy van-e 160 mm belső magasság

(#27599) HookR válasza Andrew.f79 (#27598) üzenetére


HookR
addikt

"kérdés hogy van-e 160 mm belső magasság"
Nincs. CPU-hűtőnek 61mm szerepel az adatlapon, ehhez hozzáadod az ATX táp 86mm-ét az 147mm. Onnan a ház tetejéig még van egy kicsi, ezért nyugodtan számolhatsz 150mm-rel.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.