Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) Patice válasza Hege1234 (#27748) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem neked ideális lenne egy MS-Tech CI70-es ház 120W-os paneltáppal + kockával, ami benne van az árában. :K

(Ilyet használok én is és nagyon meg vagyok vele elégedve.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27752) Ðávid válasza canniball (#27746) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi, kipróbálom! :R

(#27750) Hege1234
M.2-es SSD-hez H/Z97-es alaplap kell mivel azok a chipkészletek támogatják csak. ITX lapokon azonban csak a drágábbakon helyeztek el a gyártók ilyen foglalatot. Mivel a hely szűkös ebben a méretkategóriában, így az M.2 az alaplap hátuljára került, ezért azt sem árt figyelembe venni a ház megválasztásakor.

(#27753) Hege1234


Hege1234
addikt

Patice

még ez sem az igazi de közelebb van
milyen konfig van benne ?

s10

okés figyelek
de láttam olyat is ahol felül volt

(#27754) burny


burny
aktív tag

Indul a computex:

Corsair bulldog mini itx barbone. Ház maga nem annyira érdekes, a cpu hűtő viszont már az, és beszáll a corsair az sfx táp bizniszbe egy teljesen moduláris 600 W-os táppal.

[ Szerkesztve ]

(#27755) Patice válasza Hege1234 (#27753) üzenetére


Patice
nagyúr

Giga B85 Phoenix, i3 4330, Noctua lapos proci hűtő, 4GB RAM, Kingston mSATA SSD, és egy 2,5-es HDD.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27756) #16939776 válasza burny (#27754) üzenetére


#16939776
törölt tag

Gyakorlatilag a CPU-n és az alaplapon kívül minden egy név alatt fut, szerintem ez elég nagy dolog.

(#27757) zolika15


zolika15
tag

Azt hiszem lassan benevezek egy QBX-re, nekem nagyon adja ez a kis kuckó!!! :))

[link]

Ekkora képeket csak linkesítve ossz meg kérlek.

[ Módosította: radi8tor ]

Zoli

(#27758) DR|FTK|NG válasza #16939776 (#27756) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Egyetértek, de szerintem a táp belsejét sem ők csinálják(szerintem egy jobbféle CWT lapul benne).

(#27759) KraX válasza Ðávid (#27740) üzenetére


KraX
őstag

Koszi, hogy megosztottad a tapasztalatokat a laprol. Azt mondanam, hogy ha maskepp nem megy, akkor en is veszek egy venti szabalyzot es viszlat.

For the God Emperor!

(#27760) HookR


HookR
addikt

ASRock Fatal1ty Z170 Gaming-ITX/AC - computerbase.de
- Socket LGA1151
- USB 3.1 Type-C és Type-A csatlakozó a hátoldalon.
- A kettőből az egyik HDMI 2.0-s csatlakozó a hátoldalon.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27761) tomic


tomic
addikt

Használ valaki közületek Fractal Design Node 304 házat? Ha igen mik a tapasztalatok vele? Pro-kontra érdekelne.
Megtetszett a fehér színben.

(#27762) gianni85 válasza tomic (#27761) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem volt
Szép ház, van benne alapból 3 venti, nem is rosszak, és mindhármat egyszerre lehet szabályozni a házba épített kapcsolóval. A negatívum, hogy trükközni kell a kábelek elvezetésével.

[ Szerkesztve ]

(#27763) Ðávid válasza canniball (#27746) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Feltettem a programot és meg is adtam neki értékeket, de nem vette lejjebb a fordulatszámot. Nem lehet, hogy csak a 4 érintkezős ventilátorokat tudja szabályozni?

(#27753) Hege1234
Melyiknél láttad így?

(#27764) shteer válasza burny (#27754) üzenetére


shteer
titán

Nem kicsi

..szerintem jónak tűnik

(#27765) tomic válasza gianni85 (#27762) üzenetére


tomic
addikt

Belakva is elég tágasnak tűnik.Ez tetszik és a Cougar egyenlőre.De a Cougarba a proci hűtő elhelyezése nem épp ideális. Nem tudom ebben elfér egy True-120? jó lenne mert az van itthon.
A kábelek elhelyezése annyira engem nem zavar ha nem egyszerű. Egyszer bekötöm és tőlem elfér úgy ahogy van.
Amúgy a szellőzése milyen volt mondjuk egy nyári napon? Nézted a fokokat? Megkérdezhetem most mit használsz?

[ Szerkesztve ]

(#27766) canniball válasza Ðávid (#27763) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ősrégi" progi, anno nem is voltak ilyen ventik; meg én is csak 3pinessel használtam.
Viszont emékeim szerint csak akkor működik, ha a bios-ban ki van kapcsolva/100 százalékra van állítva a szabályzás, nálad így volt?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27767) gianni85 válasza tomic (#27765) üzenetére


gianni85
veterán

Nem néztem a hőfokokat, de szerintem jó a szellőzése a háznak, VGA oldalról szív, táp alulról, elölről hátra meg szép huzatot csinál a 3 venti. Jelenleg WIP a gépem, csak unatkoztam pár napja, benéztem ide, és picit itt ragadtam :D
google azt mondja, hogy 165mm-es tower hűtő még befér
Most eszembe jutott még valami, azt sajnáltam, hogy az első I/O portok az előlaphoz voltak rögzítve
Mivel rögzítettem a kábeleket, így macerás volt leszedni az első ventik porszűrőjét tisztítani. De ez kb csak szőrszállhasogatás

[ Szerkesztve ]

(#27768) Hege1234 válasza Ðávid (#27763) üzenetére


Hege1234
addikt

msata-ra hittem azt hogy m.2 sry
de végülis nekem az msata ugyan olyan jó választás és fele árban vannak a lapok is

Speedfan
Configure > Advanced > Chip > legördülő > itt általában az 1. nél tudod variálni a szabályozást

ezt kell keresni PWM 1-3 ig (végig kell próbálgatnod hogy melyik tudja szabályozni)
1.Speed
2.Temperature
3.Manual
4.Manual

valamikor még a 4. is tudja szabályozni játszani kell vele

ha a Configure > fans-nál a sample résznél látod hogy mennyivel pörög a venti akkor van esélyed beállítani
ha nem akkor felejtős

(vga hűtését eddig mindig látta)

(#27769) burny válasza shteer (#27764) üzenetére


burny
aktív tag

Hát nem, kb x2 akkora mint a silverstone féle fektetett vga-s házak.

Ha már silverstone akkor ők is mutattak újat:
[link]

(#27770) shteer válasza burny (#27769) üzenetére


shteer
titán

Silverstone-ék igazán nyújthatták volna 3cm-rel hosszabbra az FT03 minit is.. ennyi kéne a mostanában divatos vga-khoz

..szerintem jónak tűnik

(#27771) shteer válasza #16939776 (#27756) üzenetére


shteer
titán

mi a helyzet az épített ház projekttel? megvetted a félkész tornyot?

..szerintem jónak tűnik

(#27772) Patice válasza tomic (#27761) üzenetére


Patice
nagyúr

Én jelenleg is használok egyet. Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. NAS/asztali gép jelenleg, de kísérletezem virtuális gépeken a legjobb kombinációval hozzá. Nekem az eslő ventik nem indultak el egy idő után a poti legalsó állásában "hidegindításkor", de közepesre állítva kaptak akkora feszt, hogy felpörögtek, aztán a egalacsonyabban is tudtak tovább menni. Ez a sok vinyó miatt nem tetszett, ezért cseréltem Noctua ventikre elől. Azóta picit csendesebb is elöl és nagyobb lett a légszállítás.

Eleinte ilyen volt.

Aztán a Noctuákkal együtt került bele egy Alpenföhn Brocken toronyhűtő is venti nélkül, mert a 3 venti így már elég jól átszívja-fújja a házon a levegőt, így a vinyókat hallom inkább, nem a ventiket. :K

Viszont én nem használok külön VGA-t.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27773) Vesa


Vesa
veterán

Mennyire gázos az, ha egy alapvetően kb. 20wattos rendszerre ráakasztok egy 450wattos tápot? :-D
Egy barátomnak vannak mindenféle vacak alkatrészei, ebből kéne NAS-t építenem. Van kisebb táp, de az hangos. Ez a 450-es viszont nagyon csendes, ezért lenne bele jó, viszont nem tudom, ez milyen hatással van a fogyasztásra?

A tudomány a valóság költészete!

(#27774) imibogyo válasza Vesa (#27773) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem régen beszéltünk erről a témáról. Baja nem lesz (ha elindul a táp, van amelyik érzékeny a minimális terhelésre), de a hatásfoka a béka segge alatt lesz (már ha ez számít), mivel a tápegység terheltsége 5%, vagy az alatti szinten lesz, úgy 50-65%-ra becsülném, de ez baromira a táptól függ. Nem tudom milyen korú táp. A modernebb (főleg a digitális) darabok már itt is elég jók, de a régebbiek még akár bőven ez alá a hatásfok alá is eshetnek, ha elindulnak egyáltalán ilyen terhelésen. Itt van pár példa jobb tápokra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27775) Vesa válasza imibogyo (#27774) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a választ!
Ez a gyakorlatban mit jelent pontosan (feltételezve, hogy elindul a táp)? Sokat fog fogyasztani?

A tudomány a valóság költészete!

(#27776) Ðávid válasza canniball (#27766) üzenetére


Ðávid
aktív tag

és (#27768) Hege1234
Köszi mindkettőtöknek, megnézem amiket mondtatok! :R

(#27768) Hege1234
Közben eszembe jutott, hogy az Asus a ROG sorozatba tartozó mITX alaplapjainál valóban másképp oldotta meg az mSATA/M.2 elhelyezést. Ott az alaplap felső oldalán egy egyedi csatlakozású keretbe lehet tenni őket.

Abban igazad van, hogy jelenleg az mSATA olcsóbb megoldás.

(#27777) #16939776 válasza shteer (#27771) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen megvan zed tornya, de még mesze nem "végleges" a lejátszó/spdif forrás ami bele kerülne.
Amúgy dupla szlotos/léghűtéses VGA-hoz nem ideális a ház szélessége, nem marad elég hely a venti és az oldallap között. Az eredeti plexis megoldás az nem OK. persze be lehetne rácsozni a kivágást, de az hogy nézne már ki ;]

(#27772) Patice: A legtöbb egyszerű potis vezérlővel megoldható: 100uF/16V-os kondival rövidre kell zárni a potit +UT és a bázis ellenállás között, így bekapcsoláskor 80-100%-al meglöki a ventit, majd beáll a fordulatszám a beállított értékre.

[ Szerkesztve ]

(#27778) #16939776 válasza shteer (#27770) üzenetére


#16939776
törölt tag

ref. 770-től Titan-X-ig +6..8 mm is elég, ref. 290(x)-nek kell +18..20mm.

A 390X- jóval rövidebb nyákos lesz, de 120-as radiátorral. Az is érdekes lehet ilyen SFF házakba.

Ahogy bejön a HBM ~30% rövidebb nyákon is el fognak férni a legvadabb vasak is.
Így sokáig jó lesz az a ház. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27779) imibogyo válasza Vesa (#27775) üzenetére


imibogyo
veterán

Na még utoljára válaszolok, aztán befejezem, mert ez itt nagyon OFF, még akkor is ha ITX a téma alapja. Vannak erre jobb tápos topikok.

De egyébként igen magasabb konnektor felőli fogyasztás, "több keletkező hő" a tápban, több áramköltség a levesbe. Nem hiába ilyen kis fogyasztásra paneltápokat, pico-kat szoktak itt a többiek is ajánlani (én is azt használok), vagy ha belefér akkor még az eleve DC-s alaplapok is szóba jöhetnek. Mert ezeknek a hatásfoka jobb, mint a normál ATX-es társaiké. De mint mondtam nagyon sok minden múlik a tápon magán. Ha jó minőségű tápot használtok, akkor "csak" olyan 5-15W megy hőbe a táp részéről az alap 20W-os fogyasztás felett, ez olyan havi 3-400 Ft plusz a gép tényleges fogyasztásán felül, plusz messze nem megoldhatatlan feladat hűtésileg.

De végső soron ezt nektek kell eldöntenetek mérlegelési alapnak itt van pár sarkított példa:
100%-os hatásfoknál 20W fogyasztásra 20W a táp felvétele és nincs hővé alakuló rész.
90%-os hatásfoknál 20W fogyasztásra 22,2W a táp felvettje a konnektorból, a 2,2W hővé alakul.
50%-os hatásfoknál 20W fogyasztásra 40W a táp felvettje a konnektorból, a 20W hővé alakul.
20%-os hatásfoknál a 20W fogyasztásra 100W a táp felvettje a konnektorból, a 80W hővé alakul.

Egy hatásfokra kihegyezett és amúgy is nagyon alacsony fogyasztású gépben sokat számíthat ha nagyon alacsony a hatásfok, mert mondjuk nagyon nem mindegy, hogy 20W-ot, vagy 2W-ot kell megoldanod a táp hűtésénél, főleg ha házon belül van elhelyezve a táp (aktív hűtésű tápoknál ez nem nagy gond). De az igazsághoz hozzátartozik, hogy én nem szoktam egy gépemet sem 7/24-ben járatni egész évben, így én általában teszek magasról a hatásfokra, sem az a pár forint nem vág földhöz, sem az a plusz pár fok mivel így is mindenem "fémhideg" a házban. :B

[ Szerkesztve ]

(#27780) AxBattler válasza #16939776 (#27778) üzenetére


AxBattler
félisten

Zsír! Csak aztán a fogyasztás is így csökkenjen... :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27781) Vesa válasza imibogyo (#27779) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a kimerítő ls részletes választ, így már világos minden, mint a nap! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#27782) shteer válasza #16939776 (#27778) üzenetére


shteer
titán

Varom mar a HBM-es GeForce-okat ;]

..szerintem jónak tűnik

(#27783) HookR


HookR
addikt

Fractal Design Core 500 - tweaktown.com / ixbt.com / tomshardware.com*

* (+ Node 202 és Integra SFX 450W)

============================================

Fractal Design Node 202 és Fractal Design Integra SFX 450W 80 Plus Bronze PSU - tweaktown.com (1) / tweaktown.com (2)

============================================

Xigmatek Nebula további színekben - tweaktown.com

Ha valakit eddig a komor fekete színvilág tartott volna vissza a vásárlástól, akkor örömmel jelenthetem, hogy immár van rózsaszínben is.

============================================

Silverstone ML08 - computerbase.de / tomshardware.com

A tavalyi Computex-en még egy másik burkolatú változatot illettek ML08-as típusjelzéssel.

============================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27784) D1Rect válasza HookR (#27783) üzenetére


D1Rect
félisten

Már megörültem, de ez csak a Nebula C.... :(

(#27785) HookR


HookR
addikt

Twinkleaf - [link]

===========================================

(#27784) D1Rect: "Már megörültem..."
Éreztem én, hogy lesz ám igény a rózsaszínre! :DDD

===========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27786) flashpointer válasza HookR (#27783) üzenetére


flashpointer
őstag

A kör alakú perforációt igazán elfelejthetnék már, ha meglátok egy ilyet mindig dremel barátom jut eszembe.

(#27787) AxBattler válasza HookR (#27783) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi az infót! :R

A Core 500 jól néz ki, jók a porszűrői és a belső elrendezése, viszont nem tetszik a nagy felső rács, és gyak. ugyanakkora, mint az ISK600-am, szóval nem valószínű, hogy cserélnék. Gyári spec.

Most már a Cooler Master kellene, hogy előrukkoljon egy új ITX-házzal! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27788) HookR válasza AxBattler (#27787) üzenetére


HookR
addikt

A formalitás kedvéért:

=======================================

Fractal Design Core 500 hivatalos oldal - [link]

=======================================

- Fractal Design Node 202 hivatalos oldal - [link]
- Fractal Design Node 202 + Integra SFX 450W PSU hivatalos oldal - [link]

=======================================

IN WIN Chopin BQ696 - mobile01.com (Utolsó 5 kép)

=======================================

Phanteks Enthoo Evolv ITX immáron fehérben is - [link]

=======================================

Silverstone RVZ02 újabb kép - techpowerup.com

=======================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27789) gianni85 válasza HookR (#27788) üzenetére


gianni85
veterán

Ez a 202-es talán a legszebb ház ebből a fajtából. Sokat gondolkoztam 1 hónapja egy SS ML07 beszerzésén, de az SFX táp visszariasztott. Na meg most kb a ház árán szereztem a Prodigy + CM V450 kombót

(#27790) Vesa válasza HookR (#27788) üzenetére


Vesa
veterán

A 202 szép!
Az 500-asnál nekem sokat ront az összhatáson, hogy az optikai drive hely nem Slimes...

A tudomány a valóság költészete!

(#27791) HookR


HookR
addikt

Casepro SFF6 hivatalos oldal - [link]
Fellelhető még NODE6, illetve CK52 neveken. Érthető az identitászavar, elvégre így ránézésre a Fractal Design Array és Node 304 szerelemgyereke, némi Lian Li beütéssel.

===========================================

Lian Li PC-Q17WX - cowcotland.com
Végre újabb Lian Li kuckó, amiben a táp nincs a léghűtő útjában.

===========================================

EVGA Z170 Stinger - tomshardware.com / pcgameshardware.de

===========================================

Deepcool Nephrite és egy még nevesincs házikó - prohardver.hu / cowcotland.com

===========================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27792) Vesa válasza HookR (#27791) üzenetére


Vesa
veterán

Deepcool Nephrite: Ehh, ötletes! :Y

A tudomány a valóság költészete!

(#27793) Hege1234 válasza Patice (#27755) üzenetére


Hege1234
addikt

csak procihűtő van benne ?
tudsz esetleg írni hőfokokat ?
( idle/terhelés )
illetve
terhelésnél mennyire lesz "hangos"

(#27794) Patice válasza Hege1234 (#27793) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, csak a procihűtő benne a mozgó alkatrész.
HTPC-ne használom és visszavettem a CPu magjait 3,5 GHz-ről, 2,0-ra. Így nagyon kussban van a hűtő, nem melegszik a proci nagyon, hőfokokat így fejből csak közelítőleg tudok mondani (nem mostanában figyeltem, korábban csak, amikor a procihűtőt a Noctuára cseréltem). Inkább 40 fokhoz van közelebb az egész, mint 50-hez. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27795) D1Rect válasza HookR (#27788) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt a Phanteks-et nézegettem már feketében is... Sokkal kevésbé szívatnám szanaszét magamat (mint a Nebulával), de ugye jóval nagyobb is...

(#27796) shteer válasza shteer (#27667) üzenetére


shteer
titán

az újdonságok között beszámolnék az upgrade eredményéről

gondolom elsősorban a noctuának köszönhetően nem forrósodik a gépház játék alatt mint korábban, totál szobahőmérsékletű - a vga kisebb fordulaton megy így, kisebb zajjal.
a gyári venti nagyon le van fojtva és nem biztos, hogy jó megoldás a középre fókuszált légáramlat

a silverstone sfx-l tápból meg szinte hideg levegő jön, semmit se melegszik - mondjuk a konfig így most alulméretezett hozzá

..szerintem jónak tűnik

(#27797) Hege1234


Hege1234
addikt

asszem megtaláltam a házat
SilverStone PT13
ebbe csak thin megy bele vagy a normál is ?

ehhez a házhoz milyen tápot kell beszereznem ?

HÁZ: SilverStone PT13
LAP: még nem tudom melyik lesz
CPU: Intel core i3 4130 3,4GHz
CPU Hűtő: COOLER NOCTUA NH-L9i
RAM: kingston 2x4gb ddr3 1600mhz low
SSD: MSATA 128GB-os Samsung SSD SM841

#27794 Patice:
az akkor tényleg csendes/hűvös

[ Szerkesztve ]

(#27798) Vesa


Vesa
veterán

Tudtok olyan alaplapot, ami legalbb 4db SATA portot tud, és integrált cpu-s? Én nem találok egyet sem...Mindegyiken csak kettő van...

A tudomány a valóság költészete!

(#27799) jim bcs válasza Vesa (#27798) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASROCK Q1900DC-ITX _ 30k
ASROCK Q2900-ITX _ 36k

vagy esetleg -->

MSI H81I + Celeron vagy Pentium és még mindig integrált árában vagy

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#27800) Vesa válasza jim bcs (#27799) üzenetére


Vesa
veterán

Köszi köszi, pont ilyet kerestem!!! (Q1900DC-ITX) :R

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.