Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) sysrq válasza Vesa (#27650) üzenetére


sysrq
őstag

12V legyen, nem mindegy a + - hol van. Nem árt ha legalább 3A terhelhetősége van. Az 5 USB 5 külső táp is?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#27652) Vesa válasza sysrq (#27651) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm!
Igen, külön táposak.

A tudomány a valóság költészete!

(#27653) canniball válasza Vesa (#27650) üzenetére


canniball
nagyúr

Értem. Ahogy AxBattler kolléga említette: 5.5/2.5-ös csati kell, valamint 12V. Ehhez pedig annyi A, hogy elég legyen. Utóbbi kettő általában fel van tüntetve az adapterek alján; a csatlakotót viszont szerintem csak próbával tudod kideríteni.
Ja és valóban, ahogy sysrq írja a polaritás sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27654) imibogyo válasza Vesa (#27650) üzenetére


imibogyo
veterán

Már a többiek is válaszoltak, de megerősítenélek én is. :B

A 12V adott, az "A" érték a lényeges. Itt ésszerű keretek között a "minél több"-et ajánlom. Tehát ha mondjuk maximális terhelésen elég a gépednek 12V x 3A =36W, akkor én egy minimum 4A-es tápot adnék neki (48W), vagy még egy kicsivel többet. Ez a táp áramköreinek a terheltségét és ezzel együtt a hőtermelését is nagy mértékben csökkenti (valamint vélhetőleg az élettartamra is jó hatással van).

Egy tápegység, aminek a hűtését a bordáit stb.-t, 4A-es folyamatos maximális terhelésre terveztek és hogy ezen terhelés mellett még normálisan működjön, az fele, 2/3-a terhelésen logikusan sokkal hűvösebb lesz. Esetleg buksz valamennyit a hatásfokon, ha ez érdekel, de szerintem olyan minimális a különbség, hogy én ezzel soha nem szoktam foglalkozni.

A modern tápoknál ez amúgy sem túl lényeges dolog, mondjuk az alsó 10%-os terheltségi szinttől kezdve. 20%-ot szoktak mondani itt a fórumon, de ha feltételezzük, hogy a különböző minősítések megállják a helyüket, akkor 20%-nál még tudni kellene a tápnak a saját hatékonysági rátájának majdnem a maximumát.

Az én gépem G1820-al például olyan 50W-60W-ot vehet fel maximum terhelésen (nem mértem pontosan, hasra sacc a net tesztek alapján valamint inkább fölé-, mint alábecsülve). Ez 12V-al számolva olyan 4-5A-es terhelés. Na én erre kötöttem rá egy 20A-es (!!!) tápot. Ne félj olyan fémhideg a tápegység háza és csak maximum langyos levegő szállingózik ki belőle, hogy öröm nézni és érezni. Na nem is kerültek át bele a ventik ebből a házból. :DDD

(#27655) #16939776 válasza imibogyo (#27654) üzenetére


#16939776
törölt tag

A "valóságban" a 230V-hoz tartozó hatásfok mindenhol ~2-4%-al magasabb mint a 115V-hoz tartozó, nagyobb terhelésen nagyobb az előny.

(#27656) imibogyo válasza #16939776 (#27655) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze igaz. :K

De úgy gondoltam, hogy irreleváns az adott témával kapcsolatban. Mondjuk nekem amúgy is mindegy ez a része a dolognak ilyen mélységben, csak a sok hatásfokon és kihasználtságon siránkozónak szoktam berakni ezt a táblázatot (ami viszonyításnak jó, másra nem). De itt van egy részletesebb teszt is Jonnyguru-tól. Az tisztán látszik ebből is, hogy a minőségi tápok szinte minden terheltségi tartományon belül képesek egy nagyon szűk hatásfoktartományban dolgozni, és nekem ennyi a lényeg.

Meg amúgy is baromi nehéz sweet spot-ra venni tápot. Gondolj bele, hogy most 30-60W között eszik a gépem, ehhez mondjuk egy 100W-os táp ideálisnak tekinthető ~50%-os ideális terhelést feltételezve. Na most ha én holnap úgy döntök, hogy belerakok még egy 750Ti-t is a rendszerbe máris kicsúsztam nem hogy az 50%-os ideális tartományból, hanem konkrétan a táp terhelhetőségéből. Vagy ha veszek egy 200-250W-os tápot erre felkészülve, akkor meg mi van ha eladom a vga-t (ahogy történt is az én esetemben), akkor meg már a 10-20%-os tartományba estem vissza hatékonyság tekintetében.

És én meg tuti, hogy nem fogok minden egyes gépmódosításkor új tápot venni. Ezért szoktam úgy dönteni, hogy veszek egy jóval nagyobb tápot mint ami kell, lenyelem azt a pár %-os veszteséget, de legalább "bármilyen" módosítást tudok úgy eszközölni, hogy nem kell tápot cserélnem (persze ésszerű keretek között). ;)

(#27657) Gaben01 válasza imibogyo (#27656) üzenetére


Gaben01
őstag

Az utolsó bekezdéssel maximálisan tudok azonosulni én is. :K
Nekem már egy jó ideje overkill a tápom (BeQuiet! Straight Power 400 E9) a konfigomhoz (H87I+i3 4330+2x4GB 1600 ram + 1 ssd+ 2x 3,5 HDD+ODD, a ház elején 1db Coolink swif2), de nem igazán zavar a dolog. Az előző konfigomból megmaradt, szinte új volt még és ki tudja mikor kattanok be és veszek valami combosabb vga-t. Nem hajkurászom a wattokat, ha a táp miatt 5-10W-tal többet eszik a gép, mint egy paneltáppal, az nem igazán zavar, így se egy áramtemető a gép.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#27658) imibogyo válasza Gaben01 (#27657) üzenetére


imibogyo
veterán

Mondjuk nekem ez most egy kicsit változik a következő tervezett géppel. Mivel két gép lesz majd összeépítve egy házba és nem egy darab univerzális géppel kell mindent megoldanom. Ez már valamelyest felülírja amit az előző hsz.-ben írtam mivel itt már lehet(ne) pontosabban tápegységet méretezni. De nem fogok..... :P

Mivel lesz egy "izom gép" és egy teljesen passzív ITX is, így mondjuk az ITX-et nem kell arra terveznem, hogy "mi van ha veszek dVGA-t?", mert nem fogok, hiszen pont azért lesz mellette a "nagy" gép, hogy ha játszok, kódolok, tömörítek, 3D-zem, akkor arra azt használom majd. Az ITX gép pedig majd egy sima J1900-as, vagy valami hasonló lesz majd egy darab SSD-vel (lehetőleg M2-es, mSata-s ha addigra lesz ilyen). Mondjuk a mostani tápomat megtartom, mert nagyon elégedett vagyok vele eddig, de mondjuk ha akarnám, akkor lehetne sokkal pontosabban méretezni így már a tápot. :K

[ Módosította: radi8tor ]

(#27660) Vesa válasza imibogyo (#27654) üzenetére


Vesa
veterán

Ez igazán kimerítő válasz volt, köszönöm! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#27661) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Egy mini-itx gépet szeretnék össze rakni és ehhez keresek először is valami házikót.
Amit néztem az egy Cougar QBX Black ITX Gaming Case - USB 3.0. Érdeklődnék,hogy ez ajánlott ház-e vagy esetleg tudtok nekem ajánlani hasonló alakú házat,
A config össsze rakóban van mivel most kelt el az "óriás" gépezet,de a terv megvan.
Szóval egy mini-itx lap,valószínűleg egy intel i5 4440 proci vagy e környéke lenne,1db videó kátyával,1db ssd-vel,és ugye 1db táppal. Se hdd,se író nem lenne benne.

(#27662) jim bcs válasza tomic (#27661) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Több alternatíva van házra, erősen függ a kerettől. A cougar helyett én hamarabb vennék egy Thermaltake Core V1-et, de lássuk mennyit szánsz rá.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#27663) shteer válasza tomic (#27661) üzenetére


shteer
titán

a cougar még elég új, nem nagyon van teszt/bemutató. én az egyik legjobbnak/legszebbnek tartom így is
ha komoly konfig kerül bele akkor jó választás, elég kicsi a választék :)

..szerintem jónak tűnik

(#27664) tomic válasza jim bcs (#27662) üzenetére


tomic
addikt

Néztem a te általad ajánlottat is. De kicsit szélesnek találom. Bár nem láttam még.
A két ház amúgy majdnem egy árban van.Német ebay-t nézem. Kb 15-max 20e amit kiadok érte.

shteerNekem is nagyon tetszik.Kár,hogy csak Angliából tudnám megrendelni.
A config egy lap,egy I5 proci egy vga(gtx960,280x vagy valami ehhez hasonló)és egy darab ssd lenne.

[ Szerkesztve ]

(#27665) viperabácsi válasza tomic (#27664) üzenetére


viperabácsi
addikt

Megtérsz te is?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#27666) tomic válasza viperabácsi (#27665) üzenetére


tomic
addikt

:D
Sok volt a hülyeségből. A gépet eladtam mindenestől.

(#27667) shteer


shteer
titán

Ma bekerült a Silverstone SX500-LG és a Noctua NF-A14 industrialPPC-2000 PWM a gépbe

Egy rövid kábelszettre még benevezek

Többi fotó itt

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#27668) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
max 25k-ig milyen itx lapot ajánlotok s1150 platformon lehet használt is :R

(#27669) saturn27 válasza xigris (#27668) üzenetére


saturn27
tag

Szia!

Sok variáció nincs, mondhatni csak egy van: asrock b85m-itx, de ennél is számít, hogy milyen procit akarsz belerakni, mert a refresh-ekhez friss bios kell!
Olcsóbban van az asrock h81m-itx (ami úgy látom neked is van), de amit először írtam az jobb. H97-esek meg mind bőven 30 fölött vannak.

[ Szerkesztve ]

(#27670) xigris válasza saturn27 (#27669) üzenetére


xigris
őstag

Szia akkor marad matt :R

(#27671) flashpointer válasza tomic (#27664) üzenetére


flashpointer
őstag

A cougarba csak 105 mm magas procihűtőnek van hely ami a léghűtést eléggé lekorlátozza, ha egy 140-es beleférne már olyanom lenne de így hogy normális hűtéshez muszáj víz, de oda is csak egy vékony radi fér, nem túl nyerő.
a core v1 az óriási 22 liter, összehasonlításképp ez az aerocool 20

(#27672) shteer válasza flashpointer (#27671) üzenetére


shteer
titán

topflow hűtő nem pálya?

..szerintem jónak tűnik

(#27673) flashpointer válasza shteer (#27672) üzenetére


flashpointer
őstag

Jó lenne de ahová csak az fér el általában mint itt is körbe van bástyázva: alulról videókari oldalról tápegység+memória. A hátsó venti által keltett áramlással párhuzamosan állítva a bordák meg blokkolják a felső ventiket.
Szerencsétlen levegő csak ott torlódik meg mire talál kiutat bejárja kétszer a házat.
Esetleg valami ilyen jellegű hőcsöves hűtőbordával jöhetne gyárilag ha már ilyen béna lett a kialakítás.

Egy szó mint száz lehetne jobb is!

(#27674) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok, nem tudom jó helyen keresgélek-e, de ITX gépemet feltuningoltam egy i7-es cpu-val és vízhűtéssel, viszont a jelenlegi FSP300-60GHS(85) úgy érzem kicsi lesz a 95W-os CPU nak plusz a belsőségeknek.
Ezt abból szűrtem le, hogy váratlanul dobott egy rebootot a proci tesztelés során. Igaz utána 3 órán keresztül semmi gond, de na mégis ne járassuk maxon azt a tápot.

Kérdésem, hogy FSP400 vagy 450-60GHS(85)-R vagy ezzel egyenértékű tápegység kapható-e itthon, vagy csak én vagyok a béna és nem találok, esetleg ebay országban kell kutakodnom?
Köszi.

(#27675) tthom


tthom
senior tag

Nem tudja valaki, hogy totál lapos fejű fekete M3-as csavart honnan tudnék szerezni? Rövid is elég, akár 3-5mm is..

[ Szerkesztve ]

(#27676) tomic válasza flashpointer (#27673) üzenetére


tomic
addikt

Megnéztem azt amit mondasz.Tényleg nem egyszerű rá hűtőt találni.
Azon gondolkodtam talán a legjobb megoldás egy hűtőt rárakni passzívban. A szellőzést rábízni így a ház ventilátoraira. Kérdés egy I5 pl mennyire melegszik. Bár engem nem zavar ha akár 10 fokkal is melegebb.

Más. A hűtők hőcsövében mi van? Arra gondoltam,hogy van egy True 120-om ami ugye elég magas. Mi van ha levágok belőle?

(#27677) flashpointer válasza tomic (#27676) üzenetére


flashpointer
őstag

Akkor van fél kiló fémhulladékod :D

(#27678) D1Rect válasza tomic (#27676) üzenetére


D1Rect
félisten

A hőcsőben hő van, ha levágsz belőle, akkor kifolyik. Onnantól meg már csak cső és maximum köszönésre lesz jó.
Amúgy víz.

(#27679) KraX


KraX
őstag

Udv Mindenkinek!

Komplett gepcseren torom a fejemet egy ideje es az osregi CM Stacker 830-as hazamat is nyugdijaznam ezzel a lendulettel. ATX formatum helyett Mini-ITX formatumra valtanek es fel szeretnem tenni az asztalra, mert a kislanyom most tanul jarni es a szamitogepet nagyon szereti. :)
Egy ilyesmi konfigot neztem ki magamnak:

Alaplap:
ASUS Z97I-PLUS

CPU:
INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 BOX

VGA:
Maradna egyelore a regi SAPPHIRE HD 7850 OC

RAM:
Ez is maradna a regi egyelore 2x4 GB

HDD/SSD:
Ez is marad egyelore ami a jelenlegi gepemben van (Buffalo 120GB SSD)
A tobbi HDD SYNOLOGY nas-ban tanyazik mar.

Hazat pedig ezt neztem ki:
BITFENIX Prodigy. Olvastam, hogy elegge inog a konnyen hajlo fogantyuk miatt, viszont aranylag jo hutessel es relative nagy belsovel rendelkezik. Ha egy kemenyebb hutot akarok a cpu-ra tenni azt is kepes elnyelni es mindezek mellett VGA-bol is belefer egy 320mm-es is.

Tobb kerdesem is lenne a fenti configgal kapcsolatban:
- Egyre kevesebbet van idom jatszani mar jo par eve, de a kiskaput meghagynam magamnak ha esetleg megis elborulna az agyam egyszer. :D Egy minosegi leggel szeretnem majd meghuteni a procit ezert olyan hazat keresek amiben egy nagy torony huto is elferne adott esetben.

- Nem tulzas-e a fenti alaplap? Nem vagyok mar tisztaban a jelenlegi INTEL chipsetek tudasaval kapcsolatban. Lehet, hogy egy olcsobb varians is tokeletesen eleg lenne es valojaban nincs szukseg z97-es chipsetre.

- A cpu-bol nem engednek, mert a kozeljovot is figyelembe veve mindenkeppen erdemes mar fizikai 4 szalat hasznalni es dolozok is neha itthon a geppel. (PS, Ai).

For the God Emperor!

(#27680) shteer válasza thomasa (#27674) üzenetére


shteer
titán

Chieftec SFX450-BS vagy Zalman ZM450-FX
Ugyanaz a bronze sirtec belső

..szerintem jónak tűnik

(#27681) thomasa válasza shteer (#27680) üzenetére


thomasa
senior tag

Á, köszi Zalman-t látok több helyen is.

(#27682) Pete55555 válasza KraX (#27679) üzenetére


Pete55555
addikt

Elég lehet egy H81/B85 lap is, egy nem K-s i5-el, így spórolhatsz ~30e Ft-ot.

...Szeretem leracsniztatni...

(#27683) KraX válasza Pete55555 (#27682) üzenetére


KraX
őstag

Lehet megtartanam az overclock lehetoseget, bar tenyleg radikalisan lehetne faragni foleg a lap es egy keveset a processzor aran is.

For the God Emperor!

(#27684) #16939776 válasza shteer (#27667) üzenetére


#16939776
törölt tag

A sata tápkábelt te is meg tudod oldani, de a többiből csináltatnék a helyedben egyedi méretűt, és amelyiket csak lehet a VGA-val ellentétes oldalon kellene levezetni.

Ezen a képen: [link] a két kiálló lemezfül miatt zajos lehet a ventillátor.
Az alsó sarkába is behajthatod a hiányzó csavarokat valamivel stabilabb lesz a szerkezet.

(#27685) flashpointer


flashpointer
őstag

SHARKOON SHARK ZONE C10 - SHARKOON QB ONE - XIGMATEK Eris -t használ valaki?
Érdekelne hogy nem problémás / zavaró-e (pl hangosabb) hogy a táp előlre tolja a meleget nem épp a legegyszerűbb úton.

(#27686) Mercutio_ válasza saturn27 (#27669) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne írjunk zöldséget, ha használt is játszik van garis Gigabyte GA-B85N is az aprón...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27687) saturn27 válasza Mercutio_ (#27686) üzenetére


saturn27
tag

Nem írtam zöldségeket imho. Az alaplap ajánlós topicban nem volt benne a giga, így eszembe sem jutott írni. Ha jók a tapasztalatok, akkor természetesen az is játszhat...

(#27688) Mercutio_ válasza saturn27 (#27687) üzenetére


Mercutio_
félisten

Alaplap ajánló topicban szvsz a mITX túl rétegcucc, nem hiszem, hogy kellően részletes ismereteik vannak ezen a téren...

szerk :Szaktopicban én úgy adnék tanácsot, ha van rálátásom a témára, nem egy kevésbé specifikus topic alapján.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27689) gianni85 válasza xigris (#27668) üzenetére


gianni85
veterán

1-2 hete hirtelen leárazták az MSI Z87i AC-t én azt vettem 20ezerért. Itt még mindig olcsó. Egyedüli negatívum h a cpu foglalat elég béna helyen van, így komolyabb hűtéshez AIO vagy épített víz kell.

(#27690) #16939776 válasza imibogyo (#27656) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak a szememet zavarta :U

~2x-es névleges teljesítményű, minőségi tápegységet szoktam választani új gép összerakásánál. Így a fut a legjobb hatásfokkal terhelés alatt, legkisebb a zaj, és a működési hőmérséklet. Esetleges kevésbé ésszerű bővítésnél is van tartalék.

Mióta itx-en vagyok, adott feladatra lettek a gépek optimalizálva. Így nincs vágy házat/hűtést/vga-t/tápot cserélgetni, vagy a zajjal harcolni. Nekem így a legkevésbé erőforrás igényes, hosszú távra...

[ Szerkesztve ]

(#27691) saturn27 válasza Mercutio_ (#27688) üzenetére


saturn27
tag

Nos az mITX amúgy is rétegcucc...
Mondjuk az igaz, hogy nem vagyok nagy szaki ITX-ben, de van némi tapasztalatom, mivel a jelenlegi már a harmadik ITX konfig, amit építettem.
Az alaplap ajánlós topic-ot pedig azért veszem irányadónak, mert mivel én nem vagyok alaplap kocka, így megbízok más szakikban, akik összerakták a listát.
Ha már úgy is értetek a témához, szerintem javasolhatnátok az alaplap ajánló összefoglalójának a szerkesztését, és beleírhatnák a még ajánlott ITX lapokat. Így a hozzám hasonló tudatlan, ámde lelkes egyedek is kellő információt kaphatnak. ;)

(#27692) shteer válasza #16939776 (#27684) üzenetére


shteer
titán

oké, jó ötlet a levezetés. a gyárikat meg akarom tartani, így ha sikerül beszerezni egy plusz szettet, megcsinál(tat)om :K

alapjáraton nem zajos, ha meg felpörög akkor nem azon lemezfülön múlik :) kivágni nem akarom, mert még bekerülhet egy kompakt víz - akár cpu, akár vga hűtésre

első indításnál meglepődtem kicsit, mert a Z87E-ITX silent módban nem indította el, manual módban 38%-on indul az iPPC

..szerintem jónak tűnik

(#27693) Mercutio_ válasza saturn27 (#27691) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz praktikusabb lenne ezt a topicot linkelni az összefoglalóba, hisz itt naprakész az információ, valamint komplex rendszerként kell kezelni, hisz itt sok olyan dolog felmerül(het) ami nagyobb lapoknál nem. Pl. ramok magassága, CPU hűtők szélessége, CPU foglalat távolsága a PCI -express slottól, stb.

Saccra 30 fölött járok, és még csak ugatom a témát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27694) HookR válasza KraX (#27679) üzenetére


HookR
addikt

Ha zavar a Prodigy hajlékony fogantyúja, ugyanaz a belső szerkezet kapható Colossus- és Phenom mini-ITX néven, más burkolattal. Illetve hasonló behemót még a...
- Corsair Obsidian 250D
- Jonsbo W1 (alias Cooltek)
- Lian Li PC-Q36
- Phanteks Enthoo Evolv ITX
...is.

A Thermaltake Core V1 egy jól átszellőztethető köztes méret a két csoport között.

Ezeket is érdemes meglesni (a táp nem az alaplap fölött van, így nagyobb léghűtő is elfér bennük):
- Antec ISK-600
- Enermax Minimo.Q / Raidmax Element / Sharkoon QB One / Sharkoon Shark Zone C10 / Xigmatek Eris / Xigmatek Octans
- Fractal Design Node 304
- Silverstone SG08-Lite
- Spire PowerCube 712

Itt találsz közvetlen linkeket hozzájuk: (Thin) Mini-ITX házak listája

=========================================

(#27675) tthom: Ezeket találtam hirtelen: [link_1], [link_2]

=========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27695) saturn27 válasza Mercutio_ (#27693) üzenetére


saturn27
tag

Szerintem aki tisztában van a jelenlegi és a várható igényeivel, az simán össze tudja legózni az ITX konfigot is némi utánajárással, ahogy például én is tettem eddig. Az általad felsoroltakon túl azért még van mire figyelni (például: nem csak a hűtő szélessége, de a magassága is, milyen tápot érdemes bele venni figyelembe véve a lehetőségeket, a ház szellőzése, egyéb hűtési lehetőségek, stb).
Én mondjuk megtanultam, hogy az újdonságok megjelenése után várok még egy picit, mert kb 2 és fél éve Goose-T-hoz hasonlóan én is belefutottam például az asrock fm2a75m-itx vrm túlmelegedéses történetbe (hát igen, jó pár éve olvasom a topic-ot :DDD ). Ahogy megjelent, nagy lendülettel meg is vettem egy a10-5700 társaságában, és bár nekem nem égett le a lap, de a nagy nyári melegben volt, hogy újraindult a gép néhányszor, hiába raktam rá "erős" hűtést.

Na de visszatérve az eredeti problémára. Esetleg ennek a topic-nak az összefoglalójába lehetne írni néhány ajánlott, vagy best buy kategóriás dolgot. Ahogy elnézem például a "milyen számítógép házat vegyek" topicban sem ajánlgatnak ITX házakat. Pedig szerintem sok embert érdekelne, hogy az egyes árkategóriákban mik a legjobb ár/érték arányú dolgok (ház, hűtés, alaplap, stb).

Bár lehet, hogy ez az ötlet is csak egy "utópia", hiszen kinek van ideje/lehetősége tesztelgetni a cuccokat, vagy legalábbis mindegyiknek utánaolvasni, majd frissíteni az összefoglalót.

No mindegy, nem okoskodom többet... :(

(#27696) tthom válasza HookR (#27694) üzenetére


tthom
senior tag

HookR:

Köszönöm, de szerintem ezek normál acélszínűek.. Ebayen találtam M3x3-asat, de jobb lenne egy kicsit hosszabb..

(#27697) #16939776 válasza shteer (#27692) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha elhagynád a porszűrőt mert: fölűről sokkal több por kerül bele mint alulról és megemelnéd a házat akkor számítana :P
A kompakt vizet javasoltam volna a CPU-ra, + megfordítani a tápot. Lenne lehetősége kijutni a levegőnek a PSU és az MB között.

Spec szerint: min rpm@pwm 800 +/-20% (21,3%...27%...32%)

[ Szerkesztve ]

(#27698) Mercutio_ válasza saturn27 (#27695) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én csak az alaplappal közvetlenül összefüggő dolgokat írtam, és csak példaként, a ház, táp, hűtő magasság trió már a következő fejezet :D

Szerintem jó az ha felvetődnek ilyen dolgok, ez is előre viszi a topicot.

Van amúgy külön mATX (és talán mITX is) házas topic, abból, hogy mennyire pörög talán kiderűl mennyire rétegcucc még mindig, persze ez a gyenge marketing miatt is lehet, pedig a legtöbb hétköznapi PC ha mITX -szel nem is, de mATX -szel simán kiváltható lenne.

szerk: A nagyobb hányad az igényei és/vagy lehetőségeivel nem teljesen van tisztában, de aztán lehet tévedek :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27699) HookR válasza gianni85 (#27689) üzenetére


HookR
addikt

"Egyedüli negatívum h a cpu foglalat elég béna helyen van, így komolyabb hűtéshez AIO vagy épített víz kell."
Ezt a kérdéskört már többször érintettük a topikban. Bár valóban nem nagy a választék, azért akad elegendő. Az MSI Z87I AC-n például elférnek az alábbi nagyobb léghűtők (a teljesség igénye nélkül):
- Thermalright True Spirit 120i
- Thermalright HR-02 *
- Thermalright HR-22 *
- Zalman FX70 *

* Ezek csak úgy, hogy a hosszabbik oldaluk párhuzamos a VGA-val.

======================================

(#27696) tthom: A második linken nem írnak felületkezelésről. Érdemes rákérdezni.

======================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27700) Mercutio_ válasza gianni85 (#27689) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erről a boltról mit lehet tudni?
Elég garázscég feeling ránézésre :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.