Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) sutszi


sutszi
veterán

A listában nem találtam, ezért kérdezném, hogy mi a vélemény a Western Digital Re Enterprise 3.5" 2TB-ról?
Van egy 100/100-as , Üzemidő: 776 nap Indulások száma: 18.
Érdemes lehet megvenni egy ilyen meghajtót? Mennyire zajos, vagy melegedős?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#58352) MaxxDamage válasza sutszi (#58351) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azért nem találtad, mert már kifutott darab (nem gyártják) és amúgy nagyon jó fajta, nekem is van 2 db ugyanez a fajta és teszi a dolgát. Ha jól tudom a "Gold" egyik elődje az a széria.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58353) sutszi válasza MaxxDamage (#58352) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#58354) jim bcs válasza stfreddy (#58349) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58349) stfreddy
2TB WD Gold WD2005FBYZ
2TB WD RE WD2004FBYZ
2TB HGST Ultrastar 7K2
2TB WD Red Pro WD2002FFSX
2TB Seagate IronWolf Pro ST2000NE0025

(#58350) cadgers
4TB WD Gold WD4002FYYZ

(#58351) sutszi
Ezzel kezdődik az összefoglaló :U

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58355) sutszi válasza jim bcs (#58354) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt elnéztem, az igaz. De nem is ad választ a kérdésemre... Az ajánlott listában nem találtam meg... De már értem miért... A lényeg, hogy használható típus.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#58356) stfreddy válasza jim bcs (#58354) üzenetére

köszönöm!

(#58357) bardati válasza stfreddy (#58356) üzenetére


bardati
tag

Hogy lehet az, hogy a WD green vinyómat sokkal gyorsabban írja a rendszerem mint a blue-t? Elvileg a green az nem ilyen ultra-takarékos kiadás?

Bardati

(#58358) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!
Lecseréltem én is a kisgépembe a Toshiba DT01ACA100 egy az itt látott és ajánlott Toshiba P300-2TB-s verzióra.

Kék sarok a Toshiba DT01ACA100,piros sarok P300.
Ami feltűnt 2 hét használat után,hogy az új szerzemény fényévekkel halkabb és kicsit hűvösebb is ugyan azon körülmények között.Nem rázza a házat,nem kezd érthetetlen sekkelésbe és kerregésbe.Sebességbe (másolás 2hdd között oda-vissza) mintha kicsit gyorsabb is lenne,de ez lehet placebo.
A Toshiba DT01ACA100 egy isten csapása ehhez képes,rendesen félek mikor adja meg magát...
Ismét köszönöm a tippet,nagyon jó az összefoglaló,felüdülés egy olyan topick amiben rendesen mennek a dolgok (sok másikkal ellentétbe) :R
Ui:ST1000DX002 immáron fél éve teszi a dolgát,mindenféle,gon,lassulás és hangeffekt nélkül azt az ajánlást is köszi :R

(#58359) jim bcs válasza Milka 78 (#58358) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Köszönjük a visszajelzést! :R (A 2 Topikgazda)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58360) Dzsekó válasza bardati (#58357) üzenetére


Dzsekó
addikt

A mai Blue-k többsége átcímkézett Green, azaz ugyanúgy 5400RPM-es. Emiatt nem gyorsabb egy Green-nél.
Ha mégis 7200RPM-es Blue-d van, akkor azt tudom elképzelni, hogy a Blue esetében önmagára másolsz, emiatt az lassú, Green esetében, pedig a Blue-ról a Green-re másolsz, ami egyik vinyóról a másikra másolást jelent, azaz gyorsabb, mintha önmagára másolnál.

(#58361) fixer92


fixer92
aktív tag

Hello

A WD Black szériánál milyen időközönként parkoltatja a fejet? Konkrétabban ez a modell érdekel most:
WD1003FZEX

Történt ugyanis, hogy nemrég vettem egy BLUE-t: WD10EZEX
8mp-elteltével parkoló állapotba helyezi a fejet. Az az érdekes, hogy pl. játék alatt is.
Egy nap alatt több mint 200 parkolást összegyűjt. A SMART adatok elvileg rendben vannak, viszont idegesít a klattyanás, meg nem hiszem hogy ez olyan jót tesz neki. Ellenben nem gondolom, hogy ezért visszavennék garanciában...

Mit javasoltok? Próbáljam meg azért gariztatni?
A WD Black-nél is meglehet ez a jelenség?

Kösz!

"Victory loves preparation!"

(#58362) Lauda válasza fixer92 (#58361) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez nulla amit parkol. 100 indítása volt és 200 load/unload. Ezzel nem kellene foglalkozni. Ha zavar a kattyogás, első körben próbáld meg a hdsentinelben a lemez figyelés, lemezek leállításának akadályozása opciót. Illetve a windowsban az energiagazdálkodásnál a merevlemezek kikapcsolásását soha-ra állítani.

[ Szerkesztve ]

(#58363) fixer92 válasza Lauda (#58362) üzenetére


fixer92
aktív tag

Kb, 20-30 indulása van a lemeznek, és már 400 felett van a parkolások száma, majd csatolok friss képeket.
Az energiagazdálkodás már be van lőve, illetve megnéztem, linux alatt is csinálja.

"Victory loves preparation!"

(#58364) vond válasza fixer92 (#58361) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Black biztos, hogy nem parkolgat állandóan. Nálam a három terásnál évi kb. 50-et regisztrált a HDS. De előtte a két, és egy terás darabok is hasonlóan viselkedtek.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#58365) Dzsekó válasza fixer92 (#58363) üzenetére


Dzsekó
addikt

Se WD10EZEX-nek, se Blacknek nem kéne parkolnia. A parkolást 5400RPM-es lemezeknél alkalmazzák.
Tény, hogy smart szerint van némi parkolás a WD10EZEX-nél, ami érdekes.
Wdidle3-al gyorsan tiszta vizet önthetsz a pohárba.
/R kapcsolóval megnézheted, hogy jelenleg hány mp-en áll a parkolás (4, 8, 300 vagy disabled szokott lenni).
/S300-al 5 percre rakhatod a parkolást
/D-vel kikapcsolhatod a parkolást.

Ezek beíródnak a fw-be, ezután nincs szükség külön szoftveres hókusz-pókuszra.
Bővebb leírás az összefoglalóban, nem bonyolult megcsinálni.

(#58366) fixer92 válasza Dzsekó (#58365) üzenetére


fixer92
aktív tag

Hello

12.8 sec-re volt állítva.
Az alábbi paranccsal átlőttem 5 percre (300 sec):
WDIDLE3.EXE /S300
Ez lenne a normál érték, vagy érdemes másra állítani?

"Victory loves preparation!"

(#58367) Thermy


Thermy
tag

Sziasztok!
Milyen hdd-t ajánlanátok játékra? Wd gold 1tb 7200rpm 128mb ezt néztem, ár értékbe tud valaki jobbat vagy vélemények? Mindenképp wd legyen :)

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#58368) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok!
NAS-ba néztem a következő HDD-ket:
1.: Western Digital 4TB SATA3 64MB WD40EFRX
2. Seagate 4TB 256MB ST4000DM004

Melyik lehet a jobb választás? Paramétereik egyeznek kb, a Segate-re kevesebb a garancia, de kedvezőbb az ára. A NAS-ba majd RAID-be kötve szeretnék 2db-ot használni.

(#58369) MaxxDamage válasza Hurkafej (#58368) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

2 közül a RED -et választanám egyértelműen. :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58370) Alex91 válasza Hurkafej (#58368) üzenetére


Alex91
félisten

WD RED, bar en hasznalok nem NAS lemezt is NAS-ban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#58371) w.miki


w.miki
veterán

Külső adattárolásra keresünk HDD-t 15e alatt.
Ezt lehetne ilyenre használni?
Western Digital Caviar Green 3.5" 3TB 64MB SATA3 WD30EZRX
Aprón láttam 14e-ért.
Lehet hozzá olyan külső házat venni, amivel USB-be dugva használható laptop mellé?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#58373) w.miki válasza Lauda (#58372) üzenetére


w.miki
veterán

:( úgy nézem jobban megéri egy használt noti winyó, és egy külső ház

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#58374) Thermy


Thermy
tag

Valaki wd gold-rol vélemény? :)

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#58375) jim bcs válasza Thermy (#58374) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ajánlott, a WD Re új néven de kicsit csiszoltak mindenen, Enterprise hdd így nincs mit nagyon hozzáfűzni, vegyed.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58376) Thermy válasza jim bcs (#58375) üzenetére


Thermy
tag

Akkor jobb lenne mint a black? Mert ez a kettő között vacilálok

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#58377) Dzsekó válasza fixer92 (#58366) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindegyiknél másra állítja a WD, logikát még nem igazán láttam benne. 12.8-at még nem is láttam.
4mp volt a legdurvább, 8mp az általános Greeneknél.
8mp, 300mp és disabled szokott lenni Red-eknél (láttam már mindháromra példát).
Purplenél, Blacknél és elvileg WD10EZEX-nél is ki van kapcsolva. De ezek szerint utóbbira már van ellenpélda.
Ha neked jó az 5 perc, akkor legyen az. Lényeg, hogy minél nagyobb az érték, annál kevesebbet parkol.
Én mindig ki szoktam kapcsolni, mivel az első Green-jeimen (EACS, EADS) gyárilag ki volt kapcsolva, ezért követtem ezt a szép hagyományt.

(#58378) Dzsekó válasza Thermy (#58376) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nagyjából 1 kutya, vedd az olcsóbbat. :)

(#58379) atollas


atollas
újonc

Sziasztok! NAS-ba szeretnék WD red-et venni. (a kapacitást leszámítva) van különbség a 2tb, 3tb és a 4tb között? (WD20EFRX, WD30EFRX, WD40EFRX). Van-e esetleg szériaprobléma valamelyik mérettel?
Esetleg a zajszínt?

2tb-ből 2 db-ot tudnék venni a 4 tb-ből 1 db-ot egyelőre. A NAS-ba 2 db hely van, így ha a nagyobbat javasoljátok, akkor csak később tudom a RAID1-et megoldani.

Nagyon köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#58380) fixer92 válasza Dzsekó (#58377) üzenetére


fixer92
aktív tag

Nekem az lenne a legjobb, ha a lemez élettartamának jó lenne, illetve nem okozna semmi problémát a működésben.

Az összefoglaló szerint a /D sem az igazi:
"Elméletileg kikapcsolja a funkciót, valójában 3720 másodpercet állít be. A korábbi verziójú segédprogramok még így írták ki, az újabbak már Disabled üzenetet adnak.
A gyakorlatban mindkét esetben 3720 másodperc íródik a firmwareba.
"

Érdemes lenne teljesen "kikapcsolni", vagy hagyjam így "/S300"-on?

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#58381) Turtlelboy


Turtlelboy
csendes tag

Sziasztok!
Az összefoglaló és pár oldal visszaolvasása alapján vettem egy WD40PURZ purple wincestert. Beraktam. Elindult.
Hónapokkal ezelőtt olvastam itt valami olyasmit, hogy bizonyos WD wincester típusoknál lehetséges, hogy állítani kell valami kocsiparkolást vagy mit. A kérdésem, hogy az én típusomnál kell-e csinálni ilyet vagy bármi más állítást benne (firmware, stb.) vagy lehet használni ahogy van, mert az alapbeállítások jók?

Turtleboy

(#58382) Amazonas válasza Turtlelboy (#58381) üzenetére


Amazonas
senior tag

Az a fej parkolása :), és pont a hozzászólásod előtt tárgyalták a topic-ban. :)

(#58383) sz.j válasza jim bcs (#58345) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Na megvettem a WD10JPLX vinyót, nagyon halk szinte hangtalan ráadásul hűvös is (~27°C). Viszont gyorsaságban egy kicsivel többet vártam tőle .., kb. 2-3 perccel hosszabb idő alatt készül el vele egy biztonsági mentés mint a 8-10 éves samuval. Lehet, hogy kifogtam egy lassabb darabot ..., persze így sem bántam meg a megvételét.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#58384) Lauda válasza Turtlelboy (#58381) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nincs vele teendőd, használd egészséggel!

(#58385) Turtlelboy válasza Amazonas (#58382) üzenetére


Turtlelboy
csendes tag

Jogos. Lebuktam. :D Valójában tegnap este olvastam a témát és nem gondoltam, hogy ez alatt az idő alatt épp szóba kerül. Ezek szerint a Purple-nél nincsen ez a parkolás, ami ha jól értem, akkor ez a helyes működése. Smart adatok között melyik sorokat kéne megnézni, hogy valóban jól működik?

Turtleboy

(#58386) Lauda válasza Turtlelboy (#58385) üzenetére


Lauda
félisten

A load/unload jelenti a fejparkolások számát.

(#58387) fixer92 válasza fixer92 (#58380) üzenetére


fixer92
aktív tag

Ez a második napja, hogy átlőttem 5 percre, a SMART adatok most így néznek ki.

"Victory loves preparation!"

(#58388) Dzsekó válasza fixer92 (#58380) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nyilván minél kevesebbet csapkodja a fejet, annál hosszabb lesz a vinyó élettartama.
Én emiatt a kikapcsolás mellett vagyok. A 3720mp-et sosem éred el. Nálam a kikapcsolt vinyók start/stop számlálója megegyezik a load/unload számlálóval, azaz csak akkor nőtt a load/unload értéke, amikor tényleg lekapcsoltam a vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#58389) Dzsekó válasza Turtlelboy (#58385) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha a load/unload értéke megegyezik vagy kisebb, mint a start/stop count értéke, akkor nem parkol a vinyó.
Purple elvileg nem parkol.

(#58390) Dzsekó válasza sz.j (#58383) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sebességben padig nincs vele gond, picit gyorsabb is a Samunál.
Elérési ideje viszont lehet, hogy nagyobb. Tolj egy HD Tune-t is, és ott figyeld az Access Time-ot.

Emlékeim szerint a jó öreg Samu olyan 13,5ms-eket tolt, a kis 2,5"-os nyilván lassabb ezen a ponton, azt saccolom, hogy olyan 16ms körül tol majd, ami azért már különbség. Raptor tudta a 7-9ms-et.

[ Szerkesztve ]

(#58391) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
20-22k-ból kéne egy belső 2-3TB-s SATA3-as vinyó, adattárolásra (torrent) ill. játékok tárolására (Steam).
WD Purple ill. Seagate IronWolf szériát néztem, melyik legyen inkább? Néztem még a Toshiba 3TB DT01ACA300-t is, de gondolom ez túl szép, hogy igaz legyen...(3TB 2TB-s áron?)
Jelenleg Seagate Barracuda 2TB van már 3-4 éve, viszonylag meg vagyok vele elégedve, de úgy olvastam, hogy már nem ajánlott.(?)

Előre is köszönöm!

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#58392) MaxxDamage válasza HREH (#58391) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Ez tudtommal egy ajánlott (új széria) és 3TB jó áron.
Toshiba P300

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58393) jim bcs válasza HREH (#58391) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Purple
Seagate IronWolf
DT01ACA300 helyett inkább P300 széria

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58394) Đusty


Đusty
addikt

8 TB-os HDD-ből mi az ajánlott aminek még az ára is konszolidált (80 körüli)
Seagate archive valóban felejtős? A wd greent kizártam azzal mindig gondom volt. Ahogy nézem a wd red van ebben a kategóriában. Esetleg iron wolf vagy skyhawk az milyen?
Blackday.hu-ról rendelt már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#58395) Crytek


Crytek
veterán

4TB-os HDD-t tervezek venni. Melyiket ajánlanátok?

(Létezik olyan külföldi site ahonnan rendelve itthon is tudom érvényesíteni a garanciát? Amazon.de-n 30-50%-os leárazások szoktak lenne SSD/HDD-kre és ha van ilyen gari lehetőség kihasználnám....)

Next PC Upgrade: 2022

(#58396) eboostr


eboostr
aktív tag

Sziasztok, digis topikban nem tudtak segíteni, kérdéseim: gigabites vps szerverről töltenék le és fel, wd red és green lemezekre (mind2 lemez 3tb, alaplapi csatik darabonként max. SATA 3,0 Gbit/s). Szóval diginet 1000, vagy 500 is elég lenne? Előre is köszi!!

(#58397) jim bcs válasza Đusty (#58394) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58394) Rudi50
Összefoglaló -> ajánlott hdd-k -> ami a pénztárcádnak megfelel.

(#58395) Crytek
Mire kell, mire fogod használni? Kintről vett hdd-t nem tudsz itthon érvényesíteni, regisztrálni lehet az adott hdd-t ám akkor is te intézed ha van valami.

(#58396) eboostr
Elég az 500-as is, nyilván az 1000-esen egy picivel gyorsabb ám nem létszükséglet. Ha a keret engedi akkor esetleg hosszabb távon a nagyobbal jobban jársz majd ha lesz akció, akkor érdemes rajta gondolkodni, de csak abban az esetben ha kipróbáltad az 500-ast. Felfelé később is válthatsz, lefelé nem szeretik. Röviden kezdj az 500-assal, az is nagyon gyors majd meglátod.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58398) Crytek válasza jim bcs (#58397) üzenetére


Crytek
veterán

Tárolás / játékra kellene Mondjuk nem is látok mást csak Seagete-et és wd-t :)

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#58399) Đusty válasza jim bcs (#58397) üzenetére


Đusty
addikt

köszi Vannak kifejezetten nem ajánlott hddk is? pl seagate archíve mitől jóval olcsóbb a többinél nagyon tetü lassú?

[ Szerkesztve ]

(#58400) ricsik


ricsik
őstag

Hello. ST2000DM006 Esetén mért lehet ilyen gyér az átvitel? A WD Green-em jobb átvitelt tud (110 MB). A ST1000DM010 meg majdnem a dupláját (185 MB).

Kérnék ötleteket mi lehet a baj, kétlem, hogy ennyit tudna. Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.