Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58551) Amazonas válasza n42 (#58550) üzenetére


Amazonas
senior tag

Most próbálok végig objektív maradni.
Idejöttél egy szakmai fórumba, ajánlást kértél anélkül, hogy részletesen elmondtad volna mit keresel, lemókamesterezed a másikat, mert kapsz egy hasonló választ, tekintve, hogy a reagálásod alapján nem tudsz normálisan válaszolni arra, amit segítő szándékkal kérdeznek tőled, majd belinkelsz egy Youtube videót, ahol szétszerelés nélkül megállapítják két termékről, hogy fizikailag azonosak (bevallom kb. eddig néztem a videót), és ezen videó alapján levonod a következtetést, hogy az ajánlottak egyike nem jó ajánlat, és emiatt akkor a végén inkább rád hagyják a döntést, mire te a másik reputációját említed.
Mindezt úgy, hogy annak ellenére próbáld neked valaki segíteni (valószínűleg a szabadidejében), hogy a témának van egy szerintem elég jól és részletesen megírt összefoglalója, ami ajánlott típusokat is listáz.

[ Szerkesztve ]

(#58552) jim bcs válasza n42 (#58545) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Itt a mester, szólítottál? A következő mókázásodnál úgy likvidállak a topikból mintha itt se lettél volna ;) A személyeskedésért hány órára tiltsalak ki?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58553) Marci112233 válasza n42 (#58545) üzenetére


Marci112233
őstag

Eddig nem voltam gépnél, de végigolvasva a dolgokat nálam is kiverte a biztosítékot a dolog. Én is kérdeztem itt nemrég annak ellenére, hogy előtte én részletesen átnéztem az összefoglalót. Viszont első körben megírtam mire akarom használni, illetve mekkora tárhelyre van szükségem. Meg is kaptam rá a választ ahogy kell, kulturált módon mert elvégre én is úgy kérdeztem. Te egyből felkaptad a vizet szinte a hozzászólásodból ítélve mikor megkérdezték mekkora kell, a válasz ugye nem volt részletes, és erre amilyen módon válaszoltál nem volt fer dolog. Elég lett volna ha te is megírod mekkora helyre van szükséged, és válaszra várva bújod a boltokat a neten, és abból és az összefoglalóból kiindulva már megközelítőleg az árat is be tudod magad is lőni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58554) szaki65


szaki65
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon kicsit off a hozzászólásom, bocsi érte.
Néha szóba kerül a zöld, illetve zöldből kékké címkézett WD témája.
Egy elrontott rendelés miatt sikerült vennem egy 3 terrás zöld HDD-t. Bosszankodtam egyet, de úgy gondoltam, hogy akkor belemegy egy külső rackbe, jó lesz majd backup lemeznek, ideje nagy részét így kikapcsolva tölti. Havi egy-két alkalommal másoltam rá nagyjából egy terrányi anyagot.
utolsó másoláskor egyszer csak elkezdett nagyon lelassulni a folyamat, majd meg is állt teljesen. Kb egy perc múlva már a gép sem látta egyáltalán.
Szerintem összesen nem ment 150-200 óránál többet. Történt mindez a garancia lejárta után kb két héttel.
Lehet, hogy én fogtam ki az átlagnál is rosszabb példányt, de soha többé zöld (kék) WD.

További szép estét mindenkinek.

(#58555) n42


n42
tag

Sajnálom, nem akartam bajt, elismerem, hogy nem volt részletes a leírás, amit adtam, ugyanakkor szerintem az első kérdésre (vagyis inkább véleményre) pontos típust adtam, ebből kikövetkeztethető volt a célom. Igenis a kolléga kezdte a személyeskedést. Tudom, hogy véditek a mundér becsületét, nincs gond, de az TÉNY, hogy az internet tele van azzal, hogy a WD1003FZEX nem éri meg a felárat, szakmailag, Erre azt válaszolni, hogy az én pénzem, és választásom, pofátlanság egy SZAKMAI fórumon.

Nem kell kitiltani, nem akarok bajt, de nekem is általános tapasztalatom a ph fórumon, hogy a picit szerencsétlenebb kérdésekre minden egyes alkalommal (hangsúlyozom: minden egyes alkalommal) arrogáns, pöffeszkedő GEEK válaszok / reakciók születnek, nemcsak ebben a topicban.
Ez egy általános benyomásom, nem régi sérelmek felemlegetése, ezen komolyan el kellene gondolkodni a PH "agyainak".

Mindenkinek szép estét!

BN

(#58556) Đusty válasza szaki65 (#58554) üzenetére


Đusty
addikt

Nem csak te fogtál ki az a szerencsés aki olyat fog ki ami nem megy tönkre. Nekem 2 ment tönkre ugyanígy a garancia lejárta után szinte egyszerre én sem veszek soha többé zöldet.

(#58557) Marci112233 válasza Đusty (#58556) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem hál istennek két 500-as GB-os WD Blue-m van egy WD500AAKS és egy WD500AAKX.
Pedig a WD5000AAKS már 2090 óta üzemel, és még 100/99-es.Az AAKX vételekor nálam is terítéken volt a zöld széria.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58558) Amazonas válasza n42 (#58555) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia,

tudom, hogy nem én lettem megszólítva, de engedd meg, hogy reagáljak - most csak konkrétan erre az egy esetre.
Igenis a TE döntésed, mert a TE pénzed. Hiába SZAKMAI a fórum, nem vagy köteles az ajánlott darabokat venni, mert az a saját szuverén döntésed.
Pofátlanságnak inkább azt nevezném, hogy valaki jóindulatúan ajánl valamit (ami egyébként egybevág az összefoglalóban ajánlott darabokkal is), majd te belinkelsz egy videót (aminek a szakmai hitelességét most inkább ne feszegessük), majd megkérdőjelezed annak alapján az ajánlás hitelességét. Hidd el, nem kib*szásból mondták neked azt a típust, csak azért, hogy többet költs.
Az ajánlás szellemisége (annak alapján, ami nekem itt lejött) nem titkoltan alapvetően a minél megbízhatóbb és hosszabb garanciával rendelkező termékek irányába történő terelés.
MINDENKI tudja, hogy ugyanazt a célt kiszolgáló terméket meg lehet venni sokkal olcsóbban, de itt most az a nem mindegy (és gondolom, ami miatt te is itt kérdeztél), hogy azt a célt a termék HOGYAN és MEDDIG szolgálja ki.
Az, hogy általában a PH-n mi megy, olyan szemszögből is nézhető, hogy te vajon hogyan reagálnál fordított esetben, illetve amikor a 620.-ik "Sziasztok ajánljatok valamit!" és hasonló részletességű szösszeneteket olvasod. (Most nem a te hozzászólásodat minősítettem!)
Bizton állíthatom, hogy itt senki sem gondolatolvasó.

[ Szerkesztve ]

(#58559) jim bcs válasza szaki65 (#58554) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58554) szaki65
Sajnos nem lepett meg a dolog, továbbra sem ajánlott, de azt már te is tudod, hogy miért.

(#58555) n42
Le se írtad mire kell konkrétan, tehát mire fogod használni, a netet most hagyjuk mert teljesen máson alapul az ajánlás. Nem jogos a felháborodásod, nem mindegy, hogy lesz-e rajta adat vagy sem, lesz-e rajta játék vagy sem! A figyelmeztetést megkaptad, a következő éles lesz.

(#58557) Marci112233
Az még Blue.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58560) n42 válasza Amazonas (#58558) üzenetére


n42
tag

"Az, hogy általában a PH-n mi megy, olyan szemszögből is nézhető, hogy te vajon hogyan reagálnál fordított esetben, illetve amikor a 620.-ik "Sziasztok ajánljatok valamit!" és hasonló részletességű szösszeneteket olvasod. (Most nem a te hozzászólásodat minősítettem!)
Bizton állíthatom, hogy itt senki sem gondolatolvasó."

Erre válaszolok: ti vállaltátok, önkéntesen! nem kötelező.
A) nem válaszolsz
B) belinkeled a FAQ-ot
C) megpróbálsz elsőre jóhiszeműen válaszolni a kérdésre.

Én ezt tényleg komolyan gondolom, tényleg ezt kellene csinálnotok a 620. hülye kérdésre is.

(#58561) MoSkeetwo


MoSkeetwo
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem HDD vásárlás előtt :)
Legalább 2TB-os HDD-re gondoltam lehet nagyobb is az nem gond de nm vagyok biztos milyet is vegyek pontosan.
Elég sokat játszom de értelemszerűen tárolásra is használnám.
WD Blue-ra gondoltam az talán ár- érték arányban jó lenne, de várom egy nálam hozzáértőbb javaslatát :)
Gigabyte 970a-ud3p alaplapom van csak,hogy nehogy kompatibilitási gondba ütközzek :)
Előre is köszi a segítséget

(#58562) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

SOS! Hali! Kicseréltem a gépemben a (csak adattárolásra használt) HDD-t (csatlakozók ki, HDD csere, csatlakozók be), bekapcsolom a gépet és nem látja a "D"-meghajtót. (A Windows SSD-n van, az természetesen működik.) Ötlet?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58563) Alex91 válasza newmoonlight (#58562) üzenetére


Alex91
félisten

Le kellene formazni... elotte meg particionalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#58564) newmoonlight válasza Alex91 (#58563) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58565) vond válasza newmoonlight (#58562) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lemezkezelőben csinálj kötetet és formázd meg.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#58566) newmoonlight válasza vond (#58565) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi szépen, már OK! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58567) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Sziasztok!

Egy Toshiba L300 laptopban a végét járja a HDD.
Egy 1TB-s best-buy ajánlatért nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm! :C :R

Vigyorka

(#58568) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Új merevlemezt vásárolnék.
Asztali gépbe lenne egy ssd mellé, napi 14-16 órát menne.
Felhasználás: torrentezés, filmnézés, ez lenne a hálózati meghajtó ami 2 médiaplayert is kiszolgálna.
Eddig 2 év alatt most megy tönkre a második 3tb-os wd red( szektor hibás lett), ezért most valami másban gondolkodom.

Amiket eddig kinéztem:
4TB WD Gold WD4002FYYZ 128MB, 5év gari 53500Ft
4TB WD Purple WD40PURZ 64MB, 3év gari, AF 38000Ft
4TB WD Purple WD40PURX 64MB, 3év gari, AF 54000 Ft
4TB WD Black WD4004FZWX 128MB, 5év gari, AF 55000 Ft

Gondolom jobb lenne az 5 év garis, de pl. a két purple közzött nem is tudom mi a különbség.

Ti melyiket ajánlanátok erre a célra ezek közül, vagy szívesen fogadok más ajánlást is ebben az árkategóriában?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#58569) newmoonlight válasza Rogiii (#58568) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Nem a konkrét kérdésedre válaszolva, de annyit azért megjegyeznék, hogy az eddig a gépemben (csak) adattárolásra használt (2 TB-os) Purple WD bár érezhetően lassabb volt, mint a ma belekerült (4 TB-os( Black WD, ám sokkal halkabb is.

Ha desktopot használsz és ott van az orrod előtt, valószínűleg Téged is zavarni fog a kattogása.

Engem pl.(már 1-2 óra után) annyira irritált, hogy a tetejére és a (felém eső) oldalára be kellett szorítanom egy 10mm vtg. habgumi lapot, ami ugyan tompította a zajt, ám 4-5 fokkal melegebb is lett a HDD. (Most 42-44 fok.) Valószínű, hogy a habgumit le fogom cserélni arra a 10mm-es zajszigetelő filcre, amit autóhifisek használnak, az nem zár annyira hermetikusan, mint a habgumi, sőt lehet, hogy a zajszigetelése is jobb.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58570) Rogiii válasza newmoonlight (#58569) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Lennt van a gép a lábamnál, nem az asztalon, viszont én a Wd Redet sem találom valami nagyon halknak.
Viszont kicsit csalódtam ebben a szériában, mert nem volt extrém igénybevételnek kitéve, csak filmnézés és torrentezés, és 2 év alatt a második lett szektorhibás, pedig minőségi táp és alaplap van a gépemben.
Ezért gondoltam, hogy kipróbálom valamelyik másik szériát.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#58571) petya2012 válasza Rogiii (#58570) üzenetére


petya2012
őstag

Én meg pont most akarok ilyet venni 😁

(#58572) newmoonlight válasza Rogiii (#58570) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Én eddig a Purple-vel teljesen elégedett voltam (nagyon halk volt), csak kinőttem, a Black-ről meg jókat hallottam. (Csak hát zajosabb...) Az 5 éves garit gondolom, nem véletlenül adják rá. (Az árukereső.hu-n olvasgasd a véleményeket!)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58573) Dzsekó válasza MoSkeetwo (#58561) üzenetére


Dzsekó
addikt

Semmiképpen sem jó a WD Blue (kivéve WD10EZEX), mert átmatricázott Green-ek.
Toshiba P300-at ajánlanám ha játszol is róla. Ha csak tárolod a játék image-eket, akkor elég egy 5400RPM-es WD Purple vagy Red.

Vigyorka: WD10JPLX vagy HGST 7K1000, ezek 7200RPM-esek. Ha hőmérsékletbeli gondok lennének, akkor egy 5400RPM-es WD10JPLX, WD10SPZX vagy HGST 5K1000 ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#58574) Dzsekó válasza Rogiii (#58568) üzenetére


Dzsekó
addikt

Erre a célra elég egy 5400RPM-es vinyó. WD Purple ajánlott, egy fokkal halkabb is a Red-nél. Black a leghangosabb közülük.
PURX széria után jött a PURZ, ami a Purple széria újabb változata, a PURX szép lassan el fog tűnni.
HGST a legmegbízhatóbb márka, de az ára is magasabb. Ajánlott még a Toshiba N300 széria, ha 7200RPM-eset szeretnél, hangban talán a Black és Red között van az N300. Seagate Skyhawk/Ironwolf is ajánlott.

7200RPM:
4TB HGST Deskstar NAS 64MB, 3év gari
4TB Toshiba N300 128MB, 3év gari
4TB WD Gold WD4002FYYZ 128MB, 5év gari
4TB Seagate IronWolf Pro ST4000NE0025 256MB, 5év gari

5400RPM:
4TB WD Purple WD40PURZ 64MB, 3év gari, AF
4TB WD Purple WD40PURX 64MB, 3év gari, AF
4TB Seagate Skyhawk ST4000VX007 64MB, 3év gari

Hibás persze mindegyikből lehet, de ezek a minőségibb szériák. Esetleg egy smart képet belinkelhetnél a hibás WD Red-ről. Illetve a Sata kábelt is ellenőrizd / cseréld, az is okozhat galibát. Ahol van parkolás, azt érdemes kikapcsolni vagy növelni a parkolások időközét, mert az is használja a vinyót, és idő előtti meghibásodáshoz vezet.

[ Szerkesztve ]

(#58575) Rogiii válasza Dzsekó (#58574) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszönöm a részletes ajánlást. Este ha otthon leszek belinkelem a képet.
Most a biztonság kedvéért cserélek tápot és kábeleket is a winyóval egy időben.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#58576) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok,

Egy WD10EZEX vadiúj 1TB-os HDD-m van. Nem vagyok megelégedve a zajszinttel, még 0% használatnál is hallhatóan pörög. Úgy hallottam, hogy ez még halkabb is az átlagnál, meg volt balszerencsém hangosabb Hitachi, meg Seagate hdd-khez, de még ennél is halkabb kellene, mert azért zavar.
Csak játékot, meg filmet tárolok rajta. A rendszerem SSD-n van.
Ha nem nagyon befolyásolja a játék töltési idejét akkor lehet még egy 5400-as is elég lenne. Olyat is olvastam, hogy a 2,5" laptop hdd-k halkabbak is szoktak lenni, arról mit gondoltok?
500-1000 gb kategóriéban várnék ötleteket.
Nekem az a 30-40-50 ezres 500 gigás SSD ár kicsit sok még azért.

Köszönöm :)

(#58577) nsrking


nsrking
senior tag

Sziasztok!

WESTERN DIGITAL 1TB 7200RPM SATA-600 64MB BLUE WD10EZEX vagy pedig
SEAGATE 1TB 7200RPM SATA-600 64MB ST1000DM010 ?

Ezen futna a rendszer, programokat , játékokat telepítenék rá.

Köszi a választ előre is! :R

(#58578) CSB29 válasza nsrking (#58577) üzenetére


CSB29
aktív tag

Vedd az elsőt, mert az enyém eladó :D hibátlan és garis.

(#58579) Vigyorka válasza Dzsekó (#58573) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Köszönöm! :R :C :R

Vigyorka

(#58580) Teasers


Teasers
tag

SziasztoK!

Segítséget szeretnék kérni, pár nappal ezelőtt egy régi HDD-vel kapcsolatban segítettetek, most újat szeretnék venni, ugyanis a 300gb ssd nem elég.

1TB-osat szeretnék venni, játékra használnám. Tippek?

(#58581) Lauda válasza Teasers (#58580) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Az alábbi lemezeket javasolnám:

WD 1TB Gold 7200rpm 128MB SATA3 3.5" WD1005FBYZ

HGST 1TB Ultrastar 7K2 7200rpm 128MB 3.5" 1W10001

WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX

(#58582) Teasers válasza Lauda (#58581) üzenetére


Teasers
tag

Köszönöm!

(#58583) Teasers válasza Lauda (#58581) üzenetére


Teasers
tag

Még egy kérdés.

Mi a különbség ez és ez között?

Azért érdekelne, mert ha jól kerestem, belinkelted mind a kettőt, viszont 10 ezer Ft különbség van a kettő között. Miben más?

(#58584) Lauda válasza Teasers (#58583) üzenetére


Lauda
félisten

A blue 2 év garos, a black 5 év garos gyárilag. Nyilvánvalóan a black strapabíróbb szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(#58585) Rogiii válasza Dzsekó (#58574) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Az ígért kép. Sajnos nem nagyon értem , hogy mi mit jelent.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#58586) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Tegnap óta van a gépemben egy 4TB-os WD BLACK (egy 2TB-os WD PURPLE-t váltott le). A gondom az, hogy baromi hangos. Másrészt kb. 5 másodpercenként egyet "kottyan". Ez - gondolom - az a hang, amikor a fej parkolóállásba megy. (Csatoltam egy HD Sentinel-lapot.) Ez így normális? Nem lehet ritkábbra állítani ezt a "zörgést"?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58587) Lauda válasza newmoonlight (#58586) üzenetére


Lauda
félisten

A képen azt látjuk, hogy összesen 15 órát üzemelt a lemez és ötször lett elindítva, a fej is ötször lépett be a lemezek fölé.

(#58588) newmoonlight válasza Lauda (#58587) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Akkor mi ez az 5 másodpercenkénti kis kottyanás?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58589) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Kinéztem egy WD My Passport 1TB 2,5"-os winchestert és érdeklődnék hogy ez a tipus mennyire ajánlott a többi USB 3.0-ás 2,5"-os vinyók között? Érdemes megvenni? Mert egy keveset használt tipust kinéztem.

-Norbi-

(#58590) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok, jelenleg egy WD Caviar green 3TB 4 éves /WD30EZRX/ a D meghajtó, amin vannak a képek, filmek, zenék, de igazából csak egy biztonsági másolata a NAS-nak, úgy is onnan megy minden 2xWD RED 5TB 2 évesek /WD50EFRX/, az E meghajtó a Downloads, ami egy WD Black 1TB 8 éves, 31 hibás szektorral /WD1001FALS/, a C SSD.

Igazából két okom is van a cserére, hogy kezd szűkös lenni a 3TB illetve egyre kevésbé bízok a blackben, bár hibát még nem produkált, szóval az a bevált gyakorlatom, hogy ha szűkös a D megy E-nek.

Asztali gépbe, nem kell hogy 7200-es legyen, a megbízhatóság, és csendesség lenne a legfontosabb. 6-8TB méretben gondolkozom, hogy hosszú évekig ne keljen foglalkozni ilyesmivel megint, illetve úgy láttam ezek érik meg a legjobban ár/méretben. Bár erősen kartel gyanús az árazás, nagyon egymásra hangolódtak a gyártók.

Régebben volt pár tengerkapum is, de mind a három tönkre ment 2 éven belül, így eléggé elvágták magukat nálam. Mit tartanátok a legalkalmasabbnak a fenti kritériumoknak?

(#58591) Dzsekó válasza FeRRaR1 (#58590) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD60PURZ
WD80PURZ
Megbízható és csendes is

(#58592) Dzsekó válasza newmoonlight (#58586) üzenetére


Dzsekó
addikt

Milyen tápod van?
Kap rendesen tápot a csatlakozón keresztül (nincs érintkezési hiba)?
Az az egyszeri 50 fok nem volt túl egészséges a vinyónak. De eddig még hibátlan.

(#58593) Dzsekó válasza Rogiii (#58585) üzenetére


Dzsekó
addikt

Volt 401 nyers olvasási hibád (Raw read error rate), ez lehet kábel és tápkábel hiba is, idővel kinullázódik az értéke. Tápodról azt írtad, hogy jó minőségű. Milyen táppal hajtod a vinyót?
Hibás szektorod még nincs, csak gyenge szektorod, amikről a későbbiekben kiderül, hogy hibás lesz-e vagy visszakerül az egészségesek közé.
Ez gyorsabban kiderülhet, ha a gyári diagnosztikai programban csinálsz egy felület tesztet. Talán elegendő, ha HD Sentinelben végigfuttatod a felület tesztet.
A lényeg, hogy a Reallocation event count (esemény) és a Reallocated sector count (hibás szektorok száma) maradjon 0.
Ez a Red mérsékelten parkol csak, szerintem 5 percen van alapból a parkolás.

[ Szerkesztve ]

(#58594) newmoonlight válasza Dzsekó (#58592) üzenetére


newmoonlight
senior tag

ThinkStation P300SFF a gép, gyári táppal. A régi 2TB-os WD PURPLE-vel nem volt semmi gond. A csatlakozó szépen bekattant. Azért volt 50 fokos, mert (a zajcsökkentés miatt) a tetejét, ill. a velem szemben lévő (ventillátor felőli) oldalát 1cm vtg. habgumival beborítottam. Egyszerűen nem értem, hogy mi ez az 5 másodpercenkénti halk röccenés.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58595) Rogiii válasza Dzsekó (#58593) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Akkor elvileg még lehet , hogy menthető a hdd?
A parkoláson kell állítanom, és ha kell akkor hogyan?
Most EVGA Supernova Gs550 megy. Megrendeltem egy 4tb purz hdd-t, meg hozzá egy Be quiet Straight Power 500w, meg új sata kábelt az ssd-hez, meg a hdd-hez is.Amíg ezeket nem cserélem, nagyon nem is akarom hajtani a redet, nehogy nagyobb kár keletkezzen benne, főleg ha van esély rá, hogy még javítható szoftveresen, mert akkor lehet hogy az előző red sem saját hibájából szállt el, hanem táp vagy kábel hiba miatt.

Kössz a sok segítséget!

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#58596) Dzsekó válasza Rogiii (#58595) üzenetére


Dzsekó
addikt

Persze, ez még nem jelent semmit, még lehet tökéletes a vinyó. Egyelőre talált pár szektort, ami nem olyan, mint a többi, de még nem tudta eldönteni a vinyó, hogy rossz-e. Lementesz róla mindent, aztán gyári szoftverrel végig írod, ami sok idő. Ilyenkor biztosan írásra kerül minden szektor, ha jók ezek a szektorok, akkor visszapakolja az egészségesek közé a current pendingből, ami ilyenkor kinullázódik. Ha rosszak a szektorok, akkor a reallocated sector count 0-ról megnövekedik a rossz szektorok számával és a reallocated event count is növekszik, a current pending szintén kinullázódik. Ilyenkor már hibás a szektor, az már nem lesz jobb, csak rosszabb. A reallocated sector és event count csak növekedni tud, jelenleg 0 mind a kettő, ami bizakodásra adhat okot.

Ha minőségi a táp, de régebbi (7-8 éves), az is jelenthet gondot. Öreg táp már nem tudja a gyári feszültség értékeket előállítani.
Ha rendeltél új kábeleket és tápot, akkor a Red gyári szoftverezését is az új táppal és kábelekkel végezd, az a biztos.
WD Purple nem parkol, azon nem kell állítani. WD vinyók parkolását megnézni, hogy milyen értéken áll és megváltoztatni a wdidle3 progival tudod. Részletes leírás van az összefoglalóban.

(#58597) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

1TB méretben szeretnék venni 7200rpm-es gyors winyót grafikai munkára barátnőmnek.

Két fő szempont van:
- megbizható legyen
- gyors legyen

A keretbe belefér a WD Black is, és elsőre kérdés nélkül egyértelműen ezt akartam venni, de aztán mégiscsak elkezdtem nézelődni, és pár dolog kételyre adott okot vele kapcsolatban:
- A Toshiba P300 1TB-ban halkabb a Black-nél, ami nem elsődleges szempont, de azért nem elhanyagolható. Vajon a valóségban mennyire hallható ez? Ugye a hangszintől is függ, emiatt szubjektiv vélemények is érdekelnek.
- Rengeteg hibás Black-et látok aprón. Okés, hogy sokan veszik, igy kijön a hiba, de felmerült, hogy megéri-e igy a jelentős felárat (és a papiron nagyobb hangot), vagy a Toshiba P300 is van olyan megbizható a 2 év gari ellenére?

Köszi előre is a véleményeket!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58598) newmoonlight válasza Bici (#58597) üzenetére


newmoonlight
senior tag

"A Toshiba P300 1TB-ban halkabb a Black-nél, ami nem elsődleges szempont, de azért nem elhanyagolható. Vajon a valóságban mennyire hallható ez?"

Mennyire? (Autentikus válasz lesz, mert éppen most cseréltem le a PURPLE-t BLACK-re.) Vegyél 2 macskát, 8 egeret, 1 rozsomákot (opcionálisan tasmán ördög is lehet), ill. egy marék csapágygolyót és dobd be mindet egy bádogdobozba, majd tapaszd rá a füled. Na, ez a BLACK. :Y

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58599) MésziGab


MésziGab
tag

Sziasztok

Játékok tárolására és futtatására milyen gyors HDD-t tudnátok ajánlani? :R :R
SSD-ről fut a rendszer,de mivel már lassan egy komoly játék 100GB így gondolkodom egy 1 v 2TB HDD vásárlásban!

Milyen paraméterekre figyeljek? Mi jelöli a gyorsaságát? :R :R :R

(#58600) jim bcs válasza Bici (#58597) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58597) Bici
1TB WD Scorpio Black WD10JPLX
1TB Seagate Enterprise Capacity ST1000NX0423
1TB Seagate Enterprise Capacity ST1000NX0313
1TB WD Gold WD1005FBYZ
1TB HGST Ultrastar 7K2
1TB Toshiba P300

(#58599) MésziGab
1TB WD Scorpio Black WD10JPLX
1TB Seagate Enterprise Capacity ST1000NX0423
1TB Seagate Enterprise Capacity ST1000NX0313
1TB WD Gold WD1005FBYZ
1TB HGST Ultrastar 7K2
1TB Toshiba P300
2TB HGST Ultrastar 7K2
2TB WD Gold WD2005FBYZ
2TB WD RE WD2004FBYZ
2TB WD Red Pro WD2002FFSX
2TB WD Red Pro WD2001FFSX
2TB Seagate IronWolf Pro ST2000NE0025
2TB Toshiba P300

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.