Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) jim bcs válasza cyberkind (#58448) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58448) cyberkind
Csak játékra bőven megfelel a WD10EZEX, mellette esetleg Toshiba P300.

(#58449) REIT
Igen.

(#58450) bandika0626
Nem ajánlott, átnevezett Green széria, adatra semmiképpen sem ajánlom, erősen kerülendő! Lásd összefoglaló eleje!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58452) cyberkind válasza jim bcs (#58451) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi ismét a segítséget! :R

(#58453) jim bcs
Így 4 év után már untam de csak jövőre kaphatok újat így kértem, hogy vegyék el.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#58453) jim bcs válasza cyberkind (#58452) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Te, el se hiszem! Az arcodat miért nem hagytad meg amíg nem cserélhetsz? :F

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58454) cyberkind válasza jim bcs (#58453) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja igen, még egy kérdés, ez a Blue is hajlamos a parkolós problémára vagy azt nem érinti?

Paranormal Cocktivity

(#58455) Dzsekó válasza cyberkind (#58454) üzenetére


Dzsekó
addikt

Pont most panaszkodott a WD10EZEX-re is valaki, hogy parkol, de a régiek nem parkoltak.
Az a biztos, ha vásárlás után wdidle3-al kikapcsolod.
Vagy P300-at veszel. :)

(#58456) cyberkind válasza Dzsekó (#58455) üzenetére


cyberkind
félisten

P300-al semmit se kell szórakozni csak bedobom a gépbe és ennyi?

Paranormal Cocktivity

(#58457) chopin42 válasza cyberkind (#58456) üzenetére


chopin42
őstag

Ja, nekem az van.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#58458) Faterkam


Faterkam
addikt

Pár hetes Toshiba P300 3Tb, ez mi a szösz?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#58459) Lauda válasza Faterkam (#58458) üzenetére


Lauda
félisten

Ne foglalkozz vele.

(#58460) chopin42 válasza Faterkam (#58458) üzenetére


chopin42
őstag

Ha jól rémlik, ilyen nálam is van, bár nem vagyok otthon perpill. Szóval ez engem is érdekelne...
Szerk.: akkor nem gáz, közben látom.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#58461) Lauda válasza chopin42 (#58460) üzenetére


Lauda
félisten

Mindkét hgst-m ilyen és leveleztem erről a program készítőjével. A lényeg, hogy nem kell vele törődni. Ha fontos, akkor megkérdezem tőle, hogy nyilvánossá tehetem-e amit írt nekem levélben erről.

(#58462) Faterkam válasza Lauda (#58459) üzenetére


Faterkam
addikt

ok, de ez valami olvasási hiba?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#58463) Lauda válasza Faterkam (#58462) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs semmilyen hiba.

(#58464) Faterkam válasza Lauda (#58463) üzenetére


Faterkam
addikt

Rendben, ha megoszthatod itt, vagy privibe, akkor várjuk szeretettel :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#58465) Lauda válasza Faterkam (#58464) üzenetére


Lauda
félisten

Ha gond lenne, a program jelez, de a statusz ok. Írok a készítőnek akkor.

(#58466) Dzsekó válasza Faterkam (#58462) üzenetére


Dzsekó
addikt

Már a Hitachiknál is volt ez. Ez a sajátosságuk már régóta. Gondolom ez örökölték a HGST és Toshiba lemezek.
Mindenesetre nem hiba. Néha nagy szám, néha kinullázódik.

(#58456) cyberkind: Igen, azoknál nincs parkolás.

[ Szerkesztve ]

(#58467) jim bcs válasza Lauda (#58465) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Azt írd meg neki, hogy ide kell az infó a hdd-s topikba, tudni fogja kik vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58468) Lauda válasza jim bcs (#58467) üzenetére


Lauda
félisten

Már írtam is neki, természetesen közöltem, hogy ide szeretném kitenni az információt. ;)

(#58469) Lauda válasza Lauda (#58468) üzenetére


Lauda
félisten

Már válaszolt is Máthé János, megköszönte a levelemet és hozzájárult a közléshez:

Köszönöm levelét és a kérdést !

Természetesen, örülnék, ha megosztaná a választ, ez valóban segíthetne másnak is hasonló helyzetben.

Köszönettel és üdvözlettel

Máthé János

Májusban én a HGST lemezemmel kapcsolatban írtam neki, ugyan ez a spin up time érték ugrott fel, Máthé Jánostól a következő választ kaptam:

Tisztelt XXXXX XXXXX !

Köszönöm levelét és a kérdést!
Nem probléma az ékezetek hiánya természetesen.

Biztosíthatom, hogy nincs semmi gond a jelzett értékekkel.
Bizonyos attribútumoknál a gyártók az attribútum adat mezejét felosztják és más-más jellegű
adatot tárolnak az egyes helyiértékeken. A Hard Disk Sentinel ezért alapban hexadecimális
formában mutatja az adat mezőt, pontosan azért, mert avatott szemek így rögtön látják az ilyen helyzetet,
míg a számot decimálisba váltva ez nem igazán szembetűnő, sőt, néha félreértéshez is vezethet.

Például a "nagy" szám hexadecimális formában:

019A019A

azaz látható, hogy a 019A érték szerepel duplán. Itt a gyártó rögzítette a legfrissebb (aktuális)
értéket és vélhetően a "legrosszabb" értéket is - mely most azonos.
A 019A pedig "csak" 410, ami valószínűleg a felpörgéshez szükséges időt adja meg 10 ms egységben.

Pontosan emiatt lehetséges a táblázat alatt is a grafikon nézeten vizsgálni nem csak a teljes érték,
de az egyes rész-értékek változását is: az Attribútum grafikon opciónál kiválasztható nem
csak az "adat mező kijelzése" de az adat mezőben szereplő magas / középső / alacsony szó változása is
(hexadecimális kijelzés esetén a bal, középső, jobb 4-4 számjegy).

Ez az érték teljesen normális, nincs vele semmi gond. Új merevlemeznél teljesen szokásos, hogy az
értékek egy ideig 0-ák, néhány indítás, felpörgés, teljes ciklus, akár pár órás (néha napos) működés
is szükséges, mire "beáll" minden.
Ez az oka a "hirtelen" változásnak, mely megtévesztő lehet: számos programot meg is téveszt,
mivel ilyen hirtelen változást feltételez a jövőre is - mely természetesen nem igaz.

Más gyártó más merevlemezével összehasonlítani az állapotot nem tanácsos.
Minden gyártó más-más módon kezeli ezeket az értékeket, más-más jellegű információt
hordozhatnak az attribútumok.
Például az egyik a működési időt / felpörgési időt más egységben számolja mint a másik,
az egyiknél 1-1 attribútum változása azonnali hibát jelez, más gyártónál azonos attribútum
változása teljesen normális.

Általánosságban a program úgy készült, hogy felismerje és értelmezze a gyártó, merevlemez-család
(sőt, firmware verzió) alapján a megfelelő attribútumokat, hibákat és azokról tudósítson a
szöveges értékelésben és a kondíció % segítségével.

Természetesen ha a jelzett attribútummal (vagy másokkal) valós probléma adódna, a program
azt azonnal megjelenítené a szöveges értékelésben és a kondíció % értékben is.

Összefoglalva: amíg a lemez kondíció értéke nem változik, addig nincs probléma.

Amint bármely attribútummal problémát talál a program, ez a % érték azonnal csökkenni kezd és a lemez szöveges
értékelésében (melyben jelenleg a "Lemez állapota hibátlan ..." felirat látható)
megjelenik a talált probléma.
Tehát nem szükséges külön-külön az egyes értékek folyamatos figyelése, bár valóban érdekes lehet.

Kétség esetén a programban található alapos tesztek segítségével ellenőrizhető a hibátlan állapot:
http://www.hdsentinel.hu/faq.php#test
vagy felszínre hozhatóak a hibák, esetleges problémák.

Esetleg érdemes a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni, így
az aktuális állapotot meg tudom vizsgálni, segíteni, ha bármi eltérés, furcsaság lenne, valamint
proboléma esetén segíteni a javításban.
Ez akár időszakosan használható (pl. hibátlan/új állapotban, majd később, esetleges változás esetén).
Ezek, az állapot-változás elemzése mindig hasznos, segíthet az egyes típusok működésének vizsgálatában,
hiba-előrejelzés pontosításában.

A Hard Disk Sentinel-ben az Online ellenőrzés gomb (Földgömb + merevlemez ikon) segítségével
megvizsgálható, hogy a jelen merevlemez értékei milyenek az AZONOS típusról érkezett statisztika,
állapot-adatok alapján. Más típussal, más gyártóval viszont nem szabad ezeket összehasonlítani.

Remélem, tudtam segíteni.
Ha bármi kérdés felmerülne vagy segíthetek, kérem írjon!

Üdvözlettel

Máthé János
fejlesztő
www.hdsentinel.com
info@hdsentinel.com
www.facebook.com/HDSentinel

---------------------------------------

Remélem tudtam segíteni. ;)

(#58470) Faterkam válasza Lauda (#58469) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszönöm! :R

(#58466) Dzsekó: :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#58471) cyberkind válasza Dzsekó (#58466) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor ez lesz, köszi neked is! :R

Paranormal Cocktivity

(#58472) jim bcs válasza Lauda (#58469) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

HDS János!

Ha olvasod akkor köszönjük :R

üdv: A Topikgazdák

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58473) pilu85


pilu85
őstag

Hali. Olyat szeretnék kérdezni, hogy fájlcserélős letöltéshez a vinyó kímélése miatt érdemes-e egy soksok év garos pendriveot használni le-feltöltésre?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#58474) Lauda válasza pilu85 (#58473) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs rá szükség, a vinyónak nem probléma a torrent.

(#58475) vlevi válasza pilu85 (#58473) üzenetére


vlevi
nagyúr

A pendrive fog megdögleni, nagyon hamar. Egy pendrive nem SSD, nincs trim, nincs ez, nincs wear leveling, ha egy idő után be fog lassulni, a trim hiánya miatt, és, ha sűrűn ír a rendszer 1-1 cellát, a wear leveling hiánya miatt az a terület fog hamar megpusztulni.
Torrentre HDD-t kell használni, legfőképp valami olyat, amit NAS-ban való üzemelésre terveztek, mert az pont arra van, hogy éjjelnappal menjen, írjon-olvasson.

(#58476) pilu85 válasza vlevi (#58475) üzenetére


pilu85
őstag

Értem, köszi. Nade akkor hogy mernek a pendriveokra 5-10 év garit adni?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#58477) vlevi válasza pilu85 (#58476) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért mert (szerintem) a zemberek nem használják a pendrive-t olyan feladatkörben, ami nagyon kárt tenne bennük. Ha pedig 1-2 mégis tönkremegy, hát, azt cserélik, és kész. De egy pendrive hamarabb elavul, minthogy tönkremenjen. 5 éve milyen pendrive-ok voltak? mondjuk 1-2gigás, usb2-es? Örülök, ha tönkremegy, és van indokom kicserélni 64gigás usb3-asra, nemhogy kérjek belőle mégegyet :D

(#58478) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

azt már olvastam,hogy ez a WD Purple széria ajánlott
nekem más jellegű kérdésem lenne ha lehet és jó helyre írtam
van most egy 500GB-os és egy 1.5 TB-s a gépben,az 500-as szeretném lecserélni egy 3-4 TB-sre
a kérdésem pedig az lenne hogy egy 600-as táp elbír ekkora vinyót?
csak adattárolás,torrent,stb
nincs játék,se rendszer rajta

köszi előre is,még ha nem is jó helyre írtam-aki tudja válaszolhat :)

[ Szerkesztve ]

(#58479) Hrabo86


Hrabo86
tag

Sziasztok!
8 éves Samsung HDD kezd fura dolgokat csinálni, hiába mutatja HDSentinel 100%-osnak még mindig.. (pl mintha az olvasó fej ugrana egyet bizonyos fájlok olvasásánál, van is egy füllel hallható kisebb kattanó hangja, ami közben pl ha egy zenefájl lejátszásánál keletkezik, le is áll arra a pár tized másodpercre a lejátszás?!) úgyhogy szerintem eljött az ideje az SSD mellé egy új HDD beruházására.:)
Igazából HDD-t 90%-ban csak filmek/sorozatok/zenék.. letöltésére, dokumentumok tárolására használom. Tehát nem cél a gyorsaság, inkább a megbízhatóság. A játékok és programok úgyis SSD-n vannak.
Másrészt elegendő lenne nekem az 1 Tb is, nem szoktam hónapokig tárolni a letöltött filmeket, hogy beteljen.

Ezek alapján a most elég jó áron elérhető WD Blue szériával szemeztem. Tudom full fölösleges nekem a 7200rpm (WD10EZEX) hiszen nem rendszerre/játékra fogom használni, jobb lenne egy 5400-as megbízhatóbb hosszabb távra.
Ezek alapján láttam, hogy a Blue-nak is van 5400-as rpm-n működő HDD-je (WD10EZRZ) kb ugyan úgy 13k-ért mint a gyorsabb testvére. De akkor ezt miért nem ajánlja senki? Ez esetleg a megbízhatatlan Green széria zabigyereke úgymond? Vagy nyugodtan vehetem a lassabbat is?

Igazából a mostani 8 éves is 7200 rmp-es, mennyit jelenteni tartósságban ha 5400-ast veszek?
A Red szériát szoktátok ajánlani, ha jól láttam erre a célre mostanában, de abból rohadt drága, ugyan annyiba kerül az 1 terrás, mint a 2 terrás, 23-24k körül van mind a kettő (WD20EFRX).
A 2 Tb pedig nekem nem lenne annyira kihasználna, és kétszer annyit nem hiszem hogy megér ezért.
Vagy valamit rosszul látok?
Ötletek, tanácsok?

Köszi előre is. :) :R

(#58480) Đusty válasza petya2012 (#58478) üzenetére


Đusty
addikt

röhögve bírja

(#58481) jim bcs válasza pilu85 (#58476) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58476) pilu85
Mindennek megvan a maga területe, a pendriveokat nem erre tervezték, pont.

(#58478) petya2012
Még egy 350W-os is.

(#58479) Hrabo86
Összefoglaló eleje! -> Az nem blue, hanem átnevezett green ami nem ajánlott!
1TB Toshiba P300
1TB WD Blue WD10EZEX
Nincs gond a 7200rpm-el adatra, én 7200-eseket használok adatra is mert érezhetően és láthatóan gyorsabb. Nincs kikötve, hogy csak 5400-es mehet adatra.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58482) petya2012 válasza jim bcs (#58481) üzenetére


petya2012
őstag

köszi a választ

akkor ti ezt a WD Purple vagy Red-et ajánljátok?ezek a legjobbak??[pl ez?]
vagy inkább [ez?]

köszi a segítséget

#58483) jim bcs

még nem döntöttem el,egyenlőre érdeklődöm
a 3-asból a purplét,a 4-es ből inkább redet-ezért kérdezted?

[ Szerkesztve ]

(#58483) jim bcs válasza petya2012 (#58482) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor most hány TB-os kéne? Egyébként igen, WD Purple és Red mehet, a Purple csendesebb.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58484) pilu85 válasza vlevi (#58477) üzenetére


pilu85
őstag

Végülis igaz. Xdd. De én pl a hyperx 64 GB osomat szeretném 5 év múlva is épen látni. Kíváncsi vagyok áltó helyében vajon tönkremegy-e.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#58485) petya2012 válasza jim bcs (#58483) üzenetére


petya2012
őstag

mégegy kérdés ha lehet :)

nem vagyok egy pc guru :) de azért megkérdem-lehúzom az 500-asról a csatit kiszerelem a vinyót-be a másik vinyó-csati rádug és már oké is?érdemes pl kettészedni vagy inkább egybe hagyni a particiót?

köszi a választ

(#58486) Hrabo86 válasza jim bcs (#58481) üzenetére


Hrabo86
tag

köszi a választ! :R
Igaz bocsi, átsiklottam felette, mert 2+ éves infó :D
Akkor esélyes, hogy marad a 1TB WD Blue WD10EZEX, nagyon nincs versenytársa max tényleg a Toshiba P300.
Kettő közt lehet tudni valami fontos különbséget? Benchmark szerint a Toshiba általában gyorsabb, de mint írtam nekem a sebesség totál nem számít SSD miatt, sokkal inkább a tartósság, megbízhatóság.

(#58487) Amazonas válasza petya2012 (#58485) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia,

2 TB-nál nagyobb vinyók esetén UEFI és GPT erősen ajánlott.
Ha Windows-t használsz: [link], illetve az Összefoglaló ide vonatkozó része.

[ Szerkesztve ]

(#58488) petya2012 válasza Amazonas (#58487) üzenetére


petya2012
őstag

húúúú hát én ebből egy kukkot se értek :D
na majd megkeresek egy gurut aki ért ehez :D

más:ez a Toshiba P300 is jó??mert ez sokkal olcsóbb,mint a WD

[ Szerkesztve ]

(#58489) Faterkam válasza petya2012 (#58488) üzenetére


Faterkam
addikt

Én 3Tb Toshiba P300-ast vettem, eddig ok!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#58490) pilu85


pilu85
őstag

Hitachi 0F22408 HDN724040ALE640 4TB
Az miért van hogy ez a vinyó crystal diskmark alatt 60al olvas és 80al ír,esetleg a sata kábelemmel lehet gond? Vagy a vinyóval van gond?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#58491) jim bcs válasza petya2012 (#58485) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58485) petya2012
Ne szed ketté, formázd GPT-re és adj neki egy betűjelet, erről az összefoglalóban olvashatsz. -> Új HDD-t raktam a gépbe, a lemezkezelő látja de a sajátgép nem, mi tévő legyek? menüpont.

(#58486) Hrabo86
Blue már nem lesz többet, a P300 új.

(#58487) Amazonas
Az összefoglalóban ki van vesézve mi az ajánlott bizonyos TB felett és miért, illetve miért GPT és miért nem MBR.

(#58490) pilu85
1. Nem mai csirke.
2. Driverek fent vannak?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58492) pilu85 válasza jim bcs (#58491) üzenetére


pilu85
őstag

Win 10 van fenn, kell még valami? Nem mai csirke de vadi új, s tárnak elég a sebessége,de gondolom többet tud azért ennél.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#58493) Amazonas válasza jim bcs (#58491) üzenetére


Amazonas
senior tag

Tudom, Mester úr :) , csak inkább felhívtam rá külön is a figyelmet, nehogy csalódás legyen az új vinyó beszerelése után.

(#58494) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Sziasztok! A gépemben jelenleg egy 2 TB-os WD20PURX-64P6ZY0 HDD van. Zenék (losless), fotók és egyéb fájlok tárolására használom. (A Windows és a programok egy SSD-n vannak.) Sajnos kinőttem a 2 TB-ot. Le kellene cserélni egy 4 TB-osra. A WD-vel szimpatizálok, de nem igazán tudok eligazodni a színkódok (és típusok) közt. A jelenlegi (PURPLE) is elvileg megfigyelőkamerákra optimalizált, én viszont a fent említettekre használom, mégis teljesen elégedett vagyok vele. Csendes, gyors, megbízható. Valami ilyesmi kellene 4 TB-ban, WD-ben és 7200 RPM-esben. Ötlet? :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58495) Marci112233 válasza newmoonlight (#58494) üzenetére


Marci112233
őstag

7200-as és 4TB-os HDD-nek ára is van. Mondjuk WD-ből én ezt venném: Western Digital 4TB 128MB WD4004FZWX, de fontolóra venném a Toshiba X300-as 4 TB-os változatát is.
Viszont én nem helyette hanem mellé tenném. Így az eddig meg lévő adatok már nem foglalják a helyet az új HDD-n.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58496) newmoonlight válasza Marci112233 (#58495) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! Ahááá... Na, ez egy megfontolandó ötlet, hogy mellé betenni +2 TB-ot. (Feltéve, hogy elfér... Lenovo Thinkstation P300 SFF, nincs túl sok hely.)

Amit ajánlottál, az BLACK. Miben különbözik a (jelenlegi) PURPLE-től? Nem hangosabb?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58497) Lauda válasza newmoonlight (#58494) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Tökéletesen megfelel a céljaidra a 4tb-os purx. Ha mindenképpen 7200 fordulatút szeretnél, akkor abból a wd black, hgst nas, hgst ultrastar szériákat javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#58498) Marci112233 válasza newmoonlight (#58496) üzenetére


Marci112233
őstag

Amit írtam benne is az összefoglalóban, de hogy hangosabb-e a Black azt nem tudom.
Viszont a gép adatai közt ha jól néztem 2 db 3,5"-os merevlemezt ír amit max 8TB-ig lehet bővíteni. Azt viszont nem találtam meg hány darab Sata csatlakozó van benne. Le kéne venni a gép oldalait és belenézni van-e hely egy második merevlemeznek, és van e neki csatlakozó is. ha megvannak akkor gond nélkül menni kellene egy második merevlemezzel is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58499) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! (Megnézem, átgondolom.) :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58500) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Kinéztem magamnak a NAS-ba egy ST4000VN008 típusszámú, Seagate IronWolf 4TB-os lemezt.
Ez jó választás lenne?

A compkerből venném, ott van a legjobb áron és megadják rá a 3 év garanciát.
Vélemény esetleg a boltról? Bocs az offért, de én nem ismerem őket.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.