Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) jim bcs válasza Bici (#58799) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az elején a sípoló hang az normális, a vége viszont továbbra is katasztrofális. Egyértelműen kifogtál egy hibás példányt (csapágy, motor), a bolt meg nem komplett.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58802) Bici válasza jim bcs (#58801) üzenetére


Bici
félisten

Értem, kössz!

Igazából kettő hibásat fogtam ki, mert kettőt vettem.
Egyiket Asszonynak a grafikai melóhoz a megbízhatóság miatt, másikat meg az én játékos gépembe a gyorsaság miatt.
Mindkettő csinálja a végén a daráló hangot, de csak egyik sípol. Pont abban van különbség, ami normális lenne. :D

Este megnézem a WD progijával, hátha az kimutat valamit, de ha nem, akkor nem vágom, hogy mi lesz.
Ha gariztatja is a bolt, akkor is felmerül, hogy ugyanabból a szállítmányból kapok megint és megint rossz lesz.
Ugyanez volt néhány éve egy WD Black laptop winyóval; többször egymás után hibásat kaptam, mire végül nagy nehezen levásárolhattam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58803) peterson79


peterson79
őstag

Hali,

Nem lesz meglepő, ha felteszem a kérdést, milyen vinyót vegyek? :)

Nagyjából már kialakult bennem egy kép, de néminemű megerősítésre azért még várnék:
Amire használnám:

-adattárolás, asztali PC, íróasztalban jobbra lent tőlem van a ház

gyakorlatilag csak filmek, így nem sokat megy, az a pár másodperc amíg felpörgeti magát sleep-ből elenyésző, de ne legyen fél perc azért, mostani 2 terrásom is ilyen, az egy Seagate, az kerülne át a torrent és egyéb adat használatba)

Ha jól olvasom a képet többnyire WD-ket ajánlgattok. Ár/érték arány fontos, ne legyen hangos nagyon - most is van egy vinyó, lehet pont a Seagate ami valami furcsa frekvencián jön ki a gépből és iszonyat zavaró, pedig egy Fractal Design R5, elég jól hangszigetelt kis házam van, gumibakon van minden vinyó, mégis ciripel valami...

[ Szerkesztve ]

(#58804) peterson79


peterson79
őstag

ööö, igen. 4-6 TB-ra gondoltam...ez lemaradt előzőből. Most első körben 4 TB, de ha van valami kicseszett jó 6 TB, akkor az is jó lehet.

(#58805) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Western Digital RE4 3.5" 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FBYZ mennyire ajánlott? SSD mellé lenne adatnak és játékoknak.

(#58806) Lauda válasza peterson79 (#58804) üzenetére


Lauda
félisten

Purplet vennék a célra.

(#58807) newmoonlight válasza peterson79 (#58804) üzenetére


newmoonlight
senior tag

WD60PURX

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58808) Stauffenberg válasza Dzsekó (#58796) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Köszi!

Ha esetleg alkalomadtán befognám játékhoz is (helyhiány idején) ér valami hátrány azon kívül, hogy kicsit lassabb?

A WD10EZEX 150MB/s, míg a WD10PURZ 110 MB/s transzfer sebességet tud a gyári adatlapok alapján.

(#58809) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, olvasgatom a fórumot és kérdezném hogy wd40purz-t és wd60purz-t vett e már valaki mert nem látom, engem pedig ezen kettő érdekelne az ára miatt.

(#58810) Jim74 válasza helgi (#58809) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tegnap vettem WD40PURZ-t. Sok tapasztalatom nincs vele, de sokan ezt a szériát ajánlják NAS-ba itt a fórumon. Ebben a méretben olcsóbb volt, mint a RED. A Seagate Ironwolf ugyanannyi volt, mint a PURPLE, de akkor inkább már WD-t vettem, mert egy RED van otthon pár éve és az már bizonyított számomra.

(#58811) bolic válasza Bici (#58802) üzenetére


bolic
őstag

Ugye tisztában vagy vele hogy a WD Gold, WD Re stb. hasonló winyók nem szeretnek a mindennapos állandó be- kikapcsolást, értelemszerűen be kell kapcsolva hagyni éjjel-nappal menne, különben 1-2 éven belül megdögölhet, olvastam 1-2 hozzászólást a WD Re winyókról, hogy kényesek az állandó be- kikapcsolgatásra.

:U :N :U :N

Ui.: 2db WD RE3 500 GB winyó van az éjjel-nappal működő szerveremben, azzal sincs baj. :K ;]

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#58812) Al Capone válasza Jim74 (#58810) üzenetére


Al Capone
tag

Hello!

A nas topicban a Red vinyót ajánlják általában. Annyit olvastam, hogy próbálkoznak már a purple vinyóval is, tesztelgetik, hogy hogy teljesít, de itt pedig inkább azt. Nem értem hogy most akkor hogy van. Én is pont vásárlás előtt állok, ma jött meg a nas..

(#58813) helgi válasza Al Capone (#58812) üzenetére


helgi
aktív tag

Tudomásom szerint ez úgy van,hogy a red-nek parkol a feje,míg a purple-é nem. Egyébként az utóbbi pár évben a red széria már nem az ami volt. Mióta a red-ből több szériát csináltak. Értem ezt az alapra,mert a pro és társai ugye értelem szerűen jók,áruk is több ugye.

(#58814) Stauffenberg válasza bolic (#58811) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez most szöget ütött a fejembe, Purple mennyire bírja a napi szintű ki-be kapcsolást?

Amikor azt írtam, hogy NAS-szerű üzemre keresek HDD-t, de PC-be, akkor úgy értettem, hogy a feladata elsősorban médiatartalmak elérése lenne több másik eszközről, de csak akkor, mikor megy a gépem (ha otthon vagyok szinte mindig megy, de ha elmegyek dolgozni már nem, mert nincs rá szükségem, nem üzemeltetek szervert, távoli elérés sem szempont).

(#58815) vond válasza Stauffenberg (#58814) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha mondjuk 10 percenként leállítanád, az már hosszútávon lehet, hogy nem lenne rá jó hatással, de napi pár ki/bekapcsolás nem kell, hogy gondot okozzon neki. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#58816) Bici válasza bolic (#58811) üzenetére


Bici
félisten

Tudtam, hogy ezeket minél ritkábban kell ki/be kapcsolni, de azt azért nem gondoltam volna, hogy élettartama során nem fog elviselni kb. kétezer ki-be kapcsolást. :B
Biztos ez hogy napi egy ki-be kapcsolás sok neki?

Viszont egy vadiúj winyónál szerintem ennek ellenére sem kellene ilyen daráló hangot kiadnia, pláne, hogy a guglival, vagy fórumokon sehol nem találok arra utaló nyomot, hogy ez másnál is így lenne.
Egy WD Black-es bejegyzésről olvastam hasonló hangú leállásról infót, ott is egyből rávágták, hogy garis ügy.

Ezzel az a gond, hogy nálam a windlg progi hibátlannak mondja a winyót, így a bolt nem fogja visszavenni őket.
Lehet, hogy el kéne állnom a vásárlástól, ma van a határidő. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58817) stigma válasza Al Capone (#58812) üzenetére


stigma
addikt

Hello. Ez elmúlt pár hozzászóláshoz csatlakozok és tapasztalatot osztok meg veletek, melyeket remélem tudtatok használni.
Nekem van egy WD RED 3TB-os + WD Purple 3TB-os HDD-m melyek HTPC-ben üzemelnek. HTPC-n sajna ext3-ra formáztam, Ubi server van rajta, torrent+Kodi fut rajta napi szinten. (Itt csak említás szempontjából írtam mire particionáltam)
HTPC-n jelenleg Filmet,sorozatot, Képepket tárolok + ugye szokott az ember torrentezni is. :D
Én ha nagyon kell, csak akkor indítom újra.

RED HDD-m:
~ 3 éves, amikor Zyxel NSA325v2-es nasom volt akkor vettem és nagyon sokat torrenteztem raja, de semmi baja nincs tudtommal. Manapság csak Filmeket tárolok rajta, torrentezni nem szoktam erre a merevlemezre.
A fejparkolás idegesítő volt, egy idő után kikapcsoltam.

Purple HDD-m:
~ 2éve vettem teljes mértékben meg vagyok vele elégedve napi szintan torrentezek vele. Egyben erre töltök le + Filmeket tárolok rajta. Seedelés/letöltés esetén van úgy hogy streamelek sorozatot az Ipad-re 720p-t általában vagy 1080p-s max, és nem érzem hogy elérném a HDD korlátait.

Jelenleg tervezek váltani, de nem azért mert nem vagyok vele megelégedve, hanem mert hosszútávra tervezek és vagy 2db 4TB-os Purple lesz a vagy esetleg 1 db 6os Red/Purple.

Ironwolf széria állítólag megbízható, gondolkodtam hogy kipróbálom, de ha bármelyiket is venném meg ígérem 1-2 tesztet eljuttatok hozzátok.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#58818) bolic válasza Stauffenberg (#58814) üzenetére


bolic
őstag

Most csodálkozom, hogy vajon a Purple is bírja-e? :) :C :U Sajnos fogalmam sincs.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#58819) bolic válasza Bici (#58816) üzenetére


bolic
őstag

Hát nem tudom, de a winyóim már túl vannak a 10 éves ünnepségein. :) Minden winfos szokott darálni egyet mielőtt kikapcsol. Win7 is szokott, pláne a régi Windows 98 is. :F :Y

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#58820) bolic


bolic
őstag

Most eszembe jutottam hogy a Veloci Raptor is szerverbe való, pedig otthoni pc-ként használom kb. napi 1-3 be-kikapcsolással, kb. 2008-ban vettem használtan és nem lett semmi baja. :F :Y :W :B

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#58821) jim bcs válasza stigma (#58817) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58817) stigma
Köszönjük a visszajelzést :R

(#58820) bolic
Ennyi :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58822) Bici válasza bolic (#58820) üzenetére


Bici
félisten

A VR-nak 20 ezer a ki-be kapcsolási kerete, a Red/Purple/Gold-nak 600 ezer. A spec szerint.

Feltéve, ha a load-unload cycle ezt jelenti.

mod: Akartam linkelni tesztet a Gold-ról, de végül nem volt rá időm, de annyit biztos, hogy szekvenciális írás/olvasást leszámítva lassabb, mint az 500GB-os Velociraptor. Legalábbis a CrystalDiskMark 3.0.4 és 6.0.0 szerint.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58823) helgi válasza Bici (#58816) üzenetére


helgi
aktív tag

Talán egy HDSentinel-lel nézd meg még.

(#58824) Bici válasza helgi (#58823) üzenetére


Bici
félisten

[link]

Neten haver talált ugyanilyen panaszokat 2016 közepe után gyártott Black-ekröl.
pl. [link]
Sajnos sem megoldást, sem indoklást nem találtam.
Páran próbálták gariztatni, de a WD felújított meghajtóra akarta cserélni az ilyeneket.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58825) AddyKing


AddyKing
tag

Szép estét!

4TB-os HDD-t keresnék adattároláshoz, grafikai munkákhoz.
WD Black-el szemeztem, viszont nem hallottam, olvastam túl jókat az újabb szériáról.

Mely gyártó megoldásait javasolnátok?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#58826) Dzsekó válasza AddyKing (#58825) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha nem brutál grafikai munkához kell, akkor elegendő egy 5400RPM-es WD Purple.
Ha mindenképp 7200RPM kell, akkor Black-en kívül még ott van a Gold és a Red Pro is.
Seagate vonalon ugyanezek Ironwolf és Ironwolf Pro (7200RPM) vagy Skyhawk.
Pontos típusokat az összefoglalóban megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#58827) Bici válasza Bici (#58824) üzenetére


Bici
félisten

Noss, fejlemények vannak:

WD support nem válaszol, köszi nekik! :D
Neten egyre több hasonló hangról találok beszámolót, és eddig két helyen írták azt, hogy ez tök nomális az újabb gyártású Black-eknél, illetve RE4 és Gold típusoknál.
Sőt, azt is írta valaki, hogy ez az anti-vibrációs cucc (RAFF) miatt van.

Megerősíteni még nem tudom, de eddig több jel is arra utal, hogy normális ez a hang.

Azért írok ennyit errőla támáról, mert más is frászt kaphat, ha ilyen winyót vásárol, és visszakeresve, hátha segít majd ez a sok hsz.
Vagy, ha kiderül, hogy vannak olyan példányok, amik nem csinálják ( visszajelzést plíz, ha valakinek van Gold winyója ), akkor az is hasznos infó.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58828) Bargab


Bargab
tag

Videók tárolására keresek 3TB-os merevlemezt. A hosszabb távú adattárolás az elsődleges. Csak nyersanyag archiválás, 1-2 havonta menne rá adat. Polcon csücsülne, nem gépben így a sebesség és hanghatás nem fontos. Munkában és otthon is WD lemezk vannak befogva, de ha tudtok más gyártót, vagy más típust ajánlani kb 30 körül akkor nyitott vagyok.

Ezt a kettőt néztem első körben
- Western Digital Red 3.5" 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX
- Western Digital 3.5" 3TB 64MB 5400rpm SATA 3 WD30EZRZ

Érdemes a RED sorozatot venni, vagy elég a Green/Blue széria?

Előre is köszönöm. :R

(#58829) Lauda válasza Bargab (#58828) üzenetére


Lauda
félisten

Red vagy purple, green-t ne vegyél.

(#58830) Destroyer91


Destroyer91
tag

Üdv all! :R

Új hdd vásárlásra adtam a fejem, mivel a mostani 1 TB-os WD-m már karcsú az asztali gépbe. 3-4 TB-s hdd-t keresek, főleg 4k tartalom, filmek, videók és egyéb adattárolásra, illetve játékokra. A rendszer SSD-n van. Fő szempont, hogy halk és megbízható legyen hosszú távon is, de 50 ezer Ft-nál nem szeretnék nagyon többet áldozni rá.
Beleolvasgattam a fórumba, először egy Barracuda Pro-t néztem ki a tesztek alapján, de ahogy látom nem ajánlott, a WD Black pedig hangosnak tűnik a leírtak alapján. :N
Fordulatszám és egyéb specekben nem vagyok biztos, hogy mi lenne elég vagy ideális az igényekhez.

Milyen ajánlott alternatívák vannak még? :U

Előre is köszönöm a választ! :R

(#58831) newmoonlight válasza Destroyer91 (#58830) üzenetére


newmoonlight
senior tag

WD Purple. A másodikat koptatom. (Az elsőt kinőttem, azért cseréltem le.) Nekem bevált. Ha már veszel, nézd meg a nagyobbak árait! Lehet, hogy jobb ötlet egy 5-6 TB-os. (Fajlagosan sokkal olcsóbb, mint a 3-4TB.) A 6-os 56-58 eFt. (WD Black-et kerüld, hangos!)

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58832) Destroyer91 válasza newmoonlight (#58831) üzenetére


Destroyer91
tag

Köszi a választ, nézegettem és van két 4 TB-os Purple verzió is, Western Digital 4TB 64MB WD40PURZ illetve Western Digital 4TB 64MB WD4NPURX, de nem igazán látom, mi a különbség közöttük? (az egyik ára 35 körül , a másik 50 körül mozog), ha az előbbi is elég, akkor nem áldozok rá plusz egy 20ast a 6 TB-sre, ha az utóbbi az ajánlott, akkor már megfontolandó. :))

Illetve elég nekem a leírtakhoz az 5400 RPM? Nem akarom, hogy lassabb legyen a mostani WD Caviar Blue 1TB WD10EZEX-nél, ami van, bár ennek olcsóbb konstrukció révén nem valami acélos a sebessége (attól függetlenül, hogy 2 éve hibátlanul végzi a dolgát). :DD

(#58833) newmoonlight válasza Destroyer91 (#58832) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Nekem WD60PURX van, előtte Black volt (pár napig, amíg vissza nem vittem, mert az őrületbe kergetett a zörgésével), a csere után nem kellett felvágnom az ereimet a lassulás miatt. Csak adattárolásra használom (zene, képek, filmek), a rendszer SSD-n van. Tökéletesen megfelel. Csend, öröm, bódottá...

A Z és X változat közti különbséghez nem tudok hozzászólni, vagy ráguglizol, vagy itt megkérdezel egy hozzáértő(bbe)t.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58834) Fredy02


Fredy02
tag

Sziasztok! Dell 7567-notebookba szeretnék HDD-t venni 2,5" SATA III, 1TB 7200RPM érdekelne, de elvileg csak 7mm vastag fér bele,mondjuk erről nem találtam hiteles forrást, de akkor nem kockáztatnék, legyen 7milis létezik ilyen?

S23U

(#58835) jim bcs válasza Fredy02 (#58834) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A 7200rpm 7mm miatt necces az 1TB ->
500GB WD Scorpio Black WD5000LPLX

Vagy SSHD maradt:
1TB Seagate FireCuda ST1000LX015
2TB Seagate FireCuda ST2000LX001

Ami még lényeges, hogy a 9.5 és 7mm az ± 0.2mm is lehet, sorozat válogatja gyártónként, de a megadott max. magasságú helyre beférnek.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58836) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Médialejátszó mellé keresek 3 vagy 4 TB-os merevlemezt, az összefoglalóban linelt WD Red WD40EFRX jó választás lehet? Külső usb házba menne, nem 0-24 üzem, de azért elég sokat használjuk, főleg éjszakánként.

Let the Zone take me if I am.

(#58837) jim bcs válasza kutga (#58836) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Purple, csendesebb.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58838) kutga válasza jim bcs (#58837) üzenetére


kutga
nagyúr

Olcsóbb is ahogy látom. Köszi! :)

Let the Zone take me if I am.

(#58839) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Gamer laptop-ba keresek haver számára winyót. SSD volt a gépeben, de az eléggé kevésnek bizonyult, és most keressük a leggyorsabb 2,5"-os winyót.
Első a gyorsaság játékbetöltéseknél, és a játék közben se szaggasson be a winyó miatt.

Durva méréseim szerint kb. 10mm hely van a winyónak, így belefér a vastagabbik fajta is (az ssd egy műanyaggal van "kibélelve").
500GB elég, de ha nem jár sebesség csökkenéssel, akkor 1TB lenne az igazi.

WD Black és Hitachi Travelstar jött szóba nálam, de elgondolkodtam SSHD-n is, de visszaolvasva, keresve azt írtátok páran, hogy játékoknál nem olyan nagy előny.
Annyi a megkötés, hogy haver utálja a Seagate winyókat, és azt inkább nem akar venni. :U
Az is segítene, ha mondanátok egy jóféle összehasonlító oldalt. A userbenchmark nem éppen megbízható szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58840) kutga válasza jim bcs (#58837) üzenetére


kutga
nagyúr

A Purple X és Z végű modellek között mi a különbség? Az egyik újabb mint a másik?

Let the Zone take me if I am.

(#58841) jim bcs válasza Bici (#58839) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58839) Bici
1TB WD Scorpio Black WD10JPLX
500GB WD Scorpio Black WD5000LPLX

(#58840) kutga
A WD Purple PURX-et a PURZ váltja le, ha a PURX-ek kifogynak akkor már csak a PURZ marad. Mindkettő ugyanolyan megbízható, egyszerűen csak egy újabb széria jött mint általában. KATT a nagyobb képért.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58842) Bici válasza jim bcs (#58841) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

A Hitachi Travelstrar miben rosszabb, mint a Black?
Spec. alapján egy hajszállal halkabb, és pár teszt gyorsabbnak hozza ki. Van valami hibája, ami felett elsiklottam? Csak azért kérdem, mert haver úgyis ki fog kérdezni, hogy miént nem az olcsóbbat választom neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58843) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Játékoknak szeretnék merevlemezt venni. BarraCude vagy Firecude-t válasszam? 1 TB-osat néztem. 20 euró a különbség.

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#58844) Al Capone


Al Capone
tag

Jó lenne holnap valami Black Friday akció NAS-ba vinyókra. Láttatok valamit valahol? :)

(#58845) jim bcs válasza Bici (#58842) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58842) Bici
Régebbi széria, picit hangosabb, érdemesebb az újabb konstrukciót venni márkától függetlenül. Sajnos hgst nem akar újítani, pedig elkéne.

(#58843) atila4
Barracuda továbbra sem ajánlott! 7200rpm feltétel játékok alá, 1TB WD Scorpio Black WD10JPLX vagy az összefoglalóban lévők.

(#58844) Al Capone
Leghamarabb késő este nézelődj, egyébként meg holnap délelőtt.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58846) Bici válasza jim bcs (#58845) üzenetére


Bici
félisten

Szuper, köszönöm a választ!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58847) kisvonti


kisvonti
csendes tag

Sziasztok,

2TB-os háttértárnak mi most a legjobban ajánlott?
SSD és egy 1TB WD red mellé háttértárnak kéne ( képek, zenék, filmek)

Köszönöm!

Szerk: Sebesség és fordulatszám annyira nem fontos, inkább megbízható legyen, ha ilyen paraméter még létezik

[ Szerkesztve ]

(#58848) Bargab válasza Lauda (#58829) üzenetére


Bargab
tag

Köszönöm a választ.

(#58849) helgi válasza kutga (#58840) üzenetére


helgi
aktív tag

Igern és nem. Az X elnevezés volt a kezdő,és Z-vel folytatódott. Semmi különbség nincs köztük bWD-ék állítása szerint,esetleg a matrica. Az X utóbbi 2 hétben ment feljebb,elötte majd egy árban voltak. Szerintem,mivel az X bevált mindenki ehhez ragaszkodott és a kereslet kínálat törvényei életbe léptek. WD valamiért átnevezte X-ről Z-re. Volt már ilyen,sőt nVidiáék elég gyakran élnek ezzel.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.