Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58651) Scooby


Scooby
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani HDD-t 4k film lejátszásához? Amit én néztem az a Seagate Skyhawk és a WD Gold. Ezek megfelelnének a célnak? Most vásárolnám meg a HDD-ket, de a jövőre is gondolok. Vagy más szinten kéne nézelődni?

Előre is köszönöm!
Üdv

Minek az?

(#58652) noby


noby
aktív tag

Mitől van hogy hd sentinel szerint 100/100as a hdd viszont az összes indulás leálittásnál 7000nem sok nem értem mivel nem sokat ment hddről van szó.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#58653) Bici válasza jim bcs (#58650) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Ennek a sebesség-összehasonlításnak mennyire van alapja?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58654) Đusty válasza Dzsekó (#58647) üzenetére


Đusty
addikt

Viszont most nézem, hogy a purplere 2 a redre pedig 3 év garanciát adnak (pl. aqua) érdekes.

(#58655) soldi3r válasza jim bcs (#58650) üzenetére


soldi3r
veterán

Vastagsag nem gond, akkor maradok ennel a peldanynal, ha a FireCuda sem jobb, kossz.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#58656) Dzsekó válasza Đusty (#58654) üzenetére


Dzsekó
addikt

Lenyelik a 3. évet. Az összes többi nála olcsóbb bolt 3 évet ad rá.

Scooby: Jó választás, bármelyiket veszed.

[ Szerkesztve ]

(#58657) Đusty válasza Dzsekó (#58656) üzenetére


Đusty
addikt

köszi

(#58658) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

NAS-ba keresek 2Tb méretben merevlemezt, elsődleges szempont a minél halkabb üzem.
Melyik szériát/modellt ajánlanátok?
2.5" is lehet.

Kiegészítő kérdés, hogy a Seagate Ironwolf (ST2000VN004) mennyire "csendkirály"?

(#58659) Dzsekó válasza Gyurike (#58658) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább WD20PURX / PURZ halkságot tekintve.

(#58660) thedioda


thedioda
tag

Sziasztok, WD40EZRZ -el mik a tapasztalatok? Érdekelne mennyire hangos, mennyire melegszik illetve tekintve hogy ez elvileg átcímkézett green mennyire jellemző hogy elpusztul és ez kb hány nap/üzemóra után következik be az estek többségében?
Amúgy mirrorba lesznek úgy hogy ha garancia időn belül pusztul az nem annyira gáz viszont az ára meg 8k val rövidebb mint a RED nek.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#58661) Lauda válasza thedioda (#58660) üzenetére


Lauda
félisten

Purplet vennék helyette.

(#58662) Scooby válasza Dzsekó (#58656) üzenetére


Scooby
aktív tag

Köszönöm!

Minek az?

(#58663) Orgi válasza Đusty (#58654) üzenetére


Orgi
őstag

Én úgy látom, a Purple-re is 3 év garit adnak ott.
[link]

(#58664) Đusty válasza Orgi (#58663) üzenetére


Đusty
addikt

Csak én a [8 TB]-osról beszéltem. Ezek szerint össze-vissza adják ahogy jól esik nagyobb összegnél megremeg a kezük :)

[ Szerkesztve ]

(#58665) Lauda válasza Đusty (#58664) üzenetére


Lauda
félisten

Oáziscomputert javaslom, 3 év garral kapod a vinyót.

(#58666) Đusty válasza Lauda (#58665) üzenetére


Đusty
addikt

Köszönöm.
Bár még 1 hónap hátra van a tényleges vételig [ez] nem tudom megérné-e egy tizessel jobban kijönne.

[ Szerkesztve ]

(#58667) izee


izee
senior tag

Sziasztok!

Lehet egy laptop merevlemez semmivel sem lassabb mint ugyanaz asztali változatban? Mármint lehetséges, hogy laptop és asztali változatok ugyanabban a szériában ugyanazt a tányért kapják, ugyanannyi fej olvassa, az elektronika a teljesítményt érdemben nem befolyásolja, stb?
Pl: HGST Travelstar Z7K500 - HTS725050A7E630
(Asztali párjának nem néztem utána. Lehet, hogy nincs vagy nem meghatározható.)

Köszi

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#58668) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

HDD-re tudtok valami brutál (online) tesztet, ami a melegedésére való hajlamát vizsgálná?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58669) lordkozsi


lordkozsi
újonc

Sziasztok!

A lenti 3 közül választanék HDD-t, viszont az első nincs az itteni ajánlottak között, pedig árukeresőn csak jókat írnak róla, mondjuk 10 hónapos a legrégebbi komment.
Ráadásul a 015 ös a 007-essel szemben olcsóbb, mindkettő 128mb-s.

Legszívesebben a legfrissebb BarraCuda-t venném, ha ajánlott lenne, miért nem került be?

[ST2000LM015] BarraCuda
[ST2000LM007]
[ST2000LM003]

Don't mess with time.

(#58670) King Unique válasza lordkozsi (#58669) üzenetére


King Unique
titán

Ha visszaolvasol kicsit, akkor pont nemrég kérdezett más is hasonlót. Amire ezt és ezt a választ kapta.

Egyébként valóban csábító az első modell ára. Én pár éve vásároltam be M9T-ből, akkor voltak azok 30 ezer felett. De manapság annyiért már nem feltétlen vennék 2 TB-os 2,5"-os merevlemezt. Pláne, hogy a 30-40 ezer körüli árba akár már a 3 TB-os, illetve külsőből a 4 TB-os is beleférhet.

[ Szerkesztve ]

(#58671) lordkozsi válasza King Unique (#58670) üzenetére


lordkozsi
újonc

Köszi, akkor marad a James Bond model :)

Don't mess with time.

(#58672) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Erről a Western Digital VelociRaptor 250GB WD2500BHTZ noti vinyóról van valami tapasztalat?
Nem sok mindent találtam óla...

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58673) Bici válasza embe (#58672) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Az nem noti winyó, hanem munkaállomás és szerver.
Ne tévesszen meg a 2,5" méret, valójában jó vastag, így nem fér be notiba.
Normál esetben kell rá egy bazi nagy borda, amitől 3,5" lesz.
Bordával együtt HHTZ a típusszámának a vége, de borda nélküli (BHTZ) verzióban is árulják olyan szerverekbe, ahol a winyó hűtése is megoldott.

Tudtommal már egy jó ideje nem is gyártják.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58674) embe válasza Bici (#58673) üzenetére


embe
nagyúr

Paff!
Akkor ez kiesett a kosárból.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58675) Bici válasza embe (#58674) üzenetére


Bici
félisten

A mai jobb winyók amúgy is lehagyják már random írást/olvasást leszámítva.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58676) embe válasza Bici (#58675) üzenetére


embe
nagyúr

A kolléga gépébe kellett volna egy, aztán helyben lett volna ey előnyösnek tűnő vétel. De akkor lesz másik.
Köszi az infót!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58677) jim bcs válasza embe (#58676) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Kintről még be lehet szerezni, arra figyelj, hogy IcePack mindenképpen legyen hozzá mert elég forrófejű, 10.000rpm.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58678) embe válasza jim bcs (#58677) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
De nem kell, mert laposba kellett volna. Így a projekt ejtve.

Rendszernek, és mehet bele a 9,5-es. van is itt előttem egy WD Black Scorpio. Valszeg az megy bele.

Itt a ph-n hirdettek helyben egy olyan szerver vinyót, csak a szerver mivolta fölött elsiklottam. Mivel mé nem találkoztam ilyen vinyóval, azért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58679) jim bcs válasza embe (#58678) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mekkora kéne valójában? Mekkora fér be, 7 vagy 9,5mm? Adat vagy rendszer?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58680) nickjames


nickjames
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem a következőben:

Van egy 4 drive-os xpenology NAS-om, 2db 2TB és 2db 3TB WD Red vinyóval (SHR-ben). Futok ki a helyből, így bővítenem kell. A terv, hogy a 2db 2TB-os lemezt 4 TB-ra cserélem. Két modell maradt a listámon, nagyjából hasonló árcédulával: WD Red és HGST Deskstar NAS. Van értelme / lehet kombinálni a WD Red-et HGST-vel? Más fordulatszámon pörögnek. Vagy jobban járok, ha azonos gyártó termékeit pakolom a NAS-ba? Esetleg más javaslat?

Köszönettel:
MIklós

(#58681) Dzsekó válasza nickjames (#58680) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azonos gyártótól és azonos típust célszerű választani. Az általad említett vinyók jók, esetleg meg WD Purple is játszhat. Ha a két 3TB-os Red-et megtartod, akkor én 2db 4TB-os Red-et vennék mellé, ez számomra nem is kérdés.

(#58682) Verner


Verner
csendes tag

Sziasztok! Mit jelenet az, hogy gariban cserélt WD red fekete matricás? :)

Samsung Galaxy S20

(#58683) jim bcs válasza Verner (#58682) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hamisítvány!!!!!!!!!!!!!!! Meg ne vedd!

Adott példányt ugyanolyanra cserélnek! A Red piros, Black fekete matricás, pont.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58684) vlevi válasza jim bcs (#58683) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mintha olvastam volna már erről korábban.
Nem hamisítvány (amúgy is ki hamisítaná, a Maxtor???)
Vagy esetleg a bót ragasztani fekete matricát a piros helyett??
Inkább arról lehet szó, hogy refurbished.

[ Szerkesztve ]

(#58685) jim bcs válasza vlevi (#58684) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Kína, 20 fajta hdd-ből összerakva. A ref. ugyanolyan matricát kap mint az original, de fel lesz tüntetve az új matricán, hogy Refurbished vagy Certified Repair vagy Recertified.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58686) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A Toshiba E300 szériáról mit tudnuk?
Megbízhatóság, és hang tekintetében pl. egy Purple-höz képest.

Kössz előre is!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58687) Verner válasza jim bcs (#58685) üzenetére


Verner
csendes tag

Egy ilyet ajánlottak most nekem. 0 kilométeres, de ezek szerint nem szabad megvenni. :(

Samsung Galaxy S20

(#58688) Joshi


Joshi
titán

Bocs az offért, de nem emlékszem arra a Windowsos progira, amivel partíciókat lehet változtatni merevlemezeken. Most vettem egy 4TB-os WD Red-et NAS-ba, és mielőtt belerakom szeretnék létrehozni egyetlen partíciót. Segítséget előre is köszi. :R

(#58689) embe válasza Joshi (#58688) üzenetére


embe
nagyúr

Talán ez?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58690) Joshi válasza embe (#58689) üzenetére


Joshi
titán

Igen, a MiniTool Partition Wizard volt az. :R Mindjárt kipróbálom, de valami nagyon nem smakkol. Az egyik partíciót nem lehet használni, a Win7 telepítőlemezzel akartam egy ~4TB-os egyetlen partíciót létrehozni, de ez sikerült. :F

(#58691) King Unique válasza Joshi (#58690) üzenetére


King Unique
titán

Nem kel ehhez Windows-telepítő, de még külső particionáló program sem... Ott van a Windows beépített parancssori eszköze a DiskPart.

Nyitni kell egy rendszergazda parancssort, majd a megfelelő sorszámú (!) lemezt törölni a clean parancssal. Aztán a lemezkezelőben inicializálni GPT-re, majd létrehozni az új kötetet pl. NTFS fájlrendszerrel. De egyébként a MiniTool is át tudja konvertálni GPT-re, ahogyan a particionálatlan lemezt a Windows lemezkezelője is.

Nálad ott lett elrontva, hogy MBR-re lett inicializálva a lemez, azért nem lehet a fennmaradó területen új partíciót létrehozni. A MiniTool screenshoton is látszik, hogy MBR... Ellenben egy 2 TB+ HDD tárolókapacitásának teljes kihasználásához eleve GPT partíciós tábla kell!

[ Szerkesztve ]

(#58692) Joshi válasza Joshi (#58690) üzenetére


Joshi
titán

A Minitool látja hogy ~4TB-os a vinyó, de ez is csak 2GB-ot hajlandó megformázni. Mi a tököm van itt? :F :O

(#58693) Joshi válasza King Unique (#58691) üzenetére


Joshi
titán

És akkor én eddig hogy a fenébe nem szaladtam bele az MRB/GPT dologba? Azt se tudom mi fán terem. :B :DDD

Egyébként köszi, a leírtak alapján sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

(#58694) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Megjött a purple hdd-m, közben megcsináltam a diagnosztikát a Redre és nem sok jóra jutott.
Ezt a hdd-t be lehet így adni garanciáztatni? Ha másolok rá kb. 400mb után már olvashatatlanok a rajta lévő adatok.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#58695) King Unique válasza Joshi (#58693) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom, hogy korábban mekkora HDD-ket particionáltál Windows alatt, de most az volt a gond, hogy MBR-re lett inicializálva. Illetve, mivel nálad a rendszerlemez is MBR a screesnhot alapján, ezért Legacy boot módban lett telepítve a Windows 10. Annál a lemezkezelő általában tárolokapacitástól függetlenül az MBR-t ajánlja fel alapértelmezetten. Ellenben az UEFI boot mód szerint telepített Windowsnál a GPT-t. De attól mondjuk még nyilván be lehet jelölni a másikat is.

(#58694) rogi666:
A HDS-ben a garanciális csere hivatalosan a 0%-os kondíció, amit a szoftver weboldalán is írnak. Ahogyan különféle tesztek lefuttatására is ad lehetőséget a program. Illetve akkor indokolt még a csere, ha a HDD gyártójának saját tesztprogramja hibát dob stb. Aztán, hogy egyik-másik bolt melyiket fogadja el, illetve milyen mértékű hibánál cserélik a HDD-t, az már más dolog. De sokáig nem érdemes az ilyet húzni, mert ha a tesztek szerint is ennyire kritikus a meghajtó állapota, akkor nyilván legjobb minél előbb kicserélni.

[ Szerkesztve ]

(#58696) Rogiii válasza King Unique (#58695) üzenetére


Rogiii
aktív tag

A gyári programban sem az erase, sem a teszt nem fut le ,mert 2 perc utána hibára fut, hogy a hdd nem olvasható.
A gépből már kiszereltem, benne van a új, de gondoltam ha van még rá 1.5 év gari akkor kicseréltetem.
Akkor leadhatom gariban?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#58697) King Unique válasza Rogiii (#58696) üzenetére


King Unique
titán

Ha már hibaüzenetet dobnak, illetve le sem futnak a tesztek, akkor még inkább indokolt a garanciális csere. Esetleg akár le is lehet nekik screenshotolni, ha netán kérnek erről valamit.

(#58698) Rogiii válasza King Unique (#58697) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszi!
Akkor print screen-t mellékelem nekik.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#58699) Joshi válasza King Unique (#58695) üzenetére


Joshi
titán

A Win telepítőlemeznél én még soha nem láttam MBR/GPT lehetőségeket, persze ettől még lehet hogy mindig ott volt. :U

(#58700) jim bcs válasza Bici (#58686) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58686) Bici
Nem ajánlott.

(#58687) Verner
Nem lenne vele gond ha igazi recertified lenne, de a címke akkora másolat hogy süt róla. Elég volt kitakarítani az aprót tavaly az ilyenektől.

(#58688) Joshi
Összefoglaló alján van pár free.

(#58694) rogi666
Ha van még rajta gari akkor igen, ez a hdd game over.

(#58699) Joshi
Mert Win7-től felfelé GPT-re megoldja a telepítő ha nem buherawin..

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.