Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
Van egy "üzemi" 3TB WD purx lemezem ami mellé vettem egy "backup" lemezt (azonos típus).
Teljes lemez másolást végeztem, szektoronként. Az elején 1800MB/min volt a sebesség, a végére 1360 lett.
35 óra volt a teljes másolás :Y

(#58102) King Unique válasza TeeJay (#58095) üzenetére


King Unique
titán

Az 5K1000-ről már többször leírtad több topikban is a tapasztalataidat, azokat ismerjük. Viszont volt akinél pl. tv-n használva "klattyogott", vagy épp egyéb fura dolgot művelt. Illetve nem éppen a leggyorsabb modellek közé tartozik, az tény. De ettől még nyilván bírhatja a gyűrődést. Ahogyan az előző válaszban másik 2 modell is, ahol pl. a Red eleve egy NAS HDD és 24/7-es üzemre készült. A Black esetében az 5 éves gyártói garancia pedig megint egy tartósabb típusra utal.

Működési zaj terén az Black modelleket többen is dicsérték, ellenben a 7K1000 valamivel hangosabb. Bár kinek mi a hangos, az meg a másik. Egyébként sebesség terén kb. ugyanazt tudja a kettő, köszönhetően az azonos jellemzőknek (7200 RPM | 500 GB / adattányér | 32 MB cache). De azért az 5 vs. 2 év gyártói garancia nyilván az előbbi esetében feltételez nagyobb megbízhatóságot. A hazai boltokban viszont jellemzően nem adják meg a gyárival megegyező idejű garanciát, de a fennmaradó években szükség esetén ezt RMA ügyintézés (példa) útján lehet érvényesíteni.

Egyébként, ha már strapabírás, akkor engem notebook merevlemezeknél nem különösebben aggaszt sem a fejparkolás, sem az indulások / leállások száma. Láttam már nem egy típust, ami a névleges 600 ezres limit felett is vígan ment. Illetve utóbbi jellemző terén is sokat kibírnak, lásd pl. a 18 ezres, vagy éppen a 62 ezres értékeket. Max. akkor tiltom, ha nagyon intenzíven csinálja és rövid idő alatt túl nagy értékeket produkál.

[ Szerkesztve ]

(#58103) TeeJay válasza King Unique (#58102) üzenetére


TeeJay
félisten

Az a baj sehol nem találtam tesztet a WD black-ről, így nem látom mivel gyorsabb mint az 5K1000.
Lehet beújítok egy ilyet, remélem bírja a 24/7-ben üzemelést :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58104) jim bcs válasza TeeJay (#58099) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58099) (#58100) TeeJay
Nyílt dokkolóban nincs egy deka hangja se, ebből gondolom bent se lesz. A 7K1000 az már zajosnak mondható a blackhez képest. WD-nél gari megy mint a huzat, nem szoktak rajta csücsülni, én még 1-et nem gariztattam, nyilván ha megfőne akkor küldenek egy újat.
(#58103) A kistestvére nálam 0-24-be megy, bírja a gyűrődést. 31 fokos és passzívan!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58105) TeeJay válasza jim bcs (#58104) üzenetére


TeeJay
félisten

rendben meggyőztetek
akkor a HGST helyére laptopba torrent alá 7200-as 1TB-os Black lesz
csábító a Seagate hogy 1TB-os tányérokat használ már de amilyen megbízhatatlan példányok lettek
inkább nem merem bevállalni

a jó öreg 500GB/tányér mellett 1TB 2tányér 4fej szerintem ideális választás lehet
a Seagate meg már nem PMR-es gondolom ezért írásban ott be tud lassulni ami pont torrent alá tré szóval felejtős. 5év garancia meg tényleg príma, igaz még van úgy 9hónapom a HGST-ből is és tökéletesen megy
mert 3évvel adták de 5év mindenképpen jobb

meg ugye pont azért akarom cserélni mert lassú torrent alá és hamarosan lesz egy 500-as Samsung 850EVO SSD-m meg akkor mellé egy WD Black, azt hiszem az jó ideig elég lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58106) King Unique válasza TeeJay (#58103) üzenetére


King Unique
titán

Most hirtelen csak az alábbi tesztet találtam, de ez nem a legjobb. Ugyanis eleve rendszerlemezként használják, ahol a tesztelt rendszerpartíció már félig foglalt. A CDM viszont csak üres / kevés adatot tartalmazó drive esetében hozza a gyári maximumokat. De az előző válaszban említve volt, hogy kb. ugyanazt tudja az új 1 TB-os Black, mint pl. egy másik teszt alapján a 7K1000.

A Seagate 2,5"-os Mobile HDD sorozata az itteni összefoglalóban is szerepel az ajánlottak között, szóval nem feltétlen aggatnám rá általánosítva azt a bizonyos jelzőt. Illetve ezen gyártót sokan az egyes 3,5"-os sorozatok alapján ítélik meg, viszont a 2,5"-os modelleket nem feltétlen kell azokkal egy kalap alá venni. Na meg a 3,5"-os méretkategóriában is vannak ajánlott merevlemezeik. Amúgy az újabb 2,5"-os sorozataik már valóban SMR technológiára épülnek és ennek is köszönhető az 1 TB / platter. Viszont írás közbeni nagy belassulásokat eddig nem nagyon említett senki, illetve az ilyen belsővel szerelt külső merevlemezeknél sem.

24/7-es üzemre egyébként a Red lenne az igazi, de azért a Black-nek is bírnia kell. Ha a topikgazdánál így üzemel gond nélkül az 500 GB-os változat, valamint nálad még az 5K1000 is bírja, akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#58107) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok!

1 TB méretben WD BLUE EZEX vagy BLACK FZEX az ajánlott?
Jelentős árkülönbség van, kérdés megéri e :F

Köszönöm szépen.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#58108) chopin42 válasza ra^ven (#58107) üzenetére


chopin42
őstag

Amennyire én utána olvastam, sebességben nincs nagy difi, viszont +3 év gyártói garancia a blackre...De a profik majd kijavítanak, ha tévednék :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#58109) jim bcs válasza ra^ven (#58107) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Scorpio Black WD10JPLX

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58110) TeeJay válasza King Unique (#58106) üzenetére


TeeJay
félisten

muszáj vagyok venni egy HDD-t mert át kell variálnom az adatmentési dolgaimat
eddig csak egy laptopom volt amiben 64gigás Samsung 830 SSD tolta a rendszert és az 1TB-os 5K1000-re ment a torrent, most viszont lesz egy jobb laptopom (Sandy bridge i5-2540M procis)
amibe érkezik az 500gigás Samsung 850 EVO és mellé tervezem az 1TB-os 7200-as WD Black-et

a mostani laptopomat kapja párom a 64gigás SSD-vel illetve mellé van egy 500gigás 1tányéros Toshiba HDD (MQ01ADB050) ami 100/100-as még a jófajta, fotót/filmet tárolni neki tökéletes lesz

közben van 4 külső HDD-m
1: ADATA NH01 750GB 2tányéros 4 fejes Toshiba AF HDD van benne még a jófajta tartós tökéletes mai napig
2: Seagate 500-as 2tányéros de az első 50GB tele van hibával szóval csak a második 400GB-os partíciót hagytam meg és az lóg LG smart TV-n hogy arra rögzítsem a Forma1-et meg egyéb TV adásokat

ezen felül van még két darab rack két darab 320GB-os 1tányéros 2 fejes Samsung HDD-vel (9,5mm)
nem dobom ki őket mert ezek még a jófajta stabil technológiával készültek, nem csapkodják a fejet nem állítják le a motort és mai napig mind a kettő 100/100-as! igazi masszív kincs filmet hordozni vagy TV-re kötni

emellett is van még 2tányéros 3 fejes Hitachi-m 250GB-os szintén 100/100, azt szintén TV-re tartalékolom

meg van az asztali gépben egy WD Blue 1TB-os 1tányéros 2fejes 7200-as HDD szintén 100/100
az a másik adatmentő HDD-m
havonta 1x benyomom, rátolok mindent aztán gép ha kikapcsolt lehúzom a tápról így kb. sosem lehet baja

ezentúl a WD Blue 1TB mellé jön majd a laptopból a HGST 5K1000 1TB
ezen a kettőn elfér majd minden fotóm meg zeném 1-1 példányban szóval kb. maximális biztonság

a többi HDD-t meg használom ha éppen kell
már csak a fő laptopba hiányzik a WD Black torrentes meg DLNA szerver alá HDD-nek

amit még nem írtam van egy slim 1tányéros 2fejes 500gigás Hitachi is de az kezdi gyártani a pending szektorokat úgyhogy párszor átnyomatom inicializálással aztán meglátjuk kalapácsot kap-e vagy mi lesz

fura módon 1hónapja még 100/100-as volt
azóta beraktam az új laptopba win8.1-et kipróbálni
párszor behalt az akku és váratlanul kikapcsolt a HDD meg nekiállt pending szektorokat ezerrel gyártani
ennyitől behal úgyhogy adatot már nem fogok rábízni max filmet hordani

ennyi a jelenlegi kínálat itthon :D 2,5" HDD-k mind 5400RPM-en mennek ezért nem tudom még hogy a 7200-as 2,5" mennyivel hangosabb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58111) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Gyakorlatilag NAS-ba (igazán nem az csak hasonló feladatot lát el, Windows-os Athlon 5350 alapú kis otthoni szerver, sarokba vágva, 24/7 ON, magára hagyva) keresek egy 3-4 TB körüli HDD-t. Nem kell hogy kimondottan gyors legyen, csak megbízható és mindenek előtt halk.

Egyelőre ezek közt vacilálok:
- Toshiba E300 (kár hogy 3TB a legnagyobb az E szériából, nem értem miért nincs tovább)
- WD Red (WD30EFRX)

Igazán 2 kérdésem lenne:
- egyik az hogy jó úton járok-e a halk vinyó keresésben, vagy valami tök más szériákat kéne néznem?
- másik... igazából én HGST "fanboy" voltam amíg csak lehetett, de ők már nincsenek... Az E300 végső soron úgy került képbe, hogy úgy hallottam a Hitachi vinyó ágazatát a Toshiba vásárolta fel, és ezek a mostani Toshiba HDD-k gyakorlatilag a HGST örökösei. Igaz ez? :B

P.S: Seagate és Samsung felejtős! :N

Turenkarn

(#58112) Lauda válasza Tyrel (#58111) üzenetére


Lauda
félisten

WD Purple/Red-et nézegess, ahogy olvasom a purple talán csendesebb. Bizton nem állíthatom, mert nekem csak purplek vannak, de ezek csendesek az biztos. HGST dolgot nem értem, ontja a vinyókat, készülnek konkrétan Nas-ba is vinyók, 4-10TB méretben és dobozos kiszerelés. Azonban nem halk vinyó, 7200-es és rotyog ha megdolgoztatod. 4TB-os verziót használok asztali gépben. Nem annyira hangos, de a purplékhez képest bizony hallani, ami teljesen természetes egy 3.5-es 7200-es vinyótól.

[ Szerkesztve ]

(#58113) vlevi válasza Tyrel (#58111) üzenetére


vlevi
nagyúr

A WD RED-ből a 2,3,4 terásak halkak. Nekem vannak ilyen vinyóim otthon, ezért ezekre bizton rá tudom mondani, hogy csendesek, a többit nem ismerem, ezért inkább meghagyom másnak a választ.
Nekem ezek a winyók egy NAS-ban vannak, ami a hálószobában a TV alatt van, és nem hallom a vinyók hangják.

(#58114) Tyrel válasza Lauda (#58112) üzenetére


Tyrel
őstag

Jééé tényleg vannak még Hitachi vinyók, csak úgy szűrtem hogy a 7200rpm-eseket ne is lássam, mert azok mind hangosak - gondolom. Mondjuk fura hogy csak az van nekik.
Meg mernék esküdni hogy a Hitachi eladta a HDD gyárait, sőt tényleg, és aztán a Toshiba is kapott a HGST cafatkáiból...
Ezek szerint teljesen nem őrültem még meg. :U

@Lauda && @vlevi
Köszi, mindkettőtöknek, azt hiszem akkor a Red lesz a nekem való, a Purple-nek ez a biztonsági kamerás bullshit marketingje nekem nem jött át...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#58115) #52588800


#52588800
törölt tag

WD Gold 2TB

(#58116) TeeJay válasza Tyrel (#58114) üzenetére


TeeJay
félisten

attól hogy a WD felvásárolta, meghagytak egy kis részt HGST néven és mai napig nagyon jó HDD-t gyártanak
2,5" méretben már kettőt is vettem és nagyon bírja
míg ugye a Toshiba és WD Blue vagy Seagate 1TB-ig elég lutri szériákat ad ki addig a HGST mai napig megbízható!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58117) Zlin50


Zlin50
senior tag

Sziasztok!

Az összefoglalóban nem találtam, a WD oldalán nem tudtam megállapítani , hogy a kettő [link] [link] között milyen eltérés van. Azt láttam hogy megbízhatóságra PURZ esetén nincs adat. Nem találtam információt arra hogy a PURZ esetén van-e 8mp /5p-es fejmozgatás vagy szintén folyamatosan jár mint a PURX. Egyáltalán a PURZ ajánlott-e ennél a kapacitásnál. A 8 és 10 TB PURZ az ajánlottak között van.
Ha tud valaki segíteni a fenti kérdésben megköszönném.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#58118) negoro válasza Zlin50 (#58117) üzenetére


negoro
csendes tag

https://blog.dvrunlimited.com/archives/4173

(#58119) TeeJay


TeeJay
félisten

megszűnt a HDD tányér infó oldal?
http://rml527.blogspot.com/

egyik leghasznosabb volt, vajon miért szüntették meg? :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58120) ra^ven válasza jim bcs (#58109) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi, megéri a +7-8k-t tud annyival többet a blue EZEX-nél?
Illetve miben más a JPLX az FZEX-nél?

chopin42: :R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#58121) jim bcs válasza Zlin50 (#58117) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58117) Zlin50
A WD Purple PURX-et a PURZ váltja le, ha a PURX-ek kifogynak akkor már csak a PURZ marad. Mindkettő ugyanolyan megbízható, egyszerűen csak egy újabb széria jött mint általában.

(#58119) TeeJay
Egy ideje nem elérhető nyilvánosan, várjuk mi is mi lesz a vége, nagy kár lenne érte. Egyelőre csak az látja akinek a blogger jogosultságot ad :( Itt egy kép emlékül :O -> HDD Platter Capacity Database

(#58120) ra^ven
Meg, nem lehet 1 lapon említeni a kettőt, én adatra használom. Kisebb, csendesebb, hűvösebb. 31 fokos passzívan, a kistestvére meg 29 szintén passzívan, a ház test bench.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58123) TeeJay válasza Lauda (#58122) üzenetére


TeeJay
félisten

Mit tárolnak ezek 80 ezer HDD-re aminek nagy része 4-6 TB-os?
Atya ég mennyi HDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58124) Lauda válasza TeeJay (#58123) üzenetére


Lauda
félisten

Ha jól tudom felhőtároló szolgáltatást nyújtanak. A 12TB modellekre leszek kíváncsi, bár értékelhető adatokra még várni kell.

(#58125) ra^ven válasza jim bcs (#58121) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi, adat-nak tekinthető a normál használat? windows, esetleg torrent?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#58126) Zlin50 válasza jim bcs (#58121) üzenetére


Zlin50
senior tag

Kösz!

Érdekes hogy az újabb változat olcsóbb mint a "régi"... Fordítva jobban el tudnám képzelni, azért hogy kifogyjon...

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#58127) Lauda válasza Zlin50 (#58126) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs új és régi változat, csak más a neve.

(#58128) Zlin50 válasza Lauda (#58127) üzenetére


Zlin50
senior tag

Az áruk mégis eltérő...

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#58129) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Távoli backupnak keresek vinyót. 6-8 TB méretben. Hetente ciklikusan ~3-4 TB-t újraírok rajta, minden héten!
Bruttó 80 rá a keret.
Ezeken gondolkozom:
Seagate IronWolf 8TB [3.5"/256MB/7200/SATA3] 3 év gari - 81.000 Ft
Seagate IronWolf 6TB [3.5"/128MB/7200/SATA3] 3 év gari - 58.000 Ft
WD Gold 6TB [3.5"/128MB/7200/SATA3] 5 év gari - 74.000 Ft

Számít a megbízhatóság, mert nem szivesen mennék ki a helyszínre cserélni gari időn belól plusz utána is kellemetlen, ha gari lejárat +1 nap után megadja magát. WD RE (új nevén GOLD) vinyókkal van tömeges tapasztalatom. Brutál jól bírják, 40-50-60.000 üzemórát is elmennek szerverben, úgy hogy közben szénné vannak rángatva a sok párhuzamos I/O-tól.
Itt nem lesz fej nyűstölés, csak 100Mbit/s -en szép nyugis írás hetente több nap.
Nyitnék az IronWolf fele, kérdés, hogy bírja-e ezt a sok adat írást. Ugye ez nem klasszikus NAS felhasználás, ahol Pistike kimenti a képeit, filmjeit és időnként frissíti. Itt hetente 4TB-t újraírok, ami oké, nem egy hatalmas mennyiség, de nem home felhasználás.
Ilyesmiben van tapasztalatotok?

Köszi

mod: közben [link] szerint 180TB/év.
52 héttel számolva 3,46 TB. Szóval ez határeset innen nézve. :(

[ Szerkesztve ]

(#58130) Lauda válasza Proci85 (#58129) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek közül egyértelműen a gold. Évi 550tb workload, 5 év gar és 2 millió óra mtbf.

(#58131) jim bcs válasza ra^ven (#58125) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58125) ra^ven
Persze. Nálam az 500GB-os kis tesó szolgál rendszer-játék-torrent alatt, néha kevésnek érzem, jövőre lecserélem 1TB-ra, ez meg megy mellé.

(#58126) Zlin50
Pár hónap eltéréssel jöttek ki, most párhuzamosan futnak és mint írtam ha kikopnak a raktárból akkor marad az "újabb".

(#58129) Proci85
Ne gondolkozz tovább -> WD Gold

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58132) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Használtam sokáig korábbi kiadású Seagate SSHD-t, elégedett voltam velük.

Most ezzel az újabb Seagate FireCuda SSHD 1TB/8GB 5400rpm 64MB modellel szemezgetek.
Van valakinek vele tapasztalata?
Esetleges vélemény ellene, vagy mellette?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58133) choco01


choco01
addikt

Hali.

Asztali gépbe, mentésre, letöltésekre WD Purple vagy Red lenne jobb választás 2TB-ban?

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#58134) Proci85 válasza jim bcs (#58131) üzenetére


Proci85
senior tag

Köszi fúk, WD Gold 6TB -t rendeltem végül a megerősítésekre. Ha lesz hosszabb tapasztalat, megírom. Bízom benne, h nem lesz rosszabb a többi RE-től :)

[ Szerkesztve ]

(#58135) Dzsekó válasza choco01 (#58133) üzenetére


Dzsekó
addikt

Teljesen mindegy, mindkettő jó. Vedd, amelyik az olcsóbb.

(#58136) Chris0321


Chris0321
addikt

Szevasztok.

Azt szeretném megkérdezni, hogy 20-25.000 ft-os árban tudtok-e ajánlani 3.5"-os 2 tb-os winchestert a windowsnak és játékra is lenne használva vagy ilyen árkategóriában csak 1 tb-os van?

(#58137) jim bcs válasza embe (#58132) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58132) embe
Itthonról kevés a tapasztalat, még nagyon új széria, kinti infók szerint jó, az 5 év gari mellette szól. Ettől függetlenül ssd+hdd kombót javasolnék.

(#58134) Proci85
Tovább csiszolták az RE-t, kétlem, hogy rosszabb lenne, sőt ;)

(#58136) Chris0321
1TB WD Scorpio Black WD10JPLX
2TB Toshiba P300
1TB Seagate FireCuda ST1000DX002

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58138) Chris0321 válasza jim bcs (#58137) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm a gyors választ.

(#58139) Lauda válasza Proci85 (#58134) üzenetére


Lauda
félisten

(#58140) ra^ven válasza jim bcs (#58137) üzenetére


ra^ven
senior tag

Szia!

Köszi az eddigi segítséget, közben megnéztem, hogy a WD Black JPLX a 2,5"-ös verzió, az FZEX pedig a 3,5".
Van más jelentősége amiért a 2,5" melletti típusnál kellene maradnom?
Köszi. :B

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#58141) jim bcs válasza Lauda (#58139) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58139) Lauda
Ott van a téma tudnivalókban és az összefoglaló elején is :D

(#58140) ra^ven
Hűvösebb és csendesebb, mondhatni semmi hangja nincs.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58142) TeeJay


TeeJay
félisten

WD10JPVX mennyire vállalható HDD?
ma vettem egy 1TB-os WD Black-et laptopba
de kaptam egy másik bontásra ítélt laptopot amiben ez a WD Blue van
ha jól látom 9,5mm magas tehát 2tányéros lehet, kérdés mennyire bírja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58143) Lauda válasza TeeJay (#58142) üzenetére


Lauda
félisten

Bent van az ajánlottak között az összefoglalóban, szóval jó vinyó.

jim bcs ;)

(#58144) TeeJay válasza Lauda (#58143) üzenetére


TeeJay
félisten

közben meg azt olvasom hogy bolond módra parkolja a fejet és állítja le a motort...
a HGST 5K1000 -ban legalább az APM letiltható így nincs parkolás meg motorleállítás sem
itt meg ha nem lehet kapcsolni akkor gebasz van mert adatot akarok rá menteni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58145) King Unique válasza TeeJay (#58144) üzenetére


King Unique
titán

A fejparkolás még hagyján, de ennél a típusnál inkább a gyakori motorleállítás lehet probléma (példa). Amire ráadásul a wdidle3 sem feltétlen megoldás, mert az a fejparkolást állítja át. Igaz, a notebook merevlemezek azért bírják a strapát ilyen téren is, lásd pl. a korábban említett 18 ezres és 62 ezres értékek. De ez nyilván nem jelenti azt, hogy lehet akármennyi és hadd szaporodjon csak. Ha rövid idő alatt túl nagy értéket produkál a drive, akkor érdemes tiltani pl. a HDS-ben a lemezek leállásának akadályozása opcióval. A példában az 1-es a lemez sorszáma, ami nálad lehet ettől eltérő (pl. 0/2/3 stb.). Illetve a * (csillag) az összes meghajtónál tiltja.

[ Szerkesztve ]

(#58146) TeeJay válasza King Unique (#58145) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk külső rack-be adatot menteni még elmehet így.
havonta 1x bedugva pár leállás fejparkolás kibírható
rendszer alatt volt használva majd most tesztelem le hogy milyen rotty állapotban van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58147) Lauda válasza TeeJay (#58144) üzenetére


Lauda
félisten

Ha adatmentésre használnád, mi jelentősége van mennyit fog parkolni? Szerintem semennyi.

(#58148) embe válasza jim bcs (#58137) üzenetére


embe
nagyúr

A laposba csak hdd caddyvel tudnám megoldani.
Mint mondtam használtam sshd-t, azzal a géppel az ahhoz kapcsolódó felhasználói szokásaimhoz az elég. Két ssd most is itt pihen mellettem, nem csikol. Az egyik asztali gépemben így van, vagyis ssd+hdd.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58149) embe válasza King Unique (#58145) üzenetére


embe
nagyúr

Amit a múltkor említettem én is a sok indulás leállást, W10 bug lehet. W7 alatt nem jelentkezett. Volt aki rám írt fórumon, hogy neki is csak w10 alatt jelentkezik.
Felbosszantott. Ugyanarra a vinyóra feltettem egy w7-et azon nem jelentkezett. Csináltam 2 particiót,, az egyiken 7 a másikon 10. Csak a 10-en jelentkezett.
Okát nem sikerült kideríteni.

Két lapossal is, több vinyóval ki lett próbálva. :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58150) TeeJay válasza Lauda (#58147) üzenetére


TeeJay
félisten

külső rack-ben nyílván nem fontos mert 2-3 felpörgést kibír
oprendszer alá gáz
csak azért mondom mert laptopban kaptam és 2éves laptop kitudja mennyi parkolást kapott
majd mindjárt neki esek és kiderül mi a szitu.
más téma

most már vágom miért olyan tartós a HGST 5K1000 HDD-m
szinte 100%-ban azonos kívülre a vadiúj WD 1TB Black HDD-vel
mutatom fotón

tuti hogy ugyanabban a gyárban készül kínában


[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.