Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) Akellla válasza zsocy (#37299) üzenetére


Akellla
tag

Hogy tudod a kosárba tenni? Vagy elfogyott már ? Üdv

(#37302) sirarcheer válasza Akellla (#37301) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Azt írja a honlap, hogy csak üzletünkben.
Udpate 65 elfogyott:

55 van még talán:

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#37303) taranis válasza zsocy (#37299) üzenetére


taranis
addikt

Dettó, hirtelen felindulásból vásároltam én is, csak elkövettem azt a hibát, hogy szóltam asszonynak. Így végül egy kisebb veszekedés után tudtam csak megvenni :D Sokat húzott a latba, hogy figyeljémár itt a fórumban is írják, hogy ennyiért kihagyhatatlan, szóval köszi srácok :D

colorizer.net

(#37304) libus válasza stilo18 (#37300) üzenetére


libus
őstag

Én akkor sem csábulok el! ;]
Pedig ennyiért tényleg jó vétel..
De kitartok a C9 mellett. ;]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#37305) stilo18 válasza libus (#37304) üzenetére


stilo18
addikt

Cimborám ma vette meg a C9-et, gondold el mekkora "irigység" van :))

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37306) Dzséék


Dzséék
újonc

Ja akkor te megvárod, míg az ára lemegy 400k-ra? :))

(#37307) Mankó válasza pinnacle (#37220) üzenetére


Mankó
veterán

4096x2160p-re és 3840x2160p-re 23.98, 24, 25, 29.97, 30, 50, 59.94, 60 Hz

Kérdés van e értelme át állítani valamelyikre és ha igen, akkor melyikre a jobb mozgáshoz?

(#37308) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Sziasztok
Szüleimnek kéne egy új 40"-es TV, főképp Telekom IPTV box-hoz, Netflixhez, DLNA/UPNP-hez.
Jelenleg egy 2012-es, 32"-es Samsung Smart Tv van nekik, ami méretét kivéve tökéletes számukra. A Thomson 40FE5606 tv-t nézték ki, de úgy tudom nem nagyon ajánlott a márka.

A lényeg:
40" legyen (43"-as NEM fér el)
Min 2db HDMI
Netflix legyen rajta
Tudjon DLNA-t/UPNP-t, azaz telefonról le tudjon játszani videót (pl BubbleUPnP appal)
FullHD tökéletes nekik, hangja ne a legbénább doboz kategória legyen
És ami a legfontosabb és emiatt a legnehezebb:
Max ár 85e ft, tudom ez nagyon kevés, de ennyi van rá és kész

Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#37309) nitro16 válasza taranis (#37303) üzenetére


nitro16
senior tag

Ahogy mondtam ennyiért sehol nem kaptad volna meg úgy, hogy ez idei széria. Én még hétvégén rendeltem be ugyan ezt 400k-ért(ami még mindig jó ár volt érte nem, hogy 320-ért)..... csak vissza mondtam mert meggondoltam magam és inkább egy 65c9 oled lesz jövőre.

libus: reggel az volt az első rálestem, hogy mennyire tolták le a 65-s de hát semmenyire.. tudják mi a jó :DD :)) Amúgy szerintem komolyabb áresés jövő tavasszal várható csak annál előbb nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#37310) libus válasza stilo18 (#37305) üzenetére


libus
őstag

:D
Remélem elmész csodálni :D :Y
Én is már nagyon várom a black friday-t, De már kivárom azt a pár napot :DDD

nitro16: tavaszig nem fogok várni.. :N

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#37311) djnice válasza zsocy (#37299) üzenetére


djnice
veterán

Csak jókor kell jó helyen lenni :P
[link]

(#37312) nitro16 válasza djnice (#37311) üzenetére


nitro16
senior tag

Jó de azt is említsd, hogy kiállítási darabot vettél. Úgy meg már megint árnyaltabb a kép.

(#37313) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok,
volt már low budget TV-kről review vagy eszmefuttatás? Neten nemigen találok, ezek nyilván okkal low budgetek, de azért 200k-ért 65 col jól hangzik ha nem olyan rossz. És ez a kérdés hogy az alábbiakról van e valakinek ismerete? Specifikációkat meg tudom nézni a szokásos oldalon, de ott sincs semmi ezekről ami valóban hasznos infó.
Szóval ezekről bárkinek Vélemény?

Hitachi 65HL7000
TCL 65DP600
Thomson 65UD6326
Hisense H65B7100
Samsung UE65NU7022
Thomson 65UD6436
Thomson 65UE6400
LG 65UM7100PLA
Philips 65PUS6504

főleg az érdekel hogy a szoftverük mennyire használható, netflix, HBOGo, YT streamekre, meg sima videolejátszársa felirattal?
Előre is köszi

(#37314) djnice válasza nitro16 (#37312) üzenetére


djnice
veterán

Ez igaz, de mivel az LG cseréli a panelt a gyári gar. időn belül beégésre is, így nincs vesztenivaló és kb 1 hetet ment az áruházban.

(#37315) montyx válasza stilo18 (#37255) üzenetére


montyx
aktív tag

Melyik éri meg jobban ár/érték arányban?
55XF9005BAEP
KD55XG9505BAEP

Előre is köszönök minden hasznos választ. Mindenféleképpen VA paneles TVt szeretnék, és eddig csak SONY TVm volt, ezért kérdezem ezt a kettőt. Persze, ha van 55" VA jobb ajánlat, akkor azokat is szívesen veszem. :R

Aláírás

(#37316) Dzséék válasza montyx (#37315) üzenetére


Dzséék
újonc

Én a 55FX9005-t választanám.
[Euronicsben] most csak 305K. Abszolút best buy.

(#37317) montyx válasza Dzséék (#37316) üzenetére


montyx
aktív tag

Miért azt? Miért rosszabb választás az XG95 szerinted?

Aláírás

(#37318) junior11 válasza montyx (#37317) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem a jobb ára miatt írta. Amúgy az XG95 több zónával (60) rendelkezik (bár egyesek szerint nem lett olyan jó a dimming, mint az XF90-ben, ezt nem tudom megerősíteni, sem cáfolni) valamint az újabb képfeldolgozó egységet is megkapta, az android rendszer is vélhetően tovább lesz rajta támogatva. De mivel újabb, idei kiadás, még drágább, a későbbiekben még biztosan esni fog valamennyit az ára.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37319) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy melyik gyártónak van a legjobb felskálázási algoritmusa?
KB 49-58"-os, felsőkategóriás LED (Q70, Q80, XG9505, SM9010) vagy OLAD (Panasonic vagy LG) TV szeretnék venni. De egyelőre a gyerekek miatt főként nem 4K tartalmakkal használnánk. (pl.: mesecsatornák, SD/HD TV adások)

Előre is köszönöm.

Üdv

(#37320) montyx válasza junior11 (#37318) üzenetére


montyx
aktív tag

Köszönöm az infókat. Azt lehet tudni, hogy mikor szokott esni az ára? Tehát kb mikorra várható egy árvágás az XG95 kapcsán? Mert annyira nem sürgős a vásárlás, hogy most rohanjak érte.

Aláírás

(#37321) erahurka


erahurka
félisten

Üdv!

Mit ajánlotok, ha fontos az alacsony input lag? 43-50" közt. 200-nál nem szánnék rá többet, de azért mondhattok drágábbat is, majd figyelem az akciókat. :R

Ennyiért OLED gondolom esélytelen, úgyhogy meg se kérdem, mennyire veszélyes a beégés manapság.

(#37322) junior11 válasza montyx (#37320) üzenetére


junior11
veterán

Nem tudom, ilyen téren nem vagyok képben. De szerintem ezt előre nem lehet megjósolni, csak max tippelni, nemsokára Black Friday vagy pl. a karácsonyi ünnepek tájékán esetleg januárban. Ha jövőre kijönnek az új modellek, az is lejjebb nyomhatja az árát, ha még marad belőle új, bontatlan darab.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37323) japunk


japunk
aktív tag

Kicsit pontosítanám a korábbi hozzászólásomat, ma egy kicsit elmerültem a témában és ezeket a TV-ket találtam:
LG OLED55B8PLA
Sony KD55XF9005B
Samsung QE55Q60RA

Legfőképp TV, Netflix, PS4-re lenne használva. Tudnátok írni ezekről valamit?
Köszönöm előre is!

The owls are not what they seem.

(#37324) montyx válasza junior11 (#37322) üzenetére


montyx
aktív tag

Köszönöm a segítséget

Aláírás

(#37325) junior11 válasza montyx (#37324) üzenetére


junior11
veterán

Nincs mit, esetleg nézz be még a Sony LCD tévés topikba.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37326) pinnacle válasza Mankó (#37307) üzenetére


pinnacle
nagyúr

60Hz-re. Régebben ajánlották, hogy a képernyőhöz való szinkronizálás legyen kikapcsolva a lejátszóban. Már nincs is ilyen beállítás.

(#37327) stilo18 válasza montyx (#37315) üzenetére


stilo18
addikt

Az 55XF9005 éri meg jobban.
Ugyan az XG95 nagyobb fényerővel rendelkezik, megkapta azt a chipet, ami az idei master szériában van (az XF9 "csak" az extreme - et kapta), ettől függetlenül nincs akkora különbség, hogy plusszba fizetnék 70k Ft-ot...
Ami érdekes, hogy az XG95 kevesebb ramot kapott, mint az XF9 viszont... :F

Egy voks tőlem az 55XF9 - re ezzel a mostani árral.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37328) nitro16 válasza japunk (#37323) üzenetére


nitro16
senior tag

Heti szinten lehet olvasni ezekről a tv-ről. Használd a keresőt, és találsz egy csomó infót. :K

[ Szerkesztve ]

(#37329) stilo18 válasza japunk (#37323) üzenetére


stilo18
addikt

Eléggé eltérő kategóriájú tv-ket jelöltél meg.

Képminőségben B8-XF9 - Q60 a sorrend, értelemszerűen az OLED - nek van a legjobb képe.

55B8-at már nem nagyon lehet kapni.
Ha OLED - et szeretnél, akkor 340k - ért pár Euronics - ban még van készleten a Panasonic FZ800-as, azzal nem lősz mellé.

A mostani akciós áron a Sony is nagyon jó vétel, mindig is az volt, ennyiért pláne.

A Q60 nem ebben a kategóriában játszik, Samsung részről a Q70 az ide illő.

(Viszont képminőségben mind a kettő a Panasonic alatt van)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37330) Osynho


Osynho
addikt

Hello!

A LG 70UK6950PLA Va paneles?

(#37331) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Igen VA paneles

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#37332) japunk válasza stilo18 (#37329) üzenetére


japunk
aktív tag

Koszonom a valaszodat! Q60at modositanam Q70re, az Euronicsnal a hetvegen 290 korul van az ara, a Sony 315 a medianal. Az LG elvileg meg elvetve lehet a videki Euronics uzletekben 300ert. Az elobb voltam megnezni a Q70et meg a Sonyt de nagy kulonbseget nem lattam a 2 TV kozott.

The owls are not what they seem.

(#37333) Osynho válasza Bembee12 (#37331) üzenetére


Osynho
addikt

Köszi! Ez a jobb, vagy az MU7100PLA? Utóbbi is VA paneles elvileg.

(#37334) Osynho


Osynho
addikt

Euronicsban vagyok, utolsó, kiallitott darab 70UK6950PLA-t nézem. Miskolcon van bontatlan, de csak személyesen vehető meg... Lassan 2020-at írunk! A kiallitott peldanybol kedvezményt nem akarnak adni, nem adnak távirányítót, így azt se tudom megnezni, mennyit ment a tv. Ha sikerül elkernem a távirányítót, milyen kóddal nézhetem meg az üzemidőt? Komolyan, mintha direkt nem akarnák eladni a tv-t. :(((

[ Szerkesztve ]

(#37335) erahurka válasza Osynho (#37334) üzenetére


erahurka
félisten

Euronicsban egy hónapig hülyítettek minket egy porszívóval, mindig az volt a válsz, hogy jövő héten már biztos lesz. Végül 40%-os kuponnal megvettük a gyártó webáruházából. Kretén banda.

[ Szerkesztve ]

(#37336) Vini011 válasza Dzséék (#37316) üzenetére


Vini011
csendes tag

Ár érték arányban valóban az xf9005.
Nekem az eggyel korábbi kd65xe9005 van, majdnem tökéletes.
Viszont ha nem ár értek arány fontos akkor inkább az xg9505 venném a helyedben, mivel maga az tv és az android rendszer is gyorsabban reagál mint az xf9005, mivel az xg széria minden tagja új rendszer processzort és 3 GB RAM kapott míg a korábbi szériák 2 GB memória szereltek az xf és az xe is.
Lényegesen észre vehető az xg széria gyorsabb reagalasa több háttérben futó alkalmazas esetén főleg pl kodi, stb

(#37337) Smish


Smish
tag

Sziasztok!

Holnap megyek tévét venni, nem tudok dönteni.
Szerintetek melyik legyne:
LG 65SM8200PLA NanoCell
[link]
SONY BRAVIA KD65XG8096BAEP
[link]
320k a nagyon max keret és fontos a 65 col. Szóval ezt a kettőt néztem ki.

Tipp, vélemény, bármi?

(#37338) jeni válasza Smish (#37337) üzenetére


jeni
félisten

(#37339) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

150K körüli ársávban van az alábbi modellnél jobb VA paneles 50"-es vétel?
Samsung UE50RU7402
A képminőség a legfontosabb számomra.
Köszi!

(#37340) Castell válasza -ZeeZee- (#37291) üzenetére


Castell
aktív tag

2 éve volt szerencsém egy TCL gyártmány UHD smart tv-hez:

- Borzalmas volt az sd adások minősége
- Doboz hang
- Folyamatosan öszeomló tv szoftver

Az áraik csábítók, de csodák nincsenek a tv piacon, szóval ide vagy oda az 5 év jótállás, én nem venném akkor sem.

(#37341) ccsabbi


ccsabbi
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek a 55q85 samu 393 ért euronicsba?
Vagy megy még ez lejjebb is?

(#37342) japunk


japunk
aktív tag

Na akkor egy utolso kerdes aztan megyek a hetvegen TVt venni.
Panasonic FZ800 vagy Sony XF9005? :D

The owls are not what they seem.

(#37343) Gauguin válasza japunk (#37342) üzenetére


Gauguin
tag

Üdv!

2 egészen különböző készülék.

Pana: oled, mindenben a másik (és az összes lcd) felett, kb. tökéletes színek, mozgás, fekete, no blooming, stb. - viszont, ha megvan benned a para a beégéstől (korhatáros karika, piros hírsáv, kereskedelmi adók logói, sportközvetítések statikus eredményjelzői, stb.), akkor inkább ne azt válaszd. Kicsit túl van tolva ez a probléma, de létezik.

Sony: kategóriája kiemelkedő VA paneles készüléke, tavalyi csúcsmodel, ismert és tipikus lcd és sony hibákkal (pl. nincs tökéletes fekete, van blooming és a sarkokban lehet sötétedés), amelyekkel együtt lehet élni, sötét és világos szobában sem kell szégyenkeznie, androidtv-vel meg kell barátkozni, de nem tragikus.

TV-nézési szokások meghatározók, az árkülönbözet lehet mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#37344) Gauguin válasza ccsabbi (#37341) üzenetére


Gauguin
tag

Üdv!

Ezidáig ez a legjobb ár a termékciklusban, tippem szerint BF-kor ennél sokkal olcsóbb nem lesz, az Euronics most szépen odavágott a többieknek, a Q90 is 500k alá futott náluk.

Q80-ról Mankó fórumtársunk tud mesélni, egy kommentje pl. kicsit fentebb: (#135526) Mankó

(#37345) drr


drr
őstag

Sziasztok!
150e-ig a leginkább kompromisszum mentes smart tévét keresem. 43-50 col és 4k.
Várom az ajánlatokat! Köszi előre is a válaszokat :)

(#37346) -ZeeZee- válasza Castell (#37340) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Értem. Nem vagyok guru, de úgy emlékszem, hogy nem szabad UHD-t venni SD adásokra, max FullHD-t, mert a képjavító csak maszatolni tud, nem tud csodát művelni a felskálázással. De ez igaz minden márkára, még a neves gyártókra is. A TV szoftvert sajnos olvastam már a TCL topikban is, hogy folyamatosan frissítik, de még mindig nem az igazi.

Kár, pedig csábító. Főleg, hogy a Rtingsen elég jónak (majdnemhogy bestbuynak) minősítik a TCL készülékeket, főleg az áruk miatt. Persze nem az olcsó kategóriás szériákat, de valljuk be a Samsung/LG alsó kategóriás készülékei sem jobbak.

Szerk: tudsz mondani egy típust, hogy milyened volt?

[ Szerkesztve ]

(#37347) japunk válasza Gauguin (#37343) üzenetére


japunk
aktív tag

Kb 30e Ft a kulonbseg a 2 TV kozott. Az OLED beegestol egy picit tartok, de azt sem szeretnem hogy sotetben foltos feketet nezzek. Nagy dilemma, egyszeruen nem tudok donteni. Szivem szerint a Panat vennem mert az Android TVtol is tartok egy csoppet, de nem tudom mennyire gyakran fordulhat elo egy ilyen beeges.

The owls are not what they seem.

(#37348) Mankó válasza pinnacle (#37326) üzenetére


Mankó
veterán

Van még ilyen beállítás Kodiban, de akkor nincs hangtovábbítás. Tény hogy jobb vele a mozgás, de csak sztereóba fog szólni.
Tegnap szórakoztam a frissítésekkel, 50 Hz-en apró folyamatos szaggatások voltak, 60 Hz-en artifaktok. Furcsa mód 24 Hz-en folyamatos kép, nagyon ritka, mintha megdöccent volna egy kicsit képpel, artifactot nem láttam.
Eddig a tv adás tetszett mozgás ügyileg a legjobban, most 24 Hz-el a média lejátszó által lejátszott tartalom. Még tesztelgetem, ha ez a fajta mozgás maradna, mint amit tegnap este láttam A Vikingek sorozaton, simán kibékülnék vele, ez az eddigi legjobb, mert képminőségben nem láttam változást.

(#37349) Snoop27 válasza montyx (#37320) üzenetére


Snoop27
őstag

Nemrég vásároltam egy 65XF9005-öst (ezúton is köszönöm mindenkinek a tanácsokat) s meg vagyok vele elégedve. Egyetlen minusz talán csak az, hogy sötét háttérnél látok világos foltokat, de amint megjelenik a tartalom már nem vevődik észre és nem is zavaró. A színeket is nagyjából már sikerűlt belőnöm, szoval szép és jó. Az XG árcsökkenésére vártam én is, de meguntam s ennél maradtam, nem bántam meg.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#37350) Isti0221 válasza Mankó (#37348) üzenetére


Isti0221
tag

Pont erről olvastam tegnap.
https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p
Ha jól értem, külön tesztelik a tv-ket milyen forrással "judder-free" a tv.
A legjobb, ha a lejátszó tudja a 24p jelet küldeni 60hz helyett.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.