Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36701) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, QE55Q70RATXXH
Ezt a tv t szeretnem venni. Azt irja, hogy a hattervilagitas direct led full-arry local dimming, mig az elozo verzioja edge led, mit jelentenek ezek? Melyik jobb? Illetve jol jarok ezzel a tv vel? Koszonom elore is.

(#36702) sirarcheer válasza Pandimakaay (#36701) üzenetére


sirarcheer
senior tag

[Edge vs Direct LED]
[36698]

PSN: sirarcheer

(#36703) vtechun


vtechun
veterán

Hello!

32 collos TV-ket kell ajánlanom az egyik kollégámnak. Egy bent fekvős helyen lesz majd a kuncsaftoknak. Ár nem mellékes, de inkább a stabil, megbízható működés, egyszerű használat lenne fontos. Tudtok ilyen típusokat ajánlani? Köszi!

(#36704) DaDa


DaDa
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a TV-k optikai kimenete folyamatosan adja a jelet úgy, hogy közben a TV hangszórója is megy (mint scart esetén) vagy, vagy ez vagy az? Elég egyedi az esetem, van egy vezeték nélküli fülhallgatóm amit eddig scarton használtam de egy másik TV-n is használnám, aminek nincs scartja csak optikai és jack audio kimenete. Viszont jack mellett nem szól a hangszóró és egyedi okok miatt annak is kéne. Rendeltem egy DAC (toslink) konvertert (még nem jött meg) és azt remélem, hogy úgy mind a TV mind a jack szólni fog. Jól remélem? Még sosem használtam semmire optikai kimenetet így nincs semmi tapasztalatom vele.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#36705) Castell válasza DaDa (#36704) üzenetére


Castell
aktív tag

Elvileg ha optikaira kötsz, akkor lesz egyszerre hangod a hangszórón is. Viszont lesz egy kis késésed az optikánál, ezért ha egyszerre szólnak majd, akkor visszhangos lesz. Ezt némelyik tv-nél lehet állítani (a késleltetést), de ritka.

(#36706) Castell válasza vtechun (#36703) üzenetére


Castell
aktív tag

Szerintem LG. Megbízhatóságuk-kezelhetőségük jó a belépő kategóriában. Semmi kimagasló nincs bennük, de pont az előző két érv miatt jó vételnek számítanak, ha tényleg csak ez az igény.

(#36707) DaDa válasza Castell (#36705) üzenetére


DaDa
senior tag

Köszönöm, meglátjuk. Talán az nem lesz probléma mert én fülhallgatóról hallgatom (mivel nagyothalló vagyok csak így hallom) párom meg a TV-ről így elvileg nem zavarhat be a visszhang. Mert én úgy se hallom a mi jön a TV-n a párom meg azt nem ami a fülhallgatón át jön.

Még egy kérdés akkor. Emiatt érdemes jobb minőségű optikai kábelt vennem, vagy ehhez az alap is jó lesz?

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#36708) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ez a tv ezért az árért mennyire nyújthat korrekt minőséget?
[link]

100-110 körül vennék max 40-43" méretű tvt és ez meg ütötte a szemem. :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#36709) kelly7


kelly7
aktív tag

Ma voltam meg nézni a 8200 pla-t. Volt mellette egy Sony KD49XG8096BAEP hát mit ne mondjak képminőségben agyon verte. Kb azonos ár azonos tudás persze ez droid, de mi a vélemény erről a tv-ről?

(#36710) IG55 válasza kelly7 (#36709) üzenetére


IG55
senior tag

hát mit ne mondjak képminőségben agyon verte.

Melyik, melyiket?

(#36711) Falconer


Falconer
aktív tag

Sziasztok
Br 200e alatt kéne 50 coll körüli TV.
Követelmény:
- Minél jobb kontraszt, színhelyesség (VA panel)
- Jack kimenet (hangfalra lesz rákötve)
- Jó ha van: Optikai kimenet
- Nem hátrány ha az ára 150hez közelebb van mint 200hoz:DD
Mik a legjobbak? Van valami lista vagy teszt erről? Összefoglalóban nulla info.

(#36712) kelly7 válasza IG55 (#36710) üzenetére


kelly7
aktív tag

Sony az LG-t

(#36713) Hzi válasza kelly7 (#36712) üzenetére


Hzi
aktív tag

Érdekes, mert műszakilag elég hasonlóak: [link]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#36714) kelly7 válasza Hzi (#36713) üzenetére


kelly7
aktív tag

Alapvetően azért mentem hogy élőben meg nézzem az LG-t és ha minden rendben el hozzak egyet. De néztem árban kb alternatívát és a sony pont mellette volt. Igaz egy tizessel drágább. Több mint fél óráig nyomkodtuk néztünk pendrive-ról pl hd tv sorozatot de a szinek, betű kontrasztok sokkal szebbek voltak. Pl az lg fehér majdhogynem szürke volt a másikhoz képest akárhogy álligattam. Jött az eladó bekapcsolta a demo módot direkt mondtam neki hogy kapcsolja ki hagy menjen mindkettőn ugyanaz. Nem azt mindom hogy az lg csúnya volt de így egymás mellett......

[ Szerkesztve ]

(#36715) francz'70


francz'70
aktív tag

Sziasztok.
A Prémium PC webshoppal van valakinek tapasztalata? Megbízható bolt? Van egy-két jó áron lévő tévéjük (samsung MU sorozat) amelyeket újként tüntet fel, de ezek 2017 gyártásúak!
Elképzelhető, hogy van még olyan belőlük amelyik nem javított, kiállított, vagy outletes! :F

(#36716) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

Ezt akarom megcsinálni a lakásban, hogy a családi naptárunkat és a to-do listet az előszobában kiírja egy rbpi segítségével.

Ami nekem ehhez kell:
1080p felbontás, LCD panel hogy kevésbé égjen be, jó betekintési szög, és ami a legfontosabb: HDMI-n keresztül bekapcsolható legyen a TV (HDMI-CEC).

Elsősorban használtat akarok venni, 50ezerig, max 40col.
Termék családod és szériákat ajánljatok és majd keresgélek. Köszi :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36717) Iván_93


Iván_93
újonc

Sziasztok!

200.000 Ft-ig szeretnék 55" méretű tv-t vásárolni.
Csak filmezésre használnám, szemből nézve. Sport, játék nem érdekel!

Amiket néztem:
-Panasonic VIERA TX-55FX700E
-Samsung UE55RU7452
-Samsung UE55RU7402
-Sony Bravia KD-55XF7096
-Sony Bravia KD-55XF7077
-Sony Bravia KD-55XF7596
-Sony Bravia KD-55XF7005
-TCL 55DC760

Fogalmam sincs melyiket kéne választanom. Azt tudom, hogy VA paneles kell.
Egyetlen szempont van: a lehető legjobb képminőséget kapjam filmezéskor, más funkciók nem érdekelnek, egy Himedia Q30 lesz előtte!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36718) Castell válasza DaDa (#36707) üzenetére


Castell
aktív tag

Van az a nagyon gagyi, ami egészen vékony és full műanyag, olyat ne vegyél, mert nem paszentos az optikai aljazatokkal. Kb. 2 hete volt egy tapasztalat, hogy egy ilyen gyenge optikai kábellel nem ment az átalakító.

(#36719) Castell válasza whited (#36708) üzenetére


Castell
aktív tag

Szia, anyagminőségre rendben vannak Sharp tv-k, a harman kardon tervezte hangszórók sem rosszak. Lengyel gyártmány, ami ugye előny, hogy pl. nem török. Meghibásodás tekintetében is jó a helyzet. Appstore a Sharpnál fapad, a táv is alap meg a menü sem high-end. A képminőség visszafogott: szvsz a Philipset, az LG-t vagy a Samu szintjét nem tudja hozni. Összeségében jó vétel az alsóházban, inkább ilyeneket vegyen az ember, mint Orion-t...

(#36720) NoMagix válasza Iván_93 (#36717) üzenetére


NoMagix
addikt

Ez a 3 Sony ugyan az, Sony Bravia KD-55XF7096, KD-55XF7077, KD-55XF7005
ez pedig androidos, KD-55XF7596
A kettő Samu között sincs nagy különbség.
A TCL számomra sötét ló! :DDD
A Panasonic IPS, tehát ha filmeket néznél a legjobb minőségben, akkor én szvsz, talán a Samsung lenne a befutó!
Azt hogy melyiknek milyen a rendszere és neked melyik lesz a legszimpatikusabb azt csak Te tudod megnézni élőben valamelyik műszaki áruházban!
itt egy link összehasonlítva egy samu és a sony [link]

(#36721) OPiiPO válasza daninet (#36716) üzenetére


OPiiPO
addikt

jól néz ki :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36722) Móncsa


Móncsa
aktív tag

75colos tv-k közül melyik lenne egy igazán jó alkalmi vétel?

(#36723) solarian88


solarian88
csendes tag

Manapság szerintetek megéri fullHD tv-t venni, vagy már kinn vagyunk abból a korból és 4k a jó mindenütt? Alsó/közép kategóriában ugyanazért a pénzért jobb lenne egy budget 4k tv vagy egy jobbféle fullhd? Általánosságban

(#36724) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

A közeljövőben tv-t szeretnék venni, max 130 ezer ft körül. Max méret 43". Ahogy néztem már vannak 4K/HDR képes készülékek, így ilyenekben gondolkozok. Szinte kizárólag "kölcsönzött" 4K HDR filmeket néznék rajta, néha 1-2 focimeccs. A forrás egy pc lenne, gtx 1060-al, és HDMI-vel kötném őket össze. Fontos, hogy legyen optikai kimenet, mert egy régebbi erősítővel szeretném összekötni. [link] Milyen tulajdonságokat kell figyelembe vennem, hogy a hang ki is jöjjön a tv-ből, úgy értem, hogy lehet gondom a különböző formátumokkal?

Köszi a segítséget előre is!

Üdv, d.

(#36725) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv, sziasztok!

Mennyire jelenthet problémát, ha a led tv (lg 55sk8500) képernyőjét az ablakon keresztül közvetlen napfény éri (gyakorlatilag naponta pár órán keresztül odasüt a nap)..., okozhat kárt benne szerintetek?
Nem nagyon találtam erre vonatkozóan semmilyen dokut a neten.
Köszi!

(#36726) Móncsa válasza bghistvan (#36725) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Üdv.
Használni nem használ az tuti. Én még azt sem engedem hogy a TV hátulját süsse a nap nem ám hogy a képernyőt.

(#36727) bghistvan válasza Móncsa (#36726) üzenetére


bghistvan
senior tag

Hát eddig én is óvtam a közvetlen napsugártól... de mivel az új lakásban a bútorok elrendezése miatt egyenlőre nem tudom megoldani a tv elhelyezését máshogy (ablaktól nem messze a fallal párhuzamosan van jelenleg és nappal igen odasüt a nap a képernyőre, ezért tanácstalan vagyok), és azon parázok nem tesz jót a kijelzőnek ....

[ Szerkesztve ]

(#36728) Haffeybu


Haffeybu
csendes újonc

Sziasztok!

Tv vásárlása előtt állok és ezen a kettőn filózok:

LG 55 UM7610PLB [link]
SAMSUNG UE55RU7402UXXH [link]

Ha van valakinek ezen készülékek közül, el tudná mondani a véleményét róla? Ha netán mind2-t ismeritek és van összehasonlítási alap az még jobb lenne :D
Köszi előre is!

(#36729) Soká válasza bghistvan (#36727) üzenetére


Soká
senior tag

függöny, elvtársak, függöny... :)

Ne hagyd, hogy süsse, biztos, hogy nem tesz jót neki.

[ Szerkesztve ]

(#36730) Móncsa válasza bghistvan (#36727) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Vágj ki kartonpapírból egy kicsit nagyobbat mint a képernyő és tedd elé vagy az ablakra tegyél egy sötétítő függönyt

(#36731) bghistvan


bghistvan
senior tag

Függöny nyilván van fent, azon keresztül érik a napsugarak (nem sötétítő függöny hanem fehér) kívül pedig redőny.. de az nem életszerű hogy állandóan sötétítsek be a tv miatt😥
Azért köszi....

(#36732) -Rolika- válasza bghistvan (#36731) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Nem tudom mennyire védné a TV-t, de esetleg valami UV szűrős fólia az ablakra?

(#36733) AL válasza Haffeybu (#36728) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Lényeges, hogy milyen a kijelző ( VA, IPS ), itt olvashatsz róla fontos infókat.
Mindegyiknek van előnye és hátránya is.
Szemből és sötétben a VA a jobb és ennek nagyobb a kontrasztja és jobb a feketéje, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS - nek .
Mindegyik más.
Ezen az oldalon meg tudod nézni az adatokat, csak a jobb felső sarokba kell a típusszámot.
Az LG tévéd IPS paneles - direct led, a Samu VA - edge led. Másik lényeges különbség, hogy a Samsung nem továbbítja a DTS hangot. Üdv.

(#36734) AL válasza solarian88 (#36723) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezt Neked kell eldönteni. Ha üzletben végignézed és kipróbálod őket, megláthatod, hogy melyik tetszik, és hogy látsz e érdembeli különbséget az eltérő felbontások között.
Az a legjobb, ha magaddal viszel egy pendrivet néhány olyan filmrészlettel, amit nézni szoktál és több készüléken ugyanazt a részletet megnézve tudsz válogatni.
Persze ha megveszed még százféle beállítási lehetőség van, amelyet saját ízlésed szerint változtathatsz rajta . Szinte mindegyiknek más a képe, tehát nem elég 1 - 2 készüléket megnézni. Előző levelemben olvashatsz a kijelzőkről. Az is fontos a választásnál. Üdv.

(#36735) AL válasza Falconer (#36711) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez a 2 Sony szinte ugyanaz apró eltérésekkel. A 7077 - esnak kicsivel jobb a képjavító rendszere és ezüst a színe. Sony Bravia KD-55XF7077
Sony Bravia KD-55XF7005
[link]
Mindkettő alap 4K ( a legolcsóbb 4K Sony, de jó ), nem androidos és VA - direct led.
Itt megnézheted az adataikat, a kimeneteket is. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36736) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok.

Megjött az LG 55OLEDB8-as TV-m szerdán. Erről írnék pár szót röviden:

Én nem TV-ként, hanem médiaeszközként fogom használni, tehát nincs sem antenna, sem beltéri egység rákötve.

Ami ezzel kapcsolatban zavar: Nem találtam meg, hogy lehetne beállítani alapértelmezett forrásnak a PLEX-et, vagy bármely más appot. -Így ugyanis fekete képernyő, vagy "Nincs jel" felirat fogad minden bekapcs-kor.
Következő problémám az internettel van:
1. Van egy 10/100-as UTP portja (mivel még ideiglenes helyen van a TV ezt nem tudtam tesztelni)
2. Wifi elég lassú, állítgatni kell a routert hogy használható legyen. N-es szabványon elég lassú, 4K tartalom streamelésére alkalmatlan.
Az AC-s szabványt bár támogatja, nagyon nem mindegy neki, milyen csatornára van állítva a router. Ettől függően lehet 2-3mb/s-et is, és 80-90-et is mérni (többet még nem sikerült, de még játszadozom majd a beállításokkal).
Szintén wifi probléma. Bekapcsolás után nincs wifi, nem csatlakozik fel magától azonnal, csak jónéhány perc után, vagy a wifi beállításokba navigáláskor.

Ami tetszik: A távirányító. Sokkal jobban használható, mint a Samsung hagyományos távirányítója. A szoftver is használható sebességű (bár a böngésző lassú, és képtelen megjegyezni bármilyen jelszót, macerás mindig beírogatni az email+pw párost).
Digi TV Online felületével teszteltem, ez jól működik, bejönnek az adások HD-ban.
Illetve RTLMost-tal, az nem működik. Legalább a mobil appba tehettek volna egy virtuális billentyűzetet a gyorsabb kereséshez.

Alkalmazásügyileg úgy tűnik nekem, a Samsung boltjában több magyar/általunk ismert app van, mint LG-nél, de a legfontosabbakat megtaláltam itt is.

Hang: Szerintem meglepően jó, én sokkal rosszabbra számítottam. Teljesen élvezhetők vele a filmek, és a zenék sem rosszak, így akár külső hangfalszett nélkül is használható (mondjuk én 5.1-et tervezek miután elkészült a nappalink)

Kép: Kicsit állítgatni kellett, de RTINGS jó kiindulásnak. HDR tartalomnál is található olyan profil, ami az adott tartalomhoz passzol, ezt még ki kell ismernem, ha nem akarom random végigpróbálni.
A fekete tényleg fekete. Mivel este állítgattam, volt is vele problémám, hogy bizonyos esetekben semmi fényt nem ad a TV, a távirányítót még nem kezelem vakon. :D
Viszont egy HDR tartalomnál nagy élményt ad, és egy hagyományos 1080p-s Netflix sorozat is teljesen élvezhető vele (hagyományos TV adásokra viszont bőven elég szinte bármely 100-150 ezres TV, fele annyi pluszt sem adna erre a célra mint amivel drágább).

Összefoglalva:
Én érzek hiányosságokat szoftver-ügyileg, ezen majd egy mini PC, vagy TV box fog tudni segíteni [ha találok HDMI 2.0-sat]. A távirányító kényelmesen használható. Az internettel vacakolni kell, de még épp használható 4K HDR streamhez (kábellel vagy ha közel az AP). A hangminőség elfogadható (mozi élményhez azért kell külső hangeszköz). A kép szerintem tökéletes (kis állítgatás után)

[ Szerkesztve ]

(#36737) KissCsaba 79


KissCsaba 79
friss újonc

Sziasztok!
Teljesen zöldfülű vagyok a TV témában, és szakértő segítséget szeretnék kérni, mert eljött az ideje hogy lecseréljük a régi 32"-os Toshiba tv-nket.
Két tv között vacillálok:
LG 55UM7100PLB UHD HDR
SAMSUNG UE50NU7022 4K UHD
Melyik lenne a jobb választás? Kb 4 m távolságról fogjuk nézni, falra szerelten, illetve szeretném, ha a tv távirányítójával lehetne a DIGI set-top boxot is irányítani, nem tudom, hogy ez egyáltalán megoldható-e, taníthatóak-e a távirányítók, vagy az LG tv esetében jó megoldás lehet esetleg a Magic Remote távirányító?
Mielőtt kérdeznétek, más tv-k azért nem jöttek számításba, mert kötött helyen vesszük a tv-t, és kb ennyit enged a törlesztőrészlet :)
Segítségeteket előre is köszönöm!
Kiss Csaba

(#36738) peestike


peestike
senior tag

Sziasztok!
41-43 collban keresnék tv-t. Ami elvárás lenne: 4k, netflix.
Tudnátok segíteni mi lenne bestbuy 150 ezerig? De, ha a 130 megállítaná se lenne baj. :DDD
Eddig nekem a philips-ek beváltak, de nem tudom, hogy most lg, samsung, vagy milyen márka felé nézelődjek...
Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#36739) peestike


peestike
senior tag

Bocsánat! Ezt már nem ide akartam! :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#36740) guerilla90


guerilla90
csendes tag

Sziasztok!
55"os TV-t keresnék VA panellal direct led megvilágítással, gyors és akadozásmentes rendszerrel. Samsung qe55q70r és sony xf9005 (vagy sony xg9505) voltak a kezdeti kiszemeltek. Viszont árban szívesen megúsznám 200 körül, így a budget alternatívaként rátaláltam a Tcl 6 series R625-re. Erről kinek mi a véleménye, esetleg tapasztalata? Beszerezhető ez lehetőleg valami megbízható helyről? És ez a Roku TV mit tud? Felveszi a versenyt a többi rendszerrel?
Előre is köszi a segítséget! :R

(#36741) IG55 válasza Victoryus94 (#36736) üzenetére


IG55
senior tag

Köszi a tapasztalatokat, ha ki tudod próbálni kábeles nettel, kérlek írd meg mit tapasztalsz.

(#36742) Isti0221


Isti0221
tag

Sziasztok!
mielőtt nagyon beleélném magam, mi a vélemény ezekről:
Samsung UE75RU7102
LG 75UK6200PLB
Köszi!

(#36743) stilo18 válasza Isti0221 (#36742) üzenetére


stilo18
addikt

Alap, belépő modellek.
Ekkora méretben az LCD gyengeségei jobban megjelenhetnek.
Ha tudod vásárold online, legyen opció a magyarázat nélküli elállástól.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36744) Isti0221 válasza stilo18 (#36743) üzenetére


Isti0221
tag

+ még ez Samsung UE75RU7092

három közül melyiket? :)
Ezek most nagyon jó áron vannak, érdemes várni a BlackFridayt és hátha lesz jobb minőség hasonló áron? Fontos lenne a 75".

(#36745) AL válasza Dugos (#36724) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Választásnál lényeges, hogy milyen a kijelzője van a tévének ( VA, IPS ).
Itt van róla 1 rövid leírás.
Mindenkinek más a jó és más tetszik.
Szemből és sötétben a VA a jobb és ennek nagyobb a kontrasztja és jobb a feketéje, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS - nek .
Mindegyik TV más, ezért a kiválasztottakat érdemes üzletben megnézni a végső döntés előtt.
Kép és hangminőségben, de szolgáltatásban is nagyok a eltérések.
Ezen az oldalon és az áruházak oldalain is lehet a kívánalmaid szerint kiszűrni a Neked tetszőket és vásárlói véleményeket is olvashatsz.
4 készülék adatait itt megnézheted, de meg tudod nézni a legtöbb készülék jellemzőit, csak a jobb felső sarokba kell a típusszámot. A kimeneteket és más jellemzőket is meg tudod itt nézni.
Az itt lévő LG tévé IPS paneles - direct led, a Samu VA - edge led. Másik lényeges különbség, hogy a Samsung nem továbbítja a DTS hangot.
Nagyon jó készülék ez a tavalyi Sony 43XF7596, de nem tudom, hogy az EMAG mennyire megbízható. Ez Androidos.
SONY BRAVIA KD-43XG7096 Ez nem androidos.
Nagyobb akciók inkább hétvégeken szoktak lenni. November elején lesznek a Joe napok, akkor is érdemes körülnézni. Ismeretlen üzletekkel vigyázni kell, mert esetenként kevesebb garanciát adnak, vagy saját szerelővel javíttatnak.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36746) AL válasza peestike (#36738) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nézd meg az előző levelemet hátha segít. Üdv.

(#36747) Victoryus94 válasza IG55 (#36741) üzenetére


Victoryus94
őstag

Sajnos csak novemberbe lesz rá lehetőségem.

(#36748) AL válasza KissCsaba 79 (#36737) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A 4 méteres nézési táv miatt a nagyobb ( LG 55UM7100PLB UHD HDR ) a jobb, mert igazából a megfelelő minőség elérése érdekében ezeket 1,5 - 2 méterről kellene nézni.
Ha esetleg az 55 - ös méretből van még ami megfelel, akkor lehetne válogatni.
Azt nem tudom, hogy a tv távirányítójával lehet e a DIGI set-top boxot is irányítani.
Itt láthatod a tévéid adatait. Üdv.

(#36749) KissCsaba 79 válasza AL (#36748) üzenetére


KissCsaba 79
friss újonc

Nagyon szépen köszönöm a választ! :) Az adatok átnézése után szerintem az LG lesz a befutó :)

(#36750) Dugos válasza AL (#36745) üzenetére


Dugos
tag

Szia! Nagyon köszönöm az infókat és az ajánlásokat! Átolvastam mindent, és nekem a VA-panel a sötét szobába, szemből nézve jobb lesz, és a direct led-et favorizálnám. Kicsit átgondoltam és miivel hosszú távra tervezek vele, 150 ezer körül is nézegettem a tv-ket, így az 50" is belefér. Nagyon tetszik az LG magic remote-ja, ezek alapján ezt néztem ki. Bár nem sok teszt van róla, az LG topikban jókat írnak róla. Szerinted jó választás lehet? Sok helyen akciós és 150 ezer körül álrulják. Üdv, d.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.