Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) gatos50


gatos50
csendes tag

Tisztelt fórumozók!
Akiknek sikerült elcsípni a nemrég 320-ért akciózott Samsung qe65q70-est azoknak szívből gratulálok és írígylem őket. Ilyen jó vétel szerintem nagyon ritkán van.
Kérdésem: 3 m-ről nézem a tv-t, Mindíg tv extra csomag. Abban szerintem full hd (is) van. 4K-s anyaghoz szerintem nem nagyon férek hozzá. Ehhez a használathoz 3 m-es távolságról aki hasonló helyzetben van milyen képátlós tv-t használ? A képátló kalkulátorokat mindet megnéztem, inkább a fórumtársak tapasztalata érdekelne. 55-vagy 65" ez itt a kérdés!
Köszönettel: Gatos

(#37552) Dareiosss válasza #42706048 (#37546) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Ilyen árkategóriában sajnos semmilyen jó vétel sincs amit lehet ajánlani, manapság ezen árszinten mindenen spórolnak a gyártók. A panelon, az anyagminőségen, stb. Ezért mondtam, hogy be kell menned egy boltba és amit úgy érzel hogy jobban megfelel neked azt megveszed.

(#37553) Dareiosss válasza gatos50 (#37551) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Full HD tv adás sem csúnya a 65" on 3 méterről. 55" on ha a full hd és a 4k közötti különbséget szeretnéd látni akkor 2méteren belülről kell nézned a tvt. Idővel lehet lesz netflixed az meg 4k, 65" ideálisabb lenne neked.

(#37554) lanszelot válasza AL (#37548) üzenetére


lanszelot
addikt

Szia,
4k nem érdekel, most is 4k tv -m van és fullhd ben használom.
A felbontás semmit se jelent.
Pont az amit leírtál, a foltok pl.
Vagy amit irtam hogy 60hz legalább mert játékhoz kell. Hdr10+ meg ilyenek.
Néztem én már mindenhol, több mint 1 éve keresem, de sehol semmi.
60Hz nagyon nehéz találni, általában 50Hz, vagy annyi se. És hogy 60Hz hdr10+ azt meg sehol.
Ezért gondoltam régi modellekre 2-3 éves full hd tv pl. De azt se találok. Áruházak itt nincsenek. Ahol van is tv, ott a 4k és ennyi. Vedd meg a legdrágábbat, és a legújabbat, az a jó.
A számok, a neten nekem semmit se mondanak. Minden gyártó mást ír, és a Hz -t nem sok irja le.

(#37555) Soká válasza gatos50 (#37551) üzenetére


Soká
senior tag

Ez nem jó neked?
https://euronics.hu/termekek/samsung-qe65q60ratxxh-4k-uhd-qled-smart-tv/p/227155
Ez "csak" 300e, 2kg-mal több anyag van benne :) ez energiatakarékosabb. A hangja gyengébb ugyan, nem tudom, hogy a képi paraméterei mennyivel rosszabbak?
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/815aa4015

(#37556) csucsotke válasza #42706048 (#37546) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Dolgoztam a Samsungban, hát anyaghasználat az van, ha jön a kóreai nagyfőnök aztán minden ázsiaiat ott végigver bottal. Ne legyenek illúzióid hogy a philipsben a felső tízezer fehér kesztyűben megemel tízszer minden egyes tévét.

(#37557) gatos50


gatos50
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat! Igen ha a jövőt nézem és ha a tv adás is javulna a hdr felé, akkor egyértelműen a 65" Filmet Hbo Go-ról merevlemezről ritkán nézek. A Netflix érdekelne de a netem Wifin csak kb 15-20 Mbit/sec Invitel, félek nem lenne elég.
A samu 65Q60-at nagyon nézem, de külföldi összehasonlító teszteknél nagyon jobbnak mondják a 70-es képét, az meg már nagyon messze van árban ehhez.
Én is várom a pénteket, Hátha lesz ebben az árfekvésben valami ütős.
Tehát akkor 90% TV, 10% filmnézés használati szokásnál is nyerjen a 65"?
3 nap alatt el kellene döntenem.

(#37558) nitro16 válasza gatos50 (#37557) üzenetére


nitro16
senior tag

Talán mm-be is letolják a qe65q70-t. (Előtte áfa mentes napokon volt 362k-ért ott. Talán lesz megint ilyen áron, igaz a 320k-s euronics ár jobb volt de szerintem még annyiért is bőven jó ha nincs jobb opció).

(#37559) torma99


torma99
aktív tag

Picit változott az elérhető tv-k köre, így 75-ösök maradtak, bővültek. Így már LG is bent van a képben.

Nekem ez a három nagyon egykutya, ugyanakkor az LG felé hajlok:

[LG 75UM7000PLA]
SAMSUNG UE75RU7092
Samsung UE75RU7102KXXH

(#37560) Soká válasza gatos50 (#37557) üzenetére


Soká
senior tag

"külföldi összehasonlító teszteknél nagyon jobbnak mondják a 70-es képét,"

Másképpen nem is lenne indokolt köztük a nagy árkülönbség. (bár néha nem olyan tényezőkről van szó aminek érdemi köze lenne a képminőséghez)

Az én véleményem nem meghatározó, de ha TVadást nézel, ami jó esetben is HD körüli, így egy 65'ös 4k tv nem biztos, hogy kifuthatja magát. Azért sokat számít, hogy mit, milyen minőségben és milyen körülmények között nézel. Ha veszel egy jó tv-t, akkor egyszerűen érdemes valamelyest mozis körülményeket teremteni. És ha megteszed, akkor fogod érzékelni a képminőségi pluszokat. És kedved is több lesz filmet nézni.
Én, ha aktuális lesz, akkor inkább hajtanék egy 55'ös OLED tv-re semmint egy 65ös egyébre. Inkább ülök közelebb, de színek és feketék legyenek rendben.

(#37561) Monte2009


Monte2009
újonc

Sziasztok!
TV vásárlás előtt állok és szeretnék segítséget kérni tőletek. :)
Amit szeretnék, hogy a TV legyen...
- 55" méretű illetve
- 100hz-es és (Xbox one X lesz rákötve)
- VA paneles legyen.
Ha van ilyen 250e ft +/- 10% körül akkor annak nagyon örülnék :D
Köszönöm!

(#37562) AL válasza lanszelot (#37554) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Hiába keresel ilyen igényekre nrm találsz tévét. FHD és HDR10+ nincs együtt és ilyen nagy méretben csak 4 K tévé van. Herz 50- 60, vagy 100-120 van olyan nincs, hogy 50-60 Hz alatti. 50-60 Hz es TV ugyanaz.
A felhősödés nem a 4K miatt van, hanem a kijelzö hibája. Az előző levelemben lévő táblázatban meg tudod nézni szinte minden tévé adatait, csak a jobb felső sarokba kell a típusszámot beírni. Ha a tévé vásárlással kapcsolatos cikkeket ( amit szintén mellékeltem az előző levélben ) elolvasod, akkor egy kicsit jobban érthető lesz. Ha nem értesz valami adatot, megnevezést csak üssed be a google keresőbe és előjönnek a magyarázatok. Nem írtad, hogy mennyit szánsz rá, mert egy komolyabb Sony, vagy hasonló márkásabb készülékekben nem csalódnál. Anélkül, hogy egy nagyobb választékok megnéznél nem szabad vásárolni, mert úgy nem lesz összehasonlítási alapod. Le kell mondanod az FHD tévéről. Ha nem nézel 4K felbontást ( de ha a játék HDR10, akkor szerintem 4K is ), akkor is jó a 4 K TV. Próbálj jobban utánnajárni, mert így nem találsz jó tévét, régi, használt pedig ugyanúgy nem tudja kielégíteni az igényeidet és még garancia sincs hozzá. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#37563) lanszelot válasza AL (#37562) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
30Hz tv is van, sok tv-nel a 4k 30Hz.
60Hz a konzol miatt kell, azt támogatja. 50Hz miatt van hogy 30Hz val megy a játék, és nincs opció állításra. 30Hz az meg borzalom.
4k ban alig látni a feliratokat, azért nem kell /tapasztalat/. 4k val csak a nyűg van.
A pc tudna 4k-ban menni, és ott is szeretne, de én nem akarom, emiatt gubanc gubanc gubanc..
Így viszont leteszek a tv ről.
A buták miatt van ez. Sok pocsék tv van kint, de 4k. Ugyanannyibol egy sokkal jobb full hd panelt is berakhatnának, de 4k kell a parasztnak, hogy a szalagos videjó magnót nézze.
Olyan ez mint a telefonok 4k kijelzője, annak is sok értelme van....de 4k
Hát így jártam :(
Köszönöm szépen a segítséget :)

(#37564) KisBundi válasza lanszelot (#37563) üzenetére


KisBundi
őstag

Valamit összekeversz! 30Hz-es TV nincs és nem is lesz. Te inkább a 30fps-re gondolták. A 30Hz az emberi szem számára már egy brutál zavaró villogás lenne.

(#37565) Dareiosss válasza lanszelot (#37563) üzenetére


Dareiosss
senior tag

A te fejedben van valami hatalmas gubanc. Javaslom máshol írd ki magadból a hüyeségeid.

(#37566) fjanni


fjanni
tag

Egy jó cikk a képfrissítési frekvenciákról ha valakit érdekel: [link]
Egyébként ha valakinek a szeme érzékeny az 50Hz-re annál fontos hogy 100Hz meglegyen, én nem láttam különbséget pedig egymás mellett néztem a kétfélét.

(#37567) Crusnik


Crusnik
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állunk, ami miatt el is kezdtem olvasni a TV-vel kapcsolatos topikokat, de minél többet olvasom, annál jobban összezavarodom. :))

43-49" méretben keresnénk TV-t, a keret 150-250 között mozog, nagy részben netflix, hbo go-ra lenne használva, ritkán meccsnézésre, 4K jöhet (bár nem tudom mennyire lesz kihasználva) és főképp párommal néznénk, így a betekintési szög, panel sem annyira fontos nekünk.

Ezekben gondolkodom:

Samsung UE50RU7402
Samsung QE49Q60 (habár párszor találkoztam vele, hogy a Q60 inkább kerülendő)

LG 49SM8200
LG 49SM8600

Sony KD49XG8096
Sony KD49XG8396

Sony tv-kel szemezek, azonban kicsit tartok az Android rendszertől, összehasonlítva a másik két gyártó rendszerével.

Valaki tudna segíteni a fenti TV-kel kapcsolatban, vagy ha ezeket nem érdemes, akkor ebben a kategóriában jobb vételt?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37568) AL válasza Dareiosss (#37565) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha valaki nem szakember, azért még nem kell sértegetni ! Tanácsot kért és ha tudsz legyél szíves segíteni. A játékokhoz nem értek, ha tudtok magyarázátok el Neki a lényeget. Biztos jobban örülne neki, mint az ilyen szemrehányásnak. Azért van ez a topick, hogy a tapasztaltabbak megosszák a tudásukat másokkal. Ezzel nem akarlak bántani csak Nekem és Neked is rosszul esne, ha kérdezünk valamit, aztán válasz helyett elküldenének a francba. Olyan ember nincs, aki mindent tud és mindenkinél van okosabb, tapasztaltabb. A mai technika olyan, hogy szinte lehetetlen követni. Üdv.

(#37569) lanszelot válasza KisBundi (#37564) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Tessék, ezt olvasd el:
https://www.whathifi.com/bush/le-39gbp/review

Rengeteg ilyen tv van ami 4k , de csak 30Hz
Nem fps, hanem Hz.

(#37570) piero86 válasza lanszelot (#37569) üzenetére


piero86
aktív tag

Igen. Amin HDMI 1.4 van.
De legtöbb 4k tv már Hdmi 2.0-val jön.

(#37571) grabber válasza lanszelot (#37569) üzenetére


grabber
addikt

De ez a HDMI-re vonatkozik és nem a kijelzőre. A HDMI-re vonatkozik,nem a kijelzőre. Ha szar csatlakozó van benne,ami nem tud többet,akkor azon a csatlakozón csak 30Hz fog menni. DE a kijelző többet tud. Magyarán nem tudsz rákötni HDMI-n olyan eszközt ami a 4K alatt 30Hz-nél többet tudna.

HDMI szabvány 1.4
3840×2160 @ 24-25-30 Hz

(#37572) KisBundi


KisBundi
őstag

Le a kalappal az Alza előtt. Tegnap délután megrendeltem a Samsung UE55RU8002-t és ma már hozta is a futár! :Y

(#37573) lanszelot válasza grabber (#37571) üzenetére


lanszelot
addikt

Értem, de a végeredmény mégis 30Hz.
Kb 1 éve nézegettem, de rengeteg tv nél találkoztam 30Hz vel. Hogy hdmi vagy sem az mindegy, mert nincs rá mód kicserélni a hdmi -t
Pont az ilyen fricskák miatt fordultam ide.
Mint irtam nem értek hozzá.
Azt látom csak hogy a 4k val bódítják a népet.
A foltokat pl sötétben lehet látni, melyik üzletbe kapcsolják le a lámpát :D
Várok még, hátha kijön egy 40col vagy feletti monitor.

(#37574) piero86 válasza lanszelot (#37573) üzenetére


piero86
aktív tag

De most nemértem mit akarsz....
Az elején 60" felett kerestél Tv-t. Most meg 40-es monitor.
Árat persze nem írtál, hogy milyen összeget szánnál rá.

(#37575) grabber válasza lanszelot (#37573) üzenetére


grabber
addikt

Mert irreális amit elvársz. Egy 22" monitor is már FHD. TE pedig 60" tévén is FHD akarsz. Csak 4K tv-t kapsz. Felejtsd el a FHD-t ekkora méretben,mert nem lesz. Vagy vegyél régi használt tévét,azok között van még HD ready is. Amúgy meg a 4K-t is használhatod FHD módban. Nem értem mi a gond. Ha meg drága sajnos ez van. Mindenki a saját pénztárcájának megfellően tud vásárolni. Ha nincs ennyi,akkor engedni kell vagy gyűjteni.

[ Szerkesztve ]

(#37576) NoMagix válasza KisBundi (#37572) üzenetére


NoMagix
addikt

Írhatnál majd pár sort a készülékről! :R

Nekem is 1nap volt az alza rendelés!

[ Szerkesztve ]

(#37577) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Szakik segítsetek kérlek.
Sony Bravia fan vagyok, nehezen váltottam anno a Samsungról, de teljesen elégedett és tetszik amit a Bravia-m ad.
Lecserélési időhöz érkeztem egy nagyobb nappali miatt.
A sima LED és OLED között vacilálok. a LED előnye hogy 10 collal nagyobb képernyőt kapnék.
A nézési távom 3,5 méter.
Amire használom: TV (UPC), letöltött anyagok (filmek) nézése NAS-ról, valamint a használat kb 20-30%-a PS4.

Mi lenne a legjobb döntés? 65/75" a terv.
Jelenlegi 50" ami bemegy a hálóba.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#37578) ACR911


ACR911
csendes tag

Sziasztok!
Nektek sem működik a téma összefoglaló? Pedig szívesen elolvastam volna...

Azért írok, mert nem tudok dönteni. Kiválasztottam pár készüléket, megnéztem őket a MM-ban, állítgattam a fényerejüket, és a végére teljesen elbizonytalanodtam. Az elején még észleltem (észlelni véltem) különbséget az olcsó és a kicsit drágább 4K TV-k között, de a végére olyan jól beállítottam mindegyiken a fényerőt és ugyanazt a 4K-s műsort, hogy úgy gondoltam, hogy a legolcsóbb árfekvésű sem tud sokkal kevesebbet, mint az általam elérhető legjobb.

Pár megjegyzés: 150.000,- Ft -ot szántam volna rá, és 55 colosat vagy 65 colosat akartam venni. LG és Samsung jöhet szóba. A Telekomnál venném ezeket részletre. Most úgy látom, emelnem kell az összeget. Azt találtam, hogy a 150.000,- Ft körüli LG-ket a MM már nem is tartotta (konkrétan az LG 65UM7100 PLB-t). Ez nem volt bizalomgerjesztő. Az LG TV-k PQI értékei nincsenek fent az LG weboldalán, ezért nem tudom összehasonlítani ezt az értéküket a Samsung termékeivel.

Amikről érdekel a véleményetek:
1. Samsung EU65RU7102 (195 ezerért) tud-e annyit, mint az LG 65UM7450PLA (250 ezerért)? 65 colos TV mindkettő, de van-e köztük érezhető különbség? A gyártó paramétereket láttam, a Samsung a legalapabb mindenből, Pure Color, míg az LG már használ ilyen wide color gammutot, meg jobb hangzást. Oké, és ez látszik is? Vagy ugyanolyan "szar" mindkettő képe, wide color gammut vagy 1400/ 1900 PQI ide vagy oda (az LG-nél nem tudom hány PQI), mert minőségi ugrás csak az OLED-nél meg QLED-nél van mondjuk. Szóval tökmindegy-e, melyiket veszem? Megér szerintetek ez az LG +65.000,- Ft-ot?
2. Esetleg a fenti LG a Samsung UE65RU7402-vel szemben (235 ezerért) hogy szuperál? A boltban amúgy ez a Samsung mintha szebb képet adott volna.
Az a bajom a Samsunggal, hogy a menüje fapados. LG-ben gondolkodom inkább. A 65 colos nagyon imponáló, de például lehet kapni LG 55SM8600 Nanocell Smart TV-t 290.000,- Ft-ért. Ez persze 55 colos, de itt már számomra is érezhetően szebb képe volt, amit öröm volt nézni. Ebből következően a következő kérdésem:
3. Tényleg kompromisszumot kell kötni, és inkább 55 colosat venni de jobb, szebb TV-t, vagy nem kell ezt megkötni, és vehetek 65 colosat, mert annak is "elég szép" a képe, és nem fog sosem zavarni, hogy nem elég szép, mert normál felhasználásra tökéletes? Nem volt még soha 4K TV-m, nem tudom, mennyire érhet baj egy kevésbé tökéletesen szép 65 colos 4K tv esetén.
4. Bónusz kérdés: Az LG55UM7100PLB érezhetően rosszabb képet ad, mint az LG55UM7450PLA? Ezt nem tudtam kipróbálni (mondjuk amiket meg kipróbáltam, azoknál nagy különbséget meg nem vettem észre a boltban, kivéve a 3. kérdésben írt LG-nél).

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, válaszokat előre is! :)

(#37579) Vagany


Vagany
őstag

Sziasztok.
A TCL 55EP660-at [link] néztem ki magunknak, nappaliban, de alig találni infót róla a neten.
A displayspecifications szerint VA panel direct led. Főleg filmezésre lenne nappaliban + xbox is van, a lejátszás akár onnan is mehet. Egy kb 8 éves nem smart FHD samsungot váltana, így nincs tapasztalatom az okos TV-kkel, az androidnak nem kevés a 2GB RAM (úgy láttam annyi van benne)? Meg úgy általában nem lassú a rendszer? Tudom, hogy ez az alsó szegmens, ne legyenek nagy elvárásaim ennyiért, de hátha nem ez a legjobb ajánlat 120-150 ezerig. Vagy esetleg van valami ordító hibája ami miatt nem javasolt. Ha esetleg mást ajánlanátok helyette az 55-ös méret jó lenne, a 4k szerintem nem fontos (kb 3m távolságról nézzük).

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#37580) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

(#37581) KisBundi válasza NoMagix (#37576) üzenetére


KisBundi
őstag

Eddig nagyon szuper! LG volt előtte és eddig a képernyője meggyőzött. A kontraszt és a színek sokkal jobbak és végre a fekete is fekete. A betekintési szög is rendben van és csak kicsivel rosszabb mint az IPS-é. A menüjét még kicsit szokni kell ahogy a távirányítót is. Esetleg van rá mód, hogy egy "butább" távval is tudjam vezérelni amin megvannak még a hagyományos gombok is? :)

(#37582) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, tanácsot szeretnek kérni a tapasztaltabb kollegáktól vahy aki jobban ért hozzá :) . Tv vásárlas előtt állok és 2 típust néztem ki ....
Egyik az LG 43UM7450PLA a másik a Samsung 43RU7402 . Valamiert a Samsung jobban tetszik ... de igazából azt venném amelyiknek szebb a képe ... és jobb rajta a net ....
Tudna valaki tanácsot adni hogy melyik jobb esetleg ?... vagy nincs számottevő különbség és vegyem azt amelyik szimpatikusabb ?
Illetve van még egy kiszemelt ami a Samsung UE43RU7452UXXH vagy ez lenne a jobb ?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#37583) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok
Barátom tv-t akar venni.

180k a plafon árban.
4k kellene.
55' 65'-ig.

Nekem Philips 55pus 7503 van.
Ezt ajánlottam neki.
Esetleg lenne más is?
Köszi
Üdv

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#37584) #42706048 válasza sanyi0627 (#37583) üzenetére


#42706048
törölt tag

Majd jönnek a válaszok, hogy ennyiért nincsen normális TV és csak 300k fölött érdemes venni. Semmi értelme ennek a fórumnak. Azt gondolná az ember segítenek, de nem inkább lekezelően írnak. Persze tisztelet a kivételnek. Menjetek be egy boltba és , ami szimpatikus vegyétek meg én is ezt a választ kaptam... köszönöm az offot befejeztem! :R

(#37585) sztomi1981 válasza #42706048 (#37584) üzenetére


sztomi1981
tag

Amúgy sok igazság van benne :), de tény hogy aki beírja hogy mit vegyek xy-ért, az az ember most komolyan mit vár itt pontosan? Ennél konkrétabb kérdések kellenek, meg legalább a látszatja annak, hogy az illető vette a fáradtságot és utánanézett egy-két dolognak...
Én pl szívesen olvasnék a kifejezetten olcsóbb (TCL, JVC, Hisense, Sharp, etc)55-65-ös TV-kről, de senki sem tud semmit róluk, csak Sony, Samsung meg LG...

[ Szerkesztve ]

(#37586) sanyi0627 válasza sztomi1981 (#37585) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Javaslatot hogy mi hozható k új maximálisan ebből az összegből.
Részleteket direkt nem írtam.
Irhattam volna hogy direct ledes, va paneles stb legyen.
De ezeket direkt nem írtam, mert tudom hogy ebbe az árkategóriában nem fér bele.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#37587) grabber válasza #42706048 (#37584) üzenetére


grabber
addikt

Nagy csodák nincsenek ennyiért. Mi a fontos? Melyikbe van több anyag? Melyiknek szebb a képe? Melyiknek jobb az okosfunkciója?
Be kell menni egy áruházba. Kipróbálni a tévéket és ami használhatatlan kezelésileg vagy gagyi azt elfeljteni. Maradékot meg tesztelni. Képét nagyon nem szabad nézni mert el van állítva. Ha valamelyik tévét el akarják adni,akkor annak a beállításait,kicsit jobbra belővik. Aztán hiába hasonlítod össze,nincs értelme. Max ha te beállítod magadnak és úgy nézed össze a kettőt. De nagy különbség meg nem lesz.
Úgy is a szimpátia,ár és a gari fog dönteni. Meg hogy szemből nézed vagy oldalról a tévét. De ez 1000x le lett írva.

(#37588) stilo18


stilo18
addikt

Kedves jó barátom élménybeszámolója miután 55C9-re cserélte az 55-ös Sony XE9005-ösét.
Neki nincs accountja a Ph-ra, egy excel - be szedte össze a gondolatait, szerettem volna megosztani:

Sziasztok!
Szeretném megosztani Veletek az elmúlt hetek tapasztalatát egy olyan témában, amiről az elmúlt 1-1,5 évben rengeteg cikket, tesztet, véleményt olvastam. Bízom benne, hogy ez a pár sor eléri majd a célját és ha csak egy kicsit is, de segítséget vagy támpontot tud nyújtani azoknak, akik TV vásárlás előtt állnak, az amúgy ebből a szempontból az év kiemeltnek számító időszakában.
Nyilván mindannyian, akik kellő rajongással viseltetünk a technikai dolgok, leginkább TV-k iránt, számtalanszor átrágtuk már a különböző szakmai cikkeket, fórumokat, megjártuk már a különböző üzleteket és álltunk perceket a kiszemelt modell előtt, csodálkozva az üzleti beállítás adta fényerőn és a patikamérlegen kimért techdemok színvilágán. Amikor év elején eldöntöttem, hogy lecserélem az 55”-os Sony X900e TV-met, a helyzetet két dolog indukálta. Elsőkörben én mindig videojátékhoz (PS4 Pro) vásárolok televíziót, ez a fő felhasználási terület, ahol a legtöbbet pörög a TV, utána az otthoni mozi élmény jön a sorban és legvégül szerepel csak a sport, illetve kábeltelevíziózás nyújtotta tartalmak. Azt mindenképpen le kell szögeznem, hogy az X900e egy fantasztikus TV. Előtte is Sony-m volt egy 49”-os W802b, erről őszintén szólva a 4K, HDR-t leszámítva nem volt földbedöngölő a változás, de a méretbeli növekedés azért kompenzálta a kontraszt és a fényerő minimális különbségét az előző TV-hez képest.
Egy TV cserére vonatkozóan két alapelvet fogalmazok meg, ami valójában azt gondolom egyfajta kötelezőség ahhoz, hogy az ember valóban új élményt kapjon a kiadott összegért, legyen szó bármely kategóriák közti váltásról is. Az egyik a méretbeli ugrás, tehát ha közel azonos tudású készülékben is gondolkozol, az új mindenképpen legyen méretben nagyobb, hogy kellően meglegyen az újdonság élménye, illetve a másik a tudásbeli, ezáltal a képminőségben való definitív, érezhető javulás. A két Sony közti váltásnál én egyértelműen a méretbeli különbségnek tulajdonítom ezt az érzést, ami igazolta a döntésem helyességét, bár hozzáteszem, képminőségben az említett 4K és HDR miatt is történt előrelépés, de közel sem volt katartikus. Az újabb váltásnál két paraméterben fogalmaztam meg elvárást az új készülék felé. Nagyobb fényerő a HDR tartalmaknál, illetve alacsonyabb input-lag játékmódban.
Kezdetben a QLED készülékekben láttam a megoldást, azon belül is a Q9FN, illetve később a Q90r volt a kiszemelt készülék, aztán jött egy váratlan látogatás a rokonokhoz és ezzel együtt az első találkozás egy 65”-os, C8-al, otthoni körülmények között. Én tartom magam ahhoz, hogy mindenki a saját preferenciáihoz és mindennapi használati szokásaihoz válasszon televíziót (a fent említett két alapszabályt nem felejtve), és ugyan a videojátékokhoz technikai tudásukat tekintve kiváló OLED-ek is ott voltak a periférián, a beégéstől (HUD, térképek, statikus tartalmak játékoknál) való félelem valahogy sosem hozta ezeket elérhető közelségbe és a bevezetésben említett üzlet-látogatások sem segítettek, ahol ugyan láttam a különbséget a saját szememmel egy LCD-hez képest, de az a fajta (számomra) legendás státuszba emelt képminőség nem tudta megmutatni magát.
Aztán lekapcsoltunk minden lámpát, elhúztunk minden függönyt, leengedtünk minden redőnyt. És akkor beúszott balról az aranyhal. A valóság szövetén. Nem keretek közé szorítva és a legkevésbé sem két dimenziós hatást keltve. Ott úszott, lassan, méltósággal telve hirdetve a tökéletes fekete és az OLED felsőbbrendűségét, olyan látványt nyújtva, amit televízión én még életemben nem láttam. Ott minden eldőlt. Nem is szerettem volna jobban belemenni a részletekbe, a gyermeki izgalom mellett úrrá lett rajtam egyfajta türelem is, hogy én ezt az élményt magamnak akarom, otthon, a kanapéról, egyik ámulatból a másikba esve. Mivel méretben a lakás adottságai miatt kevésbé érvelhető a váltás, ezért igen, maradt a képminőségben való javulás, amit akkor már tudtam, hogy kizárólag a LED-ről OLED-re való váltás hozhat el és adhatja meg a várt katarzist. Mert mit is láttam volna egy csúcs LCD-nél? Kicsit fényesebb a kép. Egy Sony x900e-ről való váltásról beszélek, ahol a színek rendben vannak, az SDR fényerő úgyszintén, a mozgás megjelenítés, kategóriájának egyik legjobbja, a fekete szint több, mint élvezhető. Marad az említett HDR fényerő (és persze az input-lag), és a gondolat, hogy az abban való pozitív változás egész biztosan nem érte volna meg a befektetett összeget. Egyetlen akadály állt csak az OLED vásárlás előtt, ez pedig a beégéstől való félelem. Próbáltam győzködni magam, hogy nem éri majd meg rettegve a TV előtt ülve, statikus tartalmakat kerülve használni a mindennapokban, amikor egy Q90-nél ilyenről szó sincs. Persze nem tudom mit tud a Q90, vagy mit tudhat egy OLED mellé téve azonos körülmények között, ami egyébként nekem még mindig kérdés, csak immár egy C9 előtt ülve nem érzem szükségét feltenni magamnak, de ha valakinek van összehasonlító tapasztalata, azt nagyon szívesen olvasnám. A lényeg, hogy az érzés, hogy ami előtted van, az a technológia csúcsa, a televíziózásban elérhető képminőség legjobbja, és a megnyugvás, a kérdőjelektől való szabadulás (elég mély a fekete? elég széles a színtér?) generálta tudat, hogy nincs jobb jelenleg ennél, magasan felülírja a beégéstől való félelmet és olyan erővel tiporja minden nap az arcodba, hogy jól döntöttél, mert megkaptál mindent amit szerettél volna. És többet is, csak éppen eddig fogalmad sem volt erről a többről. Számomra mik is voltak ezek?
Mozgás
Semmi taknyolás, semmi utánhúzás. Több, mint kellemes a szemnek, ahogy minden úgy folyik át egyik mozdulatból a másikba, ahogy azt eddig még TV-n nem láthattad.
Részletesség
Ez volt talán a legmegdöbbentőbb. Újra éltem a 4K-val való első találkozást, immáron minden apró részletében.
Tökéletes fekete
Azt hiszem ezt nem kell túlmagyaráznom, megteszi ezt helyettem az LG. Amikor először látod a halakat vagy a medúzákat a vaksötétben úszni, vagy a virágokat kinyílni a valóság szövetén, elfog az érzés, hogy soha nem akarsz már ennél kevesebbet, a tökéletes feketéből nincs visszaút.
Színmélység
Ez talán a legérdekesebb minden újdonság közül. Valószínűleg a tökéletes feketének köszönhetően olyan a kép, mintha egy plussz dimenziót kapna és gyakran 3D hatású képeket tár a TV a szemed elé. Az Our Planet egyik részében például a tigris érezhetően kifelé sétált a képernyőből vagy a Witcher 3-ban Geralt karakterét szinte meg szeretnéd érinteni, annyira „érezhetőek” az anyagok, a karakterek, a növények, a víz, minden mintha egy plussz mélységet kapna, amit eddig még nem tapasztaltam.
Ezek összessége olyan letaglózó képminőséget eredményez, amihez foghatót még soha nem láttam azelőtt. Egy dologra szeretnék még kitérni, ami azt gondolom az LCD-OLED vonatkozásban minden egyes beszélgetés alkalmával előjön, ez pedig a fényerő kérdése. Mint írtam is feljebb, az egyik indukációja az XE900-asról való váltásnak a nagyobb HDR fényerő iránti igényem volt (input-lag pipa, 13,4ms a 34ms-el szemben). Sokszor éri kritika az OLED technológiát és nyújt kapaszkodót (és eleinte bizonytalanított el engem is) az LCD mellett kitartóknak, hogy fényerőben nem versenyezhetnek az OLED-ek az LCD-vel. Ez valóban így van, hiszen egy Q90 konstans 1000nit feletti értékével szemben választottam a C9, 700nit körüli csúcs fényerejét, ami valóban nem jelentős változás a Sony-hoz képest, viszont amit fontos kiemelni, hogy a tökéletes fekete mellett a fényerő fogalma teljesen új értelmet nyer. Egy napfény által megvilágított havas hegycsúcs vagy egy éjszakai égbolton ragyogó csillag fénye 50-es OLED értéken használva a TV-t, is képes hunyorgásra késztetni a szinte ragyogó és tiszta részletek miatt. Továbbá esti használat mellett hamar fárasztja a szemem a konstans magas fényerő, úgyhogy végül ez is egy olyan pont volt, ami az alacsonyabb érték ellenére, nemhogy hiányérzetet generált volna, inkább egy teljesen új szemszögbe helyezte a látásmódomat a mért fényerőértékek tekintetében.
Összeségében az elmúlt egy év nagyon izgalmas és tapasztalatban gazdag időszak volt, szeretem ezeket megélni majd a végén egy jó döntéssel megkoronázni, ahogy most is sikerült. Annak, aki döntés előtt áll, hogy váltson-e LCD-ről OLED-re, én azt tudom tanácsolni, hogy amennyiben jelenleg is középkategóriás vagy a feletti LCD-je van és szeretné azt érezni, hogy valami olyat kapott a pénzéért, amiben eddig nem volt része és minden aspektusból elvárja az újdonság varázsát, akkor mindenképpen igen a válaszom.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37589) Gauguin válasza stilo18 (#37588) üzenetére


Gauguin
tag

Köszönjük.

Kérdés: most, hogy megvette, már nem fél a beégéstől? Pusztán attól múlt el a félelme, mert tökéletes a fekete? Ha így van, akkor könnyen kezelte, talán a legjobban: magasról tesz rá. :)

(#37590) stilo18 válasza Gauguin (#37589) üzenetére


stilo18
addikt

A képminőséggel most annyira elégedett, hogy ezen nem is pörög.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37591) Hzi válasza stilo18 (#37588) üzenetére


Hzi
aktív tag

Köszi, nem rossz írás (stilisztikailag sem) és a hitelesség is átjön.
Még a beégés-parát valóban részletezhette volna, illetve annak megoldását, pl. hogy az LG megoldása technikailag milyen.
:C

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#37592) imi123 válasza stilo18 (#37588) üzenetére


imi123
őstag

Köszönjük.
:R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#37593) AL válasza sztomi1981 (#37585) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Van több hasonló topick is, ahol esetleg tudsz információt gyűjteni : TCL
Itt sokféle van : [link]
Sharp, de nagyon kevés a hozzászólás . Sharp : régebben elterjedtebb volt ez a márka, mostanában keveset látok, pedig sok technikai újítása volt. pl. : 4 alapszín. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#37594) lanszelot válasza grabber (#37575) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Leírtam mi a gond a 4k val. A pc-n nagyon sok gubancot okoz. /Ezért le is hülyéztetek./ Tapasztalatból írom, a mostani 4k tv full hd ban futtatása állandó problémát jelent.

piero86: azért a monitor és a tv között nagy a különbség. Csak még nincsenek nagy monitorok. Azért 40col mert még az sincs, nem hogy 60 feletti. És monitorokban van full hd, pláne a nagyokban.

Miért kell nagy? Mert 2-3 méterről tudom nézni. Nem megoldható egy asztal amihez oda ülhetnék.

(#37595) piero86 válasza lanszelot (#37594) üzenetére


piero86
aktív tag

De nem is lesz már akkora (60+) FHD TV, sem monitor. Nekem pl nem okoz gondot TV-n (55Q70) kisebb felbontással futtatni akár a Windowst vagy játékot. Általában 2560x1440-re állítom, ahhoz nem kell olyan extréme kártya. Azon a felbontáson elvileg 120Hz-et tud a TV.

(#37596) AL válasza sanyi0627 (#37583) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Lényeges, hogy milyen a kijelző ( VA, IPS ) : [link]
Mindegyiknek van előnye és hátránya is. Szemből és sötétben a VA a jobb és ennek nagyobb a kontrasztja és jobb a feketéje, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS - nek .
Ha oldalról is nézed, akkor az IPS a jobb.
Ha VA panelnél elmozdulsz oldalra fakulnak a színek ( ez készülékenként eltérő ).
Mindegyik más. Itt láthatsz néhányat. Magasabb árat jelöltem, mert akciók lesznek : [link]
A Sony 55XF7005, 7077, 7096 ( ugyanaz ) VA paneles, nem androidos. [link] [link]
A Sony 55XG8096 már androidos és IPS paneles : [link]
Itt láthatod az adataikat : [link] Ezen az oldalon a legtöbb TV adatait megnézheted.
Az Általad ajánlott Philips jóval drágább, mint szeretnéd : [link]
A Panasonic most 5 év garanciát ad, csak regisztrálni kell : [link] [link]
Ha valamelyik készülék megtetszik üsd be a típusszámát a google keresőbe és előjön néhány vélemény ( az áruházak oldalain is) .
Üdv.

(#37597) stilo18


stilo18
addikt

RU8002 teszt a Prohardver - en.

[link]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37598) sanyi0627 válasza AL (#37596) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Köszönöm a korrekt választ.
Hazaérek átböngészem.
Telekom-nál162k a Philips listaáron.
:R

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#37599) AL válasza blu79 (#37582) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Samu valószínűleg a VA panel miatt tetszik jobban. Előző levelemben erről olvashatsz. Jobb a feketéje és a kontrasztja, de oldalról már torzulnak a színek, a kép.
Ha androidos kell, akkor hasonló áron van a Sony 43XG8196 is, ami IPS paneles.
Ha elfér a nagyobb, akkor érdemes a 49, 50 - es méreteket megnézni, mert a 43 és ezek között minimális az árkülönbség. Itt láthatod az adataikat : [link]
Az árukeresőn nézelődjél, jönnek az akciók.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#37600) grabber válasza lanszelot (#37594) üzenetére


grabber
addikt

Amíg Ferrarit akarsz trabant motorral,addig nem tudunk segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.