Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#36751) knorbi90


knorbi90
csendes tag

Sziasztok!
Új tv-t vennék és kinéztem egy SAMSUNG QE49Q60RATXXH 4K UHD-t.
Nem igazán értek hozzá kb. 5 évente veszek tv-t.
Esetleg van erről valakinek tapasztalata.
Amire használnám az netflix, hbogo, illetve egy Ps4 pro.
Arra lennék kíváncsi főleg hogy a ps-hez ez jó lenne-e? HDR milyen rajta, kiadja szépen vagy csak a drágább kategória adja vissza jól a HDR-t?

(#36752) AL válasza Dugos (#36750) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Szívesen. Az LG és a Samsung tévéket kevésbé ismerem, de az adatai alapján a jobbak közé sorolható. Ha Telekomos vagy ott még olcsóbban megveheted. Remélem tetszeni fog !
Ha a Google keresőbe beütöd a típusszámot néhány kisfilmet is láthatsz róla. Üdv.

(#36753) Blintovics


Blintovics
csendes újonc

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és az alábbi két tv-t néztem ki így első körben.

SAMSUNG UE55RU7452UXXH [link]
SAMSUNG UE55RU8002UXXH [link]

Van-e értelme az 50k-val drágább tv-t venni vagy annyival nem ad többet?

Ha esetleg ebben az árkategóriában (200-250k Ft,55,VA) lenne jobb ötletetek és megosztanátok azt megköszönném.

(#36754) stilo18 válasza Isti0221 (#36744) üzenetére


stilo18
addikt

Én VA panel párti vagyok, szóval én a Samsungot venném.

De ha fontos a betekintési szög, akkor inkább az LG.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36755) stilo18 válasza Blintovics (#36753) üzenetére


stilo18
addikt

Az RU8002 a belépő a Samsungnál a 120Hz-be idén.

Én bele tenném azt az 50k Ft-ot.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36756) libus válasza Blintovics (#36753) üzenetére


libus
őstag

Erre a válaszra én is kiváncsi leszek, mert ezt a két típúst néztem ki csak 50'-ba.
De sajna ebbe méretbe a Samsung csak 60Hz-es. :(
De lehet be tudnám szorítani az 55'-et is.
Kb. 3.5m van nézve, meg Tv adás+film+Ps4-hez lenne használva.
Amúgy a direkt ledes jobb választás, vagy az edge ledes?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#36757) libus válasza libus (#36756) üzenetére


libus
őstag

A harmadik versenyző még nálam ez:
Samsung QE49Q60RA
Jobban az 50 col felé hajlok, de nem tudom melyik lenne jobb a három közül.
A Black Friday-t, azt meg várnám. ☺

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#36758) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyakori a mai LCD/OLED TVken a DVB-T2 +HEVC tuner (azaz nemcsak médialejátszós) képesség? Vagy még ritka mint a fehér holló? (MindigTV extrához)

(#36759) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok.

Adott egy LG OLED TV, amit fel akarok szerelni a falra. Tudnátok tanácsot adni, hogy felszereléskor mire érdemes odafigyelni? Mivel baromi vékony tv-ről van szó, nem szeretném, ha megsérülne.

Hirtelen ezek a kérdések jutottak eszembe:

- Ilyen fali konzolt vettem: [SBox PLB 3446T] Jó lesz ez hozzá?
- A konzolhoz tartozó, falba menő csavart le akarom cserélni erősebb csavarra, pl hatlapfejű, 8,80-as állványcsavarra. Szerintetek szilikát falba műanyag tiplivel mennyire lesz jó választás?
- tudom érzéssel, de mégis mennyire kell meghúzni a tv hátára felfogatott függőleges konzol részt?

ezenkívül bármilyen, a témával kapcsolatos építő jellegű hozzászólást/tanácsot szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36760) stilo18 válasza Satyricon (#36759) üzenetére


stilo18
addikt

Igen, az oled-del sokkal óvatosabban kell bánni falra szereléskor a vékonyság miatt.
Biztos van aki megoldotta egyedül, de nem véletlenül tanácsolják mindig, hogy aki falra teszi, az 2 emberes mutatvány legyen...

Érzéssel - ennyi, amikor a "végére érsz" ne tépd tovább, nem kell tőle félni, nem fogod bele tekerni a panelba.
Amúgy ennél a résznél én is mindig parázok :))

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36761) Isti0221 válasza stilo18 (#36754) üzenetére


Isti0221
tag

10 éve vettem a mostani plazma tvmet és nem követtem az eseményeket.

Tegnap olvasgattam a témában és már én is a VA panelek felé hajlok.
LG-ben is vannak VA panelesek, ahogy észrevettem azok a 70"-s változatok pl:
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/70uk6950pla-p405765915/
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/70um7450pla-p473594094/
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/70um7100pla-p474636378/

Ezekről mit gondoltok?
75" méretben sajnos csak IPS-ek vannak, engednem kell 5"-t.

(#36762) Hysterycs


Hysterycs
tag

Sziasztok,

65-ös tv-t tervezek vásárolni, 2 modell között hezitálok. Egyik az LG 65UM7400PLB, jelenleg ~240ezer forint, másik pedig a Philips 65PUS7304, ~280 ezer forintért. Jelenleg és korábban is LG tévéim voltak, a Philipsekről semmit sem tudok. Olvastam néhány tesztet, az Ambilight, a FALD, Dolby Atmos, Dolby Vision alapvetően megérne 40 ezer forintot, viszont nem tudom, hogy a Philips tévék úgy általánosságban milyen minőségűek. Kell félni tőle vagy bátran megvehetem?

Köszi!

(#36763) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! próbáltam utána keresgélni, de nem sok szó volt a fórumban az adott typusról.
QE55Q7FAM
Ajánlott ez a típus? megérne 6 hó garival 190ezret?
Egy Sony 55XF75-öt váltana, megérni a befektetést?

(#36764) AL válasza Hysterycs (#36762) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A kiszemelt készülékeid 50 Hz, IPS - direct ledesek. A kijelzőkről ( VA, IPS ) a tegnapi levelemben bővebben olvashatsz ( ha nem ismered őket ).
Ha a google keresőbe beütöd a típusszámokat néhány ilyen teszt előjön : [link] [link]
Ha VA panelest keresel érdemes megnézni a Sony legolcsóbb, alap 4K készülékét, ami nem androidos, 50 Hz és szintén direct ledes. Sony 65XF7005,7077, 7096.
Ennek az idei változatot a 65XG7077 ez most nagyon jó áron van 250 ezer, de ez IPS paneles.
Máshol 100 - 200 ezerrel drágább.
Ha akció van, akkor a Samsung 100 Hz - es alapmodellje is 300 alatt szokott lenni, ez VA paneles és edge ledes. Samsung 65RU8002
Itt láthatod az adataikat .
Ilyen nagy méretben még jobban előjönnek a panelek háttérvilágítási hibái, ezért érdemes megnézni őket ( felhősödés, sávosodás ). Üdv.

(#36765) Hysterycs válasza AL (#36764) üzenetére


Hysterycs
tag

Szia! Köszönöm a részletes választ :)
A kijelző típusokkal tisztában vagyok, IPS paneles tévét szeretnék. A felhasználási mód elsősorban asztali gép másodlagos megjelenítője lenne és filmeket, sorozatokat és sportot néznék rajta (Valamint 1 évben kb. 5-ször valami PC-s játék). Elméletben a gyors mozgásoknál sincs probléma sem az LG-nél, sem a Philipsnél (nem húz csíkot a focilabda). Másik szubjektív de fontos szempontom, hogy a tv-nek középső talpa legyen, ne pedig kettő szélső, egyszerűen nekem az sokkal jobban tetszik. :)

(#36766) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Kicsit OFF a téma, de mivel a téma topikja nem él, gondoltam felteszem itt is a kérdést mivel sürget az idő......

Ez az állvány ajánlott?? :[link]
Egy 55sk8500 lenne rajta, panelbeton főfalon(10cm vastag).....
Egyáltalán milyen csavarokkal tiplikkel érdemes felrakni?
Szinte 100%-ban úgy lenne használva, hogy enyhén lenne megdöntve, és kb 15-20°-ban lenne kifordítva(talán egy kicsit el is húzva a faltól kb 10cm-re)...azt viszont szintén nem tudom, hogy lehet-e egyszerre dönteni és kihajtani oldalra?
Ami nagyon fontos, hogy a tv-m Vesa szabványa 300*300,és egyes helyeken nem látom ezt a méretet a konzol leírásában, máshol pedig igen, ezért tanácstalan vagyok.

(OFF : vagy olyan modern forgatható tv szekrényt vagy állványt tudtok ajánlani ami nem horribilis áron van?)
Köszi!

(#36767) AL válasza Hysterycs (#36765) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Sajnos az ilyen középső ( hagyományos ) talp elég ritka. Kisebb méreteknél ( ennél a Philipsnél ) még forgatható is, ez pláne ritkaság. Ha tudsz vegyél hozzá + 3 év garanciát. ( ha jól látom az MM - ben veszed, ott ezt később is megveheted hozzá, érdeklődjél ) .
Jó szórakozást ! Üdv.

(#36768) AL válasza libus (#36756) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha a VA panelest választasz, akkor az 55 - ös RU8002 és a Q60 - as jobb, mert azok 100 Hz ( a filmekhez és a játékhoz jobb ) . A Samuk ne továbbítják a DTS jelet.
Ha mégis a kisebbet választasz ( 3,5 méterről szerintem kicsi ), akkor ez a Sony 100 Hz és VA panel : 49XG8396
Mindkét panelnél ( direct, edge ) van jó és rossz is, de ha jól van megcsinálva, akkor a direct jobb, mert egyenletesebb a háttárvilágítás az egész panel felületén. Üdv.

(#36769) TheZukker


TheZukker
tag

Sziasztok!

A Philips 7304es "The One" sorozata tényleg olyan jó, mint amennyire szétajnározzák a "tesztekben"? Ár/értékben (én mondjuk a kisebbikre, 200 alatt gondolkodtam) jobb, mint bármi más? A hasonló árú oledeket veri?
Köszi előre is a válaszokat!

(#36770) Isti0221


Isti0221
tag

Van ezzel TCL tv-vel kapcsolatban tapasztalat?
https://www.displayspecifications.com/en/model/99af1aa4

(#36771) AL válasza TheZukker (#36769) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Érdeklődjél a Philips topickban, ott biztos van valakinek, de legjobb, ha a szemedre hagyatkozol.
Hasonlóáru Oled biztos, hogy nincs ( az legalább a duplája ), így árban tudja verni őket. Minőségben a Olednek jelenleg nincs ellenfele. Sokan nem ilyen igényesek és Nekik szinte minden TV egyforma ( szerintem a Vásárlók fele ilyen, ez nem kritika, hanem egyszerűen nem áll rá a szemük minden apróságra ) . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36772) athomi


athomi
veterán

Hello!
Sajnos a Panasonic G30 plazám tönkrement. Helyette keresnék az alábbi paraméterekkel, ha van.

55", VA panel, direct led, max. 200.000,-Ft

Tudtok erre ajánlást? :R

[ Szerkesztve ]

(#36773) libus válasza AL (#36768) üzenetére


libus
őstag

Melyik lenne a jobb választás?
RU8002 vagy a Q60?
Mindkettőnek elég gyenge a Peak brightness-e.
Azt hallottam, hogy ha ez az érték 1000 alatt van, akkor elég gyengén teljesít HDR-ben.
Ez a Samsung QE55Q6FN viszont jó már ebben is, ráadásul valós 10bit-es a panelja.
Igaz, ez tavalyi széria, de nem találni belőle sehol sem.😒

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#36774) TheZukker válasza AL (#36771) üzenetére


TheZukker
tag

Áh, köszönöm, utánanézek ott! :)

Az igényeim meglennének, de a pénzem OLED-re nem, szóval be kell érjem mással.

(#36775) Castell válasza Isti0221 (#36770) üzenetére


Castell
aktív tag

Az a 2x8 wattos hangszótó nem tűnik túl acélosnak...

(#36776) tutis válasza TheZukker (#36769) üzenetére


tutis
őstag

Mi az hogy the one sorozat? A pus7304-ről beszélsz? Hol olvastál róla tesztet,engem is érdekelne.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#36777) MeSserke


MeSserke
csendes tag

Sziasztok!
Mókás, de még sosem volt saját tévém, mert nem éreztem szükségét, viszont most már annyian nyaggatnak miatta, hogy már érzem. :)
Szóval vásárolnék egyet a kövi paraméterekkel:
-használat: filmnézés (TV műsor nem érdekel , játékra meg gondolom ebben az árban nem találok donort :) )
-nézési távolság: ~2,8m
-anyagi keret: low budget szeretném megoldani: 200k

Néztem is pár darabot 60" környékén - 55"-nál gondolom nagyobbat illene vennem a nézési táv miatt, viszont a 65"-os nagyon neccesen fér el a szobában, mert 145cm-em van max. a tv-t elhelyezni): LG 60UM7100PLB, Samsung UE58RU7172, Samsung UE58RU7102. Igen, elég szegényes a kínálat ebben a méterkategóriában :)

Mit javasoltok? A fenti háromból valamelyik ajánlható kategória, vagy gondoljam újra az életem és menjek méterben lejjebb/feljebb?

(#36778) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok! Tv vásárlás előtt állok. A lényeg,hogy VA paneles legyen,max 100ezer ft a keret rá, 102- 120cm közti képátlóval. Csak tv,és filmnézésre használnám. Mit ajánlanátok? Válaszokat előre is köszönöm!!

(#36779) stilo18 válasza MeSserke (#36777) üzenetére


stilo18
addikt

Szia,

Sokszor felmerülnek ezek a modellek, én filmezéshez VA paneles tv-t szoktam ajánlani a magasabb kontrasztarány miatt.
Ezek közül a Samsungok azok.
Viszont fontos megjegyezni, hogy a Samsung saját lejátszója nem kezeli a DTS hangot.

Ebben az ársávban nincsenek csodák, általában ugyanazt a teljesítményt nyújtják a tv-k, egyedül a panelfajtából adódó különbségek jelennek meg. (kontrasztarány, betekintési szög-ezekkel akár pár hsz - el feljebb biztos találkoztál már)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36780) stilo18 válasza t-joco (#36778) üzenetére


stilo18
addikt

110k környékén van a 43RU7102, BF-kor hátha bedobják egy akcióba és bekerül a rászánt keret kategóriába. Ha nem sürgős szerintem várd meg...

A kevésbé híres márkák, ezen árszinten lévő termékeit nem ismerem, így nem szeretnék tippekbe bocsátkozni. Hátha Al-nak lesz még valami tippje... :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36781) MeSserke válasza stilo18 (#36779) üzenetére


MeSserke
csendes tag

Köszi a választ!
Igen, olvastam, hogy ebben a kategóriában nincsenek csodák, ill VA panel ajánlott :), sajnos a pontos modellkódokra keresve nem találtam egyezést.
Még ha sejtettem is, jó tudni, hogy itt nincsenek nagy különbségek, így már fogok tudni választani.

(#36782) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok.

Tv vasarlas elott allok. Foleg tv musorok, neha filmek nezesere hasznalnam, egyarant nappal vilagos helyisegben es este sotetben is, szembol nezve - kb 3m-rol, atlo 55-65".

Ezeket neztem ki:
Samsung QE55Q70 – 960€
Sony 55XF9005 – 830€
LG 55SM9010PLA – 800€
Samsung 65RU8002 – 600€

Mennire eri meg a dragabbak kozul venni?
Esetleg mas javaslat 1000€-ig?
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#36783) Tom. válasza whited (#36708) üzenetére


Tom.
újonc

:N gyakori hdmi kontakthiba, képhiba, harman kardon hangrendszer = 0
kb ennyi

(#36784) sirarcheer válasza sajp63 (#36782) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Szia!

Én is hasonló árban keresek TV-t.
Itt vannak a tv-k összehasonlítva:
[DisplayCompare_mind_a_4]
[LG_vs_Samsung]
[Sony_vs_Samsung]

Az Rtings honlapon a Sony nem jó a gyors mozgások megjelenítésében. (Sport, játék)
Ezt esetleg meg tudja cáfolni akinek ilyen tv-je van.

Az LG IPS panel, a többi VA.
VA jobb a fekete, kontraszt, az IPSnek jobb a betekintési szöge.
[VA_vs_IP_bővebben]

A RU8002 Edge Ledes a többi direkt LEDes ami elvileg szebb képet ad.
[Edge_vs_Direct_video]

A Samsung TV-k nem tudják a Dolby Vision HDR szabványt.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#36785) junior19 válasza stilo18 (#36779) üzenetére


junior19
senior tag

Az említett lg60UM7100-as is va paneles, nem ips panellel szerelt.

codec project

(#36786) stilo18 válasza junior19 (#36785) üzenetére


stilo18
addikt

Sorry, displayspecification - ön néztem, ott ips panelt ír.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36787) junior19 válasza stilo18 (#36786) üzenetére


junior19
senior tag

Igen, láttam én is, de korábban meg va panelnek írták ott is. De az lg topicban is írta korábban több tulaj is, hogy va paneles. Nem gondolnám, hogy pár hónap után más fajta paneleket raknának bele.

codec project

(#36788) stilo18 válasza junior19 (#36787) üzenetére


stilo18
addikt

"Nem gondolnám, hogy pár hónap után más fajta paneleket raknának bele."

Benne lehet amúgy az is. De köszi az infót :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#36789) goccer


goccer
aktív tag

Sziasztok, read onlyban követem a topicot pár hete, gyűjtöm az ötleteket. Látom ma is felmerült hogy a Samsungok nem kezelik/továbbítják a DTS hangot. Ez mit jelent pontosan, ez csak a beépített médialejátszóra vonatkozik? Leendő tv-met PCre kötném hdmi-vel és valószínűleg kap majd egy soundbart (bt, vagy hdmi), de dlna, plex, usb lejátszás csak nagyon korlátozottan lenne. Egyéb esetekben érne bármi hátrány Samsung tévé esetében?

(#36790) t-joco válasza stilo18 (#36780) üzenetére


t-joco
tag

Köszi a választ! Az érdekelne még,hogy "érdemes" manapság 4k-s tvt-t venni,vagy "elég" a Full Hd is?! a tévéadások többsége még sd minőségű, pár HD csatorna van csak. Az Sd adások minőségét feltudja "javítani" úgy,hogy élvezhető legyen 4k-s tv-n?
Várom még az ötleteket VA paneles tvk-re. :)

(#36791) AL válasza t-joco (#36778) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Sajnos VA panelest nem tudok mondani, de igen kevés a választék ismertebb márkákból. Itt láthatod az ismertebb ( garancia ezek minőségére sincs ) készülékeket.
Néhányat itt kiemeltem : Ezt azért ajánlom, mert 5 év a garancia rá. Ez külföldi üzlet.
Erre a Hitachira szintén 5 év a garancia ( nem minden üzletben ) és ez 4K. Tudtommal ez hazai, talán hiba esetén egyszerűbb az ügyintézés.
[link]
[link]
[link]
Itt megnézheted az adataikat.
Ha a jobb felső sarokba beírod a típusszámot a legtöbb készülék adatai előjönnek.
Szerintem az lenne a legjobb, ha egy nagyobb üzletben megnéznéd a készülékeket és azt választanád, amelyik tetszik. Mindegyiknek más a képe, hangja.
Vigyázni, kell, mert néha vannak csalóka olcsó árak, de ezek legtöbbször újracsomagolt, vagy javított készülékek. Néhány üzlet ilyenekre szakosodott és kevesebb garanciát is adnak.
Érdemes nagyobb akcióknál nézelődni.
Minőségibb darabok, csak kisebb méretben vannak : [link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36792) AL válasza libus (#36773) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Tavalyi Samsungok jobbak voltak. Ez a visszafejlődés, de időnként minden gyártó eljátsza. Hogy miért, nem tudom. Egy jó szériát folytatni kellene, nem rosszabbat csinálni.
Próbálj a Samsung topickban érdeklődni, ott biztos több tapasztalat van. Szerintem a Qled a jobb, de csak üzletben láttam őket. Néha az MM üzletekben látni elfekvő darabokat és azt a net nem jelzi. Talán érdemes körbetelefonálni. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36793) AL válasza t-joco (#36790) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezt talán még érdemes megnézni, az eddigiek közül ez a legnagyobb és 4K.
A minőségét nem ismerem és nem jelzik a kijelzőjét sem, de erre is 5 év a garancia .
[link]
[link]
[link] Itt IPS panelt írnak [link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36794) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok nem tudom jó helyre írok-e de igazítsatok útba ha nem.
Vásároltam nemrégiben egy Samsung QE65Q60RATXXH tv-t , a kérdésem az lenne hogy lehet valahol találni olyan leírást ahol le van írva az ajánlott beállítás , mit és mire kell beállítani hogy a legjobb minőségű kép jöjjön ki belőle. Köszönöm. :)

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#36795) t-joco válasza AL (#36791) üzenetére


t-joco
tag

Köszi a választ! Az érdekelne még,hogy "érdemes" manapság 4k-s tvt-t venni,vagy "elég" a Full Hd is?! a tévéadások többsége még sd minőségű, pár HD csatorna van csak. Az Sd adások minőségét feltudja "javítani" úgy,hogy élvezhető legyen 4k-s tv-n?

(#36796) tutis


tutis
őstag

[link] tudnátok ezt a 3-at rangsorolni? főleg aki nézegette ezeket

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#36797) piero86 válasza BPéter1984 (#36794) üzenetére


piero86
aktív tag

Szia.
Itt leírják hogy állították be.
[link]

(#36798) AL válasza t-joco (#36795) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Készüléktől függ, hogy milyen a kép ( minden tévén más képminőséget látsz ).
4K - ból is van silány és nagyon jó is és Full HD - is . Ezért lenne a legjobb, ha nem erre, vagy a kijelzőre ( VA, IPS ) figyelnél, hanem a szemed döntene. 4K tévének a Youtube és más netes műsoroknál van előnye ( és 4K Blu Ray ). Gyönyörűek rajta. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36799) sakal83 válasza sajp63 (#36782) üzenetére


sakal83
addikt

Arra a sony xf9005re gyorsan csapj le ennyiert!

(#36800) kerxy válasza tutis (#36776) üzenetére


kerxy
senior tag

Valószínűleg erre gondolt: [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.