Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) G@ben válasza #46372352 (#14750) üzenetére


G@ben
addikt

Mármint te szeretnél ezekből venni vagy nekem ajánlod őket?
Mert én ezek közül választanék:
[link]
[link]
[link]

Megnézni egyiket sem tudtam, csak az első nagytesóját.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#14753) senki66 válasza fucsaj (#14728) üzenetére


senki66
senior tag

Az 55UJ6307 100Hz-es , én úgy tudtam, hogy 50 vagy 60? Csak mert én is ezt rendeltem meg.

(#14754) Pro Koryak válasza #46372352 (#14750) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha fontos a hdr is, akkor csak az ex780-ban van 10bites panel.

(#14755) deja vu válasza #46372352 (#14750) üzenetére


deja vu
addikt

Panasonic szerintem kategóriákkal jobb mint a többi.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#14758) senki66 válasza silentdave92 (#14743) üzenetére


senki66
senior tag

49UJ6307-hez szerintem nincsen Magic Remote, én ugyanebből rendeltem az 55-öst és tudtommal ahhoz sincs. Kellemes meglepetés lenne, ha kicsomagoláskor kiderülne, hogy van...

(#14759) silentdave92 válasza senki66 (#14758) üzenetére


silentdave92
csendes tag

Valóban nincsen, közben rájöttem hogy ezt benéztem - csak kompatibilis. Viszont ha jól néztem 7-8 ezer körül már lehet hozzá kapni, szóval ez végső soron nem szempont, a lényeg hogy tudja kezelni.

Amúgy én nagyon hajlok arra hogy jó lesz a 6307, az alapján amit itt sikerült visszaolvasni a drágább típusok olyan nüanszokkal tudnak többet ami az én általam felvázolt hétköznapi felhasználásnál nem is jönnek ki (ha jól tudom a WCG csak akkor működik ha eleve úgy van kódolva a filmanyag). Megkérdezhetem akkor már hogy te miért épp e mellett a típus mellett döntöttél?

(#14760) Draken válasza Pro Koryak (#14754) üzenetére


Draken
őstag

az ex700 mennyivel gyengébb, mint a 780 illetve abban milyen panel van?

(#14762) #94529552 válasza fucsaj (#14728) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az 55Mu6102 is ilyen paneles, de itt 100x le van írva, hogy akinek teljes sötétben való filmezéshez kell, az va panelest vegyen, de most már mindegy is. Beállítottad rendesen a képet? Szerintem nézz át ide, és próbáld azért rendesen beállítani ezek alapján, mint amit Imy-nek írtam. Másoknak is van ilyen kisebb-nagyobb méretben és elégedettek vele. Pl. MaxxDamage, OPiiPO, stb, vagy vond az LH630V-vel.
dantre Jó az 50" Pana csak például a lejátszója problémás.

[ Szerkesztve ]

(#14763) senki66 válasza silentdave92 (#14759) üzenetére


senki66
senior tag

7-8 ezerért a régebbi MR-ek vannak, vigyázz, ha netán veszel majd, csak a 2017-es AN-MR650A jó hozzá.
A Telekomtól rendeltem, ahol 22 havi kamatmentes részletre lehet megvenni (már ha Telekomos valaki) és eleve náluk a legolcsóbb.
55-ös méretet akartam, 4K-sat és 200K-ig, az ottani kínálatból, összevetve azokat a forumozók véleményével ez tűnik a legjobb kompromisszumnak + közben egy tévészerelő ismerősömet is megkérdeztem, ő a konkrét típusok ismerete nélkül az LG-re tette a voksát. Azt mondta viszonylag kevesebb meghibásodás, jó és olcsó alkatrész ellátás. Korábban Samsung párti voltam, az is volt 9 évig teljes megelégedéssel, de a mostani alsóbb kategóriás Samsungokra sok a panasz a saját topikjában is.
Először egy Panasonicot választottam, de azt sérült csomagolással hozták ki és nem vettem át, ezért újra kellett rendelnem, így esett a választásom az UJ6307-re.

[ Szerkesztve ]

(#14764) OPiiPO válasza fucsaj (#14728) üzenetére


OPiiPO
addikt

55UJ6307 - többször le lett írva, hogy ettől a típustól nem várható tökéletes fekete. Megfelelő beállítással nálam kb. alig zavaró - de ha John Wick 2. akarsz sötét szobán nézni, akkor arra OLED-et javaslok :) Amúgy meg 187eFt vettem, ennyi pénzért tudomásul szerint nagyon jó vétel - én mindig háttérfénnyel, és soha nem teljesen sötét szobában nézem.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14765) senki66 válasza OPiiPO (#14764) üzenetére


senki66
senior tag

Van ehhez a típushoz egy nagyjából jó beállítás minta, esetleg a tiédet megosztanád velünk?

(#14766) #94529552 válasza G@ben (#14736) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nézz be a monitor topikba is. Itt csak a nagy tévék alapján mondunk róla véleményt, azért nem ugyanaz.

rasotamas A panel lottó miatt nem lehet fixre mondani. De találtam neked még ezt itt.

(#14767) Partizan182 válasza #46372352 (#14748) üzenetére


Partizan182
senior tag

Segíts lszi, ez a színhűség dolog honnan jön? Ha 2008-ból akkor ok...

Viccet félretéve tegye a szívére a kezét az aki:

- Kalibráltatta a készülékét műszerrel
- Ha nem, akkor is Mozi (vagy ekvivalens) módban használja a lehető legmelegebb színhőmérséklettel (ami tipikusan így is túl hideg)

Ha egyik sem te vagy akkor 97% hogy pontatlan színeket nézel (D65 sztenderdhez képest).

Mai tévék 99%-a kvázi referenciára kalibrálható (SDR-ben persze).

(#14768) tomspice72 válasza deja vu (#14755) üzenetére


tomspice72
tag

Ahogy mondod.

(#14769) Partizan182 válasza OPiiPO (#14764) üzenetére


Partizan182
senior tag

Azért a "nem tökéletes fekete" és a világító opálos szürke között van egy kis árnyalatnyi (bocs) különbség.

"Nem tökéletes" feketéje a plazmának volt. "Egész jó" feketéje a VA-nak van. IPS-t tudod nyilván.

A fekete baseline pedig az összes színt és a dinamikát befolyásolja contenttől függetlenül, a vicc az hogy a problémás near-black kezelése miatt az ilyen John Wick szerű fekete alapon sötétszürke filmek néha elég trék Oleden.

(#14770) #94529552 válasza Partizan182 (#14741) üzenetére


#94529552
törölt tag

28-29" monitor tévét akar venni, szerinted meg várjon az OLED-re? :Y Ez komoly?

De mit akarsz a kalibrációval is itt? Éppen hogy meg tudja venni az ember az 50-100k, vagy akármennyi értékű tévéjét, és utána még költsön rá 20-30 ezer Ft-okat?Netán évente, mint a plazmánál, mert öregszik a technika?

[ Szerkesztve ]

(#14771) G@ben válasza #94529552 (#14770) üzenetére


G@ben
addikt

Nem monitor-tv kell, csak ezeket dobta a válogatás után.
Benéztem a monitor topikba is, ott is filmnézésre VA-t ajánlanak, szélesebb szögre IPS-t. :)
Lehet, hogy lemegyek újra a boltba és megnézek párat, amik különböző panelesek és az alapján döntök. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#14772) barnabas22


barnabas22
tag

Hali!

Erről mi lenne a véleményetek? [link]

Mondjuk 149.000-et megér?:) Elvileg IPS 4K panel.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#14773) OPiiPO válasza senki66 (#14765) üzenetére


OPiiPO
addikt

amit Pumma linkelt a 14762-ben az alapján állítottam be, hangolva az én izlésemhez

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14774) A21 válasza #94529552 (#14762) üzenetére


A21
tag

Szia! Ajánlanál pár VA modellt 200 körül árban kérlek? FullHD és UHD is érdekelne még egyenlőre, köszi!

(#14775) silentdave92 válasza senki66 (#14763) üzenetére


silentdave92
csendes tag

Köszi a tippet, ezt lehet hogy mi is be tudjuk játszani (családban van telekom előfizetés). Sajnos az 55"-os amit te is vettél épp hogy nem fér be ahova nekünk kéne (bár ezt majd még megméregetem azért), de láttam hogy van tavalyi nem UHD 49LH630V-es modell is jó áron, ami lehet szintén jó lenne a fent felvázolt (#14743[link]) felhasználásra, mivel többnyire távolabbról és nem 4K anyagot nézünk a TV-n, ahogy azt említettem is. Ezzel mi a tapasztalat, a felbontást leszámítva hozza nagyjából azt a képminőséget amit az idei UJ széria belépő tagjai (pl. 6307) tudnak? Illetve a WebOS 3.0 mennyiben rosszabb mint a 3.5? Ezeken kívül miben tud még ez kevesebbet?

Pumma esetleg meg tudnád te is osztani a véleményedet ezzel kapcsolatban? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#14777) Partizan182 válasza #94529552 (#14770) üzenetére


Partizan182
senior tag

Lehet h csak én vagyok gyenge de sehol se látom hogy 28-29-es méretről volt szó, ha tényleg akkor szkúzi.

Kalibráció: megint lehet hogy csak én vagyok vak/hüje de az érdeklődések ~90%-a a 150-200-250k árszegmensről szól. Ha tényleg fontos valakinek a színhűség akkor egy +20-as a rendes kalibrációra nem kellene hogy földhöz vágja. Ha csak kifogásnak kell a VA ellen ahhoz valóban nem kell műszer.

(#14778) Partizan182 válasza #46372352 (#14776) üzenetére


Partizan182
senior tag

Linket lszi, érdekel a dolog de ilyen infót az elmúlt 5 évből nem találtam (kőkorszaki összehasonlítások már nem nagyon aktuálisak). Monitor itt irreleváns, TV a téma.

Köszi!!

(#14780) #94529552 válasza silentdave92 (#14775) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olvashattad vond leírását a tévéről és a képminőségről, meg sztem minden fontosat leírt. A webos3 és 3.5 szinte ugyanaz ebben a kategóriában. Amit írt hogy belassul a menü, vagy ilyesmi, az csak a FHD típusoknál van, az UHD-ben már nincs ilyen vele. Az UJ-ben már nincs fejhallgató(jack) csati, amit sokan utólag hiányolnak. Ha HD-nél alacsonyabb felbontáshoz is kell, akkor még jobb is FHD szerintem, de erről megoszlanak a vélemények. Az UHD-n a 4k filmeket pedig sokkal közelebbről kellene nézni, hogy lássuk az értelmét. Például én még a FHD tévén se szeretem az SD adások némelyikét, mert annyira változó minőségben és bitrátával adják. Az 55" tévénél kb 4 m a javasolt távolság SD felbontáshoz[link].

Partizan182 Lehet, lehet. Szerencsére elég jó egyes tévéknél az out of box színhelyesség. De te biztos kalibrációval indítod megvétel után a 40-es tévét. Kifogásokat te hozol, mivel én 2 samsung és 2 lg mellett mindkét féléről itthoni tapasztalatokkal rendelkezem, te meg azt írtad, hogy va volt az oled előtt, tehát nem ismered ez egyik fajtát, csak hallomásból. De nem veheti mindenki azt, amit te szeretnél, sokszor még anyagi okokból se.

[ Szerkesztve ]

(#14781) Partizan182 válasza #46372352 (#14779) üzenetére


Partizan182
senior tag

Kérdezném hogy a professzionális monitorok piacának mi köze a konzumer tévékhez de inkább nem teszem. Többször ki lettem már osztva hogy az IPS monitorjaim alapján nem szabad véleményt mondani mert a tévé más tészta.

Itt egy idei belépő 4K Samu, referenciára lehet kalibrálni (tudom Rtings de mit tegyek ha itt vannak a tesztek).

[link]

Ugyanúgy ahogy a belépő 4k IPS-t:
[link]

Semmi különbség (kivéve hogy 75% piros az IPS-en csúnyán alulszaturál).

(#14782) Partizan182 válasza #94529552 (#14780) üzenetére


Partizan182
senior tag

A nép 90%-a normál módban használja a tévét ami következetesen minden gyártó minden készülékénél szar (színhelyesség szempontból). Csak azt mondom hogy ha szempont a színhelyesség azt bármelyik tévénél (ahol van legalább 2 pontos fehéregyensúly állítás, esetleg jól működő CMS - és a legtöbb már ilyen) el lehet érni.

Ha nem fontos akkor meg nem szempont, ennyi erővel a hátlap színe is döntő lehetne. IPS színhelyességi előnye ilyen ezerévről visszamard hiedelem, kb ugyanazt hozza színhelyességben a két techno.

Nem szeretnék én sekivel semmit vetetni, kipinnelt kisokost szeretnék :)

[ Szerkesztve ]

(#14783) #94529552 válasza A21 (#14774) üzenetére


#94529552
törölt tag

Na, ez az. :) Mondanék én, de nem nagyon van. Csak a belépőszintű 5-ös szériás FHD van most a Samsungtól: 55M55, de az is csak addig, amíg el nem éri a panel lottó. Az 55-ös UHD típusnál a szintén belépő UE55MU6102, és az eggyel magasabb szintű 55MU6402 is ips-es lett. De 200-ból már ezeket se kapod meg, főleg ha rendes gyári garival vennéd. Maradnak az íveltek, de azok is drágábbak és sokan nem is akarnak ilyet.
De majd a Partizan mond, ha már ennyire erőszakosan tolja.

Partizan182 A nép 90%-a megsúgta neked ezt? :DDD Valahogy ezeknek a beszámolóknak jobban hiszek, mint nekedMaxx és vond, és OPiiPO, és a saját itthoni tévéknek. Úgy látom, te nagyrészt itt olyanról beszélsz, amiről nincs saját tapasztalatod.

[ Szerkesztve ]

(#14784) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Erre a hozzászólásra is tudnátok reagálni?
Még annyi kérdésem lenne hogyha azért nézek sok sportot (F1, foci, vizes sportok) is a konzolozás mellett és éppenséggel annyira nem okoz problémát ha a fekete nem teljesen fekete (sosem volt plazmám, Oled meg pláne nem - a viszonyítás végett írtam ezeket) akkor mely készülékek lehetnének jók a számomra a fentebb linkelt listából?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#14785) Partizan182 válasza #94529552 (#14783) üzenetére


Partizan182
senior tag

Mondanék de ennyiért 55-ös tényleg csak belépő szintű van. Elszálltak az LCD árak (köszi Sharp).

Maxx kollégát meglestem, őszintén nem tudom hogy ez most humor/irónia, mindenesetre ezen nagyot nevettem:

Kérdés: "Esetleg röviden le tudnád írni miket állítottál be rajta a gyári beállításhoz képest"

Válasz: "Kép mód: Élénk"

Aki kicsit is képben van és sikerült visszanyelnie a büfit az most fejben pörgesse vissza a színhűségről szóló flémet. És sírjon.

(#14786) deja vu válasza #46372352 (#14779) üzenetére


deja vu
addikt

Ezerszer komolyabb elektronika van az EIZO monitorokban mint bármelyik tévében. Egyik tévé sincs közelében sem egy EIZO-nak. :N Mutatsz nekem komoly kalibrált IPS tévé eredményeket, és én is mutatok kalibrált EIZO IPS eredményeket, és mibe hogy bármelyik IPS tévé az eredmények tekintetében egy szarkupac lesz az EIZO monitorokhoz képest? :D Ezzel példálózni, hogy a professzionális monitorokban is IPS panel van, mintha sok másik tényező nem lenne legalább annyira fontos.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#14787) MPM


MPM
tag

(#14783) Pumma és (#14785) Partizan182

És nem belépőszintű, középkategóriás, 55 colos, UHD-s, nem ívelt VA-k mennyitől kezdődnek? Max 300-ig van ilyen? Ha igen, akkor melyikek?

(#14788) szur tdi


szur tdi
csendes tag

Ez nagyon gáz ?Meg merjem venni látatlanban?
Mi a legnagyobb hibája ?
Tudom nem 4K de az nekem nem ér plusz 100eft ot .
https://euronics.hu/hu/termekek/samsung-ue55k5510awxxh-fhd-sik-smart-tv/p/207518

(#14789) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Leírom némi tapasztalatomat,és mindenki azt von le belőle amit akar..vagy semmit :)
Jó pár éve,amikor számomra is elérhetővé váltak az LCD tv-k,kezdtem hobby szinten kipróbálgatni őket.Megvettem-eladtam-használtam-elajándékoztam-eladtam. Nos megpróbáltam némi profitot szerezni,olcsóbban venni,és többért eladni. Összeségében talán nem buktam rajtuk,de volt hogy lennt és volt hogy fennt :) .A lényeg, volt kb. 50-70 tv-m az elmúlt 10 évben,nem számoltam mennyi. Először LCD,és Plazma,aztán csak Led-lcd. Igen sokat fejlődtek a tv-k 10 év alatt ezt kell mondjam!
Most az Oled-re várok,de nagyon!
Szóval , VA vs IPS...
Samsung 49KU6450 és 55JU6875 . A kisebbik VA paneles feketéje nagyon jó,a mozgások szépek ,nem lehet rá panasz.A nagyobbik ADS(IPS) paneles, a feketéje,hát...sötétben szinte szürke.DE , 90%-ban vagy nappal nézem vagy ég a lámpa a szobában és nem látszik ilyen különbség.És azért ezek a fejlett javító áramkörök megteszik a magukét.És a színei,brutális - valóban ,nem csak marketing a nano-kristály.Hihetetlenül szép !
Mindkét tv-n megy a bluetooth mindenféle eszközzel,legalábbis nem samsungokkal próbáltam.A menü nem akad,elég gyors,a vinyó exFat-ra formázva és gyökérben vannak a filmek,azonnal látja és játsza őket mindkét tv.A wifi akadásmentesen visz mindent,teló kapcsolódik vezérli bármelyiket stb.
Én elégedett vagyok velük.Amit észrevettem, az ADS panelosnál minél nagyobb felbontású anyagot nézek fullHD vagy 4K annál jobb a feketéje ,sötétben.Azt nem tudom ez miért van,vagy hogy mindegyik ilyen-e.És a hangja is sokkal jobb mint a 49-esé.Úgy értem van mély és magas,érzékelhetően szebben szól.
Hát most ennyi jutott eszembe...de az oled a jövő ,hacsak nem találnak ki valami újabb technológiát.
És ne tessék megkövezni! Amatőr vagyok és ezek a személyes tapasztalataim :)

(#14790) #94529552 válasza Bogyi007 (#14784) üzenetére


#94529552
törölt tag

A konzolozás miatt jobb lehet egy UHD, viszont a tévézésre, főleg ha HD-nél gyengébb felbontású adás is lesz arra meg inkább FHD, de erről nemrég írtam éppen. A sport/focihoz magas képfrissítéssel rendelkező edge ledes lenne a jobb(pl. a Sams UE49M5502 FHD, bár a panel lottó...de ez talán még edge ledes), de a választék korlátozott, és bármit is veszel, az kompromisszumos lesz valamelyik irányba. A Thomsonra nagyon rá volt itt valaki izgulva, talán rendelt is, nézz utána. Én ezt nem merném ajánlani, hogy jó és tartós is lesz, mint ahogy a Philisps-eket se, de majd eldöntöd.
Linkelés: a link gombra katt, majd beilleszted oda a linket, olyankor a [link] rész világít, amire beírod a rövid címet, (pl. a tv típust), majd OK gomb.

Partizan182 Na látod, erről beszéltem, hogy segíteni azt nem tudsz, csak kavarod az akármit. :O :DDD Generáltál itt 10-20 felesleges hsz-t, csak arra volt jó az egész, bár lehet, hogy neked ez volt a mai szórakozás.

Figyelj, azon is lehet bőven nevetni, amiről te tapasztalat nélkül írsz. :N

[ Szerkesztve ]

(#14791) sugarforce válasza sugarforce (#14745) üzenetére


sugarforce
őstag

Erre esetleg valaki? Csak nehogy eltunjon itt a kerdes a nagy vita kozepette.

(#14792) z123456z


z123456z
őstag

JVC tévékről kevés szó esik, vagy inkább annyi sem. Pedig régen a Panasonic-kal nyomták, ez már nem így van? Már nem jók?

[ Szerkesztve ]

(#14793) #94529552 válasza sugarforce (#14745) üzenetére


#94529552
törölt tag

Használt is szóba jöhet? Samsung UE55H6400. Ma linkeltem az apróról egyet, elég sok garanciával. A Samsung és LG tévéken van Plex, a többinél nem tudom. 44 ms input lag, ami elfogadható, 3D, stb.
Az új FHD-kből már több dolog is hiányozna. A Samsung már a tavalyi tévékbe se tett Jack-et, a Scart is eltűnt asszem, idén már az LG is kezdi elhagyni ezeket.
z123456z Mert ez is az ismeretlen noname kategóriába tartozik, és általában csakis szerencse dolga, hogy meddig működik.
Ilyen vesteles cucc, aminek van 15-20 különböző néven forgalmazott testvére.

(#14794) z123456z válasza #94529552 (#14793) üzenetére


z123456z
őstag

Közben kigoogleztam, és ezt találtam:

"Az ezen az oldalon található termékeket a VESTEL A:S: gyártotta, forgalmazza, javítja és nyűjt garanciát a JVC KENWOOD Corporation. terméklicence alapján. Copyright 2016 VESTEL A.S. Minden jog fenntartva."

2008-ban megvette a Kenwood. Gondolom a Kenwoodot meg a törökök. Ez magyarázza a jó árat.

(#14795) #94529552 válasza szur tdi (#14788) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem az, amit előbb kérdeztél az Orion, az volt a gáz. Onnan gyári garisnak kell lennie, amit a gyártó oldalán be kell majd regelni, hogy a 2. év is érvényes legyen, ha elfelejted, akkor bukta.

Smahlt Talán az aprón láttam felső kategóriás Samsung 55MU7002-őt, 300k körül, amúgy 58" Pana EX700E, ennek a lejátszója egy kicsit hiányos, mint itt is írják.

z123456z Mindegy mit írnak, mert csak a névhasználati jogot vették meg a törökök, mert amikor egy gyártó becsődöl, akkor még próbál pénzt csinálni ebből is. Kíváncsi lennék, hogy ki üzemelteti a honlapot, mert elég amatőr.

[ Szerkesztve ]

(#14796) sugarforce válasza #94529552 (#14793) üzenetére


sugarforce
őstag

Hát használtban nem is igazán gondolkoztam. Megnéztem a hirdetést, több kérdés is felmerült bennem, kezdve azzal, hogy egy 2014-es tv-re, hogy lehet 2017-ben még 4 év garancia? (szerintem az inkább biztosítás lesz, mintsem garancia). Na mindegy, használt nem játszik nálam, de azért kössz a tippet, jó tv, de nekem ennyit egy használt tv nem ér meg dacára annak sem, hogy biztos jó lenne.
Azt tudom, hogy van rajtuk plex, csak sok mostani samu és lg sem képes transzkódolás nélkül lejátszani feliratos tartalmat(amit főképp nézek) annak ellenére sem, hogy pl az én f6320-as samsungomban ez tökéletesen megy a mai napig. Annyira elszabták az új oprendszereket, hogy most kemény dió lesz jót találni. A 3D alapvetően nem létszükség, ha nincs az adott tv-ben, nem érdekel, csak van pár 3D br lemezem, aztán néhanapján jó lenne olyan tartalmat nézni, de ha nem, akkor sem török össze, nem feltétel. Még a jack aljzat hiányával is tudnék élni, ha egy olyan rendszer van a tv-n, amin nem okozna gondot amit fentebb is ecseteltem.
Androidos tv-kről valami tapasztalat? Igazából a plex-es vonalból az az egyetlen reményem már, csak tapasztalatom semmi nincs.

Ha kivesszük az igényekből a plex-et és egy jó 50-55" közötti FHD tv-t kéne ajánlanod, főképp VA paneleset, amin van spdif és 4 HDMI, akkor mit ajánlanál? Nem kell semmi smart funkció, aminek megkell feleljen. Szintén tv nézés, konzolozás lenne. Ja ha esetleg a hdmi-ből jövő 5.1-et is továbbítaná az spdif felé, az pl jó lenne. Az sok tv pl nem tudja. Akkor ha minden kötél szakad max rasplex lesz belőle, ha a tv tudná a hdmi-spdif passtrough 5.1-et és dts-t, akkor megspórolnám a hifiberry digi+ beszerzését.

[ Szerkesztve ]

(#14797) Zsolto válasza #94529552 (#14793) üzenetére


Zsolto
őstag

Pumma, ha nincs jack, milyen füles megy rá? Csak BT? Az már mindegyiken van? Mert az idei LG-nél írják, de a Samuknál nem látom. 49-55-ös kezdő/közép UHD-kat nézek. A feleségemnek fontos lenne a fejhallgatós tévézés. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#14798) A21 válasza #94529552 (#14783) üzenetére


A21
tag

Hát ez elszomorító! Nem gondoltam volna amikor betévedtem a topicba, hogy ekkora dilemma lesz a végén :D Samsunggal nem szimpatizálok, Sony nincs esetleg vagy LG?

[ Szerkesztve ]

(#14799) Partizan182 válasza #94529552 (#14790) üzenetére


Partizan182
senior tag

Én kizárólag egy kisokost szorgalmaztam egy megbánt IPS vásárló kolléga hozzászólására reagálva. Hogy más ne járjon így. Aztán megtalált a nép az élénk módba rakott tévék színhelyességével meg professzionális fotómotitorokkal. De biztos én vagyok a szaralak.

A nanocella (lol) legyen veletek ;)

(#14800) Partizan182 válasza MPM (#14787) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sony 55XE8505 -t dícsérik, most még inkább 350 de BF-ben lesz ez még olcsóbb is. Mondjuk android annak minden gyíkjával együtt... Pumma által írt MU7000 sem rossz, de azért felsőkategóriásnak nem nevezném.

Egy fokkal olcsóbb Sony 55XE700, de ott butább a smart rendszer.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.