Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) cinemazealot válasza péjé (#57647) üzenetére


cinemazealot
addikt

Érdekes, de ahogy makkmarce is írta, az oldalsó tartalom elnyúlt és eltérő nézőpontból más perspektívában "látható" (pontosabban periférikus látómezőben érzékhető), ami inkább eltereli a figyelmet a fő vászonról, mint segíti az abban való elmerülést. Nem beszélve arról, hogy az itt is gyakran emlegetett "sötét mozi" törekvés gyakorlatilag elvész az oldalsó vásznakról a fő vászonra szóródó, kontraszt romboló fények által.

Nem projektorral, nem fényvisszaverő felületekkel, hanem aktív képernyőkkel visszakapnánk a gamer setup-ok már jól ismert 3 monitoros konfigurációját, ami viszont továbbra is egyetlen néző számára nyújt kielégítő és perspektíva-helyes látványvilágot.

zseko
Mobilon nézed? Mert asztali felületen ott van a dátum.

[ Szerkesztve ]

(#57652) péjé válasza zseko (#57650) üzenetére


péjé
őstag

Igazából érdekességnek tettem be, hasonlót láttam már 30 évvel ezelött is, ott egy kupolára vetítettek 270 fokban és teljesen lefogta a perifériális látóteret...de csak direkt erre a célra készült demókkal láttam, egy teljes filmet nem láttam ilyenben.

(#57653) makkmarce válasza fityere (#57649) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, az egy szintel fentebb van
hd39
furák a mért számok, és ahhoz képest a végszó

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#57654) fityere válasza makkmarce (#57653) üzenetére


fityere
senior tag

Nekem teljesen megfelel, mert sötét szobában használom.
En ugy szeretek filmet nezni jatszani.
Rosszul semmiképpen nem jarok vele.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#57655) zseko válasza cinemazealot (#57651) üzenetére


zseko
veterán

Nem, pc-n néztem, de nem látok dátumot, csak a hsz-eknél azt hogy három évvel ezelőtt. Egyes videóknál van, némelyeknél nincs. Lehet az adblocker zavar be?

Kikapcsoltam, akkor sincs.

Ahhh, rájöttem. Az böngészőbeli oldalnagyítást elálítottam, hogy kényelmesebben lehessen messzebbről olvasni a hsz-eket, ezért nem írta ki...

#57652 péjé Jah, értem, okés :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#57656) Márton válasza zseko (#57655) üzenetére


Márton
nagyúr

a dislike-ok számát tennék vissza....

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#57657) cinemazealot válasza Márton (#57656) üzenetére


cinemazealot
addikt

+1

(#57658) makkmarce válasza Márton (#57656) üzenetére


makkmarce
őstag

Állítólag van valami plugin ami visszarakja, de tényleg nagyon hiányzik. :O

okoskodom, tehát vagyok

(#57659) Márton válasza makkmarce (#57658) üzenetére


Márton
nagyúr

aszta, és tényleg, müxik :)
köszi (bocs az offért)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#57660) -KP- válasza fityere (#57641) üzenetére


-KP-
addikt

Van 150-ért egy Runco RS900 eladó avx-en. Szerintem azzal se járnál rosszul. Sőt...

(#57661) fityere válasza -KP- (#57660) üzenetére


fityere
senior tag

Nagyon szépen köszönöm :R , de tegnapelőtt elhoztam az optoma hd39 darbee projektort.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#57662) senki11


senki11
aktív tag

Tisztelt fórumtársak! Szeretnék beruházni egy projektorra, de sajnos elvesztem az adatokban. A masina főleg prezentációra lenne használva változó környezetben. Ennek megfelelően olyan készüléket keresek, ami ideálisnak nem mondható fényviszonyok mellett is látható képet produkál. A prezentáción főleg képeket és diákat értek, de rövid videókat is. A lényeg, hogy nem a moziélmény kergetése a cél. Mindenképp új gépet szeretnék, vagy legalábbis olyat, amihez kapok hivatalos számlát, mivel a ráfordított összeggel el kell számolnom. A felső határ olyan 700 euró. Tudnátok ajánlani a leírtaknak megfelelő készüléket? A segítséget előre is nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#57663) senki11 válasza senki11 (#57662) üzenetére


senki11
aktív tag

Sajnos kiment a fejemből, hogy hordozható vászon is szükségeltetik. A keretösszeg ezzel együtt max 700 euró. Refurbished készülékeket mennyire tanácsos nézegetni?

(#57664) makkmarce válasza fityere (#57661) üzenetére


makkmarce
őstag

és bevált? jobb vagy rosszabb, mint amilyen a benq volt?

okoskodom, tehát vagyok

(#57665) achilleuss


achilleuss
tag

Sziasztok! Érdeklődök, hogy ez az anyag olyasmi tulajdonságú, mint a lycra? Tehát jó vetítővászonnak? Nekem nem kell , hogy akusztikailag jó legyen/hangátengedő/, mert a vászon alatt lesznek a center és a frontok. Ez sűrűbb anyag is, mint a lycra ,200gr/m2. [link]
Egyik legfőbb kérdés, hogy nyúlik e, mint a lycra, vagy legalább 170-180 cm-re kinyúlik e/150 centi szélességről/, mert akkor megfelelő a célra.

[ Szerkesztve ]

(#57666) viperabácsi válasza achilleuss (#57665) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez a Lycra !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57667) péjé válasza senki11 (#57662) üzenetére


péjé
őstag

szia,
Ez egy tipikus irodai gép, 1920x1200 felbontás, 16:10-es képarány, 4000 lumen fényerő... [link] 190eft, ha felbontásban alámész és elég az 1280x800 akkor ez 153eft... [link] állványos vetítővásznak akadnak a jófogáson is meg itt számlásan... [link]
Refurbished gépet is lehet nézni csak legyen hozzá gari.

(#57668) senki11 válasza péjé (#57667) üzenetére


senki11
aktív tag

Hálás köszönet!
Közben akadt egy Panasonic PT-VZ570 refurbished 3 év garival 580 euróért. Ez így jó vételnek számítana?

(#57669) achilleuss válasza viperabácsi (#57666) üzenetére


achilleuss
tag

köszi. na az király, akkor helyben vagyunk. :)

(#57670) fityere válasza makkmarce (#57664) üzenetére


fityere
senior tag

Laikusként szerintem jobb. :D
Nekem bevált. Nem bántam meg.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#57671) péjé válasza senki11 (#57668) üzenetére


péjé
őstag

Mindenképpen, jobb kategória mint amit belefért újként a 700 euróba.

(#57672) senki11 válasza péjé (#57671) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi! Akkor jegelem is a dolgot a pénz megérkezésééig, és majd akkor, ha már élesítve lesz a dolog, jövök konkrét felújított típusokkal (addig úgyis változik az aktuális kínálat). A rossz vetítési körülmények kompenzálására gondolom érdemes minél jobb fényerejű masinákat nézegetni.

Ilyen hordozható vásznak esetében egyébként mire érdemes figyelni? Vannak kerülendő márkák és típusok?

(#57673) Rikkancs1950


Rikkancs1950
csendes újonc

Él a fórum?

(#57674) BIGi75 válasza Rikkancs1950 (#57673) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ja, csak tavaszi szünet van :)

(#57675) Adamul


Adamul
tag

Sziasztok!

Még új vagyok itt és a témában is, ezért kérlek ne harapjátok le a fejem! :DD Arra az elhatározásra jutottam, hogy nagyobb tv helyett, meglépek a pincében egy mozizásra kihegyezett placcot. Az is efelé terelt, hogy a projektort időnként átvinném a kertbe, hogy ott egy lényegesen nagyobb falfelületre tudjak vetíteni vele (este nyilván).
Tehát filmekhez ideális házimozi-projektorra lenne szükségem, amit valószínűleg asztalról/polcról üzemeltetnék, ugyanis 215 a belmagasság és mennyezeti állvánnyal valószínűleg belelógna a képbe. A pincében 120"-os vászonnal, amit kb 3,5m-ről néznék a kertben terveim szerint sima fehér fallal (jelenleg még olyan rücskös mint a ház oldala).
Érdekelne a véleményetek a számomra legideálisabb projektor tekintetében.

A legideálisabb alatt jelenleg az ár/érték arányt értem elsődlegesen, hiszen a projektorra 150e nagyon max 170e Ftot tervezek szánni, emiatt elsődlegesen használtak között kezdtem el nézelődni, azzal az elvárással, hogy minimum full hd felbontású, 3lcd-s legyen és így jutottam el az Epson EB-U05 -höz, aminek előnye hogy sok bemenet található rajta (jelen pillanatban csak egy hdmi-t használnék, hogy a böngészőből streamelt filmeket elindítsam), hátránya viszont, hogy nincs rá gari. Ugyanakkor 150e-ből "0km-esen" kijönne.
Ahogy néztem, alternatíva lehetne az Epson EH-TW740 is, hiszen ehhez 170eFt alatti összegből hozzájuthatnék újonnan, 2év garral, viszont erősen limitált csatlakozási lehetőségekkel és ahogy láttam csak digitális zoommal. Nem tudom hogy ezekből a szempontjaimat figyelembevéve melyik jelentene komolyabb hátrányt?

Nagy kérdés még, hogy hogy tudnék legköltséghatékonyabban térhangzást csinálni? Hiszen több régebbi hangrendszerem is van, a számítógéphez pl egy Logitech z906-ot használok, akár ezt is le tudnám vinni az említett cél érdekében, de a nagyobb problémám, hogy hogy hajtanám meg? Ugyanis a forrás egy laptop lenne, amin van egy db jack kimenet meg adapterrel tudok hdmit csinálni. Ezek miatt jelen költségkeretből szeretném elkerülni a külön erősítőt viszont akkor vagy stereo marad laptopról, vagy leviszek egy asztali pct is 5.1-es hangkártyával és rádugom jack/optikával.
Ez lenne az első, nagyobb volumenű házimozis projektem, de szeretnék azért hosszú időre tervezni, vagy ha döntök vmi mellett akkor ne vakvágány legyen, hanem később akár felbővíthessem (Pl jobb hangrendszer, erősíővel, de azért sincs nagy jelentősége még, mert nem lenne sűrűn használva, annyi a cél, hogy jobb élmény legyen mint a tvt bekapcsolni, ha filmezni szeretnék).

A nálam tapasztaltabbak véleményét szeretném kérni, hogy induljak el, melyik projektor lenne jobb választás vagy ha egy 3. (valójában én is többet néztem, de erre a 2.re szűkítettem le a végére a listát), akkor milyen szempontokat lenne érdemes még figyelembe venni?

Köszönöm! :R

(#57676) BIGi75 válasza Adamul (#57675) üzenetére


BIGi75
senior tag

1 db hdmi csatlakozó pont elég egy projektoron, később sem valószínű, hogy többet fogsz használni.
A Z906 teljesen rendben van kezdő hangszettnek (nekem is van 1), a laptophoz én vennék egy külső usb 5.1 hangkártyát.
Ha asztalról vetítesz zoomnak nincs nagy jelentősége sztem, oda teszed ahová kell, a 16:9 meg a gari miatt én inkább a TW740et venném.

(#57677) mettek válasza BIGi75 (#57676) üzenetére


mettek
addikt

Énnis z906-al kezdtem egyetemista koromban, aztán azóta hova fejlődött a technikám…te atya ég.

Amikor ide jöttem tanácsért hogy 150-200 ezerből szeretnék egy házimozit és azt láttam hogy egyesek ennyiért vesznek kábeleket, kicsit elképedtem :Y meg annyira utáltam hogy ajánlgatják a fél millás szetteket holott sulisként nem volt rá pénzem.

Mondjuk 10 éve az a 200ezer is többet ért mint most. Akkor vettem belőle egy használt de komoly Denon avr-t meg egy mission 5.1 szettet. :D

Aztán ma már ennél jóval több pénzem áll csak kábelekben.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#57678) BIGi75 válasza mettek (#57677) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én a kábelezést nem vittem túlzásba, sztem 100k körül megáll, pedig van pár cuccom összedugva :DDD (projektor, tv, avr, pc, médialejátszó, bluray, 7.1, minidsp)

(#57679) Vhiktor válasza Adamul (#57675) üzenetére


Vhiktor
veterán

Használtan ennyi pénzért, sokkal jobb projektorokat kapni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57680) -KP- válasza Vhiktor (#57679) üzenetére


-KP-
addikt

Egyetértek, ennyiért eszembe sem jutna újonnan venni projektort, mert csak valami über gagyi vetítőt lehet venni.

(#57681) Adamul válasza -KP- (#57680) üzenetére


Adamul
tag

Köszönöm a visszajelzéseket! :R
Hát írtam hogy milyet lehetne venni. Top 4. ajánlat (az első 3 tök más ligában fut), az én céljaimat/lehetőségeimet/visszajelzéseteket figyelembevéve nem tűnik rossz ajánlatnak. De várom a konkrét alternatívákat, amik szóba jöhetnének és át fogom azokat is gondolni, mert konkrétum nélkül az, h " ennyi pénzért, sokkal jobb projektorokat kapni" nem mondd semmit.

[ Szerkesztve ]

(#57682) Vhiktor válasza Adamul (#57681) üzenetére


Vhiktor
veterán

Most nincs időm végig nézni a használt piacot.
De pl benq w2000, benq w1100, optoma hd29, viewsonic, infocus, ha van jó áron akkor sony hw55, használt epson projektorok.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57683) -KP- válasza Vhiktor (#57682) üzenetére


-KP-
addikt

+JVC, Runco. Szokott lenni mindkettőből aprón.

(#57684) péjé válasza Adamul (#57681) üzenetére


péjé
őstag

AVX-en van pl. jvc x3...Csenelesnél új lámpás, új ballaszttal, sokáig elmennek.... [link]
DLP ..Runco rs900...van mit válogatni.
it van elég jól használható kalkulátor hogy lehet elhelyezni a vetítőt... [link]
Használt vásznat is nézhetsz, esetleg fehér falra vetítesz amig nem akad megfelelő vászon.

(#57685) viperabácsi válasza péjé (#57684) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezeket venném most én is , ha nem sikerült volna megcsípni a Benq W1110-et.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57686) Ijk


Ijk
nagyúr

Elkelt az RS1100-am, bevallom sajnáltam. Dedikált szobában lőttük be próbára, mivel ledobtuk a fotelba csak 2m széles képet vetített, természetesen a helyiség miatt piszok jó ANSI kontraszttal és fényerővel, abban a környezetben 1-1-ben cseréltem volna a közel 4x árú 77" OLED-et érte, olyan a hangulata amit nem lehet semmilyen TV-vel, LED fallal pótolni.
Persze a kulcs a dedikált moziszoba, anélkül semmit nem ér a legdrágább projektor sem (nyilván megfelelően kialakított bármilyen szoba kompromisszumokkal is jó lehet).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57687) mandju válasza Ijk (#57686) üzenetére


mandju
senior tag

Én a Christie vetítőmnél érzem ezt nap, mint nap.. egyszerűen imádom a képét.
Ha jó a forrás, hihetetlen mit ki lehet hozni 1080p technológiából.

kell hozzá egy jó madvr downscaling algo és jó dtm.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#57688) m3ss válasza Ijk (#57686) üzenetére


m3ss
veterán

ne is mondd, 4 honapja nezem a 40-es tv-t...ma vegre talan vetiteni fogok. ha a 11e ft-os landberg 15 m-es hdmi 2.0 kabel is ugy akarja. kivancsi vagyok visszakuldos lesz-e :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#57689) ctrlaltdel13 válasza m3ss (#57688) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen gépet vettél?

(#57690) viperabácsi válasza m3ss (#57688) üzenetére


viperabácsi
addikt

Kábelról jöhet majd infó !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57691) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Amazonrol a Cable Matters kábelek nagyon jók.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57692) m3ss válasza ctrlaltdel13 (#57689) üzenetére


m3ss
veterán

9400. mar 1-2 honapja itt van, meg az uj vaszon is, de szoba atalakitas miatt pihentek idaig..

hmm vmit nem ertek. ha kozvetlenul dugom a vetitobe a pc-t vagy ps4-et akkor nem ad kepet. ha x4000-bol megy a hdmi a vetitobe akkor viszont mukodik. regi 15m-es hdmi 1.4 kabelemmel is ugyanezt csinalja, mint az uj landberg 10m es 15m-es aktivval is. ez mi lehet?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#57693) Ijk válasza m3ss (#57692) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet hogy erősebb a hdmi jele az x4000-nek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57694) m3ss válasza Ijk (#57693) üzenetére


m3ss
veterán

lehet ennyit er az osszes itthon levo kabel? mondjuk ezt a hdmi 1.4 15m-est is x4000-bol hasznaltam benq-val. holnap kiprobalom egy meteres kabellel es kiderul.
amugy lehet, mert eleg megmagyarazhatatlan dolgokat produkalt. eloszor pc-re dugva biosnal meg adott kepet, majd winben mar nem. 1050ti video beallitasoknal ossze-vissza villog a monitorom amikor probalom aktivalni a masik kijelzot...ps-nek plane mukodnie kellene, ott nem lesz juzer error se.
de elore aggodok, hogy mi lesz egy hdmi switch + audio extractor komboval. meg ki tudja milyen kabellel probalkozzak ezek utan...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#57695) Vhiktor válasza m3ss (#57694) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha jól látom akkor az X4000-en csak HDMI 1.4 csati van, simán lehet, hogy az erősítőd lekonvertálja a jelet és azért jó ott ugyanazzal a kábellel.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57696) Vhiktor válasza Vhiktor (#57695) üzenetére


Vhiktor
veterán

Vagy a hdmi csati a rossz, nekem most a Vertex2 döglött meg pár hónap használat után, az a jelenség, hogy RGB 4k 60Hz esetén eldobálja a jelet, tehát már nem tudja fogadni azt a sávszélességet amit tudott.

Próbáld ki másik rövid kábellel, nem árt az sem ha ultra high speed.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57697) m3ss válasza Vhiktor (#57696) üzenetére


m3ss
veterán

vetito hdmire gondolsz? csak nem, elozo tulajnal neztunk rajta hdr 4k tartalmat is. amugy kontraszt az fincsi lett nagyon, pedig meg fuggonyom sincs felrakva. de a fal eleg sotet lett, full beleolvad a vaszon kerete vetites kozben :K
kene nyomnom egy firmware frissitest is, ugy latom 3x shiftel ketto helyett uj frissitessel.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#57698) Vhiktor válasza m3ss (#57697) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen arra, de 4k tartalommal nagyon nem mindegy, hogy yuv 422 vagy rgb a kimenet a savszelesseg miatt. Ha PC-re kötöd siman lehet hogy 4k 60hz rgb, ami már kihajtja a hdmi 2.0-t teljesen.
Míg medualaejatszo esetén lehet, hogy 4k 30hz yuvra van állítva ami savszelessegileg semmi.

Lényeg, hogy még kell próbálni másik rövid hdmi kábellel.

Pl nekem otthon a vertex2-vel pontosan ez a baj. Hogy 4k 60h rgb már dobálja a jelet, míg 4k 30 hz esetén tökéletes. És a vertex2 a rossz nem a kábel. Ha kiiktatom a vertex2-t akkor tökéletes minden.

Bármilyen mezei 2.1es kábellel ami 3 méteres mennie kellene annak ami Neked kell, ha nem megy akkor szerintem nem kábel hiba lesz.

Az enhanced hdmi formátum engedélyezve van az epsonon?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57699) m3ss válasza Vhiktor (#57698) üzenetére


m3ss
veterán

ja enhanceden van a hdmi, EDID, ezt az egyet talaltam en is googlen ami lehetne problema...
viszont ugy most mukodik, hogy kihuztam a monitort a pc-bol es bedugtam csak a vetitot egy dvi-hdmi adapterbe 15m aktiv kabellel. hogy a hdmi kimenetem szarakodna a 1050ti-n, vagy vmi driver gebasz van-e majd utana jarok hamarosan...de igy most vitte, vetito info savban 4k, hdr, bt 2020, 8bit, 24hz-et irt, h265 fajl kodival. igy elso blikkre nem szemetelt amugy, de majd meg irok bovebbet akit erdekel ez a kabel ha lesz idom nezegetni...
mindjart probalgatom meg, de azt tovabbra sem ertem, hogy ps4 miert nem adott kepet tegnap, lehet kell neki vmi safe mode, pedig video output settingsek automatan vannak..

nvidia vezerlopultban kimeneti szinbeallitasokat mire allitsam? rgb vagy ycbcr422, 444? szinmelyseg 8 vagy 12 bit? azt mondod 4k 60hz rgb a legnagyobb savszel igenyu? akkor azzal tesztelgessem a kabelt? :R

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#57700) Vhiktor válasza m3ss (#57699) üzenetére


Vhiktor
veterán

Amikor már játszódik a film akkor a 8 bit nem jó. 10 bitnek kellene lennie HDR esetében.
Valószínűleg rgb 4k 60hznel nem fogsz tudni kivalasztani 10 bitet, így yuv 422 10 bit.

En a pcs lejatszast hanyagolnam hacsak nem a madvr a cél.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.