Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) Vhiktor válasza viperabácsi (#57100) üzenetére


Vhiktor
veterán

Cseneles X3-asa is nagyon jó

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57102) viperabácsi válasza Vhiktor (#57101) üzenetére


viperabácsi
addikt

Néztem őket , csak ezek nem tudnak 3 méterről 100" körüli vetített képet.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57103) Vhiktor válasza viperabácsi (#57102) üzenetére


Vhiktor
veterán

Átérzem a problémád én is 250-270 cmről vetítek 100"-t.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57104) zseko válasza cinemazealot (#57085) üzenetére


zseko
veterán

Én is próbálgatnám, de nálam a kipróbálás ~50e forintos ársávban van, viszont ahogy olvasgatom, ennyiért nemigen van használható projektor. Ettől többet pedig kipróbálásnak számomra nem ér meg, így, hogy nem tudom bejönne-e, vagy jobban járnék inkább egy tévével, plusz még vetítést sem láttam élőben rendes projektorral, hogy legyen fogalmam mit várhatok. Amit láttam az meg ilyen interpolált szutyok 320x240-es felbontású volt. Gondoltam legyen kipróbálásra 720p, de így sincs olcsóbb, ami elérhető az is ráadásul nem is ajánlott itt, meg egyébként is 1080p-ben gondolkodom.
Sajnos az összefoglaló sem segítség abban a tekintetben, hogy melyiket kell messzire elkerülni, és melyiket érdemes vásárolni, mi az ami jó használtban is (mint pl. az ssd topiknál, konkrét ajánlások) persze ettől függetlenül nagyon hasznos.
Hogy a vetítésen kívül mit tud, mit játszik le, nem lényeg, úgyis egy Firetv Stick 4K Max lesz beledugva fixen, ha a gépemről akarnék valamit lejátszani ahhoz fel van rá téve a Plex. Mikrolagok ne legyenek, az számít.

És mivel a múltkori kérdésemre nem kaptam választ, megkérdezném újra, van valami amire figyelni kell használt projektor vásárlásánál?

HR24.hu

(#57105) Bikkrom válasza zseko (#57104) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ne legyen foltos a képe. Próbáld ki teljesen piros, zöld, kék, fehér, fekete képen. A lámpába ne legyen több 800-1000 óránál. Azzal még el lehet menni pár évet izzó cseréig. Full HD legyen, azalatt fölösleges nézelődni. Távirányító meglegyen, ha lehet a többi tartozékai is (pl doboz, kézikönyv), mert ha ezek megvannak igényes eladótól veszed. Meg még ezer meg egy dolog van amire figyelni lehet. Egy biztos, a gépek amiket itt ajánlanak javíthatóak, szóval nagyot nem lehet mellé lőni.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#57106) péjé válasza zseko (#57104) üzenetére


péjé
őstag

720p-s projektort kapsz 45-60eft között. Ismert márkákat nézeges...benq, optoma, acer.
Ezek régebbi gépek, inkább DLP-t válassz azok jobban bírják a gyűrődést. Hiba lehet: zörög a színkerék, cicereg a táp...ezek javíthatóak15-30eft között, ha fehér pixel pötty van a képen azt nem szabad megvenni, dmd kezdődő haldoklásának a jele Vételkor ha megnézed hibátlan, éles képnek kell lennie, zoom, lens shift (ha van) működjön.
Gyári minőségi lámpa kb 30eft. Sok a régi lcd, azokat jól meg kell nézni, fehér képet vetítve foltmentesnek kell lennie a képnek. Kb ezeket kell megnézni, kalkulátorral ki lehet sakkozni hova tudod tenni... [link]
Irodai gépeket is lehet venni, azok jellemzően nagy fényerővel mennek de mozizni inkább ilyesmit... [link]
ez is nagyon jó gép bár hangosabb mint az átlag.... [link]
Kerüld a kínai occó lcd fullhd csodákat, pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#57107) Cseneles válasza viperabácsi (#57102) üzenetére


Cseneles
őstag

Egyik házimozis vetítőt sem 3m-ről való vetítésre tervezték! Amelyikkel meg kivitelezhető ott akad használtan párszázezres többletköltség a cserélhető objektívégett. Árulnak egy Runco RS1100 Ultrát. Az a gép tudja a kívánt távolságból való vetítést...akár még 270cm széleset is. Nemrég járt nálam egy teljes tisztításon esett át, jó állapotban van. hibátlan gép.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#57108) achilleuss


achilleuss
tag

Sziasztok! Érdeklődök, hogy tud e valaki valamit mondani erről a vetítő vászonról. Nem tűnik e túl jónak az ára. Nem lehet e gond a minőséggel. 305x168 kivetített kép, 99 900 Ft-ról leárazva 79 900 Ft-ra. [link]

[ Szerkesztve ]

(#57109) Martin Eden válasza achilleuss (#57108) üzenetére


Martin Eden
tag

Szia! A vászonról én semmit, ahogy a webshopról még annyit sem, az ár: termékkód alapján számomra ismeretlen lengyel webshopon az ára 649 zl, átváltva 52.000 HUF, vagyis Kínából fele annyiért jöhet, vagyis a minősége?

(#57110) zseko válasza Bikkrom (#57105) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, és neked is péjé. Személyes megnézés néha nehezen kivitelezhető, gondolom, mikor ugye az ország másik végében lenne megfelelő.
Még két kérdésem lenne.
Egyik, hogy Gyöngyösön, vagy szűkebb vonzáskörzetében van-e valaki ahol esetleg meg lehetne nézni mit vetít egy (720p)1080p projektor? :B
Másik, hogy ha azt mondom, hogy hagyom a használtat, és veszek teljesen újonnan, akkor ~250-270e forintig mi az amit érdemes megvenni? Az összeg végülis megvan, mert tévét akartam venni (bár egyéb okok miatt csak ~2 hónap múlva fogok vásárolni), de csábít a nagyobb kép. Bár tévének meglenne az az előnye, hogy nappal is nézhető, 4k, és nem kell ügyelni lámpa élettartamra, de akkor is, a 100" az mégse 55"... :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#57111) Bikkrom válasza zseko (#57110) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ebben az ársávban nincsenek újonnan jó gépek amit ne páholna el egy BenQ w2000 vagy Epson 7000-7100-8000-8100-9000-9100 (ezek is ritkán vannak a piacon). Vagy a sokat ajánlott Infocus 8604, Barco f22, Sony hw45-50-55, JVC X3-ak stb meg még egy tucat ajánlott gép. Ezek 120-270 között mozognak használtan és megverik bármelyik újat.

Mivel egyre több esetben futunk bele, hogy az ajánlott gépek nincsenek a piacon én javaslom, hogy lehet jobb ha körbenézel mi van most használtan aztán rákeresel a topicban, utána megkérdezed itt, hogy jó gép-e, meg reális-e az ára. Vagy vársz, mint viperabácsi, hogy hátha felbukkan valami. :F

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#57112) viperabácsi válasza Bikkrom (#57111) üzenetére


viperabácsi
addikt

Na ez egy frankó hozzászólás lett ! El is mentettem , mivel listázol egy csomó ajánlott típust. :R

Lehet jó lenne az összefoglalóba betenni egy ajánlott használt listát , meg , hogy mit kell lecsekkolni egy használt projin , szinte naponta van ilyen kérdés ! Én például azért csúsztam le egy nagyon kedvező árú 1070-ről ( legalább itteni forum társhoz került ) mert sokára lett érdemi válasz a kérdésemre.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57113) proci985 válasza viperabácsi (#57112) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezt a listat lattad? en csinaltam ket eve, kb vegigneztem mindenen hasonlo use casera, mint amit keresel:
[link]

Epson 7000 es 7100 kaphato (utobbi biztosan), de throwra nezz ra.

SEK : EUR kb 10:1, ahogy neztem kicsit inkonzekvens voltam arazassal. arak ket evvel ezelotti aktualisak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57114) zseko válasza Bikkrom (#57111) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, ez igazán hasznos volt :R

Nem gondoltam hogy ez ennyire problémás, jót találni. Ezek után végülis akkor melyik az a projektor, amit újonnan megéri már megvenni?

HR24.hu

(#57115) proci985 válasza zseko (#57114) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nezd vegig ezt is, anno ket eve vegigneztem a piacot rendesen, de sajnos mai napig relevans.

ami utana tortent, hogy talan 2 honappal kesobb talaltam egy szep uj motoros 120"as grandview fantasy vasznat Daniabol, kb harmadaron (ertsd, 450 euroert). azota is nagyon elegedett vagyok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57116) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Lehet ám projektor teszteket is olvasgatni az elmúlt 4-5 ... évből. Aztán ha valamelyik érdekes, itt rákérdezni esetleg. Nem a kínai 20e ft-os csodáktól elkezdeni a kérdezősködést és a végére eljutni a ja, akkor legyen mégis egy 4k Sony.

(#57117) viperabácsi válasza proci985 (#57113) üzenetére


viperabácsi
addikt

Meg lesem köszi ! :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57118) proci985 válasza viperabácsi (#57117) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

plusz akkor mar:
projectorcentral <1000 USD
projectorcentral <3000 USD

eu neveik masok, de ha rakattintasz altalaban irjak. arak valtoznak, pl 1100USDert a xiaomi 4K UST kb itt automatan kb az ajanlott megoldas lenne.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57119) achilleuss válasza Martin Eden (#57109) üzenetére


achilleuss
tag

Hello! Na igen, ez a kérdés, hogy milyen a minőség. Nem zavar engem, hogy kínai/kérdés, hogy a másikat hol gyártják, lehet azt is Kínában :DDD /, ha elfogadható a minőség, és ez nagyon olcsón. :) Nem tudnád belinkelni azt a lengyel oldalt, ahol 52 000 Ft-ért láttad ezt a vetítővásznat?

(#57120) zseko válasza proci985 (#57115) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, hát ez kicsit lelombozó, hogy ennyiért még kvázi rosszat adnak újonnan :/

#57116 Pro Koryak Nem értem a hozzászólásod lényegét. No offense: lehet ám listát is írnod a konkrét ajánlott típusokról és értékhatárról így majd csak linkelgetni kéne a felsorolást, és akkor a 20e forintos csodák kérdéskör 80%-át ki is lehetne szűrni. A mai beszélgetés alapján az jött le, teljesen mindegy mi tetszik meg első körben, ha a ~250e környékén még szart kapni és nem érdemes megvenni.🤷‍♂️ Én azt gondoltam volna, hogy ennyiért már van használható például. Bár én is az olvasást preferálom főképp, ám egy 57e-es hozzászóláshalmazban már nem annyira könnyű megtalálni a lényeget, így persze hogy kérdezek. Sajnálom ha ez gondot okozott :(
Am, ha linkelek neked egy 1070-es hirdetést, meg tudod mondani hogy megéri-e megvenni?

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#57121) Bikkrom válasza proci985 (#57118) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Link.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#57122) tengo24


tengo24
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 150k körül projektort esti filmnézéshez, külső vinyóról.
Max 2,5 m kivetítés. Használt is jó lenne. Most egy Wanbo T2 max van, ezt szeretném egy kicsivel jobbra cserélni.
Erről vélemény: [BenQ MW560] ?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#57123) proci985 válasza zseko (#57120) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nagyon osszeomlott a forint, az kb ilyen 600-650 euro jelenleg.

ViewSonic PX701HD, Epson EH-TW740, Benq TH585, Benq MW536, Acer H6523BD, Optoma HD29He, Optoma HD145X, Acer X1626AH

az elso harom, es a ket Optoma ahogy tudom jo hazimozizni is.

ahogy nezem kb ezeket dobja fel a kereso. jellemzoen belepo fHD gepek, eleg fenyerovel. egy rendes optikas fHD egyebkent teljesen jo, 720pig viszont ne menj le, pixeles lesz (sajat tapasztalat).

projectorcentralon van teszt, van kalkulator, vegig tudod oket kovetni.

nezd, 2 eve nekem a konkluziom kb az volt, hogy MSRP aron kb 2500 euro (vaszonnal) az a szint, ami nekem az ertelmes hazimozi beleposzintnek minosult. nekem akciot vadaszva (projektor 1 honap es 250kmt vezettem egy utolso raktaros darabert; vaszon 3 honap Daniabol jott es innen 40kmre tudtam felvenni a DHL logisztikai kozpontban mert tulmeretes volt) sikerult ezt kihozni ilyen 1150 eur korul, de mai aron az is inkabb ilyen 450ezer huf. igaz, ennyibol elegedett vagyok. 75"os TVnel jobb (foleg, hogy az 55"ost megtartottam hatternek ha kell), 55os OLED meg ennyiert osszehasonlithatatlanul gyengebb elmenyre szerintem.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57124) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,ugyan a kereső nem hozott eredményt,de hátha…
Valaki próbálta már,vagy esetleg látott már
Benq X1300,vagy X3000 tipust? (Igaz az utóbbi még csak szállingózik a boltokba)
Youtube videók alapján elég meggyőzőek,tudom így nem lehet eldönteni olyas valamit,ahol a képé a főszerep.
Zárójelben megjegyzem,soha nem volt még projektorom,így nincs összehasonlítási alapom.
Tudom itt a led-es masinák ördögtől valók, így kérlek titeket tekintsünk most el a 3 milliós gépektől 🙂

(#57125) viperabácsi válasza proci985 (#57123) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ha jól értem ezeket ajánlanád is ?
ViewSonic PX701HD, Epson EH-TW740, Benq TH585, Benq MW536, Acer H6523BD, Optoma HD29He, Optoma HD145X, Acer X1626AH

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57126) proci985 válasza viperabácsi (#57125) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csinalj egy excel listat:
- nev
- nezd meg egyaltalan Magyarorszagon melyik elerheto biztos helyen. esik a forint, ha most kivarsz, akkor lehet par honapig dragul minden.
- throw ratio, hogy ki tudja-e nalad vetiteni a kepet. tippre ezen minimum a fele ki fog esni, mert ahogy nezem kb 1-1.1 korul throwot akarsz, ami szivas. ld a korabbi kommentarom, meg Vhiktor aki sajat bevallasa szerint emiatt nem vett 270ESt :DDD.
- nezd meg a technologiat, mert van DLP es 3LCD is
- mindegyik fHD, szoval ez egyszeru.

ha ez megvan, akkor marad 3-4. keress rajuk a topikban, nezz revieweket: projectorcentralon ezek egy resze ajanlott, de ok az USA piacra dolgoznak. ez egy advanced topik, senki nem fog helyetted keresni, hacsak nem bemesz egy hifi boltba de ott akkor azert is fizetsz.

ja igen: korabban linkeltem egy hozzaszolasomat, ott konkretan elotte hetekig bombaztam a topikot. ugy, hogy volt nalam par honapig kolcsonbe a Xgimi CC Aurora (portable UST 0.33DMD 720p lifestyle projektor, akkoriban 600-800 eur korul) baselinekent, amivel falra vetitettem kiprobalni, hogy kell-e ez nekem.

aztan utana az elso ket honapban ha jol emlekszem falra vetitettem a w2000el is. aztan jott a motoros vaszon, ami sajnos kepminosegre teljesen mas feelinget jelentett, szoval a vasznat nem szabad lesporolni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57127) Vhiktor válasza proci985 (#57126) üzenetére


Vhiktor
veterán

Így van, de nem csak 270-et, hanem bármelyik Sonyt, JVC-t, Epsont sem vagy régebbi magas kategóriás DLP-t sem mert egyszerűen nem tudnak akkora képet kivetíteni amire szükségem van, legalább 100" 2,5 méterről.
Hiába jó a képük, ha ilyen távolságból csak egérmozit adnak.

Ez a tényező nagyon bekorlátozza az egyáltalán szóba jöhető gépek körét. Pár gép van csak ami tudja ezt a kritériumot, UST-t meg nem vennék :)

Párszor eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha kisebb lenne a kép, de pár másodperc után kukáztam is az töletet, mert a mozi a nagy képről szól, szóval 12-ot sme vagyok hajlandó engedni a méretből ;]

Felébredhetnétek a gyártók, hogy igenis szükség van arra, hogy viszonylag közelről nagy képet (és jó minőséget) vetítsenek, de ha nem követik az igényeket, akkor elöbb utóbb szépen lehúzhatják a rolót...... Főleg, hogy a nagy képernyős tv-k egyre olcsóbbak (sőt már kevesebbe kerülnek mint egy komoly projektor), cserébe sokkal jobb képpel.

Lassan 120" alatt semmi értelme nem lesz vetíteni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57128) proci985 válasza Vhiktor (#57127) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, neztem azt az ES270et. nekem picit tobb helyem van, de kb 5 centin mulik, hogy elfer-e. a motoros vasznat tudnam mozgatni (az AV szekreny mozgatasa utan), de a vasbeton tetot eleg volt egyszer megfurni.

Lassan 120" alatt semmi értelme nem lesz vetíteni.
Jaja, mondjuk mar ket eve is kb az volt a helyzet, hogy 100" alatt vegyel TVt. ahogy nezem lassan a 85"os monolitok ara is kezd epeszu lenni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57129) Vhiktor válasza proci985 (#57128) üzenetére


Vhiktor
veterán

Vagy UST, de ahhoz nagyon jó minőségű vászon kell, vagy fal.
Viszont UST-vel 150" alatt meg sem állnék :D az már kárpótolna a képminőségért is.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57130) proci985 válasza Vhiktor (#57129) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nalam arra a falra kb 135 ferne ki, de ugy meg a frontok nem fernenek el. ja varj, van UST hangatereszto vaszon is :DDD

es akkor szep csendben reflektalok azon, hogy a motoros 120"as Grandview Fantasy valojaban egy olcso vaszon. ami normal esetben (lenyegesen) dragabb lett volna a projektornal is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57131) Vhiktor válasza proci985 (#57130) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sajnos felment jócskán az ára, pár évvel ezelőt sokkal olcsóbb volt az a vászon.

De pl ott van a Hisense megoldása az tartalmaz vásznat is, iagz nem emlékszem mekkorát, meg, hogy milyen minőségűt.

Na jó 135 collal is megelégednék :D

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57132) proci985 válasza Vhiktor (#57131) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a manualisokhoz kepest a motorosok kb dupla aron mentek. egyik irodai targyaloban azon rohogtunk kollegakkal, hogy "je, nem ilyet vettem otthonra?". de.

Na jó 135 collal is megelégednék :D
Optoma GT1090HDR megvan? ;) 0.66os DMD, ST, 1.5 meterrol kivetiti a 135"ot.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57133) BBéci válasza Vhiktor (#57127) üzenetére


BBéci
titán

"Felébredhetnétek a gyártók, hogy igenis szükség van arra, hogy viszonylag közelről nagy képet (és jó minőséget) vetítsenek"
Bármennyire töröm a fejemet, nem jut eszembe egyetlen olyan lakás, szoba, ahol jártam az utóbbi 30 évben, amelyben 2,5 méternél messzebbre ne tudták volna elhelyezni a vetítőt. Egy átlagos szoba bőven hosszabb annál.
Nappalim átlagosnak nevezhető, 22 négyzetméteres, 5,2 m hosszú, a hátsó falon, polcon áll a vetítő, a vászon 4,6 méterre van az objektívje frontlencséjétől.
Tehát szerintem rétegigényről van szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57134) Vhiktor válasza BBéci (#57133) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lehetséges :)

Én is megtudnám oldani, jelenleg keresztbe vetítek.

Ha hosszába vetítenék mehetne messzebbről is a vetítés de a nappali közepébe nem akarok ülő alkaltmatosságot tenni, messzebbről meg már kicsi lenne a kép.

Jelenleg 40 fok felett van a látótér lefedettségem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57135) Ijk válasza BBéci (#57133) üzenetére


Ijk
nagyúr

Van pár tízezer panel, régi társasház hosszúkás, 20-25nm2 nappalival ahol csak keresztbe tudsz vetíteni és 4m sincs úgy a szoba. Tudom mert nekem is ilyenem volt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57136) Pro Koryak válasza Ijk (#57135) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ja, igaz, csak a 4-8-10millás - akár régebbi csúcs dlp - gépeket nem panellakóknak szánják.

(#57137) Ijk válasza Pro Koryak (#57136) üzenetére


Ijk
nagyúr

A 10 milliós DLP-hez kapsz olyan lencsét amivel tudsz 3m-re vetíteni nagy képet, az 500 ezresben meg van egy standard zoom amivel nem tudsz. Szóval ironikus módon csak high-end cserélhető lencsés DLP-vel fogsz csak tudni így vetíteni vagy marad az UST.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57138) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Monjduk a Japán gyártókon csodálkozom, tudtommal azért Japánban elég kis lakásokban élnek, ott meg ezek a gépek kb használhatatlanok.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57139) proci985 válasza Vhiktor (#57138) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

oda kell a lifestyle es az UST

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57140) Plutor válasza dezs520 (#57124) üzenetére


Plutor
aktív tag

Szia, nekem augusztus óta van BenqX1300i projektorom.
Az előző projektoraimhoz képest hatalmas ugrás árban, minőségben. (mind ledes LG volt)
[link]
A teszt által irt dolgok valósak szerintem.
Nálam pc és konzol van rá kötve.
A váltás a források között tényleg nem a leggyorsabb.
Ha van egyéb kérdésed, akkor megpróbálom megválaszolni.

(#57141) Martin Eden válasza achilleuss (#57119) üzenetére


Martin Eden
tag

(#57142) dezs520 válasza Plutor (#57140) üzenetére


dezs520
senior tag

Szia,igazából olyasmi érdekelne,hogy egy “normál” izzós készülékhez képest ez hol helyezkedik el,lehet e egy ilyet komolyan venni?
illetve pl ha közel megyek a vászonhoz,akkor nagyon rácsos a kép?
Gondolom a régebbi ledeseidhez képest fényerőbe kaptál többet ugye?
Nálam is konzol,és apple tv lenne rá kötve.

[ Szerkesztve ]

(#57143) BBéci válasza Ijk (#57135) üzenetére


BBéci
titán

Nem már! Mi a bánatért nem lehet hosszában vetíteni? Már eleve a hangzás miatt is azt kell erőltetni.
Nálad a fix vászon volt a korlátozó tényező, de olyat sokkal kevesebben használnak, mint motorosat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57144) proci985 válasza dezs520 (#57142) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link] projectorcentralon is teszteltek

BBéci: en ugy kezdtem, de a nagyszobaban ajtok es ablakok is vannak :B

mondjuk en valamennyire extrem pelda vagyok az extrem hosszu / rovid ejszakakkal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57145) BBéci válasza proci985 (#57144) üzenetére


BBéci
titán

Mennyiben akadályoznak az ajtók és ablakok? Nálam két ablak elé ereszkedik le a vászon, Doriannál is. Sőt, egyet befalaztatott, ha jól emlékszem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57146) proci985 válasza BBéci (#57145) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

van egy ajto es egy folyoso az egyik hosszu oldalon, es vegig ablakok a masikon a terasz fele.

120" viszont 3 meterrol nekem eleg :B

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57147) BBéci válasza proci985 (#57146) üzenetére


BBéci
titán

Még mindig nem értem, mi akadálya van a hosszanti felállásnak?

Nekem 4 méterről bőven elegendő a 110 colos átló, feleségemnek túl nagy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57148) Plutor válasza dezs520 (#57142) üzenetére


Plutor
aktív tag

Normál izzós gépem még nem volt, ezért ezt nem tudom.
Fényerőben sokkal jobb. A régi gépek 700 és 1400 lumenesek voltak.
Én 3,3 méterről vetítek, és 3 méterről nézem a képet. A rácsot 1 méternél közelebbről veszem észre. Kb: 105"-t vetítek most.

(#57149) zseko válasza proci985 (#57123) üzenetére


zseko
veterán

Nagyon köszi a listát tőled is. Ki is gyűjtöttem őket egy táblázatba az előzőek mellé, és utánuk nézek melyik milyen. Mától lesz rá időm... :)

HR24.hu

(#57150) devil-k válasza BBéci (#57147) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most építem a mozisszobámat. kb. 4.7-5 méterről 136"-os képet fogok vetíteni. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.