Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) makkmarce válasza Vhiktor (#57500) üzenetére


makkmarce
őstag

óóó micsoda trükkök :) na ezért az egész katyvaszért igazán szégyelhetnék magukat :(

okoskodom, tehát vagyok

(#57502) BIGi75 válasza Vhiktor (#57500) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ez honnan van? Tenyleg jó lenne, ha szabványosítanák ezeket a hdmi verziókat mind kábel, mind csatlakozó és aljzat esetén, mert így jó nagy összevisszaság van, és a gyártók is kihasználják ezt, mert majdhogynem azt ír a kábelre, amit akar. Mindenesetre úgy értelmezem, hogy valóban elég a 2.0 is DVre másolásvédett bluray-nál, egyéb anyagnál meg már 1.4 is. De akkor miért írják szinte minden 2.1 ismertetőben, hogy ez bizony már dynamic HDRt is tudja, ami igaz, de már az előző verzio is tudta.

(#57503) Vhiktor válasza BIGi75 (#57502) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mert eddig nem volt a szabvány része, de attól tudta mindegyik.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57504) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy EliteScreen tripodos projekort. Szeretném ha, amikor nincs mozgatva, máshol használva akkor a hálóban a falra legyen rögzítve. Ki milyen megoldást javasol? Mivel kellene feltenni? Sajnos teljesen új vagyok a témában a talált konzolok közül nem tudom melyiket és hogyan kellene használni, még abban sem vagyok biztos, hogy melyik oldalát kellene rögzíteni... :F :B

Erről van szó és ilyen a tokja.

Ezer hála előre is a segítségért! :R

Try again, fail again, fail better!

(#57505) devil-k válasza Rem-X (#57504) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet egyszerűbb lett volna egy motorost vásznat venni és annak a tokozatát el is rejtheted pl. álmennyezetben.

- mozi bolondéria -

(#57506) Rem-X válasza devil-k (#57505) üzenetére


Rem-X
senior tag

Igen de en hordani is fogom. Ezért mondtam hogy amikor a hálóban van akkor kell neki egy tartó megoldás.

Try again, fail again, fail better!

(#57507) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ha valakit érdekel, rengeteg teszt videó van, itt:
FHD
HDR10 és +
Dolby Vision
DTSX
Atmos
stb.

[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#57508) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#57505) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pl így:

(#57509) BIGi75 válasza viperabácsi (#57491) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem sok vászon tesztet találni a neten, pláne mérésekkel alátámasztva. Itt van egy, ha érdekel: [link]
Igaz, amerikai piacról, de annyit látni hogy vászon és vászon között bizony különbségek vannak megjelenítés tekintetében. Egy kontraszt tesztet azért még csinálhattak volna, mert a színeltérések korrigálhatóak a projektoron az adott vászonhoz, de azért érdekes szerintem...

(#57510) Bikkrom válasza BIGi75 (#57509) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Plusz azért a legolcsóbb kínai kategória sokszor nem derékszöges(itt is volt rá példa pár hónapja), hasa van az oldalsó fekete sávoknak, meg hullám és hullám között is van különbség és ezek teljesen hullámosak egy idő után, mert 1-2 rétegűek. Simán lehet foltos a képe idővel, vagy csíkos a vászon. Ha motoros akkor meg az ilyenekbe nem egy élettartam garanciás darab kerül, inkább egy pár év után elhalálozó típus, és még lehetne sorolni az olcsó vásznak rigolyáit. Képminőségről meg ne is beszéljünk.

Tehát én is csak megerősíteni tudom, hogy nyilván van különbség, minden szegmens között. Okkal drágább a drágább.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#57511) cinemazealot válasza Rem-X (#57504) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én két, egymástól vászon tok szélességnyi távolságban elhelyezett polctartó konzolt szerelnék fel a falra, amire nyílással lefelé szimplán felakasztanám a vászon tokját. Fontos, hogy a vászon kihúzásakor a vászon széle ne érjen hozzá a polctartókhoz, nehogy kirojtosodjon.

Ha nincs benne vászon akasztó mechanika, akkor meg középen alulra egy tiplibe hajtott csavar és arra akasztanám a vászon kallantyúját.

(#57512) BIGi75 válasza Bikkrom (#57510) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hogy a minőségi vászon vastagabb, többrétegű, kevésbé hullámosodik és tartósabb mint egy olcsó egyréteg PVC az egy alap dolog. A linket azért osztottam meg, mert ahogy BBéci írta képminőségben is komoly különbség lehet, itt is egy Stewart vászon volt a referencia és bizonyított is, hogy nem véletlenül.

(#57513) Rem-X válasza cinemazealot (#57511) üzenetére


Rem-X
senior tag

Ez jónak tűnik! Köszi. :R

Try again, fail again, fail better!

(#57514) Q válasza Bikkrom (#57510) üzenetére


Q
senior tag

"Tehát én is csak megerősíteni tudom, hogy nyilván van különbség, minden szegmens között. Okkal drágább a drágább."
Ez így van. Akár hiszi valaki, akár nem. A kérdés, csak annyi, hogy ki mennyit hajlandó áldozni rá. Kicsi különbségért mennyit fogsz fizetni. De ez igaz szinte a teljes láncra, a vetítőtől a vásznon át, a hangkeltőkig. Az ár/érték bajnok megtalálása a kihívás. :)

(#57515) saincz


saincz
csendes tag

Sziasztok!

Nógrád,Heves,Pest megyében tudtok ajánlani olyan szakit,aki korrekt áron cserél izzót?
Tisztít,kalibrál projektort?

(#57516) python1 válasza zseko (#57494) üzenetére


python1
veterán

Üdv a klubban!
Nekem teljesen jó a "lykra", bár nekem is átlátszik jelenleg, mert csak próbára vettem, de kell alá fekete és akkor már szuper lesz.
Nekem elsősorban a hangsugárzók miatt kellett ilyen megoldás, mert mögötte vannak, némi kompenzáció így is kell (EQ), de utána viszont nem csorbul semmit a hang ill képi élmény.
Mindenképp profitálsz a full HD vetítővel.

(#57517) Rem-X válasza cinemazealot (#57511) üzenetére


Rem-X
senior tag

Mondjuk elég kicsi a hely a vászon széle és a tok széle között... :( Azt úgy nehéz lesz feltenni biztonságosan.

Try again, fail again, fail better!

(#57518) cinemazealot válasza Rem-X (#57517) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha a konzolok külső vízszintes szélét felhajtod, vagy csak rájuk erősítesz egy L profilt, akkor megakadályozhatod, hogy a vászon tokja vízszintes elmozdulhasson. Ha e mellett a konzolok belső élét is lehajtod, akkor még jobban eltávolodhatsz a vászon szélétől, miközben a konzol teherbírását érdemben nem befolyásolod.

(#57519) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék: számítógépből szeretném átvinni tévére a jelet, 15m a távolság. Most még csak 1080p de később 4K lenne, hangban semmi extra, csak a TV.
Olvasva információkat az már biztos, hogy ekkora távolságra a jó minőségű HDMI kábel nekem drága.
Viszont HDMI átalakítva UTP-re és vissza HDMI-re járható útnak tűnik. Valakinek van tapasztalata ilyen átalakítóval, esetleg konkrét típust is tudna ajánlani?
Ha nem ide illik a kérdésem, akkor elnézést kérek! :R

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#57520) viperabácsi válasza apóka (#57519) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem jobban jársz egy ILYEN vagy hasonló kábellal , és nem biztos hogy többe kerül mint a minőségi átalakítózás.
Ez tud 4k -t extenderben

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57521) achilleuss válasza python1 (#57516) üzenetére


achilleuss
tag

Én ezt akarom kipróbálni mozivászonnak, ez elég vaskos, nem kell mögé fekete.
250 g/m² , Szélesség: 320 cm, 52% pamut, 48% poliészter [link] A center is és a frontok is a vászon alsó széle alatt vannak, hangzás szempontjából nem igénylem a lycra-t..

[ Szerkesztve ]

(#57522) BIGi75 válasza apóka (#57519) üzenetére


BIGi75
senior tag

Valóban nem ebbe a topikba tartozik. Probálkozz inkább itt: [link]
(Egyébként 1080p-re elég egy Chromecast2, 7620.-Ft, és nem kell kábelezni)

(#57523) python1 válasza achilleuss (#57521) üzenetére


python1
veterán

Szerintem ez is tökèletes lehet, csak a szövèse ne legyen erős nagyon, első lepedőre vetítèsemnèl, láttam az anyag szövèsèt elèggè zavart.

(#57524) viperabácsi válasza BIGi75 (#57522) üzenetére


viperabácsi
addikt

Dobj egy linket légyszi hol ennyi ? Annyiért lehet veszek egyet én is !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57525) devil-k válasza apóka (#57519) üzenetére


devil-k
nagyúr

Átalakítóval sem jössz ki jobban. Hosszabb távra tervezel vagy rövid? Egy HDMI kábel élettartama nem 1 évre szól.

- mozi bolondéria -

(#57526) BIGi75 válasza viperabácsi (#57524) üzenetére


BIGi75
senior tag

Igazad van, benéztem. Az koppintott CC, ami fabatkát sem ér. Az eredetiek viszont tök jól működnek helyi pc streamingre, és nem drága. Persze komolyabb házimozihoz kell egy rendes kábel, de TVre átdobni a képet/hangot rendben van a CC. 20métert is átvisz ha van wifi. Nekem van itthon vagy 4 :D

(#57527) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

viszonylag kis lakásba projektort tervezzünk vásárolni. Alkalmi filmezésekhez kizárólag.
Mit érdemes venni? A Xiaomi Wanbo X1-et nézegettem ami jónak túnt, de úgy olvastam itt a fórumban hogy érdemesebb valami komolyabbat, de használtat venni (sejtettem :D ). Ez még most is áll? A keret nagyjából 30-50 ezer forint között mozog.
Megnéztem az aprót, hirtelen ezeket találtam ilyen összegért:

Acer H5380DB
Acer P1163
BENQ MX503
Epson EMP-TW700 (ez elég komoly cuccnak tűnik, csak kicsit régi már)

Ti mit gondoltok? A használtak közül van amit bátran meg lehetne venni? :))
Köszi előre is a segítséget!

meg

(#57528) péjé válasza peugeotmate (#57527) üzenetére


péjé
őstag

szia,
A xiaomi fényereje 300 ANSI lumen ahogy írják, ez nagyon kevés, inkább ismert márkák használt gépét keresd.
Ezek közül az epson talán a legjobb, a benq 4:3-as irodai gép, felejtős.
Epson óraszámot meg kellene tudni, fehér vetített képen nem lehet semmi folt mert lehet takarítás sem hozza le a panelekről a ráégett port.
DLP képén nem lehet fehér pötty, az kezdődő dmd hiba, felejtős.

Ha kicsit többet kiadsz érte akkor ACER H6517BD fullhd 75eft-ért akad. Régebbi haszáltak közül inkább DLP-t néznék ebben az ársávban, az a technologia kevésbé kényes. Persze egy régi lcd gép is simán lehet jó ha vigyáztak rá. Olvastunk itt 6000 órás sony hw55-ről de az nem 50eft.

(#57529) Teasüti válasza python1 (#57516) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mellékesen amúgy miért kínlódik mindenki a centerrel ahelyett, hogy mondjuk a bal-jobb hangszórókra keverné rá a jelet?

(#57530) cinemazealot válasza Teasüti (#57529) üzenetére


cinemazealot
addikt

Lehet, hogy az én szobám akusztikája rossz, de amikor nem centerből szól az egyébként centerbe szánt hang (pl. beszéd), hanem a FL, FR párosból, akkor ha nem középen ülök, nem pontosan középről hallom. A center tehát -- tapasztalatom szerint -- abban segít elsősorban, hogy a nézők mindegyike középről hallja a középre szánt hangot.

(#57531) BIGi75 válasza Teasüti (#57529) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én nem is nagyon értem a kérdést.
A középső csatorna a surround hangrendszer elég fontos eleme szerintem. Mozinál hallható, tiszta és érthető filmpárbeszédet kell biztosítani a "képernyőből", középen ülve, és 1-2 méterrel arréb ülve is. Ehhez center kell.
De ez inkább házimozi topik...

(#57532) Teasüti válasza cinemazealot (#57530) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értem.
Lehet ezért nem tűnt fel soha, mert én a quad surround közepében ültem mindig otthon a szobában. :B

BIGI75:
Moziban értem, mert ott nagy távolságok vannak. De otthon a két-három méteren? Szerintem a sima stereo is megtenné jó hangkeveréssel.

[ Szerkesztve ]

(#57533) python1 válasza Teasüti (#57532) üzenetére


python1
veterán

Nekem kell az a hang mint a moziban, ès ezt csak dedikált csatornák tudják.

(#57534) Dorian válasza Teasüti (#57532) üzenetére


Dorian
félisten

?
Elég logikus, hogy minél kisebb távolságok vannak, annál jobban kijön a probléma, az eltérés a középtől.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57535) BIGi75 válasza Teasüti (#57532) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én mozinál az otthoni filmnézésre gondoltam. Python1 fórumtárs megoldása a legjobb szerintem hang szempontjából, hogy a vászon mögé teszi a centert, meg talán még az LR-t is. Nekem vászon alatt van a center, de így megdöntve irányítanom is kell, hogy úgy halljam, mintha a vászonból (vagyis a szereplőtől) jönne a beszédhang, és akkor is tisztán érthető legyen, ha közben megy más effekthang a frontokból.

(#57536) atirag


atirag
őstag

Sziasztok. Azon gondolkoztam,hogy idén a kertben nézném az F1-et. Gondolkoztam egy használt tv vásárlásán,de nem biztos,hogy az a jó út.
Milyen áron lehet venni kültéren is látható projektort. Nem vennék túl drágán mert csak emiatt és talán ha sógor jön akkor foci miatt is lenne.
Használt is érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#57537) BIGi75 válasza atirag (#57536) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hát sok jót nem lehet várni a kültéri vetített képtől nyári koradélután. Este már más a helyzet, de a futamok nappal vannak.
Egy TV-vel könnyebb dolgod lenne. Projektorhoz nagy fényerő kell, min. 3500-4000 lumen szerintem, árnyékos hely/árnyékolás, vászon vagy sima fehér felület, hangszóró a projektorban vagy egyéb hangosítás, forrás (tv tuner a projektorban vagy beltéri egység, vagy ha streamel-ik akkor ahhoz egy lejátszó)

(#57538) péjé válasza atirag (#57536) üzenetére


péjé
őstag

Erre tényleg ott a tv, használt fullhd alap led és nem kell szenvedni a sötétítéssel, stb.... [link]
Ha annyira kellene vetíteni akkor használt 720p-s nem kínai gép kb 50eft, de csak este ahogy BIGI75 írja.

(#57539) makkmarce válasza atirag (#57536) üzenetére


makkmarce
őstag

sima napos nappaliban kb ennyi látszik a projectorból egy 3400 lumenes(nem kínai) gépen, persze ez se 3400, de sok értelme nincs nappal/napfényben az egésznek, mondjuk kb valami ilyesmi lenne max árnyékban. Végülis a betüket el lehet olvasni kb :)

okoskodom, tehát vagyok

(#57540) atirag


atirag
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat . Igen úgy látom a tv a jó választás erre a célra. :R Igen a kora délután meg messze világos sajnos .
Este meg a szúnyog jön :)

(#57541) Bikkrom válasza atirag (#57540) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Azért nem lehetetlen, de besötétíthetőnek kell lenni a helynek. Ahogy fentebb is írták.
Előző lakhelyen a sütős kiülős hely fedett volt, sötétíthető. Nem volt 100%-os a fény kiszűrés, de 3200 lumen elég volt. Most is elküldtem a gépet egy itteni fórumtársnak csak, hogy kipróbálja a vetítést. Pár hét múlva mikor visszakapom akkor szívesen elküldöm neked is, hogy megnézd milyen vetíteni. Nem eladó, csak kipróbálásra küldöm el néha, ha a postát állod és pár hónap múlva visszaküldöd. Vándorgép, egy sima 720p-s BenQ. De a képméret ebben az esetben is kárpótol a tv-vel szemben.
Ha viszont megoldhatatlan a sötétítés akkor tárgytalan. Mi vagy eleve este használtuk vagy besötétítve. NFL-re pont jó volt. :))

Szóval ha van hely, venni kell anyagot és szépen besötétíteni. Ha nincs fedett hely ami sötétíthető akkor tv.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#57542) achilleuss


achilleuss
tag

Sziasztok! Nem tud valaki véletlenül szűrőt ajánlani a Hitachi Illumina PJ-TX300-as házimozi projektoromba? a szűrő méret: 73x139

Nem feltétlenül szükséges gyári, bár az volna a jobb megoldás, de házilag is jó a megfelelő szivacsból, vászonból stb kiszabva

Ami most van benne, két szivacs, meg egy cipőtalpszerű :DDD / azon nem tudom hogy bújt át a levegő :D /

[ Szerkesztve ]

(#57543) makkmarce válasza achilleuss (#57542) üzenetére


makkmarce
őstag

légtechnikai boltban tudsz szűrőket venni, ilyen paplanos kiszerelésben, amit tudsz vágni. Azt kell megnézni milyen kell bele, az talán a legolcsóbb megoldás.

okoskodom, tehát vagyok

(#57544) atirag válasza Bikkrom (#57541) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm szépen a lehetőséget. Jelenleg még nem tudok árnyékolni sötétíteni annyira így nem látnánk szerintem a képet :(

(#57545) achilleuss válasza makkmarce (#57543) üzenetére


achilleuss
tag

köszi [link] ilyesmi jó?

[ Szerkesztve ]

(#57546) achilleuss válasza makkmarce (#57543) üzenetére


achilleuss
tag

vagy ilyen [link] és ilyen [link]

[ Szerkesztve ]

(#57547) achilleuss válasza makkmarce (#57543) üzenetére


achilleuss
tag

Melyik vajon a jó légáteresztésű szűrőpaplan a projektorhoz? Vagy ez projektorfüggő is lehet? Többféle légáteresztésű szűrőpaplan egymás mellett jobb megoldás? A Hitachi Illumina PJ-TX300-nak melyik vajon a jó kombinációja? [link]

[ Szerkesztve ]

(#57548) makkmarce válasza achilleuss (#57547) üzenetére


makkmarce
őstag

ebben sajnos nem tudok segíteni, nem tudom mit követel meg a projectorod, vagy hogy milyen szűrési hatékonyságra van szüksége, az enyémben nincs szűrő.
Ha nincs pénz a gyárira, akkor érdemes megnézni mi van most benne. Sima szivacs? milyen vastag? mennyire sűrű szövésű? szerintem max G3-ast vennék, mert a többi már nagyon lefogná. Jó lenne tudni, kb milyen sűrű, mi van benne, én bevinném a boltba a szűrőt, és ott hozzá hasonlót választanék. De az is lehet, hogy sűrűbb, össze kéne hasonlítani, meg hogy milyen vastag fér oda.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#57549) achilleuss válasza makkmarce (#57548) üzenetére


achilleuss
tag

"Ha nincs pénz a gyárira"

vennék gyárit, ha lenne forgalomban

"Jó lenne tudni, kb milyen sűrű, mi van benne"

az előző tulaj mahinációja a benne lévő szűrő...nem alapoznék rá ,pl, hogy volt benne valami cipőtalpszerű is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57550) DjAnGo


DjAnGo
csendes tag

Sziasztok!

hozzám került egy Optima UHD51 (4k UHD) tipusú projektor viszont vásznat nem kaptam hozzá, tanácsot szeretnék kérni hogy milyen vásznat érdemes hozzá venni amin ki tudom használni a képességeit, kb 150 széles vászon jöhet szóba mert annyi helyem van ott ahova fel tudom rakni (ez egy viszonylag világos nappali ahol nem igazán tudok teljes sötétséget létrehozni) . Egyáltalán nem értek a dologhoz de ha már kaptam egy ilyet gondoltamn kár lenne hozzá olyat venni ami nem használja ki de persze egy vagyont se szeretnék rá elkölteni.

válaszaitokat előre is köszönöm ! :))

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.