Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) Vhiktor válasza BIGi75 (#53049) üzenetére


Vhiktor
veterán

Akkor nem kalibraltak rajta semmit. Meg ha a kontraszt és fényerő alaperteken van akkor hagyján de a feheregyensulynak nem szabad azon lennie.

Természetesen elmentjuk memóriába, de én lefenykepezem az összes beállítást és atkuldom e-mailben illetve magamnak is megtartom a gépen és felhőben is.

Epsonnak sok memoria slotja van, így ha az aktuális kepmodban el is nyomkodja a gyerkőc az értékeket egy gombnyomásra visszatoltheto a memóriából.

Ui.: bocsi az ékezetes és elirt hibákért, de utalok telefonról potyogni :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53052) cinemazealot válasza Alabástrom (#53048) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem a fehér Héra a gipszkartonon kiválóan megfelelt. Nem igényeltem a szürkét.

(#53053) BIGi75 válasza BIGi75 (#53049) üzenetére


BIGi75
senior tag

...ezért gondoltam azt, hogy kalibráláskor szofteresen módosították az alapértékeket. Vagy nem is volt kalibráció, vagy a gyári kalib tökéletes..

(#53054) Vhiktor válasza BIGi75 (#53053) üzenetére


Vhiktor
veterán

Meg nem találkoztam olyan megjelenitovel ahol a gyári jó lett volna.

Tesztekre meg sokszor olyan készülékeket kulldenek amiket külön felkészitenek erre.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53055) BIGi75


BIGi75
senior tag

Epsonhoz (TW9200) 3D szemcsi nincs valakinek elfekvő? Nem találni már csak ebayen.
Vagy más gyártó vmelyik típusa jó hozzá?
Kaptam hozzá egy panát, de azzal nem műkszik. Esetleg valakinek a pana? (TY-EW3D2MA)

(#53056) BIGi75 válasza Alabástrom (#53048) üzenetére


BIGi75
senior tag

okosfelfestek.hu

(#53057) Vhiktor válasza BIGi75 (#53055) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem bármelyik rf technologias szemüveg jó hozzá, csak párosítani kell a projektorral.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53058) Vhiktor válasza BIGi75 (#53055) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha jól látom az a pana nem is lesz jó hozzá mert infras techet használ.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53059) BIGi75 válasza BIGi75 (#53056) üzenetére


BIGi75
senior tag

Bocs, nem jól írtam, itt van: https://okosfalfestek.hu/projektorfestek/?gclid=Cj0KCQjwweyFBhDvARIsAA67M737zWsWDEwuD2ylQmV49tlmbkv2iPRyUIX2kKY-JIm83f2SSw7WeIUaAh9FEALw_wcB

(#53060) tobias40 válasza BIGi75 (#53055) üzenetére


tobias40
veterán

Ami jó szemüveg a plazma tv-hez az jó lehet a projektorhoz is?

(#53061) Márton


Márton
nagyúr

Tegnap megvolt a főpróba :)
Sok meleg nyári napot kívánok mindenkinek és korai naplementét :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53062) Janaboy válasza Márton (#53061) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Jól néz ki :)

Jól körbe világítottatok.

Janaboy

(#53063) Márton válasza Janaboy (#53062) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, a színes lámpák majd le lesznek kapcsolva természetesen. Valami távirányító kéne :DDD
Most csak megnéztük, mi hol merre hány méter.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53064) Pro Koryak válasza Márton (#53061) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Napersze, ez tuti csak Photoshop. :D

Egyébként nagyon kúúúúl ...... :C szomszédok biztos örülnek az ingyen mozinak.

(#53065) BIGi75 válasza tobias40 (#53060) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem nagy mágusa vagyok a 3dnek, de tudtommal mind1 hogy tv vagy proji ha ugyanazt a jelet használja a 3dhez. Az én projektoromhoz rádiófrekvenciás szemcsi kell, a pana szemüveg meg infrás.

(#53066) python1 válasza Márton (#53061) üzenetére


python1
veterán

Ez nagyon hangulatos, minden percét megéri a kerti party, főleg mozizással egybekötve.

(#53067) Márton válasza Pro Koryak (#53064) üzenetére


Márton
nagyúr

Az, mivel nincs akkora dinamikatartományú fényképezőm, ami ezt átfogná :U
(megkockáztatom senkinek)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53068) tobias40 válasza BIGi75 (#53065) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor nem tudok segíteni...

(#53069) tobias40 válasza Márton (#53061) üzenetére


tobias40
veterán

Milyen géppel és mekkora és milyen a vászon?

Nagyon faja! :R

(#53070) Márton válasza tobias40 (#53069) üzenetére


Márton
nagyúr

3.20x1.80-as fehér blackout anyag, ringlizve, diy alu kerettel.
A vetítő egy Acer P1500. És van 15 aktív szemcsink :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53071) tobias40 válasza Márton (#53070) üzenetére


tobias40
veterán

Grat!Ez már 22 óra után volt kb,igaz?

(#53072) Márton válasza tobias40 (#53071) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor már pakoltunk, inkább fél 10 körül

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53073) Alabástrom válasza Márton (#53061) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nem rossz! :) Egy ilyen kerti partynál mennyire bántja az alkonyati pára a vetítőgépet? Felesleges emiatt aggódni? Illetve nem volt gondotok a fénybe repülő bogarakkal?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#53074) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Vászon tanácsot szeretnék kérni (sajnos a falra vetítés nem jött be, a fény kiemel egy csomó festési egyenetlenséget, főleg fényesebb-mattabb foltokat, ami amúgy nem látszott).

Milyen hátrányai vannak egy szürke (0.8 gain) vászonnak egy 1.0 gaineshez képest? Feketék mélységében, kontrasztban jelentős különbség van egy 0.8-as és 1.0-s vászon között? (Árban majdnem dupla a szürke. Fehérből ezt néztem ki, szürkéből ezt)

Illetve amiket nézek, mindegyiknél 30cm fekete sáv van felül (rolós), emiatt ha a plafonra szerelem, akkor nem lehet elég alacsonyra lehúzni... Van valami frappáns megoldás erre? (Falra nem szivesen szerelném, egyrészt távtartó kellene, másrészt ott nagyon szembetűnő lenne használaton kívül is. Lehet, hogy láncon lógatom le a plafonról, de hát az sem éppen szép.)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#53075) makkmarce válasza Alabástrom (#53073) üzenetére


makkmarce
őstag

szerintem a bekapcsolt projector elég meleg ahhoz, hogy ne rá csapódjon le a pára, hisz ahhoz hűvösebb felület kell. Esetleg kaphat sátortetőt, ha szitálna valami.

okoskodom, tehát vagyok

(#53076) Vhiktor válasza Alabástrom (#53074) üzenetére


Vhiktor
veterán

1.0-ás vászon.

Kifutóbol van hosszabb is, pl nekem Grandview vásznam van 50 cm kifutóval, olyat kell választani ami már elegendő.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53077) Alabástrom válasza Vhiktor (#53076) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Miért nem jó a 0.8-as gain? Tompítja a világos részeket? (gondolom a sötét részeken javít, ha van kis környezeti fény a szobában)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#53078) Vhiktor válasza Alabástrom (#53077) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kevesebb lesz a fényerőd. Ez valakinek tetszik, valakinek meg nem. Ki kell próbálni, hogy mi tetszik Neked.
Személy szerint én biztos nem vennék szürke vásznat.
Azt a pénzt amivel többe kerül inkább befektetném egy komolyabb 1.0 gain-es vászonba.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53079) BIGi75 válasza Alabástrom (#53074) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nekem 0.8as szürke van, szintén Grandview. Érzékeny vagyok a fekete szintre, ezért cseréltem le egy 1.0ás matt fehér vásznat. A sötét jelenetek szebbek, kontrasztosabbak, részletesebbek rajta, viszont a színeken, fehér részeken tompít. Színvisszaadása 93%, ez egy matt fehérnél 98-99%. Öszességében nekem filmnézésre jobban bejön. A fehér sötétben majd kiverte a szemem egy acer h6535i-vel.

(#53080) BIGi75


BIGi75
senior tag

Epson tw2800 van vkinek? Egy barátom most akar venni filmnézésre. 80k. Vélemények?

(#53081) Ijk válasza Alabástrom (#53074) üzenetére


Ijk
nagyúr

Projektor fenyerejetol függ. Szürke esetedben 20%-kal alacsonyabb fenyerot ad. Ki kell számolni a kalibralt lumen zárt irisszel mekkora fenyerot ad a vetitett feluleten adott gain mellett. Ha nem éri el a 12fL-t akkor magasabb gain kell. Ha 16fL felett van akkor lehet alacsonyabb hogy jobb legyen a feketeszint mozira.
Ha jó a fenyero zart irisszel akkor előbb erdemes alacsonyabb lampafeszultsegre tenni a gépet, később kell izzót cserélni, hűtés is halkabb.
Szürke vászon valamivel homogénebb mint a fehér főleg 1.2 felettiekhez képest, de szinek torzulhatnak, nyilván vaszonra kell kalibralni. Kicsit segit a visszavert fenyen is, de nem ALR vászon szinten.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53082) BIGi75 válasza BIGi75 (#53079) üzenetére


BIGi75
senior tag

Sötét szoba, Acer H6535i eco mód, felül matt fehér 1.0 gain, alul 0.8 gain szürke vászon.
Bocs a képek minőségéért, mobilos, nem ide készült csak egy barátomnak küldtem vászoncserekor..

(#53083) BIGi75 válasza BIGi75 (#53082) üzenetére


BIGi75
senior tag

(#53084) BIGi75 válasza BIGi75 (#53082) üzenetére


BIGi75
senior tag

(#53085) Alabástrom válasza BIGi75 (#53084) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nektek mi volt belőle a konklúzió?

A sötét szoba sötét falakat is jelent? (Nálam fehérek a falak, úgyhogy a film bevilágítja az egész szobát.)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#53086) Smish válasza BIGi75 (#53084) üzenetére


Smish
tag

Hát ez a kép elég látványos. Szabad szemmel is kiadja a különbsêget ennyire?

(#53087) BIGi75 válasza Alabástrom (#53085) üzenetére


BIGi75
senior tag

Mennyezet fehér, az oldalfalon szürke tapéta. Itt látszik, de ez már egy epson tw9200as, a 0.8as szürke vásznon.
Ha fehér a falad sztem eleve előnyösebb egy szürke vászon. Milyen projektort használsz?
Én nem tudom kiszámolni amit #53081Ijk írt, de biztos hogy össze kell lőni a projit és a vásznat, hogy jó legyen...

(#53088) BIGi75 válasza Smish (#53086) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hát bizony kiadta, pár hétig volt fent a fehér, cseréltem, nem tudtam kibékülni vele.
Mondjuk nem csak a színében volt eltérés, a fehér az 80k, a szürke az 240k.

(#53089) Alabástrom válasza BIGi75 (#53087) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Fotó alapján nehéz megítélni, hogy a szürke vagy a fehér volt jobb élőben. Az expozíciós beálltásoktól függ, hogy a fotón a sötétebb vagy a világosabb néz ki jobban. Minden esetre feltételezem, hogy elégedett vagy a szürkére váltással. - szerk: közben ezt meg is válaszoltad....

f22-t használok, vizsim bright kerékkel. Fényerő van elég, színek nem túl virgoncak, falak fehérek. Sajnos nincs alkalmam kipróbálni/összehasonlítani több vásznat.
De a fehér falak miatt lehet, hogy a szürke vásznat fogom választani.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#53090) Vhiktor válasza Alabástrom (#53089) üzenetére


Vhiktor
veterán

Fehér falakkal nem fog ez sokat számítani. Akkor oda vagy ALR vászon kell vagy a falakat kell függönyözni/sötétebbre festeni.
A 0.8-as vászonnal világos jeleneteknél ugyanúgy fényárban fog úszni a szoba.
Pl ha 20 fl fényerőd van akkor a 0.8-as vászonnal lesz 16. 16 fl mellett is fényárban úszik a szoba fehér falak esetén, de még 12 fl mellett is. Ezt tapasztalatból írom.

Valamit biztos használni fog, de nem annyit mint amivel többe kerül, én abból az összegből a szobát optimalizálnám és azzal sokkal látványosabb lesz az előrelépés.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53091) BIGi75 válasza Alabástrom (#53089) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én is kissé tanácstalan voltam, hogy belenyúljak-e 240k-ért a cserébe, de ahol kinéztem a szürke vásznat nagyon segítőkészek voltak, megrendelés előtt küldtek egy A4-es vászonmintát postán, díjmentesen, így meg tudtam nézni otthon vásárlás előtt, hogy mit veszek.

(#53092) BIGi75 válasza Vhiktor (#53090) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ez bizony igaz, tavaly volt festés nálunk, mit küzdöttem az aszonnyal, hogy minnél sötétebb legyen a fal...Nem egyszerű, ha nincs külön moziszoba, az meg bizony nem sokunknak adatik meg.

(#53093) Alabástrom válasza Vhiktor (#53090) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hát, a szobaoptimalizálás nem csak pénz kérdése. :D
Futok egy pár kört ezzel is.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#53094) BIGi75 válasza Vhiktor (#53090) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ezt az fl értéket ki lehet számolni vagy mérni kell?

(#53095) Vhiktor válasza BIGi75 (#53094) üzenetére


Vhiktor
veterán

Gyártók szoktak erre vonatkozó adatokat megadni, illetve a projectorcentral oldalon is vanak értékek.
De tapasztalatom szerint ezeknek köze sincs a valósághoz.
Vaghyis pontosabban fogalmazva a gyártók a lument adják meg a lencsénél mérve (de persze ezeknek sincs köze a valósághoz).

Ki kell mérni műszerrel. Ha már ki van mérve az adott vásznon akkor onnantól kezdve már számolható különböző gain értékekre és vászon méretekre.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53096) BIGi75 válasza Vhiktor (#53095) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na akkor ezt is kimérjük, ha eljött az idő.. :K

(#53097) Alabástrom válasza Vhiktor (#53090) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Egyébként van valami realitása annak az elméleti ötletnek, hogy a fehér falak hatását javítani lehet egyszerűen a fényerő csökkentésével? A szem egy bizonyos szintig tök jól hozzá tud szokni a kevesebb fényhez (kitágul a pupilla és utána észre sem veszem), viszont mivel a fényerősség a fényforrástól távolodva nem lineárisan, hanem négyzetesen csökken, így a visszaverődések kevésbé lesznek meghatározóak. Vagy elcsúsztam valahol?

(az biztosan sokat segít, ha a vetítőgép közelebb kerül a vászonhoz, de azt ugye nem lehet jelentősen mozgatni. Hogyha a vetítő és a vászon távolságát nem tudom csökkenteni, csak a fényerőt, akkor nem vagyok biztos benne, hogy csökken a falak fényvisszaverésének zavaró hatása... Vagy akkor is?)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#53098) Márton válasza Alabástrom (#53073) üzenetére


Márton
nagyúr

Aznap nem volt ilyen gond.
Ám épp most értem haza egy újabb vetítésről.
21 óra utánra időzítettük, szerelés 20-tól. Azt viszont nem jósolták még délelőtt, hogy 17 és 18 óra között esni fog. Majd kisütött a nap, így 19 óra előtt még lefotóztam egy szép szivárványt és mentem 8-ra szerelni.
Minden ok volt, kitettem a 3D szemcsiket, ám amikor vették volna fel a nézők, mondták, hogy párás. Pff. Erre nem számítottam..
Szerencsére viszont egy alaposan megtörlés után, film közben már nem párásodott. A fél órás műsor végén a vászonkeret és maga a vászon is enyhén nedves lett. A proji és a vízálló bt hangfal jól bírta :)
Szóval eső után csak óvatosan odakinnt!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53099) BBéci válasza BIGi75 (#53092) üzenetére


BBéci
titán

Egyes asszonyok érdekesen, furcsán képesek hozzáállni a vetítéshez. Nálunk teljes egyetértés volt abban, hogy sötétre kell festeni. Nem csak a nappalit, hanem a hálószobát is. Csupán azt kellett megbeszélni, eldönteni, hogy milyen színt válasszunk. Ebben óriási segítséget nyújtott a Dulux applikációja. Sötétzöld lett, (a hálószoba sötétszürke) azóta összehasonlíthatatlanul nagyobb élményt nyújt a vetítés és az alvásunk is nyugodtabb, pihentetőbb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53100) Ijk válasza Alabástrom (#53097) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem érdemes ezeken rugozni, mert kimutathatatlan különbséget jelentenek. Tokmindegy hogy a projektor milyen messze van, vaszonrol ugyanugy szobara verodik vissza. Tökmindegy hogy kisebb fenyereonel kevesebb a visszavert fény, amikor a fehér szinted csökken.
Ha minden kötél szakad szobát illetően akkor ALR vászon segít csak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.