Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) Dorian válasza Pro Koryak (#53900) üzenetére


Dorian
félisten

Olyan 40 centire van az első faltól az már majdnem 85 ;)
A legtöbb vászon tokja (számomra egyébként érthetetlen módon) amúgy is fehér.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53902) BBéci válasza Dorian (#53901) üzenetére


BBéci
titán

Alighanem azért készítik fehérre, hogy mindenki olyanra festhesse, amilyenre akarja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53903) BIGi75


BIGi75
senior tag

Hali,
volt nállam Vhiktor, szépen beállította a színeket az Epson TW9200 projektoromon:R, nagyon korrekt lett.
Azonban a mérések során kiderült, hogy a 104 órás izzóval a fényerőm meg sem közelíti a gyári adatokat. 18 nitet mértünk 0.8 gaines szürke vászonról. Korábban egy éve volt projektorom, 3500as fényerővel, így éreztem hogy sokkal kevesebb a fény, de nem gondoltam, hogy gáz is van vele.
Most rendeltem egy másik izzót, arra gyanakodva hogy hibás az új, vagy szerinteteķ más probléma is lehet?
104 órája ultrahangos tisztítás is volt (rendelve).
8600 össz. üzemóra van a projektorban és a 3. lámpa. Mit gondoltok?

(#53904) Vhiktor válasza BIGi75 (#53903) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sajnos ez az érték high lámpa móddal jött ki, ecoban még rosszabb a helyzet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53905) makkmarce válasza BBéci (#53902) üzenetére


makkmarce
őstag

dehogy, azért fehér, mert egy rendes moziszobát fehérre festünk, így illeszkedik legjobban a szobába :DDD

okoskodom, tehát vagyok

(#53906) szepi0808 válasza BIGi75 (#53903) üzenetére


szepi0808
senior tag

Színszűrős módban volt kalibrálva?

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#53907) Vhiktor válasza szepi0808 (#53906) üzenetére


Vhiktor
veterán

Natural és Cinema módban is meg lett nézve.

De ez lényegtelen, új lámpával, High módban nem lehet 5 fl a maximális fényerő egyetlen projektornál sem, ráadásul ha jól emlékszem 106"-os vásznon.

Epson Tw9400 esetében Digital cinema módban ami használja a cinema filtert, hogy elérje (megközelítse) a DCI-P3 színteret még ott is bőven elegendő a fényerő (na nem HDR-re).

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53908) szepi0808 válasza Vhiktor (#53907) üzenetére


szepi0808
senior tag

Igen a 9400 eco módban simán megvetíti, 20fL környékén is ezt a méretet.
Kalibráltam már 9200-őt ott is kevés volt a fényerő, de ott 136" 0.8-as vászonra, de tudtuk is, hogy nem az lesz a végleges, csak éppen azzal volt összerakva a rendszer. De ennyire nem volt kevés. dinamikus módban azt hiszem 10-12fL lett.
Pontosan 10.2 lett, dinamikusban.

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#53909) Vhiktor válasza szepi0808 (#53908) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az még éppen elég egy deidkált szobába.
Dinamikus képmód nem igazán alkalmas kalibrálásra, de ez látszik a mérési eredményeken is.

Szerencsére a tulaj tudott szerezni, eredeti Epson lámpát és rögtön 3-4-szerese lett a fényereje.
Itt a lámpa volt a ludas.

Senkinek nem ajánlok utánygyártott lámpát, mindenki csak gyári lámpát használjon, nem éri meg az idegeskedést és a rossz képminőséget amit egy kínai csoda tud okozni. Annyival meg nem drágább, cserébe ég és föld a különbség.
Sajnos nem ez volt az első eset, ahol az utángyártott új lámpa "csodákat" művelt :W

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53910) BBéci válasza Vhiktor (#53909) üzenetére


BBéci
titán

Utángyártottak között is van olyan, amit szinte lehetetlen megkülönböztetni az eredetitől. Például az Osramok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53911) BIGi75 válasza Vhiktor (#53907) üzenetére


BIGi75
senior tag

Mikor az 5fL-t mértük, akkor a telefonos luxmérő 226 Lux-ot mutatott (ez nincs 700 lumen), tegnap kicseréltem az un. "eredetivel megegyező" DIAMOND lámpát EPSON-ra, és 880 Lux-ot mértem telóval (cca.2700 lumen). Tudom ez nem hiteles, de a nagyságrend látszik.
A DIAMOND lámpában 110 óra volt méréskor, és csak pár ezressel volt olcsóbb, mint az EPSON, viszont az EPSON-ra 3-4 hetet írtak beszerzésre, azért választottam akkor a másikat. Megbántam.

(#53912) Vhiktor válasza BBéci (#53910) üzenetére


Vhiktor
veterán

Na de azért az nem a kínai gagyi kategória :)
UI: sok projektor gyártó alapból nem Osram lámpát használ?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53913) Dorian válasza Vhiktor (#53912) üzenetére


Dorian
félisten

Amennyire tudom az enyémbe való eredeti is Osram és az utángyártott is az.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#53914) Vhiktor válasza Dorian (#53913) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azzal szerintem nincs baj, ha ugyanaz a gyártó gyárjta.
Szerintem sokaknak az Osram szállít be.

Ha baj lenne vele azt rögtön észre vennéd.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53915) Borzoló


Borzoló
senior tag

Helló
Beszámoltam egy állítólag pár alkalommal használt projektort. Szinte semmi nincs róla neten, ismeri valaki?
Hogyan teszteljem, üzemórát hol nézzem meg, mit lehet róla tudni...minden infó jöhet. Előre köszönöm! :R

Optoma C1E a típus. FHD 3d:U

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#53916) Vhiktor válasza Borzoló (#53915) üzenetére


Vhiktor
veterán

Fényképezd le a projektoron szereplő adat matricát.

Hogy teszteljem;
Ha hibamentes képet vetít es nem hallasz fura hangokat működés közben akkor jó:)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53917) proci985 válasza Dorian (#53892) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem is hasonloan van megoldva, a motoros vaszon kb megbujik a falon ha nincs hasznalatban

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53918) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!

0 hozzáértéssel keresek a cég számára projektort. Ez így már maga jól indul... :(

Egyrészt az irodába használnánk oktatási anyagokhoz. Ha tippelnem kellene, 70%-os sötétet tudunk max csinálni és 5x3 méteres a helység, ahol az adatbázis program oktatása lesz használva, így a számítógép képernyő átlag/alap betűtípusának és pl excel táblázatok láthatósága (itt a táblázat kereteit/vonalakat értem) a fontos.
Illetve néha kikacsolódás célzattal kollektív filmnézésre (régi, 4:3 arányú filmeket is nézni fog, így ez is szempont) is használni szeretnénk. Főleg régebbi filmek (80-90 évek) nézésére és pár újabb filmre van igény, tehát a tűéles felbontás (ennyiért az amúgy sem fér bele ha jól láttam) nem létszükség.

Ár/érték arányban (újra hangsúlyozom, 0 hozzáértéssel, 2 nap utánajárással) ezt a típust néztem ki: Overmax Multipic 4.1 Full HD LED projektor (70-80e között van 2 év garanciával).
Van valakinek ezzel a márkával tapasztalata, illetve ha van ennél jobb erre a célra 100e-ig, tud valaki ajánlani? Még annyi, hogy használt/felújított nem jöhet szóba.

Előre is köszönöm a segítségeket. :R
Endre

(#53919) BEndre34 válasza Borzoló (#53915) üzenetére


BEndre34
tag

Szia!

Nem értek a projektorokhoz, és valóbban nem nagyon találni róla semmit, de itt talán az S/N számmal előbbre jutsz:
https://www.optoma.co.uk/service-and-support/lookup

(#53920) BEndre34 válasza BEndre34 (#53918) üzenetére


BEndre34
tag

Update:

Maximum mekkora vászon hozzá az ideális, aminél a minőség még nem megy a nagyság rovására?

(#53921) Vhiktor válasza BEndre34 (#53918) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mennyi a keret?
Oktatási célra minél nagyobb fényerő kell.
Amikor az egyetemen tanítottam az ottani projektorral (valamilyen epson volt), lehúzott reluxák mellett sem lehetett szinte látni semmit.

Kizártnak tartom, hogy ennek az Overmax-nak 4000 lumen lenne a fényereje, jó hamegvan a tizede.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53922) BEndre34 válasza Vhiktor (#53921) üzenetére


BEndre34
tag

Sajnos a keret "csak" 100e HUF, mert nem pénzt keresünk vele, hanem az új kollégákat szeretnénk betanítani úgy, hogy ne öten álljanak 1-2 hetente a monitor körül és nézzék, ahogy a régebbi munkatárs mutogatja nekik a dolgokat, mert ez 1-2 órán át eléggé macerás. :(

(#53923) Vhiktor válasza BEndre34 (#53922) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha használt nem jöhet szóba, akkor az alapján válassz ami még éppen belefer a keretbe és tetszik.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53924) Borzoló válasza Vhiktor (#53916) üzenetére


Borzoló
senior tag

Optoma C1E 274óra van benne :)

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#53925) péjé válasza BEndre34 (#53922) üzenetére


péjé
őstag

Értelmes gyártó új alap gépe 126eft.... [link]
Overmax stb kínai csodák gagyik...akkor inkább használtat.
pl. [link]

(#53926) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Van egy Epson Eh-TW 5300 -om , és most neztem a neten.. jött rá új firmware 2021 juli asszem , na a lényeg az ,hogy én azóta se frissítettem soha!
Érdemes fel frissíteni?
Az a baj én néztem , hogy mit javítottak e az oldalon de sajnos nem írják sehol! (Csak az update van )
Van aki itt frissítette, és persze van 5300 -as gépe? Köszönöm szépen ha tudtok segíteni ez ügyben!
-----
Jah még valami !
Ezt akarom majd lecserélni (5300) egy Eh-tw 7100 vagy ha mar eh-tw7400 már nem "annyira sok" aza +100 és akkor már joval jobb a 7400 nem?
Tehát e kettő közt vacilalok 7100-vagy 7400 ? Mert akkor inkább gyűjtök még rá!
De szerintem biztos a 7400 mondjátok majd..
Szép hétvégét!

[ Szerkesztve ]

(#53927) Vhiktor válasza Szoke1982 (#53926) üzenetére


Vhiktor
veterán

7400 :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53928) BIGi75 válasza Vhiktor (#53927) üzenetére


BIGi75
senior tag

7400at kalibráltál már? Milyen a fekete szintje, kontrasztja 9200höz képest? Lehet én is lecserélem...

(#53929) Vhiktor válasza BIGi75 (#53928) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen kalibráltam.
Borzasztó :Y

El ne cseréld a, 9200 sokkal komolyabb gép. Ha cserérlni szeretnéd akkor 9400, alatta nem érdemes Epson vonalon mert csak visszalépés lesz.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53930) BIGi75 válasza Vhiktor (#53929) üzenetére


BIGi75
senior tag

..csak nincs meg a 2400 lumen, a telefon luxmérője el volt állítva, most kb 16fL nappali módban, normál lámpaállásban. Jövő héten kapok egy rendes műszert, majd megnézem azzal. Nem tudom hová lesz a fény...
Egy barátom ad egy x-rite i1 studiót, azzal megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#53931) Borzoló válasza Vhiktor (#53916) üzenetére


Borzoló
senior tag

Megtörtént. Mi a véleményed? :R

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#53932) Vhiktor válasza Borzoló (#53931) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sajnos én sem találok róla semmit :(

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53933) Vhiktor válasza BIGi75 (#53930) üzenetére


Vhiktor
veterán

A 7100nak nagy a fenyereje, de nem a fényerő a lényeg. 16 fl már elegendő
A 7100al meg eco módban is brutal fenyerod lenne, de mellette meg nagyonagas feketeszint és a natív/ansi kontrasztja is kb fele akkora mint a 9200nak. Továbbá a rec709 szinteret sem képes lefedni csak kb a 85-87%át.

Én előbb cserélném le a vásznat mint a projektort egy gyengébb modellre.

De hozzateszem, hogy a lampan kívül még más baj is lehet azzal a projektorral, hogy nem elegendő a fenyereje.

De a 16 fl elegendő, oda ahol vetitesz.

[ Módosította: Kalandor ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53934) Vhiktor válasza Vhiktor (#53929) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mármint maga a projektor nem borzasztó, nehogy félre értés legyen.

A maga ársávjában teljesen rendben van, főleg ha valaki nagyon nagy képet szeretne vetíteni vagy 100"-ot nappali fény mellett.

De sötétben 100"-ra egyszerűen brutálisan nagy a fényereje.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53935) eboostr válasza Vhiktor (#53934) üzenetére


eboostr
aktív tag

Helló, nem jo a YouTube link aláírásodban.

(#53936) thomasrc válasza Borzoló (#53924) üzenetére


thomasrc
tag

A projectorcentral adatbázisában ez a két Optoma van, ami kinézetre stimmel a fotón láthatóval és FullHD:

https://www.projectorcentral.com/Optoma-HD142X.htm
https://www.projectorcentral.com/Optoma-HD27.htm

A két projektor specifikációban gyakorlatilag megegyezik:
https://www.projectorcentral.com/projectors-compare.cfm?pid_1=9503&pid_2=9559

A HD27-ből feketét nem találtam és egy hazai cikk szerint ez a két projektor tényleg ugyanaz, csak más felületen értékesítették őket, de más forrást nem találtam, ami megerősíti ezt. Sőt, ha fej fej mellett végiggörgetitek a kézikönyvüket (linkelt adatlapról elérhető), akkor szóról szóra azok is megegyeznek. :D

tl;dr Szerintem ez egy Optoma HD142x lehet.

(#53937) Vhiktor válasza eboostr (#53935) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszönöm, javítottam :R :DD

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53938) Vhiktor válasza thomasrc (#53936) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ott a pont :C

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53939) BIGi75 válasza Vhiktor (#53934) üzenetére


BIGi75
senior tag

még a végén kiderül, hogy a 106"omra este tök jó a butított fényű 9200es:D
Ha megtalálnám az elveszett lumeneket sok lenne.
Amúgy igen...

(#53940) BIGi75 válasza BIGi75 (#53939) üzenetére


BIGi75
senior tag

Viszont szinte sehol nincs leírva, de a zoom is nagyban befojásolja a fényerőt. Gondolom a max. fényerő adatok mind nagylátószögnél vannak megadva, a projectorcentral szerint a 9200es tele állásban már csak 70%-ot ad le, és az enyém kb. koppon telébe van a szoba hátsó falánál. Így már lehet meg is vannak az elveszett lumenek és nincs semmi baj a gépemmel. De most már ki fogom mérni így is/úgy is, ha nálam a műszer és lesz időm...

(#53941) Vhiktor válasza BIGi75 (#53940) üzenetére


Vhiktor
veterán

9200 és 9400 között nagy különbség van max fényerőben.
Így már jónak kell lennie szerintem, bár innen a távolból sajnos nem látom.
Ha nem menne a mérés hívj fel és elmondom mit csinálj :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53942) BIGi75 válasza Vhiktor (#53941) üzenetére


BIGi75
senior tag

Oké, köszi. :R
Minden esetre, ha beigazolódik a fenti gondolatmenet, a "nagy zoom-os" projektornál fényerő tekintetében nem mindegy, hogy hová teszem a projektort az adott vászonhoz. Még az is lehet, hogy közelebb rakom a vászonhoz a mennyezetre...

(#53943) Vhiktor válasza BIGi75 (#53942) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha van helyed akkor simán :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53944) szepi0808 válasza Vhiktor (#53929) üzenetére


szepi0808
senior tag

Én ezzel vitatkoznék. Natív és dinamikus kontrasztban gyengébb csak, minden másban jobb. Ebből is a jobb optikát emelném ki. Volt nálam, így nem beszélnék mellé.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#53945) Vhiktor válasza szepi0808 (#53944) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem nagyon hiszem, hogy újjonan egy fele annyiba kerülő gépbe jobb optika lenne, de lehetnek csodák.

Véleményem szerint nem lehet összehasonlítani a 2 gépet. Mindkét gépből több modellel is volt dolgom.
A 7100-at (ami kb a 6700 utódja) nem lehet egy lapon említeni a 9200-al.

Miben jobb a 7100?
Egyedül csak a fényerőben és abban, hogy támogatja a HDR-t, illetve a 4K e shiftet, az újjab szabványokat. Én csak akkor látom előnyét, ha valakinek kell a brutál nagy fényerő.

De képminőségben alulmarad egy 9200-hoz képest.

[ Módosította: Kalandor ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53946) Ijk válasza Vhiktor (#53945) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha jól tudom 7-es szériában nincs írisz csak a 9-esben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53947) Vhiktor válasza Vhiktor (#53945) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hogy támogatja a HDR-t, illetve a 4K e shiftet, az újjab szabványokat.
Persze újjabb csatlakozók vannak rajta, akinek ez fontos, nyílván ilyen gépet választ.
Vagy ha valamilyen oknál fogva kell a nagyobb fényerő.

A széles színtérrel egyszerűen nem tudd mit kezdeni az csak marketing, még a Rec 709-et sem tudja lefedni.

Persze a HDR-hez kell nagy fényerő, de a szegényes kontrasztaránya miatt, ez kb mit sem ér., ha lapos, fátyolos a képe.
Ha valakinek viszont prioritás a 3D, akkor arra egy jó választás a fényereje miatt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53948) Vhiktor válasza szepi0808 (#53944) üzenetére


Vhiktor
veterán

Elnézést mindenkitől (szepi008 és a többiek), de félreírtam.
Én a 7100-ról beszéltem miközben véletlenül a 7400-at írtam, többször is az előző posztjaimban az #53929-tól kezdve. :Y :W

9200-at lecserélni 7400-ra már elgondolkodtató feladat.
Akinek kell az új szabványok támogatása azoknak egyértelműen, gondolkodás nélkül ajánlott a csere.

Úgyhogy elnézést kérek mégegyszer! :R :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53949) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Érdeklődnék, hogy hardveraprón van-e használt projektorokkal üzletelő, megbízható, elismert tag! Bizonyos termékkategóriákban vannak bevált emberek, ezért kérdezem. Pü-ben szívesen fogadom a tippeket, vélhetően ezen a felületen nem lehet ajánlani. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.