Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szeretnék új monitort venni az ár 50-75k ezt lőttem be most egy Samsung t240hd használok (ez jó lesz tvnek) és ennél lejjebb nem mennék magyarul, 24" vagy nagyobb 1920*1200 felbontás ips panel ilyet tudnátok ajánlani ami belefér az árba és kb ilyen specifikációja van ?

Ezt néztem mert egyik ismerősömnek ilyen van DELL U2412M viszont nincs rajta hdmi igaz DVI van szóval képminőség adott. Persze más is szóba jöhet. Viszont Ezt a Válaszidő: 8ms ez mit is jelent pontosan, minél kisebb annál jobb?

Amúgy játékra kellene a monitor filmnézésre.

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Üdv.: Maarki

(#57452) Wiz Khalifa válasza old_artist (#57446) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszi a választ! Akkor megnyugodtam. :) Remélem péntekre megjön. :)

(#57450) zimi1991:
Régebben is tette. :) Az a darab se mai. Illetve a HP-ba is volt régebben (mostanság nem tudom) és ami nekem volt pl ott ha kikapcsoltad a moncsit ha nem hiába a monitorba volt benne szóval nem külön ellátással akkor is mentek. Gondolom külön táprész volt neki kötve a fő áramforrásból.

Smoke some weed nigga!

(#57453) old_artist válasza Maarki (#57451) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A Dell U2412M nagyon kiváló választás, ... viszont miért is kell neked a HDMI? - van rajta tisztességes DVI és még tisztességesebb (mint a HDMI) DisplayPort digitális csatlakoztatás.
A "válasz vagy reakció idő"-t meg felejtsd el, csak parasztvakítás g2g-ben, itt már fontosabb szempont az Input-lag, s ami ~1/2 frame vagy alatta van, az kiváló játékra is!

(#57454) szallasi007 válasza old_artist (#57453) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia,

Dell S2715H-val kapcsolatban van tapasztalatod?

(#57455) Maarki válasza old_artist (#57453) üzenetére


Maarki
aktív tag

Okés köszönöm akkor meg is rendelem a Dellt köszönöm! :R

(#57456) Bici


Bici
félisten

A DELL S2440L monitor mennyire számít jó választásnak?

Az IPS glow és a PWM hiánya miatt gondoltam erre a típusra.
Azt remélem, hogy filmezésre és hobbi fotó szerkesztésre is elég jó lesz.
Este elolvasom a tftcentral tesztjét, hogy teljesen képbe kerüljek.

Van esetleg olyan infója bárkinek erről a típusról, amit esetleg nem írnak a tesztek?
Elsősorban hibákra, buktatókra gondolok.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#57457) old_artist válasza szallasi007 (#57454) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Már volt a kezeim között ez a Dell S2715H, jobbra sikeredett, mint az "előd", PWM mentes, kimondottan játékra és filmezésre ajánlott, grafikai munkára a szűk gamutja miatt felejtős!
Mivel glossy a kijelző felülete, ezért csak azok válasszák ezt a típust, ekiket ez nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#57458) #02658048


#02658048
törölt tag

Sziasztok, a következő configom van:
Acer V3-772G i5-4200, 16GB, Geforce GTX 850,120GB SSD+ 500GB, Windows 7

Monitor felhasználása:
50%CAD 3d programok(munka),
30%Maya 3d (hobby)
20-30%Játék(CS Go, Evolve, Skyrim) (kedvtől függően persze:P)

Persze Cad rendszereknél nem dolgozom több ezres összeállításokkal, a rajzokat sem kell órák hosszat néznem. :)
Egy nagyobb monitort szeretnék, legalább 27', el is kezdtem nézegetni aztán megakadt a szemem ezeken az nvidia vision 2-t támogató monitorokon, pl: BenQ XL2720Z; Asus VG278HR; Asus VG278HE. Valami tapasztalat vagy tanács ezzel kapcsolatban? :)

Aztán persze vérszemet kaptam és találtam ilyen jószágot is:
http://www.notebooksbilliger.de/tft+monitore/76+100+cm+30+40+monitore/philips+bdm4065uc
(Philips BDM4065UC)
Egyáltalán bírná ezt a szörnyeteget a gépem? (meg egyáltalán csatlakoztatható-e?... azt hiszem csak egy hdmi kimenet van rajta

[ Szerkesztve ]

(#57459) szallasi007 válasza old_artist (#57457) üzenetére


szallasi007
őstag

Köszi a választ akkor pénteken beugrok oazisba és el is hozom mert azt írtad amiket én is gondoltam illetve mások eddig mondtak róla

(#57460) -FLY-> válasza #02658048 (#57458) üzenetére


-FLY->
őstag

Benq XL és a másikak úgynevezett gamer monitorok, nagyon gyorsak (kb ennyi az össz. előnyük), grafika munkára alkalmatlanok. Hozzátenném, hogy szerintem 27"-on a full hd kevés, nekem az a pixel sűrűség már nincs rendben.

[ Szerkesztve ]

(#57461) Quent1n válasza #02658048 (#57458) üzenetére


Quent1n
senior tag

Csak azt nem mondtad mennyit szánnál rá :D Amúgy meg egy 27-es WQHD IPS paneles monitor lenne szerintem a jó választás. :)

Arany középút lehet a Dell U2515H ami ugyan 25" de WQHD felbontással és jó árral (persze ez relatív ugye).

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#57462) lood55


lood55
tag

Sziasztok!

Jelenlegi Fujitsu Siemens L9ZA típusú 19 colos monitorom cseréjét szeretném lebonyolítani. Kicsit olvasgattam a jelenlegi monitor kínálatról, de elveszek a lehetőségek tengerében.
Amire használnám:
- Munka ( Tervezőprogramok, Dokumentálás, Programozás)
- Böngészés, tanulás (olvasás)
- Játék (fps, mmo)
- Néha filmezés

Tehát mindenes lenne a kicsike. Miért pluszba nem fizetnék az a design és beépített hangszoró vagy egyéb hülyeségek. Maximum keret 50k, de ha lehet akkor legyen minél kevesebb. 21,5 és 24 col között 16:9es monitorokat néztem eddig. Talpnál fontos lenne, hogy legalább előre-hátra dönthető lenne, de a magasság állítás is jól jönne. Ahogy nézem mindenki mondja h csak IPS panelt vegyek mert mennyivel jobb mint mások (gondolom betekintési szög, és szebb kép). Azonban néztem képeket meg videoket az IPS glow jelenségről ami eléggé rémisztő volt néhol. Mi értelme a nagy betekintési szögnek ha full megváltoznak a színek? Bocsi a hülye kérdésért, de nem vagyok otthon a témában, azért is írok ide.

Amiket néztem:
- 22" LG 22MP55HQ-P IPS LED monitor fekete ~33k Szép képe lehet az AH-IPS-nek?
- Ugyanebben az ársávban van még TN LED, VA LED, Asus, Samsung és LG márkákkal.
- LGből ~40kért már 23,8 colos AH-IPS van.

Ezek közül egyiknek sem állítható a magassága, ha olyat tuduk ajánlani, vagy jobb monitort ezeknél azt megköszönném.

Üdv.: Geri

(#57463) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Kicsit feljebb lépnék felbontásban, mint full hd, ezt a monitort néztem ki, mennyire ajánlott és best/buy kategória?

DELL U2715H

i5+gtx970 hajtaná

Illetve 27"+ kategóriában mit tudnátok még ajánlani?

Köszi

(#57464) Wiz Khalifa válasza lood55 (#57462) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha ez segít akkor én sokáig a Samsung S23C650D-t néztem. Nagyon szép képe van és tényleg nagyon faja a moncsi. Viszont nem PWM mentes sajnos. Nekem ezért nem volt jó. De ha téged nem zavar akkor szerintem házhoz szállítva 50k-ért neked best lehet. Állítható magasság, dőlés, privot, Display Port, DVI, VGA, USB hub a talpban, szerintem szép letisztult design. Mivel Bussiness kategória így szerintem eléggé strapabíró is.

Smoke some weed nigga!

(#57465) Piftuka válasza Hexaa (#57388) üzenetére


Piftuka
veterán

"Van tapasztalat. AH-IPS. Mivel 23", inkább P2314H kategória (egy árban vannak). Állványfunciók, elektronika, gyorsaság nagyjából egy kategória. Az akcióst inkább úgy mondanám, hogy már nincs túlárazva. Én a design miatt DELL-t ajánlanám."

Köszönöm a választ! ;) Örülök, hogy tapasztalatból beszélsz!

Olvasva a válaszodat felmerült bennem még néhány kérdés:

1. A "külcsínt" illetően van érdemi különbség a HP és a DELL említett modelljei között?

Mert bár nem hátrány az sem, ha az ember ilyen szempontból is elégedett a monitorával, viszont az eltérő ízlés miatt nagyon szubjektív tényezőről beszélünk. (Mert pl. amellett, hogy a DELL valóban szép, nekem az ominózus HP is tetszik. A nem kifejezetten elegáns, de masszív talapzatát kifejezetten szimpatikusnak találom.)

2. A gyakorlatban van különbség a HP "helyszíni garancia", és a DELL "háztól-házig" garancia között? Erre tudod, ill. tudja valaki a választ?

3. Mindezeken túl, kérlek, fejtsd ki kicsit bővebben, hogy milyen objektív szempontok alapján tartod jobbnak a DELL P2314H-t!?

Ugyanis elolvastam az ajánlót, visszaolvastam párszáz oldalt a topic-ban, és vitán felül áll, hogy bizonyos árkategóriában "sztenderd" ajánlat a P2x14H. A vonatkozó tesztek alapján valóban remek darab, de a HP-t is dícsérik.

Szóval megköszönöm, ha kicsit bővebben írsz arról, hogy a "belbecs" összehasonlítása alapján miért a DELL-t tartod jobb vételnek!

4. Az is érdekel, hogy az iiYAMA és a NEC palettáján létezik-e a fenti modelleknek reális alternatívája?
(Esetleg a Viewsonic, és EIZO is szóba jöhet, bár az általános árszínvonaluk alapján ezt kétlem.)

Azért kérdezem mindezt, mert én magam konzervatív módon a "cipőt a cipőboltból" elvét vallom, és olyan gyártótól választanék, amely évtizedek óta híres az általa fejlesztett és készített monitorairól.

Valamint tudatos vásárlóként szeretem jól körüljárni a témát, figyelembe venni minden információt, és a pénzemért a számomra lehető legjobb döntést hozni.

Ezért hálásan megköszönök a fentiek kapcsán minden hozzáértő, és tapasztalatból fakadó, segítő szándékú hozzászólást előre is! :R

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#57466) lood55 válasza Wiz Khalifa (#57464) üzenetére


lood55
tag

Köszönöm a választ! Ez a PWM / nem PWM kérdés számomra kicsit furcsa, mert elvileg ilyen nagy frekvenciát nem kéne érzékelni. Amúgy a monitorok háttérvilágításnál alkalmazott PWM az csak mostanában kezdett elterjedni? Csak mert eddig nem találkoztam ezzel, mint problémával.
Másik kérdés, hogy az általad említett monitort (vagy úgy általában bármilyen monitort) hol lehet megnézni? Én úgy terveztem, hogy vásárlás előtt elmennék egy MediaMarkt-ba vagy valamilyen nagyobb üzletbe megnézni és összehasonlítani párat.
Továbbá Display portnak nem látom semmi előnyét. Tévedek?

(#57467) #02658048 válasza Quent1n (#57461) üzenetére


#02658048
törölt tag

Hát monitortól függ, a "benkő" és társai kategóriában szerintem olyan 350-400 eurós határt húznék meg, amit utoljára belinkeltem ugye az meg 800 euró de ha szerintetek megéri (és funta a gépemen) akár még az is belefér...:) (39' 4k felbontás)

Az nvidia vision 2 3d technólógiáról valakinek valami tapasztalat? :))

[ Szerkesztve ]

(#57468) Hexaa válasza Piftuka (#57465) üzenetére


Hexaa
aktív tag

1. Szerintem is szubjektív. DELL-nél nincs hiba anyag minőséggel/összeszereltséggel, stabilitással. Ez persze a HP-ra is igaz. Összességében azt írtam, hogy egy kategória a két monitor és én a design miatt DELL -t ajánlanám. HP sem spórolt ezen a szinten. "külcsínt" illetően a képek többet mondanak mint amit írhatnék.
2. Nincs. Általában 48 órán belül kiszállással cserélik mindkettőt. DELL-nél ha kidobod a dobozt akkor mindenképp jegyezd fel a doboz oldalán lévő "ordert". Nincs rajta a monitoron, de kérhetik gariztatásnál.
3. A "nagyjából egy kategória" és az, hogy "én a design miatt" szerintem nem arra utal, hogy kijelentettem, hogy a DELL jobb. A minimális különbségek miatt legjobb ha a élőben teszteled a két monitort. Állvány miatt nem kell aggódnod. A jó panel mellé mindkét monitor minőségi elektronikát kapott. Nem tudnék belekötni a HP-ba és nem is volt célom.
4.Ebben az árkategóriában nincs ajánlott Eizo vagy NEC. 200-tól kezdődnek az említésre méltó prémium monitorok, de azokat már más felhasználásra szánták mint P2314H-t vagy a HP-t. Mindkét gyártó erős már rég monitor vonalon. Nekem is HP2475W nagy kedvencem volt. Azt pl. jobbnak tartottam az akkori alternatíva DELL U2410-nél.

http://www.monitorguru.hu/

(#57469) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok, de teljesen tanácstalan vagyok. Egyáltalán nem ismerem ezt a termékcsoportot, a sokfajta adat csak megkavar. :B

Képszerkesztéshez kellene nekem monitor, fhd felbontású. Lényeg hogy szép éles képe legyen, beépített hangszóró és egyéb úri huncutságok nem fontosak. Nyílván hdmi vagy dvi csati legyen azért rajta. :)
Kalibráltatnám is a monitort, a keret 50e ft. Ha azt mondjátok hogy "dobj még rá 10-et, jobban jársz", akkor természetesen meghallgatom.
Méretben 22-24" közt lenne jó.
Köszönöm. :R

(#57470) Wiz Khalifa válasza lood55 (#57466) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Régebben is volt. Nekem az említett monitor elődje volt a SyncMaster 245B. Annál nagyon ritkán láttam hogy a csíkok szaladgálnak. Igaz, nekem a fényereje eléggé le volt véve.

A DisplayPort az szerintem jobb a HDMI-nél. Szívem szerint azt használnák. De a most rendelt monitoromon nincs. Pedig rossz nézni azt is hogy a VGA-n kihasználatlanul áll az a port. :DDD

Az említett monitort egyébként itt lehet kapni. Vagyis ezeken a helyeken. [link]

Egy "otthoni" társát néztem meg aminek ugyan ez a panelja volt. Sokkal szebb volt a képe számomra mint az IPS-nek. De sajnos az is PWM-es volt. Igaz, olyan 30-40%-os fényerőnél nem láttam.

Smoke some weed nigga!

(#57471) Isual válasza bercsi (#57469) üzenetére


Isual
veterán

Asus PB238q, Dell P2314H
Nyilván ez a dobj rá egy tízest ajánlás. Megéri.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57472) Bici válasza Bici (#57456) üzenetére


Bici
félisten

Erre esetleg valaki? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#57473) Isual válasza Bici (#57472) üzenetére


Isual
veterán

Nagyon erősen tükröződik, filmezésre jó, fotószerkesztésre nem feltétlenül az igazi, de hobbi szinten szerintem belefér.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57474) dave118 válasza Bici (#57472) üzenetére


dave118
senior tag

Nekem 2340L van. Tényleg tükör de engem nem zavar, a "tűéles" kép bejön, viszont vásárlás előtt mindenképp teszteld, mert egyénfüggő a glossy téma. (én csak általános felhasználásra használom fel .. huhh .. nem vágok szerkesztek dizájnozok)

... Ami ami, az az.

(#57475) Bici válasza Isual (#57473) üzenetére


Bici
félisten

A tükröződés nem para, mert jól le tudom árnyékolni.
Fotószerkesztésre eddig egy DELL U2311H-t használtam, ami nem volt kalibrálva.
Azt remélem az S2440L-től, hogy nem fogom nagyon észrevenni a különbséget.
Ez reális?

dave118.: Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#57476) bercsi válasza Isual (#57471) üzenetére


bercsi
aktív tag

Köszönöm! :R

(#57477) Isual válasza Bici (#57475) üzenetére


Isual
veterán

Észre fogod.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57478) Bici válasza Isual (#57477) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Tudsz olyan helyet, ahol össze tudok hasonlítani egy S2440L-t és egy hasonló kategóriás IPS-es monitort? Előny lenne, ha kalibráltakat tudnék összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#57479) Isual válasza Bici (#57478) üzenetére


Isual
veterán

Oáziscomputer, monitorguru. Mindkét helyen meg tudod nézni és kalibrálva vannak a monitorok, értenek hozzá, tudnak majd segíteni a választásban.

Csak hogy értsd miért veszed észre. Az U2311H sRGB fedése 98-100%-os volt, míg az S2440L-re a prad 83%-ot mért. Ami mindenre "jó", csak grafikára nem. Nyilván ha nem ebből élsz, akkor arra megteszi, hogy elbabrálgass a képeiddel, de egy 2311 után már maga az S2440L elbabrálja neked a színeket, amit te majd csak tovább fogsz tudni baszogatni. Szóval 2311 után nem ajánlanám neked ezt a monitort még hobbi fotóra se. Filmre a 4000-res natív kontrasztja okán kiváló, játékra is még elmegy, böngészni nyilván, de grafikai munka közelébe se engednélek egy 2311-ről váltva.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57480) old_artist válasza Bici (#57478) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A Dell U2311h szvsz fényévekkel meggyőzőbb a kijelzőn megjelenített képe/képminősége, mint ennek az "S" szériás *VA panelesének.
... ah, akadozott a net és nem frissítettem, az Isual már megelőzött!

[ Szerkesztve ]

(#57481) Bici válasza Isual (#57479) üzenetére


Bici
félisten

Értem, és köszi a részletes leírást!

Fel fogom keresni az említett boltokat.

Még egy kérdést hadd tegyek fel: Létezik ebben az árkategóriában (+-15k) olyan VA paneles monitor, ami grafikai munkára is jó? Legalábbis ami megközelíti az U2311H-t.
Egyáltalán a VA paneltől lehet ilyet várni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#57482) Isual válasza Bici (#57481) üzenetére


Isual
veterán

Újonnan nem létezik. Használtan találhatsz S-PVA-t, ami grafikára jó, igaz ezek 1200-1500-as kontraszttal bírnak, amit ma egy jobb IPS már tud és rendre wide gamutosak, ami szvsz felesleges neked. Szóval meg vagy lőve nagyon ezzel a preferencia-rendszerrel, azt kell mondjam... :(

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57483) Bici válasza Isual (#57482) üzenetére


Bici
félisten

Igen, sajnos én is így érzem.
Gondolkodom még azon, hogy két külön monitorom legyen...
Jelenleg egy Dell E228WFP monitorom van játékra, amit az "alacsony" input lagja miatt szeretek.
Mivel kettőnél több monitort nem szívesen pakolék az asztalomra, megoldás lehet még hosszú távon - ha nem jön be a VA grafikára - hogy a játékos moncsit cserélem le egy IPS-esre, amin lehet grafikázni is.
Kérdés, hogy erre a két célra mi az ajánlott megoldás?
Ne tököljek, és vegyek egy DELL U2312HM-et, és kész? Ezt sokszor szoktátok ajánlani, azt tudom.
Játékra ez hogy szuperál? Vagy van jobb megoldás játék + grafika kombóra?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#57484) Isual válasza Bici (#57483) üzenetére


Isual
veterán

U2311H lenne kb mindenre a legalkalmasabb a filmet leszámítva a VA-hoz képest. Igazi jó gamer IPS és grafikára is megfelelő tudású. Szokott fent lenni mindig aprón, én azt venném.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57485) szasza_1


szasza_1
senior tag

Melyik monitort ajánlanátok? Dell U2415 vagy a Dell U2515H?
Fotó szerkesztésre, videó vágásra, kiadvány készítésre kellene. Félek, hogy a Dell U2515H-n túl picik lennének a betűk. Sajnos nincs összehasonlítási alapom, most egy Samsung P2470HD-t használok, ott megfelelő a betű méret, de ha picit kisebb nem gond. Viszont a nagyobb felbontás sokszor jól jönne... Panelban van különbség a két monitor között? Nem túl fényesek? Nem szeretem, ha túl fényes a monitor...

(#57486) Bici válasza Isual (#57484) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!
Miért jobb játékra az U2311H, mint az U2312HM?
A tftcentral tesztje szerint, az u2312hm gyorsabb, mint az u2311h, legalábbis input lag tekintetében.
Az utánhúzásos tesztnél valamivel tényleg jobb a 2311H, de kérdés, hogy játék közben melyik zavaróbb. :U
Ezt sajnos nem tudom. :B

Grafikai munkára ahogy néztem kb. azonos a kettő. A deltaE kicsit jobb az U2311H esetén.
Valamit figyelmen kívül hagytam?

Nincs semmilyen problémám a 2311H-val, csak ha már veszek monitort, akkor szeretném megtalálni a minden tekintetben legjobb kompromisszumot jelentő típust, és ezért kérdezek rá mindenre. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#57487) Pocokk válasza Wiz Khalifa (#57452) üzenetére


Pocokk
tag

Majd egy véleményezést írj már légyszi, hogy hogy teljesít a monitor input lag és flicker tekintetében ha megjön :) Köszi!

(#57488) Quent1n válasza szasza_1 (#57485) üzenetére


Quent1n
senior tag

Dell U2415 helyett ott az ASUS PB248Q ami majd 20ezerrel olcsóbb és attól eltekintve, hogy nem vékony kávás bőven jó darab. Hasonló dilemmában voltam mint te aztán úgy döntöttem, hogy 24es ASUS lesz és megtartom mellé a 22es monitoromat. A 25ös Dell-en én a WQHD-t túlságosan nagy felbontásnak éreztem (plusz én azért játszok is ahhoz meg a VGA-m kevés lenne :) ) úgyhogy majd akkor ha visszatérek az egymonitoros rendszerre de akkor 27"-esbe minimum. Panel ügyben majd a szakik segítenek. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#57489) vond válasza szasza_1 (#57485) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Acer K272HUL, vagy inkább B276HUL már nem fér bele? 27" WQHD-n is jóval nagyobb területed lenne, mint a FullHD-n, vagy 1920x1200-on, viszont mégsem lennének annyira kicsik a pixelek, mint egy 25"-es 4K WQHD kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#57490) Brekk válasza Quent1n (#57488) üzenetére


Brekk
addikt

Hasonlóképpen gondolom énis, érdemes lehet megnézni akár egymás mellett is a PB248Q-t az U2415 és U2515öt. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#57491) Brekk válasza vond (#57489) üzenetére


Brekk
addikt

Azért azt ne feledjük, hogy a K272HUL képminőségben elmarad az U2515től, és mindkettőnek WQHD felbontása van, nem 4K. A B276HUL már rendben lehet, de ott meg van egy majd 30e-s különbség.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#57492) vond válasza Brekk (#57491) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, közben rájöttem, hogy nem 4K (javítottam is). :B És természetesen az általános képminőség is elmarad a Dell-ektől, meg Asus-tól, főleg a 272-esnél. Csak a 27" vékúhádé miatt hoztam fel, hátha belefér egy kicsivel több is. 160-170 ezer lenne a legjobb a 27"-es Asus-ok, és Dell-ek miatt, de az meg már majd' kétszer annyi. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#57493) Bici válasza Isual (#57484) üzenetére


Bici
félisten

Esetleg a Samsung F2380 típusról mi a véleményed az említett feladatokra?
(film + hobbi fotószerkesztés)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#57494) Isual válasza Bici (#57493) üzenetére


Isual
veterán

Semmi pénzért nem vennék Samsungot. :N

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57495) Bici válasza Isual (#57494) üzenetére


Bici
félisten

:DDD Kössz!
Közben láttam a prad.de tesztjét is róla, ahol eléggé lehúzzák...
Elég könnyű lesz monitort választanom így. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#57496) Bici válasza Bici (#57495) üzenetére


Bici
félisten

Azt hiszem, ideje rövidre zárni a témát:

Melyik hobbi-fotószerkesztésre is kifejezetten alkalmas, PWM-mentes, IPS paneles monitornak van a legmélyebb feketéje 23-24 colos méretben 80k alatt?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#57497) Hexaa válasza Bici (#57495) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Pedig nem rossz monitor. Samsung csúnyán melléfogott vele, de gyorsan javították az elektronikát és kiadták F2380M-et. Samsung mércével ez egy jó monitornak számít. M végűt keress.

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#57498) Quent1n válasza Bici (#57496) üzenetére


Quent1n
senior tag

82k Asus PB248Q? IPS és elég jó, fullHD+ én PS-Illustrator-Indesign hármasra vettem és tökéletes. :) Feketéje is rendben van szerintem ennyiért jobb nincs (legalábbis én nem láttam jobbat) bár hangyányit túllóg a kereteden mindenesetre én most vettem és abszolút tudom ajánlani.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#57499) Isual válasza Bici (#57486) üzenetére


Isual
veterán

Jobb monitor az U2311H szinte mindenben. A dE pont nem mérvadó, az egy TN-nél is lehet jó, viszont a színtérfedése teljesebb a 2311-nek, ami fontosabb grafikára. 10 ms alatt minden input lag érték nevetségesen jónak számít, 2311-nek talán 8. CCFL, nem fárasztja a szemet, nem fogyaszt sokat és használtan ki lehet fogni belőle szép állapotban 35k-t ér. Azt venném, ha két monitor lesz végül.
ASUS PB248Q tényleg megfontolandó alternatíva, ha csak 1 monitoros setupot akarsz.

(#57496) Bici: ASUS PB248Q, illetve ha van PWM mentes Dell U2412M, akkor az. Én az ASUS-ra szavazok.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57500) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Monitort szeretnék munkahelyre, már megengedte a főnök, viszont keretet nem mondott, így a legolcsóbb IPS monitorra gondoltam.

Olyan gondolom nincs, amit oldalról nem lehet látni csak szemből :DD

Régi gépre lesz kötve D-sub kábellel, de jó lenne ha lenne rajta HDMI, mert később gépcsere is lesz, csak apránként kell beadagolni.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.