Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) salieven válasza old_artist (#57197) üzenetére


salieven
aktív tag

Vettem egy másik kábelt ezzel hibátlanul megy a monitor már órák óta nem kímélve játékokkal alt+tab kombókkal és miegymás. Lehet a hozzá adott gagyi (nem aranyozott kábel volt akkor csak a ludas) mivel ezzel az aranyozottal most hibátlanul működik. :)

PSN: salieven

(#57202) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Milyen monitort javasolnátok, ha egy 24, de inkább 27 colos Full HD felbontású igényes minőségi IPS monitort szeretnék venni mindennapi használatra, webes munkára, filmnézésre, játékra egyaránt szeretném? (maximum 100k-ig)

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#57203) okipoki


okipoki
aktív tag

Ehhez a típushoz adnak HDMI kábelt?
http://www.aqua.hu/22-lg-22mp55hq-p-ips-led-monitor-fekete-271903.html

(#57204) Rolly válasza kingpython (#57202) üzenetére


Rolly
veterán

110k-ért van dell U2515 ... én ezt választottam (2560x1440)

(#57205) ocsi19 válasza okipoki (#57203) üzenetére


ocsi19
senior tag

Igaz én nem az Aqua-ba vettem, de csak vga(D-SUB) kábelt kaptam hozzá, gondolom mindenhol ugyanaz jár.

[ Szerkesztve ]

(#57206) okipoki válasza ocsi19 (#57205) üzenetére


okipoki
aktív tag

HDMI-vel szebb képet adna gondolom :)

(#57207) ocsi19 válasza okipoki (#57206) üzenetére


ocsi19
senior tag

igen, állítólag sokkal jobb minőségű, én a monitorral együtt vettem egy hdmi kábelt is, úgyhogy d-sub-al nem is használtam :)

(#57208) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok.

Mivel a múltkor nem kaptam választ felteszem újra a kérdést.

BenQ GW2760HS-nél mi a különbség a QBE és RBE végű modellszámnál?

Smoke some weed nigga!

(#57209) -FLY-> válasza Rolly (#57204) üzenetére


-FLY->
őstag

Hüm, ez tetszik, rá kellene lassan magam szánni, a tn lecserélésére. Szövegek nem zavaróan kicsik?

(#57210) Teaway válasza -FLY-> (#57209) üzenetére


Teaway
veterán

Hol nem tudod beállítani a betűméretet? :F

Nincs itthon csokid??

(#57211) Rolly válasza -FLY-> (#57209) üzenetére


Rolly
veterán

windowsba lehet állítani valamennyire + böngészőkben is lehet nagyobbra venni ... viszont a sima 14"-os laptopom kijelzője is 1600x900 tehát nem zavaró nekem 25"-on a 2560x1440...

[ Szerkesztve ]

(#57212) bubcsi03 válasza kingpython (#57202) üzenetére


bubcsi03
csendes tag

Én sem tudok választani mert a kérdésemre hogy full hd milyet ajánlanak,belinkelnek 1440p-és monitort meg elektromos porszivót,csak azt nem amire konkrétan kiváncsi vagyok.Ezért amit magamnak néztem utánna az 2 választásra esett.Egyik ez lenne ami igaz nem ips de játékra ez lehet jobb mert 144hz-es és kicsit több csak 100ezer ft-nál.[link].A másik pedig egy ips ami viszont 60 hz viszont gyönyörü kép.[link].Azt kell eldönteni mire hasznáűlod mert ha cs.go pl. akkor a tisztább fps végett 144hz-es tn panelest válaszd.Ha nem vagy mulis lövöldözös csak kis single game,akkor sztem dell ips.Egyébként nem értek hozzá énsem csak ezekre jöttem rá magamtol.Viszont itt lennének biztos olyanok akik megmondják érdemesebb megvenni az egyiket vagy másikat.Én még vacilálok 1 hónapot rajta.Ja és mindenképp 27 colnál maradok én is.24 nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#57213) kingpython


kingpython
aktív tag

Szia!

Köszi hogy írtál!
Hát igen nem valami mozgalmas segítségnyújtás téren ez a topik, ahogy én is látom :)

144Hz es monitor nem kell, olyan tapasztalatom van, mert nagyon csúnya egy ips-hez képest. A dell-el meg az a baj hogy 8ms-os a válaszideje és e miatt szerintem játékra nem alkalmas.

Én most az LG IPS panelos monitorokat néztem abból is egy olyat ami már PWM mentes konkrétan ezt.

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#57214) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

szeretnek monitort
utoljara BENQ XL2411Z vettem az ipontol csak pixelhiba miatt visszakuldtem. ebben az arban erdemes masik gamer monitort venni vagy jo ez?
jatekra kell 80k a keret

Szépnapot!

(#57215) zzeN


zzeN
aktív tag

Üdv Urak!

Következő problémába ütköztem éppen. Itt hagytam a gépet, monitor (Asus PB278QR) kikapcsolt 1 óra után. De se egérmozgatásra, se gép restart után se kap jelent Displayport-on keresztül. Egyszer bejött a kép, de egy ikon se volt az asztalon, csak alul a sáv. HDMI-vel működik.

Mi romolhatott csak úgy el csak úgy? DP kimenet monitoron/VGA-n vagy a kábel?

(#57216) csigacsoki


csigacsoki
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, nem igazán értek a monitorokhoz és nem tudok választani :)
szerintetek meilyiket vegyem?
leginkább netezésre, ritkábban játékra használnám.

1
2
3
ezek közül?

segítséget előre is köszönöm :)

(#57217) zzeN válasza zzeN (#57215) üzenetére


zzeN
aktív tag

Megoldottam, utána olvasva valamiféle alaplap bios/monitor driver probléma van Asus monitoroknál, ha "felélesztjük" a monitort.

(#57218) bubcsi03 válasza kingpython (#57213) üzenetére


bubcsi03
csendes tag

Ennek mennyi a fényereje mert vhol 200 valahol 250 et irnak.Elég ez?sztem 8 vagy 5 ms már nem oszt nem szoroz.Hameg fpsre kell arra az 5 is sok.

(#57219) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Brekk segítségével végül egy Eizo ev2336w-t vettem alkalmi áron (demo monitor volt, 180 órával) most próbálgatom, nagyon tetszik a monitor. A kérdésem csak az lenne, hogy otthoni módszerekkel milyen programmal érdemes beállítgatni?

köszi

ati

(#57220) gubabela válasza csigacsoki (#57216) üzenetére


gubabela
senior tag

Szia!
Ha van rá kereted akkor inkább nézzél újat. 22-es ips-es monitort már kapsz nem sokkal drágábban sok év garanciával. Én ezt venném inkább.

(#57221) kingpython válasza bubcsi03 (#57218) üzenetére


kingpython
aktív tag

Jó kérdés :) az LG oldalán 200-at ír. Hát, ahogy nem mindegy hogy 1,2 vagy 5ms úgy az se mindegy, hogy 5 vagy 8ms szerintem :)

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#57222) Atilla001 válasza ati888 (#57219) üzenetére


Atilla001
senior tag

Irigyellek. Használd egészséggel. Az EIZO nagy királyság. Grat.
Szerintem kézzel a fényerő/kontraszton kívül nem sokat tudsz javítani. Bár a szenzor úgy is felülbírál majd, ha bekapcsolod.
Még 1x grat

Védd a természetet!

(#57223) dabadab válasza kingpython (#57221) üzenetére


dabadab
titán

"Hát, ahogy nem mindegy hogy 1,2 vagy 5ms"

De, teljesen mindegy, ezeknek a szamoknak olyan nagyon sok kozuk nem szokott lenni a valos teljesitmenyhez.

DRM is theft

(#57224) csigacsoki válasza gubabela (#57220) üzenetére


csigacsoki
csendes tag

Kicsi keret miatt gondoltam használtra, erre azért spórolni kell, elég hogy most váltok konfigot. Bàr igazadvan kissebb ráfordítással újjat tudnék venni. Tetszik amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#57225) kingpython válasza dabadab (#57223) üzenetére


kingpython
aktív tag

Akkor honnan lehet megtudni a valós adatokat?
Mert akkor honnan tudja az ember, ha pl. játékra szeretném, hogy milyet?
(De TN panelos nem kell)

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#57226) gootibi


gootibi
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig nincs meg a monitor, de legalább megint van egy új kiszemelt :DD
24"-os monitort szeretnék vásárolni, maximum 55 ezer forintig. Főleg játékra (fps: BF4 ARMA III, DayZ Stand.) és netezésre, egy nagyon kevés filmnézésre szeretném csatarendbe állítani.
A kiszemeltek:
1. SAMSUNG S24D590PL
2. BENQ RL2455HM
3. BENQ GL2460HM

Most pillanatnyilag a SAMSUNG van a befutó helyen, több helyen néztem teszteket és nagyon jól teljesít. Nyilván nem egy felső kategóriás gamer monitor, de nekem igen meggyőző, bár cáfoljatok nyugodtan meg ha nem így van, mert természetesen lehetnek hibái, illetve ennyiért lehet jobb monitor is van más gyártóktól. Olvasgattam, de sajnos ebben az árkategóriában (50 ezer alatt) a DELL és az LG is nagy bevilágítással (sarkoknál) rendelkezik. Lehet nem igaz és csak éppen egy-egy hibás termék okozta ezeket a kritikákat, de valahogy elvette a kedvemet tőle.
A SAMSUNG monitort nem lehet előre dönteni illetve a magasságot se lehet állítani, de az nekem megoldott, így az nem fog zavarni.
Észrevételeket és a segítségeteket előre is köszönöm!

(#57227) syler123 válasza gootibi (#57226) üzenetére


syler123
veterán

Nekem is bejön az a Samsung, de az hogy egyáltalán nem állítható sem a dőlésszög, sem a magasság, az valami katasztrófa. PEdig tényleg jókat írnak a képminőségéről, játékra talán jobb is, mint az ajánlott Dell vagy Lg, mert a Samsungnak a kontrasztja is nagyobb.

(#57228) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, tudnatok velemi velemenyt mondani errol a kijelzorol? Szinte a legolcsobb a kategoriajaban...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#57229) dabadab válasza kingpython (#57225) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor honnan lehet megtudni a valós adatokat?"

Tesztekbol, minden normalisabb tesztoldal meg szokta csinalni a PixPerAn kisautos tesztjet (a prad meg a maga kocka modjan rendes mereseket csinalni, pl: [link] - ez pl. egy allitolagosan 4 ms-es monitor :) )

DRM is theft

(#57230) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!

A topic hosszas követése és rengeteg utánaolvasás (főként külföldi okosok, tesztek), valamint a 2015-ben 27"-os monitort ne vegyünk FHD-t jelige után, azt hiszem belevágok a WQHD világába. Az igény általános felhasználás és napi pár óra játék, sötét szobában. Fontos lenne a minőség, tehát PWM kizárva, nap közben is irodában dolgozom, szóval szeretném, ha prémium lenne a panel, hogy ne rontsam a szemem. Örömteli lenne az is, ha lenne fekete és kontraszt is, persze maradnék az IPS-nél.
Korábbi hozzászólások és tesztek alapján ezeket találtam:
- ASUS PB278QR
- DELL UltraSharp U2715H
- Acer B276HUL
Van esetleg indok egyik vagy másik mellett pluszban?

Kicsit off: jelenleg r9 280x kártyám van, jól sejtem, hogy ez a beruházás maga után vonz egy legalább 290x-re váltást..?

(#57231) Gaben06 válasza syler123 (#57227) üzenetére


Gaben06
tag

Üdv.

Kettő hete használok egy SAMSUNG S24D590PL típusú monitort.
Nagyon elégedett vagyok vele mind képminőségben, mind pedig az összeszerelést tekintetében.
Úgy vettem észre itt ezen a fórumon nem nagyon szeretik a Samsung monitorokat, de azt kell mondjam, hogy ez a típusú monitor semmivel sem rosszabb a kategóriáján belüli más monitoroknál. Sőt. ( LG, ASUS, Dell) Nagyon szépek a színei, a fekete az tényleg fekete, fehér az fehér és mindezt bevilágítás nélkül. Valamint a háttérvilágítás "Flicker free" villódzásmentes . Tényleg nincs magasság állíthatóság, de viszont dönthetőség az van.

(#57232) spanglee001


spanglee001
addikt

ja még be sem írtam szerintem a tapasztalatokat erről, a kis csodáról.
Előtte 40" 3d FHD tv-m volt, de már nem tudtam mire gondolni, hogy miért vagyok ekkora hátrányban multi játékokban, pedig a gépem jó. Végül csak lecseréltem és eszméletlen, legalább 3x úgy megy a játék, game módban szinte világítanak a katonák a sötétben is minden apró mozgást észreveszek és tudok reagálni, nagyon megérte.
Másrészről nagyon kicsi rajta minden 40" után :O böngészni is nagyon rosz, de végül is játékra vettem ara meg nagyon megfelelő, nincs bevilágítási hiba, pixelhiba semmi. nagyon szép képe van :K

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#57233) Quent1n


Quent1n
senior tag

Üdv!

A kérdés adott, kéne egy monitor. :) Na de, hogy melyik az a nem mindegy! A szitu a következő. Használatot tekintve első sorba munka munka és munka, Photoshop, Illustrator, Indesign, Dreamweaver stb. Másodsorba játék de nem versenyszerűen. Most van egy Dell 2209WA típusú monitorom ami elég jól szolgál már pár éve (egy apró foltosodás van a felső részén de abszolút nem zavaró) és mivel sok pénzt már nem kapnék érte ezért nem látom értelmét az eladásának. Tehát e mellé keresnék egy monitort és ez lenne a másodlagos akár elforgatva. Első blikkre a Dell U2515H-ra böktem rá de aztán gondolkoztam, hogy nem biztos, hogy ekkora felbontás ilyen képátlóval nekem kényelmes lenne főleg úgy, hogy itt van még egy monitor (na és a szemem se tökéletes). Ezért körbenéztem, hogy mi van még és úgy látom ami nekem megfelelő választás lenne elsődleges monitornak az az Asus pb248q. Főként esti használat miatt a túl magas fényereje az egyetlen ami kérdőjeles de gondolom ha leveszem csak nem olyan zavaró. :)

Szóval a kérdés, hogy szerintetek ez így jó kombó lenne? Felbontásokat automatikusan beállítja a VGA? (1680x1050 vs1980x1200) Vagy van más ajánlott monitor vagy a kettő nagyon hülyén nézne ki egymás mellett? Igazság szerint elég jó lenne a két monitor de két ugyanolyanra egyszerűen nincs zsé még akkor se ha "csak" 50ezerrel lenne több két Asus mint egy Dell U2505H.

Segítséget, ötletet köszi előre is!

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#57234) #Morcosmedve válasza spanglee001 (#57232) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

És milyen, hogy hajlított? Van valami "értelme"? Még egészen érdekes is lenne, de mikor megláttam, hogy 120k és csak FHD, egyből be is zártam a tabot... nem zavaró?

(#57233) Quentin: azt nem tudom mennyire nézne ki jól egymás mellett, biztos picit furi lenne, de a két monitort teljesen jól le tudja kezelni a VGA külön-külön felbontásügyileg, stb.
Viszont a Asus pb248q a legjobb, amit ennyiért kapsz, minden téren.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#57235) 16sziszi


16sziszi
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem az ajánlott Benq GW2760HS. Mikor bekapcsoltam érezhetően nagyon nagyon világos volt, úgyhogy levettem a fényerőt 50-re (100-ról) és beállítottam a windowsos színkalibráló program segítségével, kaptam egy nagyon szép képet, kicsit talán alul kontrasztozva, de így nagyon jó mély színeket kaptam. Sajnos a fehér még mindig bántóan vakító volt és később észrevettem, hogy a lekattintott link közötti különbséget alig lehet észrevenni (kék vslila) Pár óra használat után elkezdett fájni, de főleg csípni a szemem. Az nVidia vezérlővel még lejebb vettem a fényt és a kontrasztot, majd a monitoron a fényerőt 20-ra, sajnos így kissé fakó képet kapok, de 1 óra után még mindig fáj a szemem tőle, ha ennél még lejjebb veszem a fényt, akkor még rondább a képe, pedig olyan fényesen nagyon szép volt. Szerintetek mit tudnék vele csinálni? Az AMA állításával semmi változást nem észlelek. A monitor kb 80-90 cm-re van tőlem. Kérlek segítsetek. :(

(#57236) mucsiattila


mucsiattila
csendes tag

Sziasztok!

Max 24"-es és tükröződésmentes monitort keresek elsősorban játékra, egy erősen napfényes szobába. Természetesen emberi áron.

A segítséget előre is köszi.

(#57237) cidalain válasza 16sziszi (#57235) üzenetére


cidalain
veterán

"elkezdett fájni, de főleg csípni a szemem"
ez szemészeti probléma, mintsem monitor ügyi. pislogsz eleget, nem "szárad ki" a szemed?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57238) 16sziszi válasza cidalain (#57237) üzenetére


16sziszi
csendes tag

Olvastam, hogy pl a PWM-től, túl fényes, kontrasztos képtől, közelitől fájhat, de ez PWM mentes és az értéket lejjebb lassan már nem tudom venni, így is a kép minőségi rovására ment. Találtam hasonló problémákat neten ezzel a monitorral, vagy épp mással, szóval szerintem nem vagyok egyedül, de megoldást nem írnak igazán. Most itt vagyok a melóban egy 24" Régi Samsung előtt (TN) itt most nem fáj a szemem, pedig még közelebb is ülök hozzá és a régi monitorommal se fáj a szemem. Ha túl sokat ülök az új elött akkor utána tompábban, olyan pirosasan látok. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor a régi kék-zöld 3D-s szemüveget tovább magadon hagytad és akkor a kék részére eső szemeddel pirosasabban, a pirosasra esővel meg kékesebben láttál. Viszont nem kékes a monitorom, már tényleg nem tudom mivel tudnám beállítani, ráadásul a kép is fakó lett ilyen háttér világítás mellett. Gondoltam a kiszáradásra én is, de akkor máskor más monitoron más helyzetben miért nem jelentkezik?!

[ Szerkesztve ]

(#57239) gbors válasza 16sziszi (#57235) üzenetére


gbors
nagyúr

ismerős a gond, nekem anno 15-ös alatt volt az ideális fényerő. a fakóságra azt tudom javasolni, hogy állítsd át a beállításokat user profilra, és az RGB komponenseket piszkáld meg. a TFT centralnál így nézett ki kalibrálás után:
Brightness 12
Contrast 50
Preset Mode User
RGB 98, 100, 95
Gamma 2
Color Temp User Define

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#57240) cidalain válasza 16sziszi (#57238) üzenetére


cidalain
veterán

nekem mindig télen (fűtés szezonban) volt ilyen tünetem, amikor sokat kellett meredni a monitorra. a műkönny megoldás, vagy 15-20 percenként kis szünet, és gyakori pislogás.
nem tudom nem lehet hogy az élénkebb színek, erős fény miatt másképp viselkedik a szemed?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57241) 16sziszi válasza cidalain (#57240) üzenetére


16sziszi
csendes tag

Lehetséges,hogy a túl élénk színek miatt és fény miatt, ezért is kértem a tanácsot, hogy hogyan tudnám beállítani megfelelően, mert a windows-os és nVidiás beállítás nem volt elég. Olyan hülyeség, hogy a túl szép képtől fáj a szemem... ezért aztán érdemes volt váltani, most küldjem vissza és kérjek mást +5 ezer futárdíjért?! Ha meg az se válik be?! :/ De pl. Barátnőmnél IPS paneles LG-n szoktunk filmet nézni, de használtam már másra is, attól nem fájt a szemem, még nagyon közelről sem, viszont azért választottam a VA panelt,mert sokkal szebb feketéje van és engem nagyon zavar az IPS-es szürke "fekete". Esetleg valami kalibrálót,vagy más megoldást ha tudtok ajánlani akkor szívesen kipróbálom.

(#57242) 16sziszi válasza gbors (#57239) üzenetére


16sziszi
csendes tag

Köszi! Amint haza érek kipróbálom! Bár a fényerő nálam most 20, de az nVidiánál letettem 35-re még, szóval úgy simán 10 körül van. A gammát én 4-re tetem, de a szín hőmérséklethez nem nyúltam. Megnézem ezzel a beállításokkal is! Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával és még segítséget is tudsz javasolni! :))

(#57243) spanglee001 válasza #Morcosmedve (#57234) üzenetére


spanglee001
addikt

a hajlítottságából szemből szinte semmit se lehet észrevenni, 40"fhd-ról váltottam, nem zavaró
az a zavaró, hogy minden olyan kicsi benne :U még nagyobb felbontáson még kissebb lenne :O
szempont volt az fhd, és a 16:9 a media marktban megnéztem mik vannak és ennek volt a legszebb képe azért maradt ez végül

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#57244) jaanoo89


jaanoo89
aktív tag

Sziasztok!

Az normális, hogy egy 3.5 éves (mármint akkor még annyi volt, most már majdnem 4) Dell U2311H jobb oldalt szabálytalan (de olyan 15cm magas és 3-4 cm széles) folt van? Ilyen hamar elromlanának ezek? Bekapcsoláskor erősebb a folt, 2-3 perc után halványodik, de el már sose tűnik, így hát kénytelen leszek újat venni.

Mi az, amivel képminőségben is előre lépnék, de nem tízszeres áron és legalább 24"-os? ASUS PB248Q -t néztem ki elsőkörben. Hobbi fotózásra lenne használva. (főként webre). Ötletek, tippek jöhetnek. :)

(#57245) #Morcosmedve válasza spanglee001 (#57243) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Értem, hát ha tetszik, tetszik. Ugyan annyi fér el rajta, szvl ilyen szepontból semmi új, anyni h kisebb panel és élesebb. Ezért jött a 4k, hogy ne okádja el magát az ember nagy átlónál + atartalom is 4x annyi ami kifér.

(#57244) jaanoo89: simán lehet, egy kis ajándék glow... az említett ASUS a legjobb, ha váltanál.

© asszongya'hogy

(#57246) dabadab válasza jaanoo89 (#57244) üzenetére


dabadab
titán

"Az normális, hogy egy 3.5 éves (mármint akkor még annyi volt, most már majdnem 4) Dell U2311H jobb oldalt szabálytalan (de olyan 15cm magas és 3-4 cm széles) folt van?"

Nem. Én egy U2410-nél láttam hasonlót, azt garanciában cserélték.

DRM is theft

(#57247) jaanoo89 válasza dabadab (#57246) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Értem, ez már kifutott az időből akkor is, amikor megjelent a folt. Sajnálom, mert 5 évre terveztem és majd 27-re szerettem volna újítani, de így kéne egy új és most csak 24" körülire lesz pénzem, tehát max. 100.000 FT. :/

(#57248) jaanoo89 válasza #Morcosmedve (#57245) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Bekalibráltatva éreznék képminőségbeli előrelépést is ehhez képest, vagy csak simán jobb, mert 16:10, nagyobb munkaterületű?

(#57249) gootibi válasza Gaben06 (#57231) üzenetére


gootibi
csendes tag

Szia!

Köszi a hasznos infót! Akkor a választásom nagy valószínűséggel a SAMSUNG S24D590PL-ra fog esni. Mivel a BENQ GL2460HM TN paneles, így talán a képe se olyan szép mint az említett SAMSUNG-nak és talán azt a 10+ forintot is megéri.
A SAMSUNG-ra visszatérve, vagyis a fórummal kapcsolatban talán azért nincs nagyon ajánlva mert a régebbi modellek nem igazán sikerültek fényesre, de ez a S24D590PL darab kiemelkedik és mondom csak jó teszteket kapott, csak ugye a tesztek nem mindig azonosak a hétköznapi felhasználókkal, illetve az igényeinkkel. Hátha van még itt a fórumon olyan aki találkozott már ezzel a modellel és megosztaná vele kapcsolatban az észrevételeit.

(#57250) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Erről az LG-röl van valakinek tapasztalata, hogy milyen?

Játékra és filmre használnám főleg

LG 27MP75HM-P

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.