Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! 21 " fullhds, olcsóbb monitorok között van különbség vagy bármelyiket meg lehet venni?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#56952) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, tényleg nem létezik 22" körüli méretben 1920x1200 felbontású monitor?

Nem kellene 24-es nagy batár, de az 1200 sorra igényt tartanék...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#56953) trufa12 válasza nobela (#56952) üzenetére


trufa12
addikt

hát nézem 70któl van 16:10, ami eléggé pofátlanság ...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#56954) #Morcosmedve válasza trufa12 (#56953) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

22"! Egyébként nagyon sokat emelkedtek az árak monitor téren (is/pláne).

© asszongya'hogy

(#56955) trufa12 válasza #Morcosmedve (#56954) üzenetére


trufa12
addikt

Látom múlt hónapba 67 ért vettem a monitorom most meg 76 az ára...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#56956) oliwwer


oliwwer
aktív tag

LG 24" FULL HD IPS LED (24MP55HQ-P)
LG 24" FULL HD IPS LED (24MB56HQ-B)

Ugyan az az ár, melyiket érné megvenni?

Film, néha fps játék

(#56957) trufa12 válasza oliwwer (#56956) üzenetére


trufa12
addikt

MP

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#56958) oliwwer válasza trufa12 (#56957) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Köszi!

Mi a különbség egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#56959) trufa12 válasza oliwwer (#56958) üzenetére


trufa12
addikt

Ha jól tudom az mp szériák, ips ledes, villódzás mentesek .
Nekem legalábbis 27 mp65hq-p m van aztán az ilyen , ebből gondolva itt csak a méret kisebb .

a villogás mentessék az mp széria fő tulajdonsága, meg a kevesebb fényerő

Igaz kevesebb fényt tud leadni de a villódzás mentesség meg eléggé jó a szemnek így szerintem az MP-t válaszd.
Úgysem lámpát vásárolsz .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#56960) Malloy


Malloy
újonc

Csá all ! A segítségetek szeretném kérni monitor vásárlás terén . Igazából egy 24 col vagy nagyobb monitort szeretnék tv tunerrel amihez a vidanet es box ot tudnám csatlakoztatani a keret 50-70 e. Érdemes egyáltalán tuneres monitort venni vagy inkább vegyek a pc be tunert vagy esetleg egy tv-t kössek hdmi vel a pc hez ?
Felhasználás : kevés játék, nagyon sok netezés és rengeteg film nézés.

(#56961) trufa12 válasza Malloy (#56960) üzenetére


trufa12
addikt

Egyértelmű ha jó minőséget akarsz akkor 1 normális monitort kell venned a többit meg külön :)
mert a multifunkció mindig valaminek a kárára megy, nem mellesleg árban sem olcsó..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#56962) To_Pet


To_Pet
tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni, hogy az alábbi képeken látható pöttyözés az monitorhiba vagy valami beállítási probléma?
A monitor egy LG 24mp55hq-p. Ma vettem.
A dolog érdekessége, hogy csak HDMI-vel csinálja. Kipróbáltam az asztali PC-vel (DVI-HDMI átalakítóval) és az asszony laptopjával is. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy bazi hosszú (10m) HDMI kábel van csak itthon. Esetleg lehet az a baja?

[link]
[link]
[link]

(#56963) d@minator válasza To_Pet (#56962) üzenetére


d@minator
addikt

Gyenge minőségű HDMI kábel tud ilyet csinálni. Több, mint valószínű az a gond.

(#56964) To_Pet válasza d@minator (#56963) üzenetére


To_Pet
tag

Köszi
Akkor holnap hozok egy másikat. Arra szoktam használni, hogy a tv-t összekössem az asztali géppel, de ott nincs ez a hiba.

(#56965) Montesantos válasza To_Pet (#56962) üzenetére


Montesantos
senior tag

Nálam is volt ilyen hdmi kábel csere megoldotta

Gabi

(#56966) trufa12 válasza To_Pet (#56962) üzenetére


trufa12
addikt

Üdv a mátrixban ;]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#56967) d@minator válasza To_Pet (#56964) üzenetére


d@minator
addikt

Előfordul, hogy az ugyanaz olcsó kábel A-nak megy B-nek meg nem, illetve az átvitt tartalomtól is 720p, 1080p stb..

(#56968) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!
Erről a monitorról mi a véleményetek?
Samsung S27D590CS
Esetleg ha nem a legjobb választás akkor tudnátok valami 27-est ajánlani?

(#56969) mrobes


mrobes
tag

Sziasztok!

Két monitor közül kellene választanom:

Dell u2412m
Dell p2414h

Melyik lenne a jobb választás, ha a képaránybeli eltérést figyelmen kívül hagyjuk?
Az u2412m valószínűleg PWM-es, ez mennyire lehet zavaró?

(#56970) Vaszil76


Vaszil76
tag

Sziasztok. Kérdésem az lenne, hogy egy DELL U2711 monitor játékra alkalmas egy 980 GTX mellé? Vagy inkább tervezőknek, fotósoknak való? Tesztekben játékról szó sem volt, biztos mert nem mai darad!

(#56971) intuicio


intuicio
aktív tag

Ahoj!
Szeretném kikérni a véleményeteket.
Rákattantam a FarCry 4-re. Monitoromat lassan cserélnem kell, ezért is ott tartok, hogy feltérképezem a lehetőségeket.
Tehát:
Adott egy
(DELL S2715H - 1080p) VS. (DELL U2715H - 1440p)
A kérdés annyi... mind a kettő 27" Viszont a felbontás az nem.
Egy Asus Strix 970 esetében, látnék a játék grafikájában, megjelenítésében számottevő különbséget?

(#56972) Neoteric válasza intuicio (#56971) üzenetére


Neoteric
addikt

Majd 1,8x-os a pixel szám, szal ja.. azonos beállításokon tuti, h rosszabbul fut 1440p-n.

PSN: ne0teric_sAN

(#56973) intuicio válasza Neoteric (#56972) üzenetére


intuicio
aktív tag

Ergo nem kéne erőltetnem az 1440p monitort? :(

(#56974) Isual válasza Vaszil76 (#56970) üzenetére


Isual
veterán

Nem az a gamer IPS, de alkalmas játékra, sokan játszottak gond nélkül vele, köztük anno még én is. Igaz, nem hc FPS-re használtam, de volt aki BF4-ezett komoly szinten vele és nem a monitoron múlt a jó/rossz statja.

(#56971) intuicio: Egy GTX970 azért már a játékok 90%-ban kompromisszum-mentesen megbírkózik az 1440p-vel. Én 27"-ban, 2015-ben nem vennék 1080p-t. :N

(#56969) mrobes: Mire használnád?

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56975) Neoteric válasza intuicio (#56973) üzenetére


Neoteric
addikt

Ha nem csontozol ki minden beállítást maxra, hanem hajlandó vagy visszavenni, akkor 1440p is vállalható azzal a kártyával. + asztalon jól jön az extra placc.

PSN: ne0teric_sAN

(#56976) intuicio válasza Isual (#56974) üzenetére


intuicio
aktív tag

Igen.. én is ebből indultam ki, hogy 2015-ben már nem igazán kellene 1080p monitort venni, csak féltem meggondolatlanul belenyúlni egy 1440p-be. Túlnyomó többségében játékra használom a gépet.
Még valami, ha már az 1440p mellett teszem le a voksom, akkor melyik lenne szerinted a nyerőbb?
U2715H vs. U2515H vagyvagyvagyvagy Asus27..... ?

(#56975) Neoteric:

Mi az amiket szerinted vissza kell venni? Mármint mi az ami nagyon zabálná?

[ Szerkesztve ]

(#56977) Isual válasza intuicio (#56976) üzenetére


Isual
veterán

Amelyik szimpatikus. ASUS PB278Q, Dell U2715H, Acernek is van jó áron, jó WQHD monitora, mind volt már itt ajánlva a fórumban. Játékokban az FSAA-t nem kell ész nélkül felnyomni, 2x-es bőven elég, nem kell 4-8x, mert nem fogod látni, de öli a GPU-t. Szóval főleg a szűrőkön tudsz sok FPS-t fogni, amik ilyen pixelméretnél már kevéssé jelentősek, mint mondjuk egy 24"-es FHD monitoron. Erre figyelj majd oda és nem lesz gondja a 970-nek a játékokkal.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56978) Brekk válasza Isual (#56977) üzenetére


Brekk
addikt

Az ASUS azért ajánlott mert hibátlan bevilágításmentes feketéje van, a Dell azért jó mert szép, ellenben kisebb bevilágítások előfordulnak.
Ha pedig ugyanez a tudás olcsóbban kell, akkor az U2515 remek választás, ráadásul ennek a feketéje messze a legjobb az összes keskeny kávás Dell monitor között. :K

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56979) mrobes válasza Isual (#56974) üzenetére


mrobes
tag

Vegyes használatra kellene, legkevésbé filmnézésre, lenne játék, képszerkesztés.
Az u2412m esetén a régebbi konstrukció és a pwm háttérvilágítás tántorít el.

(#56980) Isual válasza mrobes (#56979) üzenetére


Isual
veterán

ASUS PB248Q. Erre ez a legjobban összerakott monitor és szerintem összességében is, 100k alatt. Ja és PWM mentes.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56981) intuicio válasza Brekk (#56978) üzenetére


intuicio
aktív tag

Te melyiket választanád? (Játékra FPS)
U2715H vs. U2515H ? 2"~50e ft....hm...

(#56982) Brekk válasza intuicio (#56981) üzenetére


Brekk
addikt

Én biztosan a 25" vinném. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56983) hentes77


hentes77
csendes tag

Sziasztok!Monitort szeretnék venni,elvárásaim:min 24"max27" legyen,min 100hz ,válasz idő 1-2 ms és 150 k-ig mennék túlárazott szarok nem érdekelnek.Kimondottan játékra lenne.Arma3,Bf4, meg picike filmezésre.ajánlatokhoz kis felvilágositó választ megköszönnék mit miért.válaszokat előre is köszönöm

(#56984) Isual válasza hentes77 (#56983) üzenetére


Isual
veterán

EIZO FORIS FG2421

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56985) Studi


Studi
addikt

Sziasztok!

Kifejezetten képszerkesztésre szeretnék színhelyes, 27"-os WQHD monitort venni. Milyen árkategóriában érdemes gondolkozni, mik az ajánlott típusok? Játék nincs, némi böngészés, és sok képfeldolgozás, megtekintés.

Köszi!
:R

(#56986) Isual válasza Studi (#56985) üzenetére


Isual
veterán

140k-tól határ a csillagos ég (Acer B276HUL-tól az EiZO CG277-ig) attól függően, hogy mennyire komoly az a "képfeldolgozás és megtekintés". 200k-ból azért lehet már venni egy tisztességes WQHD monitort, ami szinte minden igényt kielégít - ASUS PA279Q.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56987) Neoteric válasza intuicio (#56976) üzenetére


Neoteric
addikt

Az alap beállításokon túl pl az Ambient Occlusion.

PSN: ne0teric_sAN

(#56988) w333


w333
félisten

Üdv mindenkinek jelenleg egy Asus VW192S monitorom van ami már kb. 7 éves, fakónak és öregnek érzem így jó lenne már lecserélni :)

A kiszemelt monitort az Emag -tól venném mivel itt a legolcsóbb egy Dell S2340L IPS (tetszik hogy glossy) a matt felületű nekem nagyon gyorsan porosodik (olyan mint egy porszívó) :DDD és a sarkokból is kb. lehetetlen a port kitörölni, a lényeg az lenne hogy szép kontrasztos kijelzője legyen, nagy betekintési szög, megbízható, leginkább net (sok fórum) + játékra lenne használva (Cs 1.6 ... 100FPS) gondolom a kritériumoknak megfelel ! :))

De ha valaki tud jobb alternatívát hasonló áron az ne tartsa magában köszi ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56989) cincinatus válasza jsk (#56886) üzenetére


cincinatus
tag

Ez a kérdés bennem is felmerült, ezért utána néztem. Arra jutottam, hogy a 24MB56HQ és 24MP55HQ teljesen ugyanazt tudja technikailag. Szerintem a 24MB56HQ a német értékesítésre szánt klón, mivel az lg.de oldalon van róla csak infó, míg a nemzetközin nincs. A talprész a képek alapján stabilabbnak tűnik, ezért a 24MB56HQ mellett döntöttem.

(#56990) jsk


jsk
senior tag

Üdv,

Melyik lenne a jobb választás? Nem tudok dönteni. A 3 napos pixelgarancia miatt az LG felé hajlok.

LG 23MP75HM-P vagy ASUS VX239H

(#56991) Hephaisztosz


Hephaisztosz
tag

Sziasztok.

Van két monitor is amit kinéztem:
ASUS PB248Q
DELL U2415
Elsősorban játékra kellene, a 16:10-es képarány fontos lenne. A Dell monitor kicsit túl is lépte a keretemet, ezért is lennék kiváncsi a véleményetekre, hogy megérné-e az a 20k többletköltség. :) :))

[ Szerkesztve ]

(#56992) Brekk válasza Hephaisztosz (#56991) üzenetére


Brekk
addikt

Mindkettő remek monitor, és szinte a szivem csücske. :) Mindkettőről találsz tesztet nálunk. Én azt mondom, hogy az ASUS nem olyan szép, de a feketéje még egy fokkal jobb. Ellenben olcsóbb is. :)
Tehát itt főleg az esztétikumot kell mérlegelni, és tetszik-e 20e forintnyival jobban a dell. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56993) Brekk válasza jsk (#56990) üzenetére


Brekk
addikt

2e-ért van ra 3hetes pixelgari az ASUS-ra nálunk, amit ezen idő alatt azonnal cserélünk. :K

VX239H- ról pár mondatban.

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56994) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Van egy Lg monitorom és HDMI-vel van összekötve a géppel. De mikor bekapcsolom a gépet nem indul el a monitor automatikusan nekem kell bekapcsolnom. Mi lehet a gond? Valahol a menüjébe át kell állítanom?

(#56995) jsk válasza Brekk (#56993) üzenetére


jsk
senior tag

Köszönöm szépen az információt. Rendelném is meg nálatok az Asus monitort, de egy másik kiskereskedőnél beszerzési áron meg tudom venni a hardvereimet. Nem is merült fel volna az Asus, csak az LG a tegnapi 47 000 Ft helyett ma 53 000 Ft. Most el kell döntenem, hogy az általatok kínált jobb kondíciókkal veszek az Asus monitort (51e+4e Ft), vagy a másik helyen gyári 3 napos pixelgarival LG-t beszerzési áron. Alszom erre egyet.

(#56996) Brekk válasza jsk (#56995) üzenetére


Brekk
addikt

Tudod választani csak a pixelgarit egyedül is, az csak 2e.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56997) jsk válasza Brekk (#56996) üzenetére


jsk
senior tag

Holnapra eldöntöm mi legyen. Ismerem magam, le kell "higgadnom". Ha nálatok veszem, akkor már belefér az a plusz 2000 a normál kalibrálásra.

(#56998) spanglee001


spanglee001
addikt

sziasztok
monitor vásárlásán gondolkodom
most 40" 3D FHD tv-n játszom főleg fps játékokat, 35ms válaszidőm van plusz input lagg stb.
méretben jó lenne legalább ha 32" lenne válaszidő 5ms. A keret 200k környéke.
Kicsit óczkodok a 21:9 képaránytól, valaki győzzön meg hogy jó az, vagy nem jó az.
Vagy legyen 3db kissebb monitor élére állítva akkor kb kijön, a mostani képméretem csak lessz benne 2 káva is :F mennyire zavaró ,megszokható ez? Ebben kérnék tanácsokat.
Szerintem 144hz felesleges, mert nem igazán tudnám tartani stabilan a 144fps-t, az ujabb játékoknál meg aztán főleg nem, tehát ez a hertzes téma nem nagyon érint. A lényeg a méret és a válaszidő, szerintem mindenképp jobb lesz mint a tv.
:R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#56999) duti No1


duti No1
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy ASUS VX239H monitort az oaziscomputer.hu oldalán, a tartozékoknál így volt feltüntetve
TARTOZÉKOK
Beépített hangszóró, 2x1W
VGA kábel, HDMI kábel, HDMI-DVI kábel, hangkábel, tápkábel (azóta javítva lett)
Sajnos se hdmi-hdmi se hdmi-dvi kábelt nem kaptam hozá, a bolt arra hivatkozik hogy az asus is
hibásan tüntette fel az oldalán :U .Felhívtam egy barátom aki pár napja vásárolt a digi kft-nél
egy ugyan ilyen monitort és ő megkapta hozzá ezeket a kábelokat is, gondolom nem a bolt adta ajándékba.
A bolt felajánlotta hogy küld nekem a kellemetlenségek miatt egy általam választott kábelt, szóval egy rossz szavam se lehet rájuk.Lényegébe az érdekelne engem, hogy tényleg az asus bakizott vagy a bolt felejtette ki a csomagból, és próbál terelni :B .Ha valaki más is vásárolt ilyen típusú monitort, legyen szíves és írja már meg, hogy milyen kábeleket kapott hozzá :R ..

****************AGP FOREVER****************

(#57000) Isual válasza duti No1 (#56999) üzenetére


Isual
veterán

A boltnak igaza van. A hivatalos magyar ASUS honlap ezeket tünteti fel "Tartozékok"-ként a monitor specifikációjában. Sajnos ez nem olyan egyértelmű, mint a Dell esetén a "Mi van a dobozban/Doboz tartalma" és lehet, hogy az ASUS oda írta azokat a tartozékokat, amelyek bár nincsenek benne a dobozban, de rendelhetők a monitorhoz. Prad.de is írja a HDMI-DVI kábelt, viszont a HDMI-HDMI-t nem. Egy YTB unboxing videón is csak VGA és tápkábel van a dobozban - ahogy az egyébként az ilyen kategóriájú monitoroknál lenni szokott. Szóval a bolt nem téved, engem inkább a barátod érdekelne, hogy pontosan milyen monitort vett és hogyan kapott ilyen kábeleket, azok gyári csomagolásúak voltak-e...stb. Mert minden jel arra mutat, hogy nem kéne ilyen kábeleknek a dobozban lenniük, plusz ritkaság is - sőt én nem is tudok ilyenről - hogy ilyen árkategóriájú monitorhoz 3 db különböző összekötő kábelt csomagoljanak. Gyanús az ügy.

mod.: ránéztem az official honlapra is és ott - a magyarral ellentétben - nem csak az MHL kábelt *-ozzák meg és írják, hogy "Régiótól függően", hanem a HDMI és a HDMI-DVI kábeleket is. Míg a magyar honlap ezekhez nem tesz "Régióktól függően" kiegészítést, így joggal hihette az Oázis, hogy Magyarországon ez jár a csomagba. Így vagy tényleg jár, csak te egy másik régióba szánt dobozt kaptál (ami nem a cég hibája, hanem a nagykeré), amiben nem volt kábel, vagy nem jár és az ASUS Magyarország pontatlanul tüntette fel ezeket és az ismerősöd kapott olyan régióba szánt dobozt, amiben viszont benne van.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.