Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) old_artist válasza Gaaabeeesz (#57949) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ez TN paneles, 2010-es modell, szvsz manapság már nem érdelmes megvenni (95W-os fogyasztása miatt sem), mivel IPS panelest már találsz/kapsz újonnan 3 éves garival 50-55e-ért.

(#57952) old_artist válasza hEngi (#57950) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

... ha az egész natív felbontáson szeretnéd futtatni a játékot max.-on mindent a játékvezérlőben, akkor ennek csak a VGA kártya szabhat határt - egyébként milyen VGA kártyád is van?

(#57953) hEngi válasza old_artist (#57952) üzenetére


hEngi
tag

Egyszerre veszem a monitorral, de:

960 GTX lesz egy i5 4690 társaságában

(#57954) old_artist válasza hEngi (#57953) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Azzal talán már natívban és bizonyos játékbeli max. beállításokkal is megbízkózhatsz. :K

(#57955) bads1 válasza old_artist (#57944) üzenetére


bads1
aktív tag

Köszi a tippet, nem tapasztaltam semmi ilyesmit :)

(#57956) Balu198207


Balu198207
újonc

Sziasztok. 24" Monitort szeretnék venni. 70% netezés 30% játék max. 45Ft-ig. Lehetőleg pwm menteset , eddig ezeket néztem de nem tudok dönteni:
lg-24MP55HQ
acer G247HLbid Monitor 24"UM.FG7EE.001
Acer G247HLbid Monitor 24" - UM.FG7EE.005 Ez nagyon újnak tűnik , igazából nem tudom eldönteni ebben most milyen panel van. Az adatokban va szerepel de ha csak az ips monitorokra állítom akkor is kidobja a szűrő.
http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-monitor/acer-g247hlbid-monitor-24-quot/4225/

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#57957) hEngi válasza old_artist (#57954) üzenetére


hEngi
tag

Akkor LG 27MP65HQ-P ő mellet maradok :D
Remélem jó lesz játékra is :D

Köszi a segítséget!

(#57958) imroid


imroid
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék egy monitorról úgy látom elég újnak tűnik még a piacon, így gondoltam megkérdezlek titeket hátha tudtok róla valami jót vagy esetleg rosszat. Érdemes e megvenni ha pl. főleg játékra és filmezésre lenne használva.

Samsung S24E390HL

Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#57959) RaPiDsHaRe válasza old_artist (#57931) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Nah igen a garancia lett volna következő kérdésem, ebben jobb az Acer, mint az LG ?
Mi az "pivot' -mód ? Még nem hallottam róla. :D

(#57960) old_artist válasza Balu198207 (#57956) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igazából mindkét adat "helyes" lenne, de a korrektség kedvéért AHVA (Advanced Hyper-Viewing Angle) tulajdonképppen "alternatívája" az IPS paneleknek, bővebben ITT és ITT olvashatsz róla.

(#57961) old_artist válasza RaPiDsHaRe (#57959) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, az Acernek jobb a garanciális feltétele - ingyenes háztól-házig garancia.
Pivot mód !

[ Szerkesztve ]

(#57962) ates85


ates85
tag

Sziasztok!

Hamarosan szeretném lecserélni a jelenlegi 22" TN paneles Samsung monitoromat valamilyen IPS panelesre.
Elvárásaim: Full HD, Pivot funkció, max. 23" méret (nem fér el nagyobb az asztalomon), DVI csatlakozó, legalább 5 ms válasz idő. Kb. 50.000 Forintot szánnék rá. A monitort játékra és munkára is használom, a Pivot funkció nagyon fontos a számomra.

Eddig ezeket néztem ki:
LG 23MB35PM-B
SAMSUNG S22C650D

Melyik lenne a jobb választás? Mik a tapasztalatok a PLS paneles Samsungokkal?

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#57963) rkgergo


rkgergo
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 60Ft-ig bezárólag, főként hobbi fotószerkesztéshez milyen monitort ajánlanátok? Minél jobb színhűség lenne jó. Nézegettem párat, Samsung S24D590Pl, HP 23xi, Dell S2340L, Dell P2314H. Melyiknek normális a kijelzője sötét képnél a bevilágítást illetően? Én a Samsungra felé hajlok.Ha van egyéb ötletetek szívesen veszem a tanácsokat. Egy LG 24MP55HQ-t már visszavittem. Bal oldalon lent szörnyű volt a bevilágítás, szinte szürke. Köszi szépen előre is a válaszokat!

(#57964) old_artist válasza rkgergo (#57963) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A samu az sajnos, ami volt a kezeim között, az bizony eléggé nagy inhomogenitást mutatott (a bal oldala szemből nézve világosabb volt és hidegebb, mint a jobb oldala), és játékok alatt is nagy volt a lag (szvsz kb 15-25ms), a HP-ról ITT olvashatsz egy tesztet, a Dell "S" széria Glossy Glass coating, talán a felsoroltakból a "P"-s széria lenne a nyerő lálasztás - szvsz.

"... főként hobbi fotószerkesztéshez ... ... Minél jobb színhűség lenne jó."
– Dell U2412M

[ Szerkesztve ]

(#57965) rkgergo válasza old_artist (#57964) üzenetére


rkgergo
csendes tag

Köszi szépen!

(#57966) necroshine


necroshine
csendes tag

Sziasztok!

Most szeretnék új monitorra beruházni, első körben EIZO FORIS FS2434-BK néztem ki, szóval a rászánt összeg itt körül mozogna. Filmezni, valamint játékra (fps-re nem) használnám, amiket olvastam teszteket ott azt írták, hogy erre kiváló, de inkább megkérdezném itt pár hozzáértő véleményét is, hogy mint gondolna, jó választás e, vagy van e más monitor ami ebben az árkategóriában esetleg jobb lenne.

Segítséget köszönöm előre is.

(#57967) Retro11


Retro11
senior tag

Erre valaki, valamit?

(#57968) zalyy


zalyy
tag

Sziatok!

1440p-s monitort szeretnék venni, IPS-t és a segítségeteket kérném, ha lehet. :)
Ez a 3 a kiszemelt monitor:
Benq GW2765HT, Dell U2515H. Úgy olvastam mindkettő flicker free és IPS. Játékra, böngészésre és olyan használatra kellene ahol szükséges a nagy asztal hely.
A dell-ről kaptam 1-2 reviewot és azt mondták nagyon jó monitor mindenféle szempontból, de viszont amiért nem szöktem bele egyből az az, hogy azt olvastam 27 inch kell legalább egy 1440p-s monitornak nemtudom ebből mennyi igaz, de ha igaz és nagy a különbség akkor azzal kiütném a dell monitorral az asztal területet. :(
Mit gondoltok? Köszönöm!

(#57969) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Hali.
Monitor vétel előtt állok, eddig a 40 ezre kategóriában nézelődtem: főleg lg és egy asus ips között. Viszont most valószínű hozzátudnék jutni egy AOC i2269VW LED (ezüstös változat)-hoz olcsóbban. Csatlakozók terén kicsit kérdőjeles a dolog, gyártó oldalán írt hdmi, dp,d-sub csatlakozást is. Kisker honalpján már dvi, d-sub. Valaki feltudna okosítani, hogy most akkor ez hogy is van. Illetve a pwm mentes vagy sem, mert nem láttam olyan írást, mint pl.: lg-nél, hogy flicker-safe.
Választ nagyon megköszönném, mert holnapra kellene eldöntenem, hogy megvegyem (vehetem-e).

Illetve típusjelzésnél van egy betű, ami néhol van néhol nincs, ezt se teljesen értem, két fajta lenne akkor?
AOC i2269VW LED és AOC i2269VWM LED

én állítólag ezt venném: [link]

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#57970) Švejk válasza Baggio04 (#57969) üzenetére


Švejk
őstag

Ugyanezzel szemezek az egyik webáruházban most akciós, 28 ezer. És annyira nem rossz ár ez azért. Találtam a nagytesójáról egy tesztet mindenesetre amiben dícsérik, gondolom a kicsi csak méretben tér el: [link] De nem tudom az AOC mint márka mennyire ajánlott...

[ Szerkesztve ]

(#57971) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na, megvan a kiszemelt Dell U2312HM moncsi. A monitor kalibrált, úgy vette az előző tulaj boltól. Viszont én nem nagyon értem ezt a kalibrációt, hogy kell "használni" a gyakorlatban, valaki segítene ebben? Megvan az ICC profil, azt beállítom alapértelmezettnek, az világos. De a monitoron belül kell vmt állítani? Úgy kell elképzelni, hogy a kalibrált értékek a Custom profilba kerülnek beállításra? De mi van, ha átállítom filmre, vagy játékra, vagy teljesen mindegy milyen profilra. Akkor azok már eltérnek a kalibrálttól? Bocsi, de sötét vagyok ehhez a kalibráció témához, szóval valaki röviden felvilágosítana erről? Köszi

(#57972) old_artist válasza Baggio04 (#57969) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, az AOC i2269VW és az i2269VWM típusok különböznek, az "M"-es az multimédiás, a "sima" VW-hez képest (D-sub, DVI) van rajta D-Sub, DisplayPort, 2xHDMI - jóval drágábban!
Bár ezek még 2013-as modellek, ezért szvsz még nem PWM-esek.

[ Szerkesztve ]

(#57973) mrobes válasza Gabesz87 (#57971) üzenetére


mrobes
tag

Ha jól tudom, akkor a "standard" profil mellett kell használni a kalibrált ICC profilt.

(#57974) Gabesz87 válasza mrobes (#57973) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igaz, mondjuk egy tesztben olvastam is, hogy a Standard profil rendelkezik a legjobb eredményekkel. És minden körülménynél ezt érdemes használni? Játéknál, filmnél, esetleg tervezői munkánál.

(#57975) hEngi válasza old_artist (#57954) üzenetére


hEngi
tag

Szia,
Olyan kérdésem lenne még hogy WQHD -s monitornak (ugyanugy 27'') hol van árban a legalja? Ami azért már elfogadható késéssel megy és lehet játékra is használni?

Üdv,
hEngi

(#57976) dutru1981


dutru1981
újonc

Sziasztok,

A következő monitort néztem ki magamnak:
Acer G247HYU LED Monitor, 24", Wide, WQHD
Leginkább munkára lesz használva, különböző fejlesztések tesztelése, dokumentumok írása, valamint képek szerkesztésére is, ekkora felbontást a tesztelések és a képek szerkesztése miatt is célszerűnek találtam, de egy jobb 1920X1024-es felbontású monitorra is rábeszélhető vagyok. Nagyságban a 24 col a minimum, nagyobb lehet. Értékhatár 100 ezer körül rugalmasan, a jelenleg kinézett monitor most 80 ezer.. Filmezés és játék nem jellemző, max oktató videók...
Átlag napi 8 órával lehet számolni a használatot figyelembe véve.

Mi a véleményetek erről a típusról, megfelelő a választásom?

Üdv és előre is köszi a segítséget,
Csabi

[ Szerkesztve ]

(#57977) old_artist válasza hEngi (#57975) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Árban 100-120e körül már kapsz megfelelő vagy elfogadható típust játékra is, mint pl. az Acer K272HUL
vagy B276HUL, de jelenleg szvsz a legjobb a 25"-os Dell U2515H.

(#57978) old_artist válasza dutru1981 (#57976) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, már várhatóak voltak ezek a WQHD monitorok, hogy 23.8""-ban is megjelenjenek, de az igazi az a 2560x1600-as felbontás lenne jó - szvsz 16:10-es arányban.
Jövő héten kapunk, ha minden igaz ebből az Acer G247HYU bmidp típusból WQHD felbontásban, addig nem tudok érdemben reagálni a monitort illetően, s akár meg is nézheted, tesztelheted majd.

Abban viszont biztos vagyok, hogy pl. a Dell 2515H monitorja 25"-ban egy nagyon kiválóra sikeredett modell, ezt is figyelembe veheted - mint ajánlott WQHD monitor.

[ Szerkesztve ]

(#57979) old_artist válasza zalyy (#57968) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Véleményem szerint (sőt hangsúlyozom, hogy szvsz), már 24-25"-ban is megfelelő és elfogadott lehetne a WQHD - ez alatt elég a FullHD, de 27"–32"-ig már 4k, felette akár "8k" lenne ideális – személy szerint ezt preferálnám.
Ebből következik, hogy a Dell U2515H monitort ajánlanám, ... de mint mindig mondom, meg kell szemlélni élőben, tesztelni, hogy megfelelőt válasszunk!

(#57980) Baggio04 válasza old_artist (#57972) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszönöm az infót. Akkor várok még egy picit a vásárlással.
Majd jövök, ha eljött az időm (és a pénzem). És persze majd valami pwm mentes lesz a cél.
Üdv

Baggio

(#57981) mrobes válasza Gabesz87 (#57974) üzenetére


mrobes
tag

Szerintem játéknál, filmnél nincs olyan nagy jelentősége a színprofilnak, de munkára, tervezéshez biztosan ajánlott a kalibrált profil.

(#57982) Popes


Popes
őstag

Még egyelőre elméleti síkon gondolkodom egy nagyobb monitoron, mi lenne most 27"-ban ami minőségben nem lenne visszalépés a P2414H-hoz képest?
Kb milyen összeggel kellene megpótolni?

Deus ex machina

(#57983) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Monitort keresek játékra, film nézéshez és PS-hez. (photoshop)
(PS-nél főleg az árnyalások, áttűnési effektek miatt kellene valami jó monitor, jobb színhűség sem ártana)

min. 1920x1080as felbontás
min. 22'-es méret
max. 40k körül

nem tudom az érdekes-e de egy Sapphire R9 270-es videokártyám van.

Samsung és próbarepülős márkák kizárva!

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#57984) madgie


madgie
titán

No, vettem egy PB248Q-t az U2711 helyett. Van, amiben szerelem, van amiben jáj.

Előbbi, hogy nincs cumi végre a wide gamuttal. Tudom, ezzel szembepisilek a széllel itt, de évek óta csak a macera részét éreztem a WCG-nek, örültem, hogy visszatértem a szűk, de otthonos és bolondbiztos sRGB-hez. Nem mellesleg tényleg sokkal finomabb az anti glare ezeken az újabb monitorokon, az U2711 cukorrétegétől falnak mentem.

Másrészt viszont fááájdalmas az 1920x1200 a WQHD után. Ugyanoda ugyanúgy betéve ordít a betűről a rossz anti-aliasing, olyan érzés, mintha egy retina előtti iPad elé ülne az ember. Ebben a tekintetben nagyon rossz lépés volt visszaváltani, nem tudom, mennyire tudom majd ezt megszokni. Meg hát az is fura, hogy nulla brigthness-en is kb 125 nit fényerővel tolja... nem kevés, no.

Sajnos nem szántam több pénzt monitorra, úgyhogy ez van.

A kalibrálás viszont gyorsan ment, szép eredménnyel :)

(#57985) Isual válasza madgie (#57984) üzenetére


Isual
veterán

Jó cucc az, a 125 viszont rengeteg. És ez nem volt jellemző úgy emlékszem a típusra...
WUXGA meg ilyen, hát mit mondjak, U2515H már más képet festene, de talán az meg nincs olyan jól megépítve, mint ez az ASUS.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57986) madgie válasza Isual (#57985) üzenetére


madgie
titán

Pedig annyi, én is meglepődtem. User Mode 1, nulla brightness, minden más alap (a Gain 100/95/95).

(#57987) Gabesz87 válasza mrobes (#57981) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, ezt gondoltam mondjuk, csak én azt nem tudom, értem, hogy a gyakorlatban hogy is kell "használni" ezt a kalibrált profilt.

(#57988) Brekk válasza madgie (#57986) üzenetére


Brekk
addikt

A brightnesst a gainekből levéve szoktuk csökkenteni, ezértis jó a szerviz menü. Ha érdekel privizz rám. Ott sokkal finomabban be lehet állítani a monitort. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#57989) Brekk


Brekk
addikt

Közben sajnos a Dell U2515H európa szinten hiánycikké vált, jelenleg májusi érkezéseket rebesgetnek. Tehát ha valaki 25" WQHD monitort venne, akkor megérkezett az ASUS PB258Q monitor, ami ugyanazt a panelt használja, szintén remekül néz ki, és van rajta DVI is, ami azoknak jó hír akiknek nincs DP a gépén. :K

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#57990) madgie válasza Brekk (#57988) üzenetére


madgie
titán

Persze hogy érdekel, máris írok :)

(#57991) qnadam válasza Brekk (#57989) üzenetére


qnadam
veterán

fakk, lélekben mostanában értem oda, hogy kell :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#57992) mex28


mex28
csendes tag

Sziasztok.

27-es monitort szeretnék, full HD felbontással megelégednék és árban eddig 60-80k-t lőttem volna be. A DELL U2715H túl drága, a 24-est amit korábban javaslatként kaptam a mérete miatt nem igazán szeretném.

Gondolkodtam LG MP55-ösben. A kérdés az lenne megéri e a felárat (~+20k) a DELL S2715H, vagy P2714H és ha igen a kettő közül melyik? Van még egy 20-assel drágábban P2715H. Az sokkal jobb esetleg ezeknél?

(#57993) Brekk válasza qnadam (#57991) üzenetére


Brekk
addikt

Nyugodtan választhatod az ASUS-t is van olyan jó...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#57994) qnadam válasza Brekk (#57993) üzenetére


qnadam
veterán

ha a májusi érkezés a hónap elejét jelenti, akkor belefér, nem olyan sürgős. a dellen van usb hub, picit olcsóbb is, és élőben nagyon tetszett a bevonata, bár az asusét nem láttam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#57995) szecska24


szecska24
tag

Sziasztok!

Erről van valami tapasztalat?:
24MP77HM-P

(#57996) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!

Ha 35ből szeretnék olyan monitort, aminek a színe szépek, akkor EZ a legjobb választás?

mod: Vagy 36ig van még néhány.. [link]

Köszi! :R
Üdv

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#57997) MoRT2195


MoRT2195
tag

Sziasztok!

35-40 ezer forintiért szeretnék egy monitort venni. Elvárásom különösebben nincs, annyi, hogy mindenképp bírja az 1920x1080-as felbontást, azt jól van nekem. :) Én ezt a 3-at néztem ki, ezek közül még nekem úgy tűnik, hogy a Philips a legjobb, ahhoz képest, hogy az a legolcsóbb. Mondjuk nem nagyon értek hozzá, szóval várom a véleményeket. :)
#1
#2
#3
A 3 közül te melyiket ajánlanátok? Vagy esetleg tudtok jobbat ezeknél?

Steam: Ricsi2195 || Xfire: farkasricsi || Origin: MoRT2135 || Uplay: Mort2195

(#57998) Brekk válasza qnadam (#57994) üzenetére


Brekk
addikt

ASUS ugyanaz a panel, ugyanaz a bevonat. Az USB HUB szerencsére negyon sokakat nem érint, ellenben volt már aki a Dellt a DVI port hiánya miatt nem tudta megvenni.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#57999) madgie válasza Brekk (#57998) üzenetére


madgie
titán

2-3 ezer forintért ebay-ezhet az ember usb 3.0 hubot, ha nagyon kell valamire :)

Mondjuk én is szerettem az U2711-en, hogy alul volt két USB csati, oda ment a fülhallgató-erősító.

(#58000) qnadam válasza Brekk (#57998) üzenetére


qnadam
veterán

hmmmm :)

madgie: viszont picit kevesebb pénz és usb3 hub, vagy picit több pénz és nincs usb, mindezt úgy, hogy igazából nem sürgős :) az olcsó kanai hubokkal meg sajnos nincs sok jó tapasztalatom :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.