Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) kisbancsa válasza izee (#56050) üzenetére


kisbancsa
senior tag

rendben, köszönöm :)

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#56052) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

http://ipon.hu/webshop/product/benq_gl2460/344095 erről vélemény valaki?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#56053) old_artist válasza Roxkex (#56048) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Visszakérdeznék, hogy ? colosban gondolkodsz, és milyen TV tuneres lehetőséged van, ... esetleg SetTopBox.
Egyébként 50-55e kategóriában a következőket ajánlhatom:
- Acer B236HL ymdpr
- Acer G237HL abid
- Acer G247HL bid
- LG 22MP55HQ
- LG 22MP65HQ
- LG 23MP55HQ
- LG 23MP65HQ
- LG 24MP55HQ

[ Szerkesztve ]

(#56054) Mikisys válasza B4ndiBuild3r (#56016) üzenetére


Mikisys
őstag

Kicsit késve, de ebből a kettőből a Dell a jobb választás.
A másik nem egészen jól van specifikálva, valamit eltitkolnak, vagy nem jól adják meg(mihez képest?), ezért lehet olyan alacsony az az 1mS G-to-G "sebesség". NTSC színtere van, ami elég szegényes. Legalább sRGB lenne, mint a Dell.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#56055) Scofield007


Scofield007
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy monitort és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Jelenleg egy 19"-os Xerox XL 795D monitort nyúzok, amit szeretnék leváltani egy nagyobb FullHD-s monitorra.
Egy Asus VX229H monitort néztem ki eddig.
Ami nekem fontos:
- FullHD-s legyen,
- legalább 22"-os,
- a képe ne legyen csapnivaló.
- árban max. 45.000-ig mennék.
Nem ragaszkodom egyik márkához sem, így bármi jöhet, ami jó.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R :R :R

(#56056) mateoo


mateoo
csendes tag

sziasztok

ezek közül melyiket érdemesebb megvenni , lényeg lehető legjobb kép film meg játék közbe

ASUS VX279q
BenQ GW2765HT
DELL U2415

(#56057) #97716736


#97716736
törölt tag

Monitoros szakértőktől kérdezném a következőt.
Van nekem egy BenQ XL2411Z 144Hz-es monitorom, és CS-ben játszom 1024x768-ba, és fekete sávval, (black bars) nem feszített képarányban és csak driverben lehet állítani a képarányt ennél a hz-nél.
Hogy ha így black bars-ba használom, okoz-e valami input lagot? Mert azt olvastam ha nyújtott 4:3 képarányba játszom, akkor nincs input lag, viszont a black bars képaránytól meg lehet input lag. Ez mennyire igaz?

(#56058) boneyard


boneyard
tag

Megjött a monitorgurutól rendelt Acer G247HL bid.
Viszont jól érzékelem, hogy a hozzá kapott tápkábellel sokra nem megyek adapter nélkül vagy késő van és nekem nem esik le valami?
Azért az járna hozzá, nem? :U

(#56059) olimpic


olimpic
csendes tag

sziasztok, anno kinéztem egy u2312 hm monitort ami aztán nem jött össze időben és már látom lemaradtam róla. mennyire lehet egy p2314h helyette most ha irodai munkára, napi 12 óra min. kellene leginkább?
köszi ha válaszoltok

(#56060) #Morcosmedve válasza boneyard (#56058) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:O az igen :W
Kérd meg őket, hogy adjanak, mindenesetre nem gonoszságból, de szakadok a képen, jól öszeraktad :DDD

© asszongya'hogy

(#56061) Teaway válasza boneyard (#56058) üzenetére


Teaway
veterán

Biztosan nincs ilyen adapter a csomagolás rejtett zugaiban? ► kép

Nincs itthon csokid??

(#56062) R3laX


R3laX
addikt

Sziasztok!

Egy Asus VX239HW monitorról mit tudnátok mondani?

(#56063) Neoteric válasza boneyard (#56058) üzenetére


Neoteric
addikt

DLC trend begyűrűzött monitorokhoz is, tápot külön kell megvenni. ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#56064) Brekk válasza R3laX (#56062) üzenetére


Brekk
addikt

A héten fog kimenni a teszt róla, a monitor szép, jól összerakott, a design is jó. Egyedül a talpba lehet belekötni, hogy nem túl szabadon állítható, és nem magasságállítós. (nomeg a kép nem ér ki a monitor széléig, hiába nincs kávája, de ez minden ilyen monitorál így van)
A panel ami benne van nagyon jól szerepelt, jó kontraszt, alacsony fekete szint, jó homogenitás, és a kalibrálási eredmény is szuper lett. A feketén kb semmi bevilágítás nincs. Véleményem szerint igen ajánlott monitor, főleg, hogy jelen pillanatban az igényesebb kategóriában messze a legolcsóbb darab.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56065) boneyard válasza #Morcosmedve (#56060) üzenetére


boneyard
tag

Én is már csak nevetek. Tavaly év közepén Edigitalban vettem egy Talk 5H-t, nem neten rendeltem, hanem bementem a boltba az áruhitel intézés miatt, raktárból lett kihozva, de ott helyben nem üzemeltem be, este mikor volt időm bekapcsoltam és már az fura volt, h nem kellett egyből gmail fiókot csatolni. Nyomkodtam kicsit és szépen fedeztem fel benne a családi fényképeket, böngésző előzményeket és a híváslistát :D Másnap visszavittem, kaptam egy újat és egy ajándék tokot engesztelésül. Decemberben vettem egy használt gépet Ebyte-on, megérkezett hamar, de szállítás alatt teljesen behorpadt hátul az egyik szélénél. Kicserélték ezt is, kaptam egy kicsit jobb konfigot ugyanazon az áron. Most meg ez, úgyhogy kezdem azt hinni, hogy valami rontás van rajtam :)

#56061: Tényleg nincs benne, megnéztem többször is, mert én se akartam elhinni. A "Leértékelt monitorok" kategóriából vettem, mert így jóval olcsóbb volt és előtte érdeklődtem, hogy pontosan mit is takar ez, azt a választ kaptam, hogy régebben megrendelt, de végül át nem vett monitorokról van szó. Szerintem valamihez anno kellett a táp meg az adapter és most csomagfeladás előtt csak táp lett hozzárakva (ezt abból gondolom, hogy a táp is egy már nyitott zacsiban volt és Samsungos kötegelővel volt áttekerve).

[ Szerkesztve ]

(#56066) R3laX válasza Brekk (#56064) üzenetére


R3laX
addikt

Hmm, kecsegtetőnek tűnik. Köszönöm a választ, lehet ő lesz a jó vétel ;) .

(#56067) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Benq BL2411PT-t nyúzok egyébként nagy megelégedettséggel, de egy ismerősömnek úgy megtetszett a random hulladék TN monitorához képest, hogy meg akarja venni :DD Úgyhogy nézelődtem esetleg van-e valami új amire érdemes lenne lecserélni.

Méretileg 24-27-ben gondolkodom.
A keret ~100e (nem baj ha kevesebb :))
Képarány tekintetében 24-en lehet, hogy maradnék a 16:10-en, 27 inch-en esetleg jó lehet a 1080p is. Felbontásügyileg az a baj, hogy a 1440p-t nem vinné értelmesen a videókártyám játékokban, kontent meg amúgy sincs rá, úgyhogy egyelőre feleslegesnek tartom.
A monitort filmezésre, játékokra és általános desktop use-ra is használva van (kis programozás, kis ez kis az, ezért is jobb 24-en a 16:10). A játékok miatt jó lenne ha ~ 1 frame alatt lenne az input lag, és elfogadható lenne a gyorsítás. A BL2411PT előtt Dell 2414M volt, ez mindkettő megfelelt nekem játékokra is, ezek lennének a minimum szint. Lehet, hogy jűtékra elvileg "jobb" a TN, de sajnos mióta a monitorguruba kalibráltak nekem egy szép Dell IPS-t képtelen vagyok rájuk nézni :))
Szintén fontos lenne a PWM mentesség, érzékeny rá a szemem/fejem.
Végül és utolsó sorban, jó lenne ha vékony lenne a tükröződésmentes réteg, mert a Dell-en kifejezetten zavaró volt fehér háttér előtt a szemcsésség, a Benq-n elmegy.

Tudom, hogy sok kritérium, de létezik a kritériumoknak megfelelő monitor amire akármiben jobb lenne, mint a jelenlegim? :) Ha nem nem, csak igazából nézelődök. Ha nincs esetleg a közeljövőben lehet tudni, hogy jön e vmi megfelelő újdonság?

Előre is köszönöm a segítséget, további szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#56068) zsoltnyiri válasza zsoltnyiri (#56067) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Az a Dell az 2412M, bocsánat késő van és lejárt a szerk.

(#56069) hansoka648


hansoka648
újonc

Hali!

Szeretnék egy új monitort be újitani.
Árban 35-40k körül gondolkoztam
felbontása 1920x1080 (FHD) leginkább játékokra, és film nézésre kellene.

(#56070) bolygo85


bolygo85
tag

Üdv

Monitort szeretnék vásárolni,lenne két kiszemelt játék és filmnézésre használnám ki melyiket ajánlaná és miért?

ASUS VX239H

Samsung S24D390HL

Nekem igazából az Asus tetszik, igaz még PLS paneles monitorom nem volt ha jobb egyértelműen azt venném

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#56071) Geresics válasza hansoka648 (#56069) üzenetére


Geresics
addikt

Nem írtál méretet, de ebből a pénzből legfeljebb az LG 22 vagy 23MP55 jön ki. Létezik a "káva nélküli" változata is, ami az MP65, de a kép nem megy ki olyankor a széléig, tehát én ezt csak parasztvakításnak nevezem... ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#56072) LW


LW
őstag

Sziasztok!

Nem követem jó ideje a témát. Egy ilyen LG tv mennyire használható monitornak?
A felhasználás széleskörű: web, fejlesztés, film, játék, hobbi fényképezés és utómunkák (proritás szerinti sorrendben)

(#56073) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne:
Munkára 2 db DELL U2715H vagy 2 db DELL U2713HM?
És miért az?
Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#56074) Isual válasza zsoltnyiri (#56067) üzenetére


Isual
veterán

Asus PB248q

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56075) Brekk válasza DNReNTi (#56073) üzenetére


Brekk
addikt

Vagy PB278QR olcsóbb, bevilágításilag mindkét dellnél jobb, amógy ugyanaz a tudás. 2713Hm kifut, U2715H jól néz ki. Ha sötét képernyőt nem használsz akkor megfelelő lehet.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#56076) tomcsi23 válasza dabadab (#55889) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szimpatikus ez a példány - ha ajánlott az U2413. Amúgy főleg CAD, fotók, videók, filmek lennének rajta a fő tevékenység.
További kérdésként merültek fel, hogy hol lenne érdemes megvenni, illetve szükséges-e hozzá kalibrálás?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#56077) DNReNTi válasza Brekk (#56075) üzenetére


DNReNTi
őstag

Wow. Hogy nem vettem észre. Jó kis alternatíva. Mondjuk DELL fanboy vagyok, de ez igazán szimpatikus. :D Köszi a tippet, ha eldőlt megírom a tapasztalatokat akármelyik is nyert.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#56078) zsoltnyiri válasza Isual (#56074) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Hmm ez nagyon jónak tűnik! Egy kérdésem lenne vele kapcsolatban. Néhány helyen ugyan azt írták teljesen PWM mentes, de a Prad tesztben amennyire megtudtam fejteni arról van szó, hogy PWM-es csak magas frekvencián, ami így sok embert nem zavar. Viszont ettől függetlenül utóbbinak nem örülnék annyira, mert a szemműtétem óta gyorsan fárad a szemem monitornézés közben nedvesítéssel is, és a PWM ezen pluszban ront.
Látom, hogy nem igazán egy árkategória, de az új Dell U2415H milyen ehhez képest?

(#56079) old_artist válasza boneyard (#56058) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Már írtam neked levelet, de ide is leírom, hogy utána nézünk a problémának, mert nem világos a számunkra sem, hogy az acer oldalán is "A csomag tartalma: LED Monitor G247HL, 1xVGA kábel, Tápkábel" szerepel.
Mindenképpen valamilyen formában orvosoljuk majd a problémát.

(#56080) old_artist válasza LW (#56072) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Mint szoktam mondani, monitor használható TV-ként, de TV monitorként felejtős, különösen akár hobby szintü fotós, grafikai vagy képmanipulációs alkalmazásokhoz, de még dolgozni sem érdemes rajta.
Egyedül filmezni, játszani, TV-zni megfelelő rajta.

(#56081) old_artist válasza bolygo85 (#56070) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

... ha a két kiszemeltedből kell választani, akkor inkább az Asus-t válaszd!
Esetleg még az LG "MP" szériásaiban is elgondolkodhatsz ebben az ár/értékben, vagy az Acer (B vagy G szériások) is szóba jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#56082) Hold válasza old_artist (#56047) üzenetére


Hold
őstag

80 %ban netezek, 15%ban játékok, 5 % filmnézés, most egy Dell UltraSharp U2312HM monitorom van, ennél nagyobbat 27" szeretnék

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#56083) patakidr


patakidr
aktív tag

ASUS VX279Q fekete szint és bevilágítás sötét szobában

100%

50%

25%

[ Szerkesztve ]

(#56084) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdv. Szeretnék véleményt kérni erről a monitorról:LG 27MP35HQ-B Monitor. Néztem neten 1 videót ahol állítólag nem 1080p a max felbontása, hanem 2560x1440. Ez igaz? Kimondottan játékra kellene a cucc. Előre is köszönöm a segítséget.

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#56085) orionpro válasza kisbancsa (#56084) üzenetére


orionpro
tag

Nekem ilyen van, 1080p.

(#56086) old_artist válasza kisbancsa (#56084) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ez a monitor típus csak max. FullHD, vagyis 1920x1080 (1080p) felbontásra képes! :K

ui.: ah, orionpro megelőzött, nem frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#56087) HurryUp


HurryUp
csendes tag

Sziasztok!

Melyik monitort ajánljátok 22" - 23" képátmérőnél, IPS panellal, Full HD felbontással 50 000 Ft alatt?
(Főleg játékra lenne használva)

(#56088) kisbancsa válasza old_artist (#56086) üzenetére


kisbancsa
senior tag

emiatt kérdezem: https://www.youtube.com/watch?v=cBVFoUekNrI 2:20nál állítja a srác.

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#56089) old_artist válasza Hold (#56082) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Gondolom, hogy a felbontás is maradjon FullHD ("... ennél nagyobbat 27" szeretnék"), akkor szvsz vagy a Dell P2714H, Dell UZ2715H, NEC EA273WMi monitort is ajánlhatom, ha belefér még a keretedbe.

(#56090) old_artist válasza HurryUp (#56087) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

50e alatti/körüli árkategóriában a következőket ajánlhatom játékra, filmezésre és egyéb alkalmazásokra:
- Acer B236HL ymdpr
- Acer G237HL abid
- Acer G247HL bid
- LG 22MP55HQ
- LG 22MP65HQ
- LG 23MP55HQ
- LG 23MP65HQ
- LG 24MP55HQ

(#56091) Motion_Blur válasza patakidr (#56083) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem ez nagyon jó eredmény ;)

Hány %-on használod?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#56092) zzeN


zzeN
aktív tag

Megkaptam az Asus PB278QR-t és az érdekelne, hogy ha a bekalibrált 27-es fényerőt lejjebb viszem (1 méterről kiégeti a szememet a fehér:D), akkor van bármiféle hatással a bekalibrált színekre, icm-re?

(#56093) macskea válasza boneyard (#56065) üzenetére


macskea
őstag

Én egyszer egy notebook-kal jártam így, minden rendben volt, csak nem volt hozzá töltő. A boltban rögtön tudták mi a baj, nem rég rúgták ki az egyik munkatársukat, mert rájárt a raktárra, és eladott ezt-azt. Alighanem a noti töltőjére is volt vevője. :D

Mindenesetre küldtek helyette egy gyári újat, csak kicsit bosszantó volt, hogy ott az új gép, és be sem tudom kapcsolni. :))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#56094) Isual válasza zsoltnyiri (#56078) üzenetére


Isual
veterán

A prad azt írja tesztjében, hogy még az "extrém érzékeny" emberek se vehetik ezt észre, olyan magas a frekvenciája, így ettől nem tartanék. U2415-nál jobb az Asus és olcsóbb is.

(#56092) zzeN: Nyugodtan vedd lejjebb, ameddig kényelmes, a színek rendben lesznek.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#56095) bolygo85 válasza old_artist (#56081) üzenetére


bolygo85
tag

Köszönöm uram csak megerősítettél abban hogy Asus a nyerő :R

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#56096) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Tudom, hogy ez nem teljesen ebbe a topicba tartozik, de azért hátha tudtok segíteni. Új monitort szeretnék vásárolni a jelenlegit pedig eladni. Írtam már egy hete a beárazós topicba de azóta egyetlen beárazást sem láttam. És egyre égetőbb lenne a monitor vásárlása.

Mennyit érhet manapság egy Samsung SyncMaster 943SN monitor a használt piacon?

A kiszemelet monitor ami a jelenlegit váltja egy lg 22mp55h-p.

Lesz előrelépés a mostanihoz képest ezzel az lg-vel? Van esetleg valami jobb alternatíva ebben az ársávban?

[ Szerkesztve ]

(#56097) patakidr válasza Motion_Blur (#56091) üzenetére


patakidr
aktív tag

Ott van a képek felett:)
De 25%-on használom.
Azért a bal alsó sarokban látszik a jellemző bevilágítás.

(#56098) LW válasza old_artist (#56080) üzenetére


LW
őstag

Köszönöm!

A mérete, felbontása, funkciói szempontjából nem rossz megoldás 180ezer környékén szerintem mégha professzionális felhasználásra kevés is színhűség terén. Sebességre milyenek ezek a nagyméretű kijelzők?

(#56099) patakidr válasza menyhartlevi (#56004) üzenetére


patakidr
aktív tag

Kiderült, hogy mi (volt) a probléma?

(#56100) mateoo


mateoo
csendes tag

sziasztok

27" monitornál menyire észre vehető 1024P és 1440P közti különbség ?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.