Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) bajaki válasza schawo (#15500) üzenetére


bajaki
őstag

Igen, főleg a bevilágítások tekintetében.
Ja bocsi, főleg az LG IPS225V-re és az IPS226V-re gondoltam. Állítólag a 23"-os verzióknál javították ezt a hibát.

Én például az LG E2251VR-BN-ről láttam tesztetek és teljesen normális képet adott nem voltak rajta bevilágítások.

A Monitorguru véleménye az IPS225V-ről és az IPS226V-ről.

"Sajnos, mi is tapasztaltunk hasonlót az adott típussal kapcsolatban, ezért
is csak "félve" forgalmazzuk!
Az LG IPS236V viszont már átesett ráncfelvarráson, ezért sokkalta jobb
választás lehet, s ajánlottabb is!

Üdvözlettel,
monitorguru"

[ Szerkesztve ]

(#15502) bajaki válasza schawo (#15500) üzenetére


bajaki
őstag

Szóval szerinted ennek ellenére is az LG IPS225V-vel járnék a legjobban?

(#15503) Ilsyde


Ilsyde
őstag

En is olvastam hogy a Dell U2312HM-nel is gondok vannak, foleg a jobb also sarokban szembetuno az atszurodo hattervilagitas. Sokan vissza is kuldtek mert zavarta oket.
Azert egy ennyibe kerulo monitornal ez problema :(

(#15504) bajaki válasza Ilsyde (#15503) üzenetére


bajaki
őstag

Ez a bajom nekem is, mert itt nem arról van szó, hogy 1-2 helyen van minimális bevilágítás, hanem szinte minden sarokban és nagyon feltűnő. Ha már egyszer annyiért megvenném azt a monitort normálisat szeretnék.

(#15505) schawo válasza bajaki (#15504) üzenetére


schawo
titán

Ha már egyszer annyiért megvenném azt a monitort normálisat szeretnék. 400k

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15506) kicsiultra válasza bajaki (#15504) üzenetére


kicsiultra
tag

Nekem is U2312HM monitorom van. Ha egy üres fekete képet nézel, akkor igen, látszik a bevilágítás. Normál használat mellett egyáltalán nem. Komolyan, semennyire. Ma már minden film 16:9-es, szóval nem lesznek fekete sávok ahol héja módjára tudnád nézni a bevilágítás mértékét. Ha esetleg van 4:3 filmed (nekem van pár), akkor az első 5mp-ben még látod, utána én a filmet nézem és nem a fekete sarkokat. Minek ekkora feneket keríteni ennek? Nem tudom milyen környezetben lehetne zavaró... Film, játék, netezés és semmi alatt nem látszik, tehát nem kell ezen problémázni :R

Kávé?

(#15507) boogie84 válasza kicsiultra (#15506) üzenetére


boogie84
veterán

+1
Maximálisan egyetértek! :K
Akinek olyan monitor kell az költsön Eizo-ra 300-400K-t. :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#15508) westcoastog válasza westcoastog (#15487) üzenetére


westcoastog
veterán

Valaki?

(#15509) stranger28 válasza schawo (#15505) üzenetére


stranger28
addikt

Azért ne túlozz. :)

(#15510) dik


dik
őstag

Na tessék jól nézünk ki lassan kiderül minden monitornak van valami hibája! :DDD :D
Nem is szabad itt már semmit venni a mai világban! :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#15511) Ilsyde válasza dik (#15510) üzenetére


Ilsyde
őstag

Pontosan! A penztarcankkal szavazunk! :D

Ettol fuggetlenul nekem ugy tunik hogy meg mindig ez a legjobb ISP-s monitor ebben a kategoriaban... Ami eleg szomoru. Rossz, ez egy rossz Dell!! :DDD

(#15512) raziel01


raziel01
veterán

35k-ért szvsz jó vétel volt a BenQ GL2250-es és tényleg nem zavaró a bevilágítás normál használat mellett. Akár ez is ajánlható ebben a kategóriában.

(#15513) googoo


googoo
csendes tag

Mit gondoltok, egy Dell U2212hm + ASUS GTX560 1GB (ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5) jó duó lenne?

(#15514) Isual válasza googoo (#15513) üzenetére


Isual
veterán

Igen! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#15515) stranger28 válasza googoo (#15513) üzenetére


stranger28
addikt

Megelőződtem, hogy magyarosan fejezzem ki magam. :D

[ Szerkesztve ]

(#15516) Peddy789 válasza bajaki (#15499) üzenetére


Peddy789
őstag

és miért jó a monitor ha ledes??

(#15517) Nyugdíjas válasza Ilsyde (#15503) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Látom kiokosítjátok itt egymást. Még a végén kiderül, hogy csak valami háromdés BenQ-t kéne venni :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15518) bajaki válasza Peddy789 (#15516) üzenetére


bajaki
őstag

Nem mondtam, hogy mindenképp ledesnek kell kell lennie. Sőt lehet hogy jobban járok olyannal ami nem ledes

(#15519) Peddy789


Peddy789
őstag

Amugy az hogy a dell2312hmnek a sarokban beviládítás látszik hát ezt nemtudom honnan szedte valaki de ekkroa baromságot még nem halottam

(#15520) petata válasza bajaki (#15518) üzenetére


petata
őstag

CCFL, segítek :)

(#15517) Nyugdíjas: ej, de le vagy maradva :D

(#15519) Peddy789: Volt/van az U2311H-nak, U2312HM-nek és még had ne soroljam... egész egyszerűen nem kell vele foglalkozni, mert szinte egyáltalán nem zavaró. Az meg még mindig igaz, hogy "nincs tökéletes monitor", csak olyan ami már nagyon közelít ahhoz, hogy perfect legyen.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#15521) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi 2 monitorral szemezgetem, viszont nem értem a 20e Ft árkülönbséget. Ennyit jelentene egy col és a 16:9 ill 16:10 képarány??

Dell Ultrasharp U2312HM

Dell Ultrasharp U2412M

(#15522) petata válasza N3gro (#15521) üzenetére


petata
őstag

Mindkettő remek ár/érték arányú monitor, viszont...

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#15523) schawo válasza N3gro (#15521) üzenetére


schawo
titán

Hát, igen, sajnos elég alaposan horpasztja a pénztárcát az a +15% képfelület.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15524) boogie84 válasza N3gro (#15521) üzenetére


boogie84
veterán

Mire nem elég az 1920×1080 amire az 1920×1200 jó? Ill az a + 1"?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#15525) Tuco Ramirez válasza boogie84 (#15524) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Például netezésnél jól jön az a +120 sor. :) Egyébként én is pont e között a két típus között akarok választani, nekem játékhoz és filmnézéshez jobban bejönne az U2312HM, a feleségemnek pedig a netezéshez és hobby szintű grafikai munkához jobban feküdne az U2412M. :U
Mondjuk az árkülönbséget én is sokallom a két típus közt...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#15526) Isual válasza schawo (#15500) üzenetére


Isual
veterán

Azért már 200k körül is kaphatsz "egyenletes megvilágítású" monitort /persze annak is lehetnek bevilágításai, mert ugye a kettő nem ugyanaz/. :)

(#15523) schawo: ahogy én azt látom nem a plusz felületet, hanem a képarányt fizettetik meg szinte minden esetben prémiumpaneles monitoroknál (talán egy kivételt tudnék mondani).

(#15525) Tuco Ramirez : ha onnan nézed, hogy a mostani monitorod 1024 sor magas, a 23-as Dell-el is többet látsz majd vertikálisan és ha az asszony (kedves feleséged :) ) boldog volt eddig az 1024 sorral netezésnél és te amúgy is inkább a 16:9-et preferálod (ami a felhasználást illeti) na akkor én egy fillérrel nem fizetnék többet a 16:10-ért... persze ti döntötök, ez csak egy másik nézőpont :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#15527) Tuco Ramirez válasza Isual (#15526) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ez persze igaz, csak a pixelméretben is van különbség. Ez a most még meglévő Samunál 0.294 mm, az U2312HM-nél pedig 0.265 mm. Azért olvashatóság szempontjából ez sem mindegy. Attól tartok, hogy a Dellnél majd nagyítanom kell valamelyest a betűméretet a jó olvashatósához, akkor pedig oda az plusz sorok előnye.
Persze majd mindenképpen megnézem élőben is mindkettőt mielőtt döntök. Az a tuti. :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#15528) Isual válasza Tuco Ramirez (#15527) üzenetére


Isual
veterán

A 24"-es meg 0.270mm. Na... :D
"Persze majd mindenképpen megnézem élőben is mindkettőt mielőtt döntök. Az a tuti." - na akkor kár is tovább filozofálni, majd úgyis minden kérdésedre választ kapsz :)

(#15529) Tuco Ramirez : naná :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#15529) Tuco Ramirez válasza Isual (#15528) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Tudsz ilyen boltot? Jöhet priviben is...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#15530) boogie84 válasza Tuco Ramirez (#15525) üzenetére


boogie84
veterán

1920×1200hoz vga is kell ám, ha már játékról van szó. Persze ha natív felbontáson szeretnél játszani. :K

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#15531) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok ismét!

Már 5 napja szerencsés tulajdonosa vagyok egy U2212HM monitornak. Ismét csak hangsúlyozhatom, hogy nagyon jó! TN paneles monitorokat felejtsétek el, főleg ha ilyen "nagy" monitort szeretnétek. Eddig játékra, filmre, böngészőre tökéletes volt. Mmorg-én és FPS játékokon teszteltem eddig. Filmeket mindenféle minőségben néztem, de ami igazán jó volt az a jobb minőségű filmek(érthető:D). Körülbelül 40-80cm távolságban ülök a monitortól és netezés közben nagyítás nélkül tökéletesen lehet olvasni.... Egyedüli rossz dolog az, hogy a weboldalak a felbontás függvényében nem változnak, magyarul van egy csomó hely a monitoron ami kihasználatlan.
Kalibráláshoz én is hozzászólnék. Nem kértem a monitorhoz én sem ezt a szolgáltatást, de otthon én is belepiszkáltam az rgb beállításba. Nagyon jól sikerült! Egyedül idő és eltökéltség kell ahhoz, hogy bárki betudja állítani magának úgy, hogy az számára megfelelő legyen. Persze rontani is lehet a helyzeten (alap beállításokon) elég könnyen... :D

Emellett lenne egy kérdésem. Jelenleg d-sub kábellel van összekötve a monitor és a szg., de adtak hozzá dvi kábelt is. Érdemes-e arra lecserélni vagy tökmindegy, hogy melyikkel van összekötve? (Asus EAH5750 Formula 1Gb/GDDR5 vidikarim van)

(#15532) raziel01 válasza kristof123 (#15531) üzenetére


raziel01
veterán

Azonnal cseréld a kábelt. :)

(#15533) vond válasza kristof123 (#15531) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jujj-jujj-jujjjj... Most azonnal dugd át a DVI csatira!
Akár hiszed, akár nem, mégjobb lesz a kép... :D

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15534) kristof123


kristof123
őstag

Értem.:D Köszönöm a választ, ha hazaértem neki is látok a cserének.:D

(#15535) Destroyer91 válasza kristof123 (#15531) üzenetére


Destroyer91
tag

Egyetértek veled,én tegnap óta nyüstölöm a cuccot,alap beállításokon,de nagyon meg vagyok elégedve vele.Viszont,nem tudja valaki,hogy rá lehet-e bírni valahogy a 70 hz-es frissítésre,vagy az felejtős,illetve miért van az,hogy csak 1280-as felbontásig lehet 70 hz-en küldeni neki,feljebb meg nem? Előre is köszi a választ!

(#15536) vond válasza kristof123 (#15534) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem! Ne várj addig! Most azonnal indulj haza cserélni! :D

Na jó, viccet félretéve: A D-SUB analóg, a DVI pedig digitális... Ennyi elég is, nem? ;)

(#15535) Destroyer91: Az U2312HM-et lehet biztosan megküldeni 72Hz-cel... A 22-es tesóról egyelőre nincs infó... Ez ügyben talán Wondercsabo kolléga tudna felvilágosítást adni...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15537) kristof123 válasza vond (#15536) üzenetére


kristof123
őstag

Hajajh mindjárt szaladok haza!!:DD Viszont a Hz engem is érdekelne. (:

(#15538) Destroyer91 válasza vond (#15536) üzenetére


Destroyer91
tag

Igen,tudom,a nagyobbikról olvastam,hogy lehetséges,épp azért érdekelt,hogy a kisebbet is rá lehet-e venni :U No de köszönöm a válaszod!

(#15539) Tuco Ramirez válasza boogie84 (#15530) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Persze, hogy natív felbontáson szeretnék majd játszani az új monitoron is. Úgyhogy VGA csere is be van tervezve. Szerintem egy 6870-es Radeon passzolna az U2312HM-hez és a U2412M-hez is.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#15540) frame>24


frame>24
addikt

Heló.

gagyi árú monitorokat nézek, és felmerült 2 --->DELL<--- típus (©, ®, tm, csak dellt, NEC-t meg eizot szabad, tudom :D)

Nah, szóval, hogy MI a különbség e kettő közt DELL IN2030 és DELL IN2030M

én se a neten, se sehol nem látok konkrét leírást, hogy miben mások, talán valami Dell szaki itt ért a jelölésekhez!

még ezeket találtam:
IN2030M és IN2030

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#15541) xxxbmx


xxxbmx
tag

sziasztok monitor vásárlás elött vagyok és érdeklődnek h én tv-t,xbox 360-t és még pc t rá akarok kötni egy moncsira!erre esett a választásom használtan elég olcson hozzájutnék!mi a vélményetek?pc-n játékra is jo?samsung p2770hd....köszi

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#15542) Intelligencs válasza boogie84 (#15530) üzenetére

Hát nem tudom, nekem egy MSI GTX 550-em van, négyszeres élsimítással simán mennek fullon az új COD-ok.

Tudom, ezért a pénzből vehetem volna jobb kártyát, pláne Radeon fronton, de én egyrészről Nvidia párti vagyok, másrészről meg a GTS450-es Cyclone hűtője annyira bejött (extra halk), hogy mindenképpen ilyen hűtővel szerelt kártyát akartam.

The Amiga, Born a Champion

(#15543) boogie84 válasza Tuco Ramirez (#15539) üzenetére


boogie84
veterán

Azt mondom h épphogy elég. Az 570-emmel vagyok úgy h jó lenne az az 580, most nem állok úgy h költekezhetnék.

(#15542) Intelligencs: CoD? Ezt most viccnek szántad ugye?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#15544) Intelligencs válasza boogie84 (#15543) üzenetére

Milyen szempontból szántam viccnek? Túl gagyi a játék, vagy mire gondolsz? Vagy ahhoz nem kell erős videókártya, vagy tényleg nem értem. :F

The Amiga, Born a Champion

(#15545) boogie84 válasza Intelligencs (#15544) üzenetére


boogie84
veterán

Persze hogy azért. Cod4-es motorral játszol. :U

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#15546) vond válasza Intelligencs (#15544) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem úgy, hogy egy kenyérpirítón is elmegy 4K-ban... :DDD

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15547) Isual válasza kristof123 (#15531) üzenetére


Isual
veterán

"Egyedül idő és eltökéltség kell ahhoz, hogy bárki betudja állítani magának úgy, hogy az számára megfelelő legyen. Persze rontani is lehet a helyzeten (alap beállításokon) elég könnyen..."

Ezt így akartad gépelni, ugye? ~ Egyedül idő, eltökéltség, szakértelem és egy koloriméter/spectrofotométer kell ahhoz /vagy egy mindezekkel rendelkező személy/, hogy bárki betudja állítani magának úgy, hogy az megfelelő legyen. Persze szakértelem és eszköz nélkül inkább rontani lehet a helyzeten (alap beállításokon) elég könnyen... Ettől még lehet szemre matatni, csak azt ne gondolja/hívja senki kalibrációnak vagy azzal egyenértékűnek és hasonlóan eredményesnek. :)

Így már rendben van ;)
A lelkesedéseddel természetesen nincs semmi gond, örülök, hogy elégedett vagy :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#15548) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Hali mindenki!:)

Monitor vásárlás előtt állok, és kiváncsi lennék, hogy ti melyiket javasoljátok, illetve melyik a ténylegesen jobb, amit ki is használnék.

Szóval az egyik, amit már megrendeltem pár napja, az egy Samsung T27A550D a másik pedig egySamsung S27A750D lenne. Mint már emlitettem, megrendeltem az első monitort, de közbe egy ismerősömön keresztül hozzá tudnék jutni a második monitorhoz a bolti árnál kb 3o ezer ft-al olcsóbban.

Annyit tudok nagyjából, mint egy laikus, tehát a bemeneteket, kontrasztarányt stb.. A kérdésem viszont az, hogy szerintetek, mármint aki nálam jobban ért hozzá, az melyiket javasolná? Pro kontra jöhet, bár mint már emlitettem, az alap különbségeket tudom, csak a szakmaibb dolgokat nem.

Köszönöm a segitséget.:R

(#15549) Koczi


Koczi
tag

Sziasztok.Abban tudnátok nekem segíteni hogy a két monitor közül melyiket érdemes meg venni elég sokat játszom ha van jó game LG IPS226V & DELL u 2312 nincs ezeknél után húzás 5 és 8ms a válaszidejük?Én még mindig crt monitort használok egy LG F720B lenne lecserélve.Úgy tudom a Dellben is LG panel van mégis több a válasz ideje.Segitséget köszönöm

(#15550) need válasza Koczi (#15549) üzenetére


need
addikt

Üdv..

Az itt lévő fórumtársak 95% az fogja mondani hogy DELL és hidd el hogy jó választás...
és Jó választás én a maradék 5% aki azt mondja hogy LG én a minap vettem LG IPS236V-PN én amit látok 1-etlen hibának hogy billeg a talpon..tehát nem elég masszív a talpa..mondjuk nekem min1 mert rakom ki falra..!
Képminőségük nagyon durva...
Na és a játékok...? én előkotortam a Crysis 2 és most azzal játszom eddig nem tapasztaltam semmi olyat hogy után húzás..és egyéb ilyen dolgokat..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.