Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) RaPiDsHaRe válasza Nyugdíjas (#16449) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Én nem állítottam / gondoltam, hogy egyszerű lenne választani. Csak érdekel a fórumozok tapasztalata/ véleménye.

(#16452) gorgo válasza Nyugdíjas (#16402) üzenetére


gorgo
őstag

Megfordítom a kérdést. Nekem az a gyanús, hogy van egy aki 112-ért adja, + egy tag belinkelt egy osztrák boltot, ahol pixellgarival együtt is 100 !!! (+szállítás, viszont nem tudom, hogy van-e azon az áron ÁFA, egy kukkot sem beszélek németül).
Ezek után, és azok után, hogy kis országunkban előfordul, hogy külföldhöz képest +50% nem lehetetlen, sajnos még reménykedem...
Ez lenne az S-IPS. Viszont a PVA-s típus tényleg van 110 körül.

Miért ragaszkodom hozzá? Nem ragaszkodom. Pénzem van rá, de ha lehet, megúsznám olcsóbban. Ez így OK?
Egyébként ott a fele ennyibe kerülő Dell, szívesen összehasonlítanám őket egymás mellett! Ha esetleg van olyan hely, ahol megtehetem, az igen tuti lenne. Van ilyen? (Más kérdés, hogy egy matatható monitor hogyan van beállítva, miután csak aznap 20 ember megnézte... az alapján dönteni, huh!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#16453) Nyugdíjas válasza gorgo (#16452) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van ilyen hely, a matatható monitor pedig jól van beállítva. "efelű jótállok" :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16454) schawo válasza gorgo (#16452) üzenetére


schawo
titán

Matatható helyek:
Oázis Computer (by Nyugdíjas)
Monitorguru (by old_artist)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16455) raziel01


raziel01
veterán

Haver apja monitort akar, 22 col kéne, netre meg word/excel.
HKC-t nézték de érdekes, hogy 22 colos, full HD-s, DVI-s HKC most csak 24500 Ft a Tescoban. Ilyen célra is nagyon tróger monitor vagy vállalható?

(#16456) schawo válasza raziel01 (#16455) üzenetére


schawo
titán

Ha csak 24500 forintja van, akkor ezt vigye, ne mást, ha lenne több is, de ezt látta meg, akkor az a pontos megfogalmazás, hogy a HKC nagyon tróger.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16457) ktg3


ktg3
őstag

Ha egy használt monitort veszünk, akkor mit kell nézni rajta?
Milyen progikkal tudjuk megnézni, hogy úgy működik e ahogy illik neki?
Mi az a hiba amivel nem hozhatjuk el az adott monitort ami piaci áron van hirdetve?
Mire kell különösen figyelni használt monitor vásárlásakor?

Előre is köszi a válaszokat.

(#16458) dik válasza schawo (#16454) üzenetére


dik
őstag

Ők ott dolgoznak?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#16459) Nemmegy


Nemmegy
csendes tag

Üdv mindenki!

Két alternatívám van IPS monitor vásárlásra. Először úgy voltam vele, hogy 40k körül 24" TN paneles lcd, aztán mindenki mondja, hogy IPS, rábólintottam, de az ár itt is határos! Íme:

az LG és a Philips Láttam az első oldalt, 55 azért a bizonyos DELL-ért nem annyira férne bele, hacsak valaki azt nem mondja, hogy depedigazazatyaúristen ezekhez képest.

Várom az okfejtéseket hozzáértő tapasztalattal rendelkező egyénektől! :)

HDMI kell!

[ Szerkesztve ]

(#16460) Isual válasza Nemmegy (#16459) üzenetére


Isual
veterán

U2212HM? (ha mindenképpen 23", akkor megérné ezekhez képest a 2312HM a felárat - s most 52k körül mozog az ára, ami nagyonis baráti)

HDMi miért kell?

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16461) schawo válasza Nemmegy (#16459) üzenetére


schawo
titán

Jedi trükk: HDMI neked nem kell! Neked DVI kell! ;)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16462) Isual válasza schawo (#16461) üzenetére


Isual
veterán

sztem nála ez nemmegy :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16463) Nemmegy válasza Isual (#16460) üzenetére


Nemmegy
csendes tag

2312HM erre gondoltam igen.

Most gyorsan utána lestem , és amennyiben a dvi/hdmi videójelre digitális mivolta miatt egy és ugyan az, így nem feltétlen szükséges hdmi... Így a kérdés csak akkor, hogy még egy kicsit nyomatékosabb legyen:

Tényleg annyival jobb a dell, hogy megérje azt a +4-6 ezer forintot, és nem csak azért mert DELL? :)

[ Szerkesztve ]

(#16464) Isual válasza Nemmegy (#16463) üzenetére


Isual
veterán

bőven :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16465) schawo válasza Isual (#16462) üzenetére


schawo
titán

Látod? A Jedik hatalma végtelen :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16466) Nemmegy válasza schawo (#16465) üzenetére


Nemmegy
csendes tag

Én itt a fórumon már nvidiáról atira lettem győzve, 24"-ról 23"-ra, 35ezres videókártyáról 48-ra, stb stb, úgyhogy most már a fa*z kivan, de egyszer élünk, majd nem rendelek pizzát jó ideig. :))

de azért nyugtassatok meg, hogy a DVI = HDMI videojel minőség, gyorsaság, minden tekintetben! :)

(#16467) schawo válasza Nemmegy (#16466) üzenetére


schawo
titán

A te szempontodból azonosnak tekinthetők. Bizonyos személyek kedvéért akik szeretik fölöslegesen kijavítani az embert, megemlítem, hogy léteznek olyan helyzetek (professzionális monitor és professzionális videokártya kombó), amikor a DVI nem tud pár olyan szabványt, amit a HDMI igen. Viszont ilyen esetere meg ott a Display Port...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16468) Isual válasza schawo (#16465) üzenetére


Isual
veterán

le a kalappal...tényleg :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16469) Nemmegy válasza schawo (#16467) üzenetére


Nemmegy
csendes tag

Diplomatikus válasz. :)
Mondom, hogy mire kell:
full hd játék (sc2) sapphire 6850 2gb ramos mellé, illetve full hd videó vágás, konvertálás, render, stb. De ez azért mégsem annyira pro felhasználás, de azért ismered a kis ember hülyeségét, hogy olcsón, de azt valami elba*zott brutálisan jó minőségben. :D A színek fontosak, a gyorsaság is, szóval így..

Kitartasz az érvelésed mellett? :)

de jó lenne, ha írni is tudnék már itt a sok javítás a helyesírás miatt.. :D

[ Szerkesztve ]

(#16470) Nyugdíjas válasza Nemmegy (#16469) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Konkrétan arról van szó, hogy az újabb HDMi szabványok támogatnak bizonyos dolgokat amik jól jöhetnek (Deep Color, stb...),de ezeknek meg kell lenni jel, és fogadó oldalon is. Nos ezek a monitorok nem erről híresek :D Tehát ha van egy ilyen katagóriájú monitoron HDMi az nem lesz DeepColor-os. Ezért mondja a kolléga, hogy a te esetedben, anélkül, hogy tudná mire használod. Eleve hardveresen vagy korlátozva a 8bites panellal.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16471) schawo válasza Nemmegy (#16469) üzenetére


schawo
titán

Ahogy Nyugdíjas is mondta, függetlenül attól, hogy miként, milyen célra használod, a videokártyád ÉS a monitorod is egyaránt 8 bites feldolgozásra képes csak, mindegy, milyen zsineggel kötöd össze őket. A HDMI szabvány képes 10 bites átvitelre is de ahhoz először egy professzionális monitor (starting from 150k) és egy professzionális videokártya, pl. Firepro, Quadro (nem, nem fut rajta a krájzisz élvezhető sebességgel) szükséges. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16472) Nemmegy válasza Nyugdíjas (#16470) üzenetére


Nemmegy
csendes tag

Erre voltam kíváncsi, kösz nektek! ;)

(#16473) ktg3


ktg3
őstag

Ha egy használt monitort veszünk, akkor mit kell nézni rajta?
Milyen progikkal tudjuk megnézni, hogy úgy működik e ahogy illik neki?
Mi az a hiba amivel nem hozhatjuk el az adott monitort ami piaci áron van hirdetve?
Mire kell különösen figyelni használt monitor vásárlásakor?

Előre is köszi a válaszokat.

Erre valaki? :U

(#16474) Kiratheonly válasza schawo (#16471) üzenetére


Kiratheonly
tag

Ehhez kapcsolódva, akkor megkérdezném. A DisplayPort is tud 10bit-tel dolgozni? Bár mint alap csatoló azért jobb egy HDMI, pl az XBOX 360 és PS3 is hasonlót támogat. Szóval ha valami ilyesmi kombót akar összedobni az ember, akkor célszerű HDMI-s monitort is vennie.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#16475) El Kebir válasza Kiratheonly (#16474) üzenetére


El Kebir
őstag

igen, és drága kártya se kell hozzá, a hd5xxx már 10biten küldi, HDMI-nél és DP-nél is, ha a monitor tudja fogadni.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#16476) El Kebir válasza ktg3 (#16473) üzenetére


El Kebir
őstag

a háttérvilágításon kívül, csak az általános, a tesztben részletezett dolgokat lehet megnézni, háttérvilágítást érdemes hidegindításnál sasolni, akkor jobban előjöhet pl a tápegységének gyengesége (vibrálhat), ami bemelegedve megszünhet... maximum és minimum fényerőn is érdemes megnézni a monitort (esetleg zúghat, cicereghet, igaz valamennyire szinte mindegyik adhat hangot)
pár hónap jótállás nélkül azért elég lutri a dolog...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#16477) ktg3 válasza El Kebir (#16476) üzenetére


ktg3
őstag

Azért kérdezem, hogy mit hogyan. Tartozékok mik kellenek mindenképpen?
Sötétben kell nézni a háttérvilágítást? (gondolom)

(#16478) Johnyy válasza schawo (#16454) üzenetére


Johnyy
tag

Esetleg debreceni boltot is tudnál ajánlani?

(#16479) Egon válasza schawo (#16467) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha már megszólítottál, hadd maradjak hű a "hírnevemhez"... ;]

A te szempontodból azonosnak tekinthetők.
..megemlítem, hogy léteznek olyan helyzetek (professzionális monitor és professzionális videokártya kombó), amikor a DVI nem tud pár olyan szabványt, amit a HDMI igen.

Igen, ez így korrekt megfogalmazás. Mindig így kell használni, és akkor nincs kötözködés (nem mintha egyedül én kötözködnék ezen a fórumon: pár nagytudású kolléga még egy vesszőbe is képes belekötni - érdekes módon nekik elnézitek... :U ).

Bizonyos személyek kedvéért akik szeretik fölöslegesen kijavítani az embert...

Ha általánosságban fogalmazva írod (mint a cikk, amit a kolléga belinkelt), hogy a HDMI kép szempontjából ugyanaz, mint a DVI, akkor szerintem nem felesleges a kijavítás: ha valaki nem olvassa el az előzményeket, téves elképzelése lesz róla. Ugyanis ez egyszerűen nem igaz. Az a cikk 2009-ben íródott, akkor még lehet hogy nem volt HDMI 1.3. De azóta már lassan az 1.3 is réginek számít, azaz a cikk igencsak elavult információkkat tartalmaz, és mint ilyen, megtévesztő lehet.,
Az egy másik kérdés, hogy ezekből a plusz fícsörökből mi használható ki a gyakorlatban.
Megítélésem szerint a HDMI-bemenet akkor jelenthet igazán előnyt, ha az adott megjelenítőt nem csak PC-vel, hanem egyéb eszközzel (konzol, médialejátszó stb.) is akarják használni.

Viszont ilyen esetere meg ott a Display Port...

Már ha van vga-oldalon. De sokszor nincs. nV oldalon legalábbis.

A témát részemről lezártam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16480) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Nem rég van LCD monitorom, de már észrevettem rajta egy hátrányt.
Fekete alapon van a billentyűzetemen a számok és este alig világít rá a monitor, így nem nagyon látni a betűket, ellenben a CRT-nél ilyen gondom nem volt. Most néznem kell egy világítós billentyűt nem kis pénzért. :(((

Live poor, die ritch.

(#16481) Egon válasza gyáliSanyi (#16480) üzenetére


Egon
nagyúr

Tekerd fel a fényerőt maximumra... ;] :N

Viccen kívül, megoldási alternatívák:
1. Veszel fehér színű billentyűzetet.
2. Veszel egy USB-s lámpát.

Mindkettő jóval olcsóbb, mint egy normális minőségű világító klaviatúra.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16482) vltr


vltr
csendes tag

Sziasztok!

Adatik egy Lg194wt monitor, ami rossz (ezért is kérdeztem hogy u2212 vagy u22....).
Az történt, hogy este még kikapcsoltam a gépet, (nem is volt semmi baj) de reggelre a monitor nem akart bekacsolni. Kábeleket is cseréltem már, de semmi változás. Úgy viselkedik mintha nem kapna áramot.Esetleg valakinek volt már hasonló esete, tapasztalata ilyennel kapcsolatban? Érdemes lenne megnézetni szervizben? (2008.01.25-én vettem, még csak nem is öreg....)

[ Szerkesztve ]

(#16483) schawo válasza vltr (#16482) üzenetére


schawo
titán

táp?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16484) Kiratheonly válasza El Kebir (#16476) üzenetére


Kiratheonly
tag

Én most vettem nem régiben monitort, de megfigyeltem rajta, hogy tiszta feketén vannak a háttérben bevilágítások. Ezt IPS panelnél figyelembe vehetik-e csere miatt? Vagy egyszerűen csak törődjek bele, hogy nekem ilyen marad? Annyira nem feltűnő, de szerintem a régebbi TN+Film paneles Samun nem volt ilyen látványos, ami nem mai gyerek már.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#16485) schawo válasza Kiratheonly (#16484) üzenetére


schawo
titán

Ez ilyen. Szerencsére nem szoktunk tök fekete képet nézegetni a monitoron. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16486) Nemmegy válasza vltr (#16482) üzenetére


Nemmegy
csendes tag

Nekem van egy LG L1915S monitorom, amin bár van 2 pixel hiba, de kb 7-8 éves és semmi baja (kop, kop), aminek nem kell mondanom, hogy mennyire örülök, mert közben volt egy viewsonic, ami 2 év alatt kuka lett!
Pedig nem kedvelem annyira az LG-t, mert volt egyszer EREDETI StraCraft 2 lemezem, jó kis broodwar, és az lg dvdrw simán úgy meghajtotta, hogy kettéreped ... -.-"
De a monitor strapabírása eddig kompenzál. :)

[ Szerkesztve ]

(#16487) Isual válasza Kiratheonly (#16484) üzenetére


Isual
veterán

első hsz :U "Először is legyünk azzal tisztában, hogy NINCS tökéletes monitor!
Az IPS-es monitoroknak is lehetnek változó mértékű bevilágításai, kevésbé jól leszabályozható háttérvilágítása, illetve a panelre jellemző IPS-glow minden monitornál jelentkezik fekete képernyőnél rézsútos szögből nézve!"

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16488) gyáliSanyi válasza Egon (#16481) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Van is itthon fehér billentyűzet, csak kicsit használt, de majd kipróbálom. Az a lámpás vagy matricázós meg csak félmegoldás. 3-4 ezerrel kipótolnám és van egy világítós bill..
A billentyűzet és a monitor elég messze van egymástól nem úgy mint egy laptopnál, ezért nem meglepő, hogy ilyen előfordult.

Live poor, die ritch.

(#16489) Egon válasza gyáliSanyi (#16488) üzenetére


Egon
nagyúr

Az a lámpás vagy matricázós meg csak félmegoldás. 3-4 ezerrel kipótolnám és van egy világítós bill..

Van - de milyen...:( A 10K alatti világítós billentyűzetek minősége, finoman fogalmazva is, nem a legjobb... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16490) Nemmegy válasza Egon (#16489) üzenetére


Nemmegy
csendes tag

Nekem pont van új / garis eladó MINŐSÉGI világítós billentyűm 10k alatt. :)

(#16491) Egon válasza Nemmegy (#16490) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván nem használt árakban gondolkodtam (csak nekem egyértelmű, hogy ilyen esetben az új árakból szokás kiindulni? :F ); másrészt ha jól gondolom, a kolléga magyar kiosztású klaviatúrát szeretne... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16492) Nemmegy


Nemmegy
csendes tag

Csak hosszú Í nem lenne, de azt ma már majdnem minden program javítja. :D

(#16493) Kiratheonly válasza Isual (#16487) üzenetére


Kiratheonly
tag

Persze tudom, ismerem az IPS glow-t. Én szemből nézve nyilatkozom. Bár így is fényévekkel jobb, mint ami volt, szóval nem lesz vele gond :).

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#16494) vltr


vltr
csendes tag

Megjött az u2212hm, ég és föld a régebbi 19" lg-hez képest. Érdemes volt megfogadni a tanácsokat :]
Esetleg, valaki tud javasolni mit-hogy állítsak vagy tegyek fel progit vagy jó ez úgy ahogy va'?

(#16495) petata válasza vltr (#16494) üzenetére


petata
őstag

Vedd le a fényerőt :K (nehogy kisüsse a szemed... lehet eleinte kevéskének fog tűnni az alacsony br, de hamar hozzászoksz.)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#16496) vltr válasza petata (#16495) üzenetére


vltr
csendes tag

0-ra és csak a Brightness-t?

[ Szerkesztve ]

(#16497) vond válasza vltr (#16496) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akár 0-10 környékére is lehúzhatod a brightness-t... Mondjuk este, sötét szobában... De figyelj arra, hogy sötétben legyen valami fényforrás a monitor mellett/mögött, ne csak a kijelző világítson az arcodba... Sokkal kellemesebb lesz a szemednek...

Bár minden egyes darab más, de szerintem nappal simán mehet 20-30-40 környékén is...

Jjjja, és a contrast-ot lehetőleg lődd be 75-re, s csak nagyon indokolt esetben nyúlj hozzá (ha mondjuk sok a 0-ás br.)

Ugye nem kalibráltattad?

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#16498) Nyugdíjas válasza vltr (#16496) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

2212-knek olyan 40 körül szokott lenni a 120cd/m2-re kalibrált fényereje. Sötétben mehet lentebb,de akörül próbálkozz. Jó kis monitor az:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16499) vltr válasza vond (#16497) üzenetére


vltr
csendes tag

a Con. alapból 75ön volt, a br-t meg felhúztam 5-re, (este mindig ég valami... :])
Viszont a VGA-mnak a ventilátora vonyíít de nagyon, gondolom a felbontás miatt (Sapphire 4850 Sapphire Edition

[ Szerkesztve ]

(#16500) vond válasza vltr (#16499) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, ha erőforrásigényes játékokkal nyomulsz, akkor ne csodálkozz, ha vonyít a 4850 FullHD-n... :) Vagy desktop-on csinálja? Ott azért kussolnia kellene...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.