Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) Nyugdíjas válasza schawo (#16700) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na látod ezt énsem értem. A nem kikapcoslható álalpotjelző ledet szintén nemértem amugy...
Ezeken túl viszont aztmondom ez legyen a legnagyobb bajunk.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16702) schawo válasza Nyugdíjas (#16701) üzenetére


schawo
titán

Az a baj, hogy nekem így főmonitornak nem jó, másodlagosnak meg drága :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16703) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Az-e?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16704) schawo válasza Nyugdíjas (#16703) üzenetére


schawo
titán

Hmm, thx. :R

Chrome: :( (ó hogy a gugliba is a villám vágjon bele)
FF: :K
és bizony a Win8-as IE10 is: :K

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16705) schawo válasza Nyugdíjas (#16703) üzenetére


schawo
titán

Tulajdonképpen itt a képekbe illesztett icc profilok kezelése a kérdés. Gyakori, hogy egy webes fotó icc profilt tartalmaz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16706) Johnny Cage válasza Nyugdíjas (#16703) üzenetére


Johnny Cage
addikt

igen, és ezért nem használok sem Ubuntu-t, sem Chrome-ot. wide gamut monitoron, color management nélkül.. :(

(#16707) scholl


scholl
tag

sziasztok

Szeretnék venni egy monitort és sokan ajánlották a Dell 2312HM monitort. Viszont minél többet olvasok róla , annál jobban elbizonytalanodok. Itt a forumon sok felhasználó jelzett hibát, illetve problémái voltak a monitorra. Ennek ellenére ajánljátok ezt a monitort?

Ha mégis ajánljátok ezt a monitort akkor Bp-en hol érdemes megvenni és érdemes -e kérni pixelgaranciát 3-5 e Ft-ért.

(#16708) kleinguru válasza scholl (#16707) üzenetére


kleinguru
addikt

Sorold a hibákat kérlek, de sokat ám:D!

Vedd meg bátran, pixelgari meg érdemes, kalibrálnak is vele:D

Itt

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16709) schawo válasza scholl (#16707) üzenetére


schawo
titán

Én hibás 2312-ről még nem hallottam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16710) bigdaddylaza


bigdaddylaza
tag

üdv végre ide találtam:)a héten szeretnék venni monitort,milyet ajánlatok?Intel DualCore G850,Gainward Geforce Gt430 2Gb,ez van bent az elsö asztali gépem,és kezdö vagyok..valaki kicsit ajánl,valaki nagyot,valaki azt mondta legyen rajt dvi,olyan max 30-35körül szeretnék..köszi a segitséget...

(#16711) Nyugdíjas válasza Johnny Cage (#16706) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Melóba most énis Ubuntuzok, nem is vagyok emiatt boldog.

Egyébként a Mac-es Chrome már kezel normálisan, és nem csak matrix profilokat (mint az FF). Szóval nincsen már messze szerintem, hogy a Win-es változat is "megtanulja".
A Safari meg mindig is tudta.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16712) Stereopheis


Stereopheis
tag

Sziasztok!

Főnököm megkért, hogy max. bruttó 30K-ért nézzek már neki egy monitort...laposat.
Nem adott semmi egyéb paramétert, hogy tft, lcd, vagy led legyen, csak annyit, hogy min. 19"-os legyen.
Tudtok ajánlani valamit ennyiért? Irodai használatra lenne, jó lenne ha nem fárasztaná a szemet túlzottan.

Köszi előre is!

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#16713) tlac


tlac
nagyúr

dell monitorok revízióját meg lehet állapítani anélkül, hogy ki kelljen bontani a dobozból? dobozra rá van írva a rev?

(#16714) Nyugdíjas válasza tlac (#16713) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Rá van irva. A sorozatszám alá/fölé/mellé.

(#16705) schawo : Nyilván WCG-s monitoroknál van ennek főleg értelme. Egy sRGB-s monitoron max. minimálisan el vannak csuszva a szinek, de szerintem egy böngészésnél tolerálható.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16715) schawo válasza Nyugdíjas (#16714) üzenetére


schawo
titán

Nálam is totál el vannak csúszva a színek, ha van a képen beágyazott ICC profil, és Chrome-mal nézem, de nem tudom, hogy a teszteket leszámítva hol szoktak ICC profilos képeket használni weben.

Fotómegosztókra szokás ICC profilos képeket kiposztolni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16716) Nyugdíjas válasza schawo (#16715) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Úgy lenne az igazi. Ahol lehet énis embedded profillal dolgozok weben. Az a biztos :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16717) richies


richies
senior tag

sziasztok ,lattot mar vki eloben viewsonic 2365-led -et?

del lerek erdekes ceg, tegnap 3 monitor volt nalam :)
pedig csak egyet vettem...:D

aki vagja az ips temat, ax megmondana, melyik nem kristalycukor szivarvany effektes panel/ bevonat?

avgy maradok a cpva-knal....

koszi, udv

Rozsomak of Power

(#16718) csabi236


csabi236
tag

Sziasztok.

35-40 ért szeretnék venni egy ledes 21"-os monitort,párat tudnátok ajánlani?

(#16719) bandus


bandus
veterán

sziasztok! a dell u2212 hm beállításával foglalkozik valamelyikőtök? színhelyesség, emg ilyesmi?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16720) petata válasza bandus (#16719) üzenetére


petata
őstag

Kalibrálással? -luk érdeklődj ;)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#16721) bandus válasza petata (#16720) üzenetére


bandus
veterán

köszi! akkor ha megjön a monitor megkeresem valamelyiküket :) :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16722) petata válasza bandus (#16721) üzenetére


petata
őstag

honnan rendelted?

(#16723) bandus: ja, értem, akkor próbálkozz majd valamelyikőjüknél :)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#16723) bandus válasza petata (#16722) üzenetére


bandus
veterán

egy privát deal útján kerül hozzám a monitor, 40k alatt :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16724) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok!
Melyik monitort ajánljátok, melyik jobb?
BenQ GL2750HM vagy Samsung P2770FH?
Előre is köszönöm.

(#16725) petata válasza mdraco (#16724) üzenetére


petata
őstag

olvastad az első hozzászólást? :U
Dell U2412M lenne az ajánlott, nem sokkal kisebb, viszont élesebbnek hat a képe a nagyobb felbontás miatt... IPS panellel van szerelve, tud pivotot, jó az összeszerelési minősége, stb.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#16726) mdraco válasza petata (#16725) üzenetére


mdraco
őstag

Tudom hogy az az ajánlott monitor, de nem nekem kell.
És kettő közül akar venni, amik egy árban vannak :D

(#16727) kleinguru válasza petata (#16725) üzenetére


kleinguru
addikt

mdraco: Azért mert nem neked kell, vele sem kell kitolni, hogyha (elnézést) tájékozatlan, akkor maradjon is az:DD

A nagyobb pixelsűrűség miatt hat élesebbnek, nem a felbontás miatt:R!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16728) schawo válasza kleinguru (#16727) üzenetére


schawo
titán

A felbontás is nagyobb :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16729) kleinguru válasza schawo (#16728) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez rendben van, de az élességre hivatkozott a nagyobb felbontásnál, ami önmagában nem számít, csak a mérettel együtt:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#16730) petata válasza kleinguru (#16729) üzenetére


petata
őstag

Nyilván. Egy 24-es 1200-as monitornak nagyobb a pixelsűrűsége, mint egy 27-es fhd-nak... ez a kisebb méret + nagyobb felbontás miatt van... természetesen így értettem, de lehet nem jól fogalmaztam meg :DDD

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#16731) rambustibi válasza mdraco (#16724) üzenetére


rambustibi
őstag

Én a Benqra teszem voksom, de ha kell neki DP port bemenet van pár ezerért[link]t olcsóbban.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#16732) mdraco válasza kleinguru (#16727) üzenetére


mdraco
őstag

Nem akarok vele kitolni :) Tőlem kérdezte hogy melyik jobb a kettő közül, akkor ezek közül kellene választani.
Beszéltem már az ips-ről is, de ha 27-es kell neki, akkor nem lehet rábeszélni kisebb de jobb ips-re :D és nem professzionális téren lesz használva.

rambustibi én is a Benq-ra gondoltam :)

(#16733) schawo válasza mdraco (#16732) üzenetére


schawo
titán

Ezek az E-IPS Dellek, LG-k nem professzionális, hanem egyértelműen otthoni monitorok.

De a kettő közül a benkjút.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16734) naad2


naad2
csendes tag

Sziasztok!

2 monitor között kellene döntenem.
Dell U2312HM és Dell P2412H.

Az utóbbi TN paneles, de a betekintési szög majdnem ugyanakkora, mint az U2312HM-nél, valamivel rövidebb a válaszideje, ill. van hozzá ún. szemkímélő funkció (a környezet fényviszonyaihoz igazítja a fényerőt). Ez utóbbi dolog jó volna, mert elég sokat bámulom a képernyőt, de attól félek, h ez esetleg csak parasztvakítás.

A rövidebb válaszidő kérdéséhez: zenélek is a gépen, és a hang eleve 2ms-t késik, ami néha zavaró, ha realtime-ban akarok váltásokat beállítani. A monitorokhoz nem értek, és nem tudom, hogy lehetséges-e, hogy a kép késése még jobban bezavarjon, pl. ha tekerek valami potmétert a képernyőn, az csak késéssel követné-e valós "mozgást" vagy sem?

A színhelyesség nem elsődleges szempont, de azért baj sem volna. Van valami mértékegység, vagy akármi, amivel jelezni szokták ezt a leírásokban, hogy össze tudjam hasonlítani a kettőt.

Tudtok ehhez valami tanácsot adni?

(#16735) petata válasza naad2 (#16734) üzenetére


petata
őstag

Órási különbség a TN és az IPS között (sztem)... innentől kezdve nem kérdéses, hogy melyiket vedd: U2312HM :B

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#16736) schawo válasza naad2 (#16734) üzenetére


schawo
titán

Az utóbbi TN paneles, de a betekintési szög majdnem ugyanakkora, mint az U2312HM-nél,

Grimm mese

valamivel rövidebb a válaszideje,

papíron

ill. van hozzá ún. szemkímélő funkció (a környezet fényviszonyaihoz igazítja a fényerőt).

ez egy igazán haszontalan funkció

A rövidebb válaszidő kérdéséhez: zenélek is a gépen, és a hang eleve 2ms-t késik, ami néha zavaró, ha realtime-ban akarok váltásokat beállítani. A monitorokhoz nem értek, és nem tudom, hogy lehetséges-e, hogy a kép késése még jobban bezavarjon, pl. ha tekerek valami potmétert a képernyőn, az csak késéssel követné-e valós "mozgást" vagy sem?

Én is zenélek, ennek semmi köze a monitorhoz. Nem fogod se jobbnak se rosszabbnak érezni, mivel az a 2ms valójában 20-30ms, és ezt érzed, csak a szoftver/hardver hazudik. 2ms-ot nem éreznél meg soha.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16737) Lewzke válasza naad2 (#16734) üzenetére


Lewzke
őstag

Dell U2312HM-et válaszd, én nem bántam meg.

(#16738) naad2 válasza schawo (#16736) üzenetére


naad2
csendes tag

Szóval az U2312HM-re szavaz mindenki :)

Szemkímélés címén most egy olyan progit használok, ami a napszakból következtet arra, h milyen lehet a fény, és ahhoz állítja a képernyőt. Persze nem tudja a valós fényviszonyokat, de már ezt is hasznosnak érzem (kb egész nap gép előtt ülök). Gondoltam, ennél csak jobb lehet, ha a tényleges fényviszonyokhoz állítja magát.

(#16739) eight


eight
senior tag

Üdv!

Elnézést a zavarásért, de szeretném a monitorral foglalkozó szakértő urak segítségét kérni az Achieva Shimian QH270 and Catleap Q270 (LED 2560X1440 WQHD 27") moncsikkal kapcsolatban.

Olcsó minőségi 27" IPS ami tudja a 100Hz-et inputlag nélkül.

- Nincs AG rajtuk, és nagyon úgy néz ki hogy ugyanazt az IPS panelt használják mint a jóval költségesebb Hazro HZ27WA & HZ27WC, de az elektronika állítólag más.
- Kb. $400-ba fáj (volt már $370 is) ami egy jó 27"-esért azért nem halálos bűn
- Tudja a 100Hz-et képeldobás nélkül (a legnagyobb HZ-ket a Q270 SE modellel érték el ami a hangfalak nélküli változat =F ).
- A homogenitás elég jó a tesztek szerint, és mivel nincs benne se scaler, se OSD, se pedig overdrive, a 100Hz-nél a mérhetetlen egy kocka alatt van az input lagja.

Bár elég hiteles emberek mondják hogy "tényleg", meg "mégis", de valahogy olyan hihetetlennek tünik, szóval szeretném megkérdezni:
- hogy valaki látta é ezt már itt, és ha igen akkor mik a tapasztalatok?
- van é valahol itthon olyan mester-ember/lehetőség akinek a segítségével valami AG felületet lehetne a kicsike arcára, vagy elibe varázsolni ha estleg szükséges lenne?
- van e tervben itthoni forgalmzás?

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm szépen:R

[ Szerkesztve ]

(#16740) Nyugdíjas válasza naad2 (#16738) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De a gammát, fehéregyensúlyt nem állitja, ami igazán fontos lenne, csak tekergeti a fényerőt. Nem mondanám kifejezetten hasznos funkciónak... Ráadásul azt sem tudjuk mi szerint. Lehet ami szerinte jó az még magas, vagy éppen alacsony fényerő érzésre. Ha láttál már iylen funkciót notebookban akkor tudod milyen. Kb. semmit nem ér.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16741) Nyugdíjas válasza eight (#16739) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

- hogy valaki látta ezt már itt, és ha igen akkor mik a tapasztalatok?
nem hiszem. leginkább nem.
- van é valahol itthon olyan mester-ember/lehetőség akinek a segítségével valami AG felületet lehetne a kicsike arcára, vagy elibe varázsolni ha estleg szükséges lenne?
nem.
- van e tervben itthoni forgalmzás?
nincs.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16742) eight válasza Nyugdíjas (#16741) üzenetére


eight
senior tag

:R

(#16743) naad2 válasza Nyugdíjas (#16740) üzenetére


naad2
csendes tag

Hát, látni még nem láttam ilyet, csak olvastam róla a marketing anyagot. :(

Létezik akkor valami monitor, vagy trükk, amiről lehet tudni, hogy szemkímélő. Igazából olvasni szoktam sokat képernyőn. Tudom, ez már alapból nem jó megközelítés, de hátha van valami, ami kicsit megkönnyíti.

(#16744) Nyugdíjas válasza naad2 (#16743) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha F.lux-ot használsz akkor az általam ismert módszerek közül perpilanat az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16745) naad2 válasza Nyugdíjas (#16744) üzenetére


naad2
csendes tag

"Ha F-lux-ot használsz akkor az általam ismert módszerek közül perpilanat az a legjobb."

Igen azt :)

(#16746) naad2 válasza Nyugdíjas (#16744) üzenetére


naad2
csendes tag

Olybá tűnik, hogy akkor az U2312HM lesz.
Hálás köszönet a segítségért. :)

(#16747) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Gondolkoztam, hogy felhozzam-e,de csak kikivánkozik belőlem, hogy a minőségi szó ezeknek a monitoroknak az esetében nem igazán értem hogy jött képbe... Megvenni valamit ugy, hogy a gyártó kvázi nem létezik. Se support,se garancia. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy még mindig itt tartunk Európa közepén, hogy zabáljuk a gagyit, csak olcsó legyen.

Itt a korábban említett olcsó 27"-osokra gondolok természetesen

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16748) Lewzke válasza Nyugdíjas (#16744) üzenetére


Lewzke
őstag

Ez nagyon hasznos olvasásra. Kösz a tippet... :R

(#16749) eight válasza Nyugdíjas (#16747) üzenetére


eight
senior tag

ez nekem :) ?

....

Feltételezve hogy nekem szólt a megjegyzés.

A "minőségi"jelzőt itt magára a IPS technológiára értettem természetesen, és nem pedig konkrétan a termékre. A panelról - az árához képest - nagyon jókat írnak akiknek (a linkelt thread-ben) már megérkezett és használják.
Igaz hogy az ebay-es dolog csak "pénzt-visszára" jó, de azért is kérdeztem az itthoni forgalmazásról. Gondoltam ebből még egy új best-buy is lehet ezért rákérdezek a hazai szakértőknél.
Bár én már amióta csak Internet van én elolvasok minden fórumot meg cikket amit csak tudok számtekkel kapcsolatban, de azért nem ebből élek és nem vagyok pl. a monitor téma tudósa, ezért is kérdeztem kérem tisztelettel.

Szó szerint fogalmam sincs róla hogy tényleg olyan jó e mint ahogy azt állítják, Gondoltam itt biztos értékelik majd az információt, és estleg tanulhatok is valamit a dologgal kapcsolatban amit máshol nem.

[ Szerkesztve ]

(#16750) schawo válasza eight (#16749) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.