Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Mardel92


Mardel92
tag

(#12380) Erre valaki?

(#12402) Teaway válasza barack1997 (#12400) üzenetére


Teaway
veterán

Fordítva ültél fel a lóra...először kérdezünk, utána vásárolunk.

Nincs itthon csokid??

(#12403) Isual válasza Baluka71 (#12399) üzenetére


Isual
veterán

Ha elvileg tudsz rendelni, akkor én az U2311H-t venném. Játékra ez is bőven alkalmas. :K Egyébként meg - mivel nincsen olyan ordítóan nagy különbség a két monitor között - vedd azt, amelyik szubjektíve neked jobban tetszik/olcsóbb. Mindkettő - nagyjából egy síkon mogzó - jó minőségű, kiváló ár/érték arányú, belépő szintű IPS monitor.
(az első ötletnél term. mindkettő fényévekkel jobb ;) )

(#12400) barack1997: A konfigodat elnézve mondjuk úgy, hogy a monitor a leggyengébb láncszem... :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12404) DeFranco válasza Isual (#12383) üzenetére


DeFranco
nagyúr

@Isual, BiP, Teaway!

Köszönöm a segítséget mindenkinek, tegnap óta egy Samsung 970P boldog tulajdonosa vagyok (tudjátok én hisztiztem régen, hogy nem kell a fullHD, hanem egy 1280-as fehér 4:3-as matt kell, hát meglett :D) remélem hosszú távon bírni fogja.

Megfogadtam a tanácsotokat, és azokat néztem meg, amit felsoroltatok, biztonságot adott, hogy tudom, mit és mivel kell nézni Köszönöm.

(#12405) Isual válasza DeFranco (#12404) üzenetére


Isual
veterán

használd sokáig :K
(igen emlékszünk, eye-candy, dühbegurulsz, elviharzol...megmaradt :D)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12406) DeFranco válasza Isual (#12405) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de igazam lett :DDD

re:12407: jól van na, mindenkinek megvan a hülyesége tyúkszeme :) én sem vagyok tökéletes, bármennyire is úgy látszik kívülről :)

[ Szerkesztve ]

(#12407) Isual válasza DeFranco (#12406) üzenetére


Isual
veterán

jó, lehet, s a lényeg, hogy most boldog vagy, csak amikor újra (számomra meglepő módon) felbukkantál itt, nem tudtam, hogy merhetek-e írni, esetleg mivel nyomom majd meg a Hulk ON gombot nálad... ;]
szóval örülök, hogy minden zökkenőmentesen ment ezúttal :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12408) Baluka71 válasza Isual (#12405) üzenetére


Baluka71
tag

Köszönöm!

Még annyit, ha tudja valaki esetleg, hogy melyik Dell-nek könnyebb levenni a talpát?
Mert nekem rendszeresen vinnem kell és ilyenkor szétszed - doboz - összerak...

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#12409) Isual válasza Baluka71 (#12408) üzenetére


Isual
veterán

mindkettőnek borzasztóan egyszerű és a szállítása is, okosan vissza lehet dobálni az eredeti dobozába, igényesen, ~5perc alatt :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12410) barack1997 válasza Teaway (#12402) üzenetére


barack1997
senior tag

Már megvan egy éve, csak kiváncsi vagyok, hogy ez is kibír min. 5 évet

(#12411) BiP válasza DeFranco (#12404) üzenetére


BiP
nagyúr

Örülök, hogy sikerült találni megfelelőt, :C remélem sokáig elégedett leszel vele. Érdekes, hogy pont 970-est :) Gondolom akkor külön figyelmet fordítottál a talpra is, ha már felmerült.
Életem első tft-jének ezt néztem ki magamnak anno (akkor még 83ezerért), de egy visszautasíthatatlan akciós ajánlat miatt más lett belőle.
(ja, és 5:4, nem 4:3)

[ Szerkesztve ]

(#12412) spali88


spali88
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a mostani monitort (17" Xerox), amit már régóta használ a család. Leginkább netezésre, Excel-munkára ill. néha filmnézésre használnám, és 30eFT lenne a plafon, ennyit tudnék rászánni. Eddig ezeket néztem ki:

- LG W2240S-PN
- BENQ G2225HD

Szerintetek melyik lehet jobb választás, melyiket ajánlanátok? Én abszolút amatőr vagyok monitorok terén, ezért bármilyen tanácsot/segítséget nagyon szívesen fogadnék...Nem ragaszkodom feltétlenül ehhez a két típushoz, szívesen meghallgatok mást is:)

Köszi és további jó hétvégét mindenkinek!! :)
S

(#12413) DeFranco válasza BiP (#12411) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A 3 csuklóból természetesen 1 itt is tropa, de az a magasság állító (középső), és nekem pont úgy jó, hogy ha a legalacsonyabb állásban van, és a káván ül a panel, így a hiba nálam nem hiba. Így viszont 12k-ba fájt a művelet vásárlás, ami szerintem igen baráti ár. A másik kettő rendben van, szépen tart.

szerk: a MagicTune-t viszont nem tudom beüzemelni. Feltelepítettem, de nem indul.

[ Szerkesztve ]

(#12414) Teaway válasza DeFranco (#12413) üzenetére


Teaway
veterán

Melyiket tetted fel?

Nincs itthon csokid??

(#12415) DeFranco válasza Teaway (#12414) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Magic Tune 3.6, Premium 1.0.121., 3.2.2., 4.0.12.

Ebből a 3.6. kijelentette, hogy nem hajlandó elindulni Win7 alatt, a többi pedig se kép se hang. Volt valami gamma ikon az óra mellett, meg egy paracsikon az asztalon, de kattintásra nem reagált.

(#12416) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek 32" full HD LCD tv milyen monitornak? Nagyon zavaro a nagyobb pixelmeret? Most 24"-os Full HD-m van. Mire kell figyelni egy ilyen TV vasarlasanal, ha nem total hulyeseg az otletem? Van-e nagyon javasolt vetel esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#12417) Teaway válasza DeFranco (#12415) üzenetére


Teaway
veterán

Én a többit is kipróbálnám, ami W7-re jó (4.0.7, 4.0.9, 4.0.13, 4.0.14). Ha egyik se jó, akkor passz.

kulfoldi:
Egyik kolléga használ nálunk melóhoz LG32LE5300-at. Meg van vele elégedve. :K

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#12418) Nyugdíjas válasza kulfoldi (#12416) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sosem értettem mi vonz valakit a bazinagy pixelek nézegetésében,de ha neked belefér akkor elvi akadálya nincs a dolognak. Baromi nagy a fényerejük is a tévéknek egyébként. Nyilván nem erre van a dolog kitalálva,de kompromisszumokkal meg lehet erőszakolni a rendszert...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12419) kulfoldi válasza Nyugdíjas (#12418) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Sosem ertettem, miert esik jol valakinek hogy velemenyt alkosson valakirol/valamirol anelkul, hogy tudna az igazi okat a masik kerdesenek.

Epp ez is az egyik kerdes, hogy mennyire zavaro a nagyobb pixelmeret. 24"-on minek felel az meg? 1680*1050-nek kb. vagy kevesebb? Gondolom a fenyerot lehet csokkenteni?

Teaway:

Az alatalad linkelt monitor nagyon tetszik, de 130 korul van. Van olyan ami 80-ert nem sokkal rosszabb? Az argepen van jopar 32" full HD 75-80 korul. Mi a kulonbseg?

[ Szerkesztve ]

(#12420) Isual válasza kulfoldi (#12419) üzenetére


Isual
veterán

sosem értettem, hogy valaki miért háborodik föl azon, ha arra kéri a fórumozókat, hogy mondják el a véleményüket a kérdésével kapcsolatban és ezt őszintén meg is teszik :U :D

32" FullHD ~ 24" 1366x768 (nyilván itt 16:9-es képarányt vettem alapul, de messze van még az 1600x900 is...nagyok azok a pixelek...)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12421) Chuck Norris válasza Nyugdíjas (#12418) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Talán azért mert a nagyobb pixeleket távolabbról kell nézni így lehet, hogy kevésbé zavaró de nem tudom mert még soha sem próbáltam.

(#12422) BiP válasza DeFranco (#12413) üzenetére


BiP
nagyúr

12k-ért szerintem több, mint baráti. Még ezzel a (Te esetedben nem releváns) kompromisszummal is.

(#12423) DeFranco válasza BiP (#12422) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, igen, nagyon örülök neki. Csak legyen tartósan jó is. :)

(#12424) kulfoldi válasza Isual (#12420) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

..baromsag.

1440*900-nak felel meg kiszamoltam. Ami tenyleg nem valami szep.

Es mi a kulonbseg a 80k-s LG Full HD es mi a 130k-s Full HD kozott?

(#12425) Isual válasza kulfoldi (#12424) üzenetére


Isual
veterán

Pont az 1360x768 és 1440x900-as felbontású képzeletbeli 24"-es monitorok pixelsűrűsége közé esik egy 32"-es 1080p-s TV pixelsűrűsége. Rosszul számoltad. A lényeg, hogy nagyon nagyok a pixelek :D
Másik kérdés: Rossz topicban jársz! Olvasd el figyelmesen: Milyen monitort A-tól Z-ig...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12426) Teaway válasza kulfoldi (#12419) üzenetére


Teaway
veterán

Amit én mondtam, az AS-IPS paneles, vmint a szokásos DVB-T és C tuner is benne van, és multimédia lejátszás minden USB-s eszközről.

Nincs itthon csokid??

(#12427) Borote


Borote
addikt

Vigégnéztem az árban megfelelő lehetőségeket, melyiket lenne érdemes ezek közül:

ASUS VB195T
ASUS VH198S
BENQ E910
DELL E190S
FUSI E19-6 LED
LG E1910S-BN
LG E1910P-BN
LG E1910T-BN
SAMSUNG E1920NR

Az a gond, hogy monitorok terén nagyon alulművelt vagyok :D
Illetve örömmel fogadok más boltot is (az oaziscomputer-nél nincs árban/méretben megfelelő :B), ahol érdemes nézelődni, és jó a választék is :)

(#12428) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok

Erről az acer monitorról mi a véleményetek ? Xbox hoz lenne , és ez kellően nagy , olcsó , és 2ms -es.
előre is kösz

(#12429) KáZsé Mestör válasza harry (#12393) üzenetére


KáZsé Mestör
tag

HDMI bemeneten miért ne menne át a hang?Annak nem az a lényege,hogy azt is viszi a kábel?
Nem foglalkozom a panelekkel,nem akarok villogni a monitorommal,amúgy napi 5 órát nézzük kb.
Az LCD TV-re értettem,hogy sokat fogyaszt,kivéve,ha ledes.A monitor nem baj,ha nem ledes,amúgy sem eszik sokat!
Szóval 50-nél többet nem akarok kiadni rá,még gyűjteni sem,mert másra költöm inkább.
Csak egészségügyi okokból szeretném lecserélni a bazinagy és sokat fogyasztó CRT-t.
Amúgy a DVI-ra nem lehet valahogy átalakítani a HDMI-t?
Tehát HDMI kimenetet kötnék DVI bemenetre.
A hangot meg megoldom az 5.1-el.
Amúgy szerintem kérek kölcsön 1 monitort havertól,aztán kipróbálom,viszi-e a HDMI a hangot is.
Szóval tudtok mondani 50ért 24-es monitort lehetőleg HDMI-set?

(#12430) harry válasza KáZsé Mestör (#12429) üzenetére


harry
veterán

Nyilvan atvisz hangot a hdmi, de egy monitoron nincs hangszoro, akkor meg minek vinnel at ra hangot? Hova akarodkotni az 5.1et?
Ahogy irtam, lehet venni hdmi-dvi atalakitot, csak nem epp olcso, 2-4eFt ez is, illetve megint felmerul a hanglevalasztas kerdese.

Panel: no gondolkodj azert egy kicsit! Ez nem kinek nagyobb a p.cse verseny, hogy meselni lehessen rola, hogy ilyen-olyan jo cuccom van... Szerinted mi azert ajanlunk jobb cuccokat, hogy villogni lehessen vele? Nem, egyszeruen csak jobb, mert szebb kepe van egy ips panelnak, es nem kell mereven szembol nezni az alacsony betekintesi szogek miatt. Ertsd: egy gagyibb tn panel kepe, a crthez kepest, s ha meg nem lattal ilyet, fako lesz, torzul ahogy mozogsz elotte. Nezz meg egy tn es ips paneles monitort eloben egyszer.

Szoval ok, hogy 50k nem keves penz, de hidd el, ennyiert is lehet sz.rt venni, amivel csak rosszabbul jarsz, mint ha meg aldoznal ra, de tenyleg tobbet is kapnal a penzedert.

En ennyiert inkabb valami hasznalt kisebb lcd tv-t vennek, meg kell nezni, mennyit fogyaszt. De erre meg ott a tv-s topic, egy kerdest legalabb megerne ott is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12431) Isual válasza Mirman (#12428) üzenetére


Isual
veterán

olvass vissza és gondolkodj...
éz rád is érvényes
(persze, ha a méret a lényeg és a képminőség másodlagos, akkor gyakorlatilag akármilyen ehhez hasonló 27-es TN-es "jó" lehet :) )

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12432) lassiee


lassiee
tag

Sziasztok!
Használt monitor vásárlásra adom a fejem. Kevés mar a családban 2 db gép és egy 3. építésébe kezdtem. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy 15-17" használtak közül melyiket érdemes megvásárolni ?
Típusok : LG L1730S, AG-Neovo F15, Acer AL 1721

Valaszokat elore is koszi :)

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#12433) Füleske válasza lassiee (#12432) üzenetére


Füleske
addikt

Az Acer - en ha jól néztem van DVI , úgyhogy azt.

(#12434) sikkancs


sikkancs
csendes tag

Sziasztok!
Laptopom kijelzője elszállt, és cseréje 40 ezer forint, ezért úgy gondoltam, hogy inkább egy monitort veszek hozzá, de maximum 50 ezer forintot szánnék rá. Mindenképpen IPS panelest szeretnék ha már beruházok. LG 23" IPS236V-PN modellt néztem ki, és a véleményeteket kérném, hogy ez megéri-e, vagy esetleg ha ajánlanátok nekem max. 50-ér azt nagyon megköszönném mert nem vagyok nagyon járatos monitortémában. Köszi előre is!

(#12435) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok! Tudnátok nekem is ajánlani 24"-os monitort 50k ig?
Erről mi a vélemény?
Esetleg ez?

(#12436) pure09


pure09
csendes tag

Hali!

Kellene egy kis segítség!

ASUS monitorokról vélemény? vagy Samsungban gondolkodom!

20-22 " közötti monitort keresek. 22" nem nagy másfél méterről átlag felhasználónak?
Mindenféle képpen LED-eset árban 30 körül kicsit felette!

HD6450 1gb vga-nak gondolom nem okoz problémát játékban a nagy felontás?!

Kössz!

[ Szerkesztve ]

(#12437) #68216320


#68216320
törölt tag

tudna valaki ajánlani olyan 22-24 colos monitort, aminek a képernyője körül nagyon vékony a káva? 6 monitoros desktophoz lenne és a lehető legkisebb sáv volna jó.

(#12438) FBButcher


FBButcher
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném monitor vásárlásban!

- Játékra és filmnézésre (full HD) használnám.
- Minimum 22' átmérő.
- 40.000 - 50.000 Ft-os felső határral.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdvözlettel!
Feri

(#12439) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, 30ezerből kell monitort vennem ismerősnek. Netezik meg néha játszik, semmi extra igény nincs (nem kell állítgatni, nem kell kalibrálni, nem kell hangszóró bele, stb).

Eddig ezeket találtam:
LG W2240S-PN
ASUS VH222D
SAMSUNG E2220N
ACER V223HQBOB
AOC F22+

(#12440) Isual


Isual
veterán

(#12434) sikkancs: 23"-es IPS monitornál az általad kinézett LG-nél ajánlottabb lenne a Dell U2312HM, ha nincs meg rá a plusz keret, akkor esetleg egy U2212HM is sztem még jobb lehet (hamarosan lesz róla teszt és árban ~50k körülre várható) Ha ragaszodsz a 23" és max50k-hoz, akkor marad az LG. (Viszont funkcionalitás és állíthatóság szempontjából talán ez átgondoltabb darab.)

(#12435) Charx: lásd sikkancs! 50k-s kerettel illene elfelejteni a TN-paneles monitorokat... Azzal meg ne gyere, hogy ez csak 23"-es, mert akkor ettől fogva nem állok veled szóba :D

(#12436) pure09: Akkor már inkább Samsung, BenQ. Nem nagy. De, gondot okoz. Igazából az a VGA nem hiszem, hogy játékra alkalmas lenne, de a VGA-s topicban erre kérdezz rá... FullHD kizárva, de sztem az 1600x900 is bőven sok neki...

(#12437) PeachMan: Keret?

(#12438) FBButcher: A (hamarosan kapható) Dell U2212HM-et mondanám így első körben. U2312M, ha belefér.

(#12439) Khelben: Ezek közül az LG, vagy a Samsung. Esetleg valami BenQ még jó lehet (G2222HDL meg ilyenek, ebben nem vagyok annyira otthon, de egész épkézláb monitorai vannak, konkrét típust majd más ír neked többet.)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12441) tataboy


tataboy
csendes tag

Sziasztok!
Egy ilyen[link] monitort szeretnék venni de nem tudom hogy Oazis Premium pixelgaranciát: + 3000 Ft bruttó és monitor kalibrálást kérjek e hozzá pluszban?!
Egyébként mire jó ez a monitor kalibrálás?

Utánvéttel senkinek nem postázok mert sok a ....!!!

(#12442) Teaway válasza #68216320 (#12437) üzenetére


Teaway
veterán

Plazma monitor van 2 mm-es kerettel. LCD-nél passz, hogy mi a legkisebb.

Nincs itthon csokid??

(#12443) Baluka71


Baluka71
tag

Sziasztok
A Dell U2312HM-re van gyári pixel garancia?

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#12444) Isual válasza tataboy (#12441) üzenetére


Isual
veterán

Ajánlott mindkettő! :K
Utóbbi lényege, hogy a kijelzőn beállítják a fehéregyensúlyt, ajánlott fényerőt nappali felhasználáshoz (~120cd/m2) és tökéletesen színhelyesre kalibrálják egy műszer (koloriméter/spectrofotométer) segítségével. :)

(#12443) Baluka71: Olyan nincs, amire te gondolsz (nem véletlenül ajánlanak felárért teljes körűt), a Dell hivatalos pixelhiba politikája úgysejtem a hivatalos oldalon van, nem bogarászom neked elő, a lényeg, hogy Nem! :) (pontosabban Igen, csak nem teljeskörű ~ csak előbogarásztam a tisztesség kedvéért :U)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12445) tataboy válasza Isual (#12444) üzenetére


tataboy
csendes tag

Ezt a kalibrálást a boltban megcsinálják ahonnan veszem ,vagy nekem kell valahová elvinnem?!

[ Szerkesztve ]

Utánvéttel senkinek nem postázok mert sok a ....!!!

(#12446) Isual válasza tataboy (#12445) üzenetére


Isual
veterán

helyben megcsinálják, igen :K (5-10perc az egész)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12447) HabyRolika válasza Isual (#12446) üzenetére


HabyRolika
tag

akkor monitor kalibrálás után sokkal szebb lesz majd a kép?! tudnál valami olyan boltot mondani esetleg ahol ezt megcsinálják nekem vagy hogy működik?!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#12448) Isual válasza HabyRolika (#12447) üzenetére


Isual
veterán

1, 2

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12449) HabyRolika válasza Isual (#12448) üzenetére


HabyRolika
tag

köszönöm

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#12450) harry válasza tataboy (#12445) üzenetére


harry
veterán

Illetve azért le is írom, hogy ilyenkor a saját géppel együtt kéne menni, és ahhoz kalibráltatni a monitort.

Ez amúgy jól tudom, hogy valamilyen színprofil fájlt generál? Ezt be lehet tenni linux alatt is? Ott nem kell újra kalibrálni? (mittomén, más driver, egyebek miatt...)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.