Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) BiP válasza petata (#12900) üzenetére


BiP
nagyúr

3
nálam is eszméletlen jó :)

(#12902) harry válasza BiP (#12901) üzenetére


harry
veterán

Nálam is jó lenne, ha nem lennék lusta átkötni a DP kábelt + Dell 2311-et a notira :P

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12903) vond


vond
MODERÁTOR

Gyerekek, ez qrva szép! :DD
U2311H-n bámulom, és nem tudok leszakadni róla... Ki is teszem háttérnek, így ikonostól... :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12904) Neurotoxin válasza vond (#12903) üzenetére


Neurotoxin
őstag

höhö-hö :DDD Megteszi!

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#12905) benedekco


benedekco
addikt

nálam elég kulák a színek, de valszeg csak a százforintos acer monitor a hibás... :P

más:
Amit itt emlegetnek páran, hogy a bolt bekalibrálja a motyót az mit takar? Kap az ember hozzá egy icc file-t vagy csak annyit, hogy a lehető legjobban beállítják az rgb csúszkákat a monitoron és elmentik valami profile-ba, vagy meghagyják alapértelmezettnek?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12906) c41r0^ válasza benedekco (#12905) üzenetére


c41r0^
őstag

Koloriméterrel kalibrálnak, mely eredményez

1., hardveres beállítás kimutatást:
- custom színprofil módban RGB fehéregyensúly pontos értékei, nálam pl. R99 / G92 / B97
- fényerő és kontraszt 120cd/m2-re, 6500K-re belőve (nappali fényviszonyokhoz): nálam pl. 35 / 75, tanács alapján a fényerőt max. 30%-kal célszerű csak lehúzni, tehát nálam kb. 25-re, pl. este, amikor túl vakító - de ehelyett célszerűbb inkább kislámpát használni, hogy legyen valami fényforrás és ne csak a monitor képe világítson az ember szemébe - LCD TV-hez is ezt ajánlják.

2., egy ICC színprofilt, ami a VGA LUT-jába töltődik be (oprendszerben beállítod, hogy a kapott színprofil legyen a default)

Azért van különbség az U2412M-emnél (fekete kávás, rev. A01) a kalibrálatlan (standard színprofil 75/30 kontraszt/fényerő és ICC nincs betöltve) és a kalibrált kép között, de valóban nem számottevő annak, aki nem látja egyiket és másikat, így nincs viszonyítási alapja sem. A kalibrálatlan Dell monitorok esetében legjobb, ha az ember így állítja be: standard színprofil, és a kontraszt / fényerő rendre 75 / 3x (x=0-5), a fényerőt vissza lehet venni 20-ra, ha túl vakító.

Egy kis beszámoló a Dell U2412M-ről:

Én kicsit látom fehér háttérnél a LED PWM nem túl magas frekvenciáját, ha a szemem sarkából vizslatom (25 és 35-ös fényerőnél is), de ha szemből nézem a monitort, akkor már nem "villogó" a képe full fehér háttér esetén sem, nem fárasztja a szememet. Már kb. 1 hónapja használom a monitort DVI bemeneten, teljes megelégedettséggel. A fekete homogenitása kiváló, jobb, mint a régebbi CCFL háttérvilágítású, S-IPS paneles LG LCD TV-mé volt, illetve a jelenlegi, szintén CCFL-es, AUO paneles Samsung LE-40C650 LCD TV-t is felülmúlja e tekintetben. Fehér esetén a kép szélein mintha kissé sárgásabb lenne a kép, de ez sztem az IPS panel tulajdonsága lehet.

Inputlag valóban kiválóan alacsony, CS 1.6-ban végre újra tudok normálisan célozni és rántani (szemben a 40C650-el, játék/PC módban is kb. 30-50ms az inputlag), a panel válaszideje is kiváló (ha jól tudom, alapból 50-es értéken van az overdrive, de a FW-be nem mentem bele ezt elállítani), overshootot szabad szemmel nem látok és gyors a panel.

Nagyon jó az ergonómiája (magasság állíthatósága, forgatás, pivot), a talp stabil, nem inog a monitor, ha meglököd az asztalt, és az USB csatlakozók is jól használhatóak az oldalán.

Kérdezzetek, más nem jut az eszembe róla.

(#12907) petata válasza petata (#12900) üzenetére


petata
őstag

Komolyabbra fordítva a szót, szép, de nem eléggé!
Na mindegy, ha esetleg összejön egy Dell U2312HM, akkor még szebb lesz...addig is várok :(((

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12908) Isual válasza petata (#12907) üzenetére


Isual
veterán

:DDD látod, ránk kell hallgatni, nincs mese

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12909) petata válasza Isual (#12908) üzenetére


petata
őstag

nem baj, mostmár úgyis képben vagyok :B

Egyébként meg ezért akarom annyira lebeszélni azt az embert a TN-ről, aki idejön ~40.000-res kerettel... :K

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12910) Isual válasza petata (#12909) üzenetére


Isual
veterán

úgya, legalább te ezt hitelesen teheted meg ;) azt mondjuk nem értem, hogy ehhez honnan beszed a bátorságot, reméljük FuRiONight nem haragszik meg majd rád

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12911) petata válasza Isual (#12910) üzenetére


petata
őstag

Ajaj, nem akartam Én senkinek a lelkébe taposni :N :D

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12912) vond válasza petata (#12909) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ejjjj, milyen jó volt a régi szép időkben... mikor 46-ért dobálták utánad a 2311-eket... :)
Könnyebb lenne rábeszélni meggyőzni az embereket, ha ilyen áron menne most a 2312-es is... Dehát tudjuk, hogy milyen jól áll a HUF/EUR harc... Pfff...

Szerencsére én megcsíptem egyet annak idején... :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12913) petata válasza vond (#12912) üzenetére


petata
őstag

Hát igen...de még így is sokkal inkább azt mondom, hogy akinek van 40k-ja monitorra, az gyűjtsön még (akár 0,5; 1 évet is, persze, ha nem sürgős) és vegyen 50-60ezerért IPS-t :K

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12914) BiP válasza vond (#12912) üzenetére


BiP
nagyúr

Bizony. Mennyivel jobb volt a vásárlási kedvem nekem is. (nem monitor)
Én még előtte vettem, (jövő héten lesz pont 1 éve), akkor 50ért, azóta sem bántam meg.

(#12913) petata: Hosszútávon mindenképp érdemes gyűjteni még, de sokakat elriaszt már ez az árkülönbség. Gyakorlatilag másfélszer annyiba kerül. No meg hogy még később lesz monitora. Kevés embernek van erre türelme.
Mondjuk még mindig jobb a helyzet, mint amikor a dell 70 felett volt, és megfizethető nem TN első fecskék, a BenQ-féle A-MVA-k is 60 felett jártak.

[ Szerkesztve ]

(#12915) petata válasza BiP (#12914) üzenetére


petata
őstag

Igen...de azért mindig megér egy próbát :D
Lehet, hogy a leendő vásárló elfogadja ezt, s akkor lesz egy sokkal jobb monitora.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12916) benedekco


benedekco
addikt

Annak idején Én is úgy voltam, hogy nem akartam várni, mert éreztem, hogy a crt kigyilkolja a szememet. Ezért megvettem a legolcsóbb DVI-s 23-as TN-t (Acer). Azzal, hogy ha majd lesz dellám/elérhetőek lesznek a más panellel szereltek akkor majd váltok egy jóra. Mi a ráknak költsek egy szar TN-re? Ha veszek egy alufelnis leültetett tuning Trabantot attól az még Trabant marad. Vagy akármi, mondhattam volna össztelós tesco gazdaságos kerékpárnak nevezett két kerekű rugós tagokkal tarkított alumínium hulladékot is. Akkor már inkább egy pöpec bringa amin nincs csillapító. Cserébe tudok vele tekerni.
Nem értem mit nem lehet ezen érteni. Minek költseg egy rakás szarra 40pénzt, mikor ugyanazt tudja valami akár 30ért is? Ha meg költeni akarok akkor meg várjak ki, vagy költsek többet ennyi.
Az előbbi cirkuszt magam sem értettem.
Én is várok még. Jó ez a szar míg be nem dölgik, akkor majd kap egy szervizelést megkapja valaki ajándékba, ide meg jön valami már jóval komolyabb IPS csoda.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12917) Tombi válasza BiP (#12914) üzenetére


Tombi
senior tag

Engem az zavar hogy FULL hd alatt, nincs mostanság semmilyen IPS paneles csoda 22-23 colban vmi 1680x1050 felbontású. Sajnos. Jövöre lesz aktuális a monitor vásárlásom kb 2012 május remélem addig lesz alternativa. :U

(#12918) petata válasza benedekco (#12916) üzenetére


petata
őstag

Milyen cirkuszt?

(#12919) benedekco: Ó, hogy azt...bevallom, Én sem :D
Most a legjobb árban a Dell U2412M van :)

(#12917) Tombi: Ilyen volt a Dell 2209wa, csak sajnos már nem kapni :N

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12919) benedekco válasza petata (#12918) üzenetére


benedekco
addikt

Amit FuRiONight rendezett.

más:
Én még várok egy olcsó 1920*1200-as Dell csodára. Hátha lesz valami jövőre.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12920) vond válasza Tombi (#12917) üzenetére


vond
MODERÁTOR

HP-nak elvileg érkezőben van egy 20" 1600x900-as IPS monitora... Ha jól tudom...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12921) petata válasza vond (#12920) üzenetére


petata
őstag

Igen, így igaz :K
Azért hozzáteszem: már elég régen
A kettő középső (ZR2240w és ZR2440w) már elég régóta kapható, de a legkisebb és legnagyobb még nem...

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12922) Tombi válasza vond (#12920) üzenetére


Tombi
senior tag

20"-os 16:9-ben, az nagyon kicsi kisebb, mint egy 19" 4:3-as. Szóval azt vegye meg aki akarja, nekem legalább 22+ jöhet szóba. De lehet, ha nem lesz más veszek 1 gagyi tnt, lehet hogy nativban még mindig jobb lesz, mint ha full hdssal játszanék 1680-ban.

(#12923) Isual válasza petata (#12921) üzenetére


Isual
veterán

kapható a 27-es is, csak minek (U2711 ára felett van még egy picivel)
@vond: azért egy 20"-es 16:9-esnél még én is vennék inkább egy 22-es 2209WA-t, nekem (is) hiányzik

(#12922) Tombi : örömmel olvastam a hsz első felét, aztán mindent elrontottál :((( :D inkább veszek egy gagyi TN-t...na, nekem sebegyere a 20-as IPS, de akkor már inkább az :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12924) petata válasza Isual (#12923) üzenetére


petata
őstag

És tényleg...elnézést :B

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12925) Isual válasza petata (#12924) üzenetére


Isual
veterán

én nem nézem el... ;]

(#12926) Tombi : én szurkolok, aztán hátha tudsz vadászni egy használt 2209wa-t, ha nem hoz több ilyet már a Dell.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12926) Tombi válasza Isual (#12923) üzenetére


Tombi
senior tag

Hát hidd el nem szivesen irtam amit irtam, igen, kemény világot élünk, a gyártóknak szűk réteget képviselnek az igényeim/ink emiatt, most nem is tudok semmit se venni, de remélem fél év mulva változik a helyzet :K

(#12927) petata válasza Isual (#12925) üzenetére


petata
őstag


(Sorry, de ez kihagyhatatlan volt :DDD )

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12928) Skynet258


Skynet258
veterán

Megvettem ezt az LG E2251VR-BN monitort, múltkor kérdeztem róla, de nem jött válasz.
Szóval ha valaki idetévedne majd a jövőben: jó monitor, szép színekkel, ipon teszt szerint már gyárilag is megfelelőek a beállítások. A csomagban van DVI-D kábel, csatlakozók terén sem kell szégyenkeznie, van D-SUB, DVI-D, és HDMI is.
Benq-ról indultam, aztán pár nap net nyálazás után ez lett. Nem bántam meg, ajánlom másnak is. :)

https://geekpulse.hu

(#12929) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

Tudtok jó gamere alkalmas lehetőleg full hd vagy hd monitort linkelni, (és lehetőleg garisat) 20 alatt?

KÖSZI!!!

(#12930) petata válasza drahotab (#12929) üzenetére


petata
őstag

Miért pont FullHD v. HD? Nem jó 1680x1050?
Esetleg ez? Ennyiért nem tűnik rossz vételnek, ráadásul már magam is láttam egy ilyen darabot élőben, nem volt vele semmi probléma :)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12931) tyccon


tyccon
tag

Sziasztok!
Full HD játékokhoz (30K körül) melyiket ajánljátok: LG W2240T-PN vagy Samsung E2220?
Vagy esetleg mást vegyek?
Előre is köszönöm a választ!

(#12932) vond válasza tyccon (#12931) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Benq GL2240 :K

Vagy gyűjtesz még kb. 25-öt és Dell U2312HM... :DDD :P

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12933) tyccon válasza vond (#12932) üzenetére


tyccon
tag

Indok? :)

(#12934) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!
Nem olyan rég vettem egy új LG W2240-es monitort, mert hogy milyen jó lesz az 1080p... Elég kicsi a monitor, így minden baromi kicsi 1080p-ben és marhára megerölteti a szemem. Azt terveztem, hogy le veszem a felbontást, de akár mire állítom, eltorzult pixeles képet kapok, mintha 640*480-ba állítanám kb... Csak az 1920*1080-at fogadja el, próbáltam a Windows-ban és az AMD Control Center-ben is de ugyan úgy rossz. Tud valaki erre megoldást ?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#12935) vond válasza tyccon (#12933) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igazából sokkal több jót olvasni róla, mint az általad említett kijelzőkről... Én gyakorlatilag rossz tapasztalattal nem is nagyon találkoztam... Max. 1-2 pixelhiba, de az meg drágább/jobb monitoroknál is bármikor előfordulhat...

Tesztekben is sorra ajánlott és nagyon jó minősítést kap... Ezért az árért meg főleg...

Jó kontraszt, (panelhez képest) jó színek és betekintési szögek, DVI csati, 15-20 wattos fogyasztás...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12936) zka67 válasza RaZroX (#12934) üzenetére


zka67
őstag

Szemészet vagy közelebb ülsz hozzá.

(#12937) RaZroX válasza zka67 (#12936) üzenetére


RaZroX
addikt

.....
Elhiszed hogy a szemészet nem tudja beállítani a monitorom ? :B

This is the way

(#12938) Skynet258 válasza RaZroX (#12934) üzenetére


Skynet258
veterán

Kompromisszumos megoldás lehet, hogy felveszed a kijelző beállításoknál a betűk méretét (asszem 120% a következő lépcsőfok), a böngészőben meg CTRL+egér görgővel nagyítasz (vagy beállítod itt is, hogy alapból nagyítva legyen minden).
Vagy megszokod, használd 1-2 napig, és lehet már nem is lesz rossz. ;)

https://geekpulse.hu

(#12939) RaZroX válasza Skynet258 (#12938) üzenetére


RaZroX
addikt

Kb egy hónapos a monitor, és az elején még bemagyaráztam magamnak, hogy nem zavar de egyre inkább igen.. Igazából nem értem mert játék közben pl az 1680*1050-es felbontás tökéletesen jelenik meg, Windows-ban pedig ugye elcsúszott sz@r...

Ha nem lehet megoldani, akkor fontolóra veszek egy monitor cserét..

This is the way

(#12940) vond válasza vond (#12935) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bocs... most ugrott be, hogy esetleg a Dell-re kértél indokot... :)

Felteszem nem, de ha mégis, akkor viszont olvass vissza párszáz HSZ-t, s képben leszel... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12941) tyccon válasza vond (#12940) üzenetére


tyccon
tag

Benq-re :)

(#12942) RaZroX


RaZroX
addikt

25k körül milyen LCD monitort tudtok ajánlani ? (lehetőleg 1440*900-as érdekel)

This is the way

(#12943) eszes123


eszes123
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni monitor vásárlásban. :)
A jelenlegi gépet fogom lecserélni a jövő héten. Az új VGA egy MSI R6850 Cyclone eddig. Alapvetően gamer pc lenne, de persze néznék rajta filmeket is.
Most egy 17"-os síkképcsöves Dell CRT-m van.
Hosszútávra tervezek, így az egyik legfontosabb elvárásom a megbízhatóság valamint alacsony fogyasztás (LED-es háttérvilágítás FTW!). 30-40k körül van rá a keret.

(#12944) harry válasza RaZroX (#12939) üzenetére


harry
veterán

Máshol sem szép az, csak nem annyira szembetűnő. Egy LCD monitornak (jellemzően) csak natív felbontásban van szép éles képe, szóval ezzel sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni, marad a betűméret-állítás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12945) Teaway válasza Skynet258 (#12938) üzenetére


Teaway
veterán

Vagy válassza ugyanott az egyéni DPI-t, és kényelmesen egy csúszkán be tudja állítania kívánt méretet.

Nincs itthon csokid??

(#12946) petata válasza eszes123 (#12943) üzenetére


petata
őstag

Most megmerjem kérdezni, hogy nem tudnád-e egy kicsit tágítani a keretet? :D

(#12942) RaZroX: Samsung E1920NW ;)
A felhasználói véleményekre alapozva...

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12947) tyccon válasza petata (#12946) üzenetére


tyccon
tag

Szia! 22" tudsz ajánlani Full HD-ba,30K körül?
Természetesen a kérdés mindenkinek szól. :)

[ Szerkesztve ]

(#12948) petata válasza tyccon (#12947) üzenetére


petata
őstag

Miért?
vond kolléga mostanában ajánlott egy remek monitort a Benq GL2240 személyében...

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12949) eszes123 válasza petata (#12946) üzenetére


eszes123
csendes tag

Mielőtt írtam, visszaolvastam, így nem lep meg ez a kérdés :D

Egyébként azon gondolkozok, hogy a gépet megveszem most, a monitort meg január-február környékén. Így erősebb lenne a gépem, meg a monitorom is jobb lesz :) Szóval a kérdésedre a válasz: rugalmas a keret, ha úgy döntök :D viszont ész nélkül nem akarok 100k-kat az ablakon dobálni. (tehát ha megtudsz győzni, akkor tágítom, de kérlek, akkor kérnék ajánlatot a 30-40k-s keretre is, ha nem gond :) )

Egyébként egy másik topicba épp az után érdeklődöm, hogy ha a monitor vásárlást későbbre teszem, akkor az így felszabadult 30-40k-ból mire érdemes költeni. Szóval a végső döntésem az ottani tanácsoktól is függ. :)

(#12950) petata válasza eszes123 (#12949) üzenetére


petata
őstag

Dönts úgy! :P
Egyébként, ha nem jönne össze az IPS, akkor Benq GL2240 (1 hsz vissza ;] )

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.