Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) B!K0 válasza Egon (#12149) üzenetére


B!K0
csendes tag

60k körül.
Megnéztem a Dell U2312HM. Ennél nem gond a 8ms, online FPS-nél?

[ Szerkesztve ]

(#12152) Egon válasza B!K0 (#12151) üzenetére


Egon
nagyúr

Méretet sem írtál, na nem baj.
Neked is a Dell U2312HM-t javasolnám. IPS panel, jó input lag, és filmre is meglehetősen jó választás.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12153) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Jelenlegi lehetosegem egy LG IPS236V-pn monitor beszerzesere esett, reszletre vennem.
fps jatekra es filmnezesre megfelelo lesz?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#12154) Roba


Roba
tag

Üdv!

Behalt a 19"-os LG crt monitorom. Ajánlásaitoknak megfelelően egy Dell U2312HM monitort néztem ki, amit 60990 Ft-ért tudnék megrendelni egy számtech. boltból.

Egy másik helyen megnéztem egy Dell P2411H Tn paneles monitort, az ára 64990 Ft. Azonban mivel utolsó darab, ezért kb. 61000 Ft-ért elvihetném.

A két monitor kb. egy árban van és tanácsot szeretnék kérni, hogy melyikkel járnék jobban.

Segítsetek, köszönöm. :R

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#12155) vond válasza Roba (#12154) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mindenképpen!!! az első, de sokallom a 61 ezret érte... 55.500-ért már kapható pl. ITT és ITT... Mindkét boltban minőségi áruval, nagy választékkal, hozzáértő és segítőkész szakemberekkel találkozhatsz... ;)

A fennmaradó összegből kijönne akár egy kalibráció is... Nem írtad, hogy mire használnád, de ha pl. fontos a színhűség, akkor ajánlott elvégeztetni...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12156) fpatrik17 válasza Nyugdíjas (#12136) üzenetére


fpatrik17
senior tag

A 22"-23"-os képernyő méreten nem"csunyul" el a 1366 x 768-es felbontás?
Élvezhető viszonylag, vagy menjek lejjebb méretben? Mondjuk ha meg később veszek esetleg asztali gépet, akkor meg jó az ha elbírja a nagyfelbontást...
Na de lényeg a lényeg, a kis netbook 1366 x 768 felbontása szép képet tudna faragni, mondjuk egy sokat emlegetett Dell-re?
Láttam van még 21,5"-osban is ilyen tipusú dell, az milyen lenne?

• Honor Magic5 Pro •

(#12157) vond válasza fpatrik17 (#12156) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És ha mondjuk a 22-23"-es moncsit natív (1920x1080-as) felbontáson használnád? :) Nem feltétlen kell a noti felbontásához igazítani a monitort... (Remélem, nem beszélek hülyeséget... :) )

Persze, ha arról van szó, hogy a FullHD-t már nem hajtja ki a noteszgép mondjuk játékok alatt, akkor kénytelen leszel lejjebb venni... Filmezésnél és általános használatnál meg élvezed az 1920x1080-as felbontást... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12158) Roba válasza vond (#12155) üzenetére


Roba
tag

Legfőképp játékra és filmnézésre kellene. Kalibráció alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#12159) vond válasza Roba (#12158) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor nem feltétlen kell (bár soha nem árt)...

Ez egy műszeres beállítás, ahol a belövik a monitorod színeit, fehéregyensúlyát, fényerejét, stb... És hozzáhangolják a gépedhez (videókártyádhoz) a legtökéletesebb eredmény elérésének érdekében...

Általában 5-6 ezerért végzik el a szakemberek ezt a beállítást... Mindkét ajánlott boltban kérheted plusz szolgáltatásként...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12160) JohnnyX válasza vond (#12159) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Kalibralashoz be kell vinnem az egesz gepet a boltba?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#12161) scr


scr
csendes tag

na sikerült privát helyett egy új postot nyitnom. én is kalibrálással kapcsolatban érdeklődtem volna, akkor kivárom offban a válaszokat egyelőre kérdés nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#12162) fpatrik17 válasza vond (#12157) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Üdv!
Figyu én nagyon nem értek ehhez :)
A natív felbontást azt attól független, hogy a netbook-nak az említett 1366x768 a max felbontása, be lehet lőni még nagyobbra is? Én azt hittem hogy a felbontás az VGA függő x))
Szóval a monitoron akkor lehet nagyobbra is állítani? Mert akkor minden okkéés..
De ez a config pl elbírna nagy felbontáson egy full HD-t?

[link]

Ha bír nagyobb felbontást a monitor ezzel a szerkentyűvel, akkor viszont pl FIFA 12-vel multizni atom zúzáás lenne :)

• Honor Magic5 Pro •

(#12163) petata válasza csdm (#12144) üzenetére


petata
őstag

a hangos kérdésre így hirtelen nem tudok válaszolni...sry... :B

A 2. kérdésre old_artist egyik hsz-éből idéznék:
"Az LG és a Dell között nem is ez a pár ezer a döntő, hanem a Dell jobb és megbízható elektronikája, jobb fényerő eloszlás és minimális panel egyenetlenség, vagyis homogenitása, jobb gradiensei, stb. a mérvadó."

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12164) Isual válasza csdm (#12144) üzenetére


Isual
veterán

Az U2311H-ból szeretnél hangot kifacsarni? :U

@Egon ~#12148-49-50 - szerkesztés? :P

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12165) harry válasza fpatrik17 (#12162) üzenetére


harry
veterán

Mivel különálló megjelenítő (nem klón módban használt), így teljesen független, más felbontást/képfrissítési frekit is be tudsz állítani, avagy mehet mindkettő natívban. Elég gáz lenne, ha nem.
Az, hogy a konfig mit bír, meg a terheléstől (futtatott alkalmazás) függ, fogalmam sincs, melyik játékban tud kihajtani ekkora felbontást értelmesen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12166) vond válasza harry (#12165) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi a megerősítést! ;) Én is hasonlóképpen gondoltam, csak hirtelen - nem is tudom miért - picit elbizonytalanodtam...

fpatrik17: Rákötöd a monitort a laposra, a képernyőbeállításoknál belövöd nativ felbontásra, meg akár elsődleges képernyőnek is beállíthatod, s szépen azon filmezel, netezel, stb... FullHd-ban játszani azon a laposon szerintem nem nagyon fogsz tudni, esetleg régi és/vagy nagyon kis gépigényű játékokkal...

JohnnyX, scr: Ha teheted, vidd be a géped (az a legtutibb)... De ha van a kalibrálást végzőnek a tiédhez hasonló videókártyája, az is jó... Sőt ha ez sem megoldható, és mégis kéred a kalibrálást, akkor is jóval korrektebb képet fogsz viszontlátni a képernyőn, mint a gyári beállításokkal... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12167) intricate


intricate
csendes tag

Hali

Nos baratomnak megjott az ASUS ML239H monitor, de kapasbol gondokkal indult!
Pl, hiaba dugta ra HDMI, vagy DVI HDMI atalakitott kabellel (gyari), nem volt kepe a monitornak "No VGA Signal". De ha D-SUB-on koti ossze, akkor minden okes, a jatekok mentek Full HD- ben szep volt a kepe! Jelen pillanatban 2 kabellel van osszekotve, DVI-HDMI, es D-SUB. A kerdese az lenne, hogy ez normalis e?? 2 kabel kell hozza??
Egyebkent semmi telepitesi infot nem adtak, meg CD-sem volt a dobozban!
Valakinek akinek hasonlo monitora van, apasztalt ilyet...
Illetve a menu elegge maceras a monitornal, nem nagyon erzekeli a touchpanel az erintest, vagy csak nehezen!

Egyebkent megjegyezte, hogy ne az legyen a valasz, hogy mi megmontuk hogy a Dell 2312HM-et vegye :D

Koszi elore is, ha van valakinek vmi erdemleges infoja errol a jelensegrol!

(#12168) Nyugdíjas válasza intricate (#12167) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig mi megmondtuk :P

Jelforrást váltottatok amugy a monitoron? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12169) Teaway válasza intricate (#12167) üzenetére


Teaway
veterán

A Asus ne gyárt(as)son monitort. A Dell se készít videókártyákat:D

Nincs itthon csokid??

(#12170) Isual válasza intricate (#12167) üzenetére


Isual
veterán

Nem birom megállni.... De. ;]

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12171) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

T. Szakértő Urak,

A notebookomhoz szeretnék egy monitort, hogy kicsivel több ablakot tudjak kirakni. Főleg netezésre lenne, meg olvasgatásra. Játék, filmnézés egyáltalán nem szempont hanem inkább csak az, hogy bírjam napi 6-8 órát is nézni.
Használtat csak azért nem vennék mert ha pár óra után úgy érzem, hogy nagyon fárasztja a szemem, akkor a boltba talán még vissza lehet vinni.
Ezt a kettő játszik most nálam a max 22" ~35e kategóriában:

BenQ GL2240M
Samsung S22A300B

ja és U2312HM-t azért nem akarok venni mert nagy és drága :N inkább valami kisebbet és olcsóbbat keresnék.Előre is köszi ha tudtok ajánlani valamit.

[ Szerkesztve ]

(#12172) Isual válasza Chuck Norris (#12171) üzenetére


Isual
veterán

U2311H (alig)használtan? ;) (Ha még nem kelt el... :U )

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12173) petata válasza Teaway (#12169) üzenetére


petata
őstag

ezt is jegyzőkönyvbe kéne venni :DDD
el is mentem... :D

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12174) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni full HD-t, 24 vagy 26 "-osat. Én magam se tudom melyik lenne jobb. 26-ostól félek egy kicsit, hogy túl nagy.:) Egy megbízható és esztétikus darabot akarok, hétköznapi használatra (netezés, filmnézés és játszanék is rajta). Árat azért nem írok, mert nem tudom milyen áron vannak mostanában. Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#12175) Isual válasza rayoliviero (#12174) üzenetére


Isual
veterán

pl Dell U2412M (26"-est ritkán látni, legalábbis minőségi panellel)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12176) rayoliviero válasza Isual (#12175) üzenetére


rayoliviero
veterán

Jó monitor, csak csinálhatták volna szebbre is. A Samuk így kép alapján szebbnek tűnnek, bár gondolom nem olyan megbízható, mint a Dell. Nekem pedig a megbízhatóság a legfontosabb.

(#12177) Isual válasza rayoliviero (#12176) üzenetére


Isual
veterán

yep. no azért meg kell jegyezni, hogy "kép" alapján épp, hogy a (Dell) IPS a szebb :P... nem a kávát meg a hátulját fogod bámulni, hanem a kijelzőjét, ott legyen rendben a történet. az U2412M-ben rendben van! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12178) Chuck Norris válasza Isual (#12172) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Még eladó...
Neked ilyen van? vagyis van személyes tapasztalat, hogy stresszmentes? :)

(#12179) Big M


Big M
tag

Üdv!
Monitor vásárlás előtt felmerült bennem pár kérdés:
1. Érdemes e LED-eset venni, ha a fogyasztás számomra elhanyagolható
2. Kell e HDMI bele, ha igen miért?
3. Melyek azok, amiket 30 körül már kapok, 22-es méretben?

(#12180) Chuck Norris válasza Big M (#12179) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

2. elég ha van benne DVI is
3 BenQ GL2240M Samsung S22A300B, de van U2311H (alig)használtan.

Ugyan ezt kérdeztem én is egy órával ez előtt kb :D

(#12181) rayoliviero válasza Isual (#12177) üzenetére


rayoliviero
veterán

:R

Még annyi, hogy pixelgaranciát érdemes hozzá venni? És kalibráltatni is kell? Vagy nekem hétköznapi felhasználásra fölösleges?

[ Szerkesztve ]

(#12182) Isual válasza Chuck Norris (#12178) üzenetére


Isual
veterán

stresszmentes? ezt nem értem...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12183) Chuck Norris válasza Isual (#12182) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Mármint, hogy a szemedet nem stresszeli-e? :Y
Az aláírásodból idéztem csak, bocsánat ...

(#12184) Isual válasza rayoliviero (#12181) üzenetére


Isual
veterán

Pixelgari ajánlott. A kalibrálás is :K, nem fölösleges, de biztosan vannak emberek, akiknek nincs akkora jelentősége hétköznapi használatra.

(#12183) ytjTRY : Nincs ilyenem (de beajánllak egy klubba, ahol talán tudnak segíteni). A kistesóval volt dolgom (U2211H), az nem bántotta a szememet. De ezzel nem mész ám sokra, hogy engem mi stresszel és mi nem... :U (Szemkímélés szempontjából a mostani NEC-m képét érzem a leglágyabbnak , de ez is szubjektív. :) )
No meg tartsd mindig szemelőtt azt, hogy nincs tökéletes monitor és, ha az ember keres hibákat egy monitorban, akkor előbb-utóbb talál. A baj az, ha úgy talál, hogy nem keres (lásd előző ASUS-os eset.... ;] ) A keretedből én tuti ezt venném. Aranyközépút árban az általad megadott keret és az U2312HM között, s talán a legjobb minőséget kapod a három alternatíva közül... ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12185) rayoliviero válasza Isual (#12184) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz minden segítséget. :R

(#12186) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Hali!

Netre néha pici játékra a 3közül melyiket?

Samsung 943
Benq FP93G
LG Flatron L1942T

15k/db mind a három. Azt venném amelyiknek a legjobb az ár/érték aránya.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#12187) harry válasza Big M (#12179) üzenetére


harry
veterán

- LED: javarészt marketing, egy fénycsöves megvilágítású monitor is tud kb. ilyen alacsony fogyasztást produkálni, más különbség meg nem igazán van - illetve a led-esnél lehetnek homogenitási problémák, esetleg bevilágítás, bár talán már nem annyira jellemző. Más kérdés, hogy manapság legtöbb már led-es.

- HDMI: kb. fölösleges, DVI-on ugyanazt kapod, és általában adnak is hozzá dvi kábelt.

- Elég kicsi a keret, valamilyen egyszerűbb TN paneles monitor lesz, a többiek tudnak adni konkrét típusokat.

Amúgy milyen célra?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12188) Chuck Norris válasza Isual (#12184) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia,

Igazából nem feltétlen hibát akarok keresni csak már jártam én is egyszer pórul monitor szempontjából. Vettem pár éve egy LG W2452V-t, ami annyira kontrasztos, hogy pár óra használat után elkezdek szédülni tőle. Egy hétig tekerkettem kalibráltam a driveren is meg a monitoron is de sehogy sem lett jó, aztán fogtam beraltam az ágyam mellé és mostanában filmet nézek rajta jó messziről arra tökéletes.
Akkor szeritnem a 2311 lesz, legfeljebb kicsit még gyűjtögetek hozzá.
Köszi a választ meg a szakértést :R

(#12189) csdm válasza Isual (#12164) üzenetére


csdm
senior tag

Nem.
HDMi kábelen akarom a képet átvinni, mivel ált. tv-re szokták kötni, ezért a hangot is HDMi-n viszi át. Monitorra most felesleges átvinni a hangot, nekem a külső Jack-es hangszóróimra kéne rávinni.

(#12190) Isual válasza csdm (#12189) üzenetére


Isual
veterán

Valahogy, ha át tudnád vinni a hangot egy megfelelő HDMI-DP kábellel, akkor most a kisebbik Dell Soundbar egész jó áron van.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12191) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Előre is bocsánat a bárgyú kérdések miatt, de elgondolkodtam egy monitor vásárlásán, de fogalmam sincs, hogy milyet vegyek. Eddig szinte mindig laptopon tettem a dolgaimat, de azért néha jobb lenne egy nagy monitor.

Felhasználási cél:
- Office alkalmazások
- Internet
- Film

Keret
- Olyan 30 k-ra gondoltam, de végülis lehet maximum 40 is, de több nemigazán.

Szempontok
- Van egy 4:3-mas arányú 19-ces itthon, de ha már veszünk, akkor talán egy 22-est szeretnék, vagy akár nagyobbat. (Persze ha nem érdemes akkor nem.)
- Jó lenne ha keveset fogyasztana, mert napi 12 órát biztosan menni fog, de talán többet is. Ha jól tudom, akkor ezen a Led-technológia segít.

Van egy jelölt is, de nem tudom, hogy jó-e vagy sem:LG E2360TPN

Előre is köszönök minden tanácsot, segítséget.

Üdv
Gábor

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#12192) vond válasza N.GÁBOR (#12191) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Akkor már inkább BenQ GL2240M (egész jónak mondják)... Mondjuk a legjobban 40k körül egy használt U2311H-val járnál, persze ha egyáltalán játszik egy nem új, de még garanciális monitor...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12193) Isual válasza N.GÁBOR (#12191) üzenetére


Isual
veterán

egy biztos... ezt az LG monitornak látszó tárgyat felejtsd el, még az iPon tesztben is rangon aluli minősítést kapott... :U (hallgass vond-ra)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12194) N.GÁBOR válasza vond (#12192) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nagyon köszönöm, de valamit nem értek!

A belinkelt Dell U2311H nagyon-nagyon tetszik, de,
- jól láttam, hogy ez már IPS paneles?
- és ennek ellenére nem kerül többe újan 50-nél?
- meg állíthatóak a talpai?

Végülis a fogyasztása sem vészes, 33w a 22-esnek meg csak 21 watt.

Köszönöm a segítséget, ez a Dell nagyon profinak tűnik, főleg ezen az áron. Azt hiszem beszélek Kedvesemmel és kitoljuk a keretet.

Esetleg azt nem tudjátok, hogy a Dellre általában és főként erre a modellre érvényes-e a pixel garancia?

Még azt kell majd megnéznem, hogy honnan érdemes megrendelni.

Köszi mindent.

May the force be with you!

(#12195) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Ej, amiket néztem már egyik bolt sem kínálja, még a kisebbik verziót sem. Pedig nagyon jó vételnek tűnik.

May the force be with you!

(#12196) vond válasza N.GÁBOR (#12194) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

U2311H-t újonnan sajnos már nagy valószínűséggel nem fogsz tudni venni... Ellenben használtan, 2-2,5 év garanciával már kicsivel 40 fölött meghirdettek párat... Ha gondolod...

Amúgy jól érzékeled, hogy ez már egy magasabb szint, mind képminőségileg, mind összeszerelésileg... S mindezekhez képest valóban nagyon jó ára van/volt...

Megjegyzem, én is ezt a "kis legendát" nyüstölöm augusztus óta... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12197) N.GÁBOR válasza vond (#12196) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Hát...nagyon köszönöm a tippet. Tényleg rendkívül meggyőző. Egyébként a 8ms válaszidő nem tekinthető lassúnak? Mármint engem nem zavar, hogy nem 2 meg nem 5, de ez filmekhez elegendő?

Lehet, hogy megnézem a használtpiacot, de a 22-est megtaláltam pár helyen újan 50 körül. Ha a méreten kívül ez mindenben azonos a nagyobb testvérével, akkor lehet, hogy ez lesz.

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#12198) Isual válasza N.GÁBOR (#12194) üzenetére


Isual
veterán

U2311H már nem kapható újonnan, helyette van U2312HM ~56k-ért, s valszeg 50k körül hamarosan kapható lesz az U2212HM. Ajánlott boltok a vásárlásra (1;2).

(#12197) N.GÁBOR: "8ms témában" ;)
Az U2211H jó lehet 50k körül! Gyakorlatilag mindenben ugyanaz :K

(#12200) N.GÁBOR : Igen. Sajnos egy hajszálnyival gyengébben teljesít, de a LED, mint marketing ez valószínűleg kompenzálja majd a laikusok körében. (És a talán kevésbé megosztóbb design...bár ez szubjektív ugyebár :U )

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12199) BiP válasza N.GÁBOR (#12195) üzenetére


BiP
nagyúr

Már kifutott a modell sajnos.
Helyette u2312hm van a boltokban, ami már ledes. (minden előnyével és hátrányával együtt).
De a 2311 a jobb. Szerintem.

(#12200) N.GÁBOR válasza Isual (#12198) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Ez az U2312HM az utód akarna lenni?

Előre is köszi a választ.

May the force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.