Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Isual válasza Balajutsu (#11494) üzenetére


Isual
veterán

"8ms témában"
Ne nézelődj, mert ezek manapság a legjobb ár/érték arányú monitorok. CAD-ra meg nem IPS panelest venni (ez az a tulajdonság ~ a panel) elég nagy marhaság, szóval kerüld zetecR (értelmes :U) gondolatait!

(#11499) zetecR : csak éppen az első mondatot nem sikerült értelmezned ~"amit főként tervezéshez" ("Cad-as és végeselemes programokra")

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11502) Balajutsu


Balajutsu
csendes tag

Hali!

Én sajnos nem vagyok hozzáértő, és azért írtam, hogy LED-est szeretnék, mert azt gondoltam ezek újabb technológia, szebb a képük kicsi a fogyasztásuk. Bár élőben látva tényleg gyönyörűnek hatnak. De ha Ti, mint hozzáértők 50-60e körül tudtok jobbat, ami nem LED-es, de van olyan szép a képe az is tök jó, és örülök ha megosztjátok velem.
Nem vagyok otthon a témában, de szívesen veszek minden hasznos információt vásárlás előtt főként.

Köszi!

(#11503) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Na az itt olvasottak alapján megrendeltem egy Dell U2311H-t pixelgaranciával .Remélem már holnap nálam lesz a kicsike.Most egy 19"-os Samsung 943n- van gondolom ahhoz képest szebb lesz . Mivel nem értek hozzá kicsit tartottam a 8ms válaszidőtöl , de bízom az itteni szakikban .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#11504) Balajutsu válasza Isual (#11501) üzenetére


Balajutsu
csendes tag

Aha, így már tisztul a kép. De akkor filmnézés tekintetében is jobb az IPS paneles a látószög miatt, ugye?
Ezt már csak kíváncsiságból: ha az ember csak játékra vesz monitort meg netezésre, akkor milyen monitor ajánlott?

Köszi az eddigi hasznos infókat és linkeket!

(#11505) Isual válasza Balajutsu (#11502) üzenetére


Isual
veterán

Röviden: rosszul gondoltad! :)
Mindazonáltal, nemtom feltűnt-e, de az U2312HM és az U2412M LED háttérvilágítású IPS-es monitorok. Az U2311H hagyományos CCFL-es. De, mint mondtam, itt az IPS panelen van a hangsúly. És ez alapján mondtam azt, amit. A munkádhoz az U2412M talán a legoptimálisabb (1200 sor miatt), de ha szigorúan az 50-60k-s kerethet kéne, hogy ajánljak neked monitort, akkor az az U2311H lenne kalibrálva (jobb helyeken extra szolgáltatásként helyben megoldható a dolog). Munkára szvsz az U2312HM a legkevésbé alkalmas, de nagy baklövést azzal sem követnél el.

(#11504) Balajutsu: Filmezésre is jobb, nem csak a látószög miatt, hanem a színvilága, színhelyessége, színtartása miatt is. Ha megvan rá a keret, akkor csak filmezésre, netezésre, játékra is IPS-t ajánlunk (mivel az említett IPS-es monitorok a leggyorsabbak közé tartoznak, nem rosszabbak egy 4-5ms-os TN-nél, sőt vannak ezeknél lassabb 2ms-os monitorok!). Néha ha nincs meg rá, akkoris ;] 2011-ben 40k fölött szvsz pénzkidobást TN monitort venni, legyen az akármilyen csillivillio LED-es szépség...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11506) Sonja válasza duronx (#11498) üzenetére


Sonja
veterán

Én is kértem, mert már meg is rendeltem a Dell UltraSharp U2312HM monitort! :C Picit félek, hogy túl kicsi lesz az eddig használt 26"-os Samsung LE-26R81B LCD TV (MVA) után, de csak jobb lesz azért egy monitor, mint egy LCD TV monitornak használva. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11507) Isual válasza Sonja (#11506) üzenetére


Isual
veterán

Én egy U2711 (ideiglenes közös) használata után most egy EA231WMi-t nézek és semmi idő alatt hozzászoktam. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11508) zetecR válasza Isual (#11505) üzenetére


zetecR
addikt

Én sem 60-es TN-re gondoltam, de igazatok van, mea culpa.

(#11509) Balajutsu válasza Isual (#11505) üzenetére


Balajutsu
csendes tag

Azt hiszem megkaptam a választ mindenre. :)

Még azt hiszem újra belenézek a pénztárcámba, hátha találok "pluszt" a 24" Dell-hez, de ha nem, akkor a már sok helyen dicsért U2311H lesz a választás. Amúgy nem voltam se Samsung se LG párti, otthon szüleimnél is egy 8 éves 19"CRT Dell monitor van, ami még mindig nagyon szép képet ad, csak szeretek bizonyosságot szerezni a dolgokról, és bizony meg vagyok győzve, aminek örülök. :D

Egyenlőre köszi mégegyszer a válaszokat!

(#11510) Isual válasza Balajutsu (#11509) üzenetére


Isual
veterán

Egész nyugodtan nézz bele a pénztárcádba, de minden jóindulatom ellenére azt kell, hogy mondjam, hogy szerintem nem éri meg a +20k-t az U2412M...Főleg, hogy 1,5 hónapja a szerencsések ég 65k-ért vették. Persze majd látod, de az U2311H+kalibráció pont passzol a 60-as keretedbe, s ár/érték arányban is nagyon rendben van. :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11511) Balajutsu válasza Isual (#11510) üzenetére


Balajutsu
csendes tag

Az tényleg elég elszomorító hogy azóta 10k-t ugrott az ára.
Végül is 1" nem" , emiatt lehet nem veszek ennyivel drágábban valóban. :)
Amúgy a kalibrálás mit takar, mert ha írod gondolom szükséges vagy fontos, és otthon csak hozzáértők progival tudják?

(#11512) Isual válasza Balajutsu (#11511) üzenetére


Isual
veterán

nagy vonalakban ezt
Mint említettem profi üzletekben (1; 2) extra szolgáltatásként (plusz pénzért) helyben megcsinálják neked, s így már egy biztosan tökéletesen színhelyes monitort vihetsz haza. Grafikai munkához azért mindenképpen jól jönne, ajánlott.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11513) vvega30 válasza jozefgucci1 (#11503) üzenetére


vvega30
senior tag

Ne parázz, napokig csak ámulni fogsz:)

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#11514) Sonja válasza Isual (#11507) üzenetére


Sonja
veterán

Remélem én is így leszek. :K :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11515) Balajutsu válasza Isual (#11512) üzenetére


Balajutsu
csendes tag

Köszi a linket a boltokhoz. A kalibrálást és pixelgaranciát is mindenképpen kérni fogom.
Most már nincs sok hátra. :)

(#11516) Neurotoxin válasza VBalu987 (#11489) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A 2. ponthoz szeretnék hozzászólni: szerinted mi okozza a tearinget?A videokártya vagy a monitor hibája lehet? Egy barátomnál is láttam már ilyet egy 150+-os Sony fullHD tvn, 1080(p)?-s videónál notebookról hajtva. Arra gyanakodom, hogy a gép/videókártya sebessége lehet a ludas.

Másnak van tippje mi okozhatja a tearing-et?Ebben a videóban is 4:15nél kezdődő filmnél mintha látnék ilyet.[link] Majd mondanak rá valamit az okosak :)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#11517) Dark Archon válasza Sonja (#11491) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ez nem LG vagy Samsung, hogy 72 órás pixelhiba-gari automatikusan járjon rá, ha nem akarsz utazgatni, akkor bizony érdemes kifizetni a 3eFt-t és garantáltan pixelhiba-mentes monitort kapsz.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11518) Neurotoxin válasza Dark Archon (#11517) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Tőled és a többi u2312hm tulajtól szeretném megkérdezni, hogy milyen a megvilágítás erőssége 0 fényerőre állítva a monitort?Ha valaki letudná nekem fényképezni, megköszönném!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#11519) veze


veze
őstag

erről mi a véleményetek?
A dell U2410 annyira drága lett :(
16:10-et szeretnék és nem baj ha van olyan, mint a dell2311
nem igazan találok semmi alternativát 2311-et meg nem szeretnék..

[ Szerkesztve ]

(#11520) Isual válasza veze (#11519) üzenetére


Isual
veterán

U2412M? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11521) justaview válasza Neurotoxin (#11518) üzenetére


justaview
őstag

Ez a többi beállítástól is függ, de nekem R=100, G=100, B=100, Kontraszt= 80-tól 100-ig (bárhova állítva), és Fényerő=0, valamint D65 színhőmérséklet mellett sikerült 100cd/m2-ig lemennem. Ezen túl már csak az RGB csatornák 100 alá, és/vagy a kontraszt 75-80 alá vételével tudtam a fényerőt tovább csökkenteni. Ez utóbbival persze már a kontraszt is csökken.

(#11522) Isual válasza justaview (#11521) üzenetére


Isual
veterán

80-as kontrasztot használsz? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11523) justaview válasza Isual (#11522) üzenetére


justaview
őstag

Most gyári 75-ös értéken áll, de ez már egy U2311H, aminek mások a paraméterei.
Túlzásnak tartod? Tied mennyivel megy?

Az U2312HM-nél sok különböző beállítást próbáltam ki, ebből az egyik az volt, amit leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#11524) Isual válasza justaview (#11523) üzenetére


Isual
veterán

Nem, tanácsos a gyári értéken hagyni. Felfelé nem szerencsés hozzányúlni, lefelé meg akkor szoktak ugyebár, amikor már csak így tudják a fényerőt csökkenteni.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11525) justaview válasza Isual (#11524) üzenetére


justaview
őstag

A felfelé mozdulás kontrasztban mit okoz, hogy nem szerencsés minősítést adtál neki?

(#11526) Nyugdíjas válasza justaview (#11525) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Általában csak digitálisan "szimulálják" a monitorok, főleg az olcsóbbak. Hozzányúlkál az RGB csatornákhoz, Brightnesshez, satöbbi.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11527) justaview válasza Nyugdíjas (#11526) üzenetére


justaview
őstag

Nem semmi. U2311H-ra is igaz ez?

(#11528) Isual válasza justaview (#11525) üzenetére


Isual
veterán

Lényegében csak azt éred el, hogy egyre inkább egybeolvadnak majd a világosabb részek, egyre több világos részlet "olvad bele" a fehérbe.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11529) justaview válasza Isual (#11528) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm a tanácsot. :)

(#11530) Neurotoxin válasza justaview (#11521) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Az u2311h 85 cd/m2 és u2312hm 114 cd/m2 minimális fényereje között valóban ennyi lenne a különbség a W-led megvilágítás miatt?Ez a 29 pontnyi eltérés szemmel észrevehető?Mekkora fényerőn érdemes használni ezeket a monitorokat?Nem szeretném kicsapatni a szememet :)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#11531) Isual válasza Neurotoxin (#11530) üzenetére


Isual
veterán

Ez darabfüggő. Nem lehet/szabad egy teszt alapján általánosítani. Mindkét monitor maximális fényereje jellemzően 300cd/m2. Ehhez képest van olyan darab, ami max 250-et tud és 40-60-80-ra le lehet szabályozni (0-ás Br.) és van ami 350-et (lsd U2312HM tftcentralos tesztje) és csak 100cd/m2 környékére szabályozható le. Egyébként bőven látható ez a 30 candellás különbség. Nappali használatra 120(-140)cd/m2 a javallott, bár erős napfényben ez kevés, "borús" időben meg kicsit sok, este azért olyan 100-ra vagy alá érdemes levenni, meg úgyis leveszi az ember mert érzi, hogy estére már a 120cd/m2 is sok. Nagyjából így áll a dolog. :)

(Mondjuk az érdekes, hogy az U2412M max fényereje a tftcentralos tesztben 340cd/m2 és mégis ~50cd/m2-re le tudták szabályozni, szóval azért ez a fényerő szabályozó elektronikán is múlik, ami lehetséges, hogy az U2312HM-nél bénább, de mondom 1 tesztből nem szabad általánosítani, majd jön Nyugdíjas és megmondja, hogy hányas Br. értékekre kalibrálja az U2412M/U2312HM-eket. És akkor talán kiderül a turpisság... :U )

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11532) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

#11516os hozzászólásom kérdésére tud válaszolni valaki?Mi okozhatja a tearing-et? :F

Isual:köszönöm a választ :K

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#11533) Nyugdíjas válasza Isual (#11531) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De jön ám... :D

Nem mértem még jellemző minimumot egyiken sem,de szemmel láthatóan sokkal-sokkal jobban levehető a 2412M. Simán aztmondom hogy megvan átlagban az az 50cd/m2 minimumon.:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11534) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Sziasztok!
Monitorvásárláson gondolkozok és tanácstalan vagyok.
Az eddig általam kinézett monitorok:
ASUS VW228N
LG W2240T-PN

A kérdésem egyrészt, hogy olvastam jót is rosszat is az asus-ról, tényleg gyengébbek ezek a monitorok és ha igen akkor milyen téren?
A fent említettek közül az asus-t venném szívesebben bár nem tudom mennyivel jelent többet a TN paneles LED kijelző, amely az LG-nél nincs.

- http://pazsitz.hu -

(#11535) Sonja


Sonja
veterán

Megjött a Dell U2312HM! :C Uhh, de fura. :B Olyan picik a betűk, meg olyan nagy a fényereje, mint az eddig használt LCD-nek, ha nem vettem le róla a háttérvilágítást, meg a fényerőt! :D Ez mindig ilyen fényes lesz? :F Az LCD TV-nél legalább ki tudtam kapcsolni a háttérvilágítást, meg jól le tudtam venni a fényerőt.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11536) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Na megjött a Dell U2311H végre .Pixelgaranciával és kalibrálás nélkül kértem .Nagyon jó igényes darab viszont a szinektől nem dobtam hanyatt magam. nekem nem elég élénkek a színek valahogy a betük is olyan fakók .Állítgattam már rajta pár dolgot , de gondoltam hátha van valakinek vmi jó beállítási értéke rá . Azt megköszönném hátha az segít rajta .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#11537) Nyugdíjas válasza Sonja (#11535) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ha nem vettem le róla a háttérvilágítást, meg a fényerőt
Pontosan mire gondolsz? Ez a kettő nagyjából egy dolog.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11538) Sonja válasza Nyugdíjas (#11537) üzenetére


Sonja
veterán

Az LCD TV-mnél nem volt ugyan az! Külön pont volt a háttérvilágításra, és külön egy fényerőre. ha levettem a háttérvilágítást 0-ra, akkor is volt még fény, de már kevesebb. A fényerőt meg levettem 55-re, ekkor már egész elfogadható volt a fényerősség, de nem voltak valami szépek a színek. Szóval amikor játszottam, akkor a fényerőt hagytam 55-ös értéken, és a háttérfényt vettem fel 5-6 körülire (9-es skála volt). Nem tudom ez hogy működött, de csak így volt jó, mert máskülönben elkezdett fájni a fejem. Sajna már itt is kezd. :( Hozzá kellene (muszáj?!) ehhez szoknom? Most 50-re vettem le a monitoron a fényerőt, de a kontraszthoz nem nyúltam, az maradt 75.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11539) vond válasza Sonja (#11538) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az 50-es fényerő nagyon sok! Lődd be nappal 20-30 körülire, estére meg 10-15 alá, akár 0-ra... az lesz az igazi... A kontrasztot meg hagyd 75-ön... ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11540) Nyugdíjas válasza Sonja (#11538) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van egy pimasz kérdésem.... :D Ugye magyar nyelvű OSD-vel használtad a tévét? Csak mert akkor szólok, hogy sikerült nekik a Contrast, és Brightness szavakat Fényerőnek, és Háttérvilágításnak forditani. Inenntől kezdve szerintem nincsen nagyon miről beszélnünk...
Az én tévémben is hasonlómarhaságok voltak, amint megláttam őket, az írmagját is kiirtottam a magyar nyelvnek az egészből.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11541) Sonja válasza Nyugdíjas (#11540) üzenetére


Sonja
veterán

Nem, nem. :) Külön menűpont volt! Contrast, Brightness, Sharpness, Colour, Tint, Colour Tone, Backlight! Ezek a menűpontok voltak a Pictures menűben. Ebből a Backlight-ot vettem le 0-ra, majd a Brightness-t 55-re és akkor volt jó. Játékra meg a Backlight-ot állítottam 5/6-ra, mert csak úgy volt "normális" szín. :K

(#11539) vond: Köszi! :R 20-on használom most, még elfogadható, de fehér háttérnél még így is elég világos. Cserébe normálisak a színek, nem úgy mint eddig. :DDD Szóval, majd csak megszokom. Remélem. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11542) Isual válasza Sonja (#11541) üzenetére


Isual
veterán

lényegtelen, hallgass vond-ra és azonnal nyomd 20-30 körülire a Br-t! ;)
időközben tárgytalan lett :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11543) Nyugdíjas válasza Sonja (#11541) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

na akkor megvan a megoldás:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11544) vond válasza Sonja (#11541) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szívesen! ;)

Még annyit, hogy este nehogy sötét szobában bámuld a monitort! Egy-két szolid, szórt fényt helyezz el a monitor mellett, mögött, hogy ne legyen nagy a kontraszt a környezet és a világító képernyő között... ;)

Egy, a monitor mögötti falra irányított akármilyen (kis fogyasztású) izzó általában tökéletes a célra... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11545) Dark Archon válasza Neurotoxin (#11518) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát ezt egy profi fotós profi géppel talán valósághűen tudná neked lefényképezni, mivel nem kicsit függ a környezet megvilágításától, a képernyőn levő tartalomtól, záridőtől, ISO értéktől, fehéregyensúlytól, meg még egy rakás értéktől. Ezen túlmenően amin nézed a képet, attól a monitortól is függ. Ennek ellenére az SX130-ammal azért bele mertem vágni 1/50s záridővel, ISO400-on. A gép állványon volt, tehát tök ugyanazt fényképezte.

U2312MH fényerő 0
U2312MH fényerő 100

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11546) vond válasza Dark Archon (#11545) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Teljesen jók ezek a képek! ;)
A monitor mögötti területen látszik, hogy abszolút rendben vannak a beállítások...

No és persze az is látszik, hogy 100-as fényerőnél - amellett, hogy ilyen használat mellett pár nap múlva mehetsz a szemészetre - már csúnyán be is égnek a világos területek a képen...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11547) Dark Archon válasza Isual (#11531) üzenetére


Dark Archon
addikt

Na, ez a kalibrálás engem is érdekelne, mert tegnap 1,5 óra játék után 75-ös fényerőn úgy megfájdult a fejem, mint a k***a élet. Mondjuk amúgy is fejfájós vagyok, tehát nem lepett meg, de akkor lehet ezért is.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11548) Isual válasza Dark Archon (#11547) üzenetére


Isual
veterán

75-ös fényerőn???
Csoda, hogy élsz! :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11549) Dark Archon válasza Isual (#11548) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, oké :-D Így volt alapból. Most levettem 35-re.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11550) Isual válasza Dark Archon (#11549) üzenetére


Isual
veterán

25-re is mehetsz bátran, este meg akár 10 környékére vagy alá ;)
Majd érzed mostmár, de 50 főlé csak durva napsütésben indokolt annak a monitornak a fényerejét felvinni, nappali használatra 20-30 körüli érték a jó, este meg még az alatti.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.