Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106901) xEon1337 válasza capulet75 (#106899) üzenetére


xEon1337
őstag

Tegnap mondjuk CS:GO-ztam, ott belőttem max_fps 237-re (G-Sync miatt, V-Sync OFF mellett), amit 95%-ban tart is.

(#106900) FSA: Régebbi monitorjaimnál (BenQ XL2411Z, Asus MG248Q) erősen láttam az Extreme mód káros hatását, de itt tényleg olyan, mintha nem változna semmi, sem negatív, sem pozitív irányba. Azért a komolyabb tesztekre kíváncsi leszek.

"Less but better" - Dieter Rams

(#106902) HSM válasza pinnacle (#106881) üzenetére


HSM
félisten

Saját tapasztalatom nincs VA monitorral, de telefonon semmivel nem tűnik rosszabbnak a betűk feketéje használhatóság szempontjából IPS-en, mint egy hasonló paraméterekkel rendelkező AMOLED-en. A VA-nak pedig azért nem annyival jobb a feketéje. Ahol a VA jobb feketéje szvsz számít az sötét árnyalatokkal való szín kritikus munka (pl. fotószerkesztés) és filmezésnél szintén a sötét jelenetek, és leginkább magasabb fényerőn. Ezeket is lehet persze egy jobb IPS-en, csak ott azért nem annyira jó, hogy több fény "szökik el" a feketéből.

(#106903) capulet75 válasza AxBattler (#106898) üzenetére


capulet75
addikt

Mi az a HDR Ready?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#106904) l.skywalker válasza capulet75 (#106903) üzenetére


l.skywalker
félisten

Új standard. Felbontás és HDR egyben :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#106905) AxBattler válasza capulet75 (#106903) üzenetére


AxBattler
félisten

Az egy plecsni. ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106906) capulet75


capulet75
addikt

Oké, de ez most olyan mint a HD Ready? Ami igazából marketing bullshit, mert csak 720p volt? Mert a HDR mellé megadnak értékeket, 400, 600, 1000, ect... Azt olvastam h a 400 a leaofax, az nem jó semmire, a 600 már ok. De mi a Ready?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#106907) Komplikato válasza capulet75 (#106903) üzenetére


Komplikato
veterán

Vagy az, hogy 300-as fényerővel nyögve nyelve tud HDR400-at (de minek?) vagy ami új, menő mostani gamer monitorokban az elektronika átalakítja a képet, mint HA tudna HDR-t. Ennek értelmét az összes szakmai oldalon megkérdőjelezték, csak jelzem van ilyen monitor, tehát bekapcsolható a HDR mód rajta, rá is küldhető a tartalom, de amúgy NEM tud HDR-t. :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#106908) szanci


szanci
csendes tag

Sziasztok,

Videószerkesztéshez néztem ki egy monitort, melyhez véleményeket szeretnék tőletek. :)
Ez egy BenQ PD3200U típusú 4k-s IPS. [link]
Alapvetően 4K-s videó szerkesztéshez kellene hasonló tudásban és árkategóriában.
Másodsorban Photoshop-hoz is kellene, fotók szerkesztéséhez, szinhűséggel.
Fontos nekem a "lefedettség". Nem játékra használnám, max. filmnézésre.
Ez 100%-os Rec.709 és sRGB színtér-lefedettségű ami szuper, de sajnos az Adobe lefedettség már csak 73%, bár gondolom ez sokat nem számít :F
Szóval "spéci" kis monitor kellene (min 32"-os) ebben a 200-250e-es árkategóriában.
Néztem még Eizo Coloredge CS2420-at is de ez "csak" FullHD-s ebben az árban, viszont ez tuti jobb a szinhűségben szerintem, hisz mégis csak Eizo.
Örülnék hozzáértő kommentnek, vagy ha valaki hasonló tevékenységhez használ monitort, nekik melyik típus vált be. Köszönettel ;)

(#106909) KAMELOT válasza szanci (#106908) üzenetére


KAMELOT
titán

PD3200U tökéletes lesz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#106910) Beast007


Beast007
aktív tag

Szaisztok!
Az alábbi két monitor közül melyiket érdemesebb megvenni csak játékra?
1. AOC Agon AG352UCG6 Black Edition
2. Alienware AW3418DW

(#106911) pinnacle válasza HSM (#106902) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#106912) szanci válasza KAMELOT (#106909) üzenetére


szanci
csendes tag

Sok monitort csekkoltam a neten (YT, cikkek, tesztek, leírások) és én is erre jutottam, Köszönöm :)
Persze egy 20e.ft-os monitorral is lehet videót szerkeszteni stb.. de gondolom adott volt a posztom, hogy nem alap szinten csinálom, csinálnám, amit. :R

(#106913) KAMELOT válasza szanci (#106912) üzenetére


KAMELOT
titán

Meg ha nem akarod a szemed elronrtani :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#106914) Peratta


Peratta
csendes tag

Sziasztok!
Ma megjött a Acer Nitro VG240YP monitorom.
Honnan tudom leszedni hozzá a win10 drivert? Sehol nem találom.

(#106915) xEon1337 válasza Peratta (#106914) üzenetére


xEon1337
őstag

Minek hozzá driver? :F

"Less but better" - Dieter Rams

(#106916) HSM válasza capulet75 (#106906) üzenetére


HSM
félisten

"Azt olvastam h a 400 a leaofax, az nem jó semmire"
Igen, szeretik széttrollkodni azt a szabvány. Pedig hasznos, hiszen jópár, igaz, nem túlzottan szigorú feltételnek bizony meg kell felelni, hogy megkaphasd [link] . Az elvárásokat hozzá kell igazítani azért itt az árhoz, ez tény, nyilván aki egy 10X annyiba kerülő HDR1000-es szint minőségét várja, az csalódni fog. Ugyanakkor egy alapszintű tudást ez már garantál. Nekem is csak HDR400-as az Acer VG271UP-om, és bár nem HDR módban használom, a HDR400-as plecsnihez tartozó tulajdonságai sima SDR módjában is igen hasznosak. :K

(#106917) viny


viny
tag

Sziasztok!

60-75k környékén milyen monitort ajánlanátok?
Munkára (Intellij, terminálok tönkelge, ...), net, filmezés (max fullHD). Játék nem lesz. A lényeg, hogy lehetőleg ne folyjon ki a felhasználó szeme 8h+ óra után.
HDMI, és lehetőleg a jó öreg DSUB, ennyi a kritérium.

Méretet szándékosan nem írtam, 24" és afelett bármi jó lenne. Van most valami bestbuy?

Never underestimate the power of a sick mind!

(#106918) Peratta válasza xEon1337 (#106915) üzenetére


Peratta
csendes tag

Most üzemelem be a monitort és a színprofilt szeretném betölteni amit kaptam a monitorhoz. Az Oázistól vettem és ők írják az útmutatóban, hogy:
"Mielőtt nekiállunk, érdemes figyelembe venni, hogy bár jó, ha van a monitorunkhoz driver telepítve (tehát az Eszközkezelőben nem "Plug and Play" eszközként látszik), fontos, hogy csak a driver, tehát a .inf file legyen telepítve, mivel a monitorokhoz adott gyári lemezek gyakran feltesznek saját színprofilokat is, amikkel később meggyűlhet a bajunk, ha szeretnénk a saját profilunkat használni. Így a lemezek tartalmának installerrel való komplett telepítését lehetőség szerint kerüljük."

(#106919) schawo válasza Peratta (#106918) üzenetére


schawo
titán

Nem kell a driver. De ráadásul a szövegben is az van írva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#106920) Peratta válasza schawo (#106919) üzenetére


Peratta
csendes tag

Ez Te hol látod? :) Ezt írja:
(tehát az Eszközkezelőben nem "Plug and Play" eszközként látszik)
Nekem "Plug and Play" eszközként látszik.

(#106921) HSM válasza Peratta (#106914) üzenetére


HSM
félisten

(#106922) R.A.P 91 válasza R.A.P 91 (#106565) üzenetére


R.A.P 91
csendes tag

Szerencsére végül úgy alakult, hogy Alzàhoz beérkezett az előrendelésem az AOC 24g2u, és holnap fogom àtvenni. Az lenne a kérdésem hogyan vagy mi módon tudom letesztelni a monitort hogy minden rendben van-e vele? Pl ips glow, vagy backlight bleed? Esetleg kalibrálással kapcsolatban mik a tanàcsok?

(#106923) Peratta válasza HSM (#106921) üzenetére


Peratta
csendes tag

Köszi, ezt megtaláltam én is. Viszont ezt valamiért nem szereti. Lehet azért mert ez VG240Y driver, a monitorom meg VG240YP.
És úgy látom, hogy amíg nincs meg a monitor driver addig a képfrissítést sem tudom felvenni 144Hz-re.

(#106924) HSM válasza Peratta (#106923) üzenetére


HSM
félisten

Ez elvileg ez, a P nincs benne a "hivatalos" típusban. ;)

(#106925) Peratta


Peratta
csendes tag

Mindegy, el is engedem ezt a driver dolgot, csak azt hittem, hogy ezért nem megy a 144Hz, de nem, mert láttam youtube-n hogy másnak megy a 144Hz Generic pnp monitor driverrel.
De akkor nekem miért nem?

- Valami beállítás még hiányzik?
- HDMI 2.0b kábelen nem megy?
- Kevés hozzá a vga kártya (HD7790)?

(#106926) Cyberbeni válasza viny (#106917) üzenetére


Cyberbeni
addikt

LG-nek a 29"-os (ugyanolyan magas, mint a 24", de szélesebb), 21:9-es monitorjai szerintem a legjobbak ebben az árban arra, amit leírtál. Ugye a legtöbb film 21:9, meg ezt kényelmesebben fel lehet osztani úgy, hogy több ablak van egymás mellett. (Nekem pl Xcode+iOS szimulátor meg Terminal+VSCode van 21:9-es monitoron egymás mellett egy-egy desktopon)

Ár alapján 29WK500 meg 29WK600, ami jó lehet. Szerintem DSUB egyiken sincs. Nekem 29UM58 volt, amit egy fél éve cseréltem egy 34"-os Samsungra.

(#106927) KAMELOT válasza Peratta (#106925) üzenetére


KAMELOT
titán

7790-el akarsz 144fps?! :DDD
Vegyél egy rendes vgat majd utána fog menni minden. Ja és DP-DP kábelt is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#106928) AxBattler válasza Komplikato (#106907) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel 300nit a max. fényereje, ezért csak egy hangzatos plecsni a HDR, gyk. parasztvakítás.
Amúgy 127% sRGB színteret tud, azaz alapból elég telített színekkel fog érkezni, szóval HDR nélkül is pofás képe lesz.

Remélem cserébe most már nem fognak 200k HUF-ba kerülni ezek a modellek, mint anno a Z301C(T).

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106929) Peratta válasza KAMELOT (#106927) üzenetére


Peratta
csendes tag

Azzal tisztában vagyok, hogy ezzel a kártyával nem fogok 144fps-el játszani, nem is akarok.
Én a windowsban szeretném beállítani a 144Hz-et és úgy használni a monitort.

(#106930) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek.
Most keresek monitorokat, sajnos pont rosszkor, elég kicsi a választék a járvány miatt. Az otthonról dolgozók felvásároltak egy tonnát monitorokból. Pl nálunk a cég is a járvány kitörésekor vett 80 darab 22-es monitort az otthonról dolgozók miatt.
Monitort keresek itthonra, sose volt még ips-em eddig csak TN, de annyi jót ovlastam az IPS-ről hogy megjött a kedvem. Legjobban egy 27-es wqhd felbontású monitort vennék. Nem vagyok eleresztve annyira most anyagilag, szóval ebből csak TN-est tudnék megengedni magamnak, de nem találtam ilyet a boltok polcain, amazonról meg nem rendelek csak ha nagyon muszáj. Amit kinéztem a helyi Curry's-ből (Angliában élek), az egy ASUS BE249QLBH lenne. A kérdés, hogy ezek mennyire megbízható darabok?
Elvárásaimnak megfelelne. FHD 24", állítható magassággal, azt mondja "flicker free" szóval gondolom nem fog vibrálni a képernyő, gondolom ez alatt azt értik, hogy nem PWM-es, ezt jól értem. Némely ledes cucctól jojózni kezd a szemem. HDMI-n kapja a jelet. Egyéb elvárás kb nem lenne. Excel, word, netezés, filmezés nem, minimál játék (Rocksmith szal kb nem is vehető annak). Szóval ebben meg lehet bízni?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#106931) HSM válasza Peratta (#106925) üzenetére


HSM
félisten

Nem mindegy, milyen aza HDMI kábel. Illetve monitor oldalon is lehetnek korlátok, melyik bemenetén mit tud, illetve a VGA is melyik kimenetén mit tud. Pl. az én laptopom HDMI-n csak 60Hz-en tudja hajtani WQHD-n a monitorom, DP-on meg röhögve megy a 144Hz. Báőr FHD-n elvileg 75Hz-ig kb. mindennel mennie kellene.

(#106927) KAMELOT: Egy Intel HD 520 IGP is meghajt 144Hz-en egy WQHD-t is, és mellé még egy 1280*1024-es másodikat 60-on... Ennek a problémának ebben a formában semmi köze a VGA-hoz.

(#106928) AxBattler: A dinamikatartománynak nem sok köze van a maximális fényerőhöz. :N 300 nit elég sok mindenre elég, főleg, ha nem fényes nappal akarod kiégetni a szemed.
Ami az elérhetőbb árú paneleket hátráltatja, az sokkal inkább a limitált kontraszt. Hiába rántom fel 300nitre a HDR400-as IPS-em (Acer VG271UP), ha mellé kiszürkül ilyenkor a fekete, de legalább már a fehér is vakít.... :DDD Pedig ennek elég korrekt, 1150:1-hez a kalibrált kontrasztja. Egy gyengébb panelnél még kisebb az elérhető, valódi dinamika tartomány, akár HDR-nek nevezzük, akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#106932) AxBattler válasza HSM (#106931) üzenetére


AxBattler
félisten

A kontraszt is számít, nyilván, viszont akkor miért van az, hogy az igazi HDR-hez 1000 nit kell? :F

Illetve itt jön az, hogy a HDR inkább házimozihoz passzol, ott nem gond a feltekert fényerő, ha 3-4 méterről filmezel. Asztali monitornál szerintem inkább a HDR nélküli, alap képminőség számít: ha itt akar valaki feltűnő színvilágot, az vegyen 125% sRGB színterű képernyőt, és ne a (kétes) plecsnikre utazzon!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106933) viny válasza Cyberbeni (#106926) üzenetére


viny
tag

Big THX! :R

Never underestimate the power of a sick mind!

(#106934) Komplikato válasza AxBattler (#106932) üzenetére


Komplikato
veterán

"A kontraszt is számít, nyilván, viszont akkor miért van az, hogy az igazi HDR-hez 1000 nit kell?"
És ha utánaolvasol, akkor eredetileg 3000 nit-et akartak szabványnak. De igen, 1000 nit esetén lehet látsz is belőle valamit.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#106935) HSM válasza AxBattler (#106932) üzenetére


HSM
félisten

Definiáld: "igazi HDR". :N

Én 3-4 méterről is tökéletesen látom, hogy az IPS feketéje főleg feltekert fényerőn ( :Y ) meg sem közelíti pl. egy OLED szintjét (nyilván), és LEGINKÁBB filmezésnél tud számomra zavaró lenni, bármi másnál leginkább semennyire.

"ne a (kétes) plecsnikre utazzon"
Ebben egyébként teljes mértékben egyetértünk. Aki biztosra akar menni, nézzen utána alaposan. :K Én csak azt akartam mondani, hogy szvsz nem a plecsnit érdemes szidni, hanem érdemes mögé nézni, mit takar, illetve más paramétereit is nézni. Alapvetően már a HDR400 is jó dolgokat követel meg, pl. kizárja a natív 6 bites gagyi paneleket (natív 8bit a minimum), megkövetel egy masszív legalább 400nites csúcs fényerőt, tehát 300-at simán tudni fog a panel, valamint sRGB feletti színteret is, tehát azért olyan nagyon bántóan gagyi HDR400-as plecsnis monitort a nagy számú és hangos hőbörgők ellenére sem fogsz találni. :N
Itt egyébként az a nagyon mókás, hogy beszélünk itt HDR-ről meg SDR-ről, de pl. a HDR400-as VG271UP-om is vidáman tudom emelt színtérrel akár 10 biten is hajtani HDR mód és opció nélkül is. :DDD Szóval azért itt nem olyan élesek a határok. De van fordított példám is, az OnePlus 3-as AMOLED telefonom, hivatalosan nem HDR-es, mégis élményre bőven az, tökéletes fekete, hibátlan DCI-P3 fedés és frankó folyamatos árnyalás. Szóval ennyit a plecsnikről, és az "igazi" HDR-ről.

(#106934) Komplikato: A kérdés csak az, ugyan minek annyi... Lehet, velem van a baj, de maxra még a 3-400nites monitorom sem szívesen tekerem. :N
Nyilván, nem szabadtéren, tűző napsütésben használom, de szerintem nem is ez a rendeltetésszerű felhasználása egy beltéri monitornak.
A nagy dinamikatartománynak egyébként nem feltétele a brutális magas fényerő. Ha a sötét árnyalatokat kellően finoman tudja szabályozni az adott megjelenítő, akkor sokkal kevesebből is kihozható. Lásd pl. OLED kijelzők, amiknél már elég durva látványt kapsz, pedig nagyon kevés tud érdemben 5-600nites peak, és 3-400 konstans fölé menni. :N

[ Szerkesztve ]

(#106936) Webhun


Webhun
tag

Sziasztok,

Pár hónapja asztali gépes topicban kértem segítséget egy konfig összerakásában. Akkori keret miatt VGA-t és monitort még nem tudtam cserélni. Mostanra a monitoron behalt pár pixel és sajnos a sötétebb színeknél a monitor jobb oldalán megjelent egy függőleges irányú csík. Elég szembetűnő, ezért szeretnék Monitort és videokártyát is upgradelni.

Amire használnám a gépet: Kompetitív FPS játékok (EFT, PUBG, CS:GO), magas képfrissítésen, alacsony válaszidővel történő futtatása, minőségi színek és összkép mellett. 144 Hz, 1ms, IPS preferált. VGA-k közül 2070 superrel szemezgettem. Ez kihajtana egy 1440p monitort is? Vagy tegyek le róla és maradjak 1080p-nél? Mekkora átmérőjű monitort ajánlanátok? Ahogy olvasgattam gamingre nem ajánlott 27"-nál nagyobb.

Keret VGA+Monitorra együtt maximum 350e Ft.
Jelenlegi konfig:
Monitor: Dell U2312HM
Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX
VGA: MSI GTX 1060 GAMING X 6GB
CPU: AMD Ryzen 7 3700x
RAM: G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT
Ház: ZalmanZ9 NEO Black
SSD 1: Samsung 860 EVO 500GB
SSD 2: Samsung 850 EVO 500GB
HDD: WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB
PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold
Hangkártya: CREATIVE Sound Blaster Z

Üdv,
Webhun

(#106937) schawo válasza Webhun (#106936) üzenetére


schawo
titán

2070S jó lesz 1440p-re

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#106938) Erinb


Erinb
csendes tag

Hello,

Mi a különbség Adaptive-Sync (FreeSync™) technology vs. Certified as G-SYNC Compatible és G-SYNC közt?

(#106939) AxBattler válasza Erinb (#106938) üzenetére


AxBattler
félisten

NVIDIA FreeSync avagy Adaptív szinkronizációt mindenkinek
G-Sync vs FreeSync vs G-Sync Compatible: What you need to know
What Is G-SYNC And What Does It Do?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106940) AxBattler válasza HSM (#106935) üzenetére


AxBattler
félisten

Definiáld: "igazi HDR".
Bocs, de erre a szintre nem akarok lemenni.

Én 3-4 méterről is tökéletesen látom, hogy az IPS feketéje főleg feltekert fényerőn meg sem közelíti pl. egy OLED szintjét (nyilván), és LEGINKÁBB filmezésnél tud számomra zavaró lenni, bármi másnál leginkább semennyire.
Ez így van, viszont néhány játék esetében azért én el tudtam volna viselni több kontrasztot, jobb feketéket: gondolok itt elsősorban a lopakodós, horror, stb. címekre.

Én csak azt akartam mondani, hogy szvsz nem a plecsnit érdemes szidni, hanem érdemes mögé nézni, mit takar, illetve más paramétereit is nézni.
Nem célom a fölösleges szidalmazás, a kérdező figyelmét akartam felhívni ugyanarra, amit most Te kb. 3x olyan hosszan boncolgattál.

Szóval ennyit a plecsnikről, és az "igazi" HDR-ről.
Te kezdtél ezen lovagolni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106941) atua válasza Webhun (#106936) üzenetére


atua
aktív tag

LG 27GL850
vagy az alternatívái:
[link]

(#106942) rodman73 válasza atua (#106941) üzenetére


rodman73
aktív tag

LG 27GL850-t lehet kapni most valahol? Oázisnál láttam a múltkor, most sajnos nincs nekik raktáron. :( A kistesója, GL83 mennyivel tud kevesebbet?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#106943) kicsi kecske válasza schawo (#106937) üzenetére


kicsi kecske
tag

Annyiért egy rx 5700 xt-t is vehetsz és még több marad monitorra. Vagy veszel egy rd 5700et jó hűtéssel es raflasheled az xt biosat.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#106944) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Monitor vásárlási tanácsot kérnék ~50e Ft-os magasságig, természetesen + pár ezer forint belefér. Nincsenek nagy igényeim, jelenleg is egy ~15 éves Acer 1680*1050 felbontású monitort használok.
Az új monitor vásárlás oka az, hogy HDMI csatlakozás híján nincs BIOS képernyőm és csökkentett módban sem csak normál módon betöltött Windows alatt. Már már kabaréba illik amikor HDMI kábellel a szomszéd szobában lévő TV-re kötve a gépet irányít a párom, hogy vakon hová kattintsak az egérrel, vagy nyomjak billentyűt :) A vezetéknélküli bill/egeret leárnyékolja a válaszfal, és mivel úgy tapasztalom, hogy csak 2.0-s USB-vel működnek, az új gépebe már csak a gép hátuljába tudom csak csatlakoztatni az adóvevőt a bill/egér helyére mert már csak ott van 2.0-s USB-m, nem egyszerű :)
Tehát nincsenek nagy elvárásaim, elég a FHD is olyan ~24"-on, a 27 szerintem már sok lenne 0.5m-ről és nem tudom, hogy ha 1080 hogy nézne ki ilyen távolságból 27"-n. Legyen játékosbarát és ha már új monitort veszek akkor már a v-sync-től valamivel modernebb szinkronizációt tudjon, AMD VGA miatt esetemben a FreeSync lenne az ideális ami elvileg probléma nélkül bele fér ebbe az árkategóriába. Erre vonatkozó kérdésem is lenne. Nem igazán értem a FreeSync működését különösen 60Hz-es monitor esetén. Azt még megértem, ha egy 144Hz-es monitoron pl. 90FPS-es futtatok egy játékot akkor hozzáigazítja, lecsökkenti a monitor képfrissítését, legalábbis ha jól értem, de hogy tudja megtenni ugyanezt egy 60Hz-es FreeSync monitor egy 90FPS-el futó játéknál? Ebből a kérdésből kiindulva inkább a 75Hz-es monitorokat kezdtem nézegetni.
Továbbá, mivel nem vagyok márkahű, könnyen elképzelhető pl. hogy a következő VGA-m nVidia lesz mint ahogy már több alkalommal is volt. Olvastam, hogy sok esetben működnek az egyes technológiák a konkurens márkákkal, nVidia kártya FreeSync monitorral és AMD kártya G-Sync-es monitorral, de mennyire jellemző ez, ill. valamilyen fw módosítással, még ha nem is hivatalos, gyártói úton mennyire orvosolható e ez?
IPS vagy VA rendszerű megoldásban gondolkodom, igaz elsősorban IPS-ben de ha kompromisszumot kell valamiért kötni és azt mondjátok, hogy nem annyival rosszabb a VA panel különösen a jobb kontrasztarány mellett, az ellen sincs kifogásom.
Beépített hangszórók és hasonló extrák nem kellenek, nem kizáró ok de úgysem használnám, viszont Ultra Wide és ívelt monitor szóba jöhet, már amennyiben ajánljátok ezeket. Mivel szoktam autós SIM-ekkel játszani, az UW különösen hasznos lehet de nem tudom mennyire támogatják ezeket a játékok és nem tudom, hogy nem lenne e túl keskeny a kép, levágott szélekkel pedig túl kicsi.
Bár kicsit hosszan, de a lényeget szerintem leírtam :)

(#106945) atua válasza rodman73 (#106942) üzenetére


atua
aktív tag

If the price is too high for you, but you’d still like a good 27″ 1440p 144Hz IPS display, we recommend checking out the LG 27GL83A which is basically identical to the GL850, except that it has no wide DCI-P3 color gamut and no USB ports.

(#106946) atua válasza Danecay (#106944) üzenetére


atua
aktív tag

Ha kicsit meg tudod toldani, akkor én már 144 Hz-eset vennék: [link]
Ha inkább ultrawide, akkor LG 25UM58, de ez csak 60 Hz és nincs freesync.

(#106947) AxBattler válasza Danecay (#106944) üzenetére


AxBattler
félisten

Acer Nitro VG240Ybmiix, de ha mindenképpen G-sync Compatible kell, akkor LG 24MP59G.

(#106946) atua
25UM58-at ha egy lehetőség van, akkor ne. Lőrés szűkösségű, és még Freesync-et sem tud.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106948) zerozer0


zerozer0
csendes tag

Sziasztok, monitor vásárlási tanácsot szeretnék kérni!

(Utálom ezt, hogy "Hé okosok találjátok ki mi a jó nekem" dolgot, de a múltkor pont ez a fórum mentett meg egy török-panasonic tv-től, amit nem tudok eléggé megköszönni :R , szóval hozzátok fordulok megint.)

Home office-hoz keresek otthonra 27-es monitort 55-70k között. Szoftvertesztelő vagyok, fontos, hogy ne TN paneles legyen, mert pont most küldtem vissza egy Iiyama GB2730HSU-B1-et fakó színei, stb.. miatt. Szóval VA vagy IPS, de őszintén fogalmam sincs melyik (lehet mindegy is csak ne TN). Nálam főleg a megbízhatóság és tartósság a fő szempont, de mivel sokat ülök előtte mostanában, nem lenne rossz ha a szememet is óvná.

A VGA-m képtelen HDMI-n keresztül megmutatni a bios-t, ezért meg egy kvm switch okán fontos, hogy legyen rajta D-sub. Állítható magasság, pivot, szép design, hangszóró mind mind plusz pont! Jelenleg Tv-n játszom nagy ritkán, de régen kompetitiv Tekken játékos voltam, ezért nem lenne baj, ha lenne itthon egy alacsony válaszidős monitorom, majd ha visszatérek Heihachival! Biztosan nem kell 1ms, a Tekken verekedős játék nem fps.

És akkor még 2 kérdés:

Acer Nitro VG270bmiix
Ez mi és miért ilyen olcsó, ha ennyire jók a paraméterei? Az Acer-t nem tartom egy megbízható/komolyan vehető gyártónak (most Dell, HP, Samu, LG termékeket nézegetek), de 1000 éve nem volt a kezemben semmi ami Acer, szóval Ti biztosan jobban tudjátok!

Ívelt monitorok.
Régebben láttam egy ívelt Samu tv-t ami nagyon bejött, de sajnos nem éltünk együtt stb.. Az általános vélekedést tudom az ívelt monitorokról, az nem érdekel, olyan vélemény viszont jöhet aki huzamosabb ideje használ ilyet. Kb fél méterről nézném, nem tudom mi történik ha R1800-ast vennék mint ahogy azt se ha csak R500-ast. Tényleg több a hátránya mint az előnye? Filmnézés nagyjából kizárva, esetleg kis game, de főleg web meg egyéb office teendőim lesznek rajta.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#106949) HSM válasza AxBattler (#106940) üzenetére


HSM
félisten

"erre a szintre nem akarok lemenni"
Pedig fontos lenne, nem véletlen írtam, amit írtam, főleg egy ilyen sok maszlagot és kevés konkrétumot tartalmazó témakörben. :(

Pl. az ajánlás is vicces: "The HDR display must have either a peak brightness of over 1000 cd/m2 and a black level less than 0.05 cd/m2 (a contrast ratio of at least 20,000:1) or a peak brightness of over 540 cd/m2 and a black level less than 0.0005 cd/m2 (a contrast ratio of at least 1,080,000:1).[6][7] The two options allow for different types of HDR displays such as LCD and OLED.[7]" [link]
Tehát azért érdekes módon itt azért elismerik, amiről én is beszéltem, hogy nem kell az az 1000 nit, ha elég jók a sötét árnyalatok. Maga a szó is ezt jelenti, magas dinamika tartomány, amit szvsz óriási hiba lenne az eszetlen magas fényerővel összekeverni, és az is innen világosan kiderül, miért kell a jó kontraszt is a "HDR" élményhez, nem véletlen része ez is az elvárásoknak.
Ahogy nézem, nem jár messze az Oneplus 3-am az UHD Alliance-féle HDR követelménytől a 400 nit feletti fényerejével [link] . ;]

"néhány játék esetében azért én el tudtam volna viselni több kontrasztot"
Ezt meg tudom érteni. :R

(#106950) l.skywalker válasza zerozer0 (#106948) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szia én 2 éve használom itthon fejlesztéshez a HP EliteDisplay E243-at.

IPS paneles, D-sub, Pivot képes.

Számomra nincs jobb és az ára sem vészes

[link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.