Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106251) inf3rno válasza HSM (#106240) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, én is azért írtam, hogy jobban járna a WQHD-val egy ekkora monitornál.

Buliban hasznos! =]

(#106252) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kíváncsi leszek az LG nano IPS mit tud. Már alig várom, hogy megjöjjön. :DD

Buliban hasznos! =]

(#106253) Selynelar válasza vncz (#106245) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Hello,
Azzal az Acer-rel nem nagyon tudsz mellé lőni.
Én azt venném a kisebb ips glow miatt is.Az Asus-ra jobban jellemző.Plusz az az 5 év gari is az Acer mellett szól.Ha meglesz akkor feldobhatnád ide hogy milyen tapasztalataid vannak vele. Hátha más is kíváncsi rá.
Megemlíteném,hogy az Acer nem mellékel display port kábelt hozzá.Arra pedig szükséged lesz a 144hz és Gsync-hez. Kalibráltatnám is a helyedben.

Remélem tudtam segíteni.

(#106254) bagyulajuve válasza Ciccuka (#106247) üzenetére


bagyulajuve
addikt

köszi!

ez nem rossz olyan szempontból, hogy nagy, de csak full hd?

Resistencia eterna

(#106255) koxkids válasza bagyulajuve (#106246) üzenetére


koxkids
őstag

Picivel több mint 50k, de ajánlott darab!
[Dell P2419H]

(#106256) bagyulajuve válasza koxkids (#106255) üzenetére


bagyulajuve
addikt

köszi az ajánlást, továbbítottam is neki!

én amúgy nemrég vettem egy ilyet magamnak: Dell S2419HGF Monitor, kicsit a felbontás beállításokkal néha küzd, de ha ezen túllépek akkor jó kis monitor

Resistencia eterna

(#106257) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy 24MP59G monitort (hdmi-vel kötöttem a gépre), és feltűnt hogy 75hz-en csíkozódik a windows egyszínű kék (pl. ablakok felső része). Ebben az árkategóriában ez normális?

Köszi!

(#106258) CriticalHit válasza Sipasanyi (#106221) üzenetére


CriticalHit
őstag

Egyenlőre csak az ugyanazzal a típusú AUO panellel szerelt Acer Predator XV253Q kapható de hamarosan érkezik a Dell AW2521HF/L is.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#106259) atua válasza Selynelar (#106253) üzenetére


atua
aktív tag

Acer Predator XB253QGP

Ha már ennyire kíváncsiak vagytok :) Én sem találtam róla review-t, tesztet, de az acershopos akcióban muszáj volt megvennem. Már hónapok óta vártam az infókat az új panelről, de csak az asus-ról volt teszt, acerekről semmi.
Szombat óta ismerkedünk, eddig öröm és bódottá. Kalibrálással, pixelgarival érkezett, pixelhiba nem is volt. Bevilágítás nincs, vagy annyira minimális, hogy az nálam a nullával egyenlő.
60Hz-ről váltottam 144-re, tényleg másabb a windows asztal is és a böngészés is, de azért az államat nem kellett keresni. Jobb, tisztább, szárazabb érzés a 144Hz, de közel sem érzem azt, hogy a 60Hz vicc lenne manapság hozzá képest, mint egyesek állítják.
Az acershopról is csak pozitívan tudok nyilatkozni, márc. 15-én, vasárnap adtam le a rendelést, hétfő délután már jött az email, hogy átadják futárnak, kedd reggel már meg is érkezett.
Illetve a dobozban van hdmi és dp kábel is, mindkettőt mellékelnek hozzá.

Egy dolgot nem tudok hová tenni: ha készenléti állapotból visszajön a monitor, amikor meglököm az egeret vagy lenyomok egy billentyűt, akkor visszajön a kép, de van hogy utána közvetlenül ismét elsötétül a monitor a pillanatra, majd megint visszajön a kép. Vágja vki, hogy ez micsoda? Normális? Vagy beállítás/monitor/win probléma lehet?

(#106260) Tyler Durden

Nézegetem itt a topikot már egy ideje, mert nyár magasságában monitort szeretnék cserélni. Acer-t használok jelenleg, meg is vagyok vele elégedve, de valszín 1080p 144hzről 1440p 144hz-re lépnék fel. Jópár hozzászólást elolvastam, egy dolog ami nem világos nekem, amennyiben Nvidia kártyával rendelkezem úgy érdemes kifizetni a pénzt a G-Sync-ért? Vagy elég csak a freesynces monitor ami G-Sync kompatibilis? Több évre veszek monitort, így semmiképpen nem az alsó kategóriából szeretnék, Acer predatorom van most is, így azt néztem illetve Asus-t. Még vmi, amire használnám az leginkább FPS gaming, ebből is 99%-ban Escape from Tarkov. Köszi a válaszokat előre is.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#106261) Selynelar válasza atua (#106259) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Örömmel olvasom,hogy meg vagy vele elégedve.

"Egy dolgot nem tudok hová tenni: ha készenléti
állapotból visszajön a monitor, amikor meglököm az egeret vagy lenyomok egy billentyűt, akkor visszajön a kép, de van hogy utána közvetlenül ismét elsötétül a monitor a pillanatra, majd megint visszajön a kép. Vágja vki, hogy ez micsoda? Normális? Vagy beállítás/monitor/win probléma lehet?"

Szerintem teljesen normális jelenség. Ha Gsync-t használod akkor valószínüleg az aktiválódik újra amikor visszatér készenlétből vag szintén a képfrissítési frekvencia áll be újra. Csak hogy példaképp említsem amikor 60hz-ről másik képfrissítésre állítod a monitort akkor is elsötétül majd visszajön a kép,amikor rányomsz az alkalmaz gombra. :DD

[ Szerkesztve ]

(#106262) Selynelar válasza Tyler Durden (#106260) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Én ezt használom és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Szintén Acer Predator.
[link]
Fps-re kell a gyors válaszidő.Így a TN paneles jobban ajánlott.
Találhatsz gyors válaszidős IPS paneleset is de annak meg van az ára.

Én személy szerint jobban preferálom a Gsync modult a monitoromban. A kompatibilis se rossz ha olcsóbb alternatíva kell amely tudja a Gsync-t kezelni. Azt olvastam valahol hogy egyébként aki mindkettőt próbálta(modulosat és kompatibilist) az nem tapasztalt igazán különbséget .

(#106263) Tyler Durden válasza Selynelar (#106262) üzenetére

Ugyanezt néztem én is, ráadásul most akciós. 2060 Super elég hozzá?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#106264) Selynelar válasza Tyler Durden (#106263) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Bőven. Szerintem gond nélkül működik vele. :K

(#106265) Selynelar válasza Tyler Durden (#106263) üzenetére


Selynelar
aktív tag

2060 Super elég hozzá?
A kérdésedre itt a válasz:


QHD or 1440p is the current sweet spot for all-round gaming and productivity: It provides gorgeous visuals but demands literally half the pixel fill rate of 4K from a GPU, making it an affordable goal for most gamers. The additional pixel count makes for sharp text and a more versatile workspace when you’re focussing on work or productivity. An RTX 2060 Super is more than capable of fantastic performance at 1440p, and if you’re the kind of gamer who enjoys AAA titles, RTS or RPG games and wants the best balance of performance and cost-efficiency, this is the route we’d recommend.

(#106266) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!
Otthoni felhasználásra szeretnék monitort venni. 27-es QHD IPS matt panelre gondoltam 60k környékén, bár ha ebben az árban nem nagyon lenne, akkor 80k belefér. Tudtok ajánlani ilyet?
Tetszik a 16:10-es arány, de nem ragaszkodom hozzá. HDMI és VGA kimenetem van a laptopon.

[ Szerkesztve ]

(#106267) Tyler Durden válasza Selynelar (#106265) üzenetére

Ok köszi szépen, azt hiszem, akkor maradok is ezen a vonalon :R

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#106268) schawo válasza atua (#106259) üzenetére


schawo
titán

Dettó. 120 Hz-et egy nagyon picit talán érzem az asztalon, de hogy kényelmesebb volna, mint a 75Hz, vagy a 60Hz, vagy akár csak egy picit is kevésbé megterhelő, azt nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#106269) inf3rno válasza Tyler Durden (#106260) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem úgy tűnt, hogy az nvidia kártyák tudnak freesync-et is, nem muszáj gsync-re költeni emiatt, de javítsatok ki, ha tévedek.

Buliban hasznos! =]

(#106270) Selynelar válasza ALI_G (#106266) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Jó lehet az igényeidnek ez:
[link]
Vagy ez.Korrekt monitor ennyiért.
[link]

(#106271) Hauptmann válasza atua (#106259) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az Acershop-on van pixelgarancia? Most néztem, valóban. Akkor nem kell várni, míg lesz megint az oázisban.

[ Szerkesztve ]

(#106272) atua válasza Hauptmann (#106271) üzenetére


atua
aktív tag

Így van.

(#106273) Selynelar válasza inf3rno (#106269) üzenetére


Selynelar
aktív tag

:B Jól tudod. A 2019 május-júniusi kiadott driverek óta a 10es gtx szériáktól felfelé mindegyik kezeli. Mondjuk személyes tapasztalatom nincs a freesync-szel. Mindig is Gsync-es monitort használtam Nvidia kártyával.

(#106274) Selynelar válasza Selynelar (#106273) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Akinek kicsit jobb az angolja itt informálódhat a Gsync Freesync pontos leírásáról.
[link]
Jól jöhet aki nem tudja,hogy melyik sync-es monitort érdemes megvenni.

(#106275) HSM válasza inf3rno (#106250) üzenetére


HSM
félisten

De amit leírsz "a távolság feléről indul mínuszban, és a távolság feléig jut pluszban" ez pont azt jelenti, hogy nem kell osztani kettővel, hiszen minden képkockára két fél "kenődés" jut. Persze, a pixel válaszidős kenés nyilván csak a mozgó objektum után keletkezik, de szerintem az "össz maszat mennyiségét" érdemes összehasonlítani.

(#106262) Selynelar: Azt mondják, ami lényeges különbség, hogy a fizikai G-sync modullal egyfelől szigorú minőségi paramétereknek kellett megfelelni, másfelől a modul tudott adaptív overdrive-ot, azaz a változó frissítési frekvenciához tudott alkalmazkodni. Míg a freesync követelményei minőségi szempontból kevésbé szigorúak (így vannak jó és kevésbé jó megvalósítások is), valamint a legtöbb kapható monitorban az overdrive sem adaptív, azaz amelyik beállítás a lehető legjobb 144Hz-en, az lehet már túllő 60-on, és fordítva, ami a lehető legjobb 60-on, az lehet nem hozza ki a legtöbbet a panelból 144-en.
Talán a Gigabyte AD27QD-nál panaszkodtak néhányan, hogy a gyors OD beállítása marha jó 100 és 144Hz körül, de ha ez alá megy már túl erős és inverz ghostingolni kezd. Persze, kicsit túl van ez gondolva, mert átkapcsolod a gyengébb fokozatba, és oké, akkor meg 144Hz-en nem lesz annyira gyors, de szép marad a képe végig a 48-144Hz tartományában. :D

(#106268) schawo: "120 Hz-et egy nagyon picit talán érzem az asztalon"
Nem kötözködésképpen, de érdekes, hogy csak ennyi érződik nálad. Nem tudom, ennek pl. az egérhez lehet-e köze, nálam 500Hz-en van hajtva egy vezetékes Logitech G502, az alapból elég fürge. Viszont a régi BT-os egerem, amit a notebookomhoz használok, csak bő 80-at tud, lehet azzal már én sem érezném.

[ Szerkesztve ]

(#106276) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

120k-ig 27" WQHD monitor irodai munkára inkább U2717D, vagy P27q legyen? Előfordul videó és fotó szerkesztés is, ha időm engedi (egyre ritkábban), de abszolút hobbi szinten. Más típust a kedvenc monitorboltomban most nem látok a kereten belül.

Szerk.: visszaolvasva egyik sem a nem ajánlott a kategória ahogy nézem, csak az U2717D-ről láttam bleed-es képeket, ezért bizonytalanodtam el.

[ Szerkesztve ]

(#106277) inf3rno válasza HSM (#106275) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem, az is mindkét oldalon jelentkezik. Ha belegondolsz fehér háttéren fekete tárgynál a tárgy előtt fehérről vált feketére, a tárgy mögött meg feketéről fehérre. Ha gyenge a válaszidő, akkor mindkét helyen szürke lesz a kép egy jó darabig. Én legalábbis így gondolom, de nem vagyok szakértő a témában, csak egy unatkozó mérnök. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#106278) schawo válasza HSM (#106275) üzenetére


schawo
titán

Asus Sicát használok 1000 hz-en. De van G102 is, nem abban látom. Lehet, én nem vagyok érzékeny rá :F

Ami mindig zavart például az a PWM háttérvilágítás-vezérlés (CCFL és LED mennett is). Amióta leszoktak arról, azóta nekem minden jó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#106279) HSM válasza inf3rno (#106277) üzenetére


HSM
félisten

Hát így is lehet nézni, sőt, igazából ez a pontos, ahogy írod egyszerre, párhuzamosan történik a változás az új és a régi helyén is az objektumnak. De innen nézve akkor egyiket sem kell kettővel osztani, szerintem. :D

Én sem mondanám magam szakértőnek (azok inkább a blurbusters, prad vagy tftcentral tesztírói, mérnökei :R ), szintén csak egy lelkes érdeklődő. :D

(#106278) schawo: Akkor az egér, mint szűk keresztmetszet kizárva. :R Lehet akkor az egyéni érzékenység is sokat számít.
Amúgy a régi 60Hz-re zárt eszközöknél még az volt óriási baj, hogy 60Hz-re sehogy sem lehet értelmesen kirakni se a 24, se a 25, se az 50FPS-es videókat. Szerencsére voltak eszközök, amiket lehetett "tuningolni", és kézzel rájuk erőszakolni 50 és 72Hz frissítést, amivel legalább már igényesebb filmezésre is alkalmasakká váltak. :B 24 FPS nekem 60Hz-en szinte kínzás volt, míg nem lett "okosítható" 60Hz-es monitorom.

[ Szerkesztve ]

(#106280) Selynelar válasza HSM (#106275) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Attól függetlenül,hogy nincs negatív kapcsolatom a Gsync modulos monitorommal,szerintem az egész egyfajta parasztvakítás . Valamire kell az Nvidia-nak is hivatkoznia azért a bizonyos felárért. A monitorgyártó cégek pedig élnek is a lehetőséggel.Mi pedig be is dőlünk nekik. Tiszetelet a kivételnek :R

(#106281) schawo válasza Selynelar (#106280) üzenetére


schawo
titán

:N

Van azért előnye annak a megoldásnak. Kicsit szebb a képe, ha nagyon nagy tartományban változik az fps (és emiatt a freki). Vicc az, hogy ezt kivitelezni elég gyerekjáték, csak némi (pár sor) szoftver a hardverben, mégis kifelejtik.

Vannak adaptív overdrive-os Freesync monitorok is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#106282) HSM válasza Selynelar (#106280) üzenetére


HSM
félisten

Az eredeti modulos G-sync előnye az volt, hogy jóval a "tömeggyártott" freesync alkaltrészek és termékek megjelenése előtt így piacra tudták dobni meglévő monitorokkal. Ennek ára persze a rossz költséghatékonyság volt. Szerencsére úgy néz ki, sok év piacmegosztás után végre elengedték a kezét az ipari szabvány megoldás javára. Szvsz mindenkinek az a jó, ha ipari szabvány az elterjedt megoldás, és nem köt gyártóhoz pl. a monitor.

(#106283) inf3rno válasza HSM (#106279) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha nem osztjuk kettővel, akkor a frekvencia miatt nagyobb lesz a maszat, mint a válaszidő miatt vagy legalább hasonló mértékű. A legjobb olyat venni, ami mindkettőből baromi jó, aztán akkor nem lehet gond. :-)

Buliban hasznos! =]

(#106284) HSM válasza inf3rno (#106283) üzenetére


HSM
félisten

Pl. LG 27GL850-B? ;]
Kár, hogy nem tud jobb kontrasztot, nálam ott kiesett. Kíváncsi leszek, hogy fog nálad szuperálni. :)

(#106285) HSM válasza schawo (#106278) üzenetére


HSM
félisten

Igen, a PWM tényleg szörnyű volt, főleg, hogy szerettem viszonylag alacsony, 120nit körüli kalibrált fényerőn használni a monitorjaim. Szerencsére tényleg többnyire leszoktak róla már egy jópár éve. :K :R

(#106286) Zsoltivagyok


Zsoltivagyok
újonc

Hali. Mit gondoltok az AOC C24G1 Monitorról, használja esetleg valaki? Játékra kellene igazán + ugye néha az asszony is oda ül netezgetni :D Köszi

(#106287) Dalion válasza stickermajom (#106276) üzenetére


Dalion
tag

Én most vettem egy P2720DC-t home office-hoz, jo ez kicsit drágább volt, mint 120k. A sztenderd 75-ös brightness mellett bleed meg glow is van, de ez nem is felel meg a kalibralt fényerő beállításnak. Én 25-ön használom, igy viszont kb. semmi nyoma. Van rajta usb-c, ezzel is van összekötve a céges laptop amit tölteni is tud max. 65w terhelésig. A színei jók, szürke háttérnél látszik némi ghosting.
Összegezve irodai melóra nekem tökéletes, szokásos IPS nyűgökkel, ebben ez sem kivétel. Plusz az első pixelhibas volt és ment is vissza, de az Oázis másnap már küldte is az új panelt.

(#106288) atua válasza Zsoltivagyok (#106286) üzenetére


atua
aktív tag

Ha VA panelban gondolkozol, akkor ajánlott a kategóriájában.
Viszont vannak olyanok, akik játékra nem vennének VA panelt.

[ Szerkesztve ]

(#106289) ALI_G válasza Selynelar (#106270) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi!
Az elsőnek a márkáját se ismerem :)
A 2. tetszik.
Még ezt a BenQ GW2765HT találtam kicsivel drágábban (rákerestem a topicban is).
Ez jobb mint a 2. vagy csak drágább?

(#106290) WinuX válasza WinuX (#106218) üzenetére


WinuX
csendes tag

Úgy nézem a 100k-val nagyon benéztem, hogy mibe kerülnek az értelmesebb monitorok :U

Inkább azzal kezdeném a kérdést akkor, hogy a jelenlegi vashoz van egyáltalán értelme egy márkás 27" / 1440p / 144Hz monitort venni úgy, hogy a mostanában kijövő játékok még max vagy környékén futhassanak? Egyelőre az árral nem foglalkozva.

Asus PRIME Z370-A (ATX, LGA 1151, Intel Z370)
Intel Core i5-8600K 3,6 GHz (9 MB) LGA 1151 CPU Box
EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0
16 GB DDR4 SDRAM 3000 MHz G.Skill TridentZ CL15 kit (2x8 GB)
500 GB Samsung 850 EVO Basic SSD (2,5", SATA3)
FSP Hyper M 500W
Cooler Master N300

(#106291) inf3rno válasza HSM (#106284) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pontosan. A kontrasztot majd meglátjuk. Remélhetőleg nem lesz gond belőle.

Buliban hasznos! =]

(#106292) Süti86


Süti86
csendes tag

Sziasztok!
Monitor vásárlás előtt állok....

-Asus rog strix 438q
-Samsung c49rg90..

Tisztában vagyok vele hogy a Samsung a képarány miatt kevesebb játékot támogat....De ennek ellenére mit gondoltok,melyik adna szebb képet,melyik a jobb monitor?
(elsősorban FPS játékokkal nyomom)

Köszi a segítséget :R

(#106293) Selynelar válasza ALI_G (#106289) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Az Acer amit linkeltem annak gyorsabb a válaszideje. A Benq szinte hasonló paraméterekkel rendelkezik. Lassabb a válszideje is. Én arra az Acerre 5év garival lecsapnék amíg van készleten. :))

[ Szerkesztve ]

(#106294) Selynelar válasza HSM (#106282) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Teljesen egyetértek veled. Jó megoldás volt,hogy ne kelljen a monitort a vga-d gyártójának függvényében kiválasztanod. Viszont én úgy voltam vele,hogy ha igazán a maximumot szeretném kihozni a kártyámból akkor ne szoftveresen(mely szeret bugos lenni) kezelje a Gsync-t hanem legyen egy hardver(modul)amely gondoskodik a sima játékért.Mivel azt hozzátenném,hogy a freesync a kártya erőforrását használja,ha nem tévedek.
Lehet hogy ez az én személyiségem :DD : De példaképp van egy rtx 2080 ti kártyám. S spóroljak a monitoron?
Ha érted mire gondolok.... :DDD Azt sem egy évre veszed.... Csak bosszantó,hogy még mindig ekkora felárat kérnek,ha már kimondottam Gsync modulos monitort szeretnél venni.

schawo:
Így van. Gsync-szel szebb a játék és jobban kezeli a képfrissítési tartományt. Állítólag alacsonyabb tartományban is jobban működik mint a freesync.
Ahogy írtam valahogy a szoftveres megoldásban nem bízom. Ez vagyok én. Attól még másnak lehet jó alternatíva.Azoknak pedig itt ez a topic hogy segítsen a döntésben és ajánlásban.

(#106295) HSM válasza Selynelar (#106294) üzenetére


HSM
félisten

"Jó megoldás volt,hogy ne kelljen a monitort a vga-d gyártójának függvényében kiválasztanod."
Igazából a problémát is ők maguk hozták létre pusztán azzal, hogy még a freesync VESA-nál való kidolgozása idején gyorsan piacra dobták a saját, nem szabványos megoldásukat, és még utána sokáig nem tették lehetővé a szabvány megoldás használatát, így megfosztva a saját vásárlóikat a szabad választás lehetőségétől.

"ha igazán a maximumot szeretném kihozni a kártyámból akkor ne szoftveresen kezelje"
Teljesen megértem, hogy a maximumra lőttél. :K Ugyanakkor itt a "szoftveres" jelző nem igazán állja meg a helyét. A változó frissítési ráta kezelésért a freesync-nél is a hardver (a dp szabvány + a monitor elektronikája) fel van készítve a változó képfrissítésű jel fogadására, videókártya oldalról pedig gyakorlatilag annyi történik, hogy nem fix időközönként küldi el a valameddig elkészült képkockát, hanem amikor kész van, gyakorlatilag egy okosabb, szinkronra várakozás nélküli v-sync.
Illetve sajnos a hardveres megoldás is ugyanúgy nem "hibátlan", ezért kell kézzel még itt is bohóckodni FPS limiterekkel, ha a maximumra vágysz [link] .

(#106296) Selynelar válasza HSM (#106295) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Igazából egyik megoldás sem teljesen tökéletes. A moduloknak a firmware-je is tud bugos lenni a mai napig.Lásd példa okán függőleges csíkok megjelenése mely a monitor ki-be kapcsolásával szűnik csak.S vissza is küldheted firmware frissítésre a gyártóhoz. 2015 óta nem tudták ezt a hiba jelenséget kiküszöbölni a gyártók. :O Freesync-nél nem tudom,hogy ez a jelenség előfordul e vagy sem. De lehetne nap-estig mindkét technológiának keresni előnyét-hátrányát. :DD
A lényeg,hogy cél szentesíti az eszközt. Ameddig működik az igényeiknek megfelelően addig nincs gond.
Egyébként is ma már ha monitort veszel azt is figyelembe kell venni,hogy a szerviz ügyintézés milyen az adott gyártónál.
Egy szónak is száz a vége: "Tökéletes monitor nincs"
:R

(#106297) schawo válasza Selynelar (#106294) üzenetére


schawo
titán

szoftveres megoldásban nem bízom

Rossz hírem van, mert a g-sync is szoftveres. Csak annyi, hogy a szoftver egy modulban van eltárolva, amit az nvidia átad a gyártónak. Csak a tárolás és futtatás helyében van a különbség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#106298) Tyler Durden válasza schawo (#106297) üzenetére

Azt nem értem, hogy akkor a g-sync csak a vásárló lehúzása? /hiszen jóval többet fizetsz érte, így gyakorlatilag a semmire../ :(

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#106299) inf3rno válasza Tyler Durden (#106298) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kezded érteni. ;]

Buliban hasznos! =]

(#106300) antalbt


antalbt
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek ajánlani egy 24"-os FullHD IPS monitort otthoni általános használatra 50k környékén.

Ezeket néztem ki:
- Dell P2419H (jobb csatlakoztathatóság, jobb testre szabhatóság: magasság állítás pl.)
- HP 24fw (a nagyobb fényerő miatt, mert világos szobában dolgozok)

Egy dokkolóra csatlakoztatott HP laptop-ról használnám, melynek csak DisplayPort kimenete van.

Köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.