Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107351) KAMELOT válasza sanya53 (#107346) üzenetére


KAMELOT
titán

Menj be és negmondja melyik a jobb! Aourus AD27QD is nagyon jó!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#107352) AxBattler válasza Arti1 (#107350) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezeket képszerkesztésre ne, helyettük 21.5"-os méretben (azért jó lenne, ha tudnád, mit keresel):
Dell U2212H, P2214H, P2217H
HP e223

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#107353) sanya53 válasza KAMELOT (#107351) üzenetére


sanya53
aktív tag

Oké, de még zárva van csak rendelni lehet, személyesen nem lehet bemenni. Én így tudom, de különben nem a fővárosban lakom. 70 km tőlem. :R

(#107354) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, kaptam itt útmutatást, segítséget, amit ezúton is köszönök!
Még picit mindig tanácstalan vagyok, de kezd körvonalazódni a helyzet.
Itt van két Dell az ajánlottak közül, amik tetszenek. Mellétettem egy árkategóriában talált random Samsungot (sok Samsung eszközt használok). Valaki esetleg tudna bármilyen gyakorlati infóval szolgálni, hogy a papíron leírtak közül mik a lényegi különbségek? Igazából akár a drágábbat is megveszem, ha az lenne a megfelelő, viszont nem költenék feleslegesen többet 3 monitor közül, ha nekem tökéletesen megfelel a legolcsóbbik is. Tehát ilyen módon spórolnék: a minőséget megfizetem, ha ki is használom.

Esetleg az említett Samsungra pro/kontra? Vagy másik, inkább ajánlott modell? Igazából ami furcsa, hogy ívelt, ez nem tudom, nekem jó-e vagy sem. Továbbá nem adjustálható úgy a pozíciója, mint a Dell esetén. De a szinte bezel-less kialakítás nagyon tetszik. A VA paneltípust se nagyon ismerem, nem tudom, mik a gyakorlati előnyei/hátrányai az IPS-szel szemben.

Előre szólok, nem leszek egyszerű eset. :B

Hálásan köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#107355) TomMusic válasza Arti1 (#107350) üzenetére


TomMusic
őstag

Grafikai felhasználásra inkább IPS-t lenne érdemes választani, ezek a monitorok pedig TN panelesek.
30k-ért akkor már inkább ezt: [link].

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbáltam a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107356) OgreImre válasza pinnacle (#107304) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ezt az utat én is végigjártam a Dell 2709W után. Én a BenQ EW3270U-nál kötöttem ki. Igaz ez 4K.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#107357) KAMELOT válasza sanya53 (#107353) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor meg kell várni míg kinyit! :)

Keem1: mi a felhasználási terület?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#107358) Keem1 válasza KAMELOT (#107357) üzenetére


Keem1
addikt

Erre tessék
Ne értsd félre, nem lustaságból nem gépelem, hanem hogy kerüljem a redundanciát :R

(#107359) Arti1 válasza AxBattler (#107352) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszi, utánanézek.
Most Dell E2214H van, ehhez képest szerettem volna egyet lépni minőségben felfelé.
Megnézem a linkelt HP-t is, köszi!

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#107360) Arti1 válasza TomMusic (#107355) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszi, ezt is megnézem, találtam egy jó összehasonlító oldalt, most Dell E2214H van ami nem IPS, a linkelt P-s jobbnak tűnik :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#107361) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

49 ultra wide 32:9-es monitorok közül mi az ami ajánlott ?
Plusz feltétel 144hz és 1ms válasz idő, (az alap dolgok kékfényszűrő,flickerfree)
Árban 250től már találtam de nem akarok nagyon durván elszállni, munkára és játékra is van használva. (nem grafikus célra kellene)

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#107362) Arti1 válasza AxBattler (#107352) üzenetére


Arti1
aktív tag

Még egy dolog jutott eszembe, hasonló kaliberű (HP e223, Dell P2314) monitorban olyan, ami tudja az sRGB színteret, létezik?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#107363) Beri válasza *Ropi* (#107340) üzenetére


Beri
addikt

a monitort korábban egy másik rendszerhez kalibrálták, így a Te gépeddel nem lesz színhelyes
Tehát az oázisos kalibrálás teljesen haszontalan?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#107364) TomMusic válasza Beri (#107363) üzenetére


TomMusic
őstag

Nem, mert kapsz egy színprofil fájlt, amit be kell állítani a gépeden.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbáltam a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107365) KAMELOT válasza Keem1 (#107358) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha van rá lehetőség menj be üzletbe és ott érdeklődj. Meg tudod nézni melyik lesz a szemednek a lefjobb.
Forgatható = állvány-kar... Rohadt jó dolog és kényelmes!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#107366) Trebron09


Trebron09
őstag

Nem reklám, csak sokan keresik.. megint kapható az AOC 24G2U. Be is rendeltem egyet meglátom milyen.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#107367) Keem1 válasza KAMELOT (#107365) üzenetére


Keem1
addikt

Úgy érted, hogy ilyen asztalra felfogatható VESA kar?
Melóhelyen olyanon van mindkét monitorom (kényelmesebb a a 2 db 22"-os képernyő, mint a laptop 14" kis kijelzőcskéje)

(#107368) pinnacle válasza OgreImre (#107356) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Neked is volt BenQ 3200Q monitorod? Idáig még senkit sem találtam. Ez a sávozás biztos probléma, de lehet csak egyedi hiba. Írtam a BenQ-nak is, remélem válaszolnak. Megkérdeztem azt is, hogy mennyi az AdobeRGB, DCI-P3 érték.
Nem tudom, hogy milyen más monitor lenne jobb nála. Lehet ezek a régi irodai EIZO monitorok tényleg jók voltak. WQHD-ban egyetlen monitor van, ami AdobeRGB 95% felett van. 99%.
Philips 328P6AUBREB monitora van valakinek? Elméletileg ez lenne a legjobb választás. Mondjuk hihetetlen, amit a tesztben írnak, hogy sRGB, Adobe sRGB módban nem lehet a 100% fényerőt csökkenteni. Persze lehet azóta javították.
Ennek a BenQ-nak szép homogén panelje van. 1/15 zársebességgel készült kép adja vissza azt amit látok. 4 sarkában látható világosabb rész sem bevilágítás, hanem a VA panel sajátja. TV-m is ilyen, de ha jobbra vagy balra húzom a fejem, akkor eltűnik.
4K-ra azért nem gondoltam, mert az apró betűk miatt skálázni kell, és nem tudom, hogy a nagyított betű van-e olyan éles, mint a natív megjelenésű.

[ Szerkesztve ]

(#107369) -FLY-> válasza pinnacle (#107368) üzenetére


-FLY->
őstag

Telefonok is élesek, pedig elég erősen felskálázottak. Szeretek 4K-n olvasni, pedig csak 27"-os az enyém, szvsz lehengerlő a részletessége.

[ Szerkesztve ]

(#107370) Albigator válasza pinnacle (#107368) üzenetére


Albigator
őstag

Középtájon, a kereszt alatt az ott nem egy pixelhiba?

[ Szerkesztve ]

(#107371) KAMELOT válasza Keem1 (#107367) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen vesa kar. Laptop képernyője messze van egy asztali monitorhoz képest.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#107372) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Üdv,most egy ilyen monitort használok [link] Családban tovább adnám,és helyette keresek mást,egy kicsit nagyobbat jobbat.Ezt az egyel nagyobbat néztem [link] meg még ezeket amik a keretbe beférnek. [link] [link] (ez az ívelt kakukktojás mert még sosem használtam ívelt monitort) [link]
Nekem a mostani is szép képet ad,meg elég a 60 hz is,de azt se bánnom ha 75 hz-eset is ajánlanátok(fhd elég nekem) Szóval tömören :DDD fhd 60/75 hz 24 vagy nagyobb méret,és játék a fő felhasználás más nem lényeg.Köszönöm :R

Még annyi hogy nem tudom játéknál észre venném ha nem 5 ms,hanem 4-3-2-1 ms?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#107373) OgreImre válasza pinnacle (#107368) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nem, hanem nekem is volt CCFL-es S-PVA paneles monitorom aminek az utódját kerestem. És igen, 32" 4K-nál skálázni kell ha nem 30cm-ről akarod nézni.
Próbáld meg a BenQ-et Rec .709-es módban állítgatni (az a legszélesebb színterű módja), persze előtte szedd ki a betöltött icc profilt.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#107374) Beri válasza TomMusic (#107364) üzenetére


Beri
addikt

És egy használt monitorhoz mért ne kaphatnád meg a profilt?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#107375) *Ropi* válasza Beri (#107363) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha másik gépre átviszed (de akkor bármilyen más kalibrálás is érvényét veszti).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#107376) *Ropi* válasza OgreImre (#107373) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt tudod, hogy a REC.709 gyakorlatilag sRGB, csak nem 2.2, hanem 2.4 Gammával?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#107377) pinnacle válasza -FLY-> (#107369) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek!
Philips 328P6AUBREB-ról mi a véleményetek, még ilyet sem vett senki?
Elméletileg tökéletes, de itt is írják, hogy sRGB módban 100% a fényerő. Érdekes, hogy ezzel a panellel nem készült másik monitor.
Az furcsa, hogy a BenQ 3200Q-nak Rec. 709, sRGB módban is a fehérnek olyan "neonos", kékes elszíneződése van. Ez a kalibrációja. Egyébként senki sem vett rajtam kívül még ilyen monitort? Jó lenne tudni, hogy egyedi hibás monitorom van, vagy ez tényleg ilyen.
Ugye a VGA-nak, nem megerőltető, táblázat, szöveg megjelenítése 4K-n? MSI 1650 Super Gaming X kártyám van. Lehet a végén 4K-s monitort kell vennem. Skálázott betű is ugyanolyan éles, mint amilyen a 24" FHD vagy 32" WQHD-n, valaki már látott ilyen egymás mellett?
4K-ban milyen 32", 16:9-es monitort ajánlanátok? Úgy néz ki komoly feltétel az AdobeRGB 95%, 4K-s monitorokkal is csak 10db ilyen van, és nagyon drágák. Igaz az EIZO 2433 is 230k volt 10 éve, most sem szeretnék többet költeni. Remélem nem a 32"-es EIZO lenne a megfelelő utódja. Ez is csak egy sima, irodai felhasználásra szánt, FlexScan monitor. :)

[ Szerkesztve ]

(#107378) ivannorbi.


ivannorbi.
csendes tag

Sziasztok!
Elolvastam a téma összefoglalót, de úgy látom, hogy az ajánlott típusok kapcsán már nem igazán időszerű...
A gyereket szeretnénk eltüntetni a nappaliból az x-box-szal együtt, ezért szeretnék venni neki egy "gamer" monitort. De minél többet olvasok róla, annál bizonytalanabb vagyok...
Jó lenne beleférni az 50k-s keretbe.
Bár most épp 55-60 közöttieket nézek... Boxing day (ez megint mi a szar?) van ma, így vannak jó kis kedvezmények...
Mit javasolnátok?
Én 24-es méretre gondoltam. És a játék miatt TN-esre, de az összefoglalót olvasva már ebben is elbizonytalanodtam.
HELP please!

(#107379) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Egyébként lehet, hogy nálam nem a gyengébb AdobeRGB a probléma. Most egy nagyon régi Samsung 172v előtt vagyok, ami talán TN ráadásul, és tökéletesen élénk a piros szín, nem olyan matt, mint a BenQ-nál. Vékony gyertyákban is jól látható, és a Google feliratban is olyan az o, e, amit megszoktam. Nem rikítóan, és nem is haloványan piros.
Most látom milyen régi monitoraim vannak. Ennek a teszt alapján vettem az EIZO L557 és a Samsung monitort is.

[ Szerkesztve ]

(#107380) ivannorbi. válasza Trebron09 (#107366) üzenetére


ivannorbi.
csendes tag

Ha szabad kérdezni honnan?

(#107381) 4pache


4pache
csendes tag

Sziasztok,
Ezek közül valamelyikhez volt valakinek szerencséje?
- LG 34WK95C vagy 38WK95C
- LG 38UC99
- Samsung C34H890
- Benq EW3270U

Mik a tapasztalatok, megéri beruházni valamelyikre?

(#107382) schawo válasza *Ropi* (#107375) üzenetére


schawo
titán

Pár éve (amikor még léteztek) monitorguruék tesztelték a kérdést, és tök mindegy, hogy milyen rendszeren kalibrálsz, átvitel után ugyanazzal a monitorral ugyanazt a végeredményt kapod. Az eltérés nem nagyobb, mint két egymás utáni kalibráció eredménye ugyanazon a rendszeren. Még az sem számít, hogy nvidia vagy AMD, azok között is átvihető az eredmény. Persze minden rendszeren ki kell nullázni a vga kártya színkezelési módosításait.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#107383) schawo válasza pinnacle (#107379) üzenetére


schawo
titán

Jól aktiváltad te azt a színprofilt? Ja, ez gyári kalibrált. Hááát, izé... Az is valami, de...

Jók a vga beállításaid?

Elméletileg tökéletes, de itt is írják, hogy sRGB módban 100% a fényerő.
Hogy mi van? A "fényerő" (fénysűrűség) olyan, amilyenre beállítod. Amit olvasol az csak annyit jelent, hogy amikor a dobozból kiveszed, gyárilag maxon van. Tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#107384) *Ropi* válasza schawo (#107382) üzenetére


*Ropi*
félisten

A saját tapasztalatom az, hogy a saját gépemben VGA váltáskor kicseréltem a GTX460-at egy GTX760-ra (tehát a többi hardver + Win 7 + driver maradt ugyanaz, viszont akkor nem volt időm kalibrálni), emiatt az az érdekes anomália jött elő, hogy átszínezte a képeket - nem feltűnően, csak véletlenül bukott ki: az egyik fotós topikban egy fekete-fehér képre írtam valami megjegyzést és a kép alkotója megjegyezte, hogy ő nem tud róla, hogy sárga foltot tett volna bele - aztán többen is visszaigazolták, hogy a hiba az én készülékemben van. Újrakalibrálás után már nem foltosodott. És nem, előtte való éjjel nem kínáltam meg a monitort sárgaborsó főzelékkel. :N :DDD Szerk.: Egyszer majd letesztelem Win 10 alatt is, hogy előjön-e.

Szerk. 2: Azért a DeltaE max.-ot nem merték ráírni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#107385) OgreImre válasza *Ropi* (#107376) üzenetére


OgreImre
senior tag

Most már tudom ;)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#107386) Ceeeeeeeeeb


Ceeeeeeeeeb
kezdő

Sziasztok!

Full HD-ra (maximum, bár lesz olyan competetive játék, amit ennél is kisebb felbontásban fogok nyomni.) szeretnék venni egy új monitort, minimum 144hz képfrissítéssel, de nem állna tőlem távol a 165 / 180 / 240 hz akarata sem. :) A kapható paletták közül melyik lenne az, amelyik ár-érték kategóriában verhetetlen lenne a többiekkel szemben? Igazából csak a hz számít, de ahogy nézegettem vannak már IPS paneles 144hzes moncsik is jó áron.. ja meg a minél kisebb válaszidő is fontos lenne. :) Köszike!

u.i: Acer, BenQ, ASUS ezek a márkák jöhetnének szóba.

Legyen tánc! Univerzális balhé! Zárcsökkentés! Ki lehessen érdemes lenni menni a parkba!

(#107387) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

A javaslatotokra lenne kíváncsi.
Nem létszükséglet a váltás, de felmerült bennem.
Jelenleg egy Dell U2311H-t hajtok főmonitorként, meg egy nagyon öreg nagyon régi nagyon olcsó kis asus valami egyszerűt másodmonitorként.
Mivel a másodmonitorom nagyon fura helyen fér csak el és sokat kell forgolódnom érte, ezért gondoltam a váltást egy böszme monitorra ezek helyett.
Dell-t anno is használtan vettem, lassan 7-8 éve megvan, semmi bajom vele, nekem örökké elég lehetne.

Fotós retusra használtam idáig nagyrészt, de az most úgy néz ki a felhasználás 10%-ára szorulna vissza; maradék 90% úgy állna össze, hogy 65-70% távfelügyelet, sysadmin dolgok (vagyis ezer ablak megnyitva, amik jók lennének, ha egy időben láthatók lennének, nem pedig tálcáról vagy alt tabozással szenvedve), maradék 20% game, de nagyon casualban, ergo leszarom a refresh ratet.

Kérdés: mondjuk 70ért van-e olyan 27"-os, de inkább 29-32+es, akár wide képarányú dolog, aminek a képminőségétől nem hányok be a dell után és tud esetleg FHD+ vagy valami hasonlót? 4K lenne a tuti az ezer ablak miatt, de tudom, hogy ebben az árban az felejtős.
Akár használt cucc is játszhat itthoni vétellel ha találok olyat, aminek nincs kitaposva a bele.

Köszi előre is :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#107388) Beri válasza *Ropi* (#107375) üzenetére


Beri
addikt

Fejezd be a mondatot. Ha másik gépre átviszed....

eladó Aromamizer RDTA V1

(#107389) Attila!


Attila!
tag

Sziasztok, MacBook Airhez szeretnék venni egy USB-C monitort, (hogy tudjam tölteni is a gépet és kevesebb kábel legyen). Munkára kell, leginkább böngészőben dolgozom és egy minimális PS használat van. 23-24 col elég lenne. Nem találtam túl nagy választékot USB-C monitorok között, ti melyileg ajánlanátok? Mivel alapfelhasználásra kell, melyik a legolcsóbb amit még érdemes megvenni? Vagy inkább engedjem el az USB-C-t?

(#107390) Beri válasza spanyoll (#107387) üzenetére


Beri
addikt

Van nagy (32") 1440p IPS 100k alatt (akár a sokat emlegetett AOC), de 4k-ért följebb kell menni árban. Mekkora a keret?
Ha van fotóretus, akárhány százalékban, akkor gondolom nem akarsz lemondani az IPS-ről.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#107391) Beri válasza Attila! (#107389) üzenetére


Beri
addikt

Vegyél egy dongle-t, amin van DP (esetleg HDMI), aztán olyan monitort választasz, amilyet csak szeretnél. Nem nagy befektetés, ráadásul ezer másik portot is kaphatsz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#107392) AxBattler válasza schawo (#107382) üzenetére


AxBattler
félisten

Még az sem számít, hogy nvidia vagy AMD, azok között is átvihető az eredmény. Persze minden rendszeren ki kell nullázni a vga kártya színkezelési módosításait.

Oázisnál azt írják, hogy minél fapadosabb, butítottabb driver-t ajánlatos használni... nem tudom, ezt hogy gondolják.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#107393) Attila! válasza Beri (#107391) üzenetére


Attila!
tag

Azt vettem már. :) Csak gondoltam az USB-C-vel egy kábel áll csak ki a gépből.

(#107394) spanyoll válasza Beri (#107390) üzenetére


spanyoll
addikt

A keret az nagyon képlékeny. Alapvetően a "rohadtul nem akarok költeni rá" a "most beesett retutos munkákból 70K, annál egy forinttal többet nem költök rá" a "na jó lehet 80-85 foghúzva" és a "tökömnek sem kell ez, miért nem veszek videókártyát inkább játszani" jeligék mentén.

Tudom, ez nem a lelkisegély topic :D

Amúgy alapvetően nem szívesen mondanék le IPS-ről; nem vagyok a hetente kalibrálós srác, sőt, de egyszer azért jó lenne nagyjából belőni. Csúcsszuper 100% adobe rgb-t és társait leszarom, nem olyan jellegű melóim vannak ahol ez akár nekem akár a megrendelőnek számítana.

Úgyhogy jelenleg a fontossági sorrend az a következő lenne szerintem:
- óccsó
- böszme nagy és a pénzből kihozható max felbontást tudja
- nem a legutolsó kutyaütő tn panel van benne

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#107395) *Ropi* válasza Beri (#107388) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bármilyen kalibrálás (akár az Oázisos, akár én csináltam, akár Gipsz Jakab) érvényét veszti, ha másik gépre átviszik. Hozzátéve, hogy ezt fotós szempontból írom, mert DeltaE <1 is látható tréningezett szemmel, DeltaE 1.5+ eltérést pedig már egy laikus is észrevesz általában.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#107396) Beri válasza *Ropi* (#107395) üzenetére


Beri
addikt

Mivel az ügyfél gépe másik gép, ezért az oázisos kalibrálás teljesen értelmetlen. Igaz?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#107397) schawo válasza *Ropi* (#107395) üzenetére


schawo
titán

A kísérletek eddig nem ezt mutatták. Sajnos nekem nincs eszközöm, hogy kipróbáljam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#107398) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok!
Monitort keresek én is (mint oly sokan mások mostanában :) )

Egy HP EliteBook 840 G5-el lesz használva (Intel® UHD Graphics 620 az i5-8350U-val), és a HP SlimDock 2013-ason keresztül, aminek van 2 DisplayPortja és egy VGA (más csatlakozó nem érhető el).

Alapvetően tanulásra, olvasásra, böngészésre használnám, hetente egyszer filmezésre, valamint néhanapján Lightroom és Affinity Photo (kizárólag hobbi szinten). Játék kizárt.

23-24"-ban gondolkodom, márkapreferenciaám nincs, elfogadom amit ajánlotok. 50e körül nézelődök, csak garanciás jöhet szóba, illetve most még laptop+monitor kijelzőben gondolkodom, de lehet később vennék mellé egy másodikat is, és akkor kiváltom a laptopét teljesen.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#107399) Beri válasza spanyoll (#107394) üzenetére


Beri
addikt

Annyiból már kapsz 32" 1440p IPS-t (pl. a nemrég emlegetett AOC-t, ha neked elég a 250nit). A 4k följebb van, az már inkább 100k+.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#107400) b.akos090


b.akos090
csendes tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok, a gép lassan össze is állta, ami az alábbi konfig lett:

Ház: Cooler Master MasterBox MB520
Táp: Seasonic FOCUS-GX-650 Focus GX 650W gamer
CPU: Ryzen 7 3700X
Hűtő: Be quiet! Dark Rock Pro 4
GPU: Gigabyte RTX 2070 SUPER Windforce vagy Sapphire NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6
RAM: G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz
SSD: Crucial BX500 1TB
MB: ASRock X570M Pro4

Bízom benne, hogy a vassal 1440p-be közel ultrán tudok majd játszani a mostani címekkel, és ehhez keresnék monitort 130ezer forintig nagyjából. 27"-32" közötti méretben gondolkodok. Főleg multival játszok, WoW, CoD, Battlefield, stb..

Tudnátok ajánlani erre a célra valamit, ami bevált?

Előre is köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.