Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41704) windy válasza mrmft (#41700) üzenetére


windy
tag

Én azt gondolom, hogy így kijelenteni, hogy van gyártó, vagy modell, ami kivétel az alól, hogy a komfort klímákat szakaszos üzemre és lényegesen kisebb igénybevételre tervezték, mint a teljes, önálló téli fűtés, nem lehet. Viszont a gyakorlat azt mutatja - és ezt már elég sokszor leírtam, mint saját és mások tapasztalatát összegezve - hogy az esetek jelentős többségében mégis működik a dolog. Számtalan példát - mára már több százat - tudok, ahol a sima komfortklímás fűtés 6-8-10-12 éve működik teljesen meghibásodás nélkül. A vesszőparipám, amit mindig fel szoktam hozni pozitív példának, az egyik gyerekkori barátom könnyűszerkezetes háza a Gödöllői-dombságban, külterületen, erdőszélen. 15 éve fűti egy 5 kW-os Fujitsu - már a tipusát sem tudom - a nappali-étkező-közös területek kombót, míg a kis hálószobákat kis két kW-os Daikinok kb 10-11 éve. Se fűtőszál, semmi egyéb kiegészítő. Egyikkel sem volt soha semmilyen probléma, pedig ez alatt az egy-másfél évtized alatt belekerült mindegyikbe párezer kilométer, hogy egy kis képzavarral éljek. De az utóbbi években rengeteg alap Daikin és Mitsubishi felkerült a belvárosi lakásokba is fűteni. Számtalan felújított lakásba ahol eddig mondjuk konvektoros fűtés volt, egyszerűen szinte lehetetlen megoldani (vagy ésszerűtlenül magas költség) a modern cirkós-radiátoros-padlófűtéses rendszer kiépítését a kémények hiánya vagy állapota miatt, vagy egyszerűen, mert egy nagy lakásből kialakítanak 2-3 kisebbet, és így a gázbevezetés nem opció. Fűteni pedig kell, és a levegő-vizes hőszivattyús megoldás 3-4-5 milliós tétele mellett a levegő-levegő hőszivattyú (klíma) kiépítése harmada-negyede, és még hűteni is lehet vele nyáron. Ha hat-hét év múlve le kell cserélni, akkor majd lecserélik, még mindig jó lesz az egyenleg. Jelenleg a Belgrád rakparton, ahol 2 millió forint a négyzetméterára a lakásoknak, folyik néhány felújítás, és mindenhol Mitsubishi Luxury modell kerül fel fűtésre, mert nincs más lehetőség. Ugyanez vonatkozik a belvárosi tetőtérbeépítésekre, ráépítésekre. Ott sem opció a 15-20 új lakás gázzal való ellátása, már csak a fővezetékek kapacitása miatt sem. Ezekben is hőszivattyús fűtés szinte az egyetlen lehetőség. Itt jelentősen nagy számoról beszélünk, több ezer ilyen lakás épült vagy került felújításra az utóbbi években. Ha nem működne a klímás fűtés, akkor lenne baj szépen bőven.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.