Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) flymi válasza Lacielvtárs (#21600) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

PM. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21602) 11szerelő válasza Kekmen (#21566) üzenetére


11szerelő
csendes tag

Így igaz! A 3,5 kW-os klímának van egy 1,4 szeres teljesítmény leadási lehetősége 5-10-30, akármennyi percig, óráig, ha KELL! De, ha nem kell, akkor ugyanannyira le tud szabályozni, mint a 2,5-es, + 10.000-ért.

(#21603) Johnny198612


Johnny198612
tag

Sziasztok,

Szeruntetek mennyire illetve hogyan megoldhato a belteri egysegtol a padlas fele elvezetni a mindent (cseppviz, levego,stb) a kulteri egyseg fele?
:F

[ Szerkesztve ]

(#21604) Chaser válasza Johnny198612 (#21603) üzenetére


Chaser
titán

Atfurod a fodemet, ha az nem jarhato fofalat es teto alatt viszed be a csoveket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21605) Biluxzsolt válasza Johnny198612 (#21603) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

+35e a cseppvíz szivattyú. Vagy azt elvezeted a beltériből máshova, ha van rá lehetőség . Pl wc-tartály.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#21606) Johnny198612 válasza Chaser (#21604) üzenetére


Johnny198612
tag

Ok, szal van szivattyus megoldas :) ez eros hanggal dolgozik?

[ Szerkesztve ]

(#21607) netpok2 válasza Johnny198612 (#21606) üzenetére


netpok2
csendes tag

Megpróbálhatod esetleg ezt, ennek még be kéne csusszannia valahova a beltéribe.

Szerk: ahogy nézem elég sokféle kivitelben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#21608) Johnny198612 válasza netpok2 (#21607) üzenetére


Johnny198612
tag

Koszi, mindenkepp szerelore bizom a bekotest meg az eszkozt, csak ma az egyikuk, akivel beszeltem elkezdett ezen porogni, h nem tudja a vizet felfele elvinni..

Szerk:
Gondolom kell teljesitmeny ennek is, hogy a megfelelo magassagba felnyomja a vizet..

10m messze eleg lesz:D

[ Szerkesztve ]

(#21609) netpok2 válasza Johnny198612 (#21608) üzenetére


netpok2
csendes tag

Azért írtam őket, mert eddig nem tudtam, hogy vannak ilyen kultúrált példányok is, csak a hagyományosakat láttam.

(#21610) Biluxzsolt válasza Johnny198612 (#21606) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Szívesen. ;)

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#21611) Johnny198612


Johnny198612
tag

Még egy kérdés. Nekem most nem teljesen tiszta, hogy megbizhato szerelot hogyan talalok. Ha nem regisztralt, akkor nem tud garanciat vallalni a termekre?

Inkabb en valasszak ki klimat, vagy bizhatom a szerelore a beszerzest?

Pest kornyeken lakom, es nagyon sok vallalkozo van, aki szerel klimat, nyilvan mert jo penz is nekik... A topiknyito szerint kb. sikitva kene menekulnom az ilyen arcoktol :Y

Kinél hogy ment ez, mik a tapasztalatok?

(#21612) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
Annyi kérdésem lenne,ha kb 1 órán át megy a klima,akkor az vizlevezetőből,miért nem folyik a viz? Elsőre arra gondolok,hogy ahhoz vagy többet kell mennie,vagy még nincs elég meleg kint. Rosstabb esetben el lenne tömődve :F

(#21613) pjen válasza Remekelek28 (#21612) üzenetére


pjen
félisten

Ha el van tömődve folyik bent a falra,ha akar.Nincs elég pára,hogy follyon.

(#21614) netpok2 válasza Remekelek28 (#21612) üzenetére


netpok2
csendes tag

Nem a kinti hőmérséklet az érdekes, hanem a belső levegő illetve a hűtőborda hőmérséklete és a páratartalom, ami jelenleg elég kevés, e kalkulátor szerint 22 fokos hőmérséklet és 40% páratartalom mellett a hűtőbordának 7 fokosnak kéne lennie a kondenzvíz megjelenéséhez.

Nyáron ugyanez 35 fok és 60% páratartalom mellett már 26 fokos hőcserélőnél megkezdődik.

Szerk: Alapból farenheitet használ a kalkulátor...

[ Szerkesztve ]

(#21615) Remekelek28 válasza netpok2 (#21614) üzenetére


Remekelek28
őstag

magyarul azért nem folyik,mert nincs elég pára?

(#21616) pjen válasza Remekelek28 (#21615) üzenetére


pjen
félisten

Így van.Fog az folyni.

(#21617) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérnie egy általános kérdésben:

Adott egy 20nm körüli szoba elméletileg ezt egy 2,5kw-os légkondi lehűti, namost a 3,5kw-os nem sokkal drágább és azt mondta a kivitelező a 3,5kw-os verzióval jobban járok mert nagy melegben gyorsabban hűtöm a szobát stb stb. Az lenne a kérdésem egy ekkora szobához ti indokoltnak tartjátok a nagyobb teljesítményűt? Villanyszámlán havi szinten nyáron egy átlagos felhasználás mellett mekkora mekkora lehet a differencia a 2,5 és a 3,5 kwos eszközök között?

Pls adjatok tanácsot, mert ha felesleges a nagyobb hiába minimális az árkülönbözet a kissebbet köttetem be. Köszi előre is a válaszokat! :R :Y :R :F :F Vélemény?

Kell, vagy rakom el?!

(#21618) DeFranco válasza Shy (#21617) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szakvéleményt nem tudok adni mert egyszerű felhasználó vagyok, de én a nagyobbat rakattam be hasonló helyzetben. abból a megfontolásból, hogy ugyan nem értek hozzá de "nagyobb motor" talán kisebb fajlagos terhelés, hosszabb élettartam, stb. árban viszont minimális többlet, hátránya meg nincs. fogyasztani nem fog többet.

(#21619) Shy válasza DeFranco (#21618) üzenetére


Shy
tag

A fogyasztás azért nem lesz több annak ellenére, hogy 3,5kw a teljesítmény, mert a kívánt hőmérsékletnél visszaszabályozza magát automatikusan? :R

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#21620) DeFranco válasza Shy (#21619) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a laikus magánvéleményem ez, igen, de nem vagyok szakember. én így gondoltam amikor választottam.

(#21621) sequator válasza Shy (#21619) üzenetére


sequator
senior tag

Sőt, mintha írták volna itt a fórumon, hogy néhány gyártó/típus/széria esetében a 2,5-esbe is 3,5-es belső kerül csak lekorlátozott teljesítménnyel.

sautia

sequator

(#21622) netpok2 válasza sequator (#21621) üzenetére


netpok2
csendes tag

Ez alapján pl. a Midea Blanc alsó 3 modellje ugyanaz.

Bár szerintem azért szoftverben korlátozták.

[ Szerkesztve ]

(#21623) Gorneck válasza Shy (#21617) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem 18nm-re is 3,5kw-os klímát ajánlottak...főleg mikor közöltem, hogy nonstop tűzi a nap a szobát és kusst akarok...

Gorneck#1239

(#21624) Shy válasza Gorneck (#21623) üzenetére


Shy
tag

Akkor nálad bevált a nagyobb verzió?

Kell, vagy rakom el?!

(#21625) Gorneck válasza Shy (#21624) üzenetére


Gorneck
titán

Sajnos ott még nem tartok, épp felújítás alatt a szoba. De az ismerőseim többsége nagyobb klímát használ...elégedetten.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#21626) IG55 válasza arcitec (#21576) üzenetére


IG55
senior tag

90%-ban már levegőt sem könnyű venni. :)
Tudnál ajánlani csak úgy hozzávetőlegesen ilyen párátlanító klímát? Csak úgy nagyjából, mennyibe kerül.

(#21627) arcitec válasza IG55 (#21626) üzenetére


arcitec
addikt

Ezekből a legolcsóbb is tudja : [link]

De bizton vannak még más gyártók termékei amikben hasonlóan be van építve a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#21628) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Off: Kitisztítottam a klímát, ha csontra leveszem milyen hidegnek kell kijönnie belőle közvetlenül? Én 8-10 fokot mértem most, az reálisnak számít?

(#21629) Chaser válasza Gorneck (#21625) üzenetére


Chaser
titán

már kb minden értelmes le tud szabályozni 500w alá felvettben, 300w-nál 5-ös tényezővel az 1,5kw hűtésnél, nem is értem 2,5kw-ost mért vesz valaki, 3,5kw-osak majdnem annyiba kerülnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21630) Rolly válasza Chaser (#21629) üzenetére


Rolly
veterán

Ha felesleges a plusz 1kw fűtés akkor minek venne bárki 2,5es helyett 3,5est? Nálunk 2kwos van ami futesnel tud 3,5kwot állítólag...

10-12nmes szobákba meg - 10 fok esetén is elég volt, s óránként kB 300wot fogyasztottak max. Most 28 fokbol 25ot 100-ból csinált... Majd 40 fokban kíváncsi leszek mit fog tudni...

(#21631) Chaser válasza Rolly (#21630) üzenetére


Chaser
titán

mert %-os arányban elhanyagolhatő köztük az árkülönbség, ha több kraft kell akkor pedig kényelmesen tudja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21632) Male válasza Chaser (#21631) üzenetére


Male
nagyúr

Viszont ha biztosan nem lesz rá szükség, akkor az a kis plusz is pénzkidobás :)

Mondjuk én azért vettem 2.5-est a 3.5-es helyett, mert 3.5-es nem volt raktáron :DDD

(#21633) Chaser válasza Male (#21632) üzenetére


Chaser
titán

ez nézőpont kérdése, 160 v 170e kb mindegy, na de utólag az a 10e ft spórolás okozhat bosszúságot:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21634) Mezga Aladár válasza Chaser (#21633) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Minek tolod ezt. Az a 10 e forint pont 2 méter plusz csövezés. Nála 18 nm van a 2.5 daikin. Ott soha nem fog kelleni a 3.5 ös.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21635) Csabroncka válasza Chaser (#21633) üzenetére


Csabroncka
addikt

A lehűtendő terület légköbmétere számít!
Ahogy korábban írták és nekem Windy is elmondta ha túltervezed a rendszert, vagy a beltérit az általa leadott teljesítményhez képest nagyon pici helyre rakod be, a klíma indokolatlanul sokszor egyszerűen kikapcsol, illetve a folyamatos ki-be kapcsolás miatt (nem elég neki a teljesítményt visszaszabályozni) hatékonytalanul fog működni.

Nekem kizárólag azért kellet 3,5-es klíma a lakásba (54nm), mert déli oldal, a nappali-am.konyha rész 25 nm és sikerült kitalálni, hogy a a folyosóra befújva a levegőt a szobákat is tudom hűteni.

Itt nem az ár a lényeg, hanem az optimális méretválasztás - mint minden másban ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21636) Domestos válasza Csabroncka (#21635) üzenetére


Domestos
tag

Ha a kisebb teljesítményű légkondi is csak ugyanaddig tud leszabályozni, mint a nagyobb testvére, akkor nem nyertél semmit, ugyanott vagy a kis hűtésigény esetén. Rosszul értem?

(#21637) pjen válasza Domestos (#21636) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a 25 Kw-os klíma jobban le tud szabályozni mint a 3,5 Kw os.Csak sacc.2,5Kw:200-2500W.,3,5Kw:500-3500W.

(#21638) Csabroncka válasza Domestos (#21636) üzenetére


Csabroncka
addikt

jó kérdés:

Szerintem az egyértelmű, hogy a nagyobb teljesítményű klíma 900W-os leszabályzott hűtésnél több áramot fogyaszt, mint a kisebb teljesítményű!

vagyis ismét eljutottunk a hatékonysághoz......

(A piros keret nem ide tartozik, azt múltkor linkeltem)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21639) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#21628) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:F

(#21640) Csabroncka válasza B-L-A-C-K (#21639) üzenetére


Csabroncka
addikt

Akkor működik jól ha nem fagy rá a pára (elment a gáz), de kellően intenzíven hűt (működik a hűtőkör). A kettő közötti állapotot gáztöltet nyomásának mérésével lehet megállapítani.

"in medias res"

(#21641) netpok2 válasza Csabroncka (#21638) üzenetére


netpok2
csendes tag

Mindhárom 900W-ig szabályoz le, miért venne fel több áramot? A különbség ott van, hogy maximum mekkora teljesítményt tud leadni.

(#21642) Domestos válasza Csabroncka (#21638) üzenetére


Domestos
tag

Elérhető valami teljesítmény-hatékonyság görbe? Csodálkoznék, ha az egész leadott teljesítménytartományban konstans lenne a hatékonyság.

(#21643) Csabroncka válasza netpok2 (#21641) üzenetére


Csabroncka
addikt

A 900W hűtőteljesítményt jelent, nem áramfelvételt. Egy 3,5-es klíma nem 3,5 KW-ot vesz fel a hálózatból, inkább 1000-1500 között maximum teljesítményen!

Fizikialag nehezen tartom kivitelezhetően, hogy eltérő teljesítménygörbéjű kompresszorokkal ugyan olyan hatékonysággal lehet dolgozni a görbe alján :(

#21642) Domestos: előbb-utóbb csak találok, igen jó lenne látni, hogy hogyan alakul az áramfelvétel a hőteljesítménnyel, és hol a leghatékonyabb.....

"in medias res"

(#21644) Csabroncka válasza Domestos (#21642) üzenetére


Csabroncka
addikt

Valami ilyesmi görbékre lenne szükség, bár ez nem klímákról szól, de hasonló görbék lefutása

"in medias res"

(#21645) netpok2 válasza Domestos (#21642) üzenetére


netpok2
csendes tag

Teljesítménytáblázatokat szoktak megadni a gyártók (pl Midea Mission).

@Csabroncka: Igen jogos eltérő teljesíménygörbéjű kompresszoroknál eltér, de a legtöbb készüléknél a 2.5-s és 3.5-s is ugyanazzal a kompresszorral és ventilátorokkal van szerelve (lásd Midea fentebb, Daikin).

[ Szerkesztve ]

(#21646) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Lehet, hogy mások számára egyértelmű a kérdésre feltett válasz, de nekem nem, ezért kérdeznék.. :)

Maga az automata mód (nem hűtés, nem fűtés ..sb) mód, hogy működik, vagyis azt, hogyan kell "érteni? Ott ugye nem lehet hőfokot állítani, mihez mérten dolgozik?

Véleményem szubjektív...

(#21647) pjen válasza hackeeeee (#21646) üzenetére


pjen
félisten

Lehet hőfokot állítani,legalábbis az enyémen.Beállítok mondjuk 22 fokot,ha melegebb van hűt,ha hidegebb fűt.Bizonyos hiszterézissel.

(#21648) hackeeeee válasza pjen (#21647) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gree komfort plusz 3.5, GWH12KF-K3DNB1G.

Ebben az esetben, ha autora állítom, akkor eltűnik a távirányítóról, és nem tudom változtatni. 25 fokot ír.

Akkor valszeg ez ilyen esetben 25 fokon tart?

Oké, alkalmaztam a gazdagok mulatságát, és olvaskodtam:

Automata üzemmódban a berendezés a helység hőmérsékletétől függően automatikusan kapcsol hűtés, fűtés vagy ventilátor üzemmódba.
Automata üzemmódban 20/25°C a kért hőmérséklet, ez az érték nem állíthat

So sorry, nincs több kérdésem. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21649) DeFranco válasza hackeeeee (#21648) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem azt tanácsolták hogy ne használjam, mert jót biztos nem tesz a klímának, ha folyamatosan kapcsolgat hűtés és fűtés között.

nem is éreztem szükségét.

(#21650) hackeeeee válasza DeFranco (#21649) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, ezt hallottam mástól is, bár nyáron ugye nem hiszem, hogy ez sokat csinálná.. Bár, ha lentebb hűt.. Vagy nem tudom, hogy ezt, hogy mint intézi..

De, főként hűtés, és ventilátor módban fog menni itthon, ez biztos.

Viszont, felmerülő még egy kérdés.. Ventilátor módban is tudok állítani hőfokot.. Ez számít valamit?

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.