Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) Vanir válasza Win-T (#74545) üzenetére


Vanir
veterán

Már nem gyártják szerintem a LH verziókat, szóval nem nagyon fogsz kapni. AliExpress-en viszont olcsóbban dobálják őket, csak még szerintem senki nem próbálta, hogy eredeti-e.
Direkt balkezes egér nem nagyon van, én a szimmetrikusok irányába kacsintgatnék, pl. a Zowie-nak az FK és a ZA szériája elég nagy repertoárt biztosít.

(#74552) Win-T válasza Vanir (#74551) üzenetére


Win-T
senior tag

Köszi a tippet. Soha nem rendeltem még külföldről semmit, lehet kap egy esélyt ha már tényleg csak ez az út marad.
Szimmetrikusokkal az a bajom, hogy az oldalsó gombok sokszor rossz helyen vannak és állandóan megnyomom őket a gyűrűsujjammal így vagy ki kell próbálni vétel előtt ami itt falun nem nagyon megy vagy csak oldalgombok nélküli játszik - mint a mostani Asus - de néha jó lenne ha lenne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#74553) ribizly válasza Win-T (#74552) üzenetére


ribizly
veterán

Zowie-nál szerencsére nem tudsz véletlenül lenyomni kb semmit.;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74554) micafighter válasza Win-T (#74545) üzenetére


micafighter
nagyúr

Asus dupla klikkelesere megoldás a kapcsoló csere, ez a DAnal is megoldás, de DAnal forrasztani kell, az Asusnal forrasztani se kell mert hot swapos a kapcsoló. Csak kiveszed - beteszed.

(#74555) Stunts666


Stunts666
őstag

Sziasztok!

Pro/kontra érveket szeretnék olvasni: :D
LOGITECH G402 Hyperion Fury/ZOWIE EC2-A

Segtséget előre is köszönöm. :)

(#74556) ribizly válasza Stunts666 (#74555) üzenetére


ribizly
veterán

Mind a kettő jó egér.
Ki kéne tölteni az összefoglalóban lévő kérdőívet.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74557) Vanir válasza Stunts666 (#74555) üzenetére


Vanir
veterán

Tök más a fogásuk. A G402-nek lényegesen jobbak a gombjai, az EC2-nek meg a kábele és a talpai, a többi szubjektív.

(#74558) Stunts666 válasza ribizly (#74556) üzenetére


Stunts666
őstag

:P

1. Mennyi a keret?
- 20 körül szánnék rá... MAX... :D
2. Használtpiac játszik?
- Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
- Nem
4. Mire használnád az egeret?
- PUBG only
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
- PALM GRIP
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
- 20-22 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
- 800 DPI
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
- Minimum a két oldalsó gomb, ha nincs több az nem baj.

szerk.: Most egy MX518-at használok és ha olyan kedvem van, akkor egy RAZER ABYSSUS-t.

[ Szerkesztve ]

(#74559) ribizly válasza Stunts666 (#74558) üzenetére


ribizly
veterán

Nehéz ügy. :D
Ha a kezed (20+), fogásod alapján kéne ajánlani akkor ezeket elsőre:
Logitech G403
Logitech G402
Steelseries Rival 310
Zowie EC1-B

De ha azt nézem, amit írtál a végén a két egérrel, akkor meg az Zowie EC2-B is szóba jöhet.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74560) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Most az MM-ben a legolcsóbb a G102. Talpat hol lehet venni hozzá? jaffa már nem foglalkozik ezzel?

(#74561) ribizly válasza pinnacle (#74560) üzenetére


ribizly
veterán

Annyiért nagyon jó!
Sajnos már nem. Corepad, hyperglide, ... ami játszik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74562) 5150 válasza pinnacle (#74560) üzenetére


5150
aktív tag

Semmi baj a talpaival, teflont meg kolofoltól tudsz venni és kivágod amekkora kell. Bäszott jó egér egyébként.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#74563) Vanir válasza pinnacle (#74560) üzenetére


Vanir
veterán

Ebay, takasta12 nevű eladó, Hotline vagy Tiger Gaming talpra keress rá. Átlagosan 2 hét alatt meg szokott nekem érkezni, és rengeteget rendeltem már tőle.

(#74564) pinnacle válasza ribizly (#74561) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi ribizly, 5150! Ugye ez még mindig ugyanaz, mint a G203? Az egy kicsivel drágább. Azt hittem kolofol is PH tag, de látom nem. :D Innen mit kell rendelni?

Köszi Vanir!

[ Szerkesztve ]

(#74565) ribizly válasza pinnacle (#74564) üzenetére


ribizly
veterán

100%-ban ugyanaz a két egér.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74566) ribizly


ribizly
veterán

Egy kis story, hogy mindenki megértse:
Nem a gyártón múlik, hogy az egérben a kapcsoló meddig él.
Vettem használtan egy fél éves Logitech G Pro Wireless egérkét. Már eleget magasztalták a topic-ban, hogy mennyire jól össze lett rakva, meg mennyire prémium kategória. Ebbe már 50M-es Omron-ok kerültek gyárilag, amire már aztán tényleg nem lehet panasz. Az egér szép állapotban van, nem nyúzták. Amint kipróbáltam kiderült, hogy valami nem kerek. Bizony duplaklikkel a bal gomb. Természetesen megy vissza gariba, de bármelyik egérrel bármikor megtörténhet. Nem számít mennyire "neves" a gyártó, mennyire drága az egér, hány év garanciát vállalnak rá.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74567) lemusz


lemusz
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=frffYhEPhEA

Jó kis videó, élveztem minden percét.

(#74568) Vanir válasza ribizly (#74566) üzenetére


Vanir
veterán

Reddit meg OCN is viszonylag tele van ezzel, sok embernek előjött a duplaklikkelés sajnos. Lekopogom, nálam egyelőre hibátlan a cucc.

(#74569) Vanir


Vanir
veterán

Aprón cirka hetven rongyért Air58, ha valaki esetleg súlyos szellemi problémákkal küzd, annak tök jó vétel lehet. :DDD

(#74570) Vanir


Vanir
veterán

Napi agyhalál, Cooler Master MasterMouse MM830:
Szinte szétszedhetetlen anélkül, hogy valamit el ne törj. Tényleg. A főgombok alatt van két csavar, de a főgombokat olyan jól belepasszították az alatta lévő burkolatba, hogy közel lehetetlen roncsolás nélkül kiszedni őket. Szerencsére nem láttam ezt a két csavart, úgyhogy simán letörtem mindkét oldalról a csavarokat tartó burkolatelemeket.
Másik része a dolognak, a cucc tömege. 128 grammot mértem a mérlegen. Nagy rágcsáló, PBT gombokkal, sok belső elemmel, OLED kijelzővel, stb. tehát reálisnak tűnt. De CM-ék biztosra mentek, miután kaptak többszáz, vagy akár ezer feedbacket az MM520 és MM530 kapcsán, csakazéris' beleraktak ~17 grammnyi plusz súlyt a belsejébe. Minek? Egy alapból 110 gramm környéki egeret sikerült felsúlyozni a csillagos égbe, és a súlyok kiszedéséhez ugye szét kell szedni az egeret.
Mondtam már, hogy T5x40-es Torx csavarok tartják egybe a burkolatot? :DDD Célszerszám (vagy fúrás) nélkül sehogy nem szeded szét, rohadt nagy mák volt, hogy találtam itthon hozzá csavarhúzót...

[ Szerkesztve ]

(#74571) ribizly válasza lemusz (#74567) üzenetére


ribizly
veterán

Na ehhez egy komment. A technikai tartalmi része nagyjából rendben van, bár a tesztelése, hogy melyik válik be azt nem egy ilyen point and click marhasággal csinálnám.
Azért érdemes megnézni ezt a videót, mert tényleg ilyen. Most persze "könnyen" mondom, mert nekem is ez az egér a kedvencem, de csak így lehet megtalálni a ténylegesen megfelelő egeret. Ha sikerül valakinek kitalálnia, hogy milyen volna az ideális egér számára, akkor érdemes futni néhány kört egymás után váltva őket és egyből ki fog derülni melyik is az amelyik marad és melyiknek nincs maradása. Ezért szoktam mindenkinek azt tanácsolni, hogy eleve 2 egeret rendeljenek, mert akkor van mit összehasonlítani. Lehet az lesz a jobb fogású, amelyik képről nem jött annyira be.

@(#74570) Vanir
Fogadni mernék, hogy a végén mégis többet adnak majd el belőle, mint az MM530-ból, ezzel is igazolva az agymenést. ;]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74572) jaffa 2843 válasza Vanir (#74570) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Már a Logitech is idegesítő volt a millió apró, mini keresztfejű csavarjaival, de akkor a CM rábxott még 4 lapáttal. De ha tönkremegy akkor jó lesz még fenekező szerelésnek horgászni. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#74573) koxx válasza Vanir (#74569) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ami eredetileg $90? :) ebayen is max 40k. Mondjuk az is hülye aki ennyiért megveszi.

(#74574) Vanir válasza koxx (#74573) üzenetére


Vanir
veterán

Igy van, az eredeti ara is kifejezetten nevetseges, foleg a hibait tekintve.
Amugy az eger problema topikban kitakaritanad az utolso gondolatszalat, kerlek? Telorol vagyok, nem egyszeru a linkelgetes a modkerbe. :R

(#74575) greyslay


greyslay
aktív tag

Üdv. Én is a jóöreg mx518-asom szeretném lecserélni valami hasonló egérre.

1. Mennyi a keret?
- 13.000
2. Használtpiac játszik?
- Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
- Nem
4. Mire használnád az egeret?
- leginkább fps játékok, de néha moba is bejátszik.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
- PALM GRIP
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
- 16 cm (igen ilyen kicsi! ellenben más... :D )
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
- 1000 DPI
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
- Lehetnek plussz gombot mint az mx518-ason oldalt vissza előre gomb, sens állíthatóság nem kell.
Fekete szín, valami leddel előnyben de nem elsődleges. Rival 110 -et néztem egyenlőre de teljesen döntésképtelen vagyok, pontosság és tartósság lenne a cél, tudom ez az ársáv belépő szintre elég de most ennyi van. :R

"embertelen ember munka"

(#74576) jaffa 2843 válasza greyslay (#74575) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

MX518 kényelmes? Nem nagy a kezedhez? Még egy G102/G203-at próbálj ki egy Media Markt-ban, meg ott van pár Logitech általában kitéve.

Tudom, használt nem játszik, de egy G603 apróról is jó lehet, ha ez a nagyobbacska stílus jön be.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#74577) pinnacle válasza ribizly (#74565) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Megvan az egér, minden nagyon jó, csak hangos a kattintás. Mondhatjuk határozottnak is, de én inkább hangosnak nevezném. :) Ez jellemzője a G102-nek, vagy csak én fogtam ki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#74578) 5150 válasza 5150 (#74529) üzenetére


5150
aktív tag

Thx :R

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#74579) koxx válasza Vanir (#74574) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja, hogy meg szar is? :D
Takaritva a topik.

(#74580) Stunts666 válasza ribizly (#74559) üzenetére


Stunts666
őstag

Megrendeltem az utódot:

LOGITECH G403 Prodigy vezetékes gamer egér

Media Markt-ban 15199 HUF :D

Kösziiiiiiiiii :D

[ Szerkesztve ]

(#74581) #16939776 válasza ribizly (#74566) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha összegyűlik annyi, hogy vegyél két japán omront a főgombok alá, akkor inkább cseréld ki.
Gyári kapcsolói rém gyengék, de tényleg, leírhatatlan módon sz@rok. :N

[ Szerkesztve ]

(#74582) gbela válasza #16939776 (#74581) üzenetére


gbela
senior tag

G Pro-rol van szo? Hogy lehet, hogy altalaban istenitik azt az egeret, meg a hozzaertok is nagyon jonak tartjak, de kozben a kapcsoloi leirhatatlan szarok? Felre ne erts, nem vonom ketsegbe, en nem ertek hozza, nem is tudom mitol szar egy kapcsolo, kattintok es mukodik. Csak erdekel mitol a nagy velemenykulonbseg.

Illetve nem azt irta a kollega h ebben alapbol Omron kapcsolo van? Vagy meg ezt is felreertem?:)

(#74583) ribizly válasza pinnacle (#74577) üzenetére


ribizly
veterán

Igen. Az hangos és mindegyiknél így van. Egyedül kapcsolócsere "oldja meg" (silent kailh).

@(#74581) Duracellm...
Van itthon. Ha még csak az volna. :DDD Tudom, de megy tovább és nem feltétlenül előnyös ha házilag javított darabot próbálok eladni. Inkább csere újra és mehet. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74584) Vanir válasza #16939776 (#74581) üzenetére


Vanir
veterán

Szvsz használhatatlan az egér japán Omronokkal, még úgy is, hogy jelentős mennyiséget lereszeltem a pöcökből. Brutálisan könnyűek lesznek a klikkek.

gbela: G PRO Wireless-ről van szó. A gyári kapcsoló kínai Omron D2FC-F-K(50M), ami azért a leírhatatlanul szartól elég messze van. Én pár különböző kapcsolóval kipróbáltam az enyémet, de visszatértem a gyárihoz, mert az adja a legjobb kapcsolási érzetet véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#74585) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Sziasztok,
Eddig egy Steelseries Kinzu V3-at nyúztam megelégedettséggel, azonban úgy érzem megérett a cserére, főleg amiatt hogy láttam hogy nincs az ajánlott egerek listáján :DDD

1. Mennyi a keret? 20-25 ezer HUF-nál nem adnék többet.

2. Használtpiac játszik? Igen.

3. eBay, külföldi rendelés játszik? Inkább hazai piac, nem szteretnék rá várni sokat, esetleg német amazon játszhat.

4. Mire használnád az egeret? FPS.

5. Hogyan fogod az egeret? fingertip

6. Mekkora kezed van? 19cm.

7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 1500-1750dpi, 1000hz.

8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - eddig megvoltam csak dpi állító gombbal. de nem ártana +2 gomb az egér oldalán, de nem zavarna a hiányuk. illetve kacsingatok a wirelessek felé, de nem hinném hogy ebben az árkategóriában van megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#74586) Vanir válasza Sanyi.il (#74585) üzenetére


Vanir
veterán

Logi G305, ha wireless kell ennyiért. 14-15 rongyért is szokták dobálni akcióban. Igencsak jó cucc, bár érdemes a gyári helyett egy pár Energizer Ultimate Lithium AAA elemet beszerezni hozzá, meg egy AA-AAA átalakítót 200 forintért valahonnan. :)

Amúgy ezek lehetnek még jók:
Logi G102/G203/G Pro
SteelSeries Rival 110
Zowie FK vagy ZA széria
Roccat Kone Pure Owl-Eye

(#74587) #16939776 válasza gbela (#74582) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nézd, nekem nincs bevételem abból, hogy egyik vagy másik márkát/típust használjam reklámozzam, csak saját szórakozásomra játszok-kütyüzök, szóval a szavam nem "ér" semmit.
Képzelheted, hogy miket csinálhatok, ha egy PRO egeret tönkre tudok tenni 8 óra alatt. Amúgy 14 éve ugyan azt az egy egeret nyúzom, japán kapcsolókkal betöltve és bírja ugyan ezt az igénybevételt.

Azok eredeti kínai Omron kapcsolók. ;)

(#74584) Vanir: Akkor a főgombok alatti rugókon lehet keményíteni hozzá. Nekem a gyári is veszett puha lett, annyira kicsi az egér, hogy a gombos ujjaimon a gombokon is támasztanom-mozgatnom KELL az kezemet-egeret.

[ Szerkesztve ]

(#74588) Vanir


Vanir
veterán

Frissítettem kicsit az ajánlót, a már nem kapható egereket elrejtettem, párat pedig beleraktam. Javaslatokat szívesen elfogadok.

(#74589) pinnacle válasza ribizly (#74583) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Régebben nézegettem Logitech egereket, azok sokkal halkabbak voltak, igaz nem voltam biztos benne, hogy 1-et vagy 2-őt kattintottam. :) Mintha az MX518-am is ilyen lett volna. Lehet Vanir pont ez írja, hogy csere után meg túl puha lesz, igaz, halk, de nem nincs pontos visszajelzés a kattintásról?
Mostani RX250-em talán pont jó kattintásilag, persze ez sokkal pontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#74590) Vanir válasza pinnacle (#74589) üzenetére


Vanir
veterán

Ahogy Duracellm... írta, a rugókat ha kicsit meghajlítgatod, akkor keményebb lesz a gomb, viszont ezeknek a Huano silent kapcsolóknak nem túlzottan definiált a kattanása (pont ettől halk).

(#74591) Sanyi.il válasza Vanir (#74586) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

esetleg Rival 600? nemtudom mennyire hosszú a kinzu 117mm-hez képest a 131mm.

[ Szerkesztve ]

(#74592) Vanir válasza Sanyi.il (#74591) üzenetére


Vanir
veterán

Remek egér a Rival 600, csak minden kiterjedésében ordenáré nagy a Kinzuhoz képest.

(#74593) Tannen


Tannen
tag

Sziasztok! Vettem egy wireless egeret, eddig csak drótosom volt.
Mi a javaslatotok a be/kikapcsolásról? Érdemes ezzel foglalkozni, mondjuk amikor a gépet is kikapcsolom?

(#74594) pinnacle válasza Vanir (#74590) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#74595) kemotox válasza Tannen (#74593) üzenetére


kemotox
addikt

Attól függ. Akarsz a kelleténél gyakrabban cserélni elemet?

(#74596) Tannen válasza kemotox (#74595) üzenetére


Tannen
tag

Nem akarok, persze. Nyilván ez használatfüggő.
Akkor így kérdezem:
Ti kikapcsoljátok a géppel együtt?

(#74597) Vanir válasza Tannen (#74596) üzenetére


Vanir
veterán

En nem szoktam, felesleges, kikapcsolja magat ket perc alatt. Persze ez egerfuggo.

(#74598) Tannen válasza Vanir (#74597) üzenetére


Tannen
tag

Kösz.
Nem tudom ez milyen, egyébként szépen működik, eddig nagyon bejött.
HP X3500
A leírásában ennyi van:
Elem élettartam akár 12 hónap*.
(* használattól függ)

(#74599) ribizly válasza Tannen (#74598) üzenetére


ribizly
veterán

Mi vitt rá, hogy ilyet vegyél?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74600) Tannen válasza ribizly (#74599) üzenetére


Tannen
tag

1. Kb 2 hete írtam a topicba, kitöltve az összefoglalót, de senkitől sem kaptam tanácsot. :DD
2. Az összefoglalóban a javaslat annyi volt, hogy az általam választott kategóriában az a javasolt, ha besétálunk egy boltba és tetszés alapján választunk. :)
3. Az ára miatt lett ez. :Y

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.