Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) ribizly válasza chopin42 (#69200) üzenetére


ribizly
veterán

A szenzor van olyan jó benne, mint a G102/203-ban (3310). Amit veszítesz az az RGB meg Te balkezesként a DPI váltó gombot, vagyis csak 3 (bal, jobb, görgő alatti) gombod lesz.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69202) KillBorn


KillBorn
senior tag

CM MM530-at használ már valaki közületek? ROG Sicat használok palm fogással (kis tenyerem van :D ) Mostanában kicsinek és könnyűnek érzem. Olvastam Vanir MM520 tesztjét. Kiváncsi lennék pár véleményre, ha van. Eddig nem olvastam róla rosszakat, jó áron van és pwm3360.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#69203) demmer123


demmer123
őstag

A kettő egér miben különbözik egymástól?

[link]

[link]

(#69204) TeebyKay válasza demmer123 (#69203) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az árában. Kicsit tán jobb a szenzora a G Pronak, de semmi jelentős.

[ Szerkesztve ]

(#69205) demmer123 válasza TeebyKay (#69204) üzenetére


demmer123
őstag

És szerinted megér 2x árat a jobb szenzor?Vagy elenyésző?

(#69206) TeebyKay válasza demmer123 (#69205) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem, igen.

(#69207) Ant@


Ant@
senior tag

Egérfelismerő level 11. Ki mennyit tud megnevezni?

(#69208) Vanir válasza KillBorn (#69202) üzenetére


Vanir
veterán

Veheted nyugodtan szvsz.

(#69209) Vanir válasza Ant@ (#69207) üzenetére


Vanir
veterán

Valami Rapoo, Castor, 300M, XM300, G403, valami masik Rapoo?, EC2-A, DAE, Rival 310, Revel, DM2

(#69210) Ant@ válasza Vanir (#69209) üzenetére


Ant@
senior tag

Feladom, mind eltaláltad. :P
A bal felső egy V900 a jobb felső meg ez.

[ Szerkesztve ]

(#69211) TeebyKay válasza Vanir (#69209) üzenetére


TeebyKay
őstag

Törtem a fejem egy darabig, hogy a DM2-re miért D3 van írva...

(#69212) #34576640


#34576640
törölt tag

Mit gondoltok a Logitech Mx Master 2S egérről? Használható vezetékes üzemmódban is, a latency csökkentése érdekében?

Olvastam, hogy párhuzamosan több géppel is összelehet kötni ami számomra nagyon pozitív, ugyanis
3 hete el kezdtem hobbi szinten játékok fordításával foglalkozni (angol -> magyar) mégpedig úgy, hogy a fő gépen játszok az adott játékkal és ezzel párhuzamosan az asztalon levő laptopra pedig írom a fordítást. Eddig úgy csináltam, hogy mindig le-fel tettem a tálcára a programokat, de így sokkal jobb :)
A vezetéknélküliség is nagy előny mert néha a kartámaszra teszek egy tartót és úgy szoktam gépelni meg videókat szerkeszteni, vágni, viszont vezetéknélkül nagyobb szabadságot éreznék. Ettől függetlenül játszok competitive játékokkal is (Rainbow six, Paladins) ahol elemi kérdés az "inputlagtalanság" :)...

Az ergonómia, kényelem szempontjából is elég jó választásnak tűnik az egér. A külseje is tetszik, szóval elég tuti választásnak néz ki, de azért megkérdezem, hogy mit gondoltok róla.

Hasonló árfekvésben (max. 30k) tudtok olyan egeret ajánlani ami wired/wireless, kényelmes (tudom ez azért elég relatív), videóvágásra-játékra használható (plusz gombok), legalább 2 géppel összehangolható?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#69213) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Nagyon úgy néz ki, hogy kihal alólam a 3-dik Logitech MX1000 egérke!
Borzasztóan szeretem és eddig bár mit próbáltam helyette nem adta vissza azt, amit Ö tud!
Pedig ha jól átgondolom, csak az alap funkcióit használom...(Görgö, jobb gomb, bal gomb)
Szerettem a tömegét, az anyagát a kidolgozását!
Mivel már használtan se nagyon kapható, kénytelen vagyok valami mást nézni helyette!
Szerintetek mik jöhetnek számításba?
Köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#69214) demmer123


demmer123
őstag

Logitech g203 megfelelne a kezemhez?Eléggé kicsi kezem van (17cmx9cm)

Palm Grip fogást szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#69215) dobragab válasza demmer123 (#69214) üzenetére


dobragab
addikt

[link]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#69216) demmer123 válasza dobragab (#69215) üzenetére


demmer123
őstag

Igen,ezt már olvastam de keresőbe rákerestem hasonló kezű "emberekre" akinek a g403 nagy volt 17cm kézhez.Ezért írtam hogy nekem megfelelne-e a kezemhez szerintetek?

Valaki a palm griphez is g203-őt használja.

[ Szerkesztve ]

(#69217) dobragab válasza demmer123 (#69216) üzenetére


dobragab
addikt

Vaktában nem fogjuk tudni megmondani.

Szerintem nézz egy Mionix Castor-t egyébként, kis kézzel tenyeresre nekem az volt szimpi.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#69218) golyani


golyani
addikt

Járt már a kezében valakinek 3Dconexxion CADMouse ?

Lesz egy beszerzés és ajánlották a Spacemouse mellé. Na mármost én a 3. középső gombot nem tartom rossz ötletnek (de létszükségletnek se számomra), de a 8200DPI lézer kicsit bántja a szemem, főleg azért, mert hogyha jól látom ebben a videóban, akkor a dpi nem állítható, hanem a "win csúszkát állítgatja" a szoftver?
[link]

Jelenleg egy M705-öt használok, de a görgője nekem kényelmetlen a vízszintes scroll miatt, úgyhogy azokra is középső gombot állítottam,mert sikerült elég sokszor mellényomni vele.
ha lenne rá lehetőség egy Rival 110/310-nek jobban örülnék :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69219) Wolfskin


Wolfskin
őstag

mi a különbség a Logitech G502
Spectrum Core,
Proteus Core és a
Proteus Spectrum közt?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#69220) Ant@ válasza Wolfskin (#69219) üzenetére


Ant@
senior tag

Összesen annyi különbség van hogy a Core egyszínű a Spectrum meg RGB háttérvilágítást kapott.

[ Szerkesztve ]

(#69221) Ringman válasza golyani (#69218) üzenetére


Ringman
nagyúr

Na mármost én a 3. középső gombot nem tartom rossz ötletnek
lehető legjobb ötlet a kemény görgőklikkel világában

(#69222) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen kis Genius egérkének mekkora lehet a hatótávja? Egy másik szobában lévő tv-hez szeretném kivinni a gép jelét, és a távirányításhoz kellene valami olcsó kis egér. A távolság, amit át kéne hidalni, kb 6 méter, csak közben van egy fal is.

(#69223) ripla


ripla
őstag

Végül ezt hoztam el. :)

(#69224) Ant@ válasza freeknight (#69222) üzenetére


Ant@
senior tag

Szerintem kizárt, hogy menjen, inkább azt tapasztaltam, hogy a dobozra ráírt hatótávot - ami általában 5 méter, fal nélkül - sem bírja a legtöbb olcsó wireless stabilan tartani. Elképzelhető ,hogy fogsz taláni megfelelőt de ennyiért nem hiszem, hogy lesz.

(#69225) ripla


ripla
őstag

Ééés... már megy is vissza, kivettem az egeret a dobozból és szétesett... mind a 3 csavarja el van törve... wtf...

(#69226) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok! Fájó szívvel, de visszavittem a G203-at, nem tudtam megszokni a kattogását, nem beszélve arról, aki miatt szerettem volna a csendet....
Elhoztam helyette a Rog Sica-t. Kényelmes, minőségi egérnek érzem. A ház talán jobb is, mint a g203-é. Ráadásul még csendesebb, alapból is. Szerencsére cserélhetőek a mikrokapcsolók, emiatt vettem meg )köszi az ajánlást!). A görgö ellenben rosszabb, mint a g203-ban, de valamit valamiért. Majd bekopik, nem vészes.
A szenzort nem teszteltem agyon, nagyon új vagyok ebben az egér témában, most 1700 körül használom, 500 hz. Jónak tűnik. Majd kicsit lejjebb veszem, gyárilag 1200 volt. Tudom, hogy nincs ehhez ajánlott felbontás, de mégis, valami iránymutatás van, hogy mi a legjobb ennek a szenzornak?
Másrészt múltkor írtam az egérpad topikba, sajna nem kaptam választ, de ehhez az egérhez ez (Hp omen 100) megfelelő lenne? Jövő héten venném át, ami van, egy agyonkopott szivacsszerűség, lecserélném, de nem akarnék túl sokat költeni. Vagy apróról olcsóbban?
Valamint mi a legcsendesebb létező mikrokapcsoló?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#69227) Vanir válasza ripla (#69225) üzenetére


Vanir
veterán

Es ezert nem veszunk ipari hulladekot. :)

(#69228) ripla válasza Vanir (#69227) üzenetére


ripla
őstag

Konkrétan ez volt az egyetlen olyan egér, amit árban elfogadhatónak tartok (4700 huf), és jó nagy egér, az egész tenyerem marha kényelmesen elfért volna rajta. Hétfőn hívom őket, aztán visszakérem a pénzemet.
A másik dolog, hulladék vagy sem, 5000 forintnál többet nem vagyok hajlandó egérre áldozni.

(#69229) Teaway válasza chopin42 (#69226) üzenetére


Teaway
veterán

Maga a görgetés a rosszabb, vagy a görgő gombja?

Nincs itthon csokid??

(#69230) chopin42 válasza Teaway (#69229) üzenetére


chopin42
őstag

A g203 görgője csendes volt, finoman görgött, de könnyű volt lenyomni, görgetés közben is. A Rog Sica görgőjét picit nehezebb lenyomni, és jobban kattog, jóval hangosabb, nehezebben jár. Picit "nyöszörög" időnként, ahogy mozgatom az egeret, ha ráteszem az ujjam, nem hallom. Ami előny (nekem), hogy nem nyomódik le véletlenül görgetés közben, viszont ez forrasztott...majd ha nekiállok csendesíteni az egeret, ügyködök rajta valamit :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#69231) Vanir válasza ripla (#69228) üzenetére


Vanir
veterán

Olcso husnak hig a leve. En inkabb vadasznek apron MX518-at vagy G400-at.

(#69232) ripla válasza Vanir (#69231) üzenetére


ripla
őstag

Elvből nem veszek használt hardvert. :)

(#69233) gunnyescobar válasza ripla (#69225) üzenetére


gunnyescobar
csendes tag

Az komoly :Y

(#69234) gyuri81


gyuri81
veterán

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék :)

1. Mennyi a keret? 20e környéke
2. Használtpiac, és / vagy eBay? itthon szerezném be, csak új érdekel
3. Mire használnád az egeret? alapvetően munka, pályázatok kezelése, net böngészés, game off
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? fingertip, elég nagy kezem van
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? -
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) vezeték nélkül használnám( input lag nem érdekel, mivel már lejöttem a játékokról ) illetve ne legyen hangos gombjai illetve görgő is értelmes legyen benne

Jelenleg egy Logitech MX Master-el szemeztem ma. Pro / kontra esetleg...
Vagy van más típus esetleg?

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#69235) jaffa 2843 válasza ripla (#69232) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Akkor lehet venni olcsón szemetet. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#69236) Ant@ válasza gyuri81 (#69234) üzenetére


Ant@
senior tag

Szerintem a Logi G603 jobb. Sima cerka elemmel megy, nem kell hozzá 2-3 év múlva 5ezerért új akksit venned. Nagyságrendekkel jobb szenzor, jóval alacsonyabb tömeg, király görögő. Az MX Master meg kifejezetten magas, tenyeresre való, fingertippre nem lesz az igazi hosszabb távon akármilyen nagy kezed van.

(#69237) ripla válasza jaffa 2843 (#69235) üzenetére


ripla
őstag

Nem keresek havi 400 nettót, hogy 20-30.000 forintos egerek közül válogassak. :(

(#69238) kemotox válasza ripla (#69237) üzenetére


kemotox
addikt

Hagyd már ezt a szar szöveget, senki nem mondta hogy 30 rugóért vegyél. G400 ha jól emlékszem 12 körül van aliexpressen. De inkább vegyél 3-4 szart 4 ezeré aztán majd rájössz, hogy olcsóbb lett volna egy minőséget venni.
Ha mindenáron fosokra akarod szórni a pénzed akkor oké, csináld, (bár nem tudom hogy akkor minek kérdezgetsz egyáltalán), de azért ez a "ti biztos gazdagok vagytok, hogy sokat költötök egy szaros egérre" szöveg nem kell.
(Nem, tényleg nem ezt írtad szó szerint, de nagyon ez jön le a kommentjeidből)

(#69239) jaffa 2843 válasza ripla (#69237) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem tudom honnan húzzák elő folyton ezt a baromságot az emberek...

Az új szemét és a használt jó kb. ugyanolyan árban szokott menni. Amúgy meg keress jobb munkahelyet. ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#69240) Vanir válasza ripla (#69232) üzenetére


Vanir
veterán

Lol

(#69241) #86564352 válasza #34576640 (#69212) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem játékra nem annyira jó, nem egy könnyű darab. Produktív alkalmazásokra már annál inkább a programonként beállítható gombok és oldalsó scroll miatt. A vezeték csak töltés funkciót lát el tudtommal, ugyanúgy BT vagy a vevőegységen megy a kapcsolat.

(#69242) Vanir válasza kemotox (#69238) üzenetére


Vanir
veterán

Akarmennyire is igazat adok neked, finomabban plz, mert minket tolnak le, ha ekkora flamefest kerekedik a topikban. Felesleges generalni a feszkot, o dontese, done.

(#69243) Vanir válasza gyuri81 (#69234) üzenetére


Vanir
veterán

MX Master valoban jo lehet a celra, de az ilyen tipusu egereknel inkabb a kenyelem dontson, mert nem ernek annyit, mint amennyiert dobaljak oket. Akkor jarsz a legjobban, ha vegignyomkodod a kinalatot (pl. Media Markt). De ahogy elottem is irtak, a G603 jobb valasztas lehet, egy AAA-s elemmel + hozza atalakitoval a sulya is lenyegesen csokken, es eleg sokaig birja szusszal (low performance modban foleg).

[ Szerkesztve ]

(#69244) gyuri81 válasza Vanir (#69243) üzenetére


gyuri81
veterán

Nekem ez a Logi G603 borzasztó puritán :(

(#69245) Ant@ válasza gyuri81 (#69244) üzenetére


Ant@
senior tag

Akkor lehet ez lesz a te egered. :)

Viccet félretéve ha már eldöntötted, hogy az MX Master kell én nem foglak lebeszélni, csak szerintem nem ér annyit amennyiért vesztegetik, viszont igazi konkurenciája sincs szóval valahol érthető.

(#69246) #86564352 válasza gyuri81 (#69234) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kis pontosítás: MX Master 2S legyen a kiszemelt, az újabb a sima MX Masternél.

(#69247) gyuri81 válasza Ant@ (#69245) üzenetére


gyuri81
veterán

ááá ennyi pénz az utcánkban sincs :DDD

nem döntöttem el, hogy ez az egér lesz, de a magam eszétől/ kereséseimtől nem találtam még jobbat.

A 2S mivel jobb?

(#69248) #86564352 válasza gyuri81 (#69247) üzenetére


#86564352
törölt tag

Leírás szerint tovább bírja az akku és jobb szenzor van benne. Szoftverben Flow funkció. Üzletben érdemes megfogni az MX Master formája miatt tipikusan olyan, vagy nagyon bejön vagy menekül tőle valaki.

[ Szerkesztve ]

(#69249) gyuri81 válasza #86564352 (#69248) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszönöm! Akkor lehet mégegyszer szemügyre veszem a media-ban...

és esetleg a G602??

(#69250) ribizly válasza ripla (#69232) üzenetére


ribizly
veterán

Miért?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.