Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Más nagy kezű ember is használ itt kisebb méretű egeret?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68152) laskr99 válasza Pityu. (#68151) üzenetére


laskr99
addikt

Leszek köcsög. Ott feljebb a kézméretem. Egy fél évet használtam Novartis Mini Mouse-t. 4db sica fért bele, 2 újjal fogtam :C

(#68153) Solymi81 válasza Pityu. (#68151) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Persze. Nekem 19,5 hosszú a kezem és egy G403-at használok, mert az kényelmes.
Apámnak ennél nagyobb és vastagabb keze van, ő meg a mini, "laptop" egereket szereti és tudja kezelni.

Ez mind egyéni ízlés dolga. Ha neked kicsi a Sica, akkor vidd vissza.
Egyébként még mindig azt mondom, hogy próbálkozz HA-n kifogni valami jobb, méretben megfelelő egeret.

Ha nem megy, akkor viszont azt tudom mondani, hogy vegyél olyan egeret ami neked tetszik, mégha itt nem is ajánlják. A jó működés nem lesz garantálva, de hátha nem lesz annyira rossz, hogy szenvedni kelljen vele ill. minőségileg is elfogadható.

Aztán majd hasonlítsd össze a Sica és az új egér paint tesztjét :)

(Egyébként az alaplapod szerint a konfigunk egy árkategória, szóval tényleg ne ezen az egy periférián spórolj)

Itt egy Cougar 500M

Btw, Amazonon van G403 használtan, postaköltséggel együtt 39 EU-ért.

(#68154) freeknight válasza Pityu. (#68151) üzenetére


freeknight
őstag

Én nekem is 19 centis kezem van, és Rival 100-at használok. Nem is szeretem.
Érdekes, játékban pl nem romlott a teljesítményem, de érzem, hogy nem stimmel valami. Az 5-ből 3 ujjam nem is az egéren van, hanem a padon :U
Kellett nekem is olcsójánoskodni, amikor vásároltam ezt 1 évvel ezelőtt. Most meg már annyira rákényszerült a kezem a claw gripre, hogy egyszerűen nem találok neki megfelelő utódot.

(#68155) Lokids


Lokids
addikt

Aki esetleg volt már a Pixelben, megtudja mondani, hogy ott lehet egereket tapizni? Vannak kiállítva?
Media Markton kívül nem sok helyet ismerek, ahol van kiállítva ilyesmi, de ott meg olyan egér nincs ami nekem megfelelne.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#68156) TeebyKay válasza Lokids (#68155) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen, ott kb minden egér ki van pakolva.

(#68157) Pityu. válasza Solymi81 (#68153) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ne lehet lesz aki lehülyéz,becseréltem az egeremet nem volt rossz így egy nap alatt sem az asus rog sica de egy genius m6 400 ra cseréltem kicsit került többe,de ez sokkal kényelmesebb a szenzora állítólag ugyan az mint az asusé nekem így elsőre tetszik
Méretre nincs messze a szervizben lévő egeremtől CANYON Paintball SGM8 125 x 38.5 x 68 mm
genius m6 400 66 x 123 x 39 mm
A lényeg első benyomásra tetszik,az asusnak nem volt ennyire ergonomikus a fogása.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68158) laskr99 válasza laskr99 (#68149) üzenetére


laskr99
addikt

Valaki tud valamit mondani erre?

Köszönöm!

(#68159) Yodamest válasza laskr99 (#68158) üzenetére


Yodamest
addikt

G502-ről írtam bővebben pár napja, nagyon kényelmes egér. A görgője nehéz fém, elég minőségi érzete van a műanyag görgőkhöz képest, viszont nagyon csúszik, emiatt sokszor görgetés helyett nekem csak csúszkált rajta az ujjam. Ráadásul nekem az a sok gomb sem kell rá ezért vettem inkább a G403-at, ami már nálam van, ma fogom tesztelni este. :)

(#68160) gtamate2 válasza laskr99 (#68158) üzenetére


gtamate2
veterán

G403

*Sn0w

(#68161) laskr99 válasza gtamate2 (#68160) üzenetére


laskr99
addikt

Miben jobb mint az utódja?

(#68162) Yodamest válasza laskr99 (#68161) üzenetére


Yodamest
addikt

Az utód nem jó kifejezés, mert ezek egy "korosztály" csak egyszerűen más igények kielégítésére készültek. :)
Én azért döntöttem mellette, mert ahogy írtam is nekem nem kell annyi gomb rá, viszont az oldalsó M5 és M4 gombok szeretem ha nagyok mint a razer DA egereken, én azt szoktam még és ahhoz a G403 áll a legközelebb kialakításban.

(#68163) laskr99 válasza Yodamest (#68162) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem eddig csak 3 gombos egereim voltak. De mondjuk a sniper gomb és társai lehet jól jönnének, pl fegyverváltásnál.

(#68164) Yodamest válasza laskr99 (#68163) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát nálam a 2 oldalsó gomb egyszerűen must have. Azok nélkül nem is tudnék nem csak mobázni, de fps-t játszani sem.

Az ilyen félre eső sniper gomb és társait abszolút defektes ötletnek tartom, mert mint sniper gomb szerintem élő ember még azt nem használta játék közben, szóval max úgy lehet jó ha rá bindel valamit az ember, de ahhoz meg szinte minden esetben nagyon rossz helyre teszik ezeket. Egy egér van amin kurvajó helyen van a sniper gomb és az a corsair M65! Na az tökéletes, csak ott meg ha erőből felemeled az egeret akkor óhatatlanul is benyomod azt a gombot szóval megint csak error. :)

(#68165) laskr99 válasza Yodamest (#68164) üzenetére


laskr99
addikt

Minek kell egyáltalán felemelni az egeret? Sose emeltem még :D

[ Szerkesztve ]

(#68166) kemotox válasza laskr99 (#68165) üzenetére


kemotox
addikt

Van aki meg sose dugott még, még se mondjuk, hogy minek :DD
Najó, ez fejben viccesebb volt. A lényeg, hogy a legtöbben attól még emelgetik.

[ Szerkesztve ]

(#68167) laskr99 válasza kemotox (#68166) üzenetére


laskr99
addikt

G502 a kezemhez illene? Esetleg hol tudom kipróbálni? Azt hallottam hajlamos oldalra dőlni a gomb ha nem egyenesen lefele nyomjuk.

[ Szerkesztve ]

(#68168) Yodamest válasza laskr99 (#68165) üzenetére


Yodamest
addikt

Akkor a LOD mint fogalom és az egyik jellemző adat számodra lényegtelen. :)
De nem is értem, hogyan csinálod hogy nem emeled, hiszen ha pl. jobbra nézel akkor elhúzod jobbra. Utána ahhoz hogy az egér ne legyen egyre távolabb tőled vissza kell "pakolnod" középre, mert ha csak simán visszahúzod akkor ugyanott vagy ahol előtte mert visszafordul a karaktered az eredeti irányba.

Szóvak WUT? nem értem, hogy lehet nem emelni. Max azt tudom elképzelni hogy valami 3000dpi érzékenységen játszol és akkor sosem kell csukló távolságnál távolabb tolni az egeret, de az meg már a pontosság rovására megy, mert egyszerűen kisebb felületen kell elosztanod a mozdulataidat.

[ Szerkesztve ]

(#68169) laskr99 válasza Yodamest (#68168) üzenetére


laskr99
addikt

2600dpi és igen, kis területen játszom, nincs nagy helyem :D De itt egy játék 2500-al: [link]

Csak a Sica meghalt már 2x és kéne valami minőségibb. Így a G502-t néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#68170) Solymi81 válasza Pityu. (#68157) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Légyszi, próbálj már meg írásjeleket használni, alig lehet érteni, hogy mit írsz.

Néha elgondolkozom, miért "gémer" egy olyan egér, ahol a legfontosabb tényezőt, a szenzor típusát nem árulják el.

Avago 3310 (PMW3310DH-AWQT) szenzoros, 152g és csak 3 gombos.
Itt van egy teszt róla, de nem tudom ez mennyire vehető komolyan.
Ha jól írták meg az FW-t, akár jó is lehet, de a súlya az valami borzasztó.

(#68171) jaffa 2843 válasza laskr99 (#68169) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Uhh, nyugodtan harmadold az érzékenységet. Olyan, mintha konzol gameplay lenne. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#68172) Lokids


Lokids
addikt

laskr99: Ha érdekel az én 502-esem még eladó. Különben a héten visszaviszem.

Voltam a Pixelben. Megtapiztam az egereket. Hát... A zowiektől nem voltam elájulva. Értem, hogy egyszerű design, meg semmi cicoma azt jó, de valahogy nem jön be. A 3 roccat (XTD, EMP, AIMO(igen ez is)) viszont formára már tökéletesek voltak a tenyerembe. Cserébe nehezek. Ráadásul nem tudom milyen megfontolásból az XTD jó külső borítását lecserélték szimpla műanyagra. Aimo úgyszintén. Ezt nem tudom hova tenni.
Viszont volt 1 egér amin meglepődtem: Finalmouse ScreaM. Szimmetrikus és mégis kényelmes. És marha könnyű. De erről a márkáról eddig sehol nem hallottam.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#68173) ribizly válasza Lokids (#68172) üzenetére


ribizly
veterán

Volt már szó a márkáról. Csak gondolom van jobb / olcsóbb / könnyebben beszerezhető nála.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#68174) inf3rno válasza laskr99 (#68165) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha túl alacsony a sens-ed, akkor muszáj emelgetni, hogy el tudj forulni. Szerintem örülj neki, mert annál többet tudsz belőni, amíg emelgetik. :-) A sens valamivel magasabb ránézésre, mint kellene, de a harmadolás neked szerintem túl kevés lenne. Te sem sűrűn nézel körül, hogy nem e lőnek hátba. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#68175) Vanir válasza inf3rno (#68174) üzenetére


Vanir
veterán

Ha túl alacsony a sens-ed, akkor muszáj emelgetni, hogy el tudj forulni. Szerintem örülj neki, mert annál többet tudsz belőni, amíg emelgetik.

Faszság.

(#68176) laskr99 válasza inf3rno (#68174) üzenetére


laskr99
addikt

De amúgy szoktam :D Most a tartalék egér ami van egy halál nekem. Sens felhúzva maxra a játékban mert mintha lassított felvétel lenne :D Hol tudom megnézni a G502-őt?

[ Szerkesztve ]

(#68177) Lokids válasza laskr99 (#68176) üzenetére


Lokids
addikt

Pixelnél tuti ki van rakva. Meg gondolom MM-ben is.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#68178) gtamate2 válasza laskr99 (#68161) üzenetére


gtamate2
veterán

A G403 újabb, mint az 502, szóval utódjának nem nevezném. Én a sniper gombtól csak rosszul szoktam lenni, felesleges az oda, amit kell, azt a billentyűzeten mindent elérek.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#68179) kemotox válasza inf3rno (#68174) üzenetére


kemotox
addikt

Szólj a dollárezrekért fragelő esportolóknak, hogy gecinagy noobok, rosszul csinálják :))

(#68180) Glondar


Glondar
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mik az ajánlott egerek, nagyjából rám szabva?

Átolvastam a minimum szükséges információkat, alább a lista:
1. A keretet nagyjából 20000-ig szabtam meg.
2. Inkább újat szeretnék, használtat nem annyira vadásznék.
3. Leginkább játékra használnám, pl. ezekhez: Diablo, Eve, Fallout 4, Overwatch, WoW
4. Fogás kb átmenet a palm és fingertip között. Inkább ujjbeggyel fogom az egeret, de a tenyerem alsó része az egéren van. Ujjak elrendezése 1-3-1. Kisujjam az egér jobb oldalán/szélén teljesen ráfekszik az egérre. Tenyérméret pedig 19 cm.
5. Érzékenység Setpointban 1600 DPI-re van állítva, pointer acceleration ki van kapcsolva, pointer speed középállásban.
6. Jelenleg egy Logitech MX 1100-at használok. Nem ragaszkodom a wireless egérhez, de az se baj, ha nem kell bajlódni kábellel. A bal oldali 3 db gombhoz eléggé hozzánőttem, abból nem szeretnék engedni.

Ilyen paraméterekkel mit tudnátok ajánlani, hogy nézzek meg élőben?

Előre is köszi a segítséget!

(#68181) Pityu. válasza Solymi81 (#68170) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem vagyok hardcor gémer én mindenre használom az egeret és eddig tetszik a genius ,jó tudom nektek ez csak egy kis szar egér mert a genius mi más lehet mint szar.Nekem eddig bejött.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68182) weri válasza Pityu. (#68181) üzenetére


weri
senior tag

Genius Scorpion M6-400 = PMW-3310
Genius Scorpion M6-600 = PMW-3310

Ezek elvileg jo egerek ha a sensort nezzuk, attol fuggetlenul en nem tudok rola semmit :)

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#68183) Pityu. válasza weri (#68182) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én meg most tudok meg majd dolgokat róla,ha használom :) kicsit olvasgattam a neten róla nem írtak rosszakat most mondhatom azt is asus rog sica nekem jó volt csak a mérete volt kicsi meg az ergonómiája nem volt kényelmes.Itt valaki írta 2 hónap alatt kettő sica ment neki tönkre,meg egy jó pár helyen is volt külföldi fórumon a sicával gondja de ezért nem szarozom le mint ahogy éppen huszonezres egérrel is lehetnek gondok ép úgy ott is lehet egy problémás kapcsoló vagy éppen lehet koszra érzékenyebb a szenzor környéke.Szóval a geniust nézhetem mint ú de tömeg bóvli vagy nézhetem úgy is hogy tud jó dolgokat is gyártani,de majd el válik milyen az egér most tetszik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68184) Vanir


Vanir
veterán

Csutortok estetol vagyok normalisan.
Addig is egy kis informacio: jon egy frissitett SteelSeries Sensei RAW modell, PMW3330-as szenzorral. Egyelore nem tudni, hogy csak a keleti piacra szantak-e, bar eleg valoszinunek tunik. Mindenesetre nem lesz beszerezhetetlen itthon sem. ETA infot nem talaltam, 400 Yuan koruli ara lesz keleten.

[ Szerkesztve ]

(#68185) Solymi81 válasza Pityu. (#68183) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nem kell hardcore gamernek lenni és én is mindenre használom az egeret és természetesen minél olcsóbban kapom meg, annál jobb. A jelenlegi egerem egy Logitech G403, amit használtam rendeltem amazonról és kb. 12-13k volt. Mivel tudtam, hogy ez az egér kell nekem, így rászántam a plusz pár ezer forintot.

Leírták már többen többször is, ajánlóban is benne van, hogy csak azok az egerek vannak ajánlva, amik le lettek tesztelve az itteniek által vagy olyanok által akik megbízhatóak (pl. OCN, test-gear.pl (?) ).

Az, hogy egy egér nincs benne, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy rossz, csak azt, hogy ismeretlen, nem volt/nem érdemes tesztelni az olvasott infók alapján vagy mert ár-érték arányban van jobb.

Egy jó szenzor vagy a gyártó neve, nem jelent semmit, attól még lehet rossz, lásd a teszteket.
Illetve tesztelve voltak olcsóbb vagy ismeretlen egerek is és ha elfogadható volt, akkor ment is az ajánlóba.

A másik problémás pont éppenséggel az úgynevezett "tesztek".
Attól egy leírás még nem lesz tesz, hogy sok szépet ír róla valaki, azt alá is kellene támasztani, erre jók a mérések, grafikonok, paint tesztek, stb.

Egyébként a te egeredben van egy kb. 20-30gr-os súly beszerelve. Ha nehéznek találod az egeret vagy elkezd fájni a csuklód, akkor szereld ki, bár az garivesztéssel járhat.
Illetve nincs hozzá külön szoftver, azt hiszem egy másik Genius egerét lehet hozzá használni.

Egy szó mint száz, lehetséges, hogy ez az egér jó, ha egy sima paint tesztet csinálsz vele, az adott DPI-ken már azzal is segítettél.

(#68186) demmer123


demmer123
őstag

2 éves Roccat Kone Pure Military egeremet szeretném lecserélni egy másik egére.

Tudtok ajánlani hasonló méretű egeret?Mivel kicsi a kezem,így felejtősek a nagy egerek.

Köszi a válaszokat.

(#68187) Solymi81 válasza demmer123 (#68186) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia,

Kérdéseket töltsd ki légyszi, ott van az Összefoglalóban.
Egyébként miért szeretnéd lecserélni?

(#68188) Pityu. válasza Solymi81 (#68185) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Értelek.A szoftvere az ilyen egyébként




A szín beállításoknál nem jöttem még rá,mi az az X-dpi meg az Y-dpi

Majd meg nézem azt a paintes vagy milyen tesztet ,hogy kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68189) demmer123 válasza Solymi81 (#68187) üzenetére


demmer123
őstag

Bal klikk nem reagál mindig csak ha erősen lenyomom.Eddig mindig érzékenyebben nyomtam le akkor is érzékelte most már nem.

(#68190) Solymi81 válasza demmer123 (#68189) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Valószínű kapcsolócsere kell csak vagy egy kis takarítás.
Itt a szakik jobbanak értenek hozzá ill. ott van az egéprobléma topik is.
Kis kereséssel megtalálod, hogy mit kell nézni, milyen kapcsoló kell bele, stb.

Egyébként szerintem felesleges cserélni azt az egeret ha csak ennyi baja van, pár száz forintos tétel.

(#68191) Pityu. válasza Solymi81 (#68185) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát csináltam egy paintes tesztet bár nem használok egérpadot,nem tudom jelent e valamit,sőt nem tudom még esetleg valami befolyásolhatja e a tesztet.
genius m6-400




Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68192) Yodamest válasza demmer123 (#68186) üzenetére


Yodamest
addikt

G403 :) tökéletes lesz neked. Én is tegnap kaptam meg, este már ment vele egy kis COD és igencsak jó egér. Kisebb mint a DA amit azelőtt használtam, de hamar meglehet szokni, aki meg kicsit egeret keres annak alapból tökéletes lesz.

(#68193) Solymi81 válasza Pityu. (#68191) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Én annyire nem értek hozzá, de lehetne legközelebb linkként beilleszteni.

De igazából mehet ide, ráadásul ott van leírás, hogy mit hogyan kell ill. mi a jelentése.

Egérpad használata ajánlatos (erre is van topik :) ), egyrészt nem koptatod az egér tappancsait, másrészt egy egérpad befolyásolhatja az egér mozgási sebességét, tapadását. Egy Cougar Speed/Control S,M megfelelő ha nem akarsz sokat költeni rá. Sokkal jobban, könnyebben mozog az egér rajta mint az asztallapon.

(#68194) Pityu. válasza Solymi81 (#68193) üzenetére


Pityu.
nagyúr

kaptam hozzá egy egérpadot igaz nem hatalmas méretű

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68195) Champipi


Champipi
senior tag

Megjött a gariban 1 hónap alatt elintézett új G403 egérke Logitech-től. Hétfőn adták fel hollandiában, most vettem át.

Ha rázogatom, most már nem lötyög a görgő, csengesebb is a görgő, és lenyomni is könnyebb a görgőt, szóval elégedett vagyok a görgővel. :D :B

(#68196) Pityu. válasza Solymi81 (#68193) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezeket mondod?
[link]

Egyébként ekkora a hozzá adott egéralátét,lehet használom ezt most nem sok kedvem van költekezni már ki adtam egy pár forintot az utóbbi hetekben.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68197) Solymi81 válasza Pityu. (#68196) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Igen, azokat, Cougar Speed S
Amit kaptál, az nem tudom mennyire jó, elég vékonynak látszik, kérdés, tapad-e az asztalon.
Másrészt az az ótvar nagy mintha nem biztos, hogy jó a szenzornak érzékelés szempontjából.
Várd meg míg kiegyenesedik és nézd meg, hogy működik-e rajta az egér rendesen ill. jobb-e mint a sima asztallap :D

(#68198) gtamate2


gtamate2
veterán

A Razer tudja mi kell a népnek. bemutatták a cicafül kollekciót. ;]

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#68199) Pityu. válasza Solymi81 (#68197) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Eddig semmit nem befolyásolt a minta rajta tökéletesen működik még majd igen meg várom míg tök lapos lesz,egyébként tapad rendesen mivel nem kis dpi n használom az egeret még csak le sem futok róla az egérrel,szerintem olyan 2mm vastag lehet.Egyébként vastagság mit befolyásol.?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68200) Fred23 válasza gtamate2 (#68198) üzenetére


Fred23
nagyúr

Fájdalmas lett. Az ON része meg itt van, lehet gyönyörködni:

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.