Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) kemotox válasza kokokka (#69150) üzenetére


kemotox
addikt

Megy az pedig

(#69152) kokokka válasza kemotox (#69151) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor teszek még egy próbát :)

(#69153) partxxx válasza Vanir (#69137) üzenetére


partxxx
tag

Köszi a választ!

Pure SE tetszetős.

Érdeklődés képp, az A4tech bloody szériája 1-10 mennyire gagyi ?

(#69154) Vanir válasza partxxx (#69153) üzenetére


Vanir
veterán

Nagyon. :)

(#69155) kokokka válasza kemotox (#69151) üzenetére


kokokka
őstag

Nem megy. Beállítom a két oldalsó gombra a jobb és a bal kattinást, de akkor sincs semmi más a főgombok lenyílójában mint hogy: Váltás a jobb és bal egérgombok között. Valamit én Qrok el? Egy G102s-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#69156) Vanir válasza kokokka (#69155) üzenetére


Vanir
veterán

A szoftver tárolja a beállításokat, ne az egér, úgy elvileg meg lehet vele csinálni. G102s nem létezik amúgy, G102 lesz az.

(#69157) kokokka válasza partxxx (#69153) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem van egy TL8-asom a sorozatból. Itt mindenki lehúzza és biztos is, hogy vannak nála jobb egerek, de én egy éve használom napi szinten a SWBF-ban (1100 órám van a játékban bár nem mind az A4Tech-el) de eddig még hibátlanul teszi a dolgát. Nem vagyok PRO így más egérrel sem érek el jobb eredményeket, de sz@r sem vagyok : ezzel is tudok tarolni ha jó napom van. Testre szabható nem is kicsit. A fém teflon talpa egy négyzet millimétert sem kopott még, a gombjai a mai napig hibátlanok. Persze biztos mérhető benne hiba (a górék ezt itt tudják) de nekem semmi bajom sincs vele. Meg van még Logitech-em is amit szintén használok, mielőtt nagyon leoltanának a mesterek...

(#69158) kokokka válasza Vanir (#69156) üzenetére


kokokka
őstag

Így van beállítva most is. És igen, G102. Az S nem tudom miért került oda :)

(#69159) partxxx válasza Vanir (#69154) üzenetére


partxxx
tag

Köszi a válaszokat,

Akkor lehet fizu után rendelek egy Roccat-et :)

(#69160) jaffa 2843 válasza kokokka (#69157) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"fém teflon talp"

Ez olyan, mint a fából vaskarika? ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#69161) Kobe


Kobe
veterán

üdv

kicsit kopottas razer deathadderem helyére keresnék valami vezeték nélküli egeret, nem túl drágán.
Márka elvárás nincs, bármi jöhet, ami bevált darab - akár kínai rendelés is játszik, szívesen kísérletezgetek

Vezetéknélküli, valami Logitech Performance MX hez hasonló ergonomikus kialakítású kellene, ami "egyben van", van benne anyag

(#69162) ribizly válasza kokokka (#69157) üzenetére


ribizly
veterán

Alapvetően egy nem túl jó szenzorral szerelt, nehéz egér az amit itt most dicsérsz. Soha senki nem állította, hogy egy casual gamer nem tud eredményt elérni egy akármilyen egérrel. De. Sőt! Simán lehet bárki első 1-1 meccsen egy rettenet egérrel is.
Itt azzal van a legtöbbször a gond, hogy ha az egér nem konzisztensen és pontosan azt követi le a mozdulatait az embernek. Ez pedig így látatlanban igaz a védett jószágra is... ;)

@jaffa 2843
LoL :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69163) kokokka válasza ribizly (#69162) üzenetére


kokokka
őstag

Már vártam egy ilyet, mint Te:) Mindenről tudok amit írsz, nem kell előadni magad. Nem is "szétdícsértem", csak dícsértem bizonyos fokig. Itt vagyok a topikban már rég óta, tudom, hogy amit a hozzáértők írtak/írnak az mind igaz. Erről a szenzorról is. Csak egy lézer, nem is optikai és nem tudom, hogy észre vetted-e, de pont ezért nem is írtam erről a részéről :) inkább a strapabírósságát próbáltam leírni....

(#69164) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok,

MacBookhoz szeretnék bluetooth nélküli egeret. 2017-es, így nincs rajta semmi értelmes prt, szóval csak a bt jöhet szóba. Úgy hallottam, hogy a Magic Mouseok kivételével mind röcög egy kicsit, remélem ez nem igaz. Használ valaki MX sorozatú egeret Macen? Főleg az MX Anywhere 2S és Master 2S egerek érdekelnének, mennyire ajánlottak maces környezetben, bluetoothon használva? Webdesignhoz lenne nagyon fontos egy jó egér, grafikai munkához, ez mellett főleg böngészés, fotószerkesztés, irodai munka. 30K a plafon, de ha lehet inkább olcsóbb, viszont elsősorban erről a két egérről szeretnék véleményt olvasni almával :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#69165) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Hali, megérkezett a G102-es egerem Dél-Koreából, a kérdésem csak annyi, hogy érdemes-e egyből mikrokapcsolókat cserélnem/cseréltetnem benne? Az előző egeremben nem bántam meg a mikrokapcsoló-cserét (G100s), ebben is ajánlott, vagy nem lesz számottevően jobb-kényelmesebb tőle a használat?
Előre is köszi a segítséget!

(#69166) Sz4bolcs válasza hajraolaj1 (#69165) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Szvsz g102nek egész jó click feelje van, fölösleges egyből cserélni. Amúgy vicces, egy éve, mikor kijött, vettem egy g102-t, és g203-at, a 203 máig a dobozában pihen. Remekül eltalált egér, végre mx300 méltó utódra lelt.

(#69167) #18193920 válasza kokokka (#69163) üzenetére


#18193920
törölt tag

(#69168) ribizly válasza kokokka (#69163) üzenetére


ribizly
veterán

Igen. Észrevettem, hogy nem írtál a szenzorról, de csak azért mert még nem volt vele gond még nem lesz valami jó.
Mint ahogy az alkalmazott stílusod sem fér bele abba, amit errefelé meg szoktak tűrni. :N Kicsit több tiszteletet kérnék, ha lehet. :R

Egyébként meg ebben a méretben és árkategóriában van tényleg jó egér (pl. Gigabyte XM300), ami legalább addig bírja majd, mint az A4tech. Az már régóta téma, hogy az A4tech simán tudna jó lenni, ha értelmes szenzorokat alkalmazna. Egyszer majd biztos eljön az is.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69169) ribizly válasza hajraolaj1 (#69165) üzenetére


ribizly
veterán

Nem érdemes. Úgy emlékszem próbálkozott már más is vele korábban, de nincs jelentős különbség. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69170) Vanir válasza hajraolaj1 (#69165) üzenetére


Vanir
veterán

Nagyon megpuhulnak a klikkek tudtommal, de én még nem próbáltam japán Omronos G102-t, úgyhogy passz. Ha érzetre bejön most, akkor szerintem felesleges.

(#69171) Vanir válasza Kobe (#69161) üzenetére


Vanir
veterán

Összefoglaló -> Hogyan kérdezzek?

(#69172) Ringman


Ringman
nagyúr

hamár csere: g303 esetében a görgő alatti switchet lehet könnyebbre cserélni?

(#69173) xEon1337


xEon1337
őstag

Pár napja egy Zowie EC1-B-t használok, mivel a Logitech G403-at kicsinek éreztem a palmos fogáshoz és a tenyerem méretéhez.

Egyelőre nem tudtam megszokni a jövevényt. Valamivel nagyobb az elődnél, de mintha kicsavart kézzel kellene fogni, mert érzésre "C" formája van, pedig ránézésre kb. egyenes (a mutatóujjam széle mindig a görgő szélét bizergálja).
Ezen kívül a felülete is baromira fura. Már alapból ragacsos érzés rajta tartani a kezet, de ha kicsit izzad a tenyér, akkor egyenesen kellemetlen. Mi lesz akkor, ha majd kifényesedik, mint kb. mindenkinél, akinél látni ezt az egeret CS:GO versenyeken?!

A kábel tetszik, hogy nem harisnyázott, adnak hozzá a gyárilag fent lévőkön felül még 4 szett tappancsot (már alapból szürke, nem pedig fekete tappancsokkal jön), jó dolog a driver nélküliség is, aztán ennyi.

Most erősen agyalok, hogy visszaállok a G403-ra, csak mivel öcsémnek adtam a másikat, ezért lehet érdemes lenne kipróbálni a wireless verziót. Ha már Major versenyeken is használják egyesek, annyira rossz nem lehet..

Még adok a Zowienak pár napot, hetet, de sajnálom, hogy így indul a kacsolatunk. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#69174) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kis info a G603-ról. 2017-12-13-án jött meg, két Duracell-t adtak hozzá, de csak az egyikkel használtam napi szinten high-ra állítva. Többféle beállítást kipróbáltam, általában 2000 DPI körül ment 1000Hz-en. Végül nem olyan régen a 4000 DPI-nél és az 500Hz-nél állapodtam meg. Ma kellett kicserélnem az elemet a másikra. Szóval ilyen beállításokkal másfél hónapig bírta, ami baromi jó ahhoz képest, amit a régebbi vezeték nélküli gamer egerek tudtak (kevesebb, mint 1 nap). Teljesen elégedett vagyok ezzel a részével. Az ergonómiája lehetne jobb, nincs olyan biztos fogása, mint a G400-as formájú egereknek, de azért elviselhető. Súlyra egy AA elemmel elmegy, kettő már sok neki. Nekem nem szempont, hogy havonta cseréljek benne elemet, szóval valószínűleg venni fogok AAA-s aksikat meg átalakítót, azokat gondolom 1-2 hetente kell majd cserélnem.

Buliban hasznos! =]

(#69175) jaffa 2843 válasza inf3rno (#69174) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egy hónapja van benne egy lithium AAA elem és még bírja. Folyamat 1k Hz.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#69176) inf3rno válasza jaffa 2843 (#69175) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én levettem 500-ra, mert nem érzek különbséget a kettő között, és gondolom így fele annyit fogyaszt.

Buliban hasznos! =]

(#69177) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, egérvásárláshoz szeretnék tanácsot ismét.
az mx518 egerem kezdte feladni, gondolkodtam az utódlásán. nagyon szerettem, egyetlen bajom vele - ha nagyon keresek - , hogy lelóg róla a kisujjam, amit folyamatosan a padon húzok.

most kipróbáltam egy Rival 500-at, mivel a legszélesebbnek találtam, de nem jött be:
• erről már 2 ujjam lóg le (valamiért kissé keresztben tartva esik kézre)
• a görgetője nagyon gyatra. (nyúlós, alig érezhetők a fokozatok.
• az a színejátszós csodaszép dolog rettentő gagyi, de állítólag ki lehet kapcsolni

szempontok:
racsni: nekem az eddig kipróbált bármilyen egerek közül a logitech féle mechanikus rugós racsni jön be. emiatt ragaszkodnék is a márkához (meg ez javítható is, egyszer egy szerelésnél elveszett, hát gémkapocsból hajlítottam újat, még erősebben is racsnizott)
ami még bejön, ugyanennek a dönthető verziója, ami fém és fokozatmentesre állítható. (amikor ilyen egeret használok, azon veszem észre magam, hogy néha bizony használom a funkciót) ami bár kissé lógott a kezdeti időkben, állítólag az 500s-en már egész tűrhető lett
egyre szűkül a kör:

forma:
a gs400(s) ugyanaz méretben is, mint az 518, azzal semmi sem változna
ami tetszik, hogy a G500, G500s ugyanez a forma, de szélesebb. arról talán nem lógna le a kisujjam. (egyedül a performance mx-ről nem lóg le, de az elég vacak egér, és nem akarok töltögetni se). szóval ránézésre ez megközelíthetné annak kényelmét.

de. a szenzor: az 500(s) meg ugye nem ajánlott, sőt kimondottan rosszakat olvastam róla:
A probléma a követés pontosságával volt, a finomabb mozdulatokra ugyanis nem reagált. Eleinte csak olyan érzésünk volt, mintha az egér késne. Később rájöttünk, a furcsaságot az okozza, hogy az optika a durvább mozgásra jól, az egészen finomakra csak nehézkesen reagál. Ettől játszani még tudtunk, bár kevésbé pontosan, mint egy olcsóbb, hagyományos optikával felvértezett egérrel, de a képszerkesztési feladatok rémálommá váltak (Ipon) .

a g502 már megint jó, annak viszont a formája nem tetszik... bár az még megszokható, tehát nem lenne perdöntő akadály, de a görgető is gagyi műanyagnak tűnik (ami épp a lényeglét veszi el, a fém nagyobb lendületével szemben)

kérdéseim:

• a g500s szenzora tényleg ennyire vacak?
• mit ajánlanátok a fentiek figyelembevételével kipróbálásra/vételre?

a kezem: 20cm hosszá, és 9,5cm széles (a mutató és a kisujj tövénél), a fogás tenyeres (palm grip, a csuklóm letámasztom, onnan mozgok, de az egész tenyerem felfekszik az egéren és kissé jobbra dől)
beszerzés új és használt, bel- és külföld, ár végül is nem döntő
cél: játék soha, a leg-egérigényesebb a képszerkesztés (photoshop) és web böngészés nagy monitorokon (görgetés vertikálisan és horizontálisan, nagy oldalak átgörgetése, görgővel váltás a tabulátorok közt), lehetőleg logitech féle görgetés és nagy méret, és hogy gyors és pontos legyen, tehát kis mozdulatokkal el lehessen találni nagy távolságba, pontosan kijelölni stb.
ha van pár programozható gombja az inkább előny (eddig nem használtam, de tetszik a lehetőség)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#69178) Wolfskin válasza Wolfskin (#69177) üzenetére


Wolfskin
őstag

kis guglizással találtam a Naos 7000egeret... tetszik, a gyűrűs és kisujj számára kialakított rész. de nézem a belsejét, szóval az ilyen racsni miatt nem vállalnám be:

volt már hasonló, meg olyan, ahogy egy rugó golyót nyomott egy fogaskeréknek, de a logitch megszokott precíz racsnizását meg sem közelítik (egy racsni = egy tabulátor a böngészőben. régen opera, amióta megszűnt, firefox. a logitech-el soha nem volt olyan, hogy még nem vált, vagy kettőt ugrik.)

MOD: a naoshoz hasonló valamilyen támaszték barkácsolása hamvába holt ötlet? esetleg ha leér, kap egy külön teflon talpat is...?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#69179) Teaway válasza Wolfskin (#69178) üzenetére


Teaway
veterán

Opera nem szűnt meg.

Nincs itthon csokid??

(#69180) onadii


onadii
csendes tag

Sziasztok!

Erről az egérről mi a véleményetek? Ez tetszett a legjobban fogásra, tetszik, hogy sok gombos és rgb.

https://www.trust.com/en/product/21726-gxt-164-sikanda-mmo-mouse

(#69181) jaffa 2843 válasza onadii (#69180) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"Special features - many buttons
Designed for gaming - yes"

Mi baj lehet... ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#69182) onadii válasza jaffa 2843 (#69181) üzenetére


onadii
csendes tag

Annyira nem vagyok otthon a témában, de 5000 dpi csak elég tán, nem? :D

(#69183) Wolfskin válasza Teaway (#69179) üzenetére


Wolfskin
őstag

de sajnos a 12.18 verzióval megszűnt. a neve átcímkézett chrome-n tovább él, de az összes funkció, ami miatt a mai napig néha előveszem kihalt azzal együtt. pedig a legjobb böngésző volt. a mozzilát lehet olyan 70%-osan testre szabi kiegészítőkkel, de meg sem közelíti az opera sokoldalúságát, stabilitását.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#69184) TeebyKay válasza onadii (#69182) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha beleolvasol az összefoglalóba minden kérdésedre választ kapsz :)

(#69185) ribizly válasza Wolfskin (#69177) üzenetére


ribizly
veterán

Két apró, de biztos korrekció:
A g502 görgője egy tömör fémdarab. ;)
A naos görgője sem hagy ki vagy ugrat többet.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69186) Teaway válasza Wolfskin (#69183) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor ez mi lehet?

Opera 50.0.2762.67
Utolsó frissítés: 22/1/2018
Operációs rendszer: Windows XP, Windows Vista, Windows 98, Windows 8, Windows 7, Windows 10

Nincs itthon csokid??

(#69187) dobragab válasza Teaway (#69186) üzenetére


dobragab
addikt

Opera néven futó, Chrome-tól alig különböző izé, mint a kolléga kifejtette. Böngésző topikot pedig kérném befejezni. :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#69188) Wolfskin válasza ribizly (#69185) üzenetére


Wolfskin
őstag

Az jó hír. Akkor ezek szerint csak esztétikailag marad el az elődjétől.
Elhiszem, hogy nem rossz, de a Steel Series Rival 500 sem egy gagyi kategória, és az sem "rossz", csak nekem nem tetszik. A logitech meg nagyon. Másik oldalról ez a megoldás elvi szinten sem tetszik. :( (nem csak az egykori rossz tapasztalat miatt)
• Szóval a g500s tényleg annyira kerülendő?
• Az g502 méretben hogy viszonyul hozzá (502s vs. 500) , illetve az általam írt elvárásokhoz?

@Teaway: :Like ;)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#69189) demmer123


demmer123
őstag

Két egér között sok a különbség?

Logitech G403

Logitech G Pro 910-004857

Mert méretarányilag kicsinek tűnik a PRO de mégis képek alapján nagyobb mint a Logitech G403 vagy tévedek?Kicsi a tenyerem ezért a kisebbik egér lenne a jobb.Ti melyiket ajánlanátok?

(#69190) Vanir válasza demmer123 (#69189) üzenetére


Vanir
veterán

Teljesen mas a ketto fogasa. A G Pro egy joval kisebb, elsosorban claw/fingertip gripre ajanlott eger, a G403 lenyegesen boszmebb, palm gripre kialakitva.

(#69191) ADAM1337 válasza jaffa 2843 (#69175) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én 1600dpi-n használom bent az irodában 8órában 1k hz-n, nálam még nem kellett elemet cserélni.
Valahogy a 2 ünnep között jött meg, de azóta nincs vele bajom, telefonom is szépen felismerte bt-n.

(#69192) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok! Olyan bluetooth-os egeret keresek, hogy tud a laptopommal kommunikálni adapter nélkül (ha egyáltalán létezik ilyen). Gondolok arra, hogy a laptopba épített bluetooth-t használná csatlakozásra.
Értelemszerűen nem gaming céllal.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#69193) TeebyKay válasza marilllyo (#69192) üzenetére


TeebyKay
őstag

Logitech Bluetooth Mouse. Írd be googleba, vedd meg az egyiket.

(#69194) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok!
Sajnos úgy néz ki, mégsem lesz jó az egy hete vásárolt Logitech g203. Az egérrel magával nincs gond, 1800 dpi körül használom, tetszik, hogy van külön gomb középen. Meg szépen világít.
DE!
Nagyon hangosan kattog. Azt hittem, megszokom, de nem sikerült. Ami nagyobb baj, hogy a velem egy szobában lévő feleségem is kikészíti. Mivel szeretném ha velem egy légtérben tudna maradni, ezért az overwatch-ot pl hanyagolom (mivel kattintgatós). Eredetileg azért akartam egeret, mert az előző hangos volt, meg régi, illetve döglődött.
Ugyanott vagyok, csak költöttem 10 rongyot.
A kérdés tehát adott:
Egeret keresek, keret 10k körül, bal kezes vagyok, fps-el játszom, illetve photoshop, ilyesmi. 1600-1800 dpi elég, fogás claw. A g203 minden tulajdonsága megfelel, kivéve a hangja, szóval méret fogás minden ugyan az. Jó ha van dedikált középső a görgőn kívül, de 3 gomb is elég.
Kerestem neten csendes egereket, tapasztalat: jobb kezes, vezeték nélküli egy csomó. Mind a kettő kizáró ok.Kivéve ha van értelmes vezeték nélküli, és nem szakad stb (fps-nél előny).
Ha van kifejezetten csendes egér, ami alkalmas játékra, elállnék a vásárlástól (új állapot, szóval nem cseszek ki senkivel).
Ha nincs, elvégezhetem ezt, garanciavesztés nélkül? Van erre valami tutorial, hogy szedjem szét a g203-at?
Ha nincs...nem tudom mit tegyek. Én is fogok keresgélni, de nem vennék hangos túlárazott szemetet.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#69195) Wolfskin válasza marilllyo (#69192) üzenetére


Wolfskin
őstag

én logitech557-et vettem a laptophoz,nagyon bejött. a microsoft bt mouse 3600 is jó, annyi előnye van, hogy csak 1AA kell bele és egy évig elmegy vele. a másikba 2 kell. de nekem sokkal igényesebb egér.
tettem egy kísérletet a microsoft Arc Touch Bluetooth Mouse-al is, de az csak bt 4.0 fölött tud kommunikálni, és csak win7-10-el. de csak win 10-en jegyzi meg, win 7-en minden alkalommal fel kell ismertetni.
a bt 4.0 már egy nagyon energiatakarékos technológia, azt javaslom ha választasz.
+ az első kettőt az android is látja.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#69196) ribizly válasza chopin42 (#69194) üzenetére


ribizly
veterán

Szétszedni garancia problémák elkerülésével ezt sajnos nem lehet.
Vidd vissza, ha még benne vagy a 14 napban és állj el a vásárlástól.

Hasonló méterben az Asus Rog Sica, ahol viszont úgy cseréled a kapcsolókat, ahogy nem szégyelled. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69197) junior11 válasza ribizly (#69196) üzenetére


junior11
veterán

Sziasztok, laptophoz keresek netezésre, office, irodai munka stb. vezeték nélküli egeret, középkorú személy fogja használni. Előny a halkabb működés, és feltétel az oldalsó kapcsolók. Tudnátok pár modellt ajánlani? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69198) chopin42 válasza ribizly (#69196) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm! Én is néztem azt az egeret, a ROG Sica szétszedhető garivesztés nélkül? Mert ha igen, arra cserélném. Esetleg van más alternatíva is? Ha nincs, milyen switch, ami igazán csendes?(Sajnos az úgynevezett silent egerek mind vezeték nélküli, vagy noname ipari hulladék kategória, és a legtöbb jobbkezes.... :W )
Kár, hogy ilyen hangos a G203, mert amúgy szuper egér, nagyon megszerettem :( :O
Ez elég off, de az kifejezetten gáz, hogy a bal kezesekre alig pár gyártó gondol...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#69199) ribizly válasza chopin42 (#69198) üzenetére


ribizly
veterán

Bizony ám. Sőt! Nemcsak hogy a garancia elvesztése nélkül, de még forrasztani sem kell:

Szóval én a helyedben tennék vele egy próbát mindenképpen.
Sajnos nem annyira profi, mint a G102/203, de azért még bőven a "nagyon jó" kategória.
A kapcsolókat is meg lehet próbálni házilag halkítani. A body-t is meg lehet próbálni valami nem töltést vezető anyaggal kitölteni és azzal is apró dB értékeket csökkenteni. Illetve még az opció, hogy vásárolsz valahonnan olyan silent switch-et, ami a Logitech M220, M330-ban van és azt teszed bele. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69200) chopin42 válasza ribizly (#69199) üzenetére


chopin42
őstag

Remek! Azt tudom, hogy a g203-ban van a legjobb szenzor ennyiért, és postával együtt volt 9500. Ahhoz képest mit veszítek a Rog-al? Nem vagyok pró, kifejezetten amatőr online gyakorlatom van, szóval nem ilyen egy méteres egérpadon játszó, instant cs go headshot-ra kell. Photoshopra is jó lesz? Mert akkor holnap intézem is :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.