Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) salieven


salieven
aktív tag

Véglegesítettem a procit ami i5 4670k lesz. Ez az alaplap jó lenne e hozzá a későbbi tuninghoz esetleg? Vagy más ajánlat ebben az árkategóriában?

ASUS Z87-A

PSN: salieven

(#58452) BomiBoogie válasza anytime (#58450) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha nem akarsz házat cserélni, akkor ésszerű is az ITX.
Bár miért is akarsz te most lapot venni? Csak nem elkapott a tuningláz? ;]

(#58453) anytime válasza BomiBoogie (#58452) üzenetére


anytime
őstag

Nem :), bar ettol fuggetlenul mondtam, e-penis ide vagy oda (egyebkent pont lexarom, nem a kivagyisag), szeretnek igen, egy ROG-deszkat.
Szetszedem (kell) a mostanit konfigot es kell egy TENYLEG alap irodai konfig es otthonra a jatekmasina :)

(#58454) bluyoo válasza anytime (#58450) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Á dehogy is. Támogatom az ötleted.

(#58453) anytime
Mondjuk egy MAXIMUS VI IMPACT-ot vízhűtéssel én is szívesen birtokolnék. :)

(#58451) salieven
Igen megfelelő!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58455) bul07 válasza salieven (#58451) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha esetleg tudsz várni
(előreláthatólag)
április májusba jön a i5-4690
június júliusba jön a i5-4690K
guru3d

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#58456) anytime válasza bluyoo (#58454) üzenetére


anytime
őstag

Őt szeretném, igen, de vizezni nincs kedvem és hozzáértésem se, igaz, az máshoz sem ... :))
Talán ma már megy a privát is.

(#58457) bluyoo válasza anytime (#58456) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nincs kedved? Még a hozzáértés ok. :DDD Legalább annyi megoldandó gondot generálhatsz magadnak a vizezéssel mint a mITX mérettel! ;] Nincs is annál jobb .... :))
Szerintem a folyadékhűtésnek ebben a méretben már tényleg van értelme, nem csak az extrém tuning mellett.
"Talán ma már megy a privát is." Hirtelen nem tudtam miről van szó!

(#58455) bul07
Mondjuk arra kíváncsi leszek mennyiből lehet majd egy LAP/CPU párost összedobni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58458) bul07 válasza bluyoo (#58457) üzenetére


bul07
nagyúr

1150lap nem lesz jó hozzá?
Én mintha azt olvastam volna hogy jó hozzá

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#58459) anytime válasza bluyoo (#58457) üzenetére


anytime
őstag

;] , valld be, hogy jól szórakozol, amikor záporoznak a kérdéseim, legalább a péntek esti sör mellett, van kiről anekdotázni :)

Viccen kívül, az mITX-nek nagyon sok buktatója van, amikből már elég sokkal találkoztam is, pláne úgy, hogy ez volt az első, saját magam által összerakott konfig, ami ugyan elég öszvér lett, de szépen muzsikál és azon kritériumoknak most már megfelel, amit én állítottam a gép elé :)

Most, hogy kell egy irodai gép külön, 1 évnyi tapasztalattal és "tudással" felvértezve, rendbe szedett konfig lesz az új játékmasina :)

[ Szerkesztve ]

(#58460) bluyoo válasza bul07 (#58458) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Maga a foglalat biztos jó lesz hiszen LGA1150. :) Viszont több mint valószínű már Z97/H97/B95 -ös chipset-el szerelt lapok kellenek majd hozzá. De hogy valójában mi lesz a felállás azt majd a megjelenéskor. A 6-os, 7-es sorozatú lapoknál is ment a találgatás majd jó ha 10%-a bejött. :DDD

(#58459) anytime
A Péntek esti sör elmarad mivel este dolgozok! :O
A hobbigépészeknek viszont szórakozásnak sem utolsó egy mITX-es tuningvasat összehozni, ami jól is néz ki, és nem is gyullad ki egy óra múlva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58461) salieven válasza bul07 (#58455) üzenetére


salieven
aktív tag

Milvel vagy mennyivel tudna többet pl a 4690k mint a 4670K és megéri e az a felér érte? Mert gondolom ugye hogy azért drágább is lesz egy picivel. Áprilisban terveztem úgy is bevásárolni szóval meglátom még, de így ránézésre nem látok különbséget az adatokban.

PSN: salieven

(#58462) Picturemaker válasza salieven (#58461) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha jól emlékszem + 100MHz és "beígért" normális hővezető paszta a kupak alatt.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#58463) salieven válasza Picturemaker (#58462) üzenetére


salieven
aktív tag

Hát nem tudom. Igazából azt sem tudom milyen hővezető paszta van a 4670k alatt és hogy mennyire bírja a tuningot esetleg meg ilyesmi. Amúgy alaplapon agyalok még hogy kell ide 38k ért alaplap vagy van olcsóbban is ugyan olyan jó választás? (nem csak asus) :F

PSN: salieven

(#58464) jim bcs válasza bul07 (#58458) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az 1. hírek szerint nem, a 2. hírek szerint igen, a 3. hír szerint talán, a 4. hír szerint pedig biztos hogy jó tehát használható majd az összes refresh proci a jelenleg forgalomban lévő haswell lapokban egy biosfrissítés után. Viszont mivel nem 9-es sorozatú lapok így 1-2 funkciót majd nem tudsz használni a broadwell-nél ha 8-as sorozatú lapod van, na és semmi gond. Nyugodtan vegyed a mostani szériát mert az átlagosan 100mhz különbséget szemre nemigen fogod észrevenni és nem fogsz te később sem updatelni haswell refreshre mert akkorára mire ezek kevesek lesznek addigra javába azon gondolkodsz majd hogy Skylake-re vagy Skymont-ra fejlessz.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58465) bluyoo válasza salieven (#58463) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy hónapja ajánlottam pl. az ASRockZ87 Extreme4-et ....

(#58464) jim bcs
A végén az lesz mint a 6-o sorozatnál a végén a legócskább lapot is képessé tették az Ivy fogadására. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58466) jim bcs válasza bluyoo (#58465) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem a végén már az van :DDD , az asus már ki is adta a listát mely lapok kapnak majd bios frissítést a 8-as sorozatból a Broadwell-hez, jelentem az összes 8-as chipset lapja kivétel nélkül rajta van a listán

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58467) bul07 válasza jim bcs (#58464) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nem fontos dolog az a egykettő akor nem érdekkel
Lehet kivárom a i5-4690+ egy most is kapható lap , úgyse akarok tuningolni
i5-4670K -hoz viszonyítva eleve kicsi tuningal lesz meg ha a jobb paszta is hoz pár fokot
Meg a tudat hogy csak az "új" széria :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#58468) jim bcs válasza bul07 (#58467) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ezek a prockók annyira erősek hogy én sem látom értelmét a K-s történetnek GTX780-ig bezárólag, egy sima proci+sima lap kombó doszt elég mindenre. Egy normális Z-s lap+K-s proci felárát meg ha öszzedobod és hozzáadod a tervezett vga-hoz akkor mindjárt kijön egy felsőkategóriás vga ára és ez itt fontosabb mivel csak azért veszed hogy Ultra grafikán toljál mindent, vagy költheted egyébre. K-s procinak szerintem sli/cf-nél van igazán jelentősége, 1 vga alá abszolút nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58469) bluyoo válasza jim bcs (#58466) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kösz az infót. Linkelnéd?
Nem a Devil Canyon jelenik meg? Vagy ez a Broadwell? Esetleg nem is lesz asztali Broadwell? Vagy a Broadwell is rajta van a listán? :DDD
Mindenesetre kíváncsi vagyok hogy az új CPU-k mit mutatnak majd.

Bazinga!

(#58470) BomiBoogie válasza jim bcs (#58466) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor meg miért akartatok rábeszélni arra, hogy várjak még az új szériára? :D
A lapom használható lesz, ha mindenáron új procit akarok, de procierőben meg még nem lesz hiány.

Igaz, még a mostani konfigot sem raktam össze, de a szám az nagy. :DDD

(#58471) bluyoo válasza bluyoo (#58469) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy tegnapi cikk Abu85 tollából: Az Intel részletezte az asztali piacra vonatkozó útitervét.
Talán az új lapokra érdemesebb várni mint az új Devil Canyon CPU-kra. :)
Vagy ha már ennyire szeret várakozni a vásárló akkor Devil Canyon CPU, 9-es szériás alaplappal. ;]
Bár mekkora már :DDD :
"Az Intel idén a Pentium 20 éves születésnapját is ünnepli, amit stílusosan egy speciális Pentium processzorral tesznek meg. Ez nem sokban fog különbözni az aktuális, Haswell lapkára épülő megoldásoktól, viszont nem alkalmaz zárt szorzót, így a vásárló megfelelő alaplap mellett tuningolhatja. "

Bazinga!

(#58472) Pete55555 válasza bluyoo (#58471) üzenetére


Pete55555
addikt

Pentium processzorral tesznek meg. Ez nem sokban fog különbözni az aktuális, Haswell lapkára épülő megoldásoktól, viszont nem alkalmaz zárt szorzót, így a vásárló megfelelő alaplap mellett tuningolhatja

:Y Egy ilyen kell nekem ;]

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#58473) bluyoo válasza Pete55555 (#58472) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Amilyen szerencsénk van Magyarországra nem fog jutni belőle! Vagy min. I3 árán! :((

Bazinga!

(#58474) BomiBoogie válasza bluyoo (#58473) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ja, sajnos ez reális...

(#58475) SRII


SRII
őstag

sziasztok.

Nem találtam , nem is igen kutattam megfelelő topik után,(ez van elmentve ugyebár... ;] ) de szvsz az alaplap témába fog vágni a kérdésem.
A p5 alaplapom biosában beállítok egy s mást és mikor f10 vagy mentem , újraindítom akkor ugyan ugy alapra visszaáll minden, a venti sebessége, a proci órajele, minden . Nem tudok semmilyen beállítását használni mivel semmi nem ment el.
Mitől lehet ez? tudna valaki segíteni...

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#58476) BomiBoogie válasza SRII (#58475) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Esetleg BIOS-frissítéssel próbálkoztál?

(#58477) SRII válasza BomiBoogie (#58476) üzenetére


SRII
őstag

Nem szeretnék tele szemetelni ezt a remek topikot ezzel, de sajna nem próbálkoztam vele sőt soha nem frissítettem , nekem ez kínai!
köszi utána olvasok, hogy is működik ez.
Én nagyon erősen arra gondolok ,hogy az elem miatt nem menti a beállításokat!(8 éves konfigról beszélünk)
de ha még erősebben gondolkodom akkor már fel is töltődik az elem :W

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#58478) bluyoo válasza SRII (#58477) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szinte biztos hogy az alaplapi gomb elem van tönkre menve! :K Szedd ki mérjél rá ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58479) SRII válasza bluyoo (#58478) üzenetére


SRII
őstag

ha én rámérek akkor annak vége lesz mint a botnak :DDD egyébként mivel is mérjek rá? nyelvel lehet? :)) nincs műszerem , de nyitva a bolt és veszek egyet az a biztos. köszönöm a segítséget, és ugy látszik a bios frissítés is megoldható. :R fiuk/lányok

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#58480) BomiBoogie válasza SRII (#58479) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

"fiúk/lányok"
Azt a polkorrekt mindenedet! :DDD

(#58481) bluyoo válasza SRII (#58479) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tőlem nyaldoshatod ha jól esik! ;] Persze értelme csak akkor van ha tudsz pontosan feszültséget mérni a nyelveddel. :DDD
Szóval ha nincs műszered:
1. Szedd ki az elemet.
2. Sétálj el egy óráshoz.
3. Kérjél szépen egy új elemet (CR2032). Vagy hogy mérjen rá hátha jó!
4. Fizess! :)

Vagy veszel egy ócska Digitális Multimétert ha az jobban tetszik, és te mérsz rá az elemre. Majd ezután veszed meg az új elemet. :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58482) SRII válasza bluyoo (#58481) üzenetére


SRII
őstag

köszönöm, megvettem egyszerűbb volt így. tudod ha nem értesz hozzá akkor fizess! :DDD
a nyalogatásra visszatérve, cukorkának szopogatni megfelel ha nem lesz pénzem ételre mert a gépbe öltem mindenem! :DD meg is tartom ínséges időkre. na nem fosok többet mert jön a modi, :((( köszi még egyszer!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#58483) perempe


perempe
addikt

GA-H81M-HD3-t kellett volna vennem Asus H81M-A helyett.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#58484) bluyoo válasza perempe (#58483) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ez tartalmasra sikeredett! :DDD

(#58482) SRII
Szívesen!
"tudod ha nem értesz hozzá akkor fizess!" :D
Ezek szerint megoldotta a gondod is.

Bazinga!

(#58485) perempe válasza bluyoo (#58484) üzenetére


perempe
addikt

első Asus lapom, nem mintha lenne bármi baj vele, csak a másikon van optikai hangkimenet.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#58486) bluyoo válasza perempe (#58485) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Optikai volt a második általad kérdezett lapon is (Asrock H81M) miért vetetted el a végén?

Bazinga!

(#58487) perempe válasza bluyoo (#58486) üzenetére


perempe
addikt

Asus-ban vmi miatt jobban bíztam.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#58488) jim bcs válasza bluyoo (#58469) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Csak a Broadwell jön egyenlőre és szerintem nem fognak sokat molyolni idén már inkább a Skylake-re koncentrálnak hiszen pik-pak 2015 lesz, na az majd érdekes dolog lesz. Valamelyik külföldi oldalon olvastam megpróbálom előkutatni, ha mégse találom meg akkor várunk ameddeig megjönnek és akkor biztos hogy eldől mi is van. Viszont eddig nagyon úgy néz ki hogy jók lesznek kivéve 1-2 ficsőrt amire nem mindenkinek van szüksége, egyébként én azt mondanám mindenki maradjon 1 generáción belül mert ilyen 100mhz-es ugrás miatt nincs értelme várni, updatelni meg megint nincs értelme mert mire a mostani i5/i7-esek elfogynak erőben addigra mindgyárt 2-3 generációt ugrunk.

Devil's Canyon:
A Devil’s Canyon egy érdekes processzor, ugyan nagy teljesítményű, de nem olyan nagy, mint a Haswell-E és annál jóval olcsóbb. A Devil’s Canyon nem teljesen új termék, hanem a jelenleg használt Haswell lapkák felfrissített, kissé áttervezett változata. A növelt képességű Haswell lapka új, jobb hőelvezető tokot kapott. Az áttervezett Haswell lapkát kicsit gyorsabbak elődjeiknél és mégis kevesebb energiát igényelnek. Az érkező lapkák egyik legfontosabb jellemzője, hogy órajelük reteszeletlen, azaz frekvenciájuk a névleges fölé növelhető. A processzorok ezen tulajdonságát azok a felhasználók díjazzák elsősorban, akik szórakozáshoz, vagy játékhoz használják gépeiket, ami nagyobb teljesítményt kíván.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58489) Teaway válasza perempe (#58487) üzenetére


Teaway
veterán

Végül is lovas nép vagyunk :) (pegasus=ókori ló)

Nincs itthon csokid??

(#58490) Pete55555 válasza jim bcs (#58488) üzenetére


Pete55555
addikt

DAFUQ ? :Y
Ez a Devil's Canyon jónak tűnik. Utána is nézek. :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#58491) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv!
Miben jobb egy 970-es alaplap mint egy 960-as? Egy FX 8350-es kerülne bele.
Érdemes rászánni a plusz 5000 forintot? Tuning nem lesz. Esetleg nagyon minimális, de feszt nem emelek.

[ Szerkesztve ]

(#58492) Popes válasza jim bcs (#58488) üzenetére


Popes
őstag

Várom én is a 97-es lapokat mert úgy terveztem hogy kapna egy Haswell procit és később pedig csere Broadwellre de egyenlőre megdőlni látszik a tervem mert ahogy olvasgattam a kompatibilitás elég kérdéses volt visszafelé is: Link (talán azóta változott) De ha ez igaz akkor szinte kizártnak tartom hogy a 87-es chipsetes lapokban a broadwell működjön ha visszafelé sem megoldott a kompatibilitás. Ezek szerint 87chipset: Haswell-Haswell Refresh, 97 chipset: Haswell Refresh-Broadwell. Nade remélem hogy mostmár egyre több biztos infó lessz mert lassan szorítja őket az idő.(meg engem is :D )

Deus ex machina

(#58493) jim bcs válasza hibavissza (#58491) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#58491) hibavissza
FX alá minimum kell a 970-es lap

(#58492) Popes
Szerintem kizárt hogy nem lesz jó bele lásd Sandy-Ivy párost, mondom max. annyi lesz hogy 1-2 ficsőrt majd nem tudsz használni na és akkor tudod mi van hát semmi. Egyébként minek vársz azt nem értem, 100mhz különbség miatt értelmetlen mivel lényegi változás csak az igp-ben lesz az meg neked nemigen kell úgyhogy nincs mire várni nyugodtan vegyed a mostani lap+proci kombót és ennyi. Mi a fenének akarsz haswell-ről broadwell-re updatelni azt meg főleg nem értem, na itt látszik hogy fogalmad sincs mire képesek és mennyire erősek ezek a procik. Haswellről váltani józan paraszti ésszel leghamarabb a Skylake/Skymont körül érdemes ahol már befigyel a DDR4 és a PCI-E 4.0, addig érdemi előrelépés nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58494) perempe válasza Teaway (#58489) üzenetére


perempe
addikt

:DDD

* Brahms: 4. szimfónia *

(#58495) bluyoo válasza perempe (#58487) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem.

(#58488) jim bcs
Elvileg a Broadwell-nél újra kikerül a Haswell-nél beépített feszültségszabályzó. Ezért is "Elképzelhető, hogy van egy-két aktuális alaplap, ami megfelel az újításoknak, de igazából kicsi rá az esély."
A Devil’s Canyon meg ugye a frissített Haswell. Annak talán nagyobb esélye van a mostani lapokkal együttműködni.
De szerintem is várjuk meg őket. Újra meguntam a spekulációkat. :DDD

(#58489) Teaway
:C

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58496) Popes válasza jim bcs (#58493) üzenetére


Popes
őstag

Tisztába vagyok vele hogy bőven elég a Haswell ereje de én csak a lap újdonságai miatt várnék (Sata Express+M.2) az csak külön pozitívum hogy később belemehet a Broadwell is. De ha biztosan kiderül hogy nem megy benne a sima Haswell akkor maradok egy Gryphon+I5 párosnál hacsak nem adják nagyon baráti áron a Devil’s Canyont. :D

Deus ex machina

(#58497) bluyoo válasza Popes (#58496) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ahogy most áll a Sata Express nem kerül az új lapokra. [link]
De ki tudja .... :)
"hacsak nem adják nagyon baráti áron a Devil’s Canyont." Biztos nagyon olcsó lesz az Intelnek szokása jó áron adni a legfrissebb CPU-kat. ;]

Bazinga!

(#58498) jim bcs válasza bluyoo (#58495) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD az én agyam is szikrázik néha, na majd meglátjuk

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58499) bluyoo válasza jim bcs (#58498) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az egy dolog hogy mi ezekből a cikkekből szedjük az esetleges hülyeséget a hamis infókat. De ők honnan a bánatból .... :DDD

Bazinga!

(#58500) Popes válasza bluyoo (#58497) üzenetére


Popes
őstag

Akkor ezt az MSI-vel nem közölték LINK :U

Deus ex machina

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.